Więcej niż zdrowe odżywianie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast o zdrowym odżywianiu, trybie życia i nie tylko.
Data dodania: 2014-12-02 17:50:08
Data aktualizacji: 2018-01-16 16:10:04
Audycji w katalogu: 82
Stan: Aktywny :-)
opublikowany wczoraj
WNZO 076: Dieta bezglutenowa – komu, dlaczego i jak?
Co na temat diety bezglutenowej ma do powiedzenia osoba od 10 lat zajmująca się promowaniem zdrowego stylu życia? Czy dieta bezglutenowa to tylko nośne hasło czy też faktycznie działająca terapia, która w szczególnych przypadkach sprawdza się przy przewlekłych chorobach i stabilizacji wagi? Komu i w jakich sytuacjach wprowadzenie diety bezglutenowej może pomóc, a kiedy jest to zupełnie bez sensu? I najważniejsze, jak się za to zabrać, aby nie zniechęcić się pierwszymi trudnościami (np. opór rodziny) i odnieść z tego rzeczywistą korzyść. O tym wszystkim rozmawiam z Katarzyną Gurbacką, autorką bardzo popularnego bloga gurbacka.pl i wieloletnią propagatorką zdrowego stylu życia. Zapraszam! Z Post WNZO 076: Dieta bezglutenowa – komu, dlaczego i jak? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 29.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
WNZO 075: Okiem psychologa – zdrowe nawyki
Przełom roku to doskonały moment, aby poczynić postanowienia i na przykład wprowadzić zdrowe nawyki. Jednak nawet jak już je przygotujesz, nawet jak zaczniesz realizować, to prędzej czy później może pojawić się zwątpienie i chęć ich porzucenia. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego praktyczna realizacja rzeczy dla nas ważnych bywa tak trudna i jak sobie z tym poradzić? Odpowiedzi na te i podobne pytania próbowałem znaleźć w rozmowie z Moniką Kotlarek, autorką bloga psycholog-pisze.pl. Nie obiecuję, że po przesłuchaniu tego nagrania wszystkie zaplanowane przez Ciebie postanowienia, np. zdrowe nawyki "same się wdrożą", ale jestem pewien, że w naszej rozmowie znajdziesz niejedną inspirację jak Post WNZO 075: Okiem psychologa – zdrowe nawyki pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 25.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
WNZO 074: Dieta antynowotworowa DGD – oczyszczanie
Czy istnieje dieta antynowotworowa? Statystyki są nieubłagane, z roku na rok coraz więcej osób,  zapada na choroby układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie, cukrzycę i…. to, na co zachorować obawiamy się najbardziej – nowotwory. Medycyna akademicka próbuje nam pomóc, jednak klasyczne terapie medycyny zachodniej bez solidnej zmiany stylu życia zazwyczaj, niestety kończą się wznowieniami choroby, tak zwanymi przerzutami. Okazuje się jednak, że są sprawdzone, dostępne dla każdego sposoby, aby pokonać chorobę. Jakie? Gościem dzisiejszego podcastu jest znana już moim słuchaczom dr Grażyna Pająk, bardzo doświadczona dietoterapeutka, autorka diety DGD. Dieta ta już od ponad 20 lat doskonale sprawdza się w przypadkach różnych chorób Post WNZO 074: Dieta antynowotworowa DGD – oczyszczanie pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 45.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
WNZO 073: Kulisy zdrowego odżywiania
Tak, to już prawie 3 lata - tyle czasu prowadzimy bloga o zdrowym stylu życia. To piękny, bardzo wartościowy i bogaty w doświadczenia okres. Dużo się nauczyliśmy i to co 2, 3 lata temu w dziedzinie zdrowego odżywiania wydawało nam się oczywiste dzisiaj wcale takie być nie musi. Możesz się zastanawiać jak w świetle tych wszystkich przeprowadzonych z ekspertami wywiadów, przeczytanych książek i przeprowadzonych testów obecnie wygląda nasze codzienne odżywianie? Jeżeli tak, to jest to odcinek właśnie dla Ciebie! :-). W dzisiejszym nagraniu odsłaniamy kulisy naszej codziennej kuchni. Od razu napiszę, że nie wszystko czego się dowiedzieliśmy, na stałe u Post WNZO 073: Kulisy zdrowego odżywiania pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 107.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
WNZO 072: Dieta bezglutenowa – od czego zacząć?
O diecie bezglutenowej coraz więcej się mówi, czyta i komentuje. Czy to jest tylko kwestia mody, stylu życia czy też rzeczywista droga do opanowania przewlekłych chorób, wyciszenia alergii czy też stabilizacji wagi? W tym podcaście zabiorę Cię w podróż do przeszłości.  Cofniemy się w czasie o kilka, kilkanaście tysięcy lat, sprawdzimy kiedy gluten pojawił się w diecie człowieka i jak z nim sobie radzili nasi przodkowie. Czy zawsze stanowił problem? Czy też rzeczywiście w ostatnich dziesięcioleciach zaszły zmiany, które uzasadniają jego ograniczenie lub okresową eliminację? Z tego odcinka podcastu dowiesz się: Dieta bezglutenowa - chwilowa moda, czy rzeczywista potrzeba. Kiedy Post WNZO 072: Dieta bezglutenowa – od czego zacząć? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 34.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WNZO 071: Wpływ diety na życie seksualne
Jaki jest wpływ diety na życie seksualne? Być może pomyślisz teraz o pełnych słodkiej woni i pobudzającego aromatu przyprawach? Albo o  owocach czy warzywach prowokujących swoimi kształtami wyobraźnię? No to może chociaż o smakowitych i bogatych w cenne składniki odżywcze owocach morza? Nic z tych rzeczy, ten odcinek podcastu jest zupełnie o czymś innym... To, że dieta ma bezpośredni wpływ na życie seksualne jest faktem - potwierdzają to badania naukowe, na które będziemy się powoływać w tym nagraniu. Jednak rodzaj tego wpływu jest zupełnie inny niż możesz sobie wyobrazić :-) Z tego odcinka podcastu dowiesz się: Czym jest kardioseksuologia. Jakie dysfunkcje Post WNZO 071: Wpływ diety na życie seksualne pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 69.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WNZO 070: 12 zmieniających życie książek!
Już kilkakrotnie dostawałem od słuchaczy prośby o rekomendacje książek dotyczących zdrowego stylu życia. Dlatego w tym podcaście opowiadam o 12 najwartościowszych książkach z tej tematyki, które przeczytałem w ostatnich czasie. Jestem pewien, że każdy interesujący się zdrowym odżywianiem, dbający o przyszłość swoją i najbliższych znajdzie w tym zbiorze coś dla siebie. To już 3 podcast z rekomendacjami czytanych przeze mnie książek. Linki do dwóch poprzednich znajdziesz w notatkach na końcu tego wpisu. Jeżeli temat zdrowego stylu życia jest dla Ciebie nowy, gorąco zachęcam do sięgnięcia w pierwszej kolejności do pozycji, które rekomendowałem we wcześniejszych podcastach. Z tego odcinka podcastu dowiesz Post WNZO 070: 12 zmieniających życie książek! pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 34.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WNZO 069: Jak wsłuchać się w potrzeby organizmu?
Wsłuchaj się w swój organizm. Zrozum jego potrzeby. Odkryj, który pokarm Ci służy, wzmacnia Twoje siły witalne, a który jest dla Ciebie wręcz szkodliwy. Jednak jak to zrobić? Od czego zacząć i jakich sygnałów wypatrywać??? Nie ma jednej idealnej diety dla każdego - to jeden z powodów mnogości różnych diet. Począwszy od surowego witarianizmu, poprzez weganizm, wegetarianizm, dietę Paleo - jak świat długi i szeroki mamy mnóstwo sympatyków i przeciwników wszelakich diet. Kto ma rację? Która dieta dla kogo jest odpowiednia? Na którym etapie życia? W jakim klimacie i na jakiej szerokości geograficznej? Próżno szukać odpowiedzi na te pytania. W internecie, Post WNZO 069: Jak wsłuchać się w potrzeby organizmu? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
WNZO 068: Zmiana diety i zdrowie – 3 prawdziwe historie
Czy zmiana diety rzeczywiście może mieć bezpośrednie przełożenie na jakość zdrowia i życia? Czy komuś to się udało? Czy "skórka jest warta wyprawki"? Ile pracy muszę w to włożyć i jakie efekty mogę osiągnąć? Być może takie lub podobne pytania kłębią się w Twojej głowie. Jeżeli tak to jest nagranie właśnie dla Ciebie :-) W tym odcinku mam dla Ciebie 3 niesamowite historie. Dowiesz się z nich, że nie tylko Ty miewasz pokusy do niezdrowego jedzenia. Również nie tylko Tobie ciężko jest czasem zmotywować się do zmiany nawyków żywieniowych. Jest jednak bardzo dobry sposób, aby sobie z tym poradzić. Wyobrazić Post WNZO 068: Zmiana diety i zdrowie – 3 prawdziwe historie pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 60.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
WNZO 067: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz2
Każdy z nas, każdego dnia dokonuje około 200 decyzji żywieniowych... Wypić kawę czy herbatę, zjeść kanapkę czy lekką sałatkę, zjeść gotowy obiad na mieście, czy przyrządzić coś zdrowego od podstaw w domu, itd. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Jak sprawić, aby decyzje, które podejmujemy sprawiały, że każdego dnia jesteśmy pełni energii a w dłuższej perspektywie nie zapadamy na choroby cywilizacyjne? W tym odcinku usłyszysz 2 część rozmowy z dr Grażyną Pająk na temat produktów spożywczych, które należy omijać szerokim łukiem. Zapraszam! Z tego odcinka podcastu dowiesz się: Gdzie i jakie mięso kupować. Jakie ryby są zdrowe. Jak przygotować surówkę, Post WNZO 067: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz2 pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
WNZO 066: Głodówki lecznicze – wybawienie czy szaleństwo?
Zwolennicy głodówek i postów leczniczych nazywają je "operacjami bez skalpela". Przeciwnicy - szaleństwem ocierającym się o znachorstwo i ludowe zabobony. Jednak w czasach, gdy pomimo ciągłego rozwoju medycyny, choroby cywilizacyjne zbierają coraz większe żniwo, szaleństwem byłoby przejść obok nich obojętnie. Jak to jest z tymi głodówkami, pomagają czy szkodzą? Ten podcast to próba mojej subiektywnej odpowiedzi na to pytanie. Jest to temat trudny i kontrowersyjny, bo z jednej strony dotyka tego, co mamy najcenniejsze - naszego zdrowia. Z drugiej, może mieć wpływ na zyski i perspektywy rozwoju koncernów farmakologicznych i medycznych, które wiodą prym w dbaniu o nasze zdrowie. Zapraszam! Post WNZO 066: Głodówki lecznicze – wybawienie czy szaleństwo? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
WNZO 065: Jak zdrowo schudnąć i utrzymać wagę?
Jak zdrowo schudnąć? Na palcach jednej ręki mogę policzyć spotkanie osoby, które chcąc zrzucić zbędne kilogramy brały pod uwagę wpływ wybranej przez nich diety na zdrowie. Wystarczy spojrzeć na reklamy w mediach lub wysyp pseudo diet obiecujących zawrotne rezultaty w bardzo krótkim czasie. Czy tak być musi? Czy naprawdę jedno i drugie, chudnięcie i poprawa zdrowia nie mogą iść w parze? Oczywiście, że mogą! Można chudnąć w zdrowy, zgodny z naturalnymi potrzebami organizmu sposób. Wystarczy wprowadzić kilka zmian w swoim stylu życia, aby stabilizacja wagi nie było okresowym zrywem, ale procesem, który równocześnie długotrwale wspiera regenerację organizmu. Zapraszam do wysłuchania Post WNZO 065: Jak zdrowo schudnąć i utrzymać wagę? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 36.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
WNZO 064: Jak w domu zrobić ekologiczne kosmetyki?
Skupiając się na starannym doborze zdrowego jedzenia nierzadko wcieramy w siebie ogromne ilości substancji, zwane kosmetykami. Mydło, pasta do zębów, balsam do ciała, szampon do włosów, antyperspiranty – to tylko czubek góry lodowej. Często są to produkty wysoce przetworzone, które poprzez skórę są wchłaniane do naszego organizmu. Wcale tak być nie musi! Okazuje się, że większość bardzo specjalistycznych i często kosztowych kosmetyków, środków czystości można zastąpić łatwo dostępnymi, ekologicznymi odpowiednikami. Można też pójść dalej i podstawowe kosmetyki w prosty sposób przygotowywać w domowych warunkach. Jak tego dokonać? Zapraszam do wysłuchania wywiadu z Martyną i Szymonem z bloga NaturalnieNaturalni.pl ! :-) Post WNZO 064: Jak w domu zrobić ekologiczne kosmetyki? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 50.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
WYZWANIE: W 3 dni na sokach zrzuć 3 kg!
Wiosna do doskonały moment na porządki nie tylko w domu, ale przede wszystkim w swoim organizmie. Czas pozbyć się “zimowych zapasów”, nabrać energii, witalności i przy okazji zrzucić kilka kilogramów! Dlatego zapraszamy WSZYSTKICH na bezpłatne 4-dniowe wyzwanie! Świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe to esencja mikroskładników, enzymów i prozdrowotnych substancji bioaktywnych. Odżywiają i regenerują organizm aktywując wbudowane mechanizmy samoodnowy i oczyszczania organizmu. Podejmując się wyznania zrzucisz kilka kilogramów zbędnej wagi, oczyścisz organizm i uwolnisz niespożytą energię jaka drzemie w Twoim  wnętrzu! 27-30.04.2017 – 4 DNI (czwartek – niedziela) NIJ TUTAJ, aby zapisać się na wyzwanie sokowe. Uczestnicząc w wyzwaniu otrzymasz BEZPŁATNIE: wskazówki Post WYZWANIE: W 3 dni na sokach zrzuć 3 kg! pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 6.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
WNZO 063: Co jeść, aby mieć zdrową cerę?
Większość z  nas chce wyglądać atrakcyjnie. Chcemy być ładni, podobać się sobie, ale również innym. Czując się dobrze w własnej skórze mamy wyższą samoocenę, czujemy się pewniejsi, chętniej nawiązujemy relacje i jesteśmy bardziej otwarci na nowe wyzwania - same plusy! Właściwa dieta może być naszym sprzymierzeńcem, nie tylko w utrzymywaniu wagi na właściwym poziomie, ale również w wyglądzie naszego największego organu, którym jest skóra. Aby skóra miała szansę być zdrowa i dobrze wyglądać przede wszystkim trzeba zadbać o budulec. W naszej codziennej diecie muszą znaleźć się produkty, które dostarczą jej surowca, z którego będzie w stanie się odbudowywać. O tym, jak Post WNZO 063: Co jeść, aby mieć zdrową cerę? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
WNZO 062: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz1
Często słyszę, że w obecnych czasach nie ma już zdrowych produktów spożywczych, że wszystko jest przesiąknięte chemią i nie ma sensu zwracać uwagi na to, co jemy... Czy oby na pewno? Prawdą jest, że większość obecnie dostępnej żywości jest "daleka od ideału", jednak pewne grupy produktów szkodzą nam w sposób szczególny. Dobrze jest je poznać, aby wiedzieć z jakim ryzykiem wiąże się ich spożywanie i świadomie podjąć decyzję, czy chcemy się narażać, czy może niekoniecznie... W trzecim odcinku z serii Akademia Zdrowia DGD z doktor biologii Grażyną Pająk bez skrupułów demaskujemy największych trucicieli - produkty spożywcze, których regularne jadanie prowadzi Post WNZO 062: Akademia Zdrowia DGD – co najbardziej szkodzi cz1 pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 61.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
WNZO 061: Chcieć to móc – od fryzjerki do szefa kuchni
Wyobraź sobie, że urodziłaś się w średniej wielkości mieście. Skończyłaś jakąś można powiedzieć przypadkową szkołę, imałaś się różnych zawodów, ale nie do końca wiedziałaś co chcesz robić w życiu. Aż w pewnym momencie przychodzi ten czas, że ktoś lub coś popycha Cię w jedną konkretną stronę. Gdzieś, gdzie zawsze podświadomie chciałaś się znaleźć, ale uczucie było to na tyle słabe, albo ty byłaś na tyle nieśmiała, aby go usłyszeć, aby za nim podążyć… Ale jak już je poczułaś, usłyszałaś to nie ma żadnej siły na Ziemi, aby Cię przed nim powstrzymać. Gotowa? W takim razie poznaj Anię. Miłego słuchania! Z Post WNZO 061: Chcieć to móc – od fryzjerki do szefa kuchni pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
WNZO 060: Jaglany Detoks – brama do zdrowego odżywiania
Organizm człowieka ma wbudowane mechanizmy oczyszczania, czyli pozbywania się zbędnych produktów przemiany materii (toksyn). Jednak współczesne środowisko, dieta i styl życia sprawiają, że nie zawsze działają one skutecznie i część toksyn kumuluje się, powoli zatruwając organizm. Jaglany detoks to jeden ze sposobów, aby w krótkim czasie poprzez zmiany w diecie oczyścić organizm i poczuć się kilka lat młodziej, a przy okazji wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Takich sposobów jest więcej, choćby dieta warzywno-owocowa propagowana w Polsce przez dr Ewę Dąbrowską. Osoby przechodzące posty zdrowotne osiągają spektakularne poprawy samopoczucia i zdrowia. Już po kilku dniach takiej głodówki leczniczej, gdy organizm przejdzie na Post WNZO 060: Jaglany Detoks – brama do zdrowego odżywiania pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
WNZO 059: Akademia Zdrowia DGP – kasze, zboża i gluten
Czy zboża są zdrowe dla człowieka? Z jednej strony są podstawą diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Z drugiej strony sympatycy diety paleo unikają zbóż twierdząc, że pojawiły się w naszej diecie stosunkowo niedawno. Do tego dochodzą jeszcze obiekcje związane z modyfikacjami (łącznie z genetycznymi), które mają na celu maksymalizacje ich produkcji przemysłowej. Jak to jest z tymi zbożami? W drugim odcinku z serii Akademia Zdrowia DGD z doktorem biologii Grażyną Pająk "na warsztat" bierzemy zboża.  Które zboża mogą nam szkodzić i dlaczego, jakie zboża i pseudo zboża są doskonałym składnikiem diety. A wracając do pytania postawionego na początku, czy zboża są Post WNZO 059: Akademia Zdrowia DGP – kasze, zboża i gluten pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
WNZO 058: Co skrywa w sobie dieta paleo?
Nie wiem jak Ty, ale część osób słysząc termin dieta paleo wyobraża sobie półnagiego jaskiniowca biegającego z maczetą po lesie. To bardzo stereotypowe skojarzenie być może korzenie swoje bierze w genezie diety. W tym, że jest ona wzorowana na odległych czasach, gdy jeszcze żyli ludzie pierwotni. Na przestrzeni tysięcy lat świat się zmienił. Zmieniły się też zwyczaje osób nieutożsamiających się ze stylem życia paleo. Jednak korzenie i fundamenty diety paleo ciągle są takie same, takie jakie były wtedy, gdy po ziemi chodzili ludzie pierwotni. Co skrywa w sobie dieta paleo? Co każdy z nas, niezależnie od tego jaką dietę preferuje Post WNZO 058: Co skrywa w sobie dieta paleo? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek