Kropka Nad M

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Poruszam w nim tematy związane z bieganiem, jazdą na rowerze (nie tylko sportową) oraz pływaniem na basenie/pływalni jak i na wodach otwartych. Wraz z moimi gośćmi dzielimy się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami. Jeśli uprawiasz jedną z trzech dyscyplin (bieganie, kolarstwo, pływanie) i chcesz połączyć ją z innymi, znajdziesz zarówno dawkę motywacji jak i porady dotyczące wszystkiego co jest związane z triathlonem. Do odcinków staram się zapraszać osoby, które mają dużo większą wiedzę i doświadczenie ode mnie, tak by treść miała jak największą wartość dla słuchacza... i dla mnie ;)
Data dodania: 2015-09-04 00:30:25
Data aktualizacji: 2017-04-24 15:10:21
Audycji w katalogu: 32
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
KnM #31 – Zabawa biegowa i kurs TriSutto
Niektóre ze środków treningowych wyglądają na papierze bardzo podobnie mimo, że spełniają inne funkcje w planie treningowym. Dzisiaj rozmawiamy m.in. o różnicach między zabawą biegową, a fartlekiem. Poza dawką wiedzy na temat jednostek treningoworkych zamieniam z Tomkiem kilka słów o zgrupowaniu kończącym jego kurs na trenera TriSutto. Pod nagraniem video z podcastem znajdziesz również kilka zdjęć z tego obozu. Miłego słuchania i oglądania! :)
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
KnM #30 – Triathlon w rytmie vege na Nowej Zelandii – Paweł Chalacis
Czy Nowa Zelandia to kraina mlekiem i miodem płynąca? Dzisiaj z moim gościem rozmawiam o triathlonie w tym rejonie świata, a przy okazji zahaczamy o tematy diety roślinnej. Z Pawłem znamy się od jakiegoś czasu. Kiedyś trafiłem na jego materiały na YouTubie. Poszukiwał wtedy osób związanych z triathlonem, które są świadome tego jak trenują. Przy okazji prosił o to by udostępnić mu trochę swoich danych odnośnie różnych jednostek treningowych. Nasza pierwsza rozmowa była na temat przekazania owych wykresików. ;) Pamiętam, że przy tej okazji powiedział, że zna "Kropkę", a to były moje początki w podcastingu. Gdy dowiedziałem się, że planuje on wystartować w dwóch pełnych Ironmanach z dwutygodniową przerwą między zawodami pomyślałem, że może to być ciekawy temat na odcinek. Coś z cyklu "don't try this at home". ;) Jeśli chcesz dowiedzieć się jak finalnie potoczyła się ta historia zapraszam do naszej dość obszernej rozmowy. :) Miłego słuchania. Korzystając z okazji chcę zaprosić Ciebie na mojego Patronite'a. O tym co to jest i dlaczego tam się znalazłem dowiesz się, gdy wejdziesz na patronite.pl/ironfactory .
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
KnM #29 – Hejt na Tri Szkołe ;) – Asia Skutkiewicz o piankach i rozciąganiu
Nareszcie mamy w podcaście nieco więcej polemiki i kontrargumenty. :) Bardzo merytoryczna rozmowa o tym, że świat (a w nim pływanie i rozciąganie) nie jest czarno białe i że na każde pytanie można odpowiedzieć "to zależy". W Tri Szkole mamy tymczasowe zastępstwo. Asia bardzo obszernie odpowiedziała na ostatni odcinek z Tomkiem, a że się znamy i wcześniej już planowaliśmy zrobić coś wspólnie w "Kropce", to uznałem, że fajnie byłoby porozmawiać już teraz. Tomek opala się na zgrupowaniu u Bretta Suttona ;), więc wszystkie kropki zostały połączone i możesz posłuchać świetnej rozmowy z Asią. Polecam ten odcinek. Jeśli chcesz dodatkowo zobaczyć moje reakcje na niektóre twierdzenia mojego gościa, to zapraszam do obejrzenia tego odcinka na YouTube , a przy okazji do subskrypcji kanału . :)
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KnM #28 – Mentalność mistrza świata – Marcin MKON Konieczny
Triathlon to nie tylko 3 dyscypliny. Jest tego trochę więcej jak choćby trening żywieniowy, regeneracja, trening ogólnorozwojowy. To początek góry lodowej, bo gdy mamy rodzinę, to poziom trudności wzrasta wielokrotnie. MKON jest bardzo charakterystyczną postacią polskiego triathlonu. Zawodniczo - cholernie mocny, życiowo - wariat z zacięciem filantropa. Prywatnie pewnie niewielu z nas go zna. Ja nie znam, więc myślałem że będę rozmawiał ze śmieszkiem i się zawiodłem. ;) Jednak z rozmowy jestem bardzo zadowolony... i Ty też będziesz jeśli odsłuchasz całego wywiadu. :)
pobierz 46.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KnM #27 – Tri Szkoła – o piankach do pływania, rozciąganiu i kręceniu korbą
Jaką piankę wybrać? O co pytać sprzedawcę? Na co zwrócić uwagę? Ile kilometrów kręcić na rowerze do olimpijki oraz po co w ogóle się rozciągamy? Na te pytania odpowiadamy w tym odcinku podcastu Serdeczne dzięki za spływające pytania. Czekam na więcej! :-)
pobierz 21.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
KnM #26 – Buty do biegania dla amatorów i elity oraz obecność marek na rynku biegowym
Żyjemy w pięknych czasach, w których nie jest istotne czy wstając z kanapy ważysz 60 czy 120 kg. Możesz zacząć się ruszać w bezpieczny sposób, o ile poznasz kilka podstawowych zasad dotyczących tego jak zacząć przygodę z bieganiem. Dzisiaj podcast o tym w co ubieramy nasze stopy podczas biegania. Mateusz Jasiński był już gościem mojego podcastu. Razem z Łukaszem Remisiewiczem zabrali nas w podróż po nowojorskim maratonie . Tym razem rozmawiamy o czymś zupełnie innym. Chciałem wejść w głąb buta biegowego i dowiedzieć się co w trawie piszczy i czy to wszystko jest nam potrzebne. Rozmowa zatoczyła szersze kręgi i w tym odcinku usłyszycie również powiązanie technologii w butach i stronach sportowych z zawodnikami elity biegowej.
pobierz 52.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
KnM #25 – Tri Szkoła z Tomkiem Spaleniakiem
Pomysł odcinków, w których poruszany byłby krótki, konkretny problem danej osoby chodził mi po głowie od dawna. Dzisiaj ruszamy z nowym cyklem w Kropce nad M, czyli poradami od trenera. Po pierwsze i najważniejsze, zapraszam was do zadawania pytań. Zamysł tej serii jest taki byście to wy skorzystali z niej w największym stopniu dostając odpowiedzi na swoje pytania. […]
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KnM #24 – Mocne strony w sportach wytrzymałościowych
Czy nasze cechy charakteru definiują możliwość odniesienia sukcesu w sporcie wytrzymałościowym? W tym odcinku poruszamy temat talentów i ich oddziaływania na nasz rozwój sportowy. Na Instytut Gallupa trafiłem wiele lat temu. Chciałem zrobić test ale z tym "chceniem" było podobnie jak z "chciałbym trzymać dietę". Czyli na "chceniu" się skończyło. ;) Parę miesięcy temu poznałem Dominika. Zupełnie przypadkowo, lub jak wolą inni - los tak chciał. Z uwagi na to, że edytuję podcast Dominika zacząłem czerpać wiedzę z jego audycji. Wciągnąłem się, zrobiłem test i doznałem lekkiego szoku.
pobierz 68.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
KnM #23 – Jak pływać szybko i ekonomicznie – opowiada Sebastian Karaś
Czy można pływać szybko i ekonomicznie? Jeśli szybko oznacza 1:13/100m, a ekonomicznie, to utrzymać takie tempo przez 30 kilometrów, to ten podcast jest dla Ciebie. Gościem tego odcinka podcastu jest Sebastian Karaś. Pierwszy raz usłyszałem o nim po sprincie Herbalife Ironman Gdynia w Gdyni. W tamtych zawodach startowałem w pierwszej fali. Gdy nasza fala zakończyła zawody startowała druga fala, a w niej sztafety. Stałem i kibicowałem powoli wracając do domu. Trafiłem na moment gdy pierwszy zawodnik kończył etap rowerowy. Chwilę potem zobaczyłem biegnącego Marcina Chabowskiego ( podcast z Marcinem ). To był jedyny zawodnik z tej sztafety, którego wtedy znałem z widzenia.
pobierz 78.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
KnM #22 – Jak fizjoterapeuta może pomóc triathloniście?
Wiele sportowców znajduje się teraz w okresie roztrenowania. W dzisiejszej rozmowie odpowiadamy na pytanie co zrobić by następny sezon startowy był wolny od kontuzji i problemów z mięśniami i stawami. Nikt nie lubi kontuzji. Nie dość, że boli to do tego irytuje nas przerwa w treningach. Niektórzy z nas dodatkowo, przy okazji kontuzji wydają pieniądze na dodatkowe leczenie - zwykle wizyty u fizjoterapeuty. Czy tak musi być? Przepytałem mojego gościa co zrobić by nie musieć do niego chodzić oraz czy "niechodzenie" się opłaca. ;) Zapraszam do wysłuchania rozmowy i koniecznie daj znać co myślisz o pomyśle, o którym wspominałem na końcu tego podcastu.
pobierz 60.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
KnM #21 – Jak przygotować się do ultramaratonu kolarskiego?
Dystans ultra. Rozmawiałem już w podcaście o ultrabiegach. Rozmawiałem o ultratriathlonach. Przyszedł czas na ultrakolarstwo. :) Moje podejście do sportu staram się komunikować jasno. Nie spieszyło mi się do debiutów na coraz dłuższych dystansach. Do każdego nowego wyzwania chciałem być przygotowany, by osiągnąć jakiś w miarę przyzwoity wynik. Jednak dzięki rozmowie, którą usłyszysz w tym […]
pobierz 98.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
KnM #20 – Jak nie biegać maratonów, czyli rozmowa o Maratonie Wrocławskim i nie tylko
Relacja na gorąco z wrocławskiego maratonu. Prawie na gorąco. ;) Pobiegliśmy w niedzielę rano, a podcast nagrywaliśmy w poniedziałek rano. Wystarczający czas by odczuć ból pomaratoński, a z drugiej strony zachować świeżość emocji z samego biegu. Dzisiaj przedstawiam nieco inny odcinek podcastu niż zwykle. Tym razem nie ma żadnego tematu przewodniego. Od dawna chciałem nagrać zwykłą, lekką […]
pobierz 69.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
KnM #19 – Trening i dziwne przygody ultramaratończyków – Magda Łączak i Paweł Dybek
Ile trzeba biegać by ukończyć ultramaraton? Ile trzeba biegać by go wygrać? Co jeść i pić oraz jaką strategię przygotować na start? Po pierwszej części mojej rozmowy z Magdą i Pawłem stwierdziłem, że ultra to nie moja bajka. Minęło trochę czasu od mojego ostatniego maratonu, więc pewnie zapomniałem co to prawdziwy ... ...
pobierz 44.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
KnM #18 – Przydatny sprzęt i przygotowanie mentalne do ultramaratonów – Magda Łączak i Paweł Dybek
Biegi na dystansie ultra. Magdalena Łączak i Paweł Dybek z Salomon Suunto Team są znakomitymi zawodnikami startującymi na dystansach dłuższych niż maraton. Żeby nie było zbyt łatwo, biegają ultradystanse po górach. Tym razem serwuje odcinek o bieganiu na dystansie ultra. Co ciekawe, tak jak w przypadku innego wywiadu o ultra dystansach, tak i ... ...
pobierz 55.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
KnM #17 – Grupy osprzętu rowerowego – Szajbajk
Osprzęt rowerowy to pierwsze co rzuca się w oczy innym kolarzom przy spotkaniach. Parę literek na tylnej przerzutce szybko identyfikuje poziom sprzętu jaki mamy. Dla niektórych oznacza również poziom sportowy zawodnika ale ten wskaźni jest akurat mocno mylący. ;) Dzisiejszego gościa poznałem na Youtubie. Po kilku tygodniach (miesiącach?) oglądania jego ... ... Post KnM #17 – Grupy osprzętu rowerowego – Szajbajk pojawił się poraz pierwszy w IronFactory.pl - triathlon, bieganie, sport .
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
KnM #16 – North Pole Marathon: historia prawdziwa – Piotr Suchenia
Zapłacić 11900€, polecieć na Biegun Północny i nie móc wystartować w maratonie. To musi boleć… ale nic jeszcze nie jest stracone! Piotr poleciał, wrócił… i za rok poleci jeszcze raz. :) Wiele osób na żywo śledziło relację Piotrka z Bieguna Północnego. Mimo, że nas tam nie było, to emocje do nas ... ... Post KnM #16 – North Pole Marathon: historia prawdziwa – Piotr Suchenia pojawił się poraz pierwszy w IronFactory.pl - triathlon, bieganie, sport .
pobierz 47.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KnM #15 – Co powinien jeść sportowiec wytrzymałościowy? – rozmowa z Agnieszką Wierciak
Co jeść na redukcji? Co jeść by osiągnąć lepszy wyniki sportowe? Oto pytania, które miałem w głowie wybierając się po poradę do dietetyczki. Z Agnieszką spotkałem się w jej drugim domu: Crossfit Avanport. Miejsce nowe ale już dość znane na trójmiejskiej mapie sportowej. Szczególne miejsce ma w sercach niektórych triathlonistów, którzy odwiedzili ... ... Post KnM #15 – Co powinien jeść sportowiec wytrzymałościowy? – rozmowa z Agnieszką Wierciak pojawił się poraz pierwszy w IronFactory.pl - triathlon, bieganie, sport .
pobierz 43.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KnM #14 – Jak mądrze wydać milion złotych na triathlon ;)
Czy zwycięstwo w zawodach triathlonowych można sobie kupić? Nie. Można natomiast „zarobić” trochę czasu wykorzystując różne sztuczki lub wydając pewną kwotę pieniędzy. Nie biegam, nie pływam, nie jeżdżę na rowerze… to  chociaż sobie porozmawiam o tym. W takim nastroju, z katarem i bolącym gardłem zasiadłem do rozmowy z Mikołajem. Trochę żałuję, że ... ... Post KnM #14 – Jak mądrze wydać milion złotych na triathlon ;) pojawił się poraz pierwszy w IronFactory.pl - triathlon, bieganie, sport .
pobierz 59.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KnM #13 – Maraton w Nowym Jorku z perspektywy zawodnika oraz kibica
Jak z uśmiechem na ustach przebiec lub kibicować w największym maratonie na świecie? O swojej wyprawie do Nowego Jorku opowiada Mateusz i Łukasz. Moi goście to postacie, które śledzę od dawna. Na Mateusza trafiłem, bo wszędzie go pełno i prędzej lub później każdy na niego trafi. Na żywo jednak widziałem ... ... Post KnM #13 – Maraton w Nowym Jorku z perspektywy zawodnika oraz kibica pojawił się poraz pierwszy w IronFactory.pl - triathlon, bieganie, sport .
pobierz 56.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KnM #12 – Weganizm na dystansie ultra – Adam Sułowski vel Strąk Man (cz. 2)
Czy na diecie wegańskiej można robić wielkie rzeczy w świecie (ultra) triathlonu? Adam Sułowski pokazuje że jak najbardziej można. Oto druga część mojej rozmowy o ultratriathlonie. Tym razem poruszamy tematy związane z planami na przyszłość oraz dietą, czyli co jeść by być kozakiem. ;-) Jeśli chcesz zdobyć książkę napisaną przez ... ... Post KnM #12 – Weganizm na dystansie ultra – Adam Sułowski vel Strąk Man (cz. 2) pojawił się poraz pierwszy w IronFactory.pl - triathlon, bieganie, sport .
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek