Dziennik budowy firmy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Dziennik Budowy Firmy to podcast biznesowy i marketingowy przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzony przez zespół Fox Strategy. W trakcie kolejnych odcinków będziesz mógł zapoznać się z różnymi specjalistami z zakresu marketingu i biznesu. Poruszymy tematy z zakresu: SEO (optymalizacja stron internetowych), Ads (marketing płatny), Content Marketingu, zarządzania, HR (zasoby ludzkie), a także PM (zarządzanie projektami) - mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie (i dla nas!) niezwykle inspirujące doświadczenie, a odmienne punkty widzenia pozwolą ukazać naszą codzienną pracę z różnych perspektyw.
Data dodania: 2020-09-21 22:04:58
Data aktualizacji: 2020-10-26 13:15:06
Audycji w katalogu: 24
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
DBF #24: Dlaczego boimy się chodzić na urlop [BIZNES]
Urlop to bez wątpienia czas wypoczynku. Jednak nie wszyscy potrafią się nim cieszyć i skorzystać w pełni z czasu przeznaczonego na regenerację. W tym odcinku spróbujemy wspólnie poszukać odpowiedzi na to, dlaczego boimy się i stresujemy się pójściem na urlop. Pomoże w tym Agata Kaliatzi.
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
DBF 23: 9 sposobów na wyróżnienie się na tle konkurencji [BIZNES] [MARKETING]
Decyzja o rozpoczęciu promocji swojej firmy lub marki osobistej w sieci to pierwszy krok, dzięki któremu Twój potencjalny klient będzie mógł Cię znaleźć. Ale... Czy jako kancelaria prawna, biuro rachunkowe, psycholog lub trener personalny wyróżniasz się w tłumie swoich konkurentów? W 23 odcinku Dziennika Budowy Firmy Oktawian Kitala przedstawia 9 sposobów na to, by wyróżnić się wśród konkurencji.
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
DBF #22: Jak ogarnąć obieg dokumentów w małej firmie? [BIZNES]
Prowadzenie własnego biznesu to ogromne wyzwanie nie tylko pod kątem pozyskiwania Klientów, promocji marki czy rekrutacji nowych pracowników. U większości przedsiębiorców prawdziwą frustrację budzi przechowywanie oraz obieg dokumentów w firmie. Dlatego w tym odcinku, Agata Kaliatzi przedstawia kilka sposobów na przechowywanie i archiwizację dokumentów w firmie, by pod koniec miesiąca mogły one wszystkie trafić księgowości. Agata opowiada także o wyborze odpowiedniego programu do faktur, by proces fakturowania nie doprowadził nas na skraj załamania i ciągłych tłumaczeń przed Urzędem Skarbowym.
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
DBF #21: Jakie narzędzia powinien wypróbować przyszły copywriter? [MARKETING]
Praca copywritera opiera się głównie na kreatywności, na łączeniu strategii komunikacyjnej i spełnianiu wymagań briefu, który nakreśla pożądany przez klienta kierunek. Nierzadko jednak – wcześniej czy później – oprócz kartki papieru, Worda i szeregu pomysłów, przyjdzie nam się zmierzyć z… narzędziami copywritera. Tylko, które z nich są warte uwagi na starcie i jakie z nich powinien wypróbować przyszły copywriter? Na to pytanie odpowie Aleksandra Sudnik, która w 21 odcinku podrzuci garść darmowych i płatnych narzędzi copywritera. Część z nich nie tylko usprawni pracę, pozwoli poznać tworzenie od nieco technicznej strony, ale także przyczyni się do tego, aby teksty były wzniesione na nieco inny, być może wyższy poziom. Zapraszamy!
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DBF #20: 5 elementów, na których opieramy sprzedaż w Fox Strategy [BIZNES]
Sprzedaż usług bywa demonizowana i bywa też przeceniana. Dla nas była trudna, ale staje się coraz bardziej naturalna i satysfakcjonująca. Nadal popełniamy błędy, ale też stale się uczymy i świętujemy małe i duże sukcesy. Na czym opieramy sprzedaż w Fox Strategy? O tym, w dwudziestym odcinku Dziennika Budowy Firmy opowiada Katarzyna Baranowska.
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DBF #19: Jak dobierać skuteczne słowa kluczowe w Google Ads [MARKETING]
To już drugi nagrany materiał Damiana Kołodzieja na temat Google Ads dla #DBF. Tym razem Damian przybliży temat słów kluczowych i poruszy takie kwestie jak: - słowa kluczowe w SEO i w kampaniach Google Ads, - strategie doboru słów kluczowych pod reklamy Planer Słów Kluczowych, - Dopasowania słów kluczowych, - Framework See-Think-Do-Care.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #18: Onboarding online w branży IT - Rozmowa z Mariuszem Najwerem [BIZNES]
W osiemnastym odcinku Dziennika Budowy Firmy spotka Cię nowość, gdyż to pierwszy epizod zrealizowany w formie wywiadu. To w nim Agata Kaliatzi zaprosiła do rozmowa Mariusza Najwera - wrocławskiego YouTubera, a także managera w branży IT. Ten odcinek jest świetną okazją, by dowiedzieć się, jak rekrutuje i wdraża w zadania branża IT. Zapraszamy!
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #17: Jak użyteczność strony wpływa na proces sprzedaży i uzyskiwane przychody? cz.2 [MARKETING]
Kontynuujemy temat rozpoczęty w szóstym odcinku Dziennika Budowy Firmy. To wtedy Kamil Demidowski nakreślił m.in. w jaki sposób temat UX wpływa na proces sprzedaży i budowaną konwersję. W drugiej części przyjrzymy się zagadnieniom użyteczności z nieco innej strony, odpowiadając na pytania, takie jak: - Czy UX rywalizuje z SEO, czy może współdziała z procesem pozycjonowania? - Co zrobić, aby klient nie porzucał koszyka zakupowego? - Jakie techniki stosować, aby... wyprosić klienta z naszej witryny? Po odpowiedzi zapraszamy do wysłuchania 17 już odcinka DBF!
pobierz 14.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #16: Jak wynieść obsługę klienta na wyższy poziom? cz.2 [BIZNES]
W drugiej części z cyklu "Jak wynieść obsługę klienta na wyższy poziom?" Oktawian Kitala ponownie zgłębia temat obsługi klienta, uwzględniając w niej także etap ofertowy oraz po zakończeniu współpracy. W odcinku dowiesz się: - jak zadbać o wyróżniającą się obsługę już na etapie ofertowym? - jakie postawy w obsłudze klienta warto w sobie wykształcić, by zyskać odpowiednie nastawienie do relacji z klientem? - jak radzić sobie z trudnym klientem? - co zrobić, gdy klient nie płaci za wykonaną usługę? - jak zadbać o dobre relacje z klientem po zakończeniu współpracy?
pobierz 24.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #15: Kreatywność. Jak ją rozpalić i nie pozwolić by zgasła? [MARKETING]
Powszechnie uważa się, że kreatywność zarezerwowana jest dla wąskiego grona społeczeństwa. Utożsamiamy ją często z wielkimi twórcami, analizując i podziwiając ich dzieła na całym świecie. Podejście to nie do końca jest słuszne, bowiem każdy z nas ma w sobie potencjał do działań kreatywnych. W piętnastym odcinku Dziennika Budowy Firmy, nasz Content Manager - Ola Sudnik - mówi o tym: - jak ujmowana jest kreatywność w kontekście psychologii, - jakie proste ćwiczenia pobudzą nas do kreatywnego działania, - co zrobić, gdy napotkamy ścianę w postaci niemocy twórczej?
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #14: Zasada Pareta w planowaniu strategii SEO cz.2. [BIZNES] [MARKETING]
Przystępując do samodzielnej optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki Google, aby koniecznie musisz dowiedzieć się: - Jak robot Google widzi Twoją stronę? - Jak wychwycić błędy? - Jak pracować nad pozycjami i widocznością strony krok po kroku? - Jak wyznaczyć frazy i podstrony do pracy? - Jak wygenerować wyższy ruch organiczny pracą nad CTR? W drugim odcinku z cyklu „Zasada Pareta w planowaniu strategii SEO”, Ewelina Podrez podpowiada, jak weryfikować indeksację strony internetowej i pracować z rankingiem wyszukiwania, by zwiększyć ruch (i dzięki temu sprzedaż) na stronie internetowej.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #13: Zasada Pareta w planowaniu strategii SEO cz.1 [BIZNES] [MARKETING]
Jak zaplanować efektywną strategię SEO? Jak minimalizować zaangażowanie w proces pozycjonowania przy jednoczesnej maksymalizacji jego efektu? O tym, jak za pomocą podstawowej analizy swojego biznesu przez pryzmat konkurencji i potencjalnych klientów, stworzyć punkt wyjścia do prowadzenia efektywnych działań marketingowych, opowiada Ewelina Podrez. Jest to pierwszy z dwóch odcinków dotyczących Zasady Pareta w planowaniu strategii SEO i jednocześnie pierwszy zrealizowany w ramach dwóch ścieżek naszego podcastu: Biznesowej i Marketingowej.
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #12: Nie pozwól użytkownikowi błądzić! [MARKETING]
W dwunastym odcinku podcastu Dziennik Budowy Firmy według Fox Strategy, Katarzyna Baranowska, bazując na swoim doświadczeniu i konsultacjach prowadzonych dla właścicieli sklepów internetowych czy stron www, opowie o tym: - czy e-klient różni się oczekiwaniami od klienta "tradycyjnego"? - dlaczego w przypadku prezentowania towarów czy usług w sieci trzeba "przyłożyć się do tego procesu" dwa razy bardziej? - czym jest architektura informacji i jak powinna zostać zaplanowana? - jak ułożyć nawigację wewnętrzną i jak optymalizować linki?
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #11: Onboarding? 8 kroków by zatrzymać pracownika na dłużej [BIZNES]
Rekrutacja potrafi być prawdziwą zmorą, zwłaszcza jeśli prowadzimy mały biznes i dopiero powiększamy nasz zespół. Rekrutacja to jedno, ale co zrobić kiedy już zatrudnimy wybraną osobę do firmy i nie wiemy jak zaplanować jej pierwszy dzień, tydzień, miesiąc. Dlatego w tym odcinku przekażę Ci kilka przydatnych wskazówek: - jak rekrutować pracownika, aby ten zaangażował się w życie naszej firmy? - jak zaplanować pierwszy dzień? - jak zapewnić nowemu pracownikowi świeży start bez stresu i niepotrzebnego chaosu?
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #10: Czy Google Ads jest dla mojej firmy? Tak, ale... [MARKETING]
Jesteś zainteresowany kampaniami Google Ads dla swojej firmy, ale nie wiesz, jak do tego podejść? Zastanawiasz się, czy to się opłaca i jakie są zagrożenia? Zapraszamy do odsłuchania podcastu Damiana Kołodzieja, który opowie o tym, na co zwrócić uwagę w pracy z Google Ads, by wyciągnąć z reklamy jak najwięcej korzyści. W tym odcinku: - poznasz najważniejsze typy kampanii reklamowych, - dowiesz się, jakie możliwości daje Google Ads Twojej firmie, - zrozumiesz, dlaczego analityka w biznesie online jest taka ważna, - przekonasz się, że dlaczego mierzenie celów biznesowych powinno być priorytetem, - dowiesz się, jak dobierać słowa kluczowe, by sprowadzać wartościowy ruch.
pobierz 18.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #9: Jak wynieść obsługę klienta na wyższy poziom? cz.1 [BIZNES]
Obsługa klienta to w zasadzie cała interakcja pomiędzy firmą, a klientem. To, że jest bardzo ważnym elementem biznesu wydaje się oczywiste. Do nieco trudniejszych należy jednak diagnozowanie potencjalnych problemów w obszarze obsługi klienta, ich rozwiązywanie, a także systematyczne podnoszenie umiejętności w zakresie komunikacji. W dziewiątym odcinku DBF dowiesz się: - jak rozpoznać potencjalne problemy związane z obsługą klienta w Twojej firmie, - w jaki sposób podnosić umiejętności komunikacyjne? - jakie dobre praktyki w obszarze klienta warto stosować?
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #8: Google Moja Firma – jak to ugryźć (szybko)? [MARKETING]
Wizytówka w Google Moja Firma powinna być ważnym elementem strategii promowania lokalnej firmy w sieci. Box z najważniejszymi informacjami na temat firmy (oraz opiniami) będzie pierwszym co rzuci się w oczy po wpisaniu nazwy Twojej firmy w wyszukiwarce Google. Zarówno na desktop, jak i urządzeniach mobilnych. Mało tego, ludzie wpisujący frazy związane z profilem Twojej działalności, będą również mieli szansę trafić do Ciebie, o ile Twoja wizytówka będzie wyróżniała się na tle konkurencji i przyciągała oko. Wizytówka pojawi się również w mapach Google, a użytkownik będzie mógł wyznaczyć od razu trasę do Twojej siedziby lub zadzwonić. W dzisiejszym odcinku Dziennika Budowy Firmy dowiesz się m.in: - jak założyć konto w Google Moja Firma, skonfigurować wizytówkę i dlaczego jest to tak ważne? - w jaki sposób zoptymalizować wizytówkę? - jak zarządzać opiniami i zabiegać o nowe? - czy i w jaki sposób używać słów kluczowych? - jakie formy wyświetlania wizytówka może przybierać? - jak nie dać się naciąć na "opłaty za wizytówkę"? - jak koronawirus wpływa na funkcjonowanie wizytówek i jakie zmiany zostały wprowadzone?
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #7: Sztuka komunikacji w zespole. O spotkaniach feedbackowych. [BIZNES]
Co jest podstawą komunikacji w zespole? Szczera i otwarta informacja zwrotna! Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, na co dowodem mogą być reakcje, z którymi spotykamy się opowiadając o kulturze feedbackowej w naszej firmie ;) W siódmym odcinku podcastu Dziennik Budowy Firmy według Fox Strategy, Ewelina Podrez, na bazie naszych doświadczeń, opowie: - jak zaplanować spotkania feedbackowe, - jak przygotować się do feedbacku? - jak udzielić konstruktywnego feedbacku, który będzie motywacją i kołem napędowym? - jak przyjąć feedback i co z nim zrobić, zwłaszcza gdy pełni się rolę Lidera Zespołu?
pobierz 18.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #6: Jak użyteczność strony wpływa na proces sprzedaży i uzyskiwane przychody? [MARKETING]
Właśnie stworzyłeś swój pierwszy sklep internetowy, czekasz na spływające zamówienia i liczne zapytania o dostarczany towar. Wydawać by się mogło, że najtrudniejsze masz już za sobą, ale jak zawsze – życie szybko weryfikuje nasze przypuszczenia, zwłaszcza jeśli e-sklep nie przynosi zysków, a klienci zaczynają „odbijać” się od koszyka zakupowego. Czy jesteś pewien, że stworzony przez Ciebie e-commerce jest przyjazny dla docelowej grupy odbiorczej? Czy formularz umożliwia bezproblemowe złożenie zamówienia, czy wręcz przeciwnie – odstrasza potencjalnych klientów? Odpowiedzi na te pytania udziela Kamil Demidowski, który podczas szóstego odcinka podcastu zdradza nieco swojej wiedzy z zakresu UX.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
DBF #5: HR w płaskiej strukturze. Jak działa i dlaczego warto go posiadać w małej firmie? [BIZNES]
Dział HR pełni ogromną rolę, odpowiadając między innymi za rekrutację i wdrażanie nowego pracownika w zasady działania firmy, będąc dla niego również wsparciem. W Fox Strategy dział HR współpracuje także z innymi działami w przygotowaniu ścieżki rozwoju każdego pracownika, dba o rozwój ich kompetencji i jest odpowiedzialny za organizację eventów. Jak to wygląda w małej firmie, która swój model zarządzania opiera na płaskiej strukturze? Czy taki dział jest potrzebny? Na te i inne pytania odpowiada Agata Kaliatzi.
pobierz 17.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek