Rocznik 77

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Wielkie rewolucyjne zjednoczenie podkastów: Dzikie Miato, Radio Kogut Domowy, reprintarium, Mroczna strona Kurnika, po północy - po prostu konsorcjum Koguta Domowego w jednym jednym miejscu. Audioblog, reportaże, życie w kurniku i barwałdyjskie zoo.
Data dodania: 2013-07-28 15:46:55
Data aktualizacji: 2021-01-22 01:15:48
Audycji w katalogu: 35
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 lata temu
odcinek 35 – nie dostałem roboty, bo formalnie ma mam papierów, że umiem włączyć komputer
Rocznik 77 - nie dostałem roboty, bo formalnie ma mam papierów, że umiem włączyć komputer. Przy okazji wspominam jak wykradłem ojcu hasło na komputer.
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
odcinek 34 – anonimowy podcaster
Jestem anonimowym podkasterem albo podcasterem. I chyba mi z tym dobrze.
pobierz 6.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
odcinek 33 – żyć w zgodzie z przyrodą – spotkanie z Panią Jadwigą Łopatą z Ekocentrum w Stryszowie
Przygotowując reportaż o Stryszowie dla Radia Kalwaria wstąpiłem do Ekocencetrum ICPPC (Międzynarodowa Koalicja Dla Ochrony Polskiej Wsi) gdzie rozmawiałem z panią Jadwigą Łopatą (otrzymała ona nagroda Goldmana - ekologiczny nobel - podczas ceremonii w San Francisco twórca nagrody, Richard N. Goldman powiedział wręczając nagrodę "Działalność Jadwigi Łopaty chroni małe gospodarstwa tradycyjne i ekologiczne w Polsce, ich bogatą spuściznę kulturową i wyjątkową różnorodność biologiczną jako model dla Europy.")...
pobierz 30.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
odcinek 32 – wakacyjny powrót koguta domowego
Zbliżają się wakacj, i wymyśliłem dla swoich maluchów poszukiwanie skarbów... Zobaczcie galerię i posłuchajcie krótkiej zapowiedzi tego, co dzieciom zgotowałem.
pobierz 5.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 31 – Historia rodziny Lorenc i Willi Tadeusz w Lanckoronie
Lanckorona jest malowniczym miasteczkiem, które tworzą wspaniali mieszkańcy. Odwiedziliśmy jedno z najbardziej czarujących miejsc, przesiąkniętych historią i serdecznością już od wielu pokoleń. Zapraszam na rozmowę z Panią Alicją Lorenc-Łomnicką, która prowadzi Willę Tadeusz.
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 30 – Stan Wojenny we wspomnieniach Pana Ryszarda Majdzika
Zapraszamy na wywiad rzekę z Panem Ryszardem Majdzikiem o stanie wojennym - opozycjonistą, założycielem Solidarności w Skawinie, ofiarą reżimu PRL, więźniem i internowanym podczas Stanu Wojennego w grudniu 1981 r...
pobierz 159.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 29 – Unicorn
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 28 – We mgle
We mgle - z nimi musimy zrobić wywiad. To było pierwsze hasło jakie padło podczas omawiania programu Radia Kalwaria. Dla osób znających i ceniących zespół nie potrzeba nic więcej dodawać, może poza informacją, iż właśnie w lipcu obchodzą swoją rocznicę.
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 27 – Soultaker
Z zespołem Soultaker zetknąłem się po raz pierwszy, gdy planowałem program do Radia Kalwaria. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, iż będzie to tak dobry zespół... zresztą posłuchajcie sami.
pobierz 65.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 26 – Jarek Leski o astronomii
Na facebooku zobaczyłem fotografię teleskopu i krótką notkę mniej więcej tej treści: zaprojektowany przeze mnie. Wiedziony instynktem, zaproponowałem spotkanie.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 24 – codzienna niecodzienność
Pragnę rozpocząć (jak się uda) cykl codziennego publikowania fotografii. Fotografii, która jest publikowana w dniu jej zrobienia.
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 23 – Czy kogut ma boreliozę? Jestem oszustem z założenia urzędników…
Kleszcze, NFZ, grzyby, dentysta... czyli po prostu autorski podcast o życiu Koguta. Dziki w lesie. Znalazłem ośrodek zdrowia adekwatny do XXI wieku.
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 22 – [przemyślenia] dlaczego Kalwaria nie jest Niepołomicami… i dlaczego Wadowice też…
Podróżując pomiędzy Krakowem a Bochnią, przez okna pociągu spoglądam na Niepołomice i rozmyślam o sile i energii jaka rozpiera tę miejscowość... rozmyślam też, dlaczego nie ma tego ani w Wadowicach, ani w Kalwarii Zebrzydowskiej...
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 21 – Jerzy Trela – Moje bycie w sztuce – Kalwaria Zebrzydowska
Jerzy Trela - aktor. Tyle powinno wystarczyć za opis. Byłem na otwarciu wystawy fotogramów artysty - "Moje Bycie w Sztuce". W audycji przedstawiam moje zachwyty i rozczarowania. Zapraszam...
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 20 – gra terenowa: PIELGRZYM – cz .1
Wraz z portalem [link] zapraszam na grę terenową PIELGRZYM. Na początku co 2 tygodnie będą publikowane zagadki, mające przybliżyć nam postać samego pielgrzyma, jego historię oraz tło do wydarzeń, które finalnie rozegrają się w wakacje. Zapraszam do poznawania historii i odkrywania regionalnych tajemnic wraz z Pielgrzymem.
pobierz 5.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 19 – Bobry za płotem, czyli jak żyć z gryzoniem
Bóbr szkodnikiem jest i basta. Takie słowa słychać w Polsce już od powodzi w 2010 roku, kiedy to bóbr został oficjalnie oskarżony przez niektórych polityków o niszczenie tam i umocnień. Rolnicy także nie kochają bobrów, postanowiłem więc zasięgnąć języka w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. Moim rozmówcą jest pan Paweł Kwapisz. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii i linków do dokumentów o odszkodowania za szkody wyrządzone prze bobry.
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 18 – Genealogia Polaków: ratowanie lwowskich archiwów, rzeź wołyńska i humańska, Jerzy Ossoliński
Zapraszam do obejrzenia galerii pod audycją i odwiedzenia stron, o których wspominamy w audycji - linki także pod audycją.
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 17 – Globalna Baba – zapowiedź – 8 marca 2014 r. rynek Lanckorona godz. 15.00
W Dniu Kobiet wiejska Baba, która dotąd milczała jak zaklęta, powinna wreszcie przemówić i wypłynąć na pierwszy plan dyskusji o współczesnej kobiecości! Chcemy udowodnić, że kultura jest Baba, a Baba jest kultura! - zapraszam na rozmowę z organizatorem Happeningu Globalna Baba w Lanckoronie - Jerzym Rojkiem
pobierz 6.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 16 – tłusty czwartek i zapusty w Barwałdzkich wspomnieniach
Tłusty czwartek, czyli z dawna najbardziej znany Krakowski Babski Czomber wspominany już w 1600 roku!!! zostawił nam wspaniały zwyczaj degustacji pączków, chrustu (faworków). Jednakże wcześniej istniały dodatkowe tradycje - jak wędrujący zapuśnicy, zaćki. Posłuchajcie o tym, we wspomnieniach z Barwałdu i jak zrobić z faworków róże.
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 15 – Czy Lublin jest dzikim miastem? – opowieść pana Marka z antykwariatu staromiejskiego (audycja archiwalna)
Czy Lublin jest dzikim miastem? Co sprawdzono w łaźni Jagielle? Jak placek spalił miasto... te i inne opowieści tylko w dzikim Lublinie pana Marka.
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek