Odwyk

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Odwyk zaczął się jako podcast, ale wyewoluował w coś, co można by nazwać centrum gadania o Biblii. Tak, nie "rozmawiania", tylko właśnie "gadania" - tak po ludzku i normalnie. Tu można posłuchać o Bogu w sposób pozakościelny i normalny. I można też samemu pogadać. Można tu znaleźć ludzi, z którymi można pogadać i którzy chcą pogadać. Nie ma tu kazań. Nie ma tu jedynie słusznych, niepodważalnych poglądów. Nie mówimy slangiem chrześcijańskim, tylko po polsku. Każdy może tu mieć własne zdanie i wyrażać je - byle to robił z szacunkiem dla innych i podpisywał się pod własnymi poglądami. Odwyk jest pozakościelny. Nie: "antykościelny", ale "poza-kościelny". Nie promuję żadnego kościoła, ani żadnego nie zwalczam - kościoły mnie po prostu nie interesują. Jezus przyszedł do ludzi, a nie do kościołów. W niebie będą ludzie, a nie kościoły. Tak samo w piekle. Wielu ludzi uważa, że Bóg=kościół, kościół=Bóg. Dla mnie to dwie oddzielne sprawy i równie dobrze rozumiem kogoś kto kochając Boga kocha swój kościół, jak i kogoś kto Boga kocha, a kościoła nie cierpi.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2017-09-23 00:50:03
Audycji w katalogu: 777
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
« Martin Lechowicz »
W imię zasad, s***
Moje życie było idealne, tylko się nie nadawało do życia - mówi Hubert. Martin mówi, że kiedy już jest relacja, to nie trzeba polegać na przykazaniach. A słuchacz dzwoni i się nie zgadza! Audycja intesywna, emocjonalna, dużo telefonów i ważne tematy, których nie usłyszycie gdzie indziej. Izba wytrzeźwień niech żyje!
pobierz 43.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 dni temu
« Martin Lechowicz »
Męskość
Męskość w Biblii - to jest temat tego odcinka. Założę się, że tego co mam do powiedzenia nie usłyszycie na chrześcijańskiej konferencji dla mężczyzn.
pobierz 54.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
« Martin Lechowicz »
Szmuglerzy Biblii
Martin i Hubert zaczynają nowy program odcinkiem o wolności. Było o chrześcijaństwie bez zasad, o problemach z gejami w kościele a nawet był telefon od szmuglera Biblii. I to wszystko w mniej niż godzinę! Jeżeli czujesz oznaki nietrzeźwości przyjdź i zadzwoń. Izba Wytrzeźwień przyjmuje pacjentów co tydzień w środę od 20:00.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
« Martin Lechowicz »
A żeby ich tak szlag trafił
Co powiniem chrześcijanin życzyć rządzącym, politykom, urzędnikom? Zwłaszcza tym bardziej szkodliwym? Czy modlić się o sukcesy i powodzenie dla nich, czy raczej, żeby poczuli na własnej skórze to, co robią innym? To nie takie proste. Prawo mówi jedno, Jezus drugie, społeczeństwo trzecie a uzasadnienia rozmaite. Opowiem wam co ja o tym wyczytałem i wywnioskowałem.
pobierz 37.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Misjonarze Odwyku w akcji
Ja i kilku słuchaczy Odwyku byliśmy na obozie chrześcijańskim dla dzieci w Chersoniu na Ukrainie. Opowiadamy (i pokazujemy - ponad 350 zdjęć) jak było.
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Pokaż jak się modlisz, a powiem ci kim jesteś
Pokaż jak się modlisz, a powiem ci kim jesteś, czyli: jak się modlić tak, żeby nie robić z Boga idioty.
pobierz 41.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Ekologia, wegetarianizm, Biblia
Ochrona środowiska - co na to Biblia? Czy Bóg każe chronić środowisko? Czy śmiecenie jest grzechem? Co ma Bóg przeciwko jedzeniu kury?
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Odcinek ostatni
Ostatni odcinek serii, a w nim: rozmowy ze słuchaczami, podsumowania, zapowiedzi i przypomnienie co jest w tych całych związkach najważniejsze.
pobierz 4.0 KB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Bo nie miałem wyboru!
Dlaczego ludzie idą na nudne studia? Dlaczego wybierają nieciekawe prace? Dlaczego się nawracają? Bo nie mają wyboru! W tym odcinku o uzależnieniu od okoliczności, miłości do przymusu i jak to wpływa na chrześcijaństwo.
pobierz 47.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Związek z obcokrajowcem
O tym jaki to problem być z Murzynką. Albo z Chinką. Albo z Włochem. A ty, jesteś homorasowy czy heterorasowy?
pobierz 76.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Jak przeżyć rozstanie
O tym jak się rozstawać, żeby było dobrze i jak takie rozstanie przeżyć. Czy robić to SMS-em, listem, przez telefon czy na żywo. I czy rozstanie to koniec świata?
pobierz 57.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Świadkowie Jehowy - w czym problem?
Wszyscy mają problem ze Świadkami Jehowy. Wszyscy, poza Świadkami Jehowy. O co w tym chodzi? Czy ta organizacja jest chrześcijańska? Czy jest szkodliwa? Z której strony w ogóle to ugryźć ten problem? Dziś dźwięk trochę gorszej jakości, z powodu usterki, która była z powodu tego, że jak się do końca nie wyzdrowiało, to się dużo głupich błędów popełnia. Ale że błędy to tak pięknie ludzka rzecz, postanowiłem puścić odcinek w takiej właśnie pięknie ludzko błędnej formie. Ale posłuchajcie mimo to, bo trudno znaleźć spojrzenie na Świadków Jehowy od tej strony, a wydaje mi się, że to właśnie ta strona jest najbardziej istotnym problemem. Nagranie miało miejsce w kościele, do którego szczególnie zapraszam. Gdzie ten kościół można znaleźć dowiecie się na końcu.
pobierz 66.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Objawienia fatimskie
W 1917 roku w Fatimie w Portugalii trójka dzieci rozmawiała z postacią z nieba. Kim była ta postać? Co chciała? I przede wszystkim: jak objawienia fatimskie komponują się z Biblią?
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Rozdział Kościoła od Państwa od Biblii
Czy Boże Narodzenie powinno być świętem państwowym, dniem wolnym od pracy? Czy sprawy religii, wiary, Boga powinno się mieszać z życiem publicznym, społecznym, politycznym? Jak to było w czasach Biblii? I jak to powinno wyglądać według Jezusa?
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Małżeńskie rozliczenia
Jak ustalić ile kto powinien wnieść do związku? Czy powinno być po równo? Ile jest warte sprzątanie a ile wymiana żarówki?
pobierz 49.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Miłość w gimnazjum
Dzisiejszą audycję prowadzili autentyczni gimnazjaliści. Prawdziwi i weseli. I odpowiadali na trudne pytania: seks, narkotyki, palenie, gry w słoneczko, homoseksualizm - wszystko co chciałbyś wiedzieć o gimnazjum.
pobierz 63.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Komu dawać a komu nie dawać
Pijakom, nierobom, leniom oraz wszystkim złym ludziom chrześcijanie mówią nie. I nie dają, choćby nie wiem jak prosili. A co, powinni?
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Powiedzieć czy przemilczeć?
Tajemnice w związku. Kiedy lepiej oszczędzić drugiemu nieprzyjemności? Kiedy lepiej go bombardować prawdą? Co byś zrobił gdybyś miał takie dylematy? A może już miałeś?
pobierz 66.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Bioenergoterapia biblijna
Zainspirował mnie Zbigniew Nowak oraz "ręce, które leczą". Oglądałem i zastanawiałem się czym się różni jego podejście do podejścia różnych grup chrześcijan, z którymi miewałem do czynienia. Doszedłem do niepokojącego wniosku, że niczym. Więc może istnieje coś takiego jak bioenergoterapia biblijna?
pobierz 99.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Swatać czy dać się swatać?
Swat może pomóc nam dobrać się w pary. Czy to dobry pomysł czy niedobry dać sobie pomagać w tej sprawie? W odcinku między innymi o tym jak sobie ze swataniem poradziły dwie babcie oraz jeden gej.
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek