Książki na Ekranie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Książki na ekranie to podkast przygotowany we współpracy Radia Wnet i portalu swiatczytnikow.pl. Kanał RSS można znaleźć w katalogu podkastów na stronie podkasty.info
Data dodania: 2012-07-13 09:56:00
Data aktualizacji: 2018-11-19 19:10:02
Audycji w katalogu: 9
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 4 lata temu
« Borys Kozielski »
Audycja specjalna
Link do profilu na patronite.pl  [link] Link do podkastu z nagraniem rozmowy z Mateuszem Górskim o Patronite  [link]
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 lat temu
« Borys Kozielski »
Debata w Gazecie Wyborczej część 1
Nagranie wykonane podczas debaty publicznej w Gazecie Wyborczej 10 stycznia 2013 roku. Program spotkania: Powitanie - Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Panel dyskusyjny pod nazwą "Cyfrowa Szkoła - co słychać?", którego moderatorem jesr Aleksandra Pezda. Wystąpili: Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej, Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, Piotr Dmochowski-Lipski, dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji i Jacek Strzemieczny, prezes zarządu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej - organizator szkoleń dla e-nauczycieli. Dyskusja.
pobierz 63.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 lat temu
« Borys Kozielski »
Jaki będzie e-podręcznik? Jarosław Lipszyc
Rozmowa z prezesem Fundacji Nowoczesna Polska Jarosławem Lipszycem na temat założen i realizacji oraz metod wsparcia projektu unowocześniającego edukację. Jakie szanse zaistnienia ma tak ambitny i nowoczesny projekt w Polsce. Jak wyglądają podobne rozwiązania na świecie i w Europie? Odpowiedź z parlamentu UE na list wydawców w sprawie projektu e-podręcznik. Działania Fundacji i Koalicji Otwartej Edukacji.
pobierz 43.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 lat temu
« Borys Kozielski »
Jaki będzie e-podręcznik? Marzena Zawadzka
Marzena Zawadzka z firmy Inpingo, dostarczającej nowoczesnych technologii wydawniczych. Niektóre zagadnienia poruszone podczas rozmowy: Jak powinna być przygotowana książka, a szczegolnie podręcznik. Jakie własności powinno mieć oprogramowanie czytnika? Jak oddzielić treść od formy? Jak szybko mozna opublikować książkę w wielu roznych formatach. Czy nowe technologie wydawnicze umożliwiaja szybką aktualizacje treści ksiązki. Oprogramowanie Azardi. Czy e-podręcznik będzie lepszy od papierowego? Jak wygląda opracowanie książki z ilustracjami, animacjami i innymi dodatkami do publikacji elektronicznej?
pobierz 38.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 lat temu
« Borys Kozielski »
Jaki będzie e-podrecznik - Krzysztof Wojewodzic
Audycje z serri omawiającej projekt powołania e-podręczników. Rozmowa z Krzysztofem Wojewodzicem, koordynatorem Ośrodka Rozwoju Edukacji. W audycji można znaleźć odpowidź na pytania: 1. Skąd się wziął projekt e-podręcznika 2. Jakie są podstawowe założenia projektu 3. Jaki jest przewidziany budżet na realizację projektu 4. Jak będzie wyglądał proces konsultacji społecznych w sprawie e-podręcznika 5. Jakimi licencjami będą objęte e-podręczniki? 6. Jaki jest terminarz wprowadzania projektu do szkół?
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 lat temu
« Borys Kozielski »
Jaki będzie e-podręcznik - Robert Drózd
Rozmowa ze specjalistą z dziedziny czytników Robertem Drózdem. Rozmowa rozpoczyna serię rozmów na temat projektu wprowadzającego do szkół nowy sposób nauczania przy pomocy e-podręcznika.
pobierz 27.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 lat temu
« Borys Kozielski »
Rozmowa z Piotrem Lipińskim
Rozmowa z Piotrem Lipińskim - reporterem, pisarzem, fotografem i filmowcem. Autorem ebooka Piąta Komenda i książek Humer i inni, Bolesław Niejasny, Raport Rzepeckiego. Rozmowa na temat publikacji pierwszego e-booka. Czy bać się publikacji elektronicznej książki? Czy to jest zagrożenie, czy możliwość ponownego wydania książki, której nie chcą już wydać w formie papierowej wydawcy?
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 lat temu
« Borys Kozielski »
Skąd wziąć, gdzie kupić?
Z Robertem Drózdem rozmawiamy o dostępności e-booków na czytniki, o prawach autorskich i z tym związanych problemach.
pobierz 13.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 lat temu
« Borys Kozielski »
Co to takiego ebook?
Podczas rozmowy z Robertem Drózdem, twórcą portalu poświęconego ebookom swiatczytnikow.pl omawiamy wstępnie temat elektronicznych urządzeń do czytania książek.
pobierz 16.9 MB odcinki RSS iTunes
miodek