Kapryfolium

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Książki, muzyka, filmy, seriale, komiksy i gry video, czyli najbardziej klimatyczny podcast kulturalny w Polsce.
Data dodania: 2013-04-17 21:00:57
Data aktualizacji: 2018-11-26 00:59:50
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 6 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 29 - Kapryszmasz
Zupełnie nie wiem jak to się stało, ale listopadowe nagranie pomyliłem z lutowym, a właściwie końcem stycznia. Oh, well…Dwudziesty dziewiąty odcinek Kapryfolium Podcast to wydanie specjalne z rekordową liczbą rozmówców. Prócz mnie i Wiedźmy usłyszycie ekipę podcastu Myszmasz, czyli Mysz, Kamila i Krzysztofa, a także Oceansoul, której mieliście przyjemność słuchać w antycznym wydaniu średniowieczecast. O temacie podcastu musicie przekonać się sami. Mogę jedynie zapewnić, że usłyszycie w nim Mysz śpiewającą ‚Kolorowe Sny’, trochę wspomnień o brazylijskich telenowelach oraz anegdoty o czytaniu fanfików z seksem analnym Jaskra.Nie zapomnijcie napisać w komentarzach o swoich największych mrocznych sekretach.No i się wygadałem :P
pobierz 177.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 28 - Na koniec świata
Ile się ostatnio dzieje! W ostatnim odcinku mówiliśmy o znakomitej Zaginionej Dziewczynie, a kolejnym filmem, z którego wyszliśmy z kina zadowoleni, okazał się Interstellar, dlatego to od niego zaczniemy podcast. Choć nie, lepszym rozpoczęciem będzie przywitanie Rufusa, który z pomocą kosmicznych sił i pomyślnego ułożenia mocy znalazł czas by nagrywać z nami! Nasz kącik komiksowy został odebrany przez Was bardzo pozytywnie, dlatego wykorzystaliśmy to, że Joachim Tumanowicz i Klaudyna Przygoda odpowiedzialni za Szafę z Komiksami pojawili się w Krakowie i zaprosiliśmy ich do drugiej, dość luźnej w formie części podcastu. Wspominając o kącikach tematycznych - może usłyszycie też trochę Jęków Walenia? Kto wie, kto wie...Wbrew zapewnieniom i zaproszeniom do wspólnej zabawy, nie udało nam się nagrać części o filmie Enemy i książce Brudnopis - odcinek spuchłby do 3 godzin, co nie jest najlepszym pomysłem, dlatego też zadanie domowe przekładamy na kolejne wydanie. Ci, którzy nie widzieli filmu i nie czytali książki, mają szansę dołączyć do naszej zabawy, a Wy, prymusy, przecież nie zapomnicie wszystkiego do następnej kartkóweczki, prawda? ;)
pobierz 91.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 27 - Powrót bardzo
Nareszcie! Po tak długim okresie urlopowania, wyjazdów, rozjazdów i niedoczynności wszystkich ludzkich elementów u każdego po kolei, udaje nam się nagrać dwudziesty siódmy odcinek podcastu! Tym razem, jesteśmy dla Was w duecie, bo Rufus szlaja się nadal gdzieś po Warszawie i tylko zerka z ukrycia na to, co robimy (może przyda mu się zachęta?). Przy okazji, przypomnieliśmy sobie, że to już drugi rok, odkąd nagrywamy Kapryfolium. Tęskniliście? ;
pobierz 76.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 26 - Bóg z dupy
Gdy w naszej krainie zabrakło radości, powłóczyliśmy nogami w smutku i beznadziei po niefortunnej utracie nagrania z naszym gościem, wszystko zmieniło się nagle, jakby z pozytywnym frontem letniego powietrza, jakoby deus ex machina, któryś z bogów wyciągniętych z dupy, by wszystko stało się znów właściwe i powróciło do dawnego porządku, mimo najdłuższego zdania, jakie dzisiaj przeczytaliście.Panie, Panowie, mieliśmy przyjemność nagrać nasz dwudziesty szósty odcinek z Michałem Piwowarczykiem, znanym Wam do niedawna z Nieczystych Zagrywek Wirtualnej Polski, aktualnie eleganckim guźcem z Niezatapialnych. Michał bardzo nie chciał, by nasz podcast okazał się lepszy, więc przy rozmowie używał puszki po konserwowanej fasoli – takie oddanie i asekurację musicie mu wybaczyć ;)
pobierz 77.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 25 - Włochate Serduszko
Pogoda jakaś niemrawa, pełna przelatujących samolotów i dzieci (tak, jest tak duszno, że one też unoszą się w powietrzu), ale ekipa Kapryfolium Podcast zasiadła do stanowiska pełna werwy i energii do tworzenia. Może po Vincencie tego nie słychać, bo słychać mało co z nowego, niewielkiego wiaderka, w którym postanowił zamieszkać, ale on też się cieszy, zwłaszcza, że przyprowadził ze sobą do domu, jakoby podstępem, gościa! Dwudziesty Piąty odcinek to głównie temat konfrontacji geeka z masową kulturą popularną, który zaproponował Krzysztof Zięba – geek właśnie, game designer, gracz, planszówkowicz, mól książkowy i bardzo wygadany rozmówca, co mamy, nadzieję docenicie, bo tacy nie trafiają się często i za okaz wpada od razu mnóstwo expa. A na początku usłyszycie trochę o filmach, które obejrzeliśmy ostatnio, książkach, które czytaliśmy i tych, których nie puściliśmy mimo uszu. Miłośnicy prozy George’a Martina też powinni zostać zadowoleni, bo nasz gość Pieśni Lodu i Ognia bardzo sobie ceni, a to w połączeniu z Wiedźmą tworzy przepis na dorodny offtop, który trzeba brać abordażem, by się za bardzo nie rozpanoszył po odcinku.A jak Wy podchodzicie do gości w Waszej twierdzy? Czujecie się przytłoczeni, a może również uważacie, że żyjemy we wspaniałych czasach, o których poprzednim pokoleniom graczy, czytelników i miłośników kina nawet się nie śniło? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.
pobierz 80.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 24 - Wypisujcie Miasta
Miasta od zawsze wiązały się z historiami – opowieściami mieszkańców, podaniami o miejscu, które zostawili poprzedni gospodarze, legendami o nawiedzonych miejscach, tajnych przejściach i alejkach tak ciemnych, że już dawno zapomnianych przez mapy. To także, a może przede wszystkim społeczność, tworząca muzykę z dźwięków otoczenia, zapach sklepów, potraw czy też ciężkiego dymu fabryk. Miasto ma swój szkielet w postaci kamiennych konstrukcji, swój układ krwionośny w postaci ulic i kanałów, swoje narządy, czyli miejsca spełniające istotne funkcje dla organizmu. Miasto żyje, mówi, obserwuje i ma Ci coś do powiedzenia.
pobierz 80.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 23 - Sztuczne oblicza inteligencji
23 to liczba chaosu, tak bardzo pasująca do tego odcinka (i pewnie do każdego innego też). Po obejrzeniu filmu Transcendence (w nagraniu znajdziecie obszerną recenzję, wrażenia całej naszej trójki) pomyśleliśmy, że szalenie interesującym tematem będzie sztuczna inteligencja – wątek przetwarzany przez kulturę masową od pojawienia się pierwszych maszyn, a jeśli spojrzeć na niego szerzej, od starożytnych apokryfów kabalistycznych przez XIX-wieczną powieść gotycką, do dnia dzisiejszego. Razem rozglądamy się za schematami opowiadania o SI w kinie, serialach, książkach i grach wideo, poszukujemy niebanalnych przykładów, pytamy czym jest życie i czy gry to sztuka. Wcześniej wspominamy trochę o tym, co obejrzeliśmy ostatnio, czyli o drugim sezonie Vikings i odkurzaniu starych filmów, do których zawsze wraca się bezpieczniej, niż wybiera do kina na którąkolwiek z najnowszych, szeroko reklamowanych produkcji.
pobierz 73.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 22 - Potrzeba dobrych złych
Czy zastanawialiście się, co sprawia, że lubimy opowieści o kłamcach, okrutnikach, bezwzględnych wojownikach i szaleńcach? Dlaczego socjopatyczni bohaterowie hipnotyzują nas, przyciągają i każą z fascynacją zgłębiać swoją przenicowaną moralność? Czy wiecie, że Adolf Hitler nie był wegetarianinem? A może Eddard nie żyje już? W dwudziestym drugim odcinku Kapryfolium Podcast analizujemy pojęcie antybohatera w kulturze masowej, zakuwamy go w kajdany i ustawiamy w odpowiednim rzędzie dla Waszej rozrywki... i dla dobra nauki, rzecz jasna.
pobierz 83.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 21 - Bardzo mądrze odpowiadajemy
W dwudziestym pierwszym odcinku rozprawiamy się głównie z przemyśleniami po zakończeniu pierwszego sezonu True Detective - serialu stacji HBO. Co prawda, do atmosfery bardziej pasowałby numer 23, ale i tak pozwoliliśmy Wam zbyt długo czekać na nowy odcinek. Mimo ciężkiego, surowego klimatu w redakcji panuje jak zawsze pogodna atmosfera, podgrzana do granic przez entuzjazm, który wydobył z nas temat. Jeśli nie śledziliście True Detective, bądź nie jesteście na bieżąco z odcinkami, nie musicie się martwić – dopiero od połowy podcastu przechodzimy do wyraźnie oddzielonej sekcji spoilerowej, wtrącamy kilka zdań o charakterze powieści weird fiction i ponownie wracając do spoilerów zmierzamy do końca, gdzie znów możecie poczuć się wolni w kąciku społecznościowym.Koniecznie podzielcie się z nami swoimi teoriami, obserwacjami i odczuciami odnośnie poruszanych tematów, a także napiszcie jak podobało Wam się tak sprecyzowanie wydanie naszego podcastu!
pobierz 73.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 20 - Głos zza wąsa
Gratka dla tych, którym w naszych poprzednich odcinakach brakowało dłuższych rozmów o książkach! Głównym tematem obecnego (nieco przydługiego, przyznaję) jest właśnie literatura, a konkretnie fantastyka - słów kilka o tym, dlaczego ją czytamy, kogo czytamy i kogo czytać chcemy. Ale i dla fanów innych mediów coś się znajdzie, bo zaczynamy tradycyjnie od kącika "co u nas ostatnio". Jest i gość - nadająca z nawiedzonej puszki zatopionej w odmętach oceanu Oceansoul! :D Ale to przecież nie jakość nagrania jest najważniejsza, a to, co mamy do powiedzenia, czyż nie? ;)
pobierz 110.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 19 - Lorem Ipsum Dolorem
Nie regulujcie odbiorników, ten odcinek pozbawiony jest tematu głównego - zamiast niego skupiliśmy się na kulturze, która docierała do nas zewsząd. Para zapowiedzi, Wiedźma, której udało się namówić Vincenta na (świetne!) dramaty, przegląd serialowy, superbohaterska animacja i potężny dział poświęcony komiksom. Gdyby to nie było dla Was wyjątkowe, w kąciku literackim dominuje Vincent-najwolniejszy-czytacz-książek-na-świecie, bo Wiedźma najwidoczniej książek już nie czyta. Pod koniec wybraliśmy po jednym (albo i po dwa) komentarzu od Was i liczymy na to, że i następnym razem będzie z czego wybierać (jesteście niesamowici!). Miłego słuchania, niech będzie z Wami Pan Kosmosu.
pobierz 99.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 18 - Jakby Kuba Rozpruwasz
Wielka Kolekcja Komiksów Marvela, Alchemia zbrodni, Chłopiec w pasiastej piżamie, Sęp, Konopielka, wreszcie list od czytelnika i tematy dotyczące fantastyki
pobierz 88.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 17 - Legolas, którego można rozbierać
Głównym tematem siedemnastego odcinka Kapryfolium Podcast jest podsumowanie minionego roku, w którego skład wchodzą najlepsze i najgorsze filmy oraz kinowe rozczarowania, najlepsze premiery seriali... i te najgorsze, najlepsze książki przeczytane przez nas w 2013 roku i makulatura, o której nie warto wspominać. Podcast zaczniemy jednak tradycyjnie od rozmowy o tym co u nas ostatnio, dlatego możecie spodziewać się rozmowy o filmach takich jak "Łowcy Głów", "Panaceum", "Hobbit: Pustkowie Smauga", "Kraina Lodu", "Wolverine" i "World's End", o serialach "Masters of Sex", "Peaky Blinders", "Mentalist" i "Sherlock", jak i o książce "Ziemiomorze" i "EVE: Era Empireum".Zapraszamy do słuchania pierwszego odcinka w roku 2014!
pobierz 140.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 16 - Miłe złego początki
Tak to już jest, że siedzimy po drugiej stronie i mówimy dla Was, ale jak do tego doszło? Jak to się stało, że rozmawiamy tyle o fantastyce w książkach, filmach, komiksach czy grach? Najwyraźniej wyrośliśmy w jakiś sposób na geeków, i to kompletnie zdziczałych. Dlaczego Vincent chciał być pół-elfią ladacznicą w wykreowanym przez Sapkowskiego świecie, którego nie znał? Czy szkolny wychowawca pochwalił małego Rufusa za recytowanie „Upadku domu Usherów”? Co Wiedźma znalazła w bibliotece, kiedy nie miała przyjaciół? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć wyłącznie w szesnastym odcinku Kapryfolium Podcast!
pobierz 56.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 15 - Z wizytą na Imladris
Pamiętacie krakonowy odcinek naszego podcastu? Ten dzisiejszy będzie podobny, bo w miniony weekend bawiliśmy się na Imladris, o czym chcemy Wam opowiedzieć. Rozpiętość tematyczna prelekcji i paneli dyskusyjnych, którym się przysłuchiwaliśmy, była naprawdę spora - od steampunku, przez badanie kosmosu, baśnie, gender w fantastyce i ogólnie popkulturze, aż po wskazówki, jak wychować dziecko na geeka. Zanim jednak podzielimy się pokonwentowymi wrażeniami, opowiemy w kilku zdaniach o serialowych nowościach i przeczytanych ostatnio książkach. Życzymy miłego słuchania, a tych wytrwałych, którzy dotrwają do końca, przepraszamy za pokonwentowe zmęczenie, które chyba zaczęło z nas wyłazić ;)
pobierz 75.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 14 - Gra w Endera
14-ty odcinek Kapryfolium Podcast przynosi kilka zmian. Rzeczą, którą od razu zauważycie jest czas trwania podcastu, który skróciliśmy do godziny. To wystarczająco wiele by wyczerpać do końca kilka tematów, zamiast zajmowania się wszystkim naraz w ograniczonym (i rozwleczonym) czasie. Głównym tematem odcinka będzie recenzja filmu "Gra Endera" na motywach powieści Orsona Scotta Carda, oprócz tego pomówimy też o serialach, książkach "Przystań Wiatrów" i "Igrzyska Śmierci", a także o znakomitych komikach, których standupy bardzo Wam polecamy. Miłego słuchania!
pobierz 51.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 13 - Przenikanie zaświatów
traszna, pechowa 13stka to numer nowego halloweenowego odcinka Kapryfolium Podcast. Dokładnie rok temu zaczynaliśmy nagrywać dla Was, rozpoczynając od horrorów w poplulturze. Dzięki Artifex Mundi mamy dla Was również kody na dwie gry w klimatach posępnych zagadek - Enigmatis: Duchy Maple Creek oraz Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki. W podaście usłyszycie o naszych wrażeniach z Preludium Słowiańskiego, Peaky Blinders, Gravity, Obecności, Beyond: Two Souls, serialach Vikings i Dracula oraz o Świętym Chaosie. Natomiast, w ramach głównego tematu odcinka, zamierzamy uciąć sobie spacer po różnych ciekawych zaświatach, które znaleźć można w popkulturze.
pobierz 100.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 12 - Fabryka Psów
Gdy poremontowy pył już trochę opadł, nadszedł czas na dwunasty odcinek Kapryfolium Podcast! A w nim: pierwsze wrażenia z Beyond: Two Souls, Wiedźmie opinie o książkach "Odtrutka na Optymizm", "Cienioryt" i "Przebudzenie Lewiatana", początki i końce seriali Copper, Breaking Bad, True Blood, Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D., Downton Abbey, a także szybki przegląd filmowy, w którym usłyszycie o Thorze, Iluzji, Pamięci Absolutnej, Europa Report, Skyfall, Riddicku, Dziewczynie z Tatuażem, a nawet o Matrix. Miłego słuchania!
pobierz 85.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 11 - Jak bardzo istotne są zakończenia?
Jedenasty odcinek to recenzja najnowszego filmu Neila Blompkampa - 'Elizjum', 'Star Treka' z 2009 roku, a także Kącik Minirecenzji Rufusa (John Carter, Niepamięć, The Guild, Martwe Zło, Green Lantern, Wirtualne Sny) i kącik książkowy, w którym Wiedźma powie kilka słów o 'Grze Endera', a Vincent poleci następną część cyklu Orsona Scotta Carda - 'Mówcę Umarłych'. Pojawią się też Wiedźmowe recenzje 'Requiem dla Lalek' i 'Arkadii'. Głównym tematem podcastu są zakończenia w literaturze, filmie, grach wideo. O finałach trudno wspominać nie wchodząc na obszar spoilerów, dlatego ostrzegamy o nich:1:10:57 - spoiler do Heavy Rain1:18:14 - spoiler do Gry Endera1:27:37 - spoiler do filmu Silent Hill
pobierz 96.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« vincent.venoir@gmail.com »
Odcinek 10 - Chaotyczno-filmowy
W ramach dziesiątego odcinka naszego podcastu mamy dla Was gościa – jest nim Mateusz Greloch aka Matt z zaprzyjaźnionego Input Laga. Główna część podcastu to luźna rozmowa o filmach, z której dowiecie się co nieco o naszym podejściu do kinomatografii, ulubionych reżyserach, aktorach czy gatunkach filmowych, a także dlaczego nie warto wybierać się na randki do kina z naszym gościem.
pobierz 118.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek