DevTalk

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: DevTalk to podcast programistyczny prowadzony przez Macieja Aniserowicza.
Data dodania: 2014-11-06 16:15:00
Data aktualizacji: 2018-11-13 01:20:15
Audycji w katalogu: 94
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 miesiące temu
DevTalk #83 – Idea Validation with Pat Flynn
Cześć! Witam Cię serdecznie w tym ostatnim, przedwakacyjnym, 83. odcinku podcasta DevTalk. Dzisiaj nagranie wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze, moim gościem jest Pat Flynn! Chodząca inspiracja. Człowiek będący źródłem bezcennej wiedzy, którą z sukcesami wykorzystują ludzie na całym świecie, również ja. Po drugie, cały odcinek jest nagrany w języku angielskim. To jednorazowy wyskok, ale tym […] The post DevTalk #83 – Idea Validation with Pat Flynn appeared first on DevTalk .
pobierz 51.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
DevTalk #82 – O Azure z Damianem Mazurkiem
Cześć! Witam serdecznie w odcinku 82. Szok, zaskoczenie i niedowierzanie! Odcinek 81 miał być ostatnim przed przerwą wakacyjną, ale tak się losy potoczyły, że z przyjemnością witam Was w kolejnym podcaście. Dzisiaj rozmawiam z moim Gościem, Damianem Mazurkiem, na temat platformy chmurowej Azure. I… nie tylko! Damian jest ekspertem od rozwiązań chmurowych przy wykorzystaniu Azure w firmie […] The post DevTalk #82 – O Azure z Damianem Mazurkiem appeared first on DevTalk .
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
DevTalk #81 – O branży IT z perspektywy humanistki z Joanną Bochyńską
Odcinek 81. W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Gościem na bardzo ważny dla mnie temat. Już wielokrotnie poruszałem go na łamach tego podcastu, a także w książce „Zawód: Programista”. O swojej przygodzie z IT opowiada dzisiaj Joanna Bochyńska. Asia przeszła ciężką drogę od osoby spoza branży IT do… osoby z branży ;). Od humanistki do programistki. W tym […] The post DevTalk #81 – O branży IT z perspektywy humanistki z Joanną Bochyńską appeared first on DevTalk .
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
DevTalk #80 – O Angularze z Żanetą Jażdżyk
Odcinek 80, w którym rozmawiam z Gościem o zaletach, wyzwaniach i wadach używaniu frameworka do tworzenia SPA (Single Page Application) – słynnego Google’owego Angulara. Jedni go kochają, inni nienawidzą, a… ona? Moim i Waszym Gościem jest dzisiaj Żaneta Jażdżyk. Programistka z wieloletnim stażem, szczęśliwa mama i autorka dwóch blogów: nettelog.pl i nettecode.com. Na Twitterze: @zanetajazdzyk. Żaneta sukcesywnie, od długiego czasu, […] The post DevTalk #80 – O Angularze z Żanetą Jażdżyk appeared first on DevTalk .
pobierz 46.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
DevTalk #79 – O liderowaniu i rozwoju
Odcinek 79. odcinkiem BONUSowym, poza rozkładem. A dlaczemu, i co w nim? Miałem teraz bardzo intensywny miesiąc, prawie cały czas w rozjazdach, na konferencjach. Dowiedziałem się co nieco o moim marketingu książki “Zawód: Programista“: że nie jest do końca… profesjonalny. No i nic dziwnego, nie jestem w końcu profesjonalnym marketingowcem ;). Największy zarzut, jaki dotychczas […] The post DevTalk #79 – O liderowaniu i rozwoju appeared first on DevTalk .
pobierz 53.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
DevTalk #78 – O freelancingu z Piotrem Buckim
Dzisiaj, w 78. odcinku, temat-rzeka. Stan, do którego wielu programistów dąży. Sytuacja postrzegana jako marzenie. Ja też, ja też, chcę, chcę! Do rozmowy zaprosiłem osobę wyjątkową, która bardzo, bardzo wie o czym mówi. Przed Wami Piotr Bucki. Programista, który przeszedł drogę od programisty do właściciela kilkusetosobowej firmy j-labs. I o tę drogę go pytam, skupiając […] The post DevTalk #78 – O freelancingu z Piotrem Buckim appeared first on DevTalk .
pobierz 91.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim
Odcinek 77. to spojrzenie w kierunku zawsze przyspieszającym bicie programistycznych serc. Moim i Waszym Gościem jest Jacek Wesołowski. Jacek od dawna pracuje w branży, przez którą wielu programistów zostało programistami. Czyli? Klepie CRMy!!! <crickets> Nie no… Jacek robi w gamedev oczywiście! Jednak nie zajmuje się kodowaniem gier. Jego zadaniem jest sprawienie, żeby gra była… grywalna. […] The post DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim appeared first on DevTalk .
pobierz 64.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
DevTalk #76 – O rekrutacji z Agatą Dzierlińską
Dzisiaj, w 76. odcinku, poruszamy gorący temat. W końcu za oknem robi się coraz goręcej, c’nie? Do rozmowy zaprosiłem Agatę Dzierlińską, kierującą procesami rekrutacji w obszarze IT, w Grupie Pracuj. Agata ma wieloletnie doświadczenie i właśnie dzisiaj podzieli się nim z nami! Jak można się domyślić, tematem odcinka jest rekrutacja w IT. Temat można ugryźć […] The post DevTalk #76 – O rekrutacji z Agatą Dzierlińską appeared first on DevTalk .
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
DevTalk#75 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 2)
Odcinek #75 to bardzo wyczekiwana kontynuacja mojej pierwszej rozmowy z Kamilem Lelonkiem (DevTalk #71). Więc… cóż, do dzieła! Naszym Gościem po raz drugi jest Kamil Lelonek. Niezwykłe połączenie: programista (blogger, prelegent, “inspirator”), przedsiębiorca, i… dietetyk! A wszystko poparte odpowiednią edukacją. Na Twitterze: @kamillelonek. Rozmawiamy o… zdrowiu, w drugiej odsłonie. Za pierwszym razem (przesłuchaj to najpierw!) […] The post DevTalk#75 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 2) appeared first on DevTalk .
pobierz 108.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
DevTalk#74 – O C++ z KrzaQ
W odcinku 74. schodzimy down, down, down. Aż do poziomu, który wielu jest dzisiaj obcy… a przecież wcale nie jest to znowu tak nisko. Dzisiaj gościmy tajemniczego, acz legendarnego, KrzaQ. Tego dev-speca można poczytać na blogu polskim, blogu angielskim i poznać bliżej na programistycznym Slacku. A na Twitterze: @krzaq2. Zajmujemy się specjalnością KrzaQ, czyli językiem […] The post DevTalk#74 – O C++ z KrzaQ appeared first on DevTalk .
pobierz 57.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
DevTalk#73 – O Zawodzie Testera z Maciejem Kirkickim i Jakubem Rosińskim
I oto 73 odcinek. O ten temat prosiliście najbardziej ze wszystkich. NAJBARDZIEJ, serio!! Wiem, że spełni Wasze oczekiwania :). Dzisiaj rozmawiam z Maciejem Kirkickim oraz Jakubem Rosińskim – testerami-ekspertami. Trudno o większych wyjadaczy, bardziej doświadczonych zawodników. Sponsorem
pobierz 82.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
DevTalk#72 – Live with Michele Leroux Bustamante and Gill Cleeren
Przy okazji 72. odcinka proponuję Wam, po raz drugi w historii DevTalk, coś “dziwnego”. Coś, co za pierwszym razem przyszło mi z wielkim trudem i wiązało się z ogromnym stresem, a teraz… było już zdecydowanie łatwiej. Zapraszam do wysłuchania/obejrzenia DevTalk Live! Czyli wywiadu, który miałem zaszczyt przeprowadzić na scenie konferencji .NET Developer Days 2017. Moimi gośćmi […] The post DevTalk#72 – Live with Michele Leroux Bustamante and Gill Cleeren appeared first on DevTalk .
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
DevTalk#71 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 1)
Luty witamy 71. odcinkiem, nieco specjalnym. Po pierwsze: bo nigdy wcześniej nie było potrzeby rozbić jednej audycji na dwa odcinki. Po drugie: bo pod jednym szyldem gromadzimy całą masę tematów! Naszym Gościem jest Kamil Lelonek. Niezwykłe połączenie: programista (blogger, prelegent, “inspirator”), przedsiębiorca, i… dietetyk! A wszystko poparte odpowiednią edukacją. Na Twitterze: @kamillelonek. Rozmawiamy o… zdrowiu. […] The post DevTalk#71 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 1) appeared first on DevTalk .
pobierz 87.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
DevTalk#70 – O rozproszonych bazach danych z Mateuszem Maciaszkiem
Wchodzimy w kolejną dziesiątkę z 70. odcinkiem! Zbliżają się odcinki “miększe”, ale dzisiaj jeszcze technicznie, że hej. Moim i Waszym gościem jest Mateusz Maciaszek. Mateusz jest programistą rozwijającym swój własny, bardzo ciekawy projekt: bazę danych! Rozproszoną do tego. Obadajcie JustinDB. Swoje zmagania opisuje na blogu. A projekt brał udział w konkursie Daj Się Poznać 2017. […] The post DevTalk#70 – O rozproszonych bazach danych z Mateuszem Maciaszkiem appeared first on DevTalk .
pobierz 65.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
DevTalk#69 – O Androidzie z Pauliną Szklarską
W Nowym Roku wita DevTalk Podcast z odcinkiem o dziwnym numerze: 69! Jedziemy dalej z tematami :). Dzisiaj technicznie. Rok 2018 rozpoczynamy od rozmowy z Pauliną Szklarską. Paulina jest programistką, prelegentką, organizatorską wrocławskiego meetupu TOAST. Prowadzi też bloga na medium. Na Twitterze: @p_szklarska. Temat rozmowy to specjalizacja Pauliny i to, o co od długiego czasu […] The post DevTalk#69 – O Androidzie z Pauliną Szklarską appeared first on DevTalk .
pobierz 47.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
DevTalk#68 – O ścieżce programisty z Jackiem Wieczorkiem
Rok 2017 zakończymy długą i ciekawą rozmową z osobą, która z niejednego pieca chleb jadła! Do posłuchania, w sam raz na świąteczny czas. W odcinku 68. Gościem jest Jacek Wieczorek, programista, manager. Specjalista od agile: na ten temat pisze na swoim blogu agilecoaching.pl oraz w książce “Labirynty Scruma“. Na Twitterze: @jacekwieczorek. Rozmawiamy o ogólnie rozumianej […] The post DevTalk#68 – O ścieżce programisty z Jackiem Wieczorkiem appeared first on DevTalk .
pobierz 66.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
DevTalk#67 – O depresji z Moniką Kotlarek
Przedostatni odcinek w tym roku, czas na odrobinę… refleksji. Do 67. odcinka zaprosiłem Monikę Kotlarek. Monika jest psychologiem zajmującym się – jak to psycholog – “trudnymi sprawami”. Od kiedy natknąłem się na nią w internetach, wiedziałem od razu: musimy nagrać odcinek DevTalk. I to właśnie na ten temat. Bardzo polecam poczytać jej blog i koniecznie […] The post DevTalk#67 – O depresji z Moniką Kotlarek appeared first on DevTalk .
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
66 – O Massive Data Processing z Łukaszem Dziekanem
Odcinek 66, prawie jak 666! MASSIVE numer. Więc i MASSIVE CONTENT! Dzisiaj przed Wami Łukasz Dziekan. Człowiek-orkiestra. Świetny programista i architekt, ale także leader i biznesmen. CTO w FinAi, a wcześniej tech-ważniak w różnych dużych i mniejszych firmach, w Polsce i USA. Na Twitterze @pan_dziekan. Tematem odcinka jest Massive Data Processing. Co to? Jak się ma […] The post 66 – O Massive Data Processing z Łukaszem Dziekanem appeared first on DevTalk .
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
65 – O powrocie do programowania z Robertem Podsiadłym
Dzisiaj będzie bardzo interesująco i bardzo długo. Nie może być inaczej, bo opowiadana przez naszego Gościa historia jest po prostu szalenie pasjonująca! Przed Wami Robert Podsiadły! Sam siebie określa mianem “starego juniora”. Programował, gdy ja na chleb mówiłem “pep”, a część słuchaczy DevTalk była albo w pieluchach albo dopiero w planach :). Potem programować przestał […] The post 65 – O powrocie do programowania z Robertem Podsiadłym appeared first on DevTalk .
pobierz 78.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
64 – O Machine Learning z Vladimirem Alekseichenko
Odcinek 64. goni za dzisiejszymi trendami. Teraźniejszość, przyszłość i cały nasz świat kręci się wokół kilku “gorących tematów”. Zdecydowanie jest jednym z nich jest… … obszar ekspertyzy naszego dzisiejszego Gościa, Vladimira Alekseichenko (foto: KPT)! Architekt IT, spec od lat badający temat ML i AI, a do tego mówca. Prowadzi warsztaty DataWorkshop – “Praktyczne uczenie maszynowe […] The post 64 – O Machine Learning z Vladimirem Alekseichenko appeared first on DevTalk .
pobierz 62.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek