WTFcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeśli boisz się przekleństw, dużej ilości krytyki otoczenia i specyficznego humoru możesz zacząć planować ucieczkę.
Data dodania: 2013-08-13 14:53:11
Data aktualizacji: 2015-02-08 13:10:04
Audycji w katalogu: 13
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 7 lat temu
12 - O chińskim piwie i rozwoju słów kilka
Nagrywanie rozpoczęte 24/10/2013 21:48. Odcinek nagrany całkowicie spontanicznie - zasilane butelką chińskiego piwa o wdzięcznej nazwie Tsingtao i walorach smakowych porównywalnych z niskiej jakości produktami tzw. koncernowych browarów z Polski. Dalsza część zawiera wyjaśnienie dlaczego przez pewien czas nie pojawiały się nowe odcinki i jak zapowiada się przyszłość WTFcastu. File Download (6:57 min / 3 MB)
pobierz 3.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
11 - O tych, którzy niosą pomoc
Nagrywanie rozpoczęte 17/08/2013 11:54. Odcinek nagrany wspólnie z ekipą RAT24 (po części stanowiący dokumentację eventu, który został zorganizowany w Gdańsku 17 sierpnia). Część pierwsza zawiera kilka informacji o samej ekipie, część druga to sonda uliczna, a część trzecia to nagranie stworzone zupełnie spontanicznie w samochodzie Rafała z RAT24. RAT24 :: Fundacja Ratownictwo Drogowe File Download (42:15 min / 19 MB)
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
10 - Teatr Gdynia Główna
Nagrywanie rozpoczęte 07/08/2013 21:16. Odcinek zawiera kilka informacji dotyczących inicjatywy Teatr Gdynia Główna i wywiad z panią Idą Bocian. Teatr Gdynia Główna :: oficjalna strona internetowa Stacja Szamocin :: Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne File Download (17:16 min / 8 MB)
pobierz 8.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
09 - Bydgoszcz calling!
Nagrywanie rozpoczęte 03/06/2013 14:18. Podczas czerwcowego wypadu do Torunia zrezygnowałem z ekspresowej (czterominutowej) przesiadki z jednego REGIO do drugiego na rzecz ponad godzinnej przerwy. Poza możliwością zakupu czegoś zimnego do picia (tego dnia panował morderczy wręcz upał) udało mi się nagrać wywiad z rzecznikiem firmy PESA. PESA :: oficjalna strona internetowa PESA na Wikipedii :: artykuł dotyczący firmy File Download (13:27 min / 6 MB)
pobierz 6.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
08 - Zatrzymany siłami Grawitacji
Nagrywanie rozpoczęte 03/06/2013 20:12. To nagranie stanowi moją pamiątkę z drugiej wizyty w Toruniu. W drugiej (czyli tej najbardziej istotnej) części usłyszysz wywiad z Adamem Straussem z toruńskiego baru Grawitacja. Ku mojemu zmartwieniu Grawitacja przeszła już do historii, a ja nie miałem okazji uczestniczyć w imprezie pożegnalnej (dowiedziałem się po fakcie - o czym dowiesz się słuchając pierwszej części odcinka). File Download (25:21 min / 12 MB)
pobierz 12.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
07 - Toruń, podróże i gdański nightlife
Nagrywanie rozpoczęte 31/05/2013 13:11. Dość krótki odcinek, w którym mówię przez kilka chwil o mojej ostatniej podróży i życiu nocnym w Gdańsku. Będzie o tym jak się zakochałem w Toruniu, o słabym rozkładzie SKMek zmuszającym do pozostania w Gdańsku na noc, wybitnie drętwych harcerzach i... jeszcze raz o Toruniu. Zapraszam do odsłuchania odcinka :-) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy :: oficjalna strona internetowa Duszek na Facebooku :: (nie wiem czy to oficjalny profil) No to cyk na Facebooku :: oficjalny profil lokalu Toruń :: oficjalna strona miasta File Download (18:04 min / 8 MB)
pobierz 8.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
06 - Burza
Nagrywanie rozpoczęte 18/05/2013 21:48. Dzięki cudownej pogodzie widocznej i słyszalnej na terenie aglomeracji trójmiejskiej Kuba (czyli marsjaninzmarsa) zdecydował się (a raczej został przeze mnie do tego zmuszony) zostać u mnie w domu na jeszcze jedną noc. Mówiliśmy o narodowym sporcie polaków (czyli spożywaniu alkoholu), konfiguracji serwerów (w kontekście InfoShare 2013) i... raczyliśmy słuchaczy dźwiękami gumowych kaczuszek stanowiących własność Kuby. Ponownie dementuję plotki, nie byliśmy pijani podczas nagrywania tego odcinka! Kaczuchy na Wikipedii :: gdyby ktoś się zastanawiał o co właściwie chodzi Kaczuchy na YouTube :: jedna z wielu wersji (jeśli chcecie moją ulubioną to musicie dzwonić do Kuby spoofując jeden z wielu moich numerów telefonicznych) Foteczka kaczuszek Kubusia :: zdjęcie robione Pralką File Download (28:21 min / 13 MB)
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
05 - InfoShare 2013 i nie tylko
Nagrywanie rozpoczęte 17/05/2013 02:31. Absolutnie chaotyczny odcinek, którego nagrywanie zajęło kilka dni (miksowanie dla kontrastu "jedynie" kilka godzin). Pierwszy odcinek odkąd podkastuję nagrany z tak dużą ilością osób (Kasia Gotlin, Kuba 'marsjaninzmarsa' Niewiarowski, Rafał Karlsson, Mateusz 'matlinks' Lasota i ja). Pierwszy odcinek, do którego realizacji użyłem aż tylu urządzeń (mój PC stacjonarny, mój laptop, mój tablet, telefon Kuby czyli Pralka oraz telefon i/lub poczta głosowa ziomka, który bardzo chciał żebym upublicznił nagranie). Mówiliśmy o InfoShare, kłóciliśmy się o to, która z dystrybucji GNU/Linuksa jest najlepsza, demonstrowaliśmy talent wokalny na przykładzie przyśpiewki kibiców jednej z warszawskich drużyn piłkarskich i narzekaliśmy, narzekaliśmy na obsuwy i niezbyt wiarygodny rozkład prelekcji oraz zachwalaliśmy miodność imprezy integracyjnej. Enjoy! ;-) InfoShare :: oficjalna strona konferencji Kuba Niewiarowski :: oficjalna strona Kuby Marsjana.net :: blog Kuby Łosiowisko :: podcast Rafała, o którym niestety nie wspominaliśmy (ale można było go posłuchać - pierwszy raz w historii WTFcastu) Pralka :: tymczasowy telefon Kuby Relacja video :: Kasia Gotlin zdecydowała się nagrywać część z naszego wspólnego gadania (big fat warning: plik znajduje się na speedyshare - to nie był mój wybór!) File Download (38:49 min / 18 MB)
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
04 - OMG, it's alive!
Nagrywanie rozpoczęte 14/05/2013 10:01. Najkrótszy jak dotąd odcinek stanowiący zaprzeczenie doniesień o śmierci WTFcastu i zapowiedź nowych nagrań. Tradycyjnie już nagrywałem przeziębiony, z lekko zachrypniętym głosem... File Download (2:47 min / 1 MB)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
03 - Tonematrix czyli muzyczna zabawka
Nagrywanie rozpoczęte 09/02/2013 04:55. Krótki odcinek poświęcony w całości internetowej zabawce muzycznej zwanej Tonematrix. Niestety podczas nagrywania (około 41 sekundy) wysypał się rejestrator więc kilka-kilkanaście sekund materiału przepadło bezpowrotnie... :-( Tonematrix :: muzyczna zabawka omówiona w odcinku File Download (8:50 min / 4 MB)
pobierz 4.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
02 - Kilka słów o hejterach i studentach
Nagrywanie rozpoczęte 07/02/2013 06:08. Przez kilka godzin zastanawiałem się czy w ogóle nagrać ten odcinek (może się wydać obraźliwy dla części osób z mojego otoczenia) jednak nie byłem w stanie oprzeć się pokusie. Przez kilka minut mówiłem o hejterach, którzy sami nie chcą lub nie potrafią zrobić lepszego produktu, a później następne kilka o studentach. To jest pierwszy odcinek, który nie trafił tu w formie surowej (zrobiłem kilka poprawek w Audacity). Studentka vs. kibic Lechii Gdańsk :: omówiony odcinek videocastu MaturaToBzdura.tv File Download (17:36 min / 8 MB)
pobierz 8.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
01 - Kilka słów o InfoShare, kulturze i muzyce
Nagrywanie rozpoczęte 06/02/2013 05:00. Na początek troche mojego narzekania na nową lokalizację konferencji InfoShare (było ETI na gdańskiej polibudzie, będzie Amber Expo). Później nieudana próba moralizowania przyjezdnych okraszona stanowczo zbyt dużą dawką przekleństw i troche muzyki łagodzącej obyczaje - reggae prosto z Rosji! Z góry przepraszam za jeszcze bardziej zachrypnięty głos. Comedoz "Ямайка" :: utwór omawiany w odcinku File Download (13:10 min / 6 MB)
pobierz 6.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
00 - Odcinek pilotażowy
Nagrywanie rozpoczęte 02 05/02/2013 04:47. To jest odcinek pilotażowy ("zerówka") WTFcastu. Od dawna kusiło mnie żeby zrobić nowy podcast (próby wskrzeszenia Absurdalnej Abstrakcji nie miały żadnego sensu) ale przez kilka lat nie udało mi się znaleźć dość czasu i motywacji aby postawić stronę i coś nagrać... Chaos, mój przeziębiony głos (słychać, że mam katar + chrypę) i smartfon z appką do nagrywania za jakieś 4 zeta - tak powstała zerówka WTFcastu! :D ksx4system.net :: kilka słów o autorze WTFcastu Łosiowisko :: podcast o Szwecji i Finlandii (prowadzi Rafał Koszela) File Download (14:47 min / 7 MB)
pobierz 7.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek