Ziołowy podcast Fiony

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeżeli nie wierzysz, że chwasty mogą być skuteczniejsze od małej białej pigułki to posłuchaj przynajmniej z ciekawości jak niesamowita jest natura, której jesteśmy częścią.
Data dodania: 2013-12-11 22:22:45
Data aktualizacji: 2020-03-04 08:40:02
Audycji w katalogu: 11
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 6 lat temu
« Fiona »
Cebulowa marmolada z mydłem i miodem czosnkowym
To już trzeci raz kiedy nagrywamy wspólnie z Inez. Tym razem postanowiłyśmy nagrać krótko, szybko i rzeczowo. Przepis na marmoladę z cebuli i czosnek w miodzie, czyli słodko, smacznie i zdrowo. Inez także prosto tłumaczy skomplikowany proces tworzenia domowego mydła. Miały być tylko 3 tematy, ale wspominamy na koniec o czymś jeszcze... ps. cebula oczywiście zawiera substancje bakteriobójcze, a nie „biobójcze” jak to się wymsknęło niechcący prowadzącej przy nagrywaniu :
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Fiona »
Odcinek o tym co robią zielarki jak nie nagrywają podcastów
Fiona i Inez opowiadają jak wkładają rośliny na monitory czyli instrukcja obsługi strony 1000roslin.pl. Wielkie otwarcie przesyłki z wachlarzykami, reklama Poczty Polskiej. Co myśli zielarka kiedy spotyka krzew tarniny. Gdzie wymienisz mydło na powidło. Nalewka z ludzików i co Fiona trzyma w łóżku. Dlaczego Inez 11 października wygoniła ludzi z domu. OctoFest i mania octowania. Jak zielarka ogląda mecz piłki nożnej. Chwasting, Iwan-czaj i listopadowe wykopki ziołowe oraz z czego jesienią zrobić afrodyzjak. Tego wszystkiego dowiesz się słuchając tego podcastu. Rozmawia Fiona czyli Aga z bloga Aga Radzi i Inez z bloga Herbiness.
pobierz 49.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
1000 roślin jadalnych czyli co przynosimy z lasu na talerze
Dzisiaj w podcaście nowa zielarka i mowa o nowym projekcie bijącym rekordy popularności na FB i sosnowym hicie internetu. Królewskie danie z łąki i wiele innych cennych informacji ze świata ziół i dzikiej jadalnej roślinności.
pobierz 54.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
Podagrycznik - czyli jadalny chwast na łamanie w kościach
Tym razem o podagryczniku, powszechnie uznawanym za chwast bardzo ciężki do wytępienia. Jak się okazuje jest to bardzo cenna roślina zielarska a jednocześnie całkiem smaczne warzywo. Wiedzieli już o tym nawet neandertalczycy i kupcy Krakowscy z XVII wieku.
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
Żółty zwiastun wiosny czyli piękno i zdrowie zamknięte w maleńkim kwiatku
Kwiaty forsycji pojawiają się na krzewach jeszcze przed rozwinięciem liści, wówczas kiedy jeszcze większość drzew ma gołe gałązki. Wszyscy ją podziwiają ale mało kto wie jak cennym surowcem zielarskim są te skromne żółte kwiatki.
pobierz 14.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
Gemmoterapia - leczenie pączkami
Ten odcinek o tym jak objadanie się pączkami może wyjść Ci na zdrowie i dlaczego nie przeklinać kiedy zaparkujesz pod topolą :)
pobierz 22.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
101 zastosowań czeremchy
Tym razem czeremcha w podcaście. O jej zabójczych kwiatkach przeciwzmarszczkowych, niejadalnych pestkach i przepysznych owocach. Nie wszystko co ma czarne kulki jest trucizną.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
Fiona i jej ziołowy gość, czyli pogaduchy zieluchy
Rozmawiamy o glistniku, żywokoście i mieleniu babki, kto nie daruje dziurawcowi na depresje, co się w styczniu w słońcu puszcza, jakie zioła trzyma w szafce i na parapecie, chrzczenie wódką męskich kwiatów. Na koniec pozdrowienia dla ziołowego dilera złotych wąsów i apel do ludności. Jedzcie liście mniszka!
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
O najstarszych owocach świata, królowej nalewek i słodkich korzeniach
Najstarsze owoce świata i królowa nalewek dereniówka o przepięknym rubinowym kolorze. Najsłodszy korzeń o niepozornym wyglądzie lecz ogromnej mocy.czyli jak zastąpić tabletki na wrzody, zaniki pamięci, odchudzanie i zapamiętywanie oraz cukier korzeniem lukrecji. Łamanie języka na łacinie.
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
Dwa grzybki w barszcz, czyli stawiamy bańki, robimy czystkę i syropy
Bo kiedy jest zima to dzieci chorują. W tym odcinku podcastu podaje przepisy na domowe antybiotyki z czosnku albo z chrzanu. Bańki nie wyciągają „złej krwi” i nie trzeba się ich bać. Natomiast borelię wyczyści czystek. A na zakończenie barszczyk wigilijny, który zawsze się udaje, każdemu smakuje a przede wszystkim jest z samych zdrowych składników. Zdrowych, wesołych i pogodny Świat Bożego Narodzenia życzy Fiona.
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Fiona »
Dlaczego zioła nie działają, a biżuteria leczy?
No to zaczynamy, dziś pierwszy, jeszcze lekko nie zgrabny odcinek mojego podcastu. Wiem, wiem – łatwo będzie narzekać, że jakość nie ta, że coś tam szumi albo brzęczy, ale ja się i tak cieszę, iż udało mi się coś nagrać. Na razie idę na żywioł, czyli małe notatki, pełno karteluszek oraz papierków które pomagają w nagraniu. Zatem dziś pierwsze 16 minut, w których opowiadam dlaczego niektóre zioła „nie działają” i dlaczego warto wyciągnąć bransoletkę z szuflady i zalać alkoholem :) Ziołowe, zdrowe i na poprawę nastroju...
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek