Dobra Relacja

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Małgorzata Musiał - wspieram rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach.
Data dodania: 2014-11-23 13:29:31
Data aktualizacji: 2021-03-02 17:40:09
Audycji w katalogu: 57
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
DTCZ #13 – Książki o rodzeństwie
  ODCINEK 13 Dwie książki, które wspierają rodziców w obszarze relacji między rodzeństwem. Natalia i Krzysztof Minge „Zgodne rodzeństwo” Małgorzata Stańczyk „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci” W tym odcinku wspominam też o bezpłatnych webinarach dotyczących dziecięcego poczucia wartości The post DTCZ #13 - Książki o rodzeństwie first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Alfabet Relacji #27 – H jak Humor
    Odcinek 27 – H jak HUMOR O tym, jak humor może wspierać budowanie relacji, usprawniać codzienność i pozostawać we współpracy. W tym odcinku wspominam o: teorii poliwagalnej Stephena Porgesa filmie „Życie jest piękne” Roberto Benigniego The post Alfabet Relacji #27 - H jak Humor first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Alfabet Relacji #26 – H jak HARMONIA
    Odcinek 26 – H jak HARMONIA Czym jest harmonia w życiu rodzinnym, w relacjach i w naszej codzienności? Czy można ją znaleźć również tam, gdzie pojawiają się wyzwania, przetaczają burze lub wkrada zwątpienie? W tym odcinku wspominam o książce Amelii i Emily Nagosky „Wypalenie”. The post Alfabet Relacji #26 - H jak HARMONIA first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Alfabet Relacji #25 – H jak HISTERIA
  Odcinek 25 – H jak HISTERIA Mówimy, że dzieci histeryzują. Czy jednak takie określenie pomaga nam trafnie rozpoznać, czego doświadczają, i jakiego wsparcia im potrzeba? Wspominam o: Teorii poliwagalnej S. Porgesa.  Anicie Janeczek-Romanowskiej z Być Bliżej  Joannie Kalembce-Steinke z Edukowiska The post Alfabet Relacji #25 - H jak HISTERIA first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DTCZ #12 – O nastolatkach dla rodziców, specjalistów i….nastolatków cz. 2
    ODCINEK 11 Kolejna garść książek o nastolatkach i dla nastolatków. 1. „Pod presją” Lisy Damour 2. „Strefa napięć” dr Marek Kaczmarzyk 3. „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić?” Dean Burnett 4. „Ciało-śmiało” Sonya Renee Taylor; Scott Todnem 5. Aija Mayrock „Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków” The post DTCZ #12 - O nastolatkach dla rodziców, specjalistów i....nastolatków cz. 2 first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Alfabet Relacji #24 – G jak GRANIE DO JEDNEJ BRAMKI
  Odcinek 24 – G jak Granie do jednej bramki Czy żeby grać razem, a nie przeciw sobie, trzeba się ze sobą zgadzać? Przyglądamy się pod tym kątem trzem rodzajom relacji: rodzic-dziecko rodzic-rodzic relacje zawodowe W tym odcinku wspominam o: książce Joachima Bauera „Granica bólu. O źródłach agresji i przemocy” Moim najnowszym (mentoringowym tym razem) […] The post Alfabet Relacji #24 - G jak GRANIE DO JEDNEJ BRAMKI first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Alfabet Relacji #23 – G jak GOTOWOŚĆ
  Odcinek 23 – G jak GOTOWOŚĆ   Chcemy czegoś, ale czy to znaczy, że jesteśmy na to gotowi? Skąd wiadomo, kiedy jesteśmy? Czego potrzebujemy, by przestać liczyć na wróżki z czarodziejskimi różdżkami i zacząć działać? The post Alfabet Relacji #23 - G jak GOTOWOŚĆ first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Alfabet Relacji #22 – G jak GOŚCINNOŚĆ
Odcinek 22 – G jak Gościnność Nasze podejście do gościnności nieco zmieniło się na przestrzeni ostatnich dekad – ale w pewnym obszarze pozostało niezmienne. Co to znaczy mieć szeroko otwarte drzwi/ramiona? Czemu nieproszeni goście nie chcą po prostu odejść? Co zyskujemy zapraszając ich do środka? W tym odcinku wspominam o: Piosence Lao Che  The post Alfabet Relacji #22 - G jak GOŚCINNOŚĆ first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Alfabet Relacji #21 – G jak GRANICE
  Odcinek 21 – G jak Granice Czym są granice? W jaki sposób możemy o nie dbać? Jak pomóc dzieciom rozwijać umiejętność zaopiekowywania ich granic? Dlaczego czasem, wyrażając granice, czujemy się egoistyczni i samolubni – oraz co możemy z tym zrobić? W tym odcinku wspominam o: Leslie Potter  The post Alfabet Relacji #21 - G jak GRANICE first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Alfabet Relacji #20 – F jak FRUSTRACJA
  Odcinek 20 – F jak FRUSTRACJA Emocja, która zapowiada cudowny początek, o ile tylko umiemy ją obsługiwać. Jak zaopiekować frustrację, by wykorzystać jej potencjał? Jak towarzyszyć dzieciom w ich doświadczaniu frustracji? W tym odcinku wspominam o: Funkcjach wykonawczych Asi Dardzińskiej The post Alfabet Relacji #20 - F jak FRUSTRACJA first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Alfabet Relacji #19 – F jak FUNKCJE WYKONAWCZE
  Odcinek 19 – F jak FUNKCJE WYKONAWCZE Czego potrzebujemy, aby ugotować obiad? Dlaczego dzieci nie mają problemu, by pół popołudnia wytrwale budować z klocków, ale niemal niemożliwością jest dla nich spędzenie dziesięciu minut przy zadaniu z matematyki? Dlaczego jeden ośmiolatek jest w stanie skupić uwagę na lekcji, a inny co chwilę się rozprasza? Miejsca […] The post Alfabet Relacji #19 - F jak FUNKCJE WYKONAWCZE first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Alfabet Relacji #18 – F jak Finanse: Rozmowa z A. Czereszewską (DZIECI I PIENIĄDZE)
  Odcinek 18 – F jak FINANSE Dziś rozmowa z gościem, Anną Czereszewską, psychologiem i terapeutką rodzinną, autorką bloga Dzieci i Pieniądze. Mówimy o tym: czym jest rozwijanie zaradności finansowej jak zacząć wprowadzać w nią dzieci o co chodzi, gdy nie wiadomo, o co chodzi? The post Alfabet Relacji #18 - F jak Finanse: Rozmowa z A. Czereszewską (DZIECI I PIENIĄDZE) first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DTCZ#11 – O regulacji emocjonalnej
    ODCINEK 11 Cztery książki, które wspierają w regulacji emocji. Lawrence Cohen „Rodzicielstwo przez zabawę” Daniel Siegel, Tina Payne Bryson „Mózg na TAK” Stephen Porges „Teoria poliwagalna” Stanley Rosenberg „Terapeutyczna moc nerwu błędnego” a także książka Siegla, której tytułu nie pamiętałam: Daniel Siegel „Rozwój umysłu. Jak stajemy się tym, kim jesteśmy” The post DTCZ#11 - O regulacji emocjonalnej first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Alfabet Relacji #16 – E jak Etykiety
  Odcinek 16 – E jak ETYKIETY Etykietowanie jest wszechobecne. Jaki jest jego wpływ na etykietowaną osobę i naszą relację z nią? Czym jest samospełniające się proroctwo? Jak możemy etykietę odkleić? W tym odcinku wspominam o: Konferencji online Happily Family The post Alfabet Relacji #16 - E jak Etykiety first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Alfabet Relacji #15 – E jak empatia
  Odcinek 15 – E jak EMPATIA Czym i po co jest? Czy jest warta zachodu? Co ma wspólnego ze świątynią? Po co empatii ciekawość?   W tym odcinku wspominam o: Książce Paula Blooma „Przeciw empatii” The post Alfabet Relacji #15 - E jak empatia first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DTCZ#10 – Książki o spaniu i niespaniu – rozmowa z gościem
    ODCINEK 10 Dziś wyjątkowy odcinek, bo z udziałem znamienitego gościa: psycholożki Magdaleny Komsty, „pani od snu”, autorki bloga Wymagające. Rozmawiamy z Magdą o książkach dotyczących snu – dla dzieci i dla rodziców. A dokładnie rozmawiamy o tym: Co nam obu pomogło znaleźć wsparcie dla naszych wyzwań w obszarze dziecięcego zasypiania Dlaczego dzieci nie […] The post DTCZ#10 - Książki o spaniu i niespaniu - rozmowa z gościem first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Alfabet Relacji #14 – Dzielenie się
  Odcinek 14 – D jak DZIELENIE SIĘ Dzielenie się obowiązkami w domu, zabawkami, jedzeniem czy troskami – czy te wszystkie sytuacje mają jakiś wspólny mianownik? Jak sprawić, by dzieci chciały się podzielić z innymi? W tym odcinku wspominam o: tekście Anity Janeczek-Romanowskiej (blog Być Bliżej) http://bycblizej.pl/2016/03/21/o-dzieleniu-sie-zabawkami-i-nie-tylko/ tekście Alicji Kost (blog Mataja) https://mataja.pl/2014/04/czy-warto-uczyc-dzielenia-sie-zabawkami-2/ The post Alfabet Relacji #14 - Dzielenie się first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Alfabet Relacji #13 – D jak DOJRZEWANIE
Odcinek 13 – D jak DOJRZEWANIE Czym jest dojrzewanie, a czym dojrzałość? Czy bycie niedojrzałym to coś „nieodpowiedniego”? Jak dojrzewają nastolatki, a jak – dorośli?           W tym odcinku wspominam o prof. Kaczmarzyku:            https://www.ndrk.pl/ The post Alfabet Relacji #13 – D jak DOJRZEWANIE first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Alfabet Relacji #12 – D jak DOSTRAJANIE
  Odcinek 12 – D jak DOSTRAJANIE Najmocniejsze relacje to te, w których często doświadczamy wzajemnego dostrojenia. Często – czyli przynajmniej w proporcji 3:1, trzy sytuacje z dostrojeniem na jedną, w której z różnych powodów do tego dostrojenia nie dochodzi. Jak zatem się dostrajać? Czego potrzeba, by towarzyszyć osobie, która doświadcza silnych emocji? W tym odcinku wspominam […] The post Alfabet Relacji #12 – D jak DOSTRAJANIE first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Alfabet Relacji #11 – D jak DIALOG
  ODCINEK 11 – D jak DIALOG Czym dialog różni się od rozmowy? Czego potrzeba, aby go zbudować? Jakie przekonania mogą nam pomóc w otwarciu przestrzeni dialogu?   W tym odcinku wspominam o: Thomasie Grodonie, autorze „Metody bez porażek” Marshallu Rosenbergu Joachimie Bauerze The post Alfabet Relacji #11 – D jak DIALOG first appeared on Dobra Relacja .
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek