Dekompresor

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: W świecie nowych technologii dzieje się bardzo wiele, każdy dzień przynosi nowe odkrycia, pomysły, nietypowe rozwiązania. Czasem ocieramy się też o ciemną stronę mocy, hakerzy, luki w bezpieczeństwie, wycieki poufnych informacji. Chcemy budować dla Was Dekompresor z tego wszystkiego, co w naszej ocenie warte jest uwagi. Cały czas z nadzieją, że i Was zainteresują wybierane przez nas tematy.
Data dodania: 2012-09-28 23:49:00
Data aktualizacji: 2018-11-27 23:01:07
Audycji w katalogu: 167
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 167: BIZNES I TECHNOLOGIE #20: Telemedi.co zdalne konsultacje z lekarzami
Paweł Sieczkiewicz - współzałożyciel Telemedi.co - firmy zajmującej się zdalnymi konsultacjami z lekarzami. Telemedi.co obecne jest na kilku rynkach europejskich i umożliwia kontakt z lekarzami za pomocą audio/video i czata tekstowego.Dwukrotny Mistrz Polski w kickboxingu. Właściciel firmy programistycznej SSF.ioProwadzi podcast startuptalks.pl
pobierz 51.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 166: Nerdy Nocą #18 Cytadela z Kaloszem
Tej nocy rozmawiamy z Kaloszem (w cywilu Artur Opala), jednym z twórców "Cytadeli" na Amigę, o grze, scenie i życiu. Tysiąc słoni i anegdot.
pobierz 118.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 165: BIZNES I TECHNOLOGIE #19: Polskie Startupy Raport 2015
StartUp Poland jest grupą młodych przedsiębiorców, którzy chcą być motorem wzrostu polskiej gospodarki. Łączy nas entuzjazm i zapał do pracy. Wielu z nas stworzyło od postaw rmy, które odniosły sukces w Polsce i za granicą. Sukces zawdzięczamy twórczym i innowacyjnym pomysłom, a także wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W tym odcinku porozmawiamy o raporcie na temat polskich startupów
pobierz 108.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 164: BIZNES I TECHNOLOGIE #18: Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory
E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. E(x)plory wzbudza naukową ciekawość świata, popularyzuje osiągnięcia nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiada na wyzwanie stojące przed współczesnym państwem, którym jest potrzeba rozwoju innowacji oraz zapewnienie profesjonalnych kadr w świecie opartym na ciągłym postępie technologicznym. To przestrzeń, która łączy pełnych energii, młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z nauką, autorytety naukowe, start-up’y i doświadczone przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media, polskie szkoły i najlepsze uczelnie, duże miasta i małe miejscowości.
pobierz 62.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 163: BIZNES I TECHNOLOGIE #17: Promocja nowych technologii
To że promocja firmy jest ważna wiedzą wszyscy. Czym różni się promocja firmy z ugruntowanym modelem biznesowym lub nawet samej technologii nie jest już takie oczywiste. Z odcinka dowiecie się: Kiedy rozpocząć promocję nowych technologii?Jakich narzędzi używać? Od czego zacząć? będziemy też rozmawiać o cyklu wdrażania innowacji oraz modelach akceptacji technologii.
pobierz 83.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 162: Nerdy Nocą #17 Pixel Heaven 2015
Ponieważ już wiadomo, że czwarta edycja Pixel Heaven w przyszłym roku, oto niektóre pijane rozmowy, które udało mi się przeprowadzić podczas edycji trzeciej pod koniec września. Trochę po polsku, trochę po angielsku.
pobierz 79.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 161: DEKOMPRESOR /PRAWO #22: Czas Społecznej Demokracji
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy z doktorem prawa Markiem Wochem na temat demokracji społecznej, jej potencjału w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i społeczeństwa uczestniczącego. Podyskutujemy o zasadach i uwarunkowaniach prawnych funkcjonowania służby zdrowia w Polsce. Przyjrzymy się wybranym elementom prawa medycznego i porównamy je do rozwiązań obowiązujących w innych krajach. Porozmawiamy o tym jak różne ugrupowania polityczne rządzące w Polsce kształtowały przepisy prawne dotyczące służby zdrowia. Poruszymy też szerzej kwestię wpływu jaki na tworzenie prawa ma filozofia prawa i orientacja polityczna ugrupowania rządowego. Odniesiemy się do związku między braniem udziału w wyborach a urządzaniem państwa przez zwycięskie ugrupowanie na wybranych przykładach historycznych.
pobierz 113.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 160: DEKOMPRESOR /NAUKA #6: Kawa, co warto wiedzieć. Rozmowa z Marcinem Michalikiem
Zapraszamy wszystkich miłośników kawy ( i nie tylko), chcących spojrzeć na kawę okiem profesjonalisty. Jeśli chcesz wiedzieć, czy kawę można porównać z winem. Co dzieje się podczas parzenia kawy i jak zrobić to poprawnie. Czy istnieją kawy ekskluzywne. Czy kawa może być rakotwórcza. Oraz czy espresso to bomba kofeinowa. Ten odcinek rozwieje kilka mitów, podsunie garść przepisów i da Ci zupełnie nowe spojrzenie na kawę.
pobierz 60.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 159: DEKOMPRESOR /KINO #31: Zachwiana wiara w człowieka
Wiadomo, od jutra wszyscy będą mówić o nowym Bondzie. Czy najlepszy, czy przerósł poprzednika i jak (prawdopodobnie po raz ostatni) sprawdził się Daniel Craig. Zanim nastąpi hegemonia Agenta Jej Królewskiej Mości, proponujemy Wam trzy niezbędne do nadrobienia filmy, wiele mówiące o kondycji człowieka i poruszające bardzo aktualne problemy (pedofilia w Kościele, doping w sporcie, wojna na świecie).
pobierz 41.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 158: Nerdy Nocą #16 Jak być innym i przeżyć
Tej nocy rozmawiamy z Gosią, człowiekiem, kobietą i wszystkim innym -- o inności. Temat bliski nerdom wszelkiej maści, płci i koloru flagi.
pobierz 137.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 157: DEKOMPRESOR /KINO #30: Między festiwalami
Jesień przyniosła w kinach prawdziwy wysyp filmowego dobra. Jeśli dodamy do tego festiwale i kolejny sezon seriali, robi się tłoczno. Tuż po festiwalach w Gdyni i Toronto, postaramy się rozbroić ten celuloidowy ładunek, zwracając przy okazji uwagę na co najmniej dwie ważne premiery ostatnich tygodni. “Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza i “45 lat” rozgrywają się w skrajnie różnych środowiskach i opowiadają o całkowicie różnych wydarzeniach (prawdziwych i fikcyjnych), ale wspólne są im emocje, jakie wokół siebie skupiają.
pobierz 54.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 156: Nerdy Nocą #15 Świrologia
Tej nocy rozmawiamy ze Złym Majorem Witkiem o pseudonaukach, teoriach spiskowych i innych odlotach.
pobierz 108.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 155: BIZNES I TECHNOLOGIE #16: Wolves Summit
Wolves Summit to konferencja dla startupów, inwestorów, pracowników korporacji i przedsiębiorców z całego świata. To wydarzenie, które jest połączeniem najnowszych trendów oraz sprawdzonych doświadczeń ze świata innowacji, przedsiębiorczości, nowych technologii i inwestycji.Kwietniowa edycja przyciągnęła do Gdyni 1500 uczestników.
pobierz 79.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 154: Nerdy Nocą #13 Początki polskiego rynku gier
Dzisiejszej nocy spotykamy się z Tomaszem Mazurem, założycielem Mirage Software i Cenegi (dzięki TDC udało mi się go dorwać na Pixel Heaven w 2014 r., nawet wzięłam autograf).
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 153: Nerdy Nocą #12 Mike Montgomery i Jon Hare
Dzisiejszej nocy Mike Montgomery (Bitmap Brothers) i Jon Hare (Sensible Software) odpowiadają na pytania Tomka Marcinkowskiego (ppa.pl). Konkretnie to nie w nocy, tylko w niedzielę nad ranem, około godz. 16, ponieważ poprzedniego dnia zaznawali rozkoszy m.in. polskiej orzechówki.
pobierz 44.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 152: BIZNES I TECHNOLOGIE #14: Przedsiębiorczość zorganizowana - Pieniądze, Inwestorzy, Startupy
Młodzi Polacy są bardzo zdolni. Nasi programiści rokrocznie wygrywają konkursy o światowym zasięgu. Niemal codziennie słyszymy o kolejnym polskim wynalazku. Jak grzyby po deszczu wyrastają niewielkie, dynamiczne firmy, prowadzone przez dwudziesto- i trzydziestolatków, którzy w kilkuosobowych zespołach pracują nad udoskonaleniem wymyślonej przez siebie idei biznesu online. Tworzą startupy i całe serce, czas oraz pieniądze wkładają w ich rozwój. Jednak zwykle niestety zapominają o tym, że nie wystarczy dobry pomysł — trzeba go jeszcze dobrze sprzedać!
pobierz 82.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 151: DEKOMPRESOR /KINO #29: Zbrodnia i kara i światło
Koniec lata przyniósł nam premiery dwóch reżyserskich ikon X muzy - Anglika Mike’a Leigh i Amerykanina Woody’ego Allena. Sprawdzimy w jakiej są formie i czy tematy (skrajnie różne), które podejmują mówią coś aktualnego o świecie i ludzkiej kondycji. W Drugim Obiegu z kolei kolejny raz drapiemy się po głowach jakim cudem świetny film na ważny temat ominął nasze ekrany. Tym razem to “Kalwaria” Johna Michaela McDonagha, która porusza problem pedofilii w Kościele Katolickim, ale nie w tonie publicystycznym dla pustej kontrowersji, a dogłębnie, wchodząc w tematy winy, kary i odkupienia. Wyjątkowe kino, którego pomięcie w dystrybucyjnych planach jest autentycznie dojmujący.
pobierz 38.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 150: DEKOMPRESOR /PRAWO #21: Gang Szpicbródki, czyli przedwojenna zorganizowana przestępczość.
Zapraszamy Was na opowieść o przedwojennych skokach na banki, palnikach acetylenowych, zeznaniach przed sądem, tunelach kopanych do skarbca przez wykwalifikowanych górników. O kodeksie honorowym i zorganizowanej przestępczości.
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 149: DEKOMPRESOR /NAUKA #5: Rozmowa o GMO z Tomaszem Dobrzyckim
Odbiór społeczny nowych technologii ma często kluczowy wpływ na ich rozwój. Właśnie dlatego zdecydowałam się wraz z Tomaszem Dobrzyckim poruszyć temat organizmów zmodyfikowanych genetycznie GMO. Z odcinka dowiecie się między innymi czym są GMO, jak je się otrzymuje, na czym polegają najczęstsze modyfikacje. Porozmawiamy też o społecznych konsekwencjach i wpływie GMO na zapylacze…
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
DEKOMPRESOR 148: Nerdy Nocą #11 O Odrze nad Odrą
Dzisiejszej nocy moja ciocia Jagoda opowiada o tym, jak pracowała w Elwro w biurze projektowym i w serwisie komputerów Odra.
pobierz 55.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek