Szczerze Mówiąc

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast przedstawiający życie z perspektywy psychologa.
Data dodania: 2021-02-22 13:56:36
Data aktualizacji: 2021-03-02 10:55:17
Audycji w katalogu: 3
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Czy możemy ufać naszej pamięci autobiograficznej?
O pamięci można mówić bardzo długo, jest to niesamowicie pochłaniający temat. Dlatego w najnowszym odcinku podcastu skupiam się na pamięci autobiograficznej, dzięki której wiemy, kim jesteśmy i potrafimy utrzymać ciągłość naszej historii. Dlaczego nie pamiętamy wydarzeń, które miały miejsce przed 3 rokiem życia? Czemu seniorzy pamiętają dokładniej wspomnienia z młodości? Czy możemy w pełni ufać naszym wspomnieniom? Na te pytania odpowiadam w najnowszym odcinku.
pobierz 32.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Wysoka wrażliwość w praktyce
Zaprosiłam do rozmowy Agnieszkę - artystkę i malarkę, która również jest Wysoko Wrażliwą Osobą. Dzielimy się naszymi doświadczeniami i lifehackami, jak przetrwać w codziennym życiu.
pobierz 53.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Hart ducha czy trening kompleksów? Body shaming w dzieciństwie
Body shaming to poniżanie innych ze względu na ich wygląd. W pierwszym odcinku podcastu Szczerze Mówiąc cofam się do dzieciństwa i okresu dojrzewania, aby pokazać jak to zjawisko wyglądało w moim życiu. Jakie skutki body shaming ma dla rozwoju emocjonalnego dziecka? Dlaczego dodatkowe lekcje wychowania fizycznego nie są rozwiązaniem na problemy z małą ilością ruchu w życiu młodych ludzi? Co możemy zrobić dla osób, które doświadczają wyśmiewania się z ich wyglądu?
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek