Nawiedzony Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcastowe solówki, duety i wielogłosy o szeroko pojętej grozie! Szymas i jego goście zapraszają na podcast o horrorze w książce, komiksie, filmie, serialu, planszówce, grze komputerowej, mandze i anime! Groza mała i duża, znana i nieznana, hity i gnioty! W każdą sobotę o 10:00 na nekropolitan.blogspot.com.
Data dodania: 2014-11-17 23:41:29
Data aktualizacji: 2018-11-13 01:20:15
Audycji w katalogu: 157
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #211 Apostoł (2018)
W dwieście jedenastym tygodniu nadawania wielebni Jerrysław i Szymas udają się na pielgrzymkę do Erisden, by sprawdzić, jak miewa się wspólnota religijna założona przez proroka Malcolma, Quinna i Franka, a przy okazji porozmawiać także o filmie "Apostle" (2018) ze scenariuszem i w reżyserii Garetha Evansa. Jak sprawdził się ten dwugodzinny horror o dziwnym kulcie? Czy Jerry jako wielki fan dylogii "Raid" i tym razem zachwycił się dziełem Evansa? Co Szymas sądzi o wielowątkowej fabule? Ile w "Apostole" westernu? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (41 min 28 sek) Podcast Sicka i Mando o "Apostole" .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #210b Mrok (2018)
W dwieście dziesiątym tygodniu nadawania nie tylko świętujemy czwarte urodziny Nawiedzonego Podcastu, ale i serwujemy pełnoprawną recenzję pierwszego z pięciu horrorów wyświetlanych w ramach przeglądu Fest Makabra. Mowa o austriackim „Mroku”, a więc o historii dziwnej znajomości dwójki skrzywdzonych i okaleczonych dzieci – Miny oraz Alexa. Czy żałujemy, że nie obejrzeliśmy tego filmu na kinowym maratonie? Czym zaskoczył nas film Justina P. Lange'a? Jak silne emocje w nas wzbudził? Jak Szymas interpretuje tytułowy mrok? Czy Mando się z nim zgadza? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (36 min 53 sek) UWAGA! Strefa spoilerowa: 21:39 - 34:15
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #210a Nekropolitan. Rok czwarty
W dwieście dziesiątym tygodniu nadawania Szymas nagrywa bodajże najkrótszą metę w historii Nawiedzonego Podcastu. W ciągu dwudziestu minut wspomina ostatni rok nagrywania, podsumowuje działalność Nekro, wymienia najpopularniejszy post i najczęściej pobierany podcast, odnosi się do największych afer Grozonetu, wyjaśnia przyczyny styczniowo-lutowego kryzysu, śmieje się, wzdycha i zachęca Was do intymnym wyznań. Spragnieni szczegółów? Zapraszam do odsłuchu! I dzięki za kolejny rok z Nawiedzonym Podcastem! (25 min 07 sek) NP #52 Nekro­po­li­tan. Rok pierwszy NP #106 Nekro­po­li­tan. Rok drugi NP #158 Nekropolitan. Rok trzeci
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #209 Kfason 2018
W dwieście dziewiątym tygodniu nadawania zapraszamy Was do wysłuchania dość obszernej relacji z tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Grozy - Kfason! Jak Paweł Mateja z Carpe Noctem i Szymas bawili się w Krakowie? Które punkty programu odwiedzili? Co powitało ich w drzwiach na teren festiwalu? Dlaczego tyle osób wspominało tam o bilokacji? Dodatkowo ustalimy, co o tym wydarzeniu sądzą inni goście Kfasonu: Agnieszka Pilecka, Dawid Kain, Bogusia Szewczyk, Krzysztof Biliński, Dominika Murhaaja, Wojtek Gunia, Carla Mori i Piotr Borowiec? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście. (1 godz 12 min 29 sek) Streamy paneli z Kfasonu 2018 znajdziecie tutaj .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #208 Upgrade (2018)
W dwieście ósmym tygodniu nadawania Szymas i jego obdarzony sztuczką inteligencją mikrokomputer Jerry recenzują najnowszy film Leigha Whanella pt. "Upgrade". W przyszłości technologia kontroluje większość aspektów naszego życia. Samochody nie potrzebują kierowców, roboty kuchenne samodzielnie przygotowują posiłki, a system operacyjny mieszkania potrafi kontrolować stan zapasów i na życzenie właściciela uzupełniać braki. W tym świecie żyją Grey i Asha. On jest technofobem żyjącym z renowacji starych samochodów, ona pracuje dla ogromnej korporacji i chętnie korzysta z osiągnięć techniki. Pewnego dnia Grey i Asha padają ofiarą ataku terrorystycznego. Ona ginie, on staje się kaleką. Jedyną nadzieją na odzyskanie dawnej sprawności jest Stem - mikrokomputer, który przejmie funkcje uszkodzonego rdzenia kręgowego Greya. Mężczyzna godzi się na zabieg, odzyskuje czucie w członkach i rusza na poszukiwanie zabójców żony. Oficjalnie musi jednak dalej udawać kalekę, a ponadto okazuje się, że chip posiada własną świadomość! Czy to horror, cyperpunk czy kino akcji? Co sądziemy o Leighu Whanellu? Czy Jerry nagrywa w nowym mieszkaniu? Kto wierci w tle? Czym Marshall-Green podpadł Michałowi? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (59 min 24 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #207 Trylogia Rusty Lake
W dwieście siódmym tygodniu nadawania Szymas zaprasza Was na wycieczkę krajoznawczą po okolicach Rusty Lake. Odwiedzmy Hotel na wyspie, poznamy losy rodziny Vanderboomów oraz trafimy na nękaną plagami egipskimi wyspę Raj. Czym trylogia "Rusty Lake" wyróżnia się na tle innych produkcji w konwencji puzzle escape games? Jakie zagadki przygotowali dla nas developerzy? Czy w trakcie rozgrywki raczej polujemy na piksele, czy może rozrysowujemy sobie dziwne symbole w notatniku położonym obok myszki i klawiatury? Co łączy Miasteczko Twin Peaks z Rusty Lake? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (18 min 55 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #206 Stories Untold
W dwieście szóstym tygodniu nadawania Szymas sięgnął po stosunkowo krótki, acz ciekawy horror stworzony przez No Code i wydany przez Devolver Digital. Ta growa antologia składa się z czterech segmentów, z których pierwsze trzy oferują graczowi różne mechaniki i historie, czwarta zaś spaja wszystko w spójną całość. Jak oceniam retro oprawę audio-video? Czy stosunkowo toporne mechaniki odbierają radość z rozgrywki? Ile czasu potrzeba na ukończenie tego tytułu? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzony Podcaście! (13 min 41 sek)
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #205 Ash vs Evil Dead (S03)
W dwieście piątym tygodniu nadawania Mando/Jefe, Jerry/Pablito i Szymas/Kelly żegnają się z Ashem Williamsem oraz serialem "Ash vs Evil Dead". Czy trzeci sezon czymkolwiek nas zaskoczył? Jak oceniamy liczne efekty specjalne? Dlaczego podobał nam się finał? Jakie są nasze zarzuty względem scenarzystów i showrunnera? Posłuchajcie! (40 min 04 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #201 Zmierzch Stephenie Meyer
W dwieście pierwszym tygodniu nadawania Bogusia i Szymas zamieniają się na półtorej godziny w Bellę i Edwarda, by omówić dla Was "Zmierzch" Stephenie Meyer. Jak oceniamy bodajże najpopularniejszy przykład paranormal romance  ostatnich lat? Czy przeszkadzają nam błyszczące w słońcu wampiry? Ile razy wzdychaliśmy w trakcie tego nagrania? W jakich okolicznościach po raz pierwszy zetknęliśmy się z sagą? Team Jacob czy Team Edward? Jak Szymas wyobraża sobie ślub Belli? Czy sięgniemy po kolejne tomy? Posłuchajcie. (1 godz 34 min 30 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #200 Masters of Horror cz. 6
W dwusetnym tygodniu nadawania Jerry, Mando i Szymas nawiązują do dwusetnego odcinka Radia Stephen King i powracają z długo nieobecną na Nekro serią nagrań poświęconych serialowi "Mistrzowie Horroru"! Zgodnie z dotychczasową tradycją omawiamy dla Was trzy kolejne epizody według chronologii Carismy, a więc segmenty "Rodzinka", "Wygrana" oraz "Pragnienie ciszy". Rozmawiamy m.in. o ojcach majsterkujących w piwnicy, fatalnych i genialnych kreacjach aktorskich, specyfice zmysłu słuchu oraz o wieczkach puszek od piwa. Co istotne, dyskutujemy na żywo w nocy z piątku na sobotę w trakcie Coperniconu 2018. Jak oceniamy kolejne epizody? Czy jesteśmy zgodni w tych ocenach? Kiedy planujemy przysiąść do kolejnych trzech odcinków MoH? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (1 godz 7 min 20 sek) Nasze pozostałe audycje o " Mistrzach Horroru ".
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #204 Copernicon 2018
W dwieście czwartym tygodniu nadawania Szymas ponownie wybrał się na konwent! Tym razem skoczył w towarzystwie Agnieszki, Huberta i Michała na toruński festiwal fantastyki Copernicon 2018! Jak nasza ekipa ocenia całą imprezę? Czy rywalizacja Coperniconu z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier z Łodzi uszczupliła frekwencję? Które punkty programu zrobiły na nas dobre wrażenie? Dlaczego Szymas buczał na jednym z paneli? Czy Jerry potrafi czytać z zamkniętymi oczami? Dlaczego nagrywaliśmy relację około trzeciej nad ranem? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (53 min 22 sek) Nasze prelekcje i relacje z poprzednich edycji Coperniconu znajdziecie tutaj .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #203 Kapitularz 2018
W dwieście trzecim tygodniu nadawania Szymas, Klaudia, Krzysiek i Michał zrelacjonują dla Was tegoroczny Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2018! Jak oceniamy program konwentu? Która atrakcja najbardziej nas zaskoczyła? Co zmieniło się względem poprzednich edycji? Czy frekwencja się poprawiła? Jaki film miał swoją polską premierę w trakcie festiwalu? Czy Szymas karmił jastrzębia? O tym wszystkim posłuchacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (1 godz 39 sek) Nasze relacje z poprzednich edycji Kapitularza znajdziecie tutaj .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #202 Mama i tata (2017)
W dwieście drugim tygodniu nadawania Rafał "Bad Wolf" Wroński i Szymon "Szymas" Cieśliński w oczekiwaniu na "Mandy" (2018) nadrobili ostatni horror z Nicolasem Cagem w roli głównej, tj. film "Mama i tata" (2017). Jak reżyser obu "Adrenalin" poradził sobie z konwencją komediowej grozy? Czy Bad Wolf lubi Cage'a? Jak oceniamy film o rodzicach, którzy pod wpływem tajemniczego wirusa pragną wymordować swoje potomstwo? Dlaczego scena ze stołem bilardowym tak zapadła nam w pamięć? Czy czekamy na "Mandy"? Posłuchajcie. (28 min 07 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #199 The Endless (2017)
W sto dziewięćdziesiątym dziewiątym tygodniu nadawania Adrian Burz z Cinema Post Castu i Szymas wybierają się w odwiedziny do członków samobójczej sekty UFO, a przy okazji nagrywają podcast o "The Endless" (2017) autorstwa Aarona Moorheada i Justina Bensona. Czy wspomniany duet tworzy własne filmowe uniwersum? Co łączy kinową historię dwóch braci z Lovecraftem? Dlaczego drugą połowę produkcji oceniamy niżej? Czy przeciąganie liny może być straszne? Dlaczego ważone przez sektę piwo powinno być mętne? Dowiecie się tego już za chwilę. Miłego odsłuchu! (25 min 53 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #198 Niepoczytalna (2018)
W sto dziewięćdziesiątym ósmym tygodniu nadawania Bad Wolf i Szymas zostają wrzuceni w kaftanach bezpieczeństwa do izolatki, gdzie - korzystając z okazji do rozmowy - omawiają najnowszy thriller Stevena Soderbergha tj. "Niepoczytalną" ("Unsane", 2018). Siedzimy w studni, w tle szczekają psy, a my dyskutujemy o kondycji polskiej i amerykańskiej służby zdrowia, o łódzkim psychiatryku oraz o postaciach filmowych psychopatów czy stalkerów. (33 min 40 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #197 Annabelle: Narodziny zła (2017)
W sto dziewięćdziesiątym siódmym Nawiedzonym Podcaście uwięziony w samochodzie Hubert "Mando" Spandowski oraz osłabiony egzorcyzmami Szymon "Szymas" Cieśliński dyskutują o lalkach, o pierwszej "Annabelle" (2014) oraz o sequelu tego spin-offa czy też prequelu prequela tj. o filmie "Annebelle: Narodziny zła" (2017). Czy nowa geneza naszej uroczej laleczki straszy lepiej od swojej poprzedniczki? Co łączy uniwersum "Obecności" z MCU? Kto wierzy, że Carrie White polała się zupą pomidorową? Dlaczego parter domu znajomych Mando nadaje się do oglądania slasherów, zaś piętro pasuje bardziej do horrorów o nawiedzonych domach? Dowiecie się tego już za chwilę. (44 min 42 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #196 Groźna matka (2017)
W sto dziewięćdziesiątym szóstym Nawiedzonym Podcaście Adrian Burz z Cinema Post Castu oraz Szymas rozmawiają o gruzińskim kandydacie do Oscara, tj. o "Groźnej matce" (2017) Any Urushadze. Co ten art-housowy horror ma do zaoferowania swoim widzom? Czy jest to opowieść o chorobie psychicznej, o sztuce czy o rozpadających się więzach rodzinnych?  A może o filipińskiej odmianie upiora lub innego wampira? Kim tak naprawdę jest Manana? Dowiecie się tego z dzisiejszego nagrania. Miłego odsłuchu! (39 min 54 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #195 Noc oczyszczenia: Czas wyboru (2016)
W sto dziewięćdziesiątym piątym tygodniu nadawania Prezydent Spandowski i premier Cieśliński chowają się w schronie i dyskutują nad planami pozbawienia życia Jerry'ego, Skórę i Sicka oraz nad walorami filmu Jamesa DeMonaco "Noc Oczyszczenia: Czas wyboru" (2016). Pierwsza część kwadrylogii "The Purge" skupiała się na klasie wyższej i bogatych, zamkniętych osiedlach, druga na klasie niższej i slumsach, trzecia zaś koncentruje się na politykach. W jaki sposób rząd celebruje tę niezwykłą noc? Czy przegrana Nowych Ojców Założycieli w wyborach pozwoli zlikwidować coroczne czystki? Czym jest "mordercza turystyka"? Czy DeMonaco zdołał wycisnąć z wyjściowego pomysłu tyle, abyśmy wybrali się na czwartą część franczyzy do kina? Posłuchajcie. (37 min 37 sek) Nasze audycje o poprzednich częściach franczyzy .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #194 Mięso (2016)
W sto dziewięćdziesiątym czwartym tygodniu nadawania Jerry i Szymas spotykają się na wegetariański posiłek i dyskutują o "Raw" (2016). Nowa fala francuskiego kina. Horror kanibalistyczny. Dramat rodzinny. Film o dojrzewaniu. Podobno na seansach w Toronto i Göteborgu widzowie mdleli i wymiotowali. Czy film naprawdę jest tak obrzydliwy? Jak został skonstruowany? Czy zasługuje na miano jednego z najlepszych horrorów ostatniej dekady? Dowiecie się tego już za chwilę. (51 min 18 sek) UWAGA! Strefa spoilerowa od 00:33:21
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #193 Pan Higgins wraca do domu
W sto dziewięćdziesiątym trzecim tygodniu nadawania Bogusia wraca do domu, gdzie spotyka kota Rena, a zaraz po tym spotkaniu chwyta za dyktafon i omawia z Szymasem majową świeżynkę od Non Stop Comics, czyli komiks duetu Mignola i Johnson-Cadwell pt.: "Pan Higgins wraca do domu". Czy ta króciutka nowelka ma coś do zaoferowania polskiemu odbiorcy? Jak mocno Mignola inspirował się "Nieustraszonymi pogromcami wampirów"? Czy Warwick kopiuje graficzny styl Mike'a? Kim jest tytułowy pan Higgins? Tego dowiecie się z dzisiejszej audycji. Miłego odsłuchu! (33 min 43 sek) Nasze recenzje pozostałych komiksów od wydawnictwa Non Stop Comics .
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek