Odwyk

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Odwyk zaczął się jako podcast, ale wyewoluował w coś, co można by nazwać centrum gadania o Biblii. Tak, nie "rozmawiania", tylko właśnie "gadania" - tak po ludzku i normalnie. Tu można posłuchać o Bogu w sposób pozakościelny i normalny. I można też samemu pogadać. Można tu znaleźć ludzi, z którymi można pogadać i którzy chcą pogadać. Nie ma tu kazań. Nie ma tu jedynie słusznych, niepodważalnych poglądów. Nie mówimy slangiem chrześcijańskim, tylko po polsku. Każdy może tu mieć własne zdanie i wyrażać je - byle to robił z szacunkiem dla innych i podpisywał się pod własnymi poglądami. Odwyk jest pozakościelny. Nie: "antykościelny", ale "poza-kościelny". Nie promuję żadnego kościoła, ani żadnego nie zwalczam - kościoły mnie po prostu nie interesują. Jezus przyszedł do ludzi, a nie do kościołów. W niebie będą ludzie, a nie kościoły. Tak samo w piekle. Wielu ludzi uważa, że Bóg=kościół, kościół=Bóg. Dla mnie to dwie oddzielne sprawy i równie dobrze rozumiem kogoś kto kochając Boga kocha swój kościół, jak i kogoś kto Boga kocha, a kościoła nie cierpi.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2018-11-15 13:05:02
Audycji w katalogu: 853
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
« Martin Lechowicz »
Joga po chrześcijańsku - wywiad z instruktorką jogi
Magda jest chrześcijanką i jednocześnie instruktorką jogi. Dużo chrześcijan twierdzi, że joga to zło i chrześcijanin powinien się trzymać z daleka. Mają rację czy nie? Z tego odcinka dowiecie się czy da się jogę połączyć z wiarą w Jezusa, czym ta joga dokładnie jest oraz którędy wchodzi w człowieka diabeł w odwróconych pozycjach jogi.
pobierz 58.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
« Martin Lechowicz »
Prawo i reinkarnacja
Dziś zeszły rozmowy na prawo i moralność - czy wiemy co jest dobre sami z siebie czy też zostało nam to wpijone? Poza tym Kuba często nawiązywał do reinkarnacji. Nie wiem dlaczego.
pobierz 64.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
« Martin Lechowicz »
Dzieci
Jak to jest mieć dzieci? Karolina ma i mówi, Kazik nie ma więc słucha.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
« Martin Lechowicz »
Gdzie mieszkają nieboszczyki
Porównujemy nagrobki w trzech krajach, opisujemy pogrzeby ateistyczne i robimy mapę zaświatów. Odcinek wysoce niebanalny.
pobierz 61.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
« Martin Lechowicz »
Żona czy mama?
Cały odcinek jest o jednym fragmencie: "opuści mąż matkę i połączy się z żoną". Bo z tego fragmentu można wyciągnąć o wiele więcej wniosków niż tylko "wyprowadź się od mamy". To jest odcinek o relacjach w naszym życiu, o priorytetach o decyzjach i o innych fundamentalnych sprawach. Chciałbym, żeby jak najwięcej ludzi to usłyszało, co mam tutaj do powiedzenia. Bo wydaje mi się, że to może być odpowiedź na problemy wielu osób, niezależnie od tego jaki mają stosunek do Biblii czy Boga. Więc jeżeli znasz kogoś, komu te 45 minut może coś rozjaśnić, poleć mu to koniecznie.
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
« Martin Lechowicz »
Jaka dieta jest najbardziej biblijna?
W tym odcinku głównymi tematami były: urodziny, dieta Kwaśniewskiego, tabaka i naukowa pewność siebie. I to wszystko z biblijnej perspektywy przy okazji. W audycji pomagał mi Kuba, którego postanowiłem poduczyć audycyjnej cierpliwości.
pobierz 61.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
« Martin Lechowicz »
U mnie działa
Trochę o tłumaczeniach Biblii, ale więcej o tym jakie są dowody na zmartwychwstanie i co to jest ta wiara. I po co jest. I czy może jej nie być. Dziś w prowadzeniu audycji pomagał mi Kuba - dzięki Kuba!
pobierz 67.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
« Martin Lechowicz »
Lekarz kontra Bóg
Jak się leczyć? Polegać na Bogu czy iść do lekarza? Opowiem w tym odcinku o tym jak mi się zmieniały z czasem poglądy. Oceń sam, które podejście wydaje ci się słuszne.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Polska Arabią Saudyjską
Po rekordowo wysokiej w Polsce karze za "obrazę uczuć religijnych" rozmawiamy o tym czy Polska jest już państwem wyznaniowym.
pobierz 62.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Jezus - początek
Jak to się stało, że Jezus zrobił się znany i popularny? Droga od syna cieśli do zbawiciela świata w 17 minut.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Kler delikatnie liźnięty
Recenzja filmu "Kler" - z perspektywy odwykowego chrześcijanina.
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Martin Lechowicz »
Dlaczego istnieje przypadek?
Przypadki decydują o naszym życiu w większym stopniu niż planowanie, zdolności i umiejętności. Pisał o tym Salomon w Biblii. Ale jak to pogodzić z koncepcją Boga, który panuje nad wszystkim? Jeszcze ważniejsze pytanie: dlaczego Bóg miałby stworzyć świat w ten sposób, żeby rządził nim przypadek? Czy to fair? Czy to potrzebne? Czy stoi za tym jakiś powód? Ja myślę, że da się odpowiedzieć na te pytania. I odpowiadam w tym odcinku.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Mężczyźni i kobiety na żywo
Rozmawiamy o rolach męskich i kobiecych i o tym co się stanie, kiedy je zamienić miejscami. Przy okazji, opowiem wam jak to wygląda u lokalnych imigrantów z Maroka i co z tego dla nas wynika.
pobierz 60.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Czego nas uczą na religii
Z telefonów od słuchaczy dowiesz się czego dziś się uczy na lekcjach religii w szkole. Był też inny temat: role mężczyzn i kobiet się zamieniają miejscami. Jest to problem czy nie jest?
pobierz 58.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Jak sobie radzić z tym, z czym sobie nie radzisz
O dwóch sposobach radzenia sobie z problemami, z którymi nie można sobie poradzić. O tym, jak w tym może pomóc Biblia i jakie podejście jest nieskuteczne i dlaczego. A wszystko na przykładzie Stefana Alkoholika.
pobierz 39.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Obłęd Jerozolimski
Kolejny sezon Izby Wytrzeźwień, czyli druga flaszka. W tej audycji rozmawiamy o tym, czy się bierzmować ze względu na babcię i o tym czy życie w ciepłych krajach pozwala poczuć się jak Jezus.
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Co to jest Odwyk?
Odwyk zaczął się jako po prostu podcast o Biblii. Z czasem wyrosło z tego coś więcej: suma pojedynczych odcinków stanowi dość spójną całość. Po 12 latach nagrywania i kilku setkach odcinków, warto jeszcze raz konkretnie powiedzieć: co to jest Odwyk? O co w tym chodzi? Jaki jest cel? I po co to wszystko?
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Odcinek specjalny - mowa weselna z OdwykCampu
Odwykcamp 2018 koło Gnojnika był jednocześnie weselem. O tym jak doszło do tego wesela opowiadają Martin i Dominika. To ostatnie nagranie przed przeprowadzką do Hiszpanii. Odcinek nagrany z żywą publicznością. Nagrał wszystko z ukrycia Kazik z Lublina - dzięki! Przy okazji, dziękuję wszystkim, którzy przyjechali, żeby z nami pobyć i nas pożegnać. OdwykCamp się udał fantastycznie! Wszystko się udało i nie lało, się sfinansowało i nawet jeszcze zostało.
pobierz 24.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Martin Lechowicz »
Jak pierwsi chrześcijanie
Tak wyglądał OdwykCamp w 2018 roku. Jedni mówią, że było jak u pierwszych chrześcijan, inni że jak na koncercie Marilyn Manson. To co wiem na pewno to, że nie padało, że ryby skakały i że żaby śpiewały. A ludzie mieli ciekawe historie do opowiedzenia.
pobierz 16.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Martin Lechowicz »
Komu Bóg pokazał tyłek
Czy wiesz, że w samym środku Watykanu znajduje się obraz Boga z wypiętym, gołym tyłkiem? Skąd to się tam wzięło? Najprawdopodobniej z Biblii. Ale to nie jest odcinek o tylnych częściach ciała. To jest odcinek o tym co Bóg ma na myśli, pokazując nam swój tyłek. I czy powinniśmy się z tego cieszyć.
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek