Rozmowy B2B

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Spotkania z praktykami marketingu i sprzedaży.
Data dodania: 2014-02-07 11:37:27
Data aktualizacji: 2021-01-16 17:35:03
Audycji w katalogu: 28
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 miesięcy temu
Podcast odc. 28: Co bezpowrotnie zmieni pandemia?
Czas masowej kwarantanny postawił świat, który do tej pory znaliśmy na głowie i mam przeczucia, że powrotu do stanu poprzedniego już nie będzie. Choć wszystkim nam wydawało się do tej pory, że żyliśmy w zdigitalizowanym świecie, wszyscy (dosłownie, wliczając w to dzieci i starców) przechodzimy gwałtowny proces jeszcze głębszej digitalizacji każdego obszaru naszego życia. Co gorsza, czeka nas również nieuchronne spowolnienie gospodarcze. Zapraszam do wysłuchania 28-mego odcinka podcastu "Rozmowy B2B", w którym zastanawiam się, jakie trendy marketingowe mogą być efektem tego kryzysu i jakie szanse wyłaniają przed marketerami B2B.
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Podcast odc. 27: Czy inwestować w sprzedaż czy marketing?
Co jest powinno być priorytetem w inwestycjach zmierzających do rozwoju sprzedaży w firmach B2B, działania marketingowe? Czy może inwestowanie w dział sprzedaży? Ten spór toczą w 27. odcinku "Rozmów B2B" Igor Bielobradek i Wiktor Łyczko by dojść do wspólnych rekomendacji dla szefów obu działów: i marketing, i sprzedaży, a także dla zarządzających firmami. Zapraszam do wysłuchania rozmowy.
pobierz 49.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Podcast odc. 26: Nie każdy content w marketingu to content marketing
Marketing oparty o wykorzystanie "wartościowej treści" stał się chyba już dominującym podejściem wśród firm B2B. Czy można go jednak utożsamiać z content marketingiem? Moim zdaniem nie i nie jest to wyłącznie kwestia semantyki - pisałem o tym wcześniej. Natomiast dziś w "Rozmowach B2B" z Edytą Kowal z Prowly oraz z Łukaszem Kosuniakem z B2B Power Group wspólnie zastanawiamy skąd wzięła się konfuzja związana z terminem "content marketing" oraz jak skuteczny content marketing powinien wyglądać (a ja w toku dyskusji zyskuję miano "pulizjanta"
pobierz 54.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Podcast odc. 25: Czy wysoka satysfakcja klienta zawsze prowadzi do maksymalizacji zysków w B2B?
Pod dłuuuuuugiej przerwie Igor Bielobradek i Wiktor Łyczko spotykają się ponownie by podyskutować o wybranych, ciekawych publikacjach związanych z marketingiem B2B. W 25. odcinku podcastu "Rozmów B2B" usłyszycie o: (01m 35sek) – Budowanie wydawnictwa w firmie B2B Komentarz do rozmowy w wydawcami "Brief.pl" w programie B2BPowerTalks: [link] Oraz nawiązanie do relacji ze spotkania z Tomaszem Grynkiewiczem, osobą, która ma doświadczenie pracy z "obu stron barykady": [link] (14m 41sek) – Czy wysoka satysfakcja klienta zawsze prowadzi do maksymalizacji zysków w B2B? Dyskusja na temat badania CEB/Gartnera "Driving Growth Through Smarter Account Management" poświęconemu zależności pomiędzy poziomem satysfakcji klienta a maksymalizacją sprzedaży (na podstawie artykułu/podcastu): [link] (24m 55sek) – Jak długie powinny być treści marketingowe? Igor i Wiktor zastanawiają się jak to jest z tą umiejętnością skupianiu uwagi przez złotą rybkę i czy to faktycznie oznacza, że treści marketingowe powinny być krótkie; odwołują się do następujących artykułów: Busting the attention span myth: [link] Blogging Statistics and Trends: [link] Is Longer Really Better? How Focused and Comprehensive Content Ranks Better: [link] Thought leadership disrupted: [link]
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Podcast 24: Czy nadszedł czas by zrezygnować z Facebooka w marketingu B2B?
Oto kolejna odsłona nieustającego sporu pomiędzy Igorem Bielobradkiem a Wiktorem Łyczko jak prowadzić skuteczny marketing w firmach B2B. W 24. odcinku podcastu "Rozmowy B2B" najwięcej emocji wzbudziły rozważania nad tym, czy Facebook (i w ogóle media społecznościowe) zapowiadając kolejne ograniczenia i zmuszając marketerów do sięgnięcia do budżetów może być czymś więcej niż tylko narzędziem płatnej promocji. A może wręcz dystrybucja treści marketingowych za pomocą mediów społecznościowych jest już nie tylko nie skuteczna, ale wręcz stoi w sprzeczności z budowaniem własnego audytorium?! Dyskusja była na tyle gorąca, zdobyłem się na demonstracyjny bojkot, wysyłając informacje o nowym odcinku tylko do subskrybentów bloga (dziękuję że go subskrybujesz!) Ale to nie jedyny wątek rozmowy. W tym odcinku omawiamy również następujące artykuły: (03m 15sek) - "Explore Feed – Czy marki mają się czego obawiać?" Artykuł Edyty Kowal z Prowly nt. kolejnych zmian w algorytmie Facebooka, które jeszcze bardziej ograniczą (lub wręcz zupełnie wyeliminują) organiczny zasię postów. [link] (23m 13sek) - Raport "Marketing i PR w Polsce ’17" Badanie 260 średnich i dużych firm przeprowadzone przez Attention Marketing, których wyniki lekko nasz zdziwiły. [link] (33m 33sek) - "New B2B Persona Research From Salesforce and LinkedIn Study" Artykuł (a właściwie podcast) z bloga Briana Carrola nt. ciekawego raportu badającego, jak szybko dezaktualizują się dane w bazach marketingowych firm B2B. [link] Zapraszam do wysłuchania rozmowy!
pobierz 47.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Podcast odc. 23: Jak zbudować własne wydawnictwo?
Content marketing to w B2B to dominująca taktyka (co pokazują badania, w tym Stan marketingu B2B w Polsce 2017) i stanowi on dla wielu marketerów wyzwanie m. in. dlatego, że wymaga umiejętności, których nikt nas nie uczy. Dlatego chciałbym zaprosić was rozmowy z Andrzejem Gruszką – osobą, która trudną drogę budowania własne wydawnictwa przeszła tworząc „Marketing Progress” – magazyn uznany za najlepszy tytuł elektroniczny w 2016 roku – według jury Konkursu Biuletynów Firmowych. Rozmawiamy m.in. o: - Grupie docelowej, niszy informacyjnej oraz zakresie tematycznym wydawnictwa - Motywie przewodnim numeru magazynu - Budowaniu zespołu redakcyjnego i niezbędnych w nim kompetencjach - Procesie wydawniczym oraz dokumentacji w nim używanej - Niezależności dziennikarskiej. Zapraszam!
pobierz 42.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Podcast odc. 22: Segmentacja w marketingu B2B
Czy w B2B wszyscy potencjalni klienci są równi? Oczywiście nie! Różnią się tym, w jaki sposób kupują, jak dużo kupują, w jaki sposób wykorzystują produkt, jaką przynoszą marżę, jak wygląda proces obsługi klienta, itd. Takich cech charakterystycznych dla pewnych grup (segmentów rynku) może być bardzo wiele. Kwintesencją strategii biznesowej - wg. Michael'a Porter'a - to przede wszystkim określenie czego robić nie będziemy, dlatego segmentacja to narzędzie, dzięki któremu można dokonać strategicznego wyboru, na których klientach się koncentrować, a do których być może w ogóle nie sprzedawać. Może to być kluczowa decyzja związana ze specjalizacją, zdobyciem określonego udziału rynkowego, zakładanej zyskowności, itp. Poza ogólnymi celami strategicznymi, skupienie się na segmentach porządkuje w firmach B2B współpracę pomiędzy marketingiem a sprzedażą. Pozwala marketerom na skoncentrowanie się na niszach informacyjnych - co jest kluczem do skutecznego content marketingu i sformułowania strategii content marketingowej. Segmentacja może być również brana pod uwagę przy konstrukcji KPIs zarówno dla marketingu jak i sprzedaży. W tym odcinku moi goście (Wiktor Łyczko oraz Łukasz Kosuniak) razem ze mną zastanawiają się jakie znaczenie dla marketingu B2B ma segmentacja: - Po co w ogóle marketerom B2B segmentacja? - Czy segmentacja to jednokrotne ćwiczenie, czy proces iteracyjny? Jak często powinno się dokonywać segmentacji w B2B? - Jakie są metody na przeprowadzenie segmentacji? Jaka liczba segmentów jest optymalna? - Jak rozmawiać ze sprzedawcami B2B aby nie postrzegali segmentacji jako sztucznego i niepotrzebnego ograniczenia? - Jaki jest związek pomiędzy segmentacją a określeniem niszy informacyjnej na potrzeby content marketingu i generowania leadów? - W jaki sposób marketingowe i sprzedażowe KPIs powinny być powiązane z segmentacją? W trakcie rozmowy odwołujemy się także do 8-go odcinka podcastu Rozmowy B2B "Identyfikacja Cyklu Zakupowego (ICZK)" a także do: 64-go odcinka podcastu Online Marketing Made Easy "Should You Narrow Your Niche?". Czekamy na wasz feedback, polecenia, pytania oraz sugestie tematów do dyskusji (hashtag #RozmowyB2B). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
pobierz 45.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 21: Czy marketing B2B jest efektywniejszy niż sprzedaż?
W 21. odcinku podcastu "Rozmowy B2B" Igor Bielobradek i Wiktor Łyczko spotykają się ponownie by skomentować najciekawsze ich zdaniem publikacje dotyczące marketing B2B. Klamrą tych komentarzy jest efektywność marketingu i sprzedaży w firmach B2B oraz dywagacje, czy marketing jest w stanie (czy też nie?) zwiększyć efektywność pracy sprzedawców, a także jakie ma to znaczenie w dyskusji na temat podziału budżetu firmy na inwestycje w marketing oraz sprzedaż. W tym odcinku omawiamy następujące artykuły: 2017 B2B Buyer's Survey Coroczne badanie DemandBase, który pokazuje w jaki sposób wygląda proces zakupowy firm B2B: [link] Digital B2B Buyer Survey Badanie CEB (Gartner), które pokazuje, że zdecydowaną większość procesu zakupu firmy B2B pochłania reaseach informacji, które mają ten zakup ułatwić a najczęstszym kanałem jest Internet (w tym strony WWW dostawców rozwiązania): [link] Who should own lead generation for a complex sale? Artykuł Brian Carroll'a z B2BLeadBlog.com, w którym autor rozważa kwestie efektywności generowania leadów przez marketing vs. efektywność prospectingu przez sprzedawców. [link] O 'Cold callingu' słów kilka. A dokładnie 1600. Artykuł Akradiusz Chludzińskiego, w którym autor rozważa jak uczynić cold calling skutecznym: [link] W czasie dyskusji odwołujemy się także do infografiki autorstwa Wiktora Łyczko: [infografika do dołączenia wkrótce] * * * Czekamy na wasz feedback, polecenia, pytania oraz sugestie tematów do dyskusji (hashtag #RozmowyB2B). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
pobierz 38.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 20: Wszystko co chciałeś wiedzieć o marketingu B2B ale bałeś się zapytać
Ten odcinek "Rozmów B2B" to sesja Q&A, czyli odpowiedzi na pytania nt. marketingu B2B, które otrzymaliśmy przy okazji nagrania debaty "Stan marketingu B2B w Polsce 2017" w webcaster.pl (w składzie: Adam Sanocki, Łukasz Kosuniak, Wiktor Łyczko i Igor Bielobradek). W podcaście odpowiadamy na następujące pytania: - Jakie wskaźniki pozwalają na zbadanie, czy treści content marketingowe są wartościowe dla moich odbiorców? - Jak często często powinien ukazywać się newsletter? Jakie są symptomy, że wysyłamy za dużo informacji? - Czy tworzyć treści content marketingowe własnymi siłami? Czy można outsource'ować proces tworzenia treści? - Jakie kompetencje muszę stworzyć w zespole by robić content marketing na dobrym poziomie? - Social media w B2B: Gdzie publikować informacje: na własnej stronie czy w mediach społecznościowych? Czy Facebook jest odpowiednim kanałem? - Ochrona danych osobowych w marketingu B2B: Jaki jest poziom świadomości polskich firm? Jakie konsekwencje RODO (GDPR) dla marketingu B2B? Czy RODO jest zagrożeniem, czy może szansą? Jaka jest rola systemów marketing automation w spełnieniu wymagań RODO? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 19: Stan Marketingu B2B w Polsce 2017 – czy jest powód do świętowania?
Jak wiecie, właśnie ukazała się kolejna edycja raportu badania "Stan marketingu B2B w Polsce 2017". Jest próba to uchwycenia jak marketerzy B2B działający na naszym rynku oceniają swoje działania. Podcast to zapis mojej rozmowy z Wiktorem Łyczko, która odbyła się w IDG Polska (IDG jest partnerem tego badania). A że rozmowa była udana, myślę że z powodzeniem spełni rolę kolejnego odcinka podcastu. Linki do materiałów, na które powołujemy się w dyskusji: Pobierz raport: "Stan Marketingu B2B w Polsce 2017" - nasz główny bohater rozmowy! [link] Badania Furnaise Marketing Group "80 of CEOs Don Really Trust Marketers" - pokazujące, jak szokująco niskim zaufaniem cieszą się marketrzy w oczach zarządów firm [link] "Content Shock: Why content marketing is not a sustainable strategy" - słynny już artykuł Marka Shaefer'a, obwieszczający koniec content marketingu jaki znamy. [link] Badanie "Thoughtleadship Disrupted" - badanie ilustrujące, jak zachowują się odbiorcy content marketingu (tu: członkowie zarządów), w sytuacji natłoku informacji. [link] Badania "Missing the Mark: Global Content Survey of Brand Marketers and Their B2B Audiences" - które może być pewną wskazówką dotyczącą preferencji odbiorców treści content marketingowych w branży B2B. [link]
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 18: Strategia content marketingowa
W sytuacji, gdy coraz większą cześć budżetów marketingowych firm B2B pochłania content marketing oraz produkcja treści marketingowych ten obszar staje się strategiczną inwestycją dla wielu firm. Potwierdzają to zarówno badani globalne (jak badania „B2B Content Marketing 2017” CMI) jak i te w Polsce (np. „Stan marketingu B2B w Polsce 2015”). Dlatego nie możemy taktować content marketingu jak ciekawego eksperymentu ale musimy się nauczyć jak za jego pomocą przynosić konkretne rezultaty biznesowe, i robić to w sposób przewidywalny i powtarzalny. Niemniej jednak – jak wskazują badania – olbrzymia część polskich firm B2B nie ma udokumentowanej strategii treści. Jak zatem sformułować taką strategię dot. treści? Jak zidentyfikować, jakie treści przynoszą największą wartości Twoim odbiorcą i Twojej organizacji? Jakie tematy powinniśmy poruszać aby osiągnąć zamierzone rezultaty biznesowe? Myślę, że nie mogłem zaprosić lepszego rozmówcy do tego tematu. A, kto jest moim goście? Zapraszam do wysłuchania podcastu.
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 17: Marketerzy B2B nie doceniają komunikacji z komitetem zakupowym
W dzisiejszym odcinku podcastu "Rozmowy B2B" Igor Bielobradek i Wiktor Łyczko komentują kilka wybranych artykułów dotyczących marketingu B2B. Główną myślą przewodnią dyskusji jest to, że marketerzy B2B chyba nie doceniają wagi komunikacji z całym komitetem zakupowym (wszystkimi osobami wpływającymi na decyzję o zakupie) i zbyt często skupiają się na jednej tylko personie marketingowej. W tym odcinku omawiamy następujące artykuły: (00m 59sek) - II edycja badania Stan marketingu B2B w Polsce [link] Weź udział w badaniu, wypełnij krótką ankietę i zdobądź argumenty do dyskusji o marketingu w Twojej firmie. (01m 33sek) - A B2B Buyer Persona is Not an Island [link] Artykuł Adrath Albee, autorki książki "Digital Relevance", która argumentuje, że zbyt kurczowe trzymanie się marketing persona, może być kontrproduktywne. (12m 30sek) - Avoid These Common B2B Content Marketing Mistakes [link] Artykuł Brent'a Adamson'a z CEB, współautora książki "Challenger Customer", który pisze o trzech częstych błędach popełnianych przy tworzeniu treści marketingowych B2B: - Mistake #1: The content focuses on “thought leadership” - Mistake #2: The content overdoes personalization - Mistake #3: The content doesn’t help sellers gauge purchase progress. (15m 50sek) - IDC's 2017 CMO FutureScape report [link] Jak zmienią się priorytety związane z produkcją i finansowaniem treści marketingowych w B2B wg. samych dyrektorów marketingu? (23m 36sek) - Pracownik w social media – jak go zaktywizować? [link] Badanie przygotowane przez Grupę Think Kong wskazuje, że najliczniejsza grupa pracowników oczekuje wynagrodzenia finansowego, za umieszczenie treści pracodawcy na swoim profilu w mediach społecznościowych. (30m 38sek) - Czy w branży B2B content marketing to "silver bullet"?! [link] Polemika z wypowiedzią Piotra Kaczmarka-Kurczaka z inndesign.pl, czyli o tym, że w marketingu B2B łatwo to już było ;-). (34m 23sek) - Pracowali w garażu, brakowało im na ZUS. Napisany w dwa dni tekst pomógł im zdobyć światowe rynki [link] Przykład, że w content marketingu B2B liczy się jakość - a nie ilość. Czekamy na wasz feedback, polecenia, pytania oraz sugestie tematów do dyskusji. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
pobierz 36.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 16: A jeśli konkurencja się dowie?
Rewolucja internetowa postawiła na głowie komunikację pomiędzy firmą a klientami. To klienci są teraz u steru, to klienci mają niemal nieograniczony dostęp do informacji i to klienci dyktują warunki - a te warunki zmierzają w jednym kierunku: Chcą wiedzieć więcej, natychmiast, otrzymywać dokładnie te informacje, których potrzebują. Ten gigantyczny popyt na informacje leży właśnie u podstaw sukcesu content marketingu. Lecz jednocześnie w głowach wielu osób pojawia się obawa: - Czy nie rozdaję za darmo jej cennej wiedzy? - Czy nie edukuję konkurencji? - Czy nie powiem tak dużo, że klient nie będzie mnie już potrzebował? W 16-tym odcinku podcastu "Rozmowy B2B" Igor i Wiktor spierają się gdzie leży granica pomiędzy skutecznym content marketingiem oraz edukacją potencjalnych klientów a rozdawaniem wiedzy za darmo. A może taka granica w ogóle nie istnieje? W trakcie rozmowy odwołujemy się do: Badania "2016 Content Preferences Survey: B2B Buyers Value Content That Offers Data And Analysis: [link] Artykułu Joe Pulizzi "One Thing Is Killing Content Marketing and Everyone Is Ignoring It" [link] Przy okazji, zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji "Stan marketingu B2B w Polsce" i wypełnienia krótkiej ankiety: [link]
pobierz 38.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 15: LinkedIn Sales Navigator
LinkedIn to z pewnością najważniejsze medium społecznościowe dla marketingowców B2B. W oczywisty sposób powiązanie informacji o osobach wraz informacjami o firmach, w których pracują, o stanowiskach, o ich zainteresowaniach i interakcjach z merytorycznymi treściami zamieszczanymi na LinkedIn tworzy idealne środowisko dla działań marketingu B2B. Dlatego też model biznesowy LinkedIn oparty jest m.in. o sprzedaż nam, marketerom B2B narzędzi wspomagających nas w dotarciu i skutecznym zaangażowaniu naszej grupy docelowej - czyli właśnie użytkowników LinkedIn. LinkedIn zresztą stale poszerza tę ofertę. Tutaj znajdziesz osobny artykuł podsumowujący dostępne obecnie na LinkedIn narzędzia: [link] Natomiast dziś - wspólnie z Wiktorem Łyczko - chcielibyśmy porozmawiać z gościem naszego podcastu o narzędziu, które na pierwszy rzut oka (przynajmniej w moim odczuciu) nie jest przeznaczone dla marketerów - czyli o LinkedIn Sales Navigator. A gościem tym jest: Piotr Mroziński, LinkedIn Evangelist / Emerging Markets Rainmaker. Zapraszam do wysłuchania rozmowy!
pobierz 29.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 14: Śmierć sprzedawcy B2B?!
W tym odcinku podcastu "Rozmowy B2B" nastawiamy się na gorącą dyskusję (a może nawet awanturę?) o to, czy marketing czy też sprzedaż jest kluczowa dla firm B2B. Do tej pory wkładano nam do głowy, że to sprzedaż generuje przychód - nie marketing; marketing jest jedynie centrum kosztów i w razie problemów jest pierwszy do cięć kosztów; to sprzedawcy mają kontakt z klientem i o ile marketing może być przydatny to właśnie relacje sprzedawców są kluczem do zamknięcia sprzedaży - bez tego marketing (choć być może i przynosi pewną wartość) tak na prawdę nie znaczy nic. To wszystko ma odbicie w obecnej pozycji marketingowców w firmach B2B, lecz czy aby nie jesteśmy świadkami pierwszych pęknięć na tym obrazie? Tej tezy broni w ringu Igor (marketingowiec), bardziej konserwatywne podejście ma Wiktor (o duszy sprzedawcy). Walcząc na argumenty obaj odwołują się do m.in. następujących źródeł: Death of a B2B Salesman [link] Artykuł będący podsumowaniem raportu Forrestera pod tym samym tytułem, który opisuje jak silne są preferencje kupujących w B2B jeśli chodzi o eCommerce. Czy marketing B2B jest potrzebny? [link] Artykuł Łukasza Kosuniaka zwracający uwagę, na to jak wiele brakuje jeszcze marketerom B2B do prawdziwie efektywnego wspierania sprzedawców. Cyfrowe platformy zakupowe B2B [link] Raport Deloitte oraz Aleo pokazujący jak wiele korzyści kupującym B2B może przynieść wdrożenie cyfrowych platform zakupowych. Zapraszamy do odsłuchania podcastu oraz wzięcia udziału w dyskusji i podzielenia się opinią i oddania głosu w sondzie na stronie podcastu!
pobierz 41.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 13: Personal branding, czyli budowanie marki osobistej rozpoznawalnego eksperta
Dziś chciałbym zaprosić Was to rozmowy z Mariuszem Łodygą, założycielem firmy Premium Consulting. Chciałbym porozmawiać z Mariuszem nt. wizerunku rozpoznawalnego eksperta, który – jak wielokrotnie pisałem na moim blogu - jest moim zdaniem jednym z kluczowych elementów budowania zaufania do marki i w ogóle poczucia bezpieczeństwa kupującego. Moim zdaniem to właśnie strach przed zmianą i przywiązanie do status quo jest jedną z głównych przeszkód przy podjęciu decyzji zakupowej w B2B – Stąd zaufanie do eksperta jest tak ważne. A dlaczego zaprosiłem właśnie Mariusza do dzisiejszej rozmowy? Ponieważ jest on sam jest moim zdaniem świetnym przykładem niezwykle skutecznej promocji własnej marki osobistej. Ktokolwiek choć trochę interesuje się tematem marketingu musi nieuchronnie natknąć się Mariusza i jego firmę. Dlatego Mariusz wydaje mi się świetną osobą, aby podpytać jako praktyka - „jak to się robi”? Zapraszam do wysłuchania rozmowy!
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast odc. 12: Jakie trendy w marketingu B2B przyniesie rok 2017?
W pierwszym odcinku podcastu "Rozmowy B2B" w nowym roku 2017, Igor Bielobradek i Wiktor Łyczko bawiąc się we wróżbitów zastanawiają się jakie nowe trendy i zmiany przyniesie ten rok dla marketingu B2B. W tym odcinku omawiamy następujące artykuły: (01m 44sek) – Czy rok 2017 będzie rokiem kupna wydawnictw i mediów przez marketerów B2B? [link] Marki wykorzystujące content marketing coraz częściej zaczynają działać jak wydawcy. A gdyby tak... zamiast budować zespół redakcyjny od zera, kupić istniejące wydawnictwo, które adresuje naszą grupę docelową wraz z tytułem, redakcją i czytelnikami? (05m 10sek) – Czy w roku 2017 do łask powrócą materiały drukowane? [link] [link] Wszyscy marketerzy B2B stawiają na cyfrową komunikację, inbox'y naszych skrzynek e-mailowych puchną a tymczasem nasze skrzynki pocztowe (te fizyczne) świecą pustkami. Czy jest to szansa dla wykorzystania druku w komunikacji marketingowej? (09m 30sek) – Czy w roku 2017 firmy B2B zaczną traktować content marketing strategiczne, czy wciąż będzie dominowało podejście kampanijne? [link] [link] Czy choć content marketing jest na szczytach swojej popularności w branży B2B, wciąż dominuje podejście kampanijne oraz "szybkich strzałów". Czy w roku 2017 wreszcie będzie rokiem długookresowej strategi inwestycji w treści? (17m 53sek) – Czy w roku 2017 marketerzy wreszcie wezmą sobie do serce ochronę danych osobowych? [link] Dużymi krokami zbliża się moment rewolucji w ochronie danych osobowych. Jeśli myślałeś, że teraz prawo w tym zakresie jest restrykcyjne o poczytaj o (General Data Protection Reform, aka. GDPR) ;-). Czy marketerzy B2B dostrzegą w reformie prawa o ochronie danych osobowych , zagrożenie czy szansę? (21m 18sek) – Czy w roku 2017 nastąpi spadek znaczenia sprzedawców B2B? [link] Coraz większą część procesu zakupowego kupujący w branży B2B pokonują samodzielnie. Czy w roku skuteczny marketing B2B ma szansę w ogóle wyeliminować potrzebę zatrudniania sprzedawców i działów sprzedaży??!!! (33m 05sek) – Anty-trendy? Dlaczego wszystkie nowinki dot. kanałów (streaming, video) oraz nowych technologii (np. VR) nie mają większego znaczenia, o ile marketerzy nie skupią się w 2017 roku na poznaniu i zaadresowaniu preferencji informacyjnych swojej grupy docelowej. (35m 40sek) – Czy w roku 2017 marketing firm B2B stanie się zwinny jak marketing start-up'ów? [link] Czyli czego marketerzy B2B powinni się nauczyć od growth-hacker'ów. Czekamy na wasz feedback, polecenia, pytania oraz sugestie tematów do dyskusji. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast: Media społecznościowe stają się po prostu płatnym kanałem promocji
Tematem świątecznego wydania "Rozmów B2B" jest rola mediów społecznościowych w komunikacji B2B, dlaczego ewoluują one nieuchronnie w kierunku płatnego kanału dystrybucji i co to oznacza dla maketerów B2B.Spis treści i linki do omawianych materiałów:(01m 05sek) – Redesign Linkedin'a z punktu widzenia marketera [link] zmiany w serwisie LinkedIn a w szczególności zmianę sposobu w jaki timeline będzie pokazywał wiadomości (nie można już będzie zobaczyć wszystkich w porządku chronologicznym ale wyłącznie te, które LinkedIn uznał za "relewantne"). Dyskutujemy czy oznacza to - analogicznie jak stało się to na Facebooku - de facto koniec organicznych zasięgów na LinkedIn oraz jakie marketerzy B2B powinni wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.(16m 55sek) - Social media w komunikacji B2B to nie tylko [link] Małecki, Interaktywnie.comNawiązując do poprzedniego tematu, zastanawiamy się w wspólnie z autorem omawianego artykułu, czy LinkedIn jest dobrym kanałem dystrybucji informacji marketingowej dla B2B oraz czy pozostanie nim również po omawianych zmianach.Zapraszamy do wysłuchania rozmowy oraz życzymy wesołych świąt!Igor i Wiktor
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast: Dlaczego klient B2B nie zawsze ma rację?
W tym odcinku "Rozmów B2B" dyskutujemy m. in. o tym, jak Internet zmienił sposób w jaki klienci kupują produktu i usługi B2B, czy stara maksyma "klient ma zawszę rację" jest wciąż aktualna oraz dlaczego w marketingu B2B opis obecnej sytuacji klienta jest równie ważny jak przedstawienie rozwiązania jego problemów biznesowych. Poruszamy również kwestie związane z wdrażaniem systemów Marketing Automation oraz ochroną danych osobowych. Odpowiadamy również na pytania słuchaczy.Spis treści i linki do omawianych materiałów:(00m 40sek) - Challenger Marketing: Succeeding In Today's B2B BattlegroundWystąpienie Brendt'a Adamson'a z firmy CEB, nagranie z konferencji "B2B content 2 conversion conference 2014"https://www.youtube.com/watch?v=qP0xPwJcAZw(13m 34sek) - 7 grzechów głównych automatyzacji marketingu w B2BŁukasz Kosuniak, Marketer+/LinkedInhttps://www.linkedin.com/pulse/7-grzech%C3%B3w-g%C5%82%C3%B3wnych-automatyzacji-marketingu-w-b2b-%C5%82ukasz-kosuniak(29m 00sek) - Ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Czas działać!Raport firmy VMWare nt. Gerneral Date Protection Reform (GDRP)http://learn.vmware.com/GDPR_EMEA_PL_PROMULT_16Q4_MULTCAM_39382_REG(36m 34sek) - Odpowiadamy na pytanie słuchacza:W jaki sposób marketerzy B2B mają tworzyć głęboko merytoryczne treści content marketingowe, sami nie posiadając wiedzy eksperckiej?Czekamy na wasz feedback, polecenia, pytania oraz sugestie tematów do dyskusji. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!Igor i Wiktor
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Podcast: Rozmowy B2B w nowej odsłonie
wiać najciekawsze - naszym zdaniem - publikacje, nowości i wydarzenia z obszaru marketingu B2B. W tym wydaniu dyskutujemy na temat następujących artykułów:Muzyczny start-up z Singapuru, kupuje kultową gazetę "Rollingstone":https://techcrunch.com/2016/09/25/bandlab-rolling-stone/40% wpływów "Wirtualnej Polski" pochodzi z eCommerce:http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/40-proc-wplywow-wirtualnej-polski-z-e-commerce-swiderski-skuteczniej-monetyzujemy-uzytkownikow-serwisow-mediowych#Komputronik.pl kupił portal Benchmark.pl (z 2007 roku):http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/komputronik;kupil;benchmark;pl,186,0,262330.htmlJak promować markę za pomocą branded content:http://marketerplus.pl/teksty/cykle/promowac-marke-pokazujac-produktow-branded-content-b2b/Marketing Automation - moda czy konieczność?https://www.linkedin.com/pulse/marketing-automation-moda-czy-konieczno%C5%9B%C4%87-%C5%82ukasz-kosuniak?trk=prof-postLinkedin otwiera możliwość reklamy z użycuem LinkedIn Inmail dla wszystkich marketerów:https://techcrunch.com/2016/11/09/linkedin-opens-sponsored-inmail-to-all-as-yet-more-ad-products-come-to-messaging-platforms/Większość ruchu w Polskim Internecie generują urządzenia mobilne:http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/wiecej-odslon-stron-internetowych-na-urzadzeniach-mobilnych-niz-komputerach-w-polsce-ponad-60-proc-to-mobilehCzekamy na wasz feedback, polecenia oraz sugestie tematów do dyskusji. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
pobierz 42.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek