Gaba gada

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Cześć, ahoj, živjo! Uczę polskiego obcokrajowców i czeskiego Polaków, sama uczę się słoweńskiego. Opowiadam o tym na swoim podkaście. :) Mój instagram @gabina_gawronska, mój email ga.gawronska@gmail.com, moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych insta @lizzzzek.
Data dodania: 2020-10-31 18:57:58
Data aktualizacji: 2021-03-09 04:40:02
Audycji w katalogu: 47
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
Ile znam języków...?
Dzisiaj odpowiadam na to kluczowe, nurtujące wszystkich pytanie... Czyli ile mam osobowości. :) Mój email [email] , mój insta @gabina_gawronska. Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych @lizzzzek.
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Egzamin językowy, czyli przeżyć i wyjść z twarzą
Czy zastanawialiście się, kto i dlaczego chce zdawać egzamin państwowy z języka polskiego? W tym podkaście zdradzam tajemnice! Mój insta @gabina_gawronska, mój email: [email] . Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Nasze randki z uczniami... - rozmowa z Anią Kozłowską!
Cześć! Dzisiaj walentynkowy speszjal. Opowiadamy o miłości i namiętności, podrywaniu nas i naszych podrywach. :) W odcinku wspominam o kanale Vigos dad: [link] . No właśnie, miał być w walentynki, ale zaginam czasoprzestrzeń i wrzucam dzisiaj. ;) A tak serio, to wiem, że Iwanka czeka, więc nie chcę jej już stresować. :) Mój email: [email] , insta @gabina_gawronska, moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych @lizzzzek. Kontakt do Ani Kozłowskiej: -podam wkrótce-.
pobierz 100.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Owsiki w tyłku, czyli jak to jest studiować dwa kierunki
Dzisiaj garść ckliwych rozmyślań o mojej przeszłości studenckiej. Czyli o tym, jak to jest, że jeszcze żyję! Mój insta @gabina_gawronska, mój email [email] . Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych insta @lizzzzek.
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Klasa 6b, czyli dlaczego NIGDY nie będę pracować w szkole
Cześć, dzisiaj za mikrofonem siedzi moje belfrowskife alter ego, albo raczej zgliszcza naiwnych złudzeń. Tak, miałam taki okres w życiu, że myślałam o pracy z dziećmi. Na szczęście już nie mam. :) Mój insta @gabina_gawronska, mój email [email] . Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych insta @lizzzzek.
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Słowenia,co*id i crush, czyli mój 2020
Dzisiaj sentyment leje się szerokim strumieniem! Zapraszam na podsumowanie roku 2020. Mój email: [email] , mój insta: @gabina_gawronska. Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Boże Narodzenie, czyli przemoc symboliczna
Dzisiaj jadę na ostro po christmasie! Mówię tutaj o: axis mundi i o przemocy symbolicznej. Mój insta @gabina_gawronska, mój email [email] . Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Literatura, czyli hate-hate relationship
Cześć, dzisiaj trochę literackiej goryczy, czyli o tym, czego nie umiem jako filolog. Mój insta: @gabina_gawronska, mój email: [email] . Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 29.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Moje ćwierćwiecze
Cześć, dzisiaj sentymentalnie o moich urodzinach, o tym, co u mnie słychać i nie słychać. :) Mój insta: @gabina_gawronska, mój email: [email] . Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta: @lizzzzek.
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Po co mi czeski?
Ahoj, dzisiaj odpowiem na pytanie, które nurtuje moich znajomych od 6 lat. W sumie to mnie też nurtuje. :) Mój email: [email] , mój insta: gabina_gawronska, moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych insta @lizzzzek.
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O tym, dlaczego właśnie protestuję pod domem Kaczyńskiego
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak się nie nauczyć języka, czyli o moich zbuntowanych uczniach
W czwartki mam lekcje z buntownikami. I dzisiaj wam o nich opowiem. Mój email [email] , mój insza gabina_gawronska. Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Dlaczego rzuciłam doktorat?
Dzisiaj story time - jak to pisali kiedyś w Bravo. ;) Posłuchajcie, otrzyjcie łezkę i wypijcie za moje zdrowie! Mój email: [email] , mój insta @gabina_gawronska. Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Pieniądze, czyli jak zarabia nauczyciel-freelancer
Czy zastanawialiście się, czy praca nauczyciela się opłaca? ;) Czy po polonistyce umiera się z głodu??? :P To w tym odcinku trochę wam opowiem, co i jak. Moja miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych insta @lizzzzek, mój email [email] , mój insta @gabina_gawronska.
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Powroty, czyli repatrianci. I jeszcze trochę moich smuteczków z życia
Czy zastanawialiście się, na czym polega repatriacja, i kim są repatrianci, co myślą o Polsce, i czy sami są Polakami? Dzisiaj o tym opowiadam i dodaję też trochę smuteczków, które się ostatnio u mnie dzieją. Ciekawe linki: Złączyć się z narodem - film o repatriacji [link] , nauczanie za granicą - [link] . Moja miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych insza @lizzzzek, mój insza @gabina_gawronska, mój e-mail [email] .
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Pokój nauczycielski w metrze, czyli o życiu nauczyciela - rozmowa z Sylwią Sobiło
W tym podkaście opowiemy wam o pracy nauczyciela jpjo, o naszych uczniach i o tym, czego nie dały nam studia. Insta Sylwii @my.polish.teacher, mój insta @gabina_gawronska, mój email [email] , moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
"Śmierć też jest czyimś życiem", czyli kiedy odchodzi mama - rozmowa z Olgą Rybak
Wyjątkowo nie o języku, a o życiu. Poznajcie Olgę, moją koleżankę ze studiów. Tak się wydarzyło, że w grudniu 2019 roku odeszła mama Olgi. Na początku lipca zdecydowałyśmy się nagrać podkast - opowieść o miłości, bólu i opiece paliatywnej. Kontakt do Olgi - insta @arturovnaolga. Mój email - [email] , @insta gabina_gawronska. Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych @lizzzzek.
pobierz 60.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Podkast rodzaju, czyli sex i gender
Po co jest rodzaj w języku i jak właściwie go widzimy? Czy rodzaj gramatyczny to dowód wyższości mężczyzn nad kobietami...? I gdzie w tym wszystkim jest płeć? W podkaście opowiadam o książkach: 1. [link] - Gender w podręcznikach. Projekt badawczy. Raport, 2. [link] - Płeć w językach polskim i chorwackim, P. Pycia, 3. Saloni Z., Kategoria rodzaju we współczesnym języku polskim, w: Kategorie gramatyczne grup imiennych w języku polskim. Materiały Konferencji Pracowni Gramatyki Współczesnej Polszczyzny Instytutu Języka Polskiego PAN, Ossolineum 1976, s. 73-76, 4. Łaziński M., O panach i paniach. Polskie rzeczowniki tytularne i ich asymetria rodzajowo-płciowa, PWN, Warszawa 2006, 5. Karwatowska K , Szpyra-Kozłowska J., Lingwistyka płci, on i ona w języku polskim, Lublin 2005. Materiały po czesku: [link] , [link] . Mój email: [email] , mój insta @gabina_gawronska, moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Język programowania, vege i kot Schrödingera - rozmowa z Gosią Rytel i Filipem Maciejewskim, fizykami
Tym razem uzupełnienie mojego humanistycznego myślenia. Rozmawiam z fizykami - Gosią Rytel i Filipem Maciejewskim. O studiach, vege, programowaniu, kocie Schrödingera. *komentarz od moich gości* Errata: Z anegdotką o florze morskiej Filip się pomylił mówiąc o “algach”, w rzeczywistości chodzi o fitoplankton. Ciekawy artykuł na temat wpływu zmian klimatu na ekosystemy w oceanach (zawierający m.in. informacje o fitoplanktonie) można znaleźć tutaj: [link] Weganizm: Po angielsku (z polskimi napisami): Smutny, krótki, treściwy filmik o przemyśle mleczarskim: [link] Spokojny, wesoły filmik o “produkcji mięsa”: [link] Spokojny, wesoły filmik o wpływie jedzenia zwierząt na zdrowie: [link] Po polsku: Spokojny, informacyjny filmik o chowie kurczaczków: [link] Dłuższy filmik z argumentami, dzięki którym chrześcijanie mogliby nie chcieć jeść zwierząt: [link] Klimat: Po polsku: Krótki, treściwy filmik o tempie współczesnych zmian klimatycznych: [link] Dłuższy, informacyjny filmik o zmianach klimatycznych zawierający fragmentu wywiadu z prof. Szymonem Malinowskim (z naszego Wydziału Fizyki UW): [link] Strona internetowa (prowadzona m.in. przez prof. Malinowskiego) z aktualnymi informacjami dotyczącymi zmian klimatycznych: [link] E-maile: [email] , [email] *koniec wiadomości od moich gości :) * Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek, mój email [email] , mój insta @gabina_gawronska.
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Slow, love i ja - Slovenija
Živjo, dzisiaj zapraszam was na opowieść o Słowenii, o tym jak to się stało, że jednak w tym roku tam pojechałam, o przewrotności życia, i o garstce przydatnych informacji. Moja piękna miniaturka jest od Lizy Aleksandrovych - insta @lizzzzek, mój insta @gabina_gawronska, mój email [email] .
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek