Odwyk

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Odwyk zaczął się jako podcast, ale wyewoluował w coś, co można by nazwać centrum gadania o Biblii. Tak, nie "rozmawiania", tylko właśnie "gadania" - tak po ludzku i normalnie. Tu można posłuchać o Bogu w sposób pozakościelny i normalny. I można też samemu pogadać. Można tu znaleźć ludzi, z którymi można pogadać i którzy chcą pogadać. Nie ma tu kazań. Nie ma tu jedynie słusznych, niepodważalnych poglądów. Nie mówimy slangiem chrześcijańskim, tylko po polsku. Każdy może tu mieć własne zdanie i wyrażać je - byle to robił z szacunkiem dla innych i podpisywał się pod własnymi poglądami. Odwyk jest pozakościelny. Nie: "antykościelny", ale "poza-kościelny". Nie promuję żadnego kościoła, ani żadnego nie zwalczam - kościoły mnie po prostu nie interesują. Jezus przyszedł do ludzi, a nie do kościołów. W niebie będą ludzie, a nie kościoły. Tak samo w piekle. Wielu ludzi uważa, że Bóg=kościół, kościół=Bóg. Dla mnie to dwie oddzielne sprawy i równie dobrze rozumiem kogoś kto kochając Boga kocha swój kościół, jak i kogoś kto Boga kocha, a kościoła nie cierpi.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2017-05-27 01:40:03
Audycji w katalogu: 765
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 9 dni temu
« Martin Lechowicz »
Objawienia fatimskie
W 1917 roku w Fatimie w Portugalii trójka dzieci rozmawiała z postacią z nieba. Kim była ta postać? Co chciała? I przede wszystkim: jak objawienia fatimskie komponują się z Biblią?
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
« Martin Lechowicz »
Rozdział Kościoła od Państwa od Biblii
Czy Boże Narodzenie powinno być świętem państwowym, dniem wolnym od pracy? Czy sprawy religii, wiary, Boga powinno się mieszać z życiem publicznym, społecznym, politycznym? Jak to było w czasach Biblii? I jak to powinno wyglądać według Jezusa?
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
« Martin Lechowicz »
Małżeńskie rozliczenia
Jak ustalić ile kto powinien wnieść do związku? Czy powinno być po równo? Ile jest warte sprzątanie a ile wymiana żarówki?
pobierz 49.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
« Martin Lechowicz »
Miłość w gimnazjum
Dzisiejszą audycję prowadzili autentyczni gimnazjaliści. Prawdziwi i weseli. I odpowiadali na trudne pytania: seks, narkotyki, palenie, gry w słoneczko, homoseksualizm - wszystko co chciałbyś wiedzieć o gimnazjum.
pobierz 63.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Komu dawać a komu nie dawać
Pijakom, nierobom, leniom oraz wszystkim złym ludziom chrześcijanie mówią nie. I nie dają, choćby nie wiem jak prosili. A co, powinni?
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Powiedzieć czy przemilczeć?
Tajemnice w związku. Kiedy lepiej oszczędzić drugiemu nieprzyjemności? Kiedy lepiej go bombardować prawdą? Co byś zrobił gdybyś miał takie dylematy? A może już miałeś?
pobierz 66.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Bioenergoterapia biblijna
Zainspirował mnie Zbigniew Nowak oraz "ręce, które leczą". Oglądałem i zastanawiałem się czym się różni jego podejście do podejścia różnych grup chrześcijan, z którymi miewałem do czynienia. Doszedłem do niepokojącego wniosku, że niczym. Więc może istnieje coś takiego jak bioenergoterapia biblijna?
pobierz 99.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Swatać czy dać się swatać?
Swat może pomóc nam dobrać się w pary. Czy to dobry pomysł czy niedobry dać sobie pomagać w tej sprawie? W odcinku między innymi o tym jak sobie ze swataniem poradziły dwie babcie oraz jeden gej.
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Czy dzieci idą do nieba?
A dokładniej: czy nieochrzczone dzieci idą do nieba? Właściwie to ten odcinek mógłby trwać 30 sekund, ale wtedy byłby zupełnie nieprzydatny. Jak większość 30-sekundowych odcinków wyjaśniających trudne tematy.
pobierz 39.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
W czym pomaga seks
Czy da się w związku bez seksu? Co zrobić jak on chce a ona nie chce? A co jak ona chce a on nie chce? Historie seksualne.
pobierz 38.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Praca
Połowa z nas jest pracoholikami, a druga połowa leniami. Jest jeszcze trzecia połowa. I pewnie czwarta, tylko taka malutka. A w Biblii można znaleźć całkiem sporo o pracy. I to praktycznie. I dobrze, bo to ważna część życia.
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Czym się różni zajęty od wolnego
Z czym się trzeba liczyć kiedy się zmieniamy z wolnych w zajętych. I odwrotnie. Przy okazji, czy wiecie, że sporo osób będąc zajętymi żyje jakby byli wolni? Tylko niestety czyimś kosztem. O tym też będzie w odcinku.
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Taniec, gotowanie i gry
Co można robić razem takiego, żeby nam wspólność rosła. I przy okazji jak wypróbować jak nam się dogaduje z partnerem. Na koniec parę mądrych słów też o roli radości i zabawy w życiu!
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Post nie jest dla chrześcijan
Uczniowie Jana chrzciciela pościli. Faryzeusze pościli. Katolicy - poszczą. Protestanci - poszczą. Muzułmanie - poszczą. A kto nie pościł? Uczniowie Jezusa! W odcinku tym kiedy pościć a kiedy nie pościć i dlaczego - wyłącznie na podstawie Biblii.
pobierz 4.0 KB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Co zrobić jak kobieta płacze?
Dlaczego kobiety tyle płaczą? Dlaczego mężczyźni tak rzadko?
pobierz 44.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Czym bić nieposłuszną żonę
Problem posłuszeństwa żon. Bo Biblia wymaga od żon posłuszeństwa. Więc czy to jest problem? A jest, jest. Wiele osób buntuje się przeciwko związkom opartym na posłuszeństwie - i mają całkiem dobre argumenty. Z kolei życie pokazuje, że małżeństwa z żonami mocno podporządkowanymi mężom często źle się kończą. No więc co z tą Biblią i posłuszeństwem? Jest to realne? Życiowe? Sensowne?
pobierz 46.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie - o co tu chodzi?
Jedna z najbardziej niezrozumianych przypowieści Jezusa to opowieść o miłosiernym Samarytaninie. Jak naprawdę brzmi odpowiedź na pytanie "kto jest moim bliźnim"? Co ważnego ludzie przegapiają w tej przypowieści?
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Związek na odległość
Jak to działa kiedy się jest daleko od siebie? Co zrobić żeby działało lepiej? Czy warto próbować w ten sposób? Co wynika z naszych doświadczeń życiowych?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Po najmniejszej linii oporu
Biblia na temat chodzenia po linii najmniejszego oporu. Czyli wybierania tego, co chwilowo najłatwiejsze. Biblia jest bardzo życiową książką i dzisiaj bardzo życiowy odcinek.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Miłość miłością a bukiet tylko 3 dychy
Romantyzmy psują związki. Czy właśnie przeciwnie? O miłości z Titanica i miłości ze Skrzypka na dachu.
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek