Taka książka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O książkach opowiadają zaproszone do mikrofonu osoby. Wypowiedzi są najczęściej fragmentem audycji Magazyn Pozytywne Zacisze.
Data dodania: 2012-07-07 01:29:00
Data aktualizacji: 2013-08-22 10:06:12
Audycji w katalogu: 3
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 13 lat temu
« Borys Kozielski »
Dzień Świra
O książce Marka Koterskiego opowiada Jacek Bończyk . Aktor, scenarzysta, reżyser, piosenkarz. Wokalista i gitarzysta zespołu Depresjoniści . Książka zawiera teksty: "Dzień świra", "Dom wariatów", "Życie wewnętrzne" oraz rozmowę z autorem zatytułowaną "Achilles na piętnastym pietrze wieżowca". Marek Koterski (ur. w 1942 roku w Krakowie), reżyser filmowy i teatralny, dramaturg i scenarzysta. Absolwent wrocławskiej polonistyki oraz reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej . Autor sześciu filmów fabularnych (m.in. "Porno", "Nic śmiesznego", "Ajlawju"). Nagranie stanowi fragment audycji, podkastu Magazyn Pozytywne Zacisze.
pobierz 2.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 lat temu
« Borys Kozielski »
John Peel, margrave of the marshes
Piotr Kaczkowski opowiada o książce, której autor nie zdążył dokończyć. Zmarł w Chile w 2004 roku na zawał serca. Jeden z największych radiowców, John Peel był dla świata prezenterów radiowych przykładem, niedościgłym wzorem do naśladowania i wspaniałym nauczycielem. Książkę " John Peel, margrave of the marshes " dokończyła jego żona a biografia ukazała się już po śmierci Peela. Nie została jeszcze przetłumaczona na język polski. Notę biograficzną Johna Peela można pobrać ze stron BBC w pliku pdf Nagranie stanowi fragment audycji, podkastu Magazyn Pozytywne Zacisze.
pobierz 1.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 lat temu
« Borys Kozielski »
Ptaki Polski
...do rąk Czytelników trafia drugi tom "Ptaków Polski" - książki, której pierwsza część cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Doktor Andrzej Kruszewicz opisał tym razem liczną i różnorodną grupę ptaków zwanych śpiewającymi. W drugim tomie "Ptaków Polski" znajdują się opisy blisko 120 gatunków rodzimych ptaków. Każda opowieść autora o skrzydlatych ( i nie tylko) osobowościach, z którymi zetknął się w swej wieloletniej i bogatej praktyce weterynaryjnej i ornitologicznej opatrzona jest znakomitymi zdjęciami. Dzięki temu książka ta stanowi nie tylko źródło rzetelnej wiedzy o ptakach Polski, ale także porywającą lekturę. Jej ubarwieniem są dwie płyty: jedna z głosami opisywanych ptaków, a druga z głosem... Autora, prowadzącego już od kilku lat radiowe audycje dla amatorów ptaków i rodzimej przyrody. "Ptaki Polski" są więc pozycją co się zowie multimedialną: do czytania, oglądania i słuchania! Ze strony wydawnictwa Multico Nagranie stanowi fragment audycji, podkastu Magazyn Pozytywne Zacisze.
pobierz 2.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek