Dziennik budowy firmy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Dziennik Budowy Firmy to podcast biznesowy i marketingowy przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzony przez zespół Fox Strategy. W trakcie kolejnych odcinków będziesz mógł zapoznać się z różnymi specjalistami z zakresu marketingu i biznesu. Poruszymy tematy z zakresu: SEO (optymalizacja stron internetowych), Ads (marketing płatny), Content Marketingu, zarządzania, HR (zasoby ludzkie), a także PM (zarządzanie projektami) - mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie (i dla nas!) niezwykle inspirujące doświadczenie, a odmienne punkty widzenia pozwolą ukazać naszą codzienną pracę z różnych perspektyw.
Data dodania: 2020-09-21 22:04:58
Data aktualizacji: 2021-01-26 05:45:07
Audycji w katalogu: 38
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 godz. temu
DBF #38: Jak sprawnie przeprowadzić zamknięcie roku w małej firmie? [BIZNES]
Początek roku to dla wielu przedsiębiorców bardzo aktywny czas. Wiąże się to nie tylko z analizą przychodów firmy, ale także z przedłużeniem licencji za narzędzia, materiały oraz produkty, które są stałym elementem naszej pracy. Z zamknięciem roku wiąże się także wiele kroków, które dobrze jest wykonać w ramach biznesowego rachunku sumienia. Ciekawe czy te, o których opowiada Agata, znajdują się na Waszej liście?
pobierz 14.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
DBF #37: 10 rzeczy o copywritingu, o których musisz wiedzieć. Rozmowa z Marcinem Cichockim [MARKETING]
Świat copywritingu przepełniony jest pytaniami, terminami, kreatywnością, inspiracjami, nieścisłościami i wynikającymi z nich problemami. Uznaliśmy, że najlepiej przedstawi się je… podczas rozmowy dwóch, nieco inaczej pracujących “contentowców”. W nowym, dłuższym odcinku, Ola Sudnik rozmawia z Marcinem Cichockim - CEO Kuźni Treści, autorem książki i kursu dla copywriterów. Podczas godzinnego podcastu dowiecie się o 10, najważniejszych elementach, które poniekąd definiują branżę copy. Powyższy duet rozmawia i omawia poniższe punkty: 1. Pisania można się nauczyć, tak jak każdej innej umiejętności 2. Ludzie nie czytają, tylko skanują 3. Można (a nawet trzeba) pogodzić optymalizację SEO, z pisaniem treści wartościowych dla użytkowników 4. Jeśli nie wiesz do kogo piszesz, to komunikat nie trafi do nikogo 5. Zlecasz treści i copywriter nie przesyła Ci briefu ani nie robi wywiadu? Miej się na baczności 6. Jakie treści najlepiej pozycjonują? Użyteczne! 7. W materiałach reklamowych piszesz o swojej firmie? A powinieneś pisać o korzyściach dla klienta 8. Copywriter od wszystkiego to copywriter do niczego 9. Gdzie szukać i jak znaleźć dobrego copywritera? 10. Prawna strona copywritingu
pobierz 53.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
DBF #36: Czy warto nagrywać podcast firmowy? [BIZNES] [MARKETING]
Popularność podcastów nieprzerwanie rośnie, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Choć zazwyczaj kojarzymy je z konkretnym twórcą, marką osobistą, nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć nagrywać podcast firmowy. Zastanówmy się jednak, czy warto? W 36 odcinku Dziennika Budowy Firmy, Oktawian Kitala odpowiada na pytania: - z czego wynika rosnąca popularność podcastów? - czy na rynku jest miejsce na podcasty firmowe? - jakie korzyści wynikają z nagrywania podcastów firmowych? - jakie wyzwania napotka Twoja firma, jeśli zdecydujesz się nagrywać podcast firmowy (a zwłaszcza podcast zespołowy!), - jakie kwestie warto przemyśleć decydując się na podcast firmowy?
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
DBF #35: Pierwsze kroki z Google Ads. cz. 2 - Planer słów kluczowych i estymacja budżetu [MARKETING]
Zapraszamy na drugi podcast Damiana Kołodzieja z serii Pierwsze kroki z Google Ads. Tym razem Damian jeszcze mocniej omówi narzędzie Planera słów kluczowych Google (Google Keyword Planner) i poruszy takie tematy jak: - estymowanie kosztów reklamowych Google Ads - trudności podczas estymowania - najważniejsze funkcje Google Keyword Plannera. Oprócz tego Damian opowie pokrótce o innych przydatnych narzędziach, które z pewnością przydadzą się w planowaniu słów kluczowych pod przyszłe kampanie reklamowe w wyszukiwarce Google. Są to między innymi: - Google Trends, - SEMSTORM, - Ubersuggest
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Jak wyjść na scenę i... z niej nie uciec? 9 kroków do lepszych wystąpień publicznych. [BIZNES]
Wystąpienia publiczne potrafią spędzać sen z powiek. Jak przełamać się do przemówień przed większą publicznością? Jak przygotować prezentację, by zminimalizować napięcie przed prelekcją? O tym, na bazie swoich osobistych doświadczeń, opowiada Ewelina Podrez w 34. odcinku Dziennika Budowy Firmy.
pobierz 38.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DBF #33- Rola aplikacji mobilnych w walce z pandemia koronawirusa [MARKETING] [BIZNES]
Jak wykorzystuje się aplikacje mobilne do walki z pandemią koronawirusa? W 33 odcinku Dziennika Budowy Firmy dowiesz się: - jak działają takie aplikacje, - w jakich formach występują, - jakie technologie wykorzystują, - czy faktycznie są skuteczne, - i jak pomagają nam w radzeniu sobie z pandemią. Dowiesz się także, jak technologie wykorzystywane w tego typu aplikacjach mają się do prywatności danych, i czy mamy się czego obawiać? O tym wszystkim opowiada Dawid Pietkiewicz.
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DBF #32: Jak zadbać o efektywny wypoczynek podczas urlopu? [BIZNES]
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #31: 5 pomysłów na wsparcie kampanii SEO [MARKETING]
W kampanii SEO nie zawsze musi chodzić o to, by "dokładać nowych klocków" i zwiększać środki. Są momenty, w których warto skupić się na ponownej analizie, redefiniowaniu strategii i maksymalnym wykorzystaniu tego nad czym dotąd pracowaliśmy. W nowym odcinku DBF o kilku pomysłach na wsparcie kampanii SEO, nie tylko w czasie pandemii, opowiada Katarzyna Baranowska.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #30: Sztuka komunikacji w zespole. O spotkaniach feedbackowych - cz.2 [BIZNES]
W drugiej części serii dotyczącej komunikacji w zespole wracamy ponownie do tematu spotkań feedbackowych. Po pierwszej odsłonie, autorstwa Eweliny Podrez, tym razem Oktawian Kitala przybliża, czym jest spotkanie feedbackowe okiem członka zespołu. Wskazuje przyczyny, dla których warto rozważyć wprowadzenie feedbacków, a także potencjalne skutki, których można się spodziewać po wprowadzeniu kultury feedbacku do swojej firmy.
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #29: Pierwsze kroki z Google Ads - cz.1. Konfiguracja konta [MARKETING]
Zapraszamy na kolejny podcast marketingowy z udziałem Damiana Kołodzieja. Tym razem Damian omówi proces zakładania konta reklamowego Google Ads (dawniej Google AdWords), a także: - opowie o tym, gdzie i jak ustawić płatności Google Ads, - wyjaśni, jak wygląda struktura konta Google Ads, - powie, w jaki sposób połączyć ze sobą Google Analytics z kontem reklamowym, - poruszy temat tworzenia i eksportowania celów z Google Analytics.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DBF #28: Co musisz wiedzieć, jeśli planujesz współpracę z copywriterem? [BIZNES]
Content, który wspomoże naszą komunikację oraz działania z zakresu SEO, wymaga wiedzy, kreatywności i... wolnego czasu, którego coraz częściej mamy "jak na lekarstwo". Bardzo często potrzebujemy wtedy wsparcia z zewnątrz w postaci copywriterów. Na etapie ich poszukiwania pojawiają się pytania: - Gdzie ich znaleźć? - Skąd pewność, że że trafimy na rzetelnego twórcę? - Na co zwrócić uwagę, wybierając go z gąszczu różnych ofert i możliwości? W 28 odcinku Aleksandra Sudnik odpowie na te pytania, podpowiadając w jaki sposób zrobić ten pierwszy krok do długotrwałej współpracy z copywriterem.
pobierz 14.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #27: O ASO słów kilka. Jak zacząć pozycjonować swoją aplikacje mobilną? [MARKETING]
Rynek aplikacji mobilnych w ostatnich latach rozrasta się w bardzo dynamicznym tempie, a same aplikacje stają się powoli nieodzownym elementem naszego życia. Firmy coraz chętniej sięgają po wykorzystanie aplikacji na smartfona do budowy komfortu użytkowania i UX, których osiągnięcie za pomocą zwykłej strony internetowej byłoby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Jak się odnaleźć w zalewie setek tysięcy aplikacji i jak sprawić żeby to właśnie Twoja appka miała szansę zawalczyć o użytkowników? Jak zaplanować strategię działań ASO i co ma do tego SEO? Na te pytania odpowiada Dawid Pietkiewicz.
pobierz 18.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #26: Mała firma vs koronawirus cz.2- Pytania i odpowiedzi
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #25: Jak zacząć działania SEO na platformie sprzedażowej Amazon? [MARKETING]
W tym odcinku poruszamy podstawowe kwestie związane z SEO w marketplace Amazon. Kamil Demidowski zwraca w nim uwagę na najważniejsze elementy optymalizacji produktów, takich jak: - treść, - proces ustalania słów kluczowych, - czynniki związane z wydajnością sprzedającego. Wraz z tym odcinkiem Kamil zapowiada kontynuację tematu Amazon w swoich kolejnych odsłonach, w których poświęci dogłębną uwagę każdej ze składowych usługi SEO Amazon oraz opowie o krytycznych elementach, które trzeba przemyśleć przed podjęciem decyzji o wejściu na wspomnianą platformę.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DBF #24: Dlaczego boimy się chodzić na urlop [BIZNES]
Urlop to bez wątpienia czas wypoczynku. Jednak nie wszyscy potrafią się nim cieszyć i skorzystać w pełni z czasu przeznaczonego na regenerację. W tym odcinku spróbujemy wspólnie poszukać odpowiedzi na to, dlaczego boimy się i stresujemy się pójściem na urlop. Pomoże w tym Agata Kaliatzi.
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF 23: 9 sposobów na wyróżnienie się na tle konkurencji [BIZNES] [MARKETING]
Decyzja o rozpoczęciu promocji swojej firmy lub marki osobistej w sieci to pierwszy krok, dzięki któremu Twój potencjalny klient będzie mógł Cię znaleźć. Ale... Czy jako kancelaria prawna, biuro rachunkowe, psycholog lub trener personalny wyróżniasz się w tłumie swoich konkurentów? W 23 odcinku Dziennika Budowy Firmy Oktawian Kitala przedstawia 9 sposobów na to, by wyróżnić się wśród konkurencji.
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #22: Jak ogarnąć obieg dokumentów w małej firmie? [BIZNES]
Prowadzenie własnego biznesu to ogromne wyzwanie nie tylko pod kątem pozyskiwania Klientów, promocji marki czy rekrutacji nowych pracowników. U większości przedsiębiorców prawdziwą frustrację budzi przechowywanie oraz obieg dokumentów w firmie. Dlatego w tym odcinku, Agata Kaliatzi przedstawia kilka sposobów na przechowywanie i archiwizację dokumentów w firmie, by pod koniec miesiąca mogły one wszystkie trafić księgowości. Agata opowiada także o wyborze odpowiedniego programu do faktur, by proces fakturowania nie doprowadził nas na skraj załamania i ciągłych tłumaczeń przed Urzędem Skarbowym.
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #21: Jakie narzędzia powinien wypróbować przyszły copywriter? [MARKETING]
Praca copywritera opiera się głównie na kreatywności, na łączeniu strategii komunikacyjnej i spełnianiu wymagań briefu, który nakreśla pożądany przez klienta kierunek. Nierzadko jednak – wcześniej czy później – oprócz kartki papieru, Worda i szeregu pomysłów, przyjdzie nam się zmierzyć z… narzędziami copywritera. Tylko, które z nich są warte uwagi na starcie i jakie z nich powinien wypróbować przyszły copywriter? Na to pytanie odpowie Aleksandra Sudnik, która w 21 odcinku podrzuci garść darmowych i płatnych narzędzi copywritera. Część z nich nie tylko usprawni pracę, pozwoli poznać tworzenie od nieco technicznej strony, ale także przyczyni się do tego, aby teksty były wzniesione na nieco inny, być może wyższy poziom. Zapraszamy!
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #20: 5 elementów, na których opieramy sprzedaż w Fox Strategy [BIZNES]
Sprzedaż usług bywa demonizowana i bywa też przeceniana. Dla nas była trudna, ale staje się coraz bardziej naturalna i satysfakcjonująca. Nadal popełniamy błędy, ale też stale się uczymy i świętujemy małe i duże sukcesy. Na czym opieramy sprzedaż w Fox Strategy? O tym, w dwudziestym odcinku Dziennika Budowy Firmy opowiada Katarzyna Baranowska.
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DBF #19: Jak dobierać skuteczne słowa kluczowe w Google Ads [MARKETING]
To już drugi nagrany materiał Damiana Kołodzieja na temat Google Ads dla #DBF. Tym razem Damian przybliży temat słów kluczowych i poruszy takie kwestie jak: - słowa kluczowe w SEO i w kampaniach Google Ads, - strategie doboru słów kluczowych pod reklamy Planer Słów Kluczowych, - Dopasowania słów kluczowych, - Framework See-Think-Do-Care.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek