Fakapy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O nauczkach w życiu i biznesie.
Data dodania: 2020-10-31 19:09:14
Data aktualizacji: 2021-03-09 04:40:05
Audycji w katalogu: 12
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
#12 - Jak być mądrze produktywnym? | Piotr Nabielec
W dzisiejszym odcinku goszczę Piotra Nabielca, twórcę serwisu produktywni.pl. Jak można się domyślić, rozmawiać będziemy o produktywności, najpopularniejszych fakapach z nią związanych i tym, jak sobie z nimi radzić, by faktycznie dotrzeć do wyznaczonego celu. W trakcie rozmowy poruszymy, między innymi, takie tematy jak to: - czym jest produktywność i w jaki sposób różni się od wydajności i efektywności? - po co, w ogóle być produktywnym? - jakie błędy popełniamy wdrażając kolejne systemy ogarniania naszych codziennych zadań i jakie, w ogóle, powinny być kluczowe założenia takiego systemu? - jaka aplikacja to listy ToDo może być w naszym przypadku najlepsza i czy warto fiksować się mocno wokół tego tematu? - czy jak odpoczywać od bycia produktywnym Porozmawiamy też o tym, co pchnęło Piotra w stronę zajmowania się tym tematem zawodowo i jak pomaga innym uporać się z natłokiem, teoretycznie ważnych, zadań. Zapraszam do wysłuchania odcinka!
pobierz 65.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
#11 - O porażkach, z kolegą po fachu | Jarek Łojewski
Moim gościem jest mój, można powiedzieć, kolega po fachu i osoba siedząca w porażkach od lat - Jarek Łojewski. Jarek jest twórcą bloga i fundacji Dobra Porażka, a także organizatorem jedynej w Polsce konferencji poświęconej niepowodzeniom - Dnia Porażki. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym: * Jak doszło do tego, że Jarek zajmuje się tematem fakapów? * Co to są fakap nights? * Jak doszło do powstania Dobrej Porażki i jaka jest misja fundacji? * Z jakimi problemami mierzyli się Jarek i jego współpracownicy organizując kolejne edycje Dnia Porażki… * … i jakie fakapy przy tym popełnili i czego nauczyli się z całego procesu Zapraszam do wysłuchania odcinka!
pobierz 84.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
#10 - Jak rozwijać produkt poprzez fakapy? | Maciek Wiktorowski
W dziesiątym odcinku podcastu moim gościem jest Maciek Wiktorowski, dyrektor produktu w firmie OpenX. OpenX to firma zajmująca się szeroko pojętą technologią reklamową w internecie. Tym, co wyróżnia ich na tle konkurencji to fakt, że z eksperymentów i idących za nimi fakapów stworzyli właściwie sposób na rozwijanie swoich produktów. Z audycji dowiecie się: * Czym właściwe są i jak działąją reklamy wyświetlane nam w internecie * Jaką rolę odgrywa w tym Open X * Jak doszło do tego, że z eksperymentów i fakapów stworzyli swój model działania * Jakie konsekwencje ma to dla nich i dla ich klientów
pobierz 55.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#9 - Jak spełniać marzenia | Michał Maj
Cześć! Nazywam się Marek Wyszyński, a to jest podcast „Fakapy”. Pokazuję w nim, że z każdym sukcesem w życiu osobistym czy biznesie wiąże się całe mnóstwo potknięć i niepowodzeń, a najlepsze, co możemy zrobić w takich sytuacjach to wyciągnięcie wniosków i nie załamywanie rąk. W dziewiątym odcinku podcastu goszczę Michała Maja. Myślę, że część z Was na pewno zna Michała z jego bloga - zyciejestpiekne.eu. Michał to przedsiębiorca, zapalony podróżnik i autostopowicz, a od jakiegoś czasu - również podcaster, który uwielbia dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. W dzisiejszym nagraniu rozmawiamy podróżach, przemierzaniu świata autostopem, tworzeniu swojej "bucket list", blogowaniu i wpadkach, które przydarzyły się Michałowi w trakcie jego przygód. Zapraszam do wysłuchania odcinka!
pobierz 55.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#8 - Co to znaczy zwinność? | Kate Hobler
W ósmym odcinku Fakapów, a zarazem pierwszym w 2021 roku moim gościem jest Kate Hobler. Tym razem poruszamy zagadnienie szczególnie mi bliskie, jakim jest zwinność w środowisku biznesowym. Kate to jedna z najbardziej doświadczonych ekspertów od zwinności w Polsce i akredytowana trenerka [Scrum.org](http://scrum.org) od 2009 roku. Jej konikiem i specjalnością są zwinne transformacje w organizacjach. Ze względu na doświadczenie w pracy z zespołami i biznesem często przypadają jej najcięższe przypadki. Jej misją jest zmiana sposobu, w jaki tworzy się oprogramowanie w naszym kraju. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym, czym, w ogóle jest zwinność, jakie błędy popełniamy najczęściej chcąc wdrożyć zwinne podejście w naszych organizacjach oraz o tym, jak metodyki takie jak Scrum czy Kanban są w stanie pomóc nam uczyć się na własnych fakapach.
pobierz 81.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#7 - Paweł Witkowski - Jak nie biegać źle?
Siódmy odcinek Fakapów nie jest biznesowy, a sportowy. Tym razem goszczę Pawła Witkowskiego, szefa portalu TrenerBiegania.pl. Rozmawiamy, oczywiście, o bieganiu. W trakcie rozmowy usłyszycie między innymi o tym: - jak dbać o własne zdrowie przy okazji treningów i startów? - do czego może doprowadzić przetrenowanie? - co to jest etykieta biegowa w trakcie na trenigu i zawodach i jak należy ją stosować? - czy jak powinna wyglądać współpraca z trenerem? - jak biegać, by nie zrobić sobe krzywdy? - jakie poważne błędy popełnił Paweł w swojej karierze biegowej i jakie nauczki z nich wyciągnął? Miłego słuchania!
pobierz 73.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#6 - Jak to się robi w agencji interaktywnej? | Andrzej Kozdęba
W szóstym odcinku podcastu goszczę Andrzeja Kozdębę – współwłaściciela agencji interaktywnej Brave New i właściciela marki i sklepu KodujMata. Andrzej to człowiek, który lubi mieć wszystko zaplanowane. Jest zdobywcą Korony Maratonów Polskich, wykładowcą akademicki i autorem bloga Ja mówię TO. Przez prawie pół roku łączył poznawanie Azji z pracą zdalną, prowadzeniem sklepu internetowego i agencji. Posłuchacie go w podcaście Co nas kręci w internecie. Z dzisiejszej rozmowy dowiecie się, między innymi: * Jak współprowadzi się firmę będąc tysiące kilometrów do domu i swoich współpracowników? * Jakie są najczęstsze i najcięższe wyzwania w pracy z klientami przy tworzeniu identyfikacji marek i stron internetowych? * Z jakimi problemami mierzą się świeżo upieczeni przedsiębiorcy i pracodawcy i czego nauczyli się dzięki temu Andrzej i jego wspólnik – Michał? Zapraszam do wysłuchania odcinka.
pobierz 68.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#5 - Jak fakapują mówcy? | Elena Pawęta
W piątym odcinku "Fakapów" goszczę Elenę Pawętę - mówczynię, trenerkę, wykładowczynię SGH i organizatorkę TEDxów. Rozmawiamy między innymi o tym: * Czy karierę mówcy się planuje? * Jakie wpadki przydarzają się w trakcie wystąpień na scenie...? * ... a jakie w przypadku sesji online? * Jak przemawia się nie mając głosu? * Czym jest TEDx, jak się go organizuje i jakie błędy prrawdopodobnie przy tym popełnimy?
pobierz 60.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#4 Jak fakapować w majestacie prawa | Piotr Kantorowski
W czwartym odcinku podcastu rozmawiam z Piotrem Kantorowskim - radcą prawnym, podcasterem, blogerem, współautorem książki i biegaczem ultra. Porozmawiamy o tym: * Jak upchnąć te wszystkie aktywności w zaledie 24 godzinach? * Jakie fakapy, pod kątem prawnym, mogą popełniać twórcy internetowi? * Jakie wpadki przydarzyły sie Piotrowi w karierze radcy prawnika i przedsiębiorcy tworzącego własny biznes? * Czy i jak kancelarie prawnicze odnajduą się w świecie online? * Jaka była reakcja Piotra i jego wspólnika na COVID i jak doszło do jej publikacji?
pobierz 82.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#3 - Jak nie być charyzmatycznym bucem? | Dawid Straszak
W trzecim odcinku podcastu "Fakapy" rozmawiam z Dawidem Straszakiem, fanatykiem i badaczem charyzmy i prowadzącym "Podcast Charyzmatyczny". W trakcie rozmowy poruszymy takie tematy jak: * Czym w ogóle jest charyzma? * Kiedy faktycznie jesteśmy charyzmatyczni, a kiedy tylko nam się wydaje? * Czy to uniwersalna cecha? * Jak można poprawić swoją umiejętność wywierania wpływu, a jak tego nie robić? * Kiedy wykorzystujemy ją do niecnych celów i jak się przed tym ustrzec?
pobierz 93.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#2 - Fakapy w pracy Project Managera | Igor Mróz
W drugim odcinku podcastu rozmawiam z Igorem Mrozem, Project Managerem z kilkunastoletnim doświadczeniem i właścicielem firmy Zero Bullshit Management . Porozmawiamy, między innymi o tym: * Jak to się stało, że Igor postanowił zostać PMem? * Czy warto dostarczać absolutnie idealne rozwiązania i czy to w ogóle się udaje? * Jak wielkie korporacje podchodziły do Scruma kilkanaście lat temu? * Czy stawianie procesów ponad relacjami ze współpracownikami to dobry pomysł? * Do jakiego stanu może doprowadzić "przerozwojowanie"?
pobierz 83.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#1 - O fakapach w prowadzeniu firmy szkoleniowej | Grażyna Młynarczyk
W pierwszym odcinku podcastu rozmawiam z Grażyną Młynarczyk, Dyrektor Zarządzającą Dale Carnegie of Poland i kobietą odpowiedzialną za obecność tej marki w Polscie. Porozmawiamy, między innymi o tym: * Jak doszło do tego, że marka Dale Carnegie jest obecna w naszym kraju? * Czy warto upierać się przy robieniu wszystkiego samodzielnie? * O chodzeniu na kompromisy i realizowaniu wizji klienta zamiast byciu konsekwentnym w budowaniu pozycji marki * O reakcji na COVID-19 w przypadku całkowitego braku szkoleń online w portfolio firmy
pobierz 77.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek