Dzikie Miasto

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o życiu w dzikim świecie wokół nas. Prowadzi Andrzej Famielec.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2019-07-07 14:15:08
Audycji w katalogu: 51
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 5 lat temu
odcinek 33 – żyć w zgodzie z przyrodą – spotkanie z Panią Jadwigą Łopatą z Ekocentrum w Stryszowie
Przygotowując reportaż o Stryszowie dla Radia Kalwaria wstąpiłem do Ekocencetrum ICPPC (Międzynarodowa Koalicja Dla Ochrony Polskiej Wsi) gdzie rozmawiałem z panią Jadwigą Łopatą (otrzymała ona nagroda Goldmana - ekologiczny nobel - podczas ceremonii w San Francisco twórca nagrody, Richard N. Goldman powiedział wręczając nagrodę "Działalność Jadwigi Łopaty chroni małe gospodarstwa tradycyjne i ekologiczne w Polsce, ich bogatą spuściznę kulturową i wyjątkową różnorodność biologiczną jako model dla Europy.")...
pobierz 30.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 31 – Historia rodziny Lorenc i Willi Tadeusz w Lanckoronie
Lanckorona jest malowniczym miasteczkiem, które tworzą wspaniali mieszkańcy. Odwiedziliśmy jedno z najbardziej czarujących miejsc, przesiąkniętych historią i serdecznością już od wielu pokoleń. Zapraszam na rozmowę z Panią Alicją Lorenc-Łomnicką, która prowadzi Willę Tadeusz.
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 30 – Stan Wojenny we wspomnieniach Pana Ryszarda Majdzika
Zapraszamy na wywiad rzekę z Panem Ryszardem Majdzikiem o stanie wojennym - opozycjonistą, założycielem Solidarności w Skawinie, ofiarą reżimu PRL, więźniem i internowanym podczas Stanu Wojennego w grudniu 1981 r...
pobierz 159.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 29 – Unicorn
Kiedy poszukiwali?my tematów muzycznych na Dni Kalwarii, zawsze pada?a nazwa zespo?u Unicorn. Zapraszam na wywiad z Albinem ? liderem zespo?u Unicorn. Dla wielu to...
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 28 – We mgle
We mgle - z nimi musimy zrobić wywiad. To było pierwsze hasło jakie padło podczas omawiania programu Radia Kalwaria. Dla osób znających i ceniących zespół nie potrzeba nic więcej dodawać, może poza informacją, iż właśnie w lipcu obchodzą swoją rocznicę.
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 27 – Soultaker
Z zespołem Soultaker zetknąłem się po raz pierwszy, gdy planowałem program do Radia Kalwaria. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, iż będzie to tak dobry zespół... zresztą posłuchajcie sami.
pobierz 65.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 26 – Jarek Leski o astronomii
Na facebooku zobaczyłem fotografię teleskopu i krótką notkę mniej więcej tej treści: zaprojektowany przeze mnie. Wiedziony instynktem, zaproponowałem spotkanie.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 24 – codzienna niecodzienność
Pragnę rozpocząć (jak się uda) cykl codziennego publikowania fotografii. Fotografii, która jest publikowana w dniu jej zrobienia.
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 23 – Czy kogut ma boreliozę? Jestem oszustem z założenia urzędników…
Kleszcze, NFZ, grzyby, dentysta... czyli po prostu autorski podcast o życiu Koguta. Dziki w lesie. Znalazłem ośrodek zdrowia adekwatny do XXI wieku.
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 22 – [przemyślenia] dlaczego Kalwaria nie jest Niepołomicami… i dlaczego Wadowice też…
Podróżując pomiędzy Krakowem a Bochnią, przez okna pociągu spoglądam na Niepołomice i rozmyślam o sile i energii jaka rozpiera tę miejscowość... rozmyślam też, dlaczego nie ma tego ani w Wadowicach, ani w Kalwarii Zebrzydowskiej...
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 21 – Jerzy Trela – Moje bycie w sztuce – Kalwaria Zebrzydowska
Jerzy Trela - aktor. Tyle powinno wystarczyć za opis. Byłem na otwarciu wystawy fotogramów artysty - "Moje Bycie w Sztuce". W audycji przedstawiam moje zachwyty i rozczarowania. Zapraszam...
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 19 – Bobry za płotem, czyli jak żyć z gryzoniem
Bóbr szkodnikiem jest i basta. Takie słowa słychać w Polsce już od powodzi w 2010 roku, kiedy to bóbr został oficjalnie oskarżony przez niektórych polityków o niszczenie tam i umocnień. Rolnicy także nie kochają bobrów, postanowiłem więc zasięgnąć języka w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. Moim rozmówcą jest pan Paweł Kwapisz. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii i linków do dokumentów o odszkodowania za szkody wyrządzone prze bobry.
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 18 – Genealogia Polaków: ratowanie lwowskich archiwów, rzeź wołyńska i humańska, Jerzy Ossoliński
Zapraszam do obejrzenia galerii pod audycją i odwiedzenia stron, o których wspominamy w audycji - linki także pod audycją.
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 17 – Globalna Baba – zapowiedź – 8 marca 2014 r. rynek Lanckorona godz. 15.00
W Dniu Kobiet wiejska Baba, która dotąd milczała jak zaklęta, powinna wreszcie przemówić i wypłynąć na pierwszy plan dyskusji o współczesnej kobiecości! Chcemy udowodnić, że kultura jest Baba, a Baba jest kultura! - zapraszam na rozmowę z organizatorem Happeningu Globalna Baba w Lanckoronie - Jerzym Rojkiem
pobierz 6.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 16 – tłusty czwartek i zapusty w Barwałdzkich wspomnieniach
Tłusty czwartek, czyli z dawna najbardziej znany Krakowski Babski Czomber wspominany już w 1600 roku!!! zostawił nam wspaniały zwyczaj degustacji pączków, chrustu (faworków). Jednakże wcześniej istniały dodatkowe tradycje - jak wędrujący zapuśnicy, zaćki. Posłuchajcie o tym, we wspomnieniach z Barwałdu i jak zrobić z faworków róże.
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 15 – Czy Lublin jest dzikim miastem? – opowieść pana Marka z antykwariatu staromiejskiego (audycja archiwalna)
Czy Lublin jest dzikim miastem? Co sprawdzono w łaźni Jagielle? Jak placek spalił miasto... te i inne opowieści tylko w dzikim Lublinie pana Marka.
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 14 – zakophany w Bochni – pełnomorski okręt w kopalni soli
To jest już jedna z ostatnich audycji związanych z moją wizytą w kopalni soli w Bochni. Dziś opowiem w kilku słowach moje wrażenia ze spotkaniem z pełnomorskim okrętem, który się tam znajduje. Ba, nawet nim żeglowałem. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 13 – zakophany w Bochni – majestat kopalni
Czas zjechać, zanurzyć się w majestat i ogrom wnętrza ziemi - podróż do bycia człowieka. Pierwsze wrażenia ze zjazdu, ogromu kopalni i ciemności.
pobierz 16.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 12 – zakophany w Bochni – wielka dziura
I zniknąłem na pewien czas - wszystko przez wyjazd do kopalni, pod ziemie, kilkaset metrów w głąb matki ziemi, no ale na od początku, a na początku był chaos, czyli trzeba tam dojechać.
pobierz 9.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
odcinek 11 – domowa wędzarnia – cz.1 zanim zaczniesz
Domowa wędzarnia - zamiast kupowania jakiejkolwiek nasączonej chemikaliami wędliny, zróbmy ją sami. Na początek (wstęp do przemyśleń) 3 zasady: co, czym i gdzie? Jak nie masz gdzie, to zobacz na rysunku i sam sobie zrób wędzarnie! W kolejnych odcinkach, będziemy robić wspólnie wędlinę (tylko muszę skompletować drewno).
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek