Bezdomni

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o bezdomności i streetworkingu.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2013-07-23 14:00:33
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 8 lat temu
11 pytań o bezdomność i streetworking
pobierz 22.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] 012 Piotr renowator
Rozmawiam z panem Piotrem. Jest renowatorem. Potrafi odnowić praktycznie wszystko, budynki, meble, ale czy poradzi sobie z naprawą własnego życia? Wielokrotnie zdradzany przez kobiety, które kochał, popadł w ciężką depresję i kilkukrotnie próbował odebrać sobie życie. Dlaczego stał się bezdomny mając doskonały fach w rękach? Dlaczego ludzie, których kochamy potrafią wykazać się wyjątkową bezwzględnością i brutalnością? Jak bardzo brutalne potrafią być żony? Czy wiara w Boga w czymś pomaga bezdomnym ludziom?  Zapraszam na [link]
pobierz 45.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] 011 Znaczy Kapitan
Podcast Bezdomni – odcinek 11. W tym odcinku rozmawiam z kapitanem Waldemarem Rzeźnickim, który wraz z bezdomnymi z pensjonatu św. łazarz (wiem, wielka litera ale nie mam pojęcia czemu nie działa u mnie wielkie ł) buduje pełnomorski jacht. Z tego odcinka podcastu dowiecie się : Dlaczego bezdomni budują statek? Do czego służy im ten jacht? Jak długo buduje się statek? Ile wart jest taki statek? Dokąd popłyną swoim jachtem bezdomni ze schroniska w Ursusie? Dlaczego w pewnym momencie kapitan musiał zmienić kolejność prac i jak to wpłynęło na morale załogi? Jaką kategorię dzielności morskiej ma jacht BM-57? Jak dobiera się załogę na rejs dookoła świata? Dlaczego załoga rzuca się do morza z rozpaczy i jak temu zapobiec? Jak podczas długiego rejsu narasta frustracja i co ją wywołuje? Ile w takich momentach znaczy kapitan? Zapraszam do słuchania :)
pobierz 38.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
Podcast Bezdomni #10 Streetworking cz.3
W tym odcinku podcastu Bezdomni kontynuacja poprzedniej wizyty na działkach. Pani Krystyna potrzebuje jedzenia bo inni bezdomni nie chcą jej pomóc zawieźć zebranych puszek do skupu złomu i nie ma pieniędzy. Na skraju ogródków działkowych pojawili się panowie wycinający drzewa i wyburzający kolejne działki. Na nielegalnych mieszkańców działkowych altanek pada strach.
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni -podcast] 008 Sławek streetworker
Postanowiłem zostać streetworkerem. Decyzja zapadła. Zanim jednak wszystkiego się nauczę minie trochę czasu. Najłatwiej zdobywać wiedzę u źródła więc oprócz towarzyszenia pani Agnieszce przez ostatnie tygodnie zasięgnąłem języka u streetworkera, który sam jest bezdomny. Moim rozmówcą jest pan Sławek – bezdomny. To przez alkohol stał się bezdomnym. Wie jak żyją bezdomni alkoholicy. Jemu pomogli inni bezdomni i teraz sam pomaga tym, którzy pogubili się w życiu. Jest streetworkerem. W tym odcinku podcastu opowie nam o tym czym jest i jak działa streetworking. Dowiemy się także jak pan Sławek walczy ze swoim alkoholizmem, czy Policja pomaga bezdomnym, czy noclegownie przyjmują ludzi pod wpływem alkoholu, czy streetworking to dawanie wędki czy ryby? Zastanowimy się jak wyrwać z marazmu ludzi, którzy na swoje życie już machnęli ręką.
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
Podcast Bezdomni #9 Rodzina
Podcast Bezdomni. Tym razem nagranie powstało w głośnym otoczeniu więc przepraszam za jakość. Nie byłem przygotowany do nagrywania dzisiaj. Wpadłem do schroniska dla bezdomnych żeby zobaczyć jak idą przygotowania do jutrzejszego śniadania wielkanocnego. W pewnym momencie spostrzegłem kobietę z kilkuletnią dziewczynką. Weszła do budynku. Przyszła odwiedzić męża. On jest bezdomny a ona z córkami mieszka w bloku kilka przystanków obok. Dlaczego nie mogą mieszkać razem? Co się stało? Musiałem się dowiedzieć dlaczego Wielkanoc spędzą w schronisku dla bezdomnych a nie we własnym mieszkaniu. Szybko wyjąłem z kieszeni dyktafon i poprosiłem o rozmowę. Zapraszam do wysłuchania.  
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] 007 Streetworking cz.2
Druga część Streetworkingu.  Jest końcówka zimy. Odwiedzamy działki w Ursusie. Pani Ewa nie chce dać sobie amputować nóg. Mieszka na działkach czekając aż jej wniosek o mieszkanie nabierze mocy urzędowej. Co się wydarzyło w życiu pani Ewy, że stała się osobą bezdomną?
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] 006 – Streetworking cz.1
W tym odcinku podcastu Bezdomni: Wyruszam na streetworking. Praca streetworkerów polega na patrolowaniu miejsc, w których przebywają bezdomni i monitorowaniu ich sytuacji. Często udzielana jest im doraźna pomoc. Streetworkerzy namawiają osoby bezdomne do opuszczenia miejsc, w których przebywają i przeniesienia się do schroniska dla bezdomnych gdzie można im lepiej i szybciej pomóc „stanąć na nogi”. Streetworkerzy wyszukują także nowe miejsca gdzie pojawiają się bezdomni i interesują się osobami spotkanymi przypadkowo, których wygląd lub zachowanie może sugerować, że potrzebują jakieś pomocy. Wtedy zaczyna się rozmowa. Nie zawsze wszystko jest oczywiste. Dlatego postanowiłem przedstawić Wam pracę streetworkera w niektórych kolejnych odcinkach podcastów i filmów abyście mogli przyjrzeć się tej rzadkiej i mało znanej w Polsce profesji.  
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] 005 – Prokrastynacja pana Piotra
Pan Piotr jest bezdomny. Opowiada w jaki sposób stał się bezdomnym, na jaką tajemniczą chorobę zapadają bezdomni, jakie konkursy wygrywał i komu oddał swoje prawa do mieszkania. Zapraszam do słuchania podcastu Bezdomni.
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] 004 Kamilianie
Ojciec Hubert Bieniek opowiada o św. Kamilu i zakonie Kamilianów. Dowiemy się jak działa zakon, który trzykrotnie w swojej historii wymierał z powodu jednego dodatkowego ślubu, który składają Kamilianie a także skąd zakon Kamilianów bierze pieniądze na utrzymywanie pensjonatu dla bezdomnych, jak możemy pomóc Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej i niekoniecznie wcale finansowo. Pojawi się również znana słuchaczom z poprzednich odcinków podcastu   Adriana Porowska, która opowie m.in. o architektach wolontariuszach i różnych formach wolontariatu tak bardzo przydatnego w pomocy ludziom bezdomnym. Jeżeli podoba Ci się ten podcast kliknij Lubię to :)   
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] 003 Ojciec Bogusław, statek i bezdomni.
Co łączy wielkiego żegalrza kapitana Baranowskiego z bezdomnymi ze schroniska w warszawskim Ursusie? Macie w domu jacuzi? A bezdomni mają. W tym odcinku podcastu Bezdomni kolejny raz posłuchamy Adriany Porowskiej. Tym razem dowiesz się miły słuchaczu: O jadłodajni Święta Marta Dlaczego ciężko jest stworzyć punkt pomocy dla ludzi bezdomnych? Jak można leczyć ludzi, którzy nie mają ubezpieczenia i dowodu osobistego? Co może w tej kwestii zrobić Prezydent RP i lekarze nadziei? O strajku bezdomnych na dworcu centralnym w Warszawie Jak powstał pensjonat socjalny św. Łazarza? Do czego jest przeznaczony i jak działa? Jak to się stało że bezdomni ze św. Łazarza są w stanie wybudować jacht pełnomorski? Jak Bogusław Paleczny zdobył pieniądze na zakup budynków dla pensjonatu? Czyli głównie o tym, jak ważne w życiu są marzenia i miłość do innego człowieka? Jeżeli podoba Ci się ten podcast kliknij Lubię to :) 
pobierz 55.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
Bezdomni 002 Profil bezdomności
Adriana Porowska, dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej opowiada o tym w jaki sposób wyglądają przyjęcia do Pensjonatu Socjalnego „Św. Łazarz” czyli schroniska dla bezdomnych. Dowiemy się także jaki jest profil bezdomnego, jak trafiają do schroniska, jak wygada naprawianie życia, skąd biorą jedzenie, dlaczego bezdomny nie ma czasu na szukanie pracy, dlaczego nie chcą nocować w noclegowniach, dlaczego umierają w policyjnych izbach wytrzeźwień, czy Polska ma strategię wobec osób bezdomnych, czy polscy urzędnicy mają jakiekolwiek pojęcie ilu obywateli nie ma gdzie mieszkać, co robią ogrodnicy z bezdomnymi pracownikami oraz czy można sobie wybrać bezdomność? Jeżeli podoba Ci się ten podcast kliknij Lubię to :) 
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
[Bezdomni] Wstęp do podcastu ludzi bezdomnych
W tym podcaście mówię o czym będzie cały cykl audycji o ludziach bezdomnych. Wyjaśniam dlaczego podcast prowadzony przez bezdomnych jest taki ważny dla każdego z nas. Wypowie się też pani Adriana Porowska – dyrektor  Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Dowiecie się czy bezdomni są przestępcami i jak wygląda współpraca schroniska dla bezdomnych z Policją. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, macie pytania do osób bezdomnych, śmiało możecie zadawać pytania pod tym odcinkiem w komentarzach lub pisać do redakcji Polskiego Podcastingu. Jeżeli podoba Ci się ten podcast kliknij Lubię to :) 
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
Zapowiedź nowego podcastu na PP
Serdecznie zapraszam do wysłuchania krótkiego fragmentu nowego podcastu, który niedługo zacznie się ukazywać na łamach Polskiego Podcastingu. Tym razem będzie to seria zupełnie inna od tych które dotychczas prezentowaliśmy. W produkcji tego podcastu bierze udział kilkadziesiąt osób co też jest prawdopodobnie pionierskim rozwiązaniem. Bardzo zależy nam na Waszych opiniach i sugestiach. Z góry dziękuję. Bardzo zależy też nam aby promować ten podcast gdzie się da gdyż jego misja jest bardzo istotna o czym przekonacie się, mam nadzieję podczas słuchania kolejnych odcinków. Jeżeli podoba Ci się ten podcast kliknij Lubię to :) 
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek