O czym by tu... z Pauliną Maciboch

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeśli lubisz i chcesz poprawiać swoje życie w różnych aspektach, to zapraszam Cię do wysłuchania mojego podcastu. Będę w nim poruszać tematy związane z samodoskonaleniem się, z rozwojem osobistym, osiąganiem celów, produktywnością i efektywnością osobistą. Odcinki będą pojawiać się w każdy wtorek po południu.
Data dodania: 2021-01-02 18:25:01
Data aktualizacji: 2021-01-27 12:30:04
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 22 godz. temu
#22 - Jak wdrożyć nawyki w życie bezboleśnie?
Ten odcinek jest kontynuacją poprzedniego odcinka podcastu o nawykach. Mówię dziś bardzo praktycznie - daję wskazówki jak wdrażać nawyki, lifehacki jak ułatwić sobie działanie. 4 kroki do ułatwienia nawyków sprawią, że będzie łatwiej, przyjemniej i skuteczniej. Także działajmy! Eliminujmy niekorzystne nawyki i budujmy takie, które spierają nasze wartości i cele. W podcaście polecam następującą książkę (link jest afiliacyjny, więc jeśli kupisz książkę przez ten link, wpadnie mi drobna kwota) :) Atomowe nawyki - James Clear Pobierz notatkę-podsumowanie 4 sposobów na łatwiejsze wdrożenie nawyków. Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Zapisz się do mojego newslettera : dostaniesz merytoryczną dawkę wiedzy o osiąganiu celów w zgodzie ze sobą. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
#21 - Jak nawyki mogą zmienić Twoje życie?
W tym odcinku podcastu w końcu poruszam bardzo ważny temat w procesie osiągania celów - nawyki. W tej pierwszej części mówię o tym, co to jest nawyk, dlaczego nawyki są tak ważne i potężne. Poruszam temat korzyści, jakie idą ze stosowaniem nawyków w swoim życiu.  W kolejnym odcinku będzie praktyczne podejście praktyczne podejście - wskazówki jak wdrażać nawyki, lifehacki jak ułatwić sobie działanie. Także działajmy! Eliminujmy niekorzystne nawyki i budujmy takie, które spierają nasze wartości i cele. W podcaście wspominam o następujących książkach (linki są afiliacyjne, więc jeśli kupicie książkę przez ten link, wpadnie mi drobna kwota) :) Siła nawyku - Charles Duhigg Atomowe nawyki - James Clear Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Zapisz się do mojego newslettera : dostaniesz merytoryczną dawkę wiedzy o osiąganiu celów w zgodzie ze sobą. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
#20 - Czy robisz to, co jest dla Ciebie ważne? Recenzja książki "Esencjalista".
W tym odcinku podcastu recenzuję jedną z najbardziej przełomowych książek, jaką czytałam - "Esencjalistę" Grega McKeowna. W podcaście wspominam o następujących książkach (linki są afiliacyjne, więc jeśli kupicie książkę przez ten link, wpadnie mi drobna kwota) :) Esencjalista - Greg McKeown Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć - Gary Keller Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza - Cal Newport Cyfrowy minimalizm - Cal Newport Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Zapisz się do mojego newslettera : dostaniesz merytoryczną dawkę wiedzy o osiąganiu celów w zgodzie ze sobą. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
#19 - Odczarujmy złą sławę rozwoju osobistego!
W pierwszym odcinku podcastu w 2021 roku mówię o tym, dlaczego rozwój osobisty ma taką złą sławę i większości ludzi kojarzy się z kołczingowym pitoleniem. Będę chciała odczarować rozwój osobisty i zaproponować Wam inne rozumienie tego terminu. Jeśli kiedykolwiek skrzywiłeś się z niesmakiem na myśl o rozwoju osobistym, to koniecznie przesłuchaj ten krótki odcinek. Dołącz do mojego newslettera: [link]. Będę pisać o tym, jak osiągać cele w zgodzie ze sobą i jak budować nawyki wspierające te cele. Same merytoryczne treści i zero spamu. Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Obserwuj mnie na Instagramie oraz polub fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 8.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
#18 - TOP5 książek z 2020 (przekroczyłam swój cel książkowy!)
W tym odcinku podcastu podsumuję książki, które przeczytałam w 2020 roku. Wskażę TOP5 książek, które najbardziej wpłynęły na moje życie. Podam też dodatkowe tipy, lifehacki, jak czytać więcej książek i jak czytać je lepiej.  W podcaście wspominam o następujących książkach: Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza - Cal Newport How to Be Better at Almost Everything: Learn Anything Quickly, Stack Your Skills, Dominate - Pat Flynn Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą - Hans Rosling Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga - Michał Szafrański Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety - Areta Szpura Rok 1984 - George Orwell Bogaty ojciec, biedny ojciec - Robert Kiyosaki Mit przedsiębiorczości. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić - Michael E. Gerbe Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Obserwuj mnie na Instagramie oraz polub fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#17 - Czego się nauczyłam w 2020 roku?
W tym odcinku podcastu powiem Ci o tym, czego ja nauczyłam się w 2020 roku. Mam nadzieję, że odcinek zainspiruje Cię do refleksji na temat tego, co dał Ci ten rok i czego Cię nauczył. Jeśli taka refleksja już za Tobą, daj mi znać w komentarzu! Wymieńmy się doświadczeniami :) W podcaście wspominam o: książce Pata Flynna - How to be better at almost anything  Dominiku Juszczyku i Owsianej , którzy zainspirowali mnie do stworzenia filozofii osobistej Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Obserwuj mnie na Instagramie oraz polub fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#16 - 5 rzeczy, które warto zrobić pod koniec roku
W tym odcinku podcastu powiem Ci o 5 rzeczach, które warto zrobić pod koniec roku. Mijający rok to dobra okazja do tego, żeby się zatrzymać, podsumować rok, zaplanować kolejny, wyrazić wdzięczność i zrobić coś dobrego dla siebie. Jak to zrobić? Usłyszysz o tym w odcinku. Zapraszam Cię serdecznie do przesłuchania, zainspirowania się i wdrożenia przynajmniej 1, a najlepiej 5 rzeczy, o których mówię :) W podcaście wspominam o wcześniejszych odcinkach: #15 - Cele zamiast postanowień noworocznych - jak tym razem je osiągnąć? #9 - Jesienno - zimowe przyjemności i rytuały Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie oraz na fanpage`u na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 18.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#15 - Cele zamiast postanowień noworocznych - jak tym razem je osiągnąć?
W tym odcinku podcastu pokażę Ci jak podejść do planowania celów na 2021, żeby faktycznie je osiągnąć. Poprowadzę Cię krok po kroku przez wymyślenie, jakie marzenia i cele są dla Ciebie ważne, zdefiniowanie ich, ubranie ich w konkretne ramy i zaplanowanie ich w czasie. Pomogę Ci podejść do planowania celów metodycznie. Tak żebyś miał lub miała pewność, że je osiągniesz. Niech nie kończą się jak postanowienia noworoczne, które porzucamy już w lutym ;) Zainspiruj się i działaj. Pobierz checklistę "Jak osiągnąć cele w 2021" , wydrukuj ją i w oparciu o treść podcastu, odhaczaj kolejne kroki, które pomogą Ci zaplanować realizację celów na 2021 rok. W podcaście wspominam o kursie online Szkoła Ustalania Celów (by Mirek Burnejko). Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie oraz na fanpage`u na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 29.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#14 - Czym jest paliwo mentalne i jak je uzupełniać?
W tym odcinku podcastu mówię o tym, czym jest paliwo mentalne. Tłumaczę jaki wpływ ma na komfort życia, podejmowane decyzje i funkcjonowanie organizmu. Dowiesz się, jak regulować paliwo mentalne, żebyś miała i miał energię na robienie rzeczy ważnych i przyjemnych dla Ciebie. Pomogę Ci zrozumieć, jakie obszary wymagają u Ciebie poprawy, żebyś rzadziej doświadczał/doświadczała wyczerpania psycho-fizycznego, uczucia przemęczenia i niemożności skupienia uwagi. Pobierz kartę ćwiczeń "Moje paliwo mentalne" i sprawdź, jakie małe kroki możesz podjąć, aby działać efektywnie, czuć się dobrze i mądrze korzystać ze swoich zasobów psychoenergetycznych. Książki wspomniane w odcinku: Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania - Brian Tracy Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie , gdzie publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem. Polub także mój fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 15.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#13 - Nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu!
W tym odcinku podcastu bardzo krótko chcę zainspirować Cię do tego, żebyś nie przejmowała/nie przejmował tym, na co nie masz wpływu. Wokół jest wiele sytuacji, które mogą nas dołować, demotywować i zabierać naszą uwagę i cenny czas. Szkoda na nie życia. Jeśli nie masz na coś wpływu, zadaj sobie 2 pytania, o których wspominam w podcaście i działaj! Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie , gdzie publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem. Polub także mój fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 7.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#12 - 7 kroków do produktywnej pracy zdalnej
W tym odcinku podcastu opowiadam o tym, jakie kroki podjąć, aby być bardziej produktywnym pracując zdalnie. Rady, którymi się dzielę pomogą Ci lepiej pracować, skupić się na konkretnych zadaniach i rozgraniczyć pracę od życia prywatnego. Konkretne wskazówki wynikają z moich doświadczeń i błędów, a pomogły mi wdrożyć się zupełnie zdalnie do firmy, gdy rozpoczynałam nową pracę. Mam nadzieję, że któreś z nich pomogą również Tobie! Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie , gdzie publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem. Polub także mój fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#11 - Jak wypracować sobie nawyk osiągania?
W tym odcinku podcastu opowiadam o tym, czym jest nawyk osiągania i jak wypracowanie tego nawyku może pomóc Ci z osiąganiem konkretnych rezultatów. Zainspirowana książką Bernada Rotha, dzielę się wskazówkami kilku kroków, które pozwolą Ci określić co jest dla Ciebie w życiu ważne, w którą stronę chcesz kierować swoje działania i jak faktycznie DZIAŁAĆ, zamiast jedynie PRÓBOWAĆ. Jeśli czujesz, że brak Ci wewnętrznej motywacji do działania w stronę osiągnięcia konkretnych rezultatów - koniecznie wysłuchaj tego odcinka. Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie , gdzie publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem. Polub także mój fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00! Książka o której mówię w odcinku: Bernard Roth  - Nawyk osiągania
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#10 - Jak znaleźć pracę idealną?
W tym odcinku podcastu opowiadam o tym, dlaczego warto robić w życiu, to co się kocha, a przynajmniej lubi. Staram się zainspirować Cię do wykorzystania listy 3 kroków, żeby odkryć jakie zajęcia może dać Ci szczęście i być dla Ciebie idealną pracą. Pamiętaj - życie jest za krótkie, aby robić rzeczy, które nie dają Ci satysfakcji ani przyjemności. Jeśli czujesz, że nie robisz w życiu tego, co chcesz, a w Twoich ustach często gości powiedzenie "byle do piątku" - ten odcinek jest dla Ciebie! Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie , gdzie w czwartki publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem. Polub także mój fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#9 - Jesienno - zimowe przyjemności i rytuały
W tym odcinku podcastu opowiadam o jesienno - zimowych przyjemnościach i rytuałach, które pomagają mi umilić listopadowe dni. Pokażę Wam, jak odpoczywam w jesień i zimę, żeby szybko naładować baterie, nie dać sobie pogodzie zepsuć sobie humoru i zadbać o siebie w tych niepewnych czasach. Zachęcam Was do wypróbowania moich rytuałów lub znalezienia swoich własnych! Pamiętajcie - bądźcie dzielni a będzie dobrze! Przejdziemy wspólnie suchą stopą przez ten czas. W podcaście wspominam o: książce Hygge - klucz do szczęścia Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie , gdzie w czwartki publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem. Polub także mój fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#8 - 6 sposobów na minimalizowanie niepokoju w życiu
W tym odcinku podcastu opowiadam o 6 sposobach na minimalizowanie niepokoju w życiu. Dowiesz się, jak sprawić, żeby Twoja głowa była spokojniejsza, wolna od niepokoju, który zwłaszcza w czasach pandemii może nas atakować. Podzielę się z Tobą sprawdzonymi na sobie sposobami, mniejszymi i większymi, dzięki którym naprawdę rzadko czuję niepokój, a jeśli już się pojawia - jestem w stanie sobie z nim poradzić. Mam nadzieję, że któreś ze sposobów pomogą Ci uspokoić własną głowę, myśli i życie! W podcaście wspominam o: aplikacji do medytacji Calm wspaniałej książce Factfulness  Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie na Instagramie , gdzie w środy publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem.  Polub także mój premierowy fanpage na Facebooku , gdzie znajdziesz jeszcze więcej przemyśleń  i inspiracji do zmian w swoim życiu. Do usłyszenia we wtorek o 17:00!
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#7 - Dlaczego warto żyć w zgodzie ze sobą, a nie oczekiwaniami innych?
W tym odcinku podcastu opowiadam o tym, dlaczego tak bardzo istotne jest życie w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Na swoim przykładzie mówię o tym, jak zmieniło się moje życie w momencie, kiedy przestałam przejmować się tym, co mówią i myślą o mnie inni ludzie. Chciałabym zainspirować Ciebie do spojrzenia na swoje życie pod kątem tego: czy robisz to co lubisz? Czy spędzasz wolny czas w zgodzie z tym, co Cię pasjonuje? Czy poświęcasz czas na relacje, które Cię rozwijają? Czy to Ty decydujesz o swoim życiu, wyborach i szczęściu, czy ktoś inny? Posłuchaj odcinka i zainspiruj się do przeanalizowania swojego życia i sprawienia żeby było lepsze, pełniejsze i szczęśliwsze. Zasubskrybuj podcast, żeby od razu dostawać powiadomienie o nowych odcinkach. Odwiedź mnie również na Instagramie , gdzie w środy publikuję wyzwania związane z wtorkowym odcinkiem.  Nie liczy się myślenie, tylko działanie! :)
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#6 - 20 małych i prostych kroków w stronę bycia less waste
W dzisiejszym odcinku poruszę waży temat - bycie less waste, co możemy przetłumaczyć po prostu jako ograniczanie generowania odpadów wszelkiego typu. Dzielę się z Wami 20 łatwymi do wdrożenia w życie sposobami na to, aby żyć bardziej ekologicznie, nie marnować jedzenia, czy prawidłowo użytkować rzeczy, w które już raz zainwestowaliśmy. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz zacząć żyć bardziej ekologicznie i nie wiesz gdzie zacząć, ten odcinek jest idealny dla Ciebie! Sposoby, o których mówię są bardzo proste do wdrożenia i wchodzą w nawyk. Książki, o których wspominam w podcaście: Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety - Areta Szpura Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste - Sylwia Majcher Zasubskrybuj mój podcast, aby być na bieżąco. Do usłyszenia we wtorek! Odwiedź mnie również na Instagramie , gdzie wrzucam dodatkowe materiały po odcinkach:
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#5 - Dlaczego ograniczyłam mięso? Słowo o fleksitarianizmie.
W dzisiejszym odcinku opowiem Ci krótko moją drogę: od zatwardziałej mięsożerczyni do ograniczenia mięsa i jedzenia go raz na tydzień lub dwa. Powiem co mnie skłoniło do wyboru diety fleksitariańskiej i jak się z nią obecnie czuję. W odcinku również dość dosadnie odnoszę się do podejścia typu "nie wyobrażam sobie życia bez mięsa". Inspiracją do przejścia na dietę fleksitariańską byli dla mnie chłopaki z Dietetyka Nie Na Żarty. W odcinku przywołuję również liczby i fakty, które podają na swojej stronie internetowej, a które uzmysławiają jak duży wpływ na klimat ma produkcja mięsa. Zerknij do nich koniecznie po dawkę wiedzy opartej na badaniach oraz przepisy i gotowe diety fleksitariańskie: [link] Udanego słuchania!
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#4 - Dlaczego warto wstawać rano?
W dzisiejszym odcinku opowiem Ci o tym, dlaczego wstawać rano. Usłyszysz, jak wstawanie rano może przyczynić się do lepszego, szczęśliwszego życia, bardziej zorganizowanego dnia, wygospodarowania czasu na Twoje ulubione zajęcia oraz spokojniejszej głowy. Nie będę twierdziła, że spanie nie jest fajne - ja kocham spać! Natomiast po usłyszeniu odcinku może zaczniesz się zastanawiać, jak lepiej zarządzać swoim dniem, żeby mieć czas na pasje, regenerację i robienie rzeczy, które kochasz. Podejmij ze mną wyzwanie! Szczegóły w odcinku ;) Książki, o których wspominam w odcinku: Dlaczego śpimy - Matthew Walker Fenomen poranka - Hal Elrod Make Your Bed. Proste rzeczy, które zmienią Twoje życie… a może i świat - William H. McRaven Zasubskrybuj podcast i słyszmy się za tydzień! ;)
pobierz 16.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#3 - Jak sport ukształtował moje życie?
W tym odcinku opowiem Wam o tym, jak sport ukształtował moje życie, mój światopogląd i mój charakter. Przekonacie się, jak duży wpływ sport może mieć na inne aspekty życia, takie jak zdrowie, nawyki żywieniowe, wyznawane wartości, cechy charakteru, życie zawodowe i ludzi, którymi się otaczacie. W odcinku zachęcę Was do poszukania aktywności fizycznej, która będzie Wam sprawiała przyjemność.  Książka, o której wspominam w odcinku: Obóz treningowy - Jon Gordon Zapraszam Cię do subskrypcji podcastu - dzięki temu od razu w aplikacji będziesz w stanie przesłuchać nowy odcinek! Do usłyszenia co wtorek o 17:00. Znajdź mnie na Instagramie
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek