WikiRadio

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Pierwsze słowa napisane w tym projekcie powinny być znaczące. Tworzymy WikiRadio. Akurat w roku dziesięciolecia Wikipedii. Gdy ta starsza siostra zaczynała, nikt nie spodziewał się, jak się rozwinie. Teraz ja się nie spodziewam, że WikiRadio rozwinie się choćby w połowie tak dobrze jak Wikipedia. Nie możemy na razie włączyć się do projektu Fundacji Wikimedia. Nikt nie wie jak się rozwinie i czy będzie "pasować". Jak potoczą się losy projektu? To zależy od nas. Tak jak będziemy go rozwijać tak się rozwinie. Do rozstrzygnięcia wiele prawnych problemów i systemowych konfliktów. Może jednak to co wydaje się takie skomplikowane okaże się w rzeczywistości łatwiejsze? Sprawdzamy.
Data dodania: 2012-07-22 15:00:00
Data aktualizacji: 2018-11-27 18:45:55
Audycji w katalogu: 280
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 5 lat temu
Audycja specjalna
Link do profilu na patronite.pl  [link] Link do podkastu z nagraniem rozmowy z Mateuszem Górskim o Patronite  [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Otwarcie uroczystości 15 lat Wikipedii
Krzysztof Machocki otwiera uroczystość obchodów piętnastolecia Wikipedii.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Jak być wikipedystą
O tym jak to jest być wikipedystą opowiada Piotr Gackowski (użytkownik PMG). Nagranie wykonane podczas uroczystości obchodów piętanstolecia Wikipedii 15 stycznia 2016 roku w Zachęcie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Jak hartowała się stal
Jak hartowała się stal czyli o początkach Wikipedii opowiada Tomasz Ganicz (użytkownik Polimerek). Nagranie wykonane podczas uroczystości obchodów piętanstolecia Wikipedii 15 stycznia 2016 roku w Zachęcie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Panel dyskusyjny Wiki 15
Panel dyskusyjny o Wikipedii z udziałem Jarosława Lipszyca (Fundacja Nowoczesna Polska), Edwina Bendyka, Julii Marii Koszewskiej (wikipedystka, aktywistka społeczna), Michała Buczyńskiego (Stowarzyszenie Wikimedia Polska), Marii Drozdek (wikipedystka-rezydentka współpracująca z Muzeum Narodowym w Warszawie) oraz Marka Stelmasika (Stowarzyszenie Wikimedia Polska). Nagranie wykonane podczas uroczystości obchodów piętanstolecia Wikipedii 15 stycznia 2016 roku w Zachęcie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
O ekonomii Wiki
O ekonomii Wiki opowiada Edwin Bendyk. Nagranie wykonane podczas uroczystości obchodów piętanstolecia Wikipedii 15 stycznia 2016 roku w Zachęcie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
GLAM Wiki 2015
Marta Malina Moraczewska opowiada o Otwartych Instytucjach Kultury (GLAM), które współpracowały ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w 2015 roku. Nagranie wykonane podczas uroczystości obchodów piętanstolecia Wikipedii 15 stycznia 2016 roku w Zachęcie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Jerzy Dygas
Do Otwartego Studia Wikiradia zaprosiłem Jurka Dygasa, żeby opowiedział o historii swojej emigracji. Rozmawialiśmy o uprowadzeniu samolotu PLL LOT 22 sierpnia 1981 roku. Podczas audycji padły następujące pytania: Jak trafiłeś do tygodnika Solidarność? Dlaczego zdecydowałeś się uciec z Polski w 1981 roku? Dlaczego zdecydowałeś się ujawnić tożsamość? Dlaczego porwałeś samolot? Dlaczego wtajemniczyłeś kolegów? Czy obawiałeś się o swoje życie? Czy wiedziałeś, że zatrudniający cię w Tygodniku Solidarność pracownik był agentem SB? Jak zachowywali się porwani pasażerowie? Jak zareagowali piloci na twoje żądanie? Ilu z pasażerów lotu pozostało za granicą? Jak wyglądała sprawa w sądzie niemieckim?   Linki: Artykuł w Wikipedii na temat urpowadzenia samolotu  Strona wikipedystky j.dygas z kontaktem Bardzo prosimy o kontakt osoby, które uczestniczyły w uprowadzeniu samolotu. Pilotów, stewardesy, pasażerów. Chcielibyśmy poznać tę historię od ich strony. e-mail do kontaktu [email]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Po WikiWyprawie do Chin
Borys Kozielski rozmawia z Jankiem Woźnicą po powrocie do Warszawy. Wspomnienia trasy. Trudności, kłopoty techniczne, efekty, zdjęcia i dygresje.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Część pierwsza
Do czego społeczeństwu sieciowemu potrzebne jest cyfrowe dobro wspólne? Wydarzenie otworzą wystąpienia podkreślające główne osiągnięcia w dostępie do wiedzy, wdrażaniu otwartości i w reformie prawa autorskiego, w szerszym kontekście otwartego i zaangażowanego społeczeństwa sieciowego. Otwartość będzie rozpatrywana w w świetle wyzwań jakie stoją przed nami dzisiaj. Prowadząca: Anna Mazgal (Centrum Cyfrowe) Prelegenci:dr Justyna Hofmokl (Creative Commons Polska)Edwin Bendyk (DELab UW, “Polityka”)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Część druga
Od Creative Commons do domeny publicznej Licencje CC są środkiem do osiągnięcia szerszego celu: większej swobody użytkowników w ramach prawa autorskiego. Przedmiotem dyskusji będzie efektywność tego systemu licencjonowania. Czy licencje rzeczywiście skutecznie otwierają treści w kluczowych obszarach (edukacja, nauka, kultura) czy tez może zamrażają zmianę w pół drogi? Czy w przyszłości należy je stosować szerzej, czy też może skupić się na alternatywach, takich jak reforma prawa autorskiego i wzmocnienie praw domeny publicznej? Prowadzący: dr Alek Tarkowski (Centrum Cyfrowe / Creative Commons Polska) Paneliści:Barbara Szczepańska (Hogan Lovells / EIFL)John Weitzmann (Creative Commons Germany)Jarosław Lipszyc (Fundacja Nowoczesna Polska)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Część trzecia
Od Creative Commons do otwartej innowacji Otwieranie zasobów ma także miejsce w gospodarce opartej na konkurencji. Dla niektórych otwartość to istotny element modelu biznesowego. Inni utożsamiają ją z rezygnacją z przewagi konkurencyjnej, a jeszcze inni czerpią z niej zyski. Jakie z tego płyną lekcje? Czy otwartościowy eksperyment w gospodarce  powiódł się na tyle, że można go replikować bez ryzyka? Prowadzący: Jan Strycharz (Warsztat Innowacji Społecznych) Paneliści:Tadeusz Chełkowski (Adobe Polska / wspieram.to)Peter Bihr (The Waving Cat)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Część czwarta
Od Creative Commons do “Personal Commons” Dzielenie się twórczością przy użyciu wolnych licencji to wspaniałe doświadczenie osobiste. Miliony ludzi używają licencji CC ale dziesiątki milionów zachowują prawa autorskie do swych utworów. Jakie osobiste motywacje prowadzą do dzielenia się twórczością? Czy uwalnianie dzieł osób publicznych mogłoby stać się nowym rodzajem  społecznie użytecznej działalności spadkobierców? Prowadzący: Kamil Śliwowski (Fundacja Panoptykon / Creative Commons Polska) Paneliści:Michelle Thorne (Mozilla Foundation)Paweł Sroczyński (Fundacja Cohabitat) Wystąpienie zamykającePrelegenci:prof. Anna Giza-Poleszczuk (Uniwersytet Warszawski)Jacek Łęgiewicz (Samsung Electronics Polska)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Witamy w Wikipedii
Podsumowanie W porównaniu z Google i facebook mamy znacznie niższy próg wejścia. O wiele łatwiej się zarejestrować, nie wymagamy niepotrzebnych danych. Dla użytkownika jest to wyraźny sygnał, że nie naciągamy na przekazanie danych, nie próbujemy wydobyć ich od użytkownika w zamian za możliwość korzystania z Wikipedii. Korzystać możemy bez rejestracji, a założenie konta umożliwia nowicjuszowi korzystanie z dodatkowych funkcji. Niestety nie informujemy go o tym jak z nich skorzystać, po co założył konto i jak z tego korzystać. Nie dostaje także informacji o tym co dostał rejestrując się. Prowadzenie nowego użytkownika po rejestracji pozostawia wiele do życzenia. Informacje po rejestracji są niepełne lub wręcz ich zupełny brak. Są też takie, które wprowadzają w błąd. Poniżej link do prezentacji z audio, do wykorzystania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Debata Obywatele Nauki
16 czerwca, we wtorek, o godz. 13:00 odbyła się debata nad postulatami „Paktu dla nauki”, przygotowanego pod auspicjami ruchu społecznego Obywatele Nauki. Ten nieformalny ruch działający na rzecz nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce doprowadził do stworzenia – wraz z wieloma współpracującymi środowiskami i organizacjami – dokumentu, wskazującego bolączki aktualnego systemu nauki w Polsce, wyznaczającego strategiczne cele oraz sposoby ich realizacji. Autorzy Paktu pragną, by postulaty tam zawarte stały się punktem wyjścia dla umowy społecznej tworzącej nowy ład prawny dla funkcjonowania nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce.Debata odbyła się w sali nr 17 Instytutu Historycznego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28), czyli w miejscu, gdzie przed pół wiekiem wystąpił m.in. Leszek Kołakowski, dając impuls do powstania demokratycznej opozycji.Tytuł „Nauka i szkolnictwo wyższe po 2020 – jak zapobiec katastrofie?” wskazuje cele debaty. Jesteśmy przekonani, że konieczne jest wyznaczenie Polsce strategicznych celów rozwoju nauki i szkolnictwa. Bez tego wraz z końcem perspektywy finansowej funduszy strukturalnych w 2020 roku czeka nas tąpnięcie wywołujące niepowetowane straty w obszarze nauki i polskiego szkolnictwa wyższego.Zapraszamy serdecznie przedstawicieli wszelkich mediów. Sądzimy, że sprawy nauki i polskich uczelni – kluczowe dla intelektualnej przyszłości naszego kraju – stanowią ważny temat. Nawet jeśli rozmowo o nim nie odbywa się w hałasie ulicznych protestów. Swój udział potwierdzili m.in.: poseł Piotr Bauć (Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Sejmu RP) posłanka Dorota Niedziela prof. Marek Ratajczak (wiceminister NiSW) prof. Janusz Bujnicki (przewodniczący Komitetu Polityki Naukowej) prof. Zbigniew Marciniak (wiceprzewodniczący RGNiSW) dr Julian Bystrzanowski (wiceprzewodniczący KRZaSP) prof. Janusz Dyduch (wiceprezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych - Naczelnej Organizacji Technicznej) prof. Maciej Żylicz (prezes Zarządu FNP) prof. Włodzimierz Bolecki (wiceprezes Zarządu FNP) dr Tomasz Perkowski (wiceprezes Zarządu FNP) prof. Jerzy Hausner (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) prof. Andrzej Jajszczyk (były Dyrektor NCN) prof. Anna Giza-Poleszczuk (prorektor UW) prof. Teresa Gardocka (prorektor SWPS) prof. Roman Cieślak (prorektor SWPS) Beata Chmiel (Obywatele Kultury) Maciej Markowski (Polska Komisja Akredytacyjna) Aleksander Temkin (KKHP) oraz przedsatwiciele  studenckiej inicjatywy „Uniwersytet Zaangażowany” [email]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Cohabitat - Paweł Sroczyński
Wystąpienie Pawła Sroczyńskiego z Fundacji Cohabitat na temat działań Fundacji podczas zjazdu Koalicji Otwartej Edukacji w Gdańsku 29 czerwca 2015 roku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Powitanie
Nagranie z konferencji Wikimedia Polska 2015 , która odbyła się w czercu 2015 roku w Gdańsku. Powitanie - Wojciech Pędzich
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Z Wikipedią na grzyby
Nagranie z konferencji Wikimedia Polska 2015 , która odbyła się w czercu 2015 roku w Gdańsku. Z Wikipedią na grzyby? – Jacek Fink-Finowicki i Cinclus cinclus.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
W czym może pomóc Biuro prasowe
Nagranie z konferencji Wikimedia Polska 2015 , która odbyła się w czercu 2015 roku w Gdańsku. W czym Wam może pomóc Biuro prasowe Stowarzyszenia? – Magalia i Halibutt
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Wikipedyści w muzeum
Nagranie z konferencji Wikimedia Polska 2015 , która odbyła się w czercu 2015 roku w Gdańsku. We Come in Peace. Wikipedyści w Muzeum – Marta Malina Moraczewska
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek