Echa Rynku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Echa Rynku to cykliczny podcast Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
Data dodania: 2012-08-01 11:47:00
Data aktualizacji: 2021-01-10 05:45:56
Audycji w katalogu: 231
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #231: Echa Rynku #231 – Prognozy na 2018 rok: Spadek kursu Bitcoina o 90%
Koniec roku 2017 i początek 2018 sprzyja różnego rodzaju podsumowaniom i stawianiu prognoz. W tym odcinku podcastu Echa Rynku wytypowaliśmy najważniejsze wydarzenia giełdowe 2017 roku. Postawiliśmy też kilka śmiałych prognoz na 2018 rok, w tym jedną wyjątkowo śmiałą: Kurs Bitcoina spadnie o 90%.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #230: Echa Rynku #230 – Czy fundusze absolutnej stopy zwrotu są ratunkiem dla inwestorów w czasie bessy?
Ten odcinek podcastu Echa Rynku został poświęcony funduszom absolutnej stopy zwrotu. Na nasze pytania odpowiadał Krzysztof Orlik z TFI Union Investment.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #229: Echa Rynku #229 – Autobusem po Bank Śląski
Ten odcinek podcastu Echa Rynku jest kontynuacją opowieści z 223 epizodu, gdzie Włodzimierz Liszewski i Jacek Gaca z firmy Ontima opowiadali jak zaczynał się handel na giełdzie w 1992 roku. W tym odcinku wspominali między innymi z kolei jak wyglądały zapisy na Bank Śląski w 1994 roku. Przypominamy także czasy hossy internetowej z 2000 roku, gdzie wystarczyło, aby spółka zmieniła nazwę na jakąkolwiek związaną z internetem, aby jej notowania rosły.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #228: Echa Rynku #228 – Bitcoin bije kolejne rekordy notowań! Czy warto kupić?!
Szał na Bitcoina trwa! Wystarczy spojrzeć na ten wykres i jednocześnie zdać sobie sprawę, że nie jest to żadna realna waluta, tylko tzw. kryptowaluta, nie sygnowana przez żadne Państwo, przez żaden bank centralny, którą każdy może sobie (mając na uwadze oczywiście ograniczenia technologiczne) wyprodukować.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #227: Echa Rynku #227 – GetBack, PiLab i Eurotel pod lupą SII
W tym odcinku podcastu Echa Rynku przyglądamy się trzem ciekawym spółkim: niedawnemu debiutantowi, czyli spółce GetBack. Dyskusję toczymy w kontekście spadających notowań Kruka. Następnie staramy się przybliżyć skomplikowany model biznesowy wrocławskiej spółki PiLab. Spółka ta działa w branży nowych technologii i zajmuje się tzw. analizą big data. Okazuje się, że wycena tej spółki w bardzo małym stopniu zależy od bieżących wyników finansowych, a w większym od tego czy inwestorzy potrafią prawidłowo analizować ten biznes. W końcu zajęliśmy się także analizą spółki Eurotel, której biznes stoi na dwóch nogach: współpracy z operatorami telefonii komórkowy T-Mobile i Play oraz od handlu i usługami związanymi ze sprzętem firmy Apple.
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #226: Echa Rynku #226 – Pogoda sprzyja branży odzieżowej, CCC na historycznych szczytach
Jednym z czynników, który ma ogromny wpływ na wyniki branży odzieżowej jest pogoda. Im gorsza, tym lepiej dla tych spółek. Między innymi pogodą tłumaczy się doskonałe kolejne raporty sprzedażowe CCC, którego bije historyczne rekordy. W nagraniu mówimy także o wezwaniu na Griffin Premium Re.. i problemami z jakimi zmaga się ciągle nie uchwalona ustawa o REIT-ach. Jest też kilka słów o liście Prezesa Fachowów Piotra Surmackiego do inwestorów, który został zamieszczony na jego profilu na Facebooku.
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #225: Echa Rynku #225 – Paliwo do hossy nie wyczerpie się aż do 2019 r.
Najczęściej powtarzane pytanie ostatnich miesięcy to: Czy hossa będzie trwać nadal, a jeżeli tak to jak długo i do jakich poziomów dojdziemy? Nasz dzisiejszy rozmówca Krzysztof Wańczyk twierdzi, że perspektywy dla gospodarki będą dobre aż do przełomu 2018 i 2019 roku!
pobierz 13.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #224: Echa Rynku #224 – Podejrzana hossa deweloperów gier. Wynik „robi” tylko CD Projekt
Panuje powszechna opinia, że obecna hossa jest hossą deweloperów gier. Czy jest tak rzeczywiście? Sprawdziliśmy! Okazuje się, że cały wynik "robi" w zasadzie jedna spółka CD Projekt, która po ostatnich wynikach kwartalnych znowu wspięła się na "półkę" wyżej.
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #223: Echa Rynku #223 – Początki spekulacji, czyli o tym jak woziło się zlecenia giełdowe maluchem
Pamiętacie jak było w 1991 roku, gdy Giełda startowała? A pamiętacie pierwszą hossę w latach 1993-94 i spektakularny krach po 8 grudnia 1994 roku? A wiecie co oznaczało, gdy sesje giełdowe kończyły się "ok" i "os"? A wiecie, że pierwsze zlecenia przewoziło się prywatnym maluchem do gmachu Giełdy? Nie? Na szczęście oni to wszystko wiedzą i pamiętają! Gośćmi tego odcinka podcastu Echa Rynku byli Włodzimierz Liszewski i Jacek Gaca z firmy Ontima – Inwestorzy obecni na naszym rynku od samego początku.
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #222: Echa Rynku #222 – Wszystko o indeksach dochodowych i cenowych, czyli o tym jak dywidendy ciągną giełdę na nowy szczyt hossy
Tematem głównym tego odcinka podcastu Echa Rynku jest sposób pomiaru koniunktury. Zadajemy podstawowe pytanie, czy warto ją mierzyć za pomocą najpopularniejszego indeksu na polskiej giełdzie, czyli WIG20. Ten jest jeszcze o całe "lata świetlne" poniżej historycznych szczytów z 2007 roku. Wynika to z faktu, że WIG20 jest indeksem cenowym. Natomiast jego dochodowy odpowiednik, czyli WIG20TR jest już zaledwie o 2-3% poniżej szczytów z 2007 roku. Podobnie sytuacja wygląda na indeksie szerokiego rynku, czyli indeksie WIG, który także jest zaledwie 3% od historycznych szczytów. Wszystko to za sprawą wpływu dywidend na stopy zwrotów osiąganych przez inwestorów. Szeroko także omówiliśmy wyniki ostatniej sondy do Portfela SII. W odcinku znajdziecie krótką analizę sytuacji na spółkach GetBack, Eurocash, Maxcom i Telestrada. Jest także sporo o ostatnich wynikach półrocznych ABC Daty.
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #221: Echa Rynku #221 – Kto będzie koniem pociągowym dalszej części hossy?
Indeks WIG jest pod szczytami wszech czasów. Wszyscy, którzy widzą ten wykres zadają sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie z hukiem przebić ten opór i kontynuować hossę, czy też koniec wzrostów już jest blisko. Jest też kolejne pytanie, czy jeżeli hossa miałaby być kontynuowana, to jakie spółki będą w niej dominować? Kto będzie "ciągnął" dalej indeksy w górę? O tym i o książce "Longterm – jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk" rozmawiamy z Albertem Rokickim w kolejnym odcinku podcastu Echa Rynku.
pobierz 11.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #220: Echa Rynku #220 – Fachowe spadki
Dzień jak co dzień. Tydzień bez jakiegoś spektakularnego krachu wydaje się stracony. Niby wszyscy spodziewali się spadku na Fachowcach po dopuszczeniu nowych akcji do obrotu, ale skali tego spadku chyba nikt nie przewidział.
pobierz 17.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #219: Echa Rynku #219 – Inwestorze, wyskakuj z danych osobowych!
Przedstawiamy pierwszy odcinek podcastu Echa Rynku, po wakacyjnej przerwie, w całkowicie nowej odsłonie! Cały odcinek, bez żadnych cięć dostępny jest już teraz na stronie SII i w Apple Podcasts. W tym odcinku podcastu Echa Rynku poruszamy następujące tematy: Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji wzrósł do 18%. Zakładają pewne zmiany w prawie dostęp do danych osobowych inwestorów będzie praktycznie nieograniczony. Ukłony w kierunku zwolenników teorii rynku efektywnego, czyli o gigantycznym spadku na PBG. Zobacz także artykuł "Setki miliardów złotych rynkowej wartości PBG". Mała-duża hossa w branży energetycznej, czyli o tym, że rynek zapomina o groźbie "Podatku Tchórzewskiego"
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #218: Echa Rynku #218 – Dwa lata Portfela SII, czyli czas na zmiany
Od startu Portfela SII minęło dwa lata. Przez ten czas zarządzającym Portfela był Rafał Irzyński. Wsławił się przez ten czas zarówno spektakularnymi transakcjami na JSW, na których zarobił nawet 100%, jak i nie ustrzegł się błędów, gdzie nie zostawił stop-lossa na Briju przy wyjeździe na urlop. Efekt końcowy, sumaryczny jest jednak bardzo dobry, z początkowych 30 000 zł, Rafał "zrobił" około 35 000, co daje 16% wzrost, na trudnym rynku.
pobierz 24.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #217: Echa Rynku #217 – Wszystko o trwającej ofercie publicznej GetBack
To nagranie podcastu Echa Rynku zdominowały dwa tematy. Pierwsze to odejście Sławomira Jędrzejczyka z Zarządu PKN Orlen. Są takie spółki, gdzie wiadomo, że jak odpowiednia osoba jest członkiem Zarządu, to jest ona swojego rodzaju gwarantem bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Taką osobą w Orlenie wydawał się być Sławomir Jędrzejczyk, który od lat piastował tam funkcję Wiceprezesa ds. Finansów. To poczucie bezpieczeństwa w Orlenie, w naszej opinii, właśnie się skończyło. Drugi temat to oczywiście trwająca aktualnie oferta publiczna akcji spółki GetBack. Na rynek publicznie wybiera się spółka z bardzo popularnej ostatnio branży odzyskiwania wierzytelności. Nie sposób przejść obok niej obojętnie, gdyż oferta dla inwestorów indywidualnych będzie wynosić aż 100 mln zł.
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #216: Echa Rynku #216 – Mniej Forexu, więcej inwestowania dywidendowego
Kolejna konferencja WallStreet za nami. Wspominamy te wydarzenia, które najbardziej utkwiły nam w pamięci. Omawiamy szeroko najważniejsze wnioski z wykładu Sebastiana Buczka, wspominamy także początki giełdy, o których mówił Włodzimierz Liszewski. Najważniejsze spostrzeżenie z konferencji WallStreet jest takie, że w ciągu kilku lat nastąpiła bardzo poważna zmiana w merytoryce naszej konferencji. Jeszcze 5-6 lat temu tematyka większości wykładów dotyczyła strategii inwestowania na rynku Forex. Dzisiaj mało kto o tym mówi. Za to wszyscy chcą inwestować długoterminowo, dywidendowo i chcą oszczędzać na emeryturę. Znak czasów!
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #215: Echa Rynku #215 – Do pełnego sukcesu brakuje 11%. Pomaga Larq i Infoscan, przeszkadza PMPG
Do konferencji WallStreet pozostał tydzień, a my cały czas walczymy o to, aby zarobić 100% w Portfelu SII w tzw. "segmencie własnym". W osiągnięciu tego celu bardzo pomagają nam wzrosty na Larq i Infoscanie, przeszkadzają niestety spadki na PMPG. Powoli przestaje mieć znaczenie nasza "wtopa" na Briju, które jednak postanawiamy póki co trzymać. Mówimy także o nowych inwestycjach PGE oraz co najmniej problematycznej emisji akcji w Ursusie. Nie mogło zabraknąć także nieśmiertelnego tematu, czyli absurdalnego splitu w CI Games.
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #214: Echa Rynku #214: Obligacje korporacyjne dla inwestorów indywidualnych
W Stanach Zjednoczonych finansowanie długiem spółek w ponad 80% pochodzi z rynku obligacji, a w zaledwie kilkunastu procentach z rynku bankowego. W Polsce te proporcje wyglądają dokładnie odwrotnie! O tym czy obligacje są dobrym uzupełnieniem portfela akcji, o ryzykach związanych z inwestycjami w obligacje korporacyjne i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze rozmawialiśmy ze Sławomirem Groszkiem z Noble Securities.
pobierz 10.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #213: Echa Rynku #213: Wystrzał na Larqu, elektryczny autobus Ursusa odjechał
W tym odcinku podcastu Echa Rynku mówimy o następujących tematach: Dobre wiadomości dla spółek energetycznych, podatek Tchórzewskiego chwilowo wstrzymany Zaskakująca hossa na akcjach Ursusa Wystrzał na Larqu Wpływ sprzedaży biletów na film Gwiazdy na kurs akcji PMPG Ambra wzorowym przykładem spółki dywidendowej
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #212: Echa Rynku #212: Hossa wąskiego rynku i nowe spółki w Portfelu SII
W tym odcinku podcastu Echa Rynku mówimy o następujących tematach: WIG20 przebił "tylko" 2400 punktów. Indeksy WIG i WIG20TR blisko szczytów wszech czasów PKN Orlen największą spółką na GPW Rekordowe notowania, nadziei polskiej elektromobilności, czyli Ursusa Silny złoty przyczyną spadków na KGHM-ie Nowe spółki w Portfelu SII – Larq i Infoscan Energa wygrywa sondę czytelników
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek