DevTalk

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: DevTalk to podcast programistyczny prowadzony przez Macieja Aniserowicza.
Data dodania: 2014-11-06 16:15:00
Data aktualizacji: 2017-05-28 06:20:10
Audycji w katalogu: 57
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
Trio S01E01 – Programowanie Forever
Dzień dobry, bardzo! Zaczynamy wspaniałą przygodę! Przed Tobą pierwszy z 11 odcinków wyjątkowego cyklu podcasta: DevTalk Trio. Do realizacji tego przedsięwzięcia zaprosiłem dwóch świetnych Gości: Andrzeja Krzywdę i Sławka Sobótkę. Bez przedłużania: Pełną listę wszystkich odcinków znajdziesz na stronie [link]. A teraz… PLAY! Miłego słuchania! Będę wdzięczny za kilka gwiazdek na iTunes ;). The post Trio S01E01 – Programowanie Forever appeared first on DevTalk .
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
56 – O stresie i porażkach z Krzysztofem Skubisem
W odcinku numer 56 robimy krótką przerwę od technikaliów. Zajmiemy się… czymś innym. Naszą egzystencją w pędzącym świecie pełnym wyzwań i niespodzianek ;). Moim Gościem w tej audycji jest Krzysztof Skubis. Krzysztof jest coachem, mentorem, trenerem. Swoją wiedzą dzieli się na blogu i specjalistycznych szkoleniach. Specjalizuje się w… tym, o czym będziemy rozmawiać. Na Twitterze: […] The post 56 – O stresie i porażkach z Krzysztofem Skubisem appeared first on DevTalk .
pobierz 73.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
55 – O Pythonie z Łukaszem Langa
Odcinek numer 55 był koncepcyjnie prosty. Zarówno temat jak i Gość zostali mi narzuceni przez… Was – wierną publikę :). O nagranie materiału o tej technologii dostawałem prośby od dwóch lat. A Gość… no, o lepszego trudno. Łukasz Langa – mega spec i CORE developer Pythona. Pomaga Facebookowi ogarnąć ten język. Bloguje, występuje, pisze. Więcej […] The post 55 – O Pythonie z Łukaszem Langa appeared first on DevTalk .
pobierz 58.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
54 – O debuggowaniu i profilowaniu z Pawłem Łukasikiem
W odcinku numer 54 nie ma zmiłuj. Zagrzebiemy się w tym, co konieczne i – zwykle – nielubiane. Zadania specjalne dla dev-komandosów. Takiego komandosa udało się dorwać. Specjalistę, który to LUBI! Znany i lubiany Paweł Łukasik! Programista, założyciel firmy Octal Solutions. Tata portalu dotnetomaniak.pl, jeden z organizatorów spotkań Wrocławskiej Grupy .NET (wrocnet). A od niedawna […] The post 54 – O debuggowaniu i profilowaniu z Pawłem Łukasikiem appeared first on DevTalk .
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
53 – O programowaniu reaktywnym z Tomaszem Nurkiewiczem
I nadszedł czas na odcinek numer 53! Ciekawi mnie Twoja REAKCJA. A dlaczego akurat dziś, akurat tak…? Do nagrania zaprosiłem Tomka Nurkiewicza. W świecie Javy personę obrośniętą legendą ;). Poza Javą także tłumy powinny go kojarzyć. Bloguje, występuje na konferencjach, a nie tak dawno ukazała się książka wydana przez O’Reilly. Na Twitterze: @tnurkiewicz. Tematem tej […] The post 53 – O programowaniu reaktywnym z Tomaszem Nurkiewiczem appeared first on DevTalk .
pobierz 45.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
52 – O prawie z Beatą Marek
Po paru czysto programistycznych odsłonach, dzisiaj skręcimy nieco w bok. Byle nie za bardzo, bo… No właśnie: co się dzieje, gdy skręcimy w bok? Nawet nieświadomie? Ależ mi enigmatyczny wstęp wyszedł. Mój dzisiejszy gość – Beata Marek – wyłuszczy, o co chodzi :). Beata jest prawniczką i prowadzi firmę Cyberlaw. Na Twitterze: @cyberlawpl. W odcinku […] The post 52 – O prawie z Beatą Marek appeared first on DevTalk .
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
51 – O PHP z Mariuszem Gilem
Po przekroczeniu magicznej granicy, dotarliśmy do 51. odcinka! A w nim… NOBODY EXPECTS SPANISH INQUISITION! Drugą pięćdziesiątkę DevTalka otwiera Mariusz Gil: programista, architekt, współzałożyciel Source Ministry. Możecie go spotkać na wielu krajowych i światowych scenach. Na Twitterze: @mariuszgil. A o czym rozmawiamy? O ten temat prosiliście od dawna, wielokrotnie. I często nazwisko Mariusza padało od […] The post 51 – O PHP z Mariuszem Gilem appeared first on DevTalk .
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt)
Sam nie wierzę, dokąd zawędrowaliśmy! Panie i Panowie, Typy i Typiary… Przed nami 50. odcinek DevTalk! Programistyczny Głos grzmi w Waszych Domach już od 2,5 roku! Wiele ciekawych rozmów się przed ten czas odbyło. A dziś… czas na kolejną! Do udziału w tym prawie okrągłym odcinku (bo na prawdziwie okrągły musimy jeszcze 14 odcinków poczekać) […] The post 50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt) appeared first on DevTalk .
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
49 – O przyszłości .NET i Microsoftu z Piotrem Gankiewiczem
Przy okazji naszego 49. spotkania (T -1 eps!) postanowiłem nieco wrócić do korzeni. Dotnetowe pochodzenie daje o sobie znać. Ale WORRY DON’T, HAPPY BE: nawet jeśli na co dzień ślizgasz się po jasnej/ciemnej (niepotrzebne skreślić) stronie mocy, i tak powinieneś znaleźć coś dla siebie. Bo i temat ciekawy, i rozmowa się kleiła, i atmosfera bardzo […] The post 49 – O przyszłości .NET i Microsoftu z Piotrem Gankiewiczem appeared first on DevTalk .
pobierz 42.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
48 – O sztuce prezentacji z Rafałem Czupryńskim
Odcinek 48. (zaraz stuknie nam pięćdziesiątka!!!) ślizga się po dość kontrowersyjnym w IT temacie. Jest to potrzebne, ale JAK to robić? I czy na pewno warto? PO CO się tym zajmować? KTO powinien? Ale o co chodzi? Chodzi o to, że do rozmowy zaprosiłem Rafała Czupryńskiego. Rafał od wielu lat zajmuje się w Microsoft sprawami […] The post 48 – O sztuce prezentacji z Rafałem Czupryńskim appeared first on DevTalk .
pobierz 69.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
47 – O szacowaniu z Karolem Wójciszko
Już po raz 47. usłyszycie “Programistyczny Głos w Twoim Domu”. Kto poprawnie oszacuje ile ten odcinek będzie trwał? Ha, pytanie z haczykiem! Dzisiaj rozmawiam z Karolem Wójciszko. Karol jest programistą i team leaderem. A dodatkowo bardzo aktywnie udziela się w na blogu, YouTube i Snapchacie. Prowadzi też startup – estee.me – rozwiązujący problemy związane z […] The post 47 – O szacowaniu z Karolem Wójciszko appeared first on DevTalk .
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
46 – DevTalk Live with Jon Skeet and Dino Esposito
To ostatni odcinek DevTalk. Oczywiście: tylko w tym roku! W 2017 będą się działy takie rzeczy, jakich jeszcze nie było. Plany są wielkie, ciekawe i… póki co – tajne ;). Więcej informacji: już wkrótce. 46. odcinek podcasta jest… specjalny. To pierwsza odsłona DevTalk Live: czyli audycji nagranej na żywo, na konferencyjnej scenie. Podczas .NET Developer […] The post 46 – DevTalk Live with Jon Skeet and Dino Esposito appeared first on DevTalk .
pobierz 41.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
45 – O Continuous Delivery z Łukaszem Szydło
Dziś, w 45. odcinku, temat bardzo potrzebny. Temat, dzięki któremu praca programisty może stać się… przyjemniejsza. I o wiele mniej stresująca. Moim i Waszym gościem jest Łukasz Szydło: programista, architekt, konsultant, trener. Możecie go spotkać na wielu konferencjach, bo aktywnie dzieli się na nich swoją wiedzą. I dobrze, bo ma czym się dzielić! Na Twitterze: […] The post 45 – O Continuous Delivery z Łukaszem Szydło appeared first on DevTalk .
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
44 – O produktywności z Michałem Śliwińskim
Odcinek 44. to chwilowy oddech od kodowania i technologii. Zamiast tego garść uniwersalnej wiedzy przydatnej KAŻDEMU człowiekowi. A może programistom: w szczególności? Mam przyjemność przedstawić Michała Śliwińskiego jako naszego dzisiejszego gościa. Michał jest twórcą i CEO produktu Nozbe, czyli aplikacji do zarządzania zadaniami, czasem i… sobą. Na Twitterze: @MSliwinski. Łatwo domyślić się, o czym rozmawiamy. […] The post 44 – O produktywności z Michałem Śliwińskim appeared first on DevTalk .
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
43 – O wzorcach z Łukaszem Olbromskim
W 43. odcinku DevTalka czas zająć się tematem, który niejawnie przewijał się wielokrotnie, ale nigdy… wprost. Rozmawiam z Łukaszem Olbromskim. Zmagaliśmy się swego czasu z Sharepointem przy wspólnym projekcie, odkrywaliśmy NOWE. Sporo się razem nauczyliśmy. Teraz, po latach, i powrocie Łukasza z wieloletniej emigracji do Danii… usiedliśmy przy jednym internecie i pogrążyliśmy w rozmowie. Na […] The post 43 – O wzorcach z Łukaszem Olbromskim appeared first on DevTalk .
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
42 – O sprzedaży w IT z Michałem Wójcikiem
Pogadaliśmy sobie w tym sezonie kilka razy technicznie. Czas na chwilę oddechu i luźniejszą – aczkolwiek wcale przez to nie mniej ciekawą – pogadankę. Do 42. odcinka zaprosiłem Michała Wójcika. Z Michałem poznałem się bardzo dawno temu, bo aż w 2005 roku (gdy wychodziłem z cienia) i nadszedł czas, by tę znajomość jakoś sformalizować na […] The post 42 – O sprzedaży w IT z Michałem Wójcikiem appeared first on DevTalk .
pobierz 52.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
41 – O legacy code z Jarosławem Pałką
41. odcinek DevTalk to nie przelewki, oj nie. Dzisiaj trochę… potaplamy się w błocie. Do rozmowy zaprosiłem Jarosława Pałkę: znanego i uznanego programistę, architekta, managera, team leadera, prelegenta, bloggera i co tam jeszcze. Spotkać możecie go na bardzo wielu konferencjach, gdzie opowiada o Javie i ciężkiej orce w naszym zawodzie. Na Twitterze: @j_palka. Takiego to […] The post 41 – O legacy code z Jarosławem Pałką appeared first on DevTalk .
pobierz 63.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
40 – O chmurze z Mirosławem Burnejko
Przed Wami DevTalk po raz… czterdziesty! Ale ten czas leci, nie? Dzisiaj prezentuję rozmowę z gościem, na którego pełne przedstawienie potrzebowałbym kilku ładnych akapitów. Mirek Burnejko! Spec od chmury: Cloud Solution Architect. A dodatkowo … 321 uwaga … : pisarz na Chmurowisku, prelegent na cloud-confach, autor codziennego vloga na YouTube, twórca bloga trzypoziomy.pl, jeden z […] The post 40 – O chmurze z Mirosławem Burnejko appeared first on DevTalk .
pobierz 43.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
39 – O sagach z Robertem Pankoweckim
Żegnamy lato, witamy jesień! A z nią: DevTalk wraca na antenę po wakacyjnej przerwie! Z utęsknieniem na ten moment czekałem, przyznać muszę. I bardzo fajnie mi się dzisiejszy odcinek nagrywało. Waszym i moim gościem jest Robert Pankowecki: programista Ruby… i nie tylko. Występuje na konferencjach, pisze książki (sic!), bloguje itede. Zresztą, sam się porządnie przedstawi […] The post 39 – O sagach z Robertem Pankoweckim appeared first on DevTalk .
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
38 – O dążeniu do celu z Michałem Szafrańskim
Dzisaj zapraszam Was na odcinek nr 38: bardzo specjalny. Specjalny z dwóch powodów. Po pierwsze: bo jest to nasze ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Kolejny odcinek dopiero jesienią. A po drugie: bo udało mi się zaprosić Gościa, o którego najbardziej i najczęściej prosiliście. Przed Wami, wraz ze mną, Michał Szafrański! Tak jak ja i Ty, […] The post 38 – O dążeniu do celu z Michałem Szafrańskim appeared first on DevTalk .
pobierz 54.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek