Dobra Relacja

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Małgorzata Musiał - wspieram rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach.
Data dodania: 2014-11-23 13:29:31
Data aktualizacji: 2020-12-04 17:10:09
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
DTCZ#11 – O regulacji emocjonalnej
    ODCINEK 11 Cztery książki, które wspierają w regulacji emocji. Lawrence Cohen „Rodzicielstwo przez zabawę” Daniel Siegel, Tina Payne Bryson „Mózg na TAK” Stephen Porges „Teoria poliwagalna” Stanley Rosenberg „Terapeutyczna moc nerwu błędnego” a także książka Siegla, której tytułu nie pamiętałam: Daniel Siegel „Rozwój umysłu. Jak stajemy się tym, kim jesteśmy” The post DTCZ#11 - O regulacji emocjonalnej first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Alfabet Relacji #16 – E jak Etykiety
  Odcinek 16 – E jak ETYKIETY Etykietowanie jest wszechobecne. Jaki jest jego wpływ na etykietowaną osobę i naszą relację z nią? Czym jest samospełniające się proroctwo? Jak możemy etykietę odkleić? W tym odcinku wspominam o: Konferencji online Happily Family The post Alfabet Relacji #16 - E jak Etykiety first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Alfabet Relacji #15 – E jak empatia
  Odcinek 15 – E jak EMPATIA Czym i po co jest? Czy jest warta zachodu? Co ma wspólnego ze świątynią? Po co empatii ciekawość?   W tym odcinku wspominam o: Książce Paula Blooma „Przeciw empatii” The post Alfabet Relacji #15 - E jak empatia first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DTCZ#10 – Książki o spaniu i niespaniu – rozmowa z gościem
    ODCINEK 10 Dziś wyjątkowy odcinek, bo z udziałem znamienitego gościa: psycholożki Magdaleny Komsty, „pani od snu”, autorki bloga Wymagające. Rozmawiamy z Magdą o książkach dotyczących snu – dla dzieci i dla rodziców. A dokładnie rozmawiamy o tym: Co nam obu pomogło znaleźć wsparcie dla naszych wyzwań w obszarze dziecięcego zasypiania Dlaczego dzieci nie […] The post DTCZ#10 - Książki o spaniu i niespaniu - rozmowa z gościem first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Alfabet Relacji #14 – Dzielenie się
  Odcinek 14 – D jak DZIELENIE SIĘ Dzielenie się obowiązkami w domu, zabawkami, jedzeniem czy troskami – czy te wszystkie sytuacje mają jakiś wspólny mianownik? Jak sprawić, by dzieci chciały się podzielić z innymi? W tym odcinku wspominam o: tekście Anity Janeczek-Romanowskiej (blog Być Bliżej) http://bycblizej.pl/2016/03/21/o-dzieleniu-sie-zabawkami-i-nie-tylko/ tekście Alicji Kost (blog Mataja) https://mataja.pl/2014/04/czy-warto-uczyc-dzielenia-sie-zabawkami-2/ The post Alfabet Relacji #14 - Dzielenie się first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Alfabet Relacji #13 – D jak DOJRZEWANIE
Odcinek 13 – D jak DOJRZEWANIE Czym jest dojrzewanie, a czym dojrzałość? Czy bycie niedojrzałym to coś „nieodpowiedniego”? Jak dojrzewają nastolatki, a jak – dorośli?           W tym odcinku wspominam o prof. Kaczmarzyku:            https://www.ndrk.pl/ The post Alfabet Relacji #13 – D jak DOJRZEWANIE first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Alfabet Relacji #12 – D jak DOSTRAJANIE
  Odcinek 12 – D jak DOSTRAJANIE Najmocniejsze relacje to te, w których często doświadczamy wzajemnego dostrojenia. Często – czyli przynajmniej w proporcji 3:1, trzy sytuacje z dostrojeniem na jedną, w której z różnych powodów do tego dostrojenia nie dochodzi. Jak zatem się dostrajać? Czego potrzeba, by towarzyszyć osobie, która doświadcza silnych emocji? W tym odcinku wspominam […] The post Alfabet Relacji #12 – D jak DOSTRAJANIE first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Alfabet Relacji #11 – D jak DIALOG
  ODCINEK 11 – D jak DIALOG Czym dialog różni się od rozmowy? Czego potrzeba, aby go zbudować? Jakie przekonania mogą nam pomóc w otwarciu przestrzeni dialogu?   W tym odcinku wspominam o: Thomasie Grodonie, autorze „Metody bez porażek” Marshallu Rosenbergu Joachimie Bauerze The post Alfabet Relacji #11 – D jak DIALOG first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DTCZ#9 – Książki o mózgu
    Seria „DobrzeToCzytać” ukazuje się w ostatni piątek miesiąca. ODCINEK 9 Dziś cztery książki, które uporządkowały, rozjaśniły, a także czasem obaliły moja wiedzę o ludzkim mózgu. „Naukowiec w kołysce. Czego o umyśle uczą nas małe dzieci” Alison Gopnik , Andrew N. Meltzoff , Patricia K. Kuhl, Media Rodzina „Sen Alicji, czyli jak działa mózg” Vetulani […] The post DTCZ#9 - Książki o mózgu first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Alfabet Relacji #10 – C jak CZAS
    ODCINEK 10 – C jak CZAS Czym jest ciepło w relacji? Czemu jest ważne w rozwoju? Jak może pomagać wchodzić w nowe sytuacje, radzić sobie z wyzwaniami i przechodzić konflikty? PODCASTU SŁUCHAJ TAKŻE NA: Spotify  Apple Podcast Google Podcast Player FM The post Alfabet Relacji #10 – C jak CZAS first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Alfabet Relacji #9 – C jak Ciepło
    ODCINEK 9 – C jak CIEPŁO Czym jest ciepło w relacji? Czemu jest ważne w rozwoju? Jak może pomagać wchodzić w nowe sytuacje, radzić sobie z wyzwaniami i przechodzić konflikty?   PODCASTU SŁUCHAJ TAKŻE NA: Spotify  Apple Podcast Google Podcast Player FM The post Alfabet Relacji #9 – C jak Ciepło first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Alfabet Relacji #8 – C jak Ciekawość
    ODCINEK 8 – C jak Ciekawość Ciekawość nie jest pierwszym stopniem do piekła. Jest raczej zaproszeniem do kontaktu, lepszego rozumienia siebie i drugiego, spokojniejszego przechodzenia przez konflikty i odkrywania nowych strategii na różne wyzwania.   PODCASTU SŁUCHAJ TAKŻE NA: Spotify  Apple Podcast Google Podcast Player FM The post Alfabet Relacji #8 - C jak Ciekawość first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DTCZ#8 – Wdzięczność
    Seria „DobrzeToCzytać” ukazuje się w ostatni piątek miesiąca. ODCINEK 8 Dwie książki, które pomogły mi zanurzyć się we wdzięczności. Rick Hanson „Szczęśliwy mózg” GWP 2018 A. J. Jacobs „Stokrotne dzięki!” Relacja 2020
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Alfabet Relacji #7 – B jak Bezpieczeństwo
    ODCINEK 7 – B jak BEZPIECZEŃSTWO O czym myśli się najczęściej w kontekście bezpieczeństwa, a jaki jego obszar pozostaje nierzadko niezauważony? Czym jest siła ochronna? Kiedy wylewamy dziecko z kąpielą? W tym odcinku wspominam o: Eseju „Jak kochać dziecko” Janusza Korczaka Tekście z bloga: [link]   PODCASTU SŁUCHAJ TAKŻE NA: Spotify  Apple Podcast […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Alfabet Relacji #6 – B jak Bezwarunkowość
    ODCINEK 6 – B jak BEZWARUNKOWOŚĆ Czym jest relacja bez warunków i czy jest ona w ogóle możliwa do osiągnięcia? Co jest siłą napędową relacji? Po co nam ciekawość względem drugiego człowieka? PODCASTU SŁUCHAJ TAKŻE NA: Spotify  Apple Podcast Google Podcast Player FM
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Alfabet Relacji #5 – B jak Bezradność
    ODCINEK 5 – B jak Bezradność Czy bezradność i bezsilność jest tym samym? Czy można czuć się dobrze, będąc bezradnym? Czy z bezradności może płynąć moc? Plus kilka słów o strefie zainteresowania i strefie wpływu. PODCASTU SŁUCHAJ TAKŻE NA: Spotify  Apple Podcast Google Podcast Player FM
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DTCZ#7 – Proste książki o skomplikowanych sprawach
    Seria „DobrzeToCzytać” ukazuje się w ostatni piątek miesiąca. ODCINEK 7 Polityka. Ekonomia. Ludzki mózg. I w końcu – mikroorganizmy. Czy dzieci zasypują was pytaniami z tych dziedzin? Na przykład: Po co są szczepionki? Czemu służy kwarantanna? Czy można dodrukować pieniądze? Czemu mamy taką słabą pamięć? Co to jest PKB? W tym odcinku opowiadam […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Alfabet Relacji #4 – A jak Autentyczność
      ODCINEK 4 – A jak Autentyczność Niektórzy utożsamiają ją ze spontanicznym wyrażaniem tego, co na końcu języka. Czy tak jest w istocie? Czym ta autentyczność jest, i jak sprawić, by nie była raniąca dla innych? Jak dbać o siebie, gdy pokazujemy swoje prawdziwe „ja”,  a jak zatroszczyć się o dziecięcą autentyczność?   […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Alfabet Relacji #3 – A jak Autonomia
      ODCINEK 3 – A jak Autonomia Cykl, w którym przyglądamy się różnym aspektom więzi z bliskimi ludźmi. Każdego miesiąca towarzyszy nam inna litera, każdy odcinek poświęcony jest jednemu hasłu. Dziś – Autonomia Co odróżnia ją od niezależności? Kiedy autonomia jest szczególnie ważna dla dzieci? Jakie są granice autonomii? Notatki: Agnieszka Stein www.agnieszkastein.pl Daniel […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Alfabet relacji #2 – A jak Akceptacja
      ODCINEK 2 – A jak Akceptacja Cykl, w którym przyglądamy się różnym aspektom więzi z bliskimi ludźmi. Każdego miesiąca towarzyszy nam inna litera, każdy odcinek poświęcony jest jednemu hasłu. Dziś – Akceptacja Co to znaczy akceptować? Ile w tym siły i mocy, a ile frustracji i bezsilności? Jak zacząć akceptować siebie w […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek