Sierra-Papa

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o polskim lotnictwie.
Data dodania: 2013-01-08 00:03:00
Data aktualizacji: 2014-01-26 16:00:05
Audycji w katalogu: 4
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 8 lat temu
SP-004 PZL-37 Łoś cz.2
Druga część historii polskiego samolotu PZL-37 Łoś. W odcinku przyjrzymy się kolejnym prototypom bombowca, opowiemy o tym jak wyglądała sytuacja gdy samoloty te zaczęły wchodzić do produkcji. Posłuchajcie które kraje chciały go kupić, jak samoloty te robiły „karierę” na rynkach zagranicznych. Sporo nowych ciekawostek z historii tego świetnego samolotu: Te i wiele innych informacji w [...] Post SP-004 PZL-37 Łoś cz.2 pojawił się poraz pierwszy w Sierra-Papa .
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 lat temu
Historia An-2 „Wiedeńczyk”
W trzecim odcinku Sierra-Papa przedstawiamy wam historię wojskowego samolotu An-2 Wiedeńczyk o numerze burtowym 7447. 1 kwietnia 1982 roku maszyna ta posłużyła trzem pilotom wojskowym – Andrzejowi Malcowi, Jerzemu Czerwińskiemu oraz Krzysztofowi Wasilewskiego wraz z rodzinami, do ucieczki z Krakowa do Wiednia. Samolot ten służył w siłach powietrznych RP od 1967 roku. 14. grudnia 2012 [...] Post Historia An-2 „Wiedeńczyk” pojawił się poraz pierwszy w Sierra-Papa .
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 lat temu
SP-002 PZL-37 Łoś
Pierwszy z serii odcinków poświęconych samolotowi PZL-37 Łoś. Opowiemy trochę o mieleckim Łosiu powstałym w zeszłym roku, a potem posłuchacie historii o początkach tego nowoczesnego, polskiego bombowca. O tym jak powstawał pierwszy prototyp, o jego wzlotach i upadkach, i o ludziach którzy tworzyli jego historię. Zapraszam do słuchania wszystkich miłośników lotnictwa, ludzi lubiących historię ale [...] Post SP-002 PZL-37 Łoś pojawił się poraz pierwszy w Sierra-Papa .
pobierz 25.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 lat temu
SP-001 Pilot
Witamy w pierwszym odcinku podkastu Sierra-Papa, którego główną tematyką będzie polskie lotnictwo. Tematyka podkastu będzie obejmować wszelkie aspekty lotnictwa: sylwetki osób związanych z lotnictwem, konstrukcje lotnicze, historie lotnicze, ciekawe miejsca związane z lotnictwem (muzea, lotniska), aktualne wydarzenia (np. pokazy lotnicze), wywiady i inne. Prowadzącymi podkast są Arek Trędowski oraz Przemek Szczepaniuk – ludzie z wielką [...] Post SP-001 Pilot pojawił się poraz pierwszy w Sierra-Papa .
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes
miodek