Just for Fun

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Just4fun to podcast technologiczny ze świata JavaScript i frontend. Co dwa tygodnie zapraszamy do naszego studia gości i dyskutujemy o najnowszych trendach w świecie frontend-u.
Data dodania: 2015-08-27 22:09:10
Data aktualizacji: 2021-01-22 02:10:06
Audycji w katalogu: 18
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
Just4Fun - Seria 2 Odcinek 1 - O Cloud IoT z Pawełem Fiderkiem
Wracamy z nowymi odcinkami i nową serią - Internet of Things (IoT) a na pierwszy ogień idze Paweł Fiderek z temamtem Cloud IoT. Rozmawiamy o tym czym jest IoT oraz o technologiach które stoją za rozwojem tej gałęzi software development-u.
pobierz 51.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Teaser nowego sezonu
Zapraszamy na nowe odcinki Just4fun
pobierz 1.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Just4Fun Extra - Odcinek 3 - O Elm z Danielem Materowskim
Tym razem będziemy rozmawiać o języku Elm z Danielem Materowskim. Temat ten przewija się na różnego rodzaju meetupach i konferencjach już od 2012 roku. Zaś architektura Elm-a legła u podstaw m.in. Redux-a. Podczas rozmowy poruszamy tematy takie jak języki silnie typowane, modelowanie domeny biznesowej czy DSL-e.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Just4Fun Extra - Odcinek 2 - O Elixir z Tymonem Tobolskim
Just4Fun Extra - kolejna odsłona. W drugim odcinku tej serii wraz z Tymonem Tobolskim będziemy rozmawiać o języku Elixir. Tym razem dotkniemy tematu aplikacji webowych od strony backenend-u. W poszukiwaniu alternatyw dla takich platform jak node.js czy Ruby on Rails w kontekście poszukiwania większej wydajności, skalowalności i poczucia bezpieczeństwa. Będziemy też poruszać tematy z zakresu programowania funkcyjnego, DSL oraz gorącego ostatnio tematu DevOps.
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Just4Fun Extra - Odcinek 1 - O Go lang z Dobrosławem Żybortem
Zapraszamy na nową serię - Just4Fun Extra w której wraz z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać o ciekawych językach programowania, framework-ach oraz narzędziach, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. W pierwszym odcinku tej serii wraz z Dobrosławem Żybortem będziemy rozmawiać o języku Go, który na przestrzeni ostatnich lat zyskuje dużą zainteresowanie. Zagłębimy się w elementy, które odróżniają Go od innych języków programowania, jak m.in. aspekty wydajnościowe a także community czy dostępność bibliotek i narzędzi.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Odcinek 13 - O standardach ECMAScript rozmawiamy ze Stasiem Małolepszym
W dyskusjach o JS w ostatnich 2 latach często przewija się temat zmiany standardu, nowych funkcjonalności czy szeroko pojętych zmian w języku.W tym odcinku wraz ze Stasiem Małolepszym wprowadzimy Was w świat nowych funkcji i koncepcji języka. Tak, aby można było wybrać właściwe narzędzia i przy okazji nie zachłysnąć się nowościami.
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 12 - O Devtoolsach rozmawiamy z Konradem Dzwinelem
Codziennie spędzamy wiele godzin na pracy z przeglądarką. Kryje ona w sobie mnóstwo przydatnych narzędzi i ukrytych opcji. Dziś chcemy podzielić się z Wami tajnikami DevTools.Rozmawiamy z Konradem Dzwinelem - Google Developer Expertem. Dowiecie się czy trudno jest skompilować Google Chrome, jak użyć mniej znanych opcji oraz posłuchacie o doświadczeniach Konrada w tworzeniu rozszerzeń.
pobierz 43.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 11 - O community rozmawiamy z Damianem Wielgosikiem
Po dwóch mocno technicznych odcinkach, w których mieliśmy okazję podyskutować zarówno o Angular2 jak i React.js zapraszamy na bardziej luźną rozmowę.W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z Damianem Wielgosikiem. Od wielu już lat jest aktywnym członkiem i animatorem community. Jego pozytywna energia, optymizm i doświadczanie pozwoliły na zrealizowanie wielu interesujących pomysłów na spotkania, szkolenia czy konferencje.Wspólnie z nim chcemy się podzielić naszymi doświadczaniami i przemyślenia w zakresie bycia częścią czegoś większego.
pobierz 45.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 10 - O Angular 2 rozmawiamy z Wojciechem Kwiatkiem
Przy okazji wydania Angular 2 w wersji Release Candidate, chcemy poruszyć temat, który od dawna wisiał w powietrzu. Ten framework jak żaden inny wygenerował dużo emocji w community.W tym odcinku rozmawiamy z Wojciechem Kwiatkiem, który na co dzień pracuje w tym środowisku nad produkcyjną aplikacją.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Ocinek 09 - O react.js rozmawiamy z Adamem Babikiem
Wraz z gwałtownym rozwojem i zmianami jakie zachodzą w react.js i React Native, postanowiliśmy zagłębić się w koncepcję react-a i możliwości jakie daje nam ta biblioteka. Z Adamem Babikiem rozmawiamy o tym czym react.js różni się od innych bibliotek.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 08 - O gamedev w HTML5/JS rozmawiamy z Andrzejem Mazurem
Idąc za ciosem, w kolejnym odcinku rozmawiamy Arturem Skowroński o tworzeniu gier w HTML5 i JS. O tym jak zacząć swoją przygodę w świecie gamedev-u. Od pierwszego kroku, którym jest napisanie prostej gry, poprzez różne aspekty związane z tym, jak ta branża różni się od innych, aż po katalog narzędzi i bibliotek. Całość uzupełniona dużą ilością komentarzy i anegdot.
pobierz 42.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 07 - O programowaniu funcyjnym i RxJS rozmawiamy z Arturem Skowrońkim
Pod dłuższej nieobecności wracamy pełni sił z mocnym materiałem. Z Arturem Skowroński poruszamy temat programowania funkcyjnego i reaktywnego w zakresie JS.Począwszy od podstawowych koncepcji programowania funkcyjnego, przez różnice w konstrukcjach językowych, aż do programowanie reaktywnego i ciekawych bibliotek. Całość okraszona dużą ilością przykładów, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
pobierz 50.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek O6 - O meet.js rozmawiamy z Michałem Ostruszką
W tym odcinku wracamy do tematu knowledge sharing.Z Michałem Ostruszką rozmawiamy o tym jak ciężko jest nadążyć za dynamicznie zmieniającym się światem frontendu i JS oraz dlaczego warto zainteresować się spotkaniami w ramach lokalnych grup meet.js.Wszystkich słuchaczy serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach. Jest wiele rzeczy, którym zajmujemy się w tak zwanym międzyczasie, którymi warto się podzielić na prelekcjach, lightning talk-ach czy po prostu podczas przerw między prelekcjami.
pobierz 18.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 05 - O ember.js rozmawiamy z Karolem Galanciakiem
W tym odcinku rozmawiamy z Karolem Galanciakem o jego pracy i doświadczeniach z ember.js, gdzie zostało rozwiązanych wiele bolączek i problemów z jakimi stykają się developerzy innych rozwiązań.Warto spojrzeć od innej strony na to jak to jako można pisać czy strukturalizować aplikacji, aby nabrać szerszej perspektywy na aplikacje webowe. W ember.js to konwencja jest ważnym elementem procesu wytwarzania oprogramowania. Zaś cały ekosystem oparty jest o narzędzie konsolowe, które zapewnia wszystko to, co jest potrzebne do pracy.
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 04 - O nodeschool rozmawiamy z Adamem Niedzielskim
Nodeschool to ciekawa inicjatywa cyklicznych spotkań, skoncentrowanych wokół technologii node.js. W tym odcinku chcemy opowiedzieć o tym czemu ten event to świetny pomysł na aktywne spędzenie soboty i dyskusje z ciekawymi ludźmi.
pobierz 32.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 03 - O WebComponents i Polymer-ze z Leną Rodziewicz
W przeciągu kilkunastu ostatnich miesięcy WebComponents i Polymer zyskują zainteresowanie wśród developerów na całym świecie. Również twórcy framework-ów i bibliotek zaczynają implementować ten standard.Obietnica budowania aplikacji z komponentów przy użyciu API jest na wyciągnięcie ręki. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z Leną Rodziewicz o jej doświadczeniach z WebComponents i Polymerem.
pobierz 79.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Odcinek 02 - O meteorze rozmawiamy z Szymonem Paluchem
W drugim wydaniu podcastu just4fun, mieliśmy okazję porozmawiać z Szymonem Paluchem na temat meteora.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 01 - O Typescript-cie z Jakubem Jedryszkiem
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o TypeScript-cie (TS) z Jakubem Jedryszkiem, który na co dzień korzysta z tego narzędzia w pracy.W przeciągu ostatnich miesięcy dzięki współpracy zespołu Angular2 i Microsoft-u temat TypeScript-u jest na językach w branży frontendowej. Chcemy podzielić się w Wami naszymi przemyśleniami w tym zakresie.
pobierz 41.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek