Odwyk

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Odwyk zaczął się jako podcast, ale wyewoluował w coś, co można by nazwać centrum gadania o Biblii. Tak, nie "rozmawiania", tylko właśnie "gadania" - tak po ludzku i normalnie. Tu można posłuchać o Bogu w sposób pozakościelny i normalny. I można też samemu pogadać. Można tu znaleźć ludzi, z którymi można pogadać i którzy chcą pogadać. Nie ma tu kazań. Nie ma tu jedynie słusznych, niepodważalnych poglądów. Nie mówimy slangiem chrześcijańskim, tylko po polsku. Każdy może tu mieć własne zdanie i wyrażać je - byle to robił z szacunkiem dla innych i podpisywał się pod własnymi poglądami. Odwyk jest pozakościelny. Nie: "antykościelny", ale "poza-kościelny". Nie promuję żadnego kościoła, ani żadnego nie zwalczam - kościoły mnie po prostu nie interesują. Jezus przyszedł do ludzi, a nie do kościołów. W niebie będą ludzie, a nie kościoły. Tak samo w piekle. Wielu ludzi uważa, że Bóg=kościół, kościół=Bóg. Dla mnie to dwie oddzielne sprawy i równie dobrze rozumiem kogoś kto kochając Boga kocha swój kościół, jak i kogoś kto Boga kocha, a kościoła nie cierpi.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2020-07-09 23:00:02
Audycji w katalogu: 969
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
« Martin Lechowicz »
Trudna sztuka uzdrawiania
Jezus często uzdrawiał - to prawda. Jego uczniowie też uzdrawiali. Ale zdrowie to coś więcej niż brak bólu i sprawne organy, a uzdrawianie to więcej niż naprawianie uszkodzonych tkanek. Przykłady uzdrowień w wykonaniu Jezusa są nieraz bardzo dziwne. I każą się nam zastanowić czy w kwestii zdrowia i uzdrawiania na pewno nie przegapiliśmy czegoś ważnego.
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
« Martin Lechowicz »
OdwykCamp dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym
W tym roku OdwykCamp będzie jakiego nie było. Nie dość, że na końcu świata, że nikt go nie organizuje, to jeszcze będzie specjalnie dostosowany do rozporządzenia rady ministrów. OdwykCamp w tym roku objawi się 17 lipca 2020 i będzie przeznaczony dla osób z zaburzeniami psychicznmi oraz niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym. Czyli krótko mówiąc: jest to obóz wariatów. I debili. Ale głównie wariatów. Ja będę. Zapraszam wszystkich gorszego sortu do towarzystwa.
pobierz 52.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
« Martin Lechowicz »
Woda z solą leczy z rzeczy
Izba Wytrzeźwień z pola. Pytamy słuchaczy jak sobie radzić ze zgagą - mnóstwo podpowiedzi i odpowiedzi. Poza tym rozmowy raczej wakacyjne a czasem poważne: jak to na Odwyku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
« Martin Lechowicz »
Przygody z policją
Słuchacze opowiadają o najbardziej dziwnych przejściach z policją. Odcinek wakacyjny, improwizowany i bardzo na żywo (bardziej niż normalnie).
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
« Martin Lechowicz »
Policja, sanepid i Bóg
Co zrobić kiedy po ciebie przyjdą? Jak się zachowywać wobec policji, wojska, sanepidu i komornika? Jak traktować konkretnych przedstawicieli władzy? Co mówi o tym Biblia?
pobierz 51.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
« Martin Lechowicz »
Boże Ciało zabiło Izbę Wytrzeźwień
Z powodu długiego weekendu i faktu, że wszyscy mają dość, uzbierało się rekordowo mało ludzi na prawdziwą audycję. Więc wyjątkowo pół audycji,, w której znajdziemy suplementy do ciekawostek z granic, oswoimy się z nową logiką i na koniec pożeglujemy wspólnie przez jeziora ironii.
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Przez granice
Udało się, uciekliśmy z Hiszpanii! Dostaliśmy camper na przeprowadzkę i mieliśmy tydzień na przejechanie 3000km. Jak przejechaliśmy trzy granicę Europy z gorączką w trakcie kwarantanny? Posłuchaj. Opowiemy. Przy okazji jako bonus posłuchaliśmy o przygodach słuchaczy na granicy z Wietnamem.
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną
Pierwsze przykazanie - żeby nie mieć innych bogów poza jednym - wydaje się tak oczywiste, że nie ma o czym rozmawiać. Rzeczywiście, jest bardzo proste. Ale może stać za nim coś więcej niż widać na pierwszy rzut oka.
pobierz 61.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Idź pan z takim Murzynem - czyli podsumowanie 2 lat w Hiszpanii
Wyprowadzamy się! Zmieniamy kraj. Opowiadamy o doświadczeniu z 2 lat - o znajomych, o tam jak się mieszkało. Przy okazji też o bezdomności i o planach na przyszłość. Zwłaszcza o moim nowym projekcie na wakacje!
pobierz 72.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Pokora - co to w ogóle jest
Pokora to nie jest poniżanie się. Nie może być: Biblia mówi przecież, że Jezus był pokorny i on sam to mówił o sobie, a jednocześnie twierdził, że jest kimś więcej niż Salomon. Więc czym jest pokora? Na czym polega najistotniejsza różnica między kimś pokornym a kimś niepokornym? Myślę, że chyba to w końcu rozgryzłem.
pobierz 65.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Niech nam zazdroszczą
Jeżeli coś zrobiłeś dobrze, jeżeli dużo pracowałeś, jeżeli byłeś odważny, jeżeli się poświęcałeś i w końcu ci wyrosło - to ukrywasz to przed innymi czy właśnie pokazujesz? Może nie chcesz żeby się gorzej poczuli Żeby zazdrościli? Ale może właśnie właśnie niech się źle poczują. Może właśnie niech nam zazdroszczą. Może ma to swoje plusy? Poza tym tematem rozmawiamy o nowennach za grzeszników i tym jakie ciekawe modlitwy odmawialiśmy w życiu.
pobierz 63.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Ostatni cud w Hiszpanii
Do Hiszpanii polecieliśmy cudem, mieszkaliśmy cudem, pracowaliśmy cudem, a teraz na koniec cudem wyjeżdżamy. Zakończenie tej przygody jest daleko trudniejsze niż rozpoczęcie: samoloty nie latają, poruszać się nie wolno, samochodu nie mamy, a dookoła epidemia, bezrobocie i restrykcje. I mimo to wyjeżdżamy i to w tak spektakularny sposób, jaki by nam do głowy nie przyszedł.
pobierz 74.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Długi, procenty i Biblia
Cały świat to jeden wielki kredyt. Dlatego dobrze wiedzieć co Bóg ma do powiedzenia na temat pożyczania, kredytów, długów i zarabiania z procentów.
pobierz 50.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
MLJM - Multi Level Jesus Marketing
Hubert ma nowy pomysł: przenieśmy doświadczenia z MLM do chrześcijaństwa. Co myślicie o sprzedaży bezpośredniej Jezusa? Posłuchajcie, w szczegółach to nie brzmi tak strasznie jak w opisie.
pobierz 54.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Jak żyć kiedy żyć nie wolno?
Rozmawiamy ze słuchaczami o tym co ze sobą zrobić, kiedy standardowa szkoła, rodzina i kościół już nie pasuje. Gdzie szukać ludzi, z którymi można pogadać. Gdzie jest dzisiaj podziemie i jak się w nim fajnie zakonspirować.
pobierz 74.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Czy Bóg może mieć dość?
Bóg jest jak Indianie - istnieje już tylko w rezerwacie. Rezerwatów jest wiele i możecie o nich poczytać w książce "Przegląd Jezusów Polskich". Ale pytanie na dziś brzmi: czy istnieje wciąż Bóg poza rezerwatem i czy ten Bóg może stracić cierpliwość? Czy może mieć dość? I co się wtedy stanie? A może właśnie się dzieje? Krótko mówiąc, czy Biblia daje powód do tego, żeby być przerażonym.
pobierz 79.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Kto za tym wszystkim stoi?
Martin, Dominika i Hubert ubierają maseczki, nakładają aluminiowe ekrany i próbują dojść do tego, kto za tym wszystkim stoi. Po kilku nieudanych próbach odkrywają w końcu przerażającą prawdę.
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Nowe przygody z Murzynem
Historia bliskiego kontaktu z czarnym półświatkiem z Wielkiej Brytanii i sezon polowania na januszy biznesu w Polsce. Rozmawiamy o tym, czy może nie wartałoby rozkręcić jakiegoś biznesiku korzystając z kryzysu.
pobierz 48.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Do Boga przez strach
Bać się i tchórzyć to nie to samo. Biblia o strachu mówi dużo, ale w tym odcinku o tym co się zmieniło w naszych czasach w kwestii strachu od czasów bibilijnych. Drugim, ważniejszym wątkiem jest posłuszeństwo przez strach. Wielu ludzi uważa, że to kwintesencja chrześcijaństwa, a jeżeli nawet nie to na pewno fundament kościoła. Czy tak to właśnie wygląda w Biblii?
pobierz 72.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Solidarność w czasach zarazy
Opowieści o ludziach z Polski i Hiszpanii, na których trudne czasy dobrze wpływają. Czyżby od tej zarazy ludzie stawali się lepsi dla siebie nawzajem? Czyżby?
pobierz 60.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek