Echa Rynku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Echa Rynku to cykliczny podcast Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
Data dodania: 2012-08-01 11:47:00
Data aktualizacji: 2020-06-02 01:15:50
Audycji w katalogu: 231
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #211: Echa Rynku #211 – Krach na CI Games i Qumaku. Rekordowe notowania PZU, Orlenu i Lotosu
W tym odcinku podcastu Echa Rynku mówimy o następujących tematach: Krach na CI Games i Qumaku, czyli powtórka z Briju Sukces wezwania na Integer i Inpost Rekordowe notowania Orlenu, Lotosu i PZU Nowa sonda w Portfelu SII
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #210: Echa Rynku #210 – Dywidenda czy rozwój?
W tym odcinku podcastu Echa Rynku mówimy o następujących tematach: Korekta na rynku spowodowana między innymi niepewnością polityczną. Polecamy raport Marka Rogalskiego z DM BOŚ dotyczący wpływu wyników wyborów we Francji na koniunkturę na rynkach finansowych. Hossa na spółkach paliwowych. Rekordowe notowania PKN Orlen. Trend boczny na JSW. W poszukiwaniu ciekawych spółek – i2 Development. CD Projekt wypłaci dywidendę w wysokości 1,05 zł. Pytanie, czy to dobrze i należy się inwestorom, czy też jest to niepotrzebne marnotrastwo pieniędzy?
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #209: Echa Rynku #209 – Czy branża gamingowa jest przewartościowana?
W tym odcinku podcastu Echa Rynku mówimy o następujących tematach: Znaczące podwyższenie ceny w wezwaniu na Integer i InPost Pierwsze sygnały przewartościowania branży gamingowej Spadki Monnari po słabych danych Wzrosty na Medicalgorithmics Action żąda 140 mln zł od HCBC Energa poniżej 10 zł
pobierz 11.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #208: Echa Rynku #208 – Wybieramy hostessy na konferencję WallStreet. Rekordowe wyceny Livechat i 11 bit studios
Do konferencji WallStreet jest tak mało czasu, że nie mogliśmy nie poruszyć tematu najważniejszego – wyboru hostess, które będą nam pomagały opiekować się gośćmi ;) Od tego zaczęliśmy! Oprócz tego omówiliśmy kilka bieżących tematów giełdowych, zareklamowaliśmy najnowszy raport o JSW, zrobiliśmy także przegląd kilku naszych ostatnich inwestycji w Portfelu SII. Nie mogliśmy się także nadziwić rekordowym wycenom takich spółek jak Livechat i 11 bit studios.
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #207: Echa Rynku #207 – Zaoraliśmy rany po Briju Ursusem, kupujemy Monnari, nowa Sonda w Portfelu SII
Można powiedzieć, że szukamy trochę na siłę argumentów za odbiciem Briju. To póki nie nadchodzi. W międzyczasie udało nam się odrobić straty dzięki brawurowej inwestycji w Ursus. Oprócz tego omawiamy propozycje do kolejnej sondy w Portfelu SII. Okazuje się, że jedna z propozycji już nam „uciekła”. Reklamujemy także nasz wspólny wykład na konferencji WallStreet (2-4 czerwca 2017 r.), podczas którego będziemy się chwalili inwestycjami, dzięki którym zarobiliśmy 100% w Portfelu SII. Uważny czytelnik i słuchacz naszego podcastu zorientuje się, że do tego wyniku jeszcze trochę nam brakuje, ale przecież do konferencji jest jeszcze trochę czasu ;)
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #206: Echa Rynku #206 – Briju i Integer nadwyrężają zaufanie inwestorów
W tym odcinku podcastu Echa Rynku wylewamy morze łez nad naszą fatalną inwestycją w Briju. W przypadku tej spółki prawdziwe okazuje się powiedzenie, że na zaufanie pracuje się latami, a można jest stracić w 15 minut. Podobnie jest w przypadku Integera. Aktualnie trwa wezwanie na tę spółkę i z niewyjaśnionych przyczyn termin publikacji raportu rocznego został przesunięty na późniejszą datę, już po zakończeniu przyjmowania zapisów w wezwaniu. Najpierw kończy się wezwanie, a dopiero potem inwestorzy poznają szczegóły zawarte w raporcie rocznym. Przyjdzie więc inwestorom odpowiadać na to wezwanie, niejako „w ciemno”. Ze zdzwieniem przyglądamy się także wstrzymanej dywidendzie w ABC Dacie. Jest też trochę o naszych nowych inwestycjach w Portfelu SII, czyli o Ursusie i o Quercusie.
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #205: Echa Rynku #205 – Szokująca wycena PBG z dedykacją dla zwolenników teorii rynku efektywnego
Tematem tego odcinka podcastu Echa Rynku jest szokująca wycena PBG, która właśnie przekroczyła tę jaka spółka miała na szczycie hossy w 2007 roku. Rynek wydaje się nie zauważył gigantycznej emisji ponad 750 mln akcji i wycenia PBG aktualnie wyżej niż takie giganty jak CD Projekt, czy Orange. Oprócz tego komentujemy bieżącą korektę, w szczególności widoczne spadki na KGHM-ie. Odnotowujemy także rekordowe poziomy notowań Orlenu i Lotosu. Jest także o spadającej wycenie Briju i kolejnej zyskownej transakcji w Portfelu SII, czyli +18% na Ursusie.
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #204: Echa Rynku #204 – ACR Systems, producent Gimbali w drodze po kapitał
Gościem kolejnego odcinka podcastu Echa Rynku był Max Salamonowicz, przedstawiciel spółki ACR Systems.
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #203: Kto będzie Almą, Gantem i Petrolem tej hossy?
W tym odcinku podastu Echa Rynku zastanawiamy się jakie spółki będą wymieniane jako klasyczne bańki, z którymi mieliśmy do czynienia w czasie poprzednich długotrwałych wzrostów. Historyczne wymienić takich co to w szczycie hossy byli wyceniani na astronomicznym poziomie, a teraz ich nie ma, jest łatwo – Alma, Gant, Petrolinvest, itd. Ale zrobić to w trakcie wzrostów jest bardzo ciężko. Intuicja jednak kieruje nas w stronę branży deweloperów gier! Oprócz tego mówimy o wysokich wycenach KGHM-u, Orlenu i Lotosu. Jest także o dobrych wynikach Asbisu, które póki co zaowocowały… spadkami na giełdzie. Mówimy także o Enerdze, która wygrała głosowanie w Portfelu SII, której jednak prawdopodobnie nie kupimy.
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #202: Echa Rynku #202 – W co inwestujemy prywatnie i dlaczego
W tym odcinku podastu Echa Rynku: Rafał przyznaje się do swoich własnych krótkoterminowych inwestycji w JSW Michał z kolei przyznał się do bardzo długoterminowych inwestycji w Energę Oprócz tego omawiamy typy do nowej sondy w Portfelu SII, dziwymi się także zapowiedziom wydania przez Orlen 400 mln zł na ratowanie górnictwa. Jest także trochę o absurdalnym splicie CI Games.
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #201: Echa Rynku #201 – Gigantyczne odpisy w KGHM, Orange wstrzymuje dywidendę
W tym odcinku podastu Echa Rynku: Gigantyczne odpisy KGHM-u Niepewna sytuacja w JSW Odpisy w Tauronie Główni akcjonariusze Livechat sprzedają część swoich akcji Orange po raz pierwszy od 2002 roku nie wypłaci dywidendy
pobierz 14.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #200: Echa Rynku #200 – Z okazji 200 odcinka podcastu Echa Rynku Jarosław Kaczyński trzęsie polską giełdą!
Liczba dnia to 200. Tyle odcinków podcastu Echa Rynku ukazało się do dnia dzisiejszego. Nie zamierzamy jednak przechodzić na zasłużoną emeryturę. Wręcz przeciwnie, uważamy, że jesteśmy w życiowej formie i nigdy nasz podcast nie był tak dobry jak teraz!
pobierz 18.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #199: Echa Rynku #199 – Idealny rynek, czyli hossa przerywana korektami "w bok"
Lubimy taki rynek, który co chwilę pokazuje swoją siłę. A nawet jak nie rośnie, to niespecjalnie chce spadać. Na fali ogólnego entuzjazmu domknęliśmy kolejną zyskowną transakcję w Portfelu SII, tym razem na Mex Polska. Tracimy jednak cierpliwość do wciąż trzymanego shorta na JSW.
pobierz 9.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #198: Echa Rynku #198 – Eksplozja kursów spółek z Portfela SII!
Od ostatniego nagrania minęło dwa tygodnie. W tym czasie kursy większości spółek mocno zwyżkowały. Poskutkowało to najwyższą w historii wyceną Portfela SII. Hossa w pełni!
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #197: Echa Rynku #197 – KGHM powyżej 100 zł i WIG20 powyżej 2000 pkt. dają sygnał do hossy!
Co tu dużo mówić, hossa w pełni. Wiele spółek zalicza dawno nie oglądane poziomy. KGHM przekroczył barierę 100 zł, a WIG20 2000 pkt. Widać powrót inwestorów zagranicznych, którzy podbili wyceny wielu spółek.
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #196: Echa Rynku #196 – Hossa państwowych spółek w pierwszych dniach 2017 roku
Wszyscy narzekają na koniunkturę w segmencie dużych spółek, a tymczasem coraz więcej spółek z indeksu WIG20 jest na swoich rocznych maksimach.
pobierz 12.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Echa Rynku #195: Echa Rynku #195 – Hity i porażki inwestycyjne 2016 roku
W ostatnim odcinku podcastu Echa Rynku przed Świętami zrobiliśmy krótkie podsumowanie co uznajemy za największe hity inwestycyjne 2016 roku. Nie obyło się także bez wskazania największych niepowodzeń.
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #194: Echa Rynku #194 – Spółki paliwowe na szczytach hossy, energetyka wciąż szoruje po dnie
Zaczęliśmy od ogłoszenia końca bańki spekulacyjnej na Petrolinveście, a skończyliśmy na przeglądzie spółek z WIG20, które są na szczytach hossy (PKN Orlen) lub są po solidnych wzrostach (Lotos, PGNiG) lub też dalej szorują po dnie (cały sektor energetyczny). W tym odcinku podcastu Echa Rynku omawiamy także reakcję KGHM-u na spadki cen miedzi. Jest także trochę o reakcji kursu ABC Daty na decyzję Urzędu Skarbowego o umożeniu postępowania wobec spółki.
pobierz 10.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #193: Echa Rynku #193 – Podsumowanie 18 miesięcy Portfela SII
Opowiedzieliśmy trochę o tym, że każdy powinien dostosować do siebie styl inwestowania. Z jednej strony są tacy co wybiorą aktywną spekulację, która zajmuje bardzo dużo czasu. Inny inwestor z kolei postawi na inwestowanie dywidendowe. W tym nagraniu opowiedzieliśmy o tym kim jest przeciętny inwestor indywidualny i o tym, że coraz więcej z nich to długoterminowi inwestorzy nakierowani na zbieranie dywidend.
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Echa Rynku #192: Echa Rynku #192 – Optymizm na KGHM trwa, Quercus w Votum i w MCI
W tym odcinku podcastu Echa Rynku robimy tradycyjny przegląd spółek z Portfela SII. Odkupiliśmy Asbis, na którym już raz zarobiliśmy pieniądze. Z nadzieją przyglądamy się sytuacji w PKP Cargo. Z kolei z rezygnacją patrzymy na historyczne minima PGE.
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
«
Nowsze
Starsze
»
miodek