Nawiedzony Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcastowe solówki, duety i wielogłosy o szeroko pojętej grozie! Szymas i jego goście zapraszają na podcast o horrorze w książce, komiksie, filmie, serialu, planszówce, grze komputerowej, mandze i anime! Groza mała i duża, znana i nieznana, hity i gnioty! W każdą sobotę o 10:00 na nekropolitan.blogspot.com.
Data dodania: 2014-11-17 23:41:29
Data aktualizacji: 2021-03-06 22:55:07
Audycji w katalogu: 251
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 godz. temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #332 Przestraszenia. Horror na faktach (S02)
W trzysta trzydziestym tygodniu nadawania Mando i Szymas cofają się do początku dwudziestego wieku, by przyjrzeć się kilku morderstwom, zjeść miętówkę z arszenikiem oraz sprawić sobie zmumifikowanego antychrysta z papier mâché. Czy powrót do „Przestraszeń. Horroru na faktach” był przyjemny? Co oferuje drugi sezon tego serialu audio od Storytel Original? Jaka jest jedyna rzecz, która łączy Mando i Szymasa (w temacie jednego z odcinków)? Dlaczego Szymas jako małe dziecko prowadził traktor? Czego oczekujemy od ewentualnego trzeciego sezonu „Przestraszeń”? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (1 godz 08 min 28 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #331 Obiecująca. Młoda. Kobieta. (2020)
W trzysta trzydziestym pierwszym tygodniu nadawania Jerry i Szymas wyruszają do cukierkowego USA, by przy akompaniamencie popowych hitów posłuchać pewnej smutnej historii i zrecenzować jeden z głośniejszych tytułów Sundance 2020. Dlaczego kampania promocyjna „Obiecującej. Młodej. Kobiety.” sugeruje kino eksploatacji z kategorii rape and revenge? Czym tak naprawdę jest pełnometrażowy debiut Emerald Fennell? Na ile nietypową bohaterką jest Cassandra? Jak w tej roli wypada Carey Mulligan? Ile tu rozrywki, a ile agresywnego moralizowania? Co sądzimy o finale, który podzielił odbiorców? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (55 min 28 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #156 W cieniu śmierci (2016)
W sto pięćdziesiątym szóstym tygodniu nadawania Szymas trafia w sam środek wojny irańsko-irackiej, by wraz z Shideh i jej córką Dorsą stawić czoła kilku potworom. Co bardziej straszy w „Under the Shadow”? Widmo wojny czy nadprzyrodzony upiór? Które sceny najbardziej zapadają w pamięć? Co przedstawia plakat filmu? Czy pełnometrażowy debiut Babaka Anvariego to art-house’owa wydmuszka czy może jakościowy powiew świeżości? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście. Plik mp3 do pobrania (15 min 29 sek) 21.10.2017
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #329 Escape Room (2017)
W trzysta dwudziestym dziewiątym tygodniu nadawania Mando i Szymas udają się na poczwórną randkę do pewnego pokoju zagadek. Jak „Escape Room” z 2017 roku wypada w porównaniu ze swoim dwa lata młodszym kuzynem? Dlaczego nie jest to dobry film na Walentynki? Jak stworzyć ciekawy pokój zagadek i kiepskich bohaterów? Czy pas cnoty może być elementem zagadki? Co Mando powie w bloopersach? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (42 min 48 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #328 Fanny Lye wybawiona (2019)
W trzysta dwudziestym ósmym tygodniu nadawania libertyn Szymas i umiłowany w Panu purytanin Jerry spotykają się w siedemnastowiecznej Anglii Olivera Cromwella i wspólnie dywagują nad urokami pobożnego lub lubieżnego życia oraz nad filmem „Fanny Lye wybawiona” (2020). Czym uwiodła nas nowa produkcja Thomasa Claya? Na ile zajmujące jest śledzenie konfrontacji purytanów i libertynów? Czy grzesznik okaże się świętym, a święty grzesznikiem? Co łączy „Fanny Lye Deliver'd” z omawianym przez nas dwa lata temu „Brimstone”? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (44 min 11 sek)
pobierz 48.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #327 Niech się stanie (2020)
W trzysta dwudziestym siódmym tygodniu nadawania Paweł i Bogusia pozwalają Szymasowi podpiąć się do aparatury, która będzie badała ich fale mózgowe w trakcie snu. Ku zaskoczeniu naszego magistra efektem badań jest recenzja nowego autorskiego projektu Anthony’ego Scotta Burnsa, tj. kanadyjskiego horroru science-fiction „Come true” (2020). Za ile elementów tego filmu odpowiadał osobiście Burns? Jak wyglądało pierwsze spotkania Pawła z Hat Manem? Na czym polega retro-futuryzm „Niech się stanie”? Które elementy filmu najbardziej przerażają? Czy damy radę zinterpretować zawiłą fabułę? Jaki mem stał się tematem strefy spoilerowej? Dlaczego Szymas wspomina o cygańskich wróżbach? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (1 godz 27 min 59 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #326 Odcięci (2018)
W trzysta dwudziestym szóstym tygodniu nadawania Szymas telefonuje z Berlina do uwięzionego na Helgolandzie Mando, by wspólnie rozwikłać zagadkę zbrodni z filmu „Odcięci” (2018). Dlaczego sięgnęliśmy po filmową adaptację powieści Sebastiana Fitzka i Michaela Tsokosa? Jak bardzo mroczny, duszny i brudny jest ten niemiecki crime thriller? Na ile odrażające są obecne w filmie sceny sekcji zwłok? Jak w rolach głównych wypadają Moritz Bleibtreu i Jasna Fritzi Bauer? Dlaczego drugą godzinę filmu oceniamy słabiej? Czy pociąg profesora Manda „odetnie” komunikację z Szymasem i zakończy podcast? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (1 godz 02 min 27 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #325 Szept i mrok (2020)
W trzysta dwudziestym piątym tygodniu nadawania Bogusia, Paweł i Szymas wyruszają na rodzinną farmę, by sprawdzić, co wydarzy się po trzykrotnym wypowiedzeniu inkantacji „Szedł szatan szosą suchą”. Oraz by przy okazji omówić ubiegłoroczny film Bryana Bertino pt. „Szept i mrok” (2020). W jaki sposób ta produkcja przestraszyła całą naszą trójkę? Czym jest obecne w świecie przedstawionym zło? Jaką rolę odgrywają tu religia i wiara? Dlaczego przy omawianiu tego horroru wciąż się śmiejemy? Komu polecamy „The Dark and the Wicked”? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (59 min 55 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #320 Kraina Lovecrafta (S01)
W trzysta dwudziestym tygodniu nadawania Michał „Mag Loży Wysokiego Progu Wejścia” Rakowicz i Szymon „Mechaniczna Ręka Głaszcząca Shoggotha” Cieśliński wsiadają w swojego Oldtimera i wyruszają w podróż do Ardham w Massachusetts, by zmierzyć się z recenzją pierwszego sezonu „Krainy Lovecrafta”. Czy po genialnym otwarciu kolejne epizody stanowiły dla nas zimny prysznic? Dlaczego – naszym zdaniem – tak dużo osób odbiło się od tego serialu? Co stanowi jego największą wartość? Czy Tic to wyidealizowany czarnoskóry superbohater, a Christina to przesiąknięta złem białaska? Jak wiele meta- i intertekstów czeka na bardziej wymagających widzów? Ile horroru, sci-fi i innych gatunków znajdziemy w tej adaptacji książki Matta Ruffa? Jaką rolę pełnią tu niektóre kadry, cytaty czy utwory muzyczne? Co można zarzucić finałowi? Czy „Kraina…” stanie się kiedyś serialem kultowym? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (2 godz 12 min 59 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #324 Śmierć nadejdzie dziś 2 (2019)
W trzysta dwudziestym czwartym tygodniu nadawania Mando i Szymas zapraszają Was do alternatywnego uniwersum, gdzie w pętli czasowej omawiać będziemy „Happy Death Day 2U” (2019), czyli kontynuację slasherowego dnia świstaka sprzed czterech lat. Czy „Śmierć nadejdzie jutro 2” trzyma wysoki poziom poprzedniego filmu? Jaki był punkt wyjścia dla tej współpracy Jasona Bluma z Christopherem Landonem? Czy Szymas dalej wielbi Jessicę Rothe w roli Tree Gelbman? Co zaskoczyła Mando w kontekście odtwarzania roli Cartera przez Israela Broussarda? Dlaczego w kontekście HDD możemy już mówić o franczyzie? Jak zabawny może być slapstick w mieszance slashera, sci-fi i kina nowej przygody? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (42 min 41 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #323 Nawiedzony 2021 czas zacząć
W trzysta dwudziestym trzecim tygodniu nadawania Szymas schodzi do piwnicy, by głośno zastanowić się nad ostatnim rokiem w kontekście horrorowych tekstów kultury, nad przyszłością Nekropolitana i nad racjonalnością swoich podcastowych planów. O co chodzi ze zdjęciem dołączonym do tego wpisu? Gdzie są zaległe podcasty? Czy Szymas planuje wielki powrót czy może ograniczenie podcastowej działalności? O czym być może posłuchacie w styczniu?  Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (32 min 48 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #322 Deathcember (2019) Cz. 2
W trzysta dwudziestym drugim tygodniu nadawania Szymas, Jerry i Mando kontynuują swoją podróż przez kolejne drzwiczki kalendarza adwentowego o tytule "Deathcember" (2019). Co w tej antologii robią Ruggero Deodato i Lucky McKee? Ile razy Mando powie "nie podobało mi się"? Jakimi "czekoladkami" są dwa bonusowe szorty na napisach końcowych? Kto jest bohaterem segmentu "Świnia"? Czy polecimy Wam kilka segmentów do nadrobienie w ten świąteczny wieczór?  Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  Plik mp3 do pobrania (1 h 21 min 40 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #321 Deathcember (2019) Cz. 1
W trzysta dwudziestym pierwszym tygodniu nadawania Szymas, Jerry i Mando wybierają się w podróż przez 13 drzwiczek kalendarza adwentowego o tytule "Deathcember" (2019). Czy tę antologię złożoną z dwudziestu sześciu segmentów da się obejrzeć w ramach jednego seansu? Dlaczego Mando nie omówił jej w sławnych na cały świat Horrorach Świątecznych? Czy choinki, prezenty i mikołaje odgrywają tu dużą rolę? Które epizody pozytywnie zaskakuję, a które trzymają poziom rządowej strategii walki z pandemią? Czy śpiewanie może uratować życie, a plastelina pozwala opowiedzieć każdą historię? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  Plik mp3 do pobrania (31 min 24 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #280 Prawda czy wyzwanie (2018)
W dwieście osiemdziesiątym tygodniu nadawania Bad Wolf i Szymas postanowili zagrać ze znajomymi w prawdę lub wyzwanie. Znajomi już nie żyją, a nasi koledzy wykorzystują być może ostatnie chwile życia, by opowiedzieć Wam o "Truth or Dare" z 2018 roku. Czym zaskoczył nas film Jeffa Wadlowa? Co łączy ten film, Willema Dafoe oraz pewne prawdziwe morderstwo? Na ile przerażający może być nienaturalnie wykrzywiony uśmiech? Jak scenarzyści grają z archetypami bohaterów slasherów? Co charakteryzuje zło z "Prawdy czy wyzwania"? Czy da się je przechytrzyć? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  Plik mp3 do pobrania (31 min 24 sek) 7.3.2020
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #314 Seria Halloween Cz. 1
W trzysta czternastym tygodniu nadawania Jerry, Mando i Szymas wyruszają do Haddonfield w Illinois, by przyjrzeć się bliżej losom Michaela Myersa i Laurie Strode. Czy "Halloween" Carpentera przetrwało próbę czasu? Ile emocji dostarcza w roku 2020? Jak oceniamy sequel rozpoczynający się kilka minut przed finałem oryginału? Co spowodowało powrót  Jamie Lee Curtis w entym sequelu?  Który film z serii stanowi godne zakończenie wątku Laurie Strode? Czy "Powrót" to absolutna porażka, czy może zaskoczył nas pozytywnie? Kto z naszego trio nie lubi dr-a Loomisa? Za co uwielbiamy Michałka?  Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (1 godz 23 min 53 sek)
pobierz 102.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #267 Blady strach (2003)
W dwieście sześćdziesiątym siódmym tygodniu nadawania Szymas i Jerry wyruszają na wieś, by z dala od miejskiego zgiełku pouczyć się do sesji i omówić "Blady strach" (2003). Czy Alexandre Aja to drugi Pascal Laugier? Co wyróżnia sposób ukazywania mordercy w "Haute Tension"? W której minucie filmu ujrzymy seks z odciętą głową? Czy finałowy twist wywołuje efekt wow, czy może burzy logikę całej produkcji? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  Plik mp3 do pobrania (54 min 45 sek) 7.12.2019
pobierz 125.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #272 Annabelle wraca do domu (2019)
W dwieście siedemdziesiątym drugim tygodniu nadawania Mando i Szymas odwiedzają potajemnie dom Warrenów, by w przeklętym pokoju obejrzeć film "Annabelle wraca do domu". Jak historia Judy Warren oraz jej nastoletniej opiekunki Mary wypada na tle pozostałych filmów Gary'ego Daubermana i całego Uniwersum Obecności? Jak dużą rolę odegrają tu Ed i Lorraine Warrenowie? Czy ta produkcja to mokry sen fana horrorów, czy może wydmuszka i typowy przykład "odcinania kuponów"? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (56 min 18 sek) 11.01.2020
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #271 Topielisko. Klątwa La Llorony (2018)
W dwieście siedemdziesiątym pierwszym tygodniu nadawania Bad Wolf i Szymas postanowili obejrzeć pierwszym film z Uniwersum Obecności, który nie jest w ogóle związany z Edem i Lorraine Warrenami. Czy "Topielisko. Klątwa La Llorony" to film na miarę "Obecności"? Czy może bliżej mu do "Zakonnicy"? Jaki potencjał drzemie w meksykańskiej klątwie i tytułowej La Lloronie? Jakie zarzuty ma Szymas względem ekspozycji? Co rozbawiło Rafała? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  Plik mp3 do pobrania (31 min 24 sek) 4.1.2020
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #313 Seria Ju-On Cz. 2
W trzysta trzynastym tygodniu nadawania podcastowe trio w składzie Mando, Jerry i Szymas ponownie wyrusza do Japonii, by po dwóch miesiącach przerwy dokonać ostatecznej konfrontacji ze złowrogą klątwą. Analizę dziennika Kayako oraz kolejne zgony umilają nam seanse "White Ghost" i "Black Ghost" oraz dwuczęściowego rebootu serii tj. "Ju-On: The Beginning of The End" i "Ju-On: The Final Curse". Czy niskobudżetowe czarno-białe duchy to kino klasy Z? Jaka jest geneza powstania tych filmów i ich związek z główną serią? Czy porzucenie wątku rodziny Saekich na dziesięciolecie "Klątwy", a następnie stworzenie reboota/sequela pierwszych filmów było dobrą decyzją? W którym tytule Toshio potrafi zjeżyć włosy na głowie? Czym zaskakuje siódma odsłona serii? Jak oceniamy "Finałową Klątwę"? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (1 godz 23 min 53 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #306 Seria Ju-On Cz. 1
W trzysta szóstym tygodniu nadawania Jerry, Mando i Szymas wyruszają do Japonii, by zbadać sprawę morderstwa Kayako i Toshiego Saekich. Czy seans czterech filmów z serii "Ju-On" (The Curse 1 i 2, The Grudge 1 i 2) pozwoli zrozumieć, co wydarzyło się w tokijskim mieszkaniu Saekich? Która "Klątwa" straszy najbardziej? Jak dwa VHS-owe i dwa kinowe filmy wypadają na tle amerykańskich horrorów o podobnej tematyce? Czy typowa dla serii zaburzona chronologia utrudnia immersję i zrozumienie fabuły? Co było największym zaskoczeniem w trakcie seansu? Czy mamy ochotę na więcej "Klątw"? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (1 godz 37 min 08 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek