Pozytywne Zacisze

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Dawniej Warszawa Pozytywne Zacisze, lub po prostu Pozytywne Zacisze.
Data dodania: 2012-07-07 01:26:00
Data aktualizacji: 2013-08-22 10:06:11
Audycji w katalogu: 20
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 11 lat temu
« Borys Kozielski »
Otwarte studio Radia Wnet - 29 lipca 2010
Na żywo można słuchać ze strony radia Wnet Audycja wybitnie letnia. 9 - 10 Wikilekcja letnia na temat wyprawy w okolice w celu uzupełnienia niektórych haseł. Jak to zrobić, jak się przygotować, z jakich programów korzystać. Taka miniwikiekspedycja, lub jak się okazało "Sfoć swoją okolicę" Dużo dobrej muzyki podsafe, jedna niespodzianka na samym początku audycji utwór, którego nie znajdziecie w nagraniu. El Tango de Roxanne w wykonaniu Zespołu studia Accantus w składzie Jarek i Bartek Kozielscy. 10 - 11 Letnia powtórka - Mój odtwarzacz ze stycznia 2008 roku podsumowujący muzykę graną w tej audycji w 2007 roku. Będzie powtórzona niecała audycja, jeśli przyjdą goście, to będzie jej odpowiednio mniej bo o 11 - 12 Kolejny odcinek książki Stanisława Grzesiuka przeczyta Arkadiusz Bazak a chwilę poźniej kolejny podkast Nauka XXI wieku. Mamy kilka pytań od słuchacza i na nie odpowie prof. Marian Kozielski. Cząstki elementarne, z czego składa się atom? Czy elektron można podzielić?
pobierz 160.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 lat temu
« Borys Kozielski »
Otwarte studio Radia Wnet 22 lipca 2010
Szczegóły i opis: [link]
pobierz 153.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 lat temu
« Borys Kozielski »
Otwarte Studio 15 lipca 2010
Letnie lekcje z Wiki. Kilka relacji z Wikimanii 2010 w Gdańsku znajduje się na oddzielnych stronach audycji. W studiu zapowiedział się Krzysztof Dobies, rzecznik Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy; Kasia Matusz o Republice Wnet, ok.11 - Drugi odcinek książki Stanisława Grzesiuka "Boso ale w ostrogach" przeczyta Arkadiusz Bazak Po dłuższej przerwie spowodowanej sesją egzaminacyjną w studiu zawita ponownie prof. Marian Kozielski i dowiemy się o najnowszych wydarzeniach w Nauce XXI wieku.
pobierz 151.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 lat temu
« Borys Kozielski »
Radio publiczne w USA - czerwiec 2010
Pozytywne Zacisze będzie już niedługo miało 5 lat. To właśnie pierwszy podkast, którym zacząłem przygodę z podkastingiem. Rozmowa ze Zbyszkiem Jędrzejczykiem, który w Radiu Wnet prowadzi audycję Crossroads
pobierz 87.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 lat temu
« Borys Kozielski »
Remanent 2009
Najbardziej chaotyczny z dotychczasowych odcinków Magazynu Pozytywne Zacisze. Jednym słowem remanent. Piotr Bukartyk i pierwsza część rozmowy na różne tematy. Mimo, że przygotowywałem się dość dokładnie do tej rozmowy okazało się, że jestem kompletnie nieprzygotowany, ale słucha się dobrze. Ostrzegam jednak, że rozmowa sprzed 2 lat. Z zeszłego roku znalazły się w Magazynie rozmowy jakie przeprowadziłem w Góraszce podczas festynu lotniczego. Catalina Society, Szkoła Dęblińska, Politechnika Warszawska i kilka innych atrakcji.
pobierz 90.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 lat temu
« Borys Kozielski »
Kennedy Space Center - luty 2009
Czas: 1:30:26 Odcinek 17 Magazynu Pozytywne Zacisze to ostatni podkast z USA z Daytony Beach. W całości poświęcony niezwykłemu miejscu na ziemi jakim jest Space Center imienia Kennedy'ego na przylądku Cannaveral. To spełnione marzenie mojego taty, który jest profesorem fizyki na Politechnice Warszawskiej. Wykład, rozmowa na tematy około kosmiczne trwa ponad godzinę. W audycji również rejestracja niezwykłego spotkania z Ryszardem Florkiem z Nowego Jorku. Muzycznie: No Plastic Inside - Coyotes Electromagnetic impulses - space_train Dokapi - Space odyssey 3vr3n - Spaces Pawel Juzwuk - Oclock Aaron Acosta - Wave Ax - Galactica Digital Rhythm Collective - tranquility Bartosz Klimaszewski - Our time our space
pobierz 103.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 lat temu
« Borys Kozielski »
Luty 2009 Daytona Beach
Czas: 50 minut To ostatni odcinek podkastu Bratanek Ikara, jednocześnie kolejny, 16 odcinek Pozytywnego Zacisza, do którego nomen omen wracam. Audycja w której możecie posłuchać mongolskiego zespołu ludowego nosi tytuł Paryż 2006. Utwory mlewap - [link] oraz Bartosza Klimaszewskiego - [link] W audycji opowiadam o zakończeniu przygody z lataniem, o zmianach w życiu Bratanka Ikara, o spodziewanej wizycie Taty w USA, o planach na przyszłość, zakupach w USA, drogach w USA, plażach w USA. Możecie posłuchać niezwykłej pieśni mogolskiej wykonywanej przez jednego z moich współlokatorów. Dużo zmian w życiu, podkasty zostają na miejscu. Możecie się spodziewać, że trochę zmian w tym temacie też nastąpi. Jakie dokładnie to pokaże przyszłość, sam jeszcze nie wiem.
pobierz 57.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 lat temu
« Borys Kozielski »
Początek Kalendarza 2009
To podwójny odcinek, dla Pozytywnego Zacisza odcinek 15 i dla Bratanka Ikara 17. Początek kalendarza, bo właśnie data 29 grudnia to pierwsza data w moim kalendarzu na nowy rok 2009. Trochę smutny ten odcinek, ale jest w nim tez wiele radości. Bratanek Ikara to podkast o przygodzie, rozterkach i radościach zdobywania nowego zawodu pilota na obcej ziemi - [link] Utwory wykorzystane w audycji: Przybieżeli do Betlejem - Dorota, Jarek, Bartek, Tosia Kozielskcy Kto Aniołem Był - w wykonaniu zespołu Believe Ave Maria - Chór Bazyliki Św. Pawła w Daytona Beach
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 lat temu
« Borys Kozielski »
Slam w Kulturalnej
Piętnaste wydanie Magazynu Pozytywne Zacisze to właściwie relacja ze slamu poetyckiego jaki odbył się w Warszawie, w kawiarni Kulturalna 25 września 2008 roku. Szczegóły dotyczące comiesięcznych spotkań znajdziecie na stronie slam.art.pl . Tam również mozna skontaktować sie z organizatorami slamu, gdyby ktoś miał ochotę na zorganizowanie na swoim terenie podobnej imprezy. Warto, o czym można przekonać się po wysłuchaniu audycji. Audycja trwa 1 godzinę i 52 minuty. Warto zatem pobrać ją w całości do komputera przed słuchaniem i posłużyć się poniższą listą międzyczasów, co może być przydatne podczas drugiego i kolejnych przesłuchań :) Dla słuchających z komputera, lub poszukujacych konkretnego fragmentu audycji polecam specjalnie utworzoną stronkę z odtwarzaczem , który oznakowany został międzyczasami na belce odtwarzania. Relację fotograficzą przygotował Gilling poeta, który zwyciężył relacjonowany slam.
pobierz 103.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 13 lat temu
« Borys Kozielski »
Monachium 2007
Audycja prawie w całości poświęcona naszemu pobytowi w Bawarii latem 2007 roku. Wycieczka krótka bo czterodniowa, ale jak zwykle bardzo obfita. Zdjęcia do podkastu w formie slideshow , Surferzy w Parku: Krakowiacy w Monachium: Sztuczna rzeka w parku: Muzyka wykorzystana w podkaście: Altitude HatHead bossa del mar falkfest Ma schaun Diego Introvert 2 base-box No Plastic Inside
pobierz 71.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 13 lat temu
« Borys Kozielski »
Stan Wojenny - Grudzień 2007
O Stanie wojennym opowiadają: Wiesława Czapińska, Wojciech Marczyk, Grzegorz Miecugow. Wykorzystano utwór nieznanego autorstwa pod tytułem: 'Ostatnia Szychta' w wykonaniu Jana Kelusa. Tolek Filipkowski udostępnił swoje piosenki: Idą Pancry, W noc grudniową, Musimy wygrać, Ballada styczniowa. Jan Paweł II - fragment homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej na stadionie Dziesięciolecia 17 czerwca 1983 roku.
pobierz 73.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 14 lat temu
« Borys Kozielski »
Boże Narodzenie 2006
W tym świątecznym podkaście będziecie mogli troche bliżej spotkać się z moja rodziną. Usłyszycie nowe wykonanie bardzo znanej kolędy Jezus Malusieńki, zespół Tintilo wykona Cichą Noc, o której historii powstania tez będziecie mogli usłyszeć w audycji.
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 14 lat temu
« Borys Kozielski »
Mgła z okna
Mglista jesień za oknem zablokowała lotniska i spowodowała wiele wypadków na warszawskich ulicach. Ciepła herbata, poranna kawa i koniecznie gorący bigos - oto w co należy się zaopatrzyć w najbliższym czasie. Les Bigos, Piotr Bukartyk i Sekcja, Tom Waits, Janis Ian, Inga i Szerszeń, a także dr Andrzej Kruszewicz, który mówi o zimowej pomocy ptakom.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 14 lat temu
« Borys Kozielski »
Jesień 2006
Audycje rozpoczyna i kończy Tom Waits, którego nagrania można znaleźć na Podsafe Music Network . O książce pełnej ptasiego śpiewu opowiada dr Andrzej Kruszewicz, znany z trójkowych opowieści o ptakach miłośnik świata ptaków. Nowe nagranie zespołu Red Emprez, oraz utwór z płyty zespołu Millenium.
pobierz 29.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 14 lat temu
« Borys Kozielski »
Wilno 2006
Audycja tylko w części poświęcona naszej rocznicowej wycieczce do Wilna. Jak piękne to miasto możecie zobaczyć na zdjęciach, które są niezbędnym uzupełnieniem relacji.
pobierz 49.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 14 lat temu
« Borys Kozielski »
Paryż 2006
Warszawa Pozytywne Zacisze - odcinek 8. Tym razem relacja z wycieczki do Paryża.
pobierz 49.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 15 lat temu
« Borys Kozielski »
Gorący lipiec 2006 - Pozytywne Zacisze nr 7
Gorący lipiec 2006 W najdłuższej jak do tej pory audycji posłuchać można wywiadów z Jackiem Kuleszą i Norbim. O książce i nie tylko opowiada Jarosław Muzykiewicz, odwiedzamy też Roberta Millorda z Florydy a właściwie Las Vegas. Muzycznie, obok wymienionych Les bigos z nowym utworem, Janis Ian i oczywiście No Plastic Inside. Zapraszam.
pobierz 86.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 15 lat temu
« Borys Kozielski »
Okolice Radia - Pozytywne Zacisze nr 6
Audycja poświęcona Radiu. Na temat Radia mówią Piotr Kaczkowski, Tadeusz Sznuk, Dariusz Michalski, Adam Curry. Sonda uliczna "Czym dla Pana/Pani jest Radio?". Muzycznie Janis Ian, No Plastic Inside, Josh Woodward, Geoff Smith, Jim Fidler, Nashville Session Players, Love = Action.
pobierz 73.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 15 lat temu
« Borys Kozielski »
14 Finał WOŚP - Pozytywne Zacisze nr 5
14 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Relacja ze studia TV, Jurek Owsiak, Wojtek Waglewski, ale także zespoły z minimax.pl. Książka z antykwariatu atticus i dużo dobrej muzyki - ponad 76 minut audycji. Red Emprez, Tlen, Xanax Voo Voo. [link] - podcast Borysa Kozielskiego - serdecznie zapraszam do subskrybcji.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany 15 lat temu
« Borys KOzielski »
Pozytywne Zacisze Boże Narodzenie 2005
Święta Bożego Narodzenia 2005. Audycja specjalna. Jak zrobić Piegusa? Muzycznie: Les Bigos, IWO, Harlem, Doug Boldt
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes
miodek