Nawiedzony Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcastowe solówki, duety i wielogłosy o szeroko pojętej grozie! Szymas i jego goście zapraszają na podcast o horrorze w książce, komiksie, filmie, serialu, planszówce, grze komputerowej, mandze i anime! Groza mała i duża, znana i nieznana, hity i gnioty! W każdą sobotę o 10:00 na nekropolitan.blogspot.com.
Data dodania: 2014-11-17 23:41:29
Data aktualizacji: 2019-07-17 10:36:28
Audycji w katalogu: 195
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #240 Moja złota rybka zombie O'Hary
W dwieście czterdziestym tygodniu nadawania Bogusia i Szymas padają ofiarami młodocianego szalonego naukowca, który przypadkiem stworzył złotą rybkę zombie. Czy pierwszy tom cyklu autorstwa Mo O’Hary przypadł nam do gustu? Dlaczego niekoniecznie nadaje się dla młodszego czytelnika? Czy jest to opowieść grozy? Czego uczą nas przygody Tymka, Raviego, ich rodzeństwa i tytułowej „Złotej rybki zombie”? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (38 min 27 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #239 Wydział 7 – Operacja Totenkopf/Larinae
W dwieście trzydziestym dziewiątym tygodniu nadawania Szymas i Jerry wraz z funkcjonariuszami służby bezpieczeństwa odwiedzą Polską Rzeczpospolitą Ludową, by zbadać historię nawiedzonego szpitala psychiatrycznego oraz pewnej mitycznej istoty. Czym tak właściwie jest wydawany w formie zeszytowej komiks "Wydział 7"? Czy zasłużył na miano polskiego "Z archiwum X"? Jak prezentuje się zespół głównych bohaterów? Co sądzimy o oprawie graficznej dwóch pierwszych zeszytów? Czy sięgniemy po kolejne? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (35 min 08 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #238 Pustka (2016)
W dwieście trzydziestym ósmym tygodniu nadawania Bad Wolf i Szymas udają się do niemalże opuszczone szpitala, gdzie wraz z mocno zróżnicowaną grupą bohaterów będą musieli stawić czoła upiornej sekcie miłośników kapturów i trójkątów oraz istotom nie z tego świata! Czym tak właściwie jest „The Void” z 2016 roku? Jak mocno czerpie z twórczości Carpentera i Lovecrafta? Jakie wrażenie robią analogowe efekty specjalne? Dlaczego finałowa ekspozycja może popsuć cały seans? Czy tradycyjnie już dla rozmów Szymona z Rafałem usłyszycie obszerne bloopersy? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (22 min 20 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #237 Into the Dark: Treehouse (2019)
W dwieście trzydziestym siódmym tygodniu nadawania Jerry i Szymas udają się do letniej rezydencji pewnego znanego i majętnego szefa kuchni, by przekonać się, w jaki sposób grupa wiedźm skonfrontuje go z jego niechlubną przeszłością. Czy szósty odcinek „Into the Dark” zaskoczy nas nadprzyrodzoną fabułą? Jakie marcowe święto stanowiło jego inspirację? Czy sięgnięcie po problematykę przemocy seksualnej było dobrym posunięciem? Dlaczego Jerry powoli żegna się z ItD? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (45 min 21 sek) UWAGA: Strefa spoilerowa 30:16 - 42:00
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #236 Pyrkon 2019
W dwieście trzydziestym szóstym tygodniu nadawania Szymas wybrał się do Poznania na Pyrkon 2019, by wraz z Agnieszką, Pawłem, Michałem i Hubertem zdać Wam relację z największego festiwalu fantastyki w Polsce! W tle słychać krzyki, koncerty i śmieciarki, a my odpowiadamy na elementarne pytania. Co wyróżniało zapiekankę Pawła Matei z papryką i rukolą? Kto i dlaczego trzyma baloniki w kolejce? Jak wypadł fragment musicalu w Sali Ziemi? Co nagrali dla nas Biedronka i Czarny Kot? Jak hot-dogi przyczyniają się do segregacji śmieci? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (1 godz 5 min 11 sek) Nasze pozostałe relacje i prelekcje z Pyrkonów.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #235 Searching (2018)
W dwieście trzydziestym piątym tygodniu nadawania Bad Wolf i Szymas wyruszają na poszukiwania dobrych thrillerów od studia SONY. Czy „Searching” duetu Chaganty i Ohanian będzie taką produkcją? Na ile historia śledztwa ojca zaginionej córki angażuje widza? Jak opowiadanie historii za pośrednictwem ekranów telefonów, tabletów i laptopów wpływa na narrację i dramaturgię? Co łączy „Searching” i „Unfriended”? Jak długie mogą być bloopersy w Nawiedzonym podcaście?  Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (38 min 11 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #234 Horrory wielkanocne 4
W dwieście trzydziestym czwartym tygodniu nadawania Jerry, Szymas oraz największy ekspert od spraw horrorów świątecznych w naszym uniwersum, tj. Mando postanowili omówić dla Was - zgodnie z  zapoczątkowaną trzy ata wcześniej tradycją  - dwa horrory "wielkanocne". Nasz ekspert zaproponował tym razem "Stygmaty" i "Odkupienie" z 1999 roku. Dlaczego horror z Patricią Arquette wzbudził swego czasu spore kontrowersje? Co łączy thriller z Christopherem Lambertem z "Siedem" czy "Milczeniem owiec"? Ile wielkopostnego czy wielkanocnego klimatu znajdziemy w obu tych filmach? Co planujemy obejrzeć za rok? Czego Wam życzymy? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (48 min 54 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #233 Ciemno, prawie noc (2019)
W dwieście trzydziestym trzecim tygodniu nadawania dwie kociary - Bogusia i Szymon - po raz kolejny wybierają się do Wałbrzycha, by poznać historię reporterki Alicji Tabor, jej rodziny oraz trójki zaginionych, wałbrzyskich dzieci. Co film Borysa Lankosza czerpie z literackiego pierwowzoru autorstwa Joanny Bator? Czy "Ciemno, prawie noc" to "hardcore'owa Alicja w krainie czarów", "naturalistyczne gore" czy "kiepski kryminał"? A może coś jeszcze innego? Co sądzimy o wycofanej, małomównej Magdalenie Cieleckiej? Czy Marcin Dorociński słusznie trafił na plakat? Jakie oblicza pokazali nam Buzek, Trela, Ogrodnik i Gąsiorowska? Za co pokochaliśmy Fronczewskiego? Ile razy Bogusia zagościła w kinie? W której minucie seansu Szymas zapłakał po raz pierwszy?  Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (1 godz 7 min 20 sek) Nasza rozmowa o powieści " Ciemno, prawie noc "
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #232 Us - To my (2019)
W dwieście trzydziestym drugim tygodniu nadawania Jerry i jego sobowtór Szymas omówią dla Was najnowszy film Jordana Peele'go, tj. "US" / "To my" (2019). Co ciekawego ma nam do zaoferowania horror o doppelgangerach? Jak w podwójnych rolach sprawdzają się m.in. Lupita Nyong'o, Winston Duke czy Elisabeth Moss? Czy "US" podobnie jak " Get out! " porusza problematykę rasową? Jaką rolę pełni tutaj ścieżka dźwiękowa? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (1 godz 20 min 38 sek) UWAGA! Strefa spoilerowa: 41:12 - 1:18:53
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #231 Into the Dark: Down (2019)
W dwieście trzydziestym pierwszym tygodniu nadawania Szymas i Mando spotykają się w korporacyjnym wieżowcu. Mando utknął w windzie, więc Szymas wykorzystuje okazję i namawia go na wspólną recenzję piątego epizodu serialu "Into the Dark". Jak "Down" sprawdza się na tle innych odcinków tej świątecznej antologii horrorów? Czy osadzenie akcji w windzie było dobrym pomysłem? Jak wpleciono w fabułę święto zakochanych? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (1 godz 7 min 20 sek) Nasze pozostałe audycje o " Into the Dark ".
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #230 Wąż Zavki
W dwieście trzydziestym tygodniu nadawania Szymas ponownie prosi Katrzynę Zawadkę, by ta opowiedziała mu bajkę. Tym razem jest to ilustrowana bajka włoska wydana przez wydawnictwo Centrala. Co odróżnia „Węża” od „Głodnego Jasia i żarłocznej Małgosi”? Jak wygląda bajkowa księżniczka w wykonaniu Zavki? Czy pastelowe ilustracje nadają się dla młodszego odbiorcy? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście. (14 min 32 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #229 Ciemno, prawie noc Joanny Bator
W dwieście dwudziestym dziewiątym tygodniu nadawania Bogusia i Szymon wybierają się do Wałbrzycha, by wraz z książką "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator poznać tajemnice Zamku Książ, księżnej Daisy i kultu powstałego wokół świętej pamięci Jana Kołka. W jaki sposób Bator czerpie z literatury gatunkowej? Ile horroru znajdziemy w jej powieści? Jak słuchanie audiobooka CPN wpływa na zmywanie naczyń czy robienie zakupów w markecie? Czym są kotojady i kociary? Jak prezentuje się powieściowy Wałbrzych? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (1 godz 53 min 49 sek) Posłuchaj także rozmowy o "Opowiadaniach bizarnych" Olgi Tokarczuk .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #228 Przebudzenie dusz (2018)
W dwieście dwudziestym ósmym tygodniu nadawania Jerry i Szymas udają się na spotkanie z profesorem Philipem Goodmanem z programu "Psychic Cheats". Profesor na prośbę swojego autorytetu - doktora Charlesa Camerona - postanawia przyjrzeć się bliżej trzem potencjalnie nadprzyrodzonym sprawom. Jaki będzie wynik jego śledztwa? Czy poszczególne opowieści przerażą Szymasa i Jerry'ego? Co okaże się punktem spornym w tej recenzji? Czy nasz mózg widzi to, co chce zobaczyć? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (52 min 57 sek) UWAGA! Strefa spoilerowa 32:06 - 51:46
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #216 Opowiadania bizarne Olgi Tokarczuk
W dwieście szesnastym tygodniu nadawania Bogusia i Szymas zwiedzają światy stworzone przez Olgę Tokarczuk i opisane w książce "Opowiadania bizarne". Czy Tokarczuk pasuje do profilu Nawiedzonego Podcastu? Czym tak właściwie jest bizarność? Na jak wiele sposobów można zinterpretować poszczególne opowiadania zawarte w tej publikacji? Na ile możemy w ich kontekście mówić o prozie gatunkowej? W jakie zwierzęta chcieliby transfugować Bogusia i Szymon? Co sądzą o kalendarzu ludzkich świąt? A co o egonach i sznurówkach w occie? Jak mocno polecamy ten zbiór? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (1 godz 56 min 59 sek) UWAGA! Strefa lekko spoilerowa: 24:06 - 1:29:22 Strefa spoilerowa: 1:29:30 - 1:56:02
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #227 Rytuał (2018)
W dwieście dwudziestym siódmym tygodniu nadawania Szymas udaje się do Skandynawii, by uczcić pamięć Roberta i wraz z jego przyjaciółmi poznać tajemnice miejscowych lasów. Jak adaptacja powieści Adama Neville'a sprawdza się na telewizyjnym ekranie? Czy film Davida Brucknera zdołał powiedzieć cokolwiek nowego w temacie przeklętych lasów i opuszczonych, leśnych chat? W jaki sposób "Rytuał" od Netfliksa straszy? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!  (18 min 30 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #176 Zaproszenie (2015)
W sto siedemdziesiątym szóstym tygodniu nadawania Szymas wybierze się na przyjęcie do dawno niewidzianych znajomych i omówi dla Was "Zaproszenie" z 2015 roku. Co wyróżnia ten w pełni niezależny od wielkich studiów film Karyn Kusamy? Jak na ekranie wypada Logan Marshall-Green? Co można powiedzieć o sposobie prowadzenia narracji? Czy Szymas gra ze znajomymi w krępujące gry? Odpowiedzi na te pytania poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście. (16 min 40 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #170 Morgan (2016)
W sto siedemdziesiątym tygodniu nadawania Szymas zaprasza Was na spotkania z "Morgan", tj. ze sztucznie stworzoną na podobieństwo ludzi istotą warunkowaną w tajnej placówce badawczej. Czy film Luke’a Scotta – syna Ridleya – słusznie zebrał średnie noty i nieszczególnie pochlebne recenzje? Jak w roli Morgan sprawdza się Anya Taylor-Joy? Czy jest to bardziej horror science-fiction czy może kino akcji? Jak zareagowałem na dość przygnębiający finał? Czy polecam nadrobić ten tytuł? Dowiecie się tego już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (16 min 00 sek)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #225 Czas podsumowań 2018 cz. 3
W dwieście dwudziestym piątym tygodniu nadawania zamykamy tegoroczny Czas podsumowań, tj. cykl audycji, w których goście Szymasa podsumowują miniony rok, polecając różne teksty kultury i wydarzenia związane z grozą. W tym epizodzie usłyszycie Sebastiana Kubańczyka, Rafała Sicińskiego, Bogusię Szewczyk, Carlę Mori, Jacka Brzezowskiego, Huberta Spandowskiego, Piotra Borowca, Krzysztofa Bilińskiego oraz Szymasa, który również dorzuci swoje trzy grosze. Polecamy nie tylko pokaźną ilość filmów i seriali, ale i kilka gier komputerowych, podręczników RPG, inicjatyw okołoksiążkowych czy pewną akcję crowdfundingową. O tym wszystkim i kilku innych rzeczach usłyszycie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (2 godz 1 min) Sebastian „Burial” Kubańczyk z serwisu Kingowiec.pl 4:53 - 19:01 + „Zawsze mieszkałyśmy w zamku” Shirley Jackson + „Fabryka smoków” Jonathana Maberry’ego + „Omen” Davida Seltzera + „Upiorna opowieść” Petera Strauba + „Przeklęte bądź dziecię” Morta Castle + „Ostatni dni Jacka Sparksa” Jasona Arnoppa + „Terror” od AMC (2018) + „Nawiedzony dom na wzgórzu” od Netfliksa (2018) + „Suspiria” + „Hereditary” + „Halloween” (2018) reż. David Gordon Green + „The Endless” (2018) oraz „Resolution” (2012) reż. Justin Benson, Aaron Moorhead + „Summer of 84” reż. François Simard, Anouk Whissell + „Revenge” (2017) reż. Coralie Fargeat + „Potwór z bagien” Alana Moore’a + „Palcojad” Joshuy Williamsona i Mike’a Hendersona + Zbiórka na „Zew Cthulhu” i 1.069.469 zł od 7980 wspierających Rafał „Sick” Siciński z Brzucha Wieloryba 19:04 - 32:37 - Vampyr - Agony - Overkill's The Walking Dead - Call of Cthulhu + The Forest + Return of the Obra Dinn Bogusia Szewczyk 32:41 - 47:43 + „Amelka Kieł i bal barbarzyńców” Lauren Ellen Anderson + „Mortynka” Barbary Cantini + „Isadora Moon idzie do szkoły” Harriet Muncaster + „Księgi Kościotrupie” Tomasz Siwiec + „Horror” Madleny Szeligi, ilustracje Emilii Dziubak + „Prawdziwy opis wypadku z p. Waldemarem” reż. Tomasz Zajcher (Teatr u Przyjaciół Poznań) + „Rodzina Addamsów” (musical) reż. Jacek Mikołajczyk (Teatr Muzyczny Poznań i Teatr Syrena Warszawa) Carla Mori 47:47 - 59:00 + „Pierwsza noc oczyszczenia” (2018) reż. Gerard McMurray + „Bird box” (2018) reż. Susanne Bier + „Halloween” (2018) reż. David Gordon Green Jacek Brzezowski z audycji „ Tchnieniegrozy ” 59:03 - 1:07:08 + Zbiórka na „Zew Cthulhu” i polskie wydanie podręcznika + „Call of Cthulhu” od Cyanide Studio + RPG „Fall of Delta Green” + Nowa edycja RPG „Vampire the Masquerade”  (5th edition) + Nowa edycja RPG „Kult” Hubert „Mando” Spandowski 1:07:12 - 1:21:16 + „Lato 84” reż. François Simard, Anouk Whissell + „Terror” Dana Simmonsa + „Upiorna opowieść” Petera Strauba + Oferta wydawnictwa Vesper + „Letnia noc” Danna Simmonsa + „Nawiedzony dom na wzgórzu” od Netfliksa (2018) + Czwarty sezon „Channel zero” od Syfy (2018) + „Into the Dark” od Hulu (2018) Piotr Borowiec z fanpage’a Klasyczna literatury grozy 1:21:19 - 1:28:41 + „Nawiedzony dom na wzgórzu” od Netfliksa (2018) Krzysztof „Korsarz” Biliński z Wydawnictwa IX 1:28:44 - 1:40:29 + „The Endless” (2017) Justin Benson, Aaron Moorhead + Nagroda Grabińskiego + „Sny umarłych” + „Grzesznik” Artura Urbanowicza + „Słupnik” Jakuba Bielawskiego + „Wszechmocny” Maćka Kaźmierczaka Szymon Cieśliński 1:40:33 - 1:59:51 + „ Dziedzictwo. Hereditary” (2018) reż. Ari Aster + „The Endless” (2017) Justin Benson, Aaron Moorhead + „Lato 84” reż. François Simard, Anouk Whissell + „Hagazussa” (2017) reż. Lukas Feigelfeld + „Wiatr” (2018) reż. Emma Tammi + „Nóż + Serce” (2018) reż. Yann Gonzalez + „Mam cię na oku” (2018) reż. Quentin Dupieux + „Pierwsza noc oczyszczenia” (2018) reż. Gerard McMurray + „Mandy” (2018) reż. Panos Cosmatos + „Possum” (2018) reż. Matthew Holness + „Władcy chaosu” (2018) reż. Jonas Åkerlund + Splat! Film Fest 2018 + „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk + „Hunt Showdown” od Crytek + „The Black Monday Murders” Jonathana Hickmana
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #224 Czas podsumowań 2018 cz. 2
W dwieście dwudziestym czwartym tygodniu nadawania powracamy z drugą częścią Czasu podsumowań, tj. audycji, w której goście Szymasa podsumowują miniony rok, polecając różne teksty kultury i wydarzenia związane z grozą. W tym epizodzie usłyszycie Agnieszkę Murhaaję, Michała Rakowicza, Sebastiana Sokołowskiego, Tomka Lewgowda oraz Łukasza Skurę. Goście wspominają m.in. o teatralnej adaptacji "Frankensteina", o najlepszych polskich wydawnictwach, o symulatorze kultysty, survivalu w podwodnym świecie czy o pewnej kociej wystawie. O tym wszystkim i kilku innych rzeczach usłyszycie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (1 godz 2 min 28 sek) Dominika Murhaaja z Wydawnictwa Gmork  4:27 - 16:57 + „Muzeum dusz czyśćcowych” Stefana Grabińskiego + „Polskie upiory” Piotra Borowca + "Wi@rus" Marka Zychli + Wystawa „Koty z Marsa” + Horror Day 2018 + Dni Fantastyki 2018 + Kfason 2018 + „Frankenstein” Teatru Muzycznego Capitol Michał Rakowicz  16:58 - 26:14 + „Black Monday Murders” Jonathana Hickmana + „Potwor z bagien” Alana Moore’a + „Palcojad” Joshuy Williamsona + „Nawiedzony dom na wzgórzu” i „Zawsze mieszkałyśmy w zamku” Shirley Jackson + „12 Deadly Days” od YouTube Red + „ Dziedzictwo. Hereditary” (2018) reż. Ari Aster + „Suspiria” (2018) reż. Luca Guadagnino Sebastian Sokołowski z Wydawnictwa PBH  26:21 - 32-09 + Wszystkie publikacje od wydawnictwa Vesper + „Sny umarłych” i dalsze plany Phantom Books Horror + „Głód” Almy Katsu Tomasz „ Iszkariot ” Lewgowd  32:12 - 48:15 + Subnautica + Cultist Simulator Łukasz  „ Żarłok TV ”  Skura   48:21 - 1:01:27 + „Mandy” (2018) reż. Panos Cosmatos + „Dziedzictwo. Hereditary” (2018) reż. Ari Aster + Wszystkie publikacje od wydawnictwa C&T 
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Szymon "Szymas" Cieśliński »
Nawiedzony Podcast #223 Czas podsumowań 2018 cz. 1
W dwieście dwudziestym trzecim tygodniu nadawania powracamy do Czasu podsumowań, tj. do audycji, w której goście Szymasa podsumowują miniony rok, polecając różne teksty kultury i wydarzenia związane z grozą. W pierwszym odcinku z planowanych trzech usłyszycie Wojciecha Gunię, Rafała Wrońskiego, Agnieszkę Pilecką, Pawła Mateję i Adriana Burza. Goście wspominają m.in. o polskim rynku wydawniczym, powrocie znanych marek filmowych czy serialowych, labiryntach na polach kukurydzy, polskim horrorcore czy o przerażających programach kulinarnych. O tym wszystkim i kilku innych rzeczach usłyszycie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! (1 godz 9 min 50 sek) Wojciech Gunia 7:23 - 26:00 + "Polskie upiory" Piotra Borowca + "Wi@rus" Marka Zychli + "Sny umarłych" + Rozwój wydawnictw Phantom Books Horror i Dom Horroru i Gmork + Wydawnictwo Vesper romansujące z polskim horrorem + Rozwój Wydawnictwa IX Rafał „Bad Wolf” Wroński 26:01 - 32:20 + „Chilling Adventures of Sabrina” (2018-) od Netfliksa + „Fantazyjne frykasy Christine McConnell” (2018-) od Netfliksa + „Źle się dzieje w El Royale” (2018) reż. Drew Goddard + „Czarne lustro: Bandersnatch” (2018) od Netfliksa Agnieszka Pilecka 32:26 - 46:52 + komiksy paragrafowe od Foxgames: Zombie, Wilkołak, Porwanie + akcja polska groza dla WOŚP + Zombie Tsunami + Potwory w Tokio: Halloween + Escape: Rytuał Przebudzenia + Monsterun + spotkanie inauguracyjne Klubu Fantastyki i Grozy w Gdańsku + Labirynt w polu kukurydzy w Swarzewie – „Nocne błądzenie w Labiryncie” Paweł Mateja 46:54 - 57:21 + „Troje szalbierzy” Arthura Machen + „Hereditary. Dziedzictwo” (2018) reż. Ari Aster + „Suspiria” (2018) reż. Luca Guadagnino + „Mutylator” Słonia Adrian Burz 57:28 - 1:08:51 + Climax (2018) reż. Gaspar Noé + Zemsta (2017) reż. Coralie Fargeat + Hagazussa (2017) reż. Lukas Feigelfeld + Suspiria (2018) reż. Luca Guadagnino + Dziedzictwo. Hereditary (2018) reż. Ari Aster + Nieznajomi: Ofiarowanie (2018) reż. Johannes Roberts
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek