Więcej niż zdrowe odżywianie

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast o zdrowym odżywianiu, trybie życia i nie tylko.
Data dodania: 2014-12-02 17:50:08
Data aktualizacji: 2017-07-21 09:50:13
Audycji w katalogu: 74
Stan: Aktywny :-)
opublikowany ponad miesiąc temu
WNZO 068: Zmiana diety i zdrowie – 3 prawdziwe historie
Czy zmiana diety rzeczywiście może mieć bezpośrednie przełożenie na jakość zdrowia i życia? Czy komuś to się udało? Czy "skórka jest warta wyprawki"? Ile pracy muszę w to włożyć i jakie efekty mogę osiągnąć? Być może takie lub podobne pytania kłębią się w Twojej głowie. Jeżeli tak to jest nagranie właśnie dla Ciebie :-) W tym odcinku mam dla Ciebie 3 niesamowite historie. Dowiesz się z nich, że nie tylko Ty miewasz pokusy do niezdrowego jedzenia. Również nie tylko Tobie ciężko jest czasem zmotywować się do zmiany nawyków żywieniowych. Jest jednak bardzo dobry sposób, aby sobie z tym poradzić. Wyobrazić Post WNZO 068: Zmiana diety i zdrowie – 3 prawdziwe historie pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 60.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
WNZO 067: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz2
Każdy z nas, każdego dnia dokonuje około 200 decyzji żywieniowych... Wypić kawę czy herbatę, zjeść kanapkę czy lekką sałatkę, zjeść gotowy obiad na mieście, czy przyrządzić coś zdrowego od podstaw w domu, itd. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Jak sprawić, aby decyzje, które podejmujemy sprawiały, że każdego dnia jesteśmy pełni energii a w dłuższej perspektywie nie zapadamy na choroby cywilizacyjne? W tym odcinku usłyszysz 2 część rozmowy z dr Grażyną Pająk na temat produktów spożywczych, które należy omijać szerokim łukiem. Zapraszam! Z tego odcinka podcastu dowiesz się: Gdzie i jakie mięso kupować. Jakie ryby są zdrowe. Jak przygotować surówkę, Post WNZO 067: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz2 pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
WNZO 066: Głodówki lecznicze – wybawienie czy szaleństwo?
Zwolennicy głodówek i postów leczniczych nazywają je "operacjami bez skalpela". Przeciwnicy - szaleństwem ocierającym się o znachorstwo i ludowe zabobony. Jednak w czasach, gdy pomimo ciągłego rozwoju medycyny, choroby cywilizacyjne zbierają coraz większe żniwo, szaleństwem byłoby przejść obok nich obojętnie. Jak to jest z tymi głodówkami, pomagają czy szkodzą? Ten podcast to próba mojej subiektywnej odpowiedzi na to pytanie. Jest to temat trudny i kontrowersyjny, bo z jednej strony dotyka tego, co mamy najcenniejsze - naszego zdrowia. Z drugiej, może mieć wpływ na zyski i perspektywy rozwoju koncernów farmakologicznych i medycznych, które wiodą prym w dbaniu o nasze zdrowie. Zapraszam! Post WNZO 066: Głodówki lecznicze – wybawienie czy szaleństwo? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
WNZO 065: Jak zdrowo schudnąć i utrzymać wagę?
Jak zdrowo schudnąć? Na palcach jednej ręki mogę policzyć spotkanie osoby, które chcąc zrzucić zbędne kilogramy brały pod uwagę wpływ wybranej przez nich diety na zdrowie. Wystarczy spojrzeć na reklamy w mediach lub wysyp pseudo diet obiecujących zawrotne rezultaty w bardzo krótkim czasie. Czy tak być musi? Czy naprawdę jedno i drugie, chudnięcie i poprawa zdrowia nie mogą iść w parze? Oczywiście, że mogą! Można chudnąć w zdrowy, zgodny z naturalnymi potrzebami organizmu sposób. Wystarczy wprowadzić kilka zmian w swoim stylu życia, aby stabilizacja wagi nie było okresowym zrywem, ale procesem, który równocześnie długotrwale wspiera regenerację organizmu. Zapraszam do wysłuchania Post WNZO 065: Jak zdrowo schudnąć i utrzymać wagę? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 36.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
WNZO 064: Jak w domu zrobić ekologiczne kosmetyki?
Skupiając się na starannym doborze zdrowego jedzenia nierzadko wcieramy w siebie ogromne ilości substancji, zwane kosmetykami. Mydło, pasta do zębów, balsam do ciała, szampon do włosów, antyperspiranty – to tylko czubek góry lodowej. Często są to produkty wysoce przetworzone, które poprzez skórę są wchłaniane do naszego organizmu. Wcale tak być nie musi! Okazuje się, że większość bardzo specjalistycznych i często kosztowych kosmetyków, środków czystości można zastąpić łatwo dostępnymi, ekologicznymi odpowiednikami. Można też pójść dalej i podstawowe kosmetyki w prosty sposób przygotowywać w domowych warunkach. Jak tego dokonać? Zapraszam do wysłuchania wywiadu z Martyną i Szymonem z bloga NaturalnieNaturalni.pl ! :-) Post WNZO 064: Jak w domu zrobić ekologiczne kosmetyki? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 50.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
WYZWANIE: W 3 dni na sokach zrzuć 3 kg!
Wiosna do doskonały moment na porządki nie tylko w domu, ale przede wszystkim w swoim organizmie. Czas pozbyć się “zimowych zapasów”, nabrać energii, witalności i przy okazji zrzucić kilka kilogramów! Dlatego zapraszamy WSZYSTKICH na bezpłatne 4-dniowe wyzwanie! Świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe to esencja mikroskładników, enzymów i prozdrowotnych substancji bioaktywnych. Odżywiają i regenerują organizm aktywując wbudowane mechanizmy samoodnowy i oczyszczania organizmu. Podejmując się wyznania zrzucisz kilka kilogramów zbędnej wagi, oczyścisz organizm i uwolnisz niespożytą energię jaka drzemie w Twoim  wnętrzu! 27-30.04.2017 – 4 DNI (czwartek – niedziela) NIJ TUTAJ, aby zapisać się na wyzwanie sokowe. Uczestnicząc w wyzwaniu otrzymasz BEZPŁATNIE: wskazówki Post WYZWANIE: W 3 dni na sokach zrzuć 3 kg! pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 6.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
WNZO 063: Co jeść, aby mieć zdrową cerę?
Większość z  nas chce wyglądać atrakcyjnie. Chcemy być ładni, podobać się sobie, ale również innym. Czując się dobrze w własnej skórze mamy wyższą samoocenę, czujemy się pewniejsi, chętniej nawiązujemy relacje i jesteśmy bardziej otwarci na nowe wyzwania - same plusy! Właściwa dieta może być naszym sprzymierzeńcem, nie tylko w utrzymywaniu wagi na właściwym poziomie, ale również w wyglądzie naszego największego organu, którym jest skóra. Aby skóra miała szansę być zdrowa i dobrze wyglądać przede wszystkim trzeba zadbać o budulec. W naszej codziennej diecie muszą znaleźć się produkty, które dostarczą jej surowca, z którego będzie w stanie się odbudowywać. O tym, jak Post WNZO 063: Co jeść, aby mieć zdrową cerę? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WNZO 062: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz1
Często słyszę, że w obecnych czasach nie ma już zdrowych produktów spożywczych, że wszystko jest przesiąknięte chemią i nie ma sensu zwracać uwagi na to, co jemy... Czy oby na pewno? Prawdą jest, że większość obecnie dostępnej żywości jest "daleka od ideału", jednak pewne grupy produktów szkodzą nam w sposób szczególny. Dobrze jest je poznać, aby wiedzieć z jakim ryzykiem wiąże się ich spożywanie i świadomie podjąć decyzję, czy chcemy się narażać, czy może niekoniecznie... W trzecim odcinku z serii Akademia Zdrowia DGD z doktor biologii Grażyną Pająk bez skrupułów demaskujemy największych trucicieli - produkty spożywcze, których regularne jadanie prowadzi Post WNZO 062: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz1 pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 61.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WNZO 061: Chcieć to móc – od fryzjerki do szefa kuchni
Wyobraź sobie, że urodziłaś się w średniej wielkości mieście. Skończyłaś jakąś można powiedzieć przypadkową szkołę, imałaś się różnych zawodów, ale nie do końca wiedziałaś co chcesz robić w życiu. Aż w pewnym momencie przychodzi ten czas, że ktoś lub coś popycha Cię w jedną konkretną stronę. Gdzieś, gdzie zawsze podświadomie chciałaś się znaleźć, ale uczucie było to na tyle słabe, albo ty byłaś na tyle nieśmiała, aby go usłyszeć, aby za nim podążyć… Ale jak już je poczułaś, usłyszałaś to nie ma żadnej siły na Ziemi, aby Cię przed nim powstrzymać. Gotowa? W takim razie poznaj Anię. Miłego słuchania! Z Post WNZO 061: Chcieć to móc – od fryzjerki do szefa kuchni pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
WNZO 060: Jaglany Detoks – brama do zdrowego odżywiania
Organizm człowieka ma wbudowane mechanizmy oczyszczania, czyli pozbywania się zbędnych produktów przemiany materii (toksyn). Jednak współczesne środowisko, dieta i styl życia sprawiają, że nie zawsze działają one skutecznie i część toksyn kumuluje się, powoli zatruwając organizm. Jaglany detoks to jeden ze sposobów, aby w krótkim czasie poprzez zmiany w diecie oczyścić organizm i poczuć się kilka lat młodziej, a przy okazji wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Takich sposobów jest więcej, choćby dieta warzywno-owocowa propagowana w Polsce przez dr Ewę Dąbrowską. Osoby przechodzące posty zdrowotne osiągają spektakularne poprawy samopoczucia i zdrowia. Już po kilku dniach takiej głodówki leczniczej, gdy organizm przejdzie na Post WNZO 060: Jaglany Detoks – brama do zdrowego odżywiania pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
WNZO 059: Akademia Zdrowia DGP – kasze, zboża i gluten
Czy zboża są zdrowe dla człowieka? Z jednej strony są podstawą diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Z drugiej strony sympatycy diety paleo unikają zbóż twierdząc, że pojawiły się w naszej diecie stosunkowo niedawno. Do tego dochodzą jeszcze obiekcje związane z modyfikacjami (łącznie z genetycznymi), które mają na celu maksymalizacje ich produkcji przemysłowej. Jak to jest z tymi zbożami? W drugim odcinku z serii Akademia Zdrowia DGD z doktorem biologii Grażyną Pająk "na warsztat" bierzemy zboża.  Które zboża mogą nam szkodzić i dlaczego, jakie zboża i pseudo zboża są doskonałym składnikiem diety. A wracając do pytania postawionego na początku, czy zboża są Post WNZO 059: Akademia Zdrowia DGP – kasze, zboża i gluten pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
WNZO 058: Co skrywa w sobie dieta paleo?
Nie wiem jak Ty, ale część osób słysząc termin dieta paleo wyobraża sobie półnagiego jaskiniowca biegającego z maczetą po lesie. To bardzo stereotypowe skojarzenie być może korzenie swoje bierze w genezie diety. W tym, że jest ona wzorowana na odległych czasach, gdy jeszcze żyli ludzie pierwotni. Na przestrzeni tysięcy lat świat się zmienił. Zmieniły się też zwyczaje osób nieutożsamiających się ze stylem życia paleo. Jednak korzenie i fundamenty diety paleo ciągle są takie same, takie jakie były wtedy, gdy po ziemi chodzili ludzie pierwotni. Co skrywa w sobie dieta paleo? Co każdy z nas, niezależnie od tego jaką dietę preferuje Post WNZO 058: Co skrywa w sobie dieta paleo? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
WNZO 057: Akademia Zdrowia DGD – zdrowe tłuszcze
Które tłuszcze używać w kuchni a których zdecydowanie się pozbyć? Który zdrowy tłuszcz podgrzewać, a  który używać tylko na zimno? W natłoku wszechobecnych, niekiedy sprzecznych informacji coraz trudniej jednoznacznie odpowiedzieć na te, lub podobne związane ze zdrowym odżywianiem pytania. Dlatego powstał ten odcinek podcastu, a właściwie cała seria... Do nagrania cyklu podcastów dotyczących podstaw zdrowego odżywiania zaprosiłem Grażyną Pająk. Grażyna jest doktorem biologii, od ponad 20tu lat zajmuje się naturoterapią. Ma skończone podyplomowe studia dietetyczne. Przez 18 lat pracowała w zakładzie biologii wód jako biolog, ekolog, przez 8 lat wykładała na wyższej uczelni endoekologię i dietetykę. Jest naprawdę świetną specjalistką Post WNZO 057: Akademia Zdrowia DGD – zdrowe tłuszcze pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
WNZO 056: Kręte drogi do zdrowego odżywiania – historie słuchaczy
Wdrażanie zdrowego odżywiania u każdego z nas będzie wyglądać trochę, lub zupełnie inaczej. Bowiem nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na zmianę diety, na wypracowanie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych. Jadnak bez wątpienia jest to możliwe a nic nie działa lepiej niż rzeczywiste, wzięte z życia przykłady. Przykłady osób, którym takie zmiany udało się wdrożyć. O nagraniu takiego odcinka marzyłem od samego początku mojego podcastowania, czyli od 2-óch lat. Chciałem nagrać audycję z osobami, które właśnie dzięki słuchaniu mojego podcastu dokonały jakiś pozytywnych zmian w swoim życiu. I to nadeszła ta chwila, z wielką radością zapraszam Cię do wysłuchania rozmów z trzema Post WNZO 056: Kręte drogi do zdrowego odżywiania – historie słuchaczy pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 72.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
WNZO 055: Czy antykoncepcja naturalna jest skuteczna?
Wiele osób słysząc termin antykoncepcja naturalna delikatnie uśmiecha się pod nosem... Jedni być może na myśl o tym z czym sam termin się wiąże, drudzy na myśl jej rzekomej wątpliwej skuteczności. Uśmiech niedowiarków jednak zamieni się w zdumienie, gdy dowiedzą się, że antykoncepcja naturalna nie istnieje. Natura bowiem nie przewidziała świadomego działania na rzecz niepoczęcia potomstwa. Byłoby to wbrew fundamentalnej potrzebie podtrzymania i przedłużenia gatunku... O czym w takim razie będzie dzisiejszy podcast? Będzie o naturalnych metodach planowania rodziny. Termin jest bardzo szeroki i zawiera zagadnienia począwszy od przygotowania się do poczęcia potomstwa, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Dalej poprzez Post WNZO 055: Czy antykoncepcja naturalna jest skuteczna? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 50.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
WNZO 054: Jak przebiec ultramaraton?
Duża część regularnie biegających osób przebiegnięcie maratonu stawia sobie jako cel, sprawdzian, który motywuje ich do wstawania rano z łóżka i podejmowania jeszcze większego wysiłku. Nawet wtedy, gdy akurat tego dnia wcale im się biegać nie chce. Jednak są osoby, dla których przebiegnięcie maratonu (42,195 km) jest tylko "rozgrzewką" do dużo, dużo dłuższych biegów... Co ich motywuje? Co sprawia, że porywają się na kilkuset kilometrowe trasy, jak się do nich przygotowują i w jaki sposób takie biegi kształtują ich siłę fizyczną, a przede wszystkim psychiczną? Na te pytania i szereg innych znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym podcaście, w którym rozmawiam z Post WNZO 054: Jak przebiec ultramaraton? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
WNZO 053: Jak zapobiegać powstawaniu alergii?
O leczeniu alergii słyszy się coraz częściej, szczególnie w kontekście małych dzieci, które z uwagi na niedojrzałość układu immunologicznego są na nią najbardziej narażone. Jednak zjawisko nietolerancji i alergii pokarmowych coraz częściej dotyka również dorosłych, dotyka osoby, które jeszcze niedawno nie miały żadnych objawów alergicznych. Skąd się to bierze i, co najważniejsze, jak zjawisku nabywania alergii zapobiegać? Bożena Kropka, dietoterapeutka, autorka książek Pokonaj alergię i Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą z zatrważającą szczerością wyznaje, że do jej gabinetu trafia coraz więcej osób z powikłaniami związanymi z nieudolnym leczeniem farmaceutykami. Wiele osób ciągle jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że Post WNZO 053: Jak zapobiegać powstawaniu alergii? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jaglany Detoks w 2 tygodnie – oczyszczanie organizmu
Czym jest oczyszczanie organizmu? Organizm człowieka jest bardzo dobrze przystosowany do samoistnego wydalania toksyn. Nasze naturalne filtry: wątroba, nerki, skóra, płuca w sposób ciągły pozbywają się z organizmu substancji, które powstają w procesie metabolizmu lub są spożywane wraz z jedzeniem. Jednak z wiekiem, a w szczególności wraz z ilością zanieczyszczeń, którymi jesteśmy bombardowani, skuteczność tych mechanizmów nie zawsze jest wystarczająca. Właśnie po to, aby odciążyć organizm od zanieczyszczeń spożywanych wraz z jedzeniem, oczyścić go, odkwasić, odżywić i nawodnić stworzyliśmy program Jaglany Detoks w 2 tygodnie. Ma on formę dwutygodniowego kursu internetowego, w ramach którego otrzymasz od nas: cykl maili z informacjami jak Post Jaglany Detoks w 2 tygodnie – oczyszczanie organizmu pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 4.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
WNZO 052: Jak dietą pokonać Candida?
Jak pokonać Candida? Grzyby Candida są naturalnym elementem naszej flory bakteryjnej, pomagają w trawieniu pokarmów i żyjąc w symbiozie z dobroczynnymi bakteriami zazwyczaj stanowią zgrane towarzystwo. Jednak w pewnych sytuacjach, np. na skutek antybiotykoterapii, kolonie Candida potrafią zdominować nasz układ trawienny i doprowadzić do powstania patologicznej flory bakteryjnej. W skrajnych przepadkach grzyby Candida mogą wydzielać neurotoksyny, które poprzez układ krwionośny dostają się do naszego mózgu i powodują na przykład napady wilczego głodu, albo stany lękowe. Bywają też przyczyną wielu innych dolegliwości, których związek ze stanem układu pokarmowego nie od razu jest taki oczywisty. Na szczęście przerost grzybów Candida można opanować. Post WNZO 052: Jak dietą pokonać Candida? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 41.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
WNZO: Jaglany Detoks w 3-ech krokach
Zapraszamy Cię serdecznie do obejrzenia serii 3-ech bezpłatnych filmów o jaglanym detoksie. Dowiesz się z nich czym jest jaglany detoks i dlaczego warto go przeprowadzić, ale nie tylko. Opowiemy w nich o naszej sprawdzonej drodze do zdrowego odżywiania, o tym jak tworzyć zdrowe nawyki oraz jakie efekty można uzyskać dzięki oczyszczaniu organizmu. ZAPRASZAMY! :-) Kliknij ten link, aby zapisać się na filmy Jaglany Detoks w 3-ech krokach JAGLANY DETOKS w 3-ech krokach: Chcesz poznać naszą sprawdzoną i działającą drogę do zdrowego odżywiania. Słyszałeś o oczyszczających właściwościach kaszy jaglanej i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. Chcesz zrozumieć na czym polega oczyszczanie organizmu Post WNZO: Jaglany Detoks w 3-ech krokach pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 4.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek