Kropka Nad M

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Poruszam w nim tematy związane z bieganiem, jazdą na rowerze (nie tylko sportową) oraz pływaniem na basenie/pływalni jak i na wodach otwartych. Wraz z moimi gośćmi dzielimy się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami. Jeśli uprawiasz jedną z trzech dyscyplin (bieganie, kolarstwo, pływanie) i chcesz połączyć ją z innymi, znajdziesz zarówno dawkę motywacji jak i porady dotyczące wszystkiego co jest związane z triathlonem. Do odcinków staram się zapraszać osoby, które mają dużo większą wiedzę i doświadczenie ode mnie, tak by treść miała jak największą wartość dla słuchacza... i dla mnie ;)
Data dodania: 2015-09-04 00:30:25
Data aktualizacji: 2018-01-16 16:20:12
Audycji w katalogu: 48
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 6 dni temu
KnM #47 – Norseman – emocje od startu do finiszu
pobierz 88.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
KnM #46 – Rozwój technologii w kolarstwie szosowym i górskim – Łukasz Derheld z Dre Rowery
Kolarstwo (tak jak i cały świat) w ostatnich kilkunastu latach poszło bardzo mocno do przodu. Które technologie są fajne i przydatne, a które są tylko przydatne? Temat technologii w takim sporcie jak kolarstwo chciałem poruszyć z kimś, kto jeździ dużo i szybko ;) a przy okazji albo ma duszę gadżeciarza albo z innych powodów siedzi w sprzęcie po uszy. Na szczęście nie trzeba było daleko szukać, bo ekipa z Dre Rowery zarówno jeździ, prowadzi sklep ze sprzętem kolarskim, serwisuje go, a przy okazji lubi nowości. Ten odcinek jest mega napompowany ciekawymi informacjami, więc jeśli wydaje ci się długi to po prostu rób pauzę i odsłuchuj go na raty. Miłego słuchania i oglądania! :)
pobierz 85.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
KnM #45 – Droga do Mistrzostwa Polski – Kacper Stępniak z Elemental Team
Dziesięc lat treningów pozwoliło mu dojść do tytułu Mistrza Polski na dystansie olimpijskim. Ten podcast to rozmowa o treningu, roli Elemental Team oraz początkach kariery zainspirowanej własnym tatą. Myślałem, że to będzie kolejna ciekawa rozmowa jednak już na początu mój gość zbił mnie z tropu i wprawił w przemyślenia piątego stopnia. ;) Gdzieś na etapie przygotowań nie doszedłem do informacji, że przygoda Kacpra z triathlonem rozpoczęła się od jego taty. Dla ojca, którego syn jest w klasie pływackiej (bez ciśnienia, bez wyników ;)) zasiało to jednak ziarnko w stylu "jak to się robi, by tak zainspirować własne dziecko". Cóż, tego się nie dowiedzie z dzisiejszego odcinka. :P Zapraszam do rozmowy o drodze na szczyt. Schodek po schodku, bez skrótów ale z właściwymi ludźmi wokół siebie. Na deser macie jeszcze fotkę z finiszu MP 2017 w Chodzieży. :)
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KnM #44 Jaki sprzęt pomaga nam pływać w triathlonie? – opowiada Maciek Żywek
Odcinek dla tych co boją się wód otwartych, a z drugiej strony i dla tych, którzy szukają detali i ciekawostek w sprzęcie pływackim i w świecie pływackim. Pływanie jest przereklamowane - o tym wspominamy w podcaście. Nie jest to jednak jego głównym przekazem. Mój dzisiejszy gość opowiada o tym dlaczego pianka nam pomaga podczas etapu pływackiego zawodów, jak o nią dbać itp. Jako że na te tematy opowiadał już w swoim podcaście poszerzamy nieco tematykę i dzięki temu usłyszycie w naszej rozmowie wiele ciekawostek związanych ze sprzętem pływackim. Miłego słuchania.
pobierz 92.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KnM #43 Korzyści i zagrożenia z treningu i startów na krótszych dystansach – Tomasz Spaleniak
Wiele dorosłych osób zaczynając swoją przygodę z bieganiem czy triathlonem obiera sobie jakiś ambitny cel. Często jest to ukończenie jakichś konkretnych zawodów. Moim zdaniem zbyt często owym celem jest ukończenie jakiegoś bardzo długiego (subiektywnie) dystansu. Dążymy latami do naszego marzenia. Z roku na rok wydłużamy się i budujemy wytrzymałość. Potem realizujemy cel, pierwszy raz, drugi, dziesiąty i nie bardzo wiemy w którą stronę iść dalej. Znam parę osób, które straciły mobilizację do czegokolwiek związanego z ruchem, bo przecież "dalej nic nie ma" - wypalenie psychiczne. Pomijam historie "zakończenia" kariery z uwagi na kontuzję, bo "dłużej znaczy lepiej". W dzisiejszym podcaście pomijamy cały aspekt psychologiczny takiego podejścia. Chciałem pokazać, że jest wiele dróg rozwoju, że warto porzucić myślenie "dystansem" i że można skupić się na innych celach.
pobierz 52.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
KnM #42 Mistrzostwa Świata Ironman – o KONA opowiada Michał Podsiadłowski
Jest w Polsce kilku "amatorów", którzy w triathlonie ścigają się z zawodowcami. W tym odcinku rozmawiam z jednym z nich. Michał Podsiadłowski to postać bardzo charakterystyczna w naszym światku triathlonowym. Rozpoznawalny jest chyba głównie po bike split, nocnych treningach i uśmiechu na twarzy. ;) Taka mieszanka powoduje, że mamy do czynienia z sympatycznym gościem, który ucieknie nam na każdych zawodach. ;P Wyszła nam bardzo fajna rozmowa dlatego bardzo zapraszam do jej wysłuchania. :)
pobierz 66.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
KnM #41 Być triathlonistą w okresie zimowym – Joanna Skutkiewicz
Ruszamy się przez cały rok jednak okres zimowy narzuca nam zmianę niektórych elementów treningu. Biegamy, jeździmy, pływamy cały rok. Z pływaniem co prawda ograniczamy się tylko do pływalni (choć nie wszyscy jak słyszeliście ostatnio w podcaście ) ale i w przypadku pływania należy bardziej dbać o ubranie w momencie wychodzenia z pływalni. Deszcz, niska temperatura, śnieg - pogoda potrafi utrudnić nam wykonywanie jednostek treningowych ale (jak to zwykle bywa) wszystko da się pogodzić. W dzisiejszym podcaście rozmawiamy z Asią o tym jak przetrwać ;) okres zimowy nie spuszczając z tonu. Miłego słuchania!
pobierz 42.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KnM #40 Ekstremalne pływanie w zimnej wodzie i zawody swimrun – Piotr Biankowski
Jeśli morsowanie to dla Ciebie szczyt obcowania z zimnym środowiskiem - poznaj dzisiejszego gościa "Kropki nad M". To Piotr Biankowski, pływak ekstremalny. Odcinek z cyklu "zwyczajni ludzie robią niezwyczajne rzeczy". ;) Mieliśmy rozmawiać o zawodach swimrunowych jednak nie sposób przejść obojętnie obok tego co Piotr robi najlepiej - pływania. Jak widać z tego wpisu (lub jak widać/słychać w podcaście) nie jest to takie zwykłe pływanie. Poniżej znajdziesz trochę dodatkowych materiałów o wyczynach Piotra, a jak już je obejrzysz, to zapraszam do wysłuchania lub obejrzenia naszej rozmowy. :)
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KnM #39 Kobiety, mężczyźni i rowery czasowe
Podcast o różnicach: w wysokości nagród za podium pomiędzy kobietami i mężczyznami oraz w jeździe na rowerze czasowym i szosowym. Temat niższych nagród dla kobiet w różnych dyscyplinach sportowych wraca co jakiś czas na pierwsze strony. Ostatnimi czasy tego typu dyskusje przewinęły się przez mój timeline na Facebooku. Postanowiłem poruszyć temat w podcaście. Korzystając z okazji, że Asia ma pożyczony rower od Dre Rowery (pozdro dla nich! :) zaplanowaliśmy również rozmowę o emocjach związanych ze świeżym przejściem między szosą, a TT. O ile ogólna wiedza jest pewnie większości znana, o tyle emocje i detale przy takim przejściu są czymś unikatowym. Dlatego też serdecznie zapraszam do posłuchania naszej rozmowy. :)
pobierz 66.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
KnM #38 Od triathlonu do duathlonu – Maciej Kubiak
Biegi, chód sportowy, triathon, duathlon - taką drogę sportową przebył do tej pory mój dzisiejszy gość. Co spowodowało taką, a nie inną kolejność? Sezon triathlonowy w Polsce już się kończy dlatego odcinek o duathlonie świetnie wpisuje się w to co obecnie będziemy mieli na własnym podwórku. Maciej Kubiak jest jedną z wybijających się postaci Endure Team. Jego poziom sportowy mówi sam za siebie. W tym odcinku podcastu dowiesz się jak bardzo różnorodna i kręta była droga Maćka do tego co prezentuje sobą dzisiaj na arenie polskiej i światowej. Zapraszam do odsłuchu. :)
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
KnM #37 – Zwycięzca North Pole Marathon – Piotr Suchenia
VENI – VIDI – VICI! – Taki tytuł wpisu opublikował Piotr Suchenia po swoim występie w maratonie na biegunie północnym. Trzeba jednak powiedzieć, że łatwo nie było. ;) Dwa lata temu zacząłem nagrywać podcasty. Piotrek Suchenia był jednym z moich pierwszych gości. Po dwóch latach i 36 zrealizowanych odcinkach lekko zataczamy koło i wracamy do […]
pobierz 42.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
KnM #36 – Ultramaraton kolarski – ostatnie dni przed startem
Czas minął i nadszedł moment, w którym trzeba spakować się na pierwszy w życiu ultramaraton kolarski. Błąd popełniony w tym aspekcie może być bardzo bolesny (i to w wymiarze ultra). Dlatego warto działać schematycznie i mieć przygotowaną checklistę do spakowania rzeczy. Jeszcze niedawno nie przejmowałem się zupełnie tym startem. Czasami pomyślałem o tym by pojeździć w nocy lub nieco dłużej ale raczej był w głowie słodki brak świadomości. ;) Sytuacja zmieniła się po zawodach w Starogardzie. Nagle okazało się, że najbliższy start odbędzie się właśnie na Mazurach... no i zaczęła się przedstartowa sraczka. ;) Przesadzam. Nadal jestem dość spokojny o to co się będzie działo. Zresztą... nie jestem w stanie przewidzieć tego co się stanie ale dzięki temu podcastowi oraz wiedzy bardziej doświadczonych osób myślę, że mogę spać spokojnie. Zresztą swoje przejechałem, przerobiłem i przetestowałem, więc finalnie czuję się gotowy na spotkanie z ultra. A teraz czas na bonusik ode mnie! :)
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
KnM #35 – Co musisz wiedzieć by zadebiutować w triathlonie?
Strach ma wielkie oczy. W przypadku debiutu w triathlonie najczęściej boimy się skomplikowanej logistyki i wielkiej niewiadomej związanej ze samym startem. To wszystko mija gdy po raz pierwszy przejdziemy przez cały proces. Wniosek? Nie taki diabeł straszny. Wiele miesięcy temu napisałem cykl artykułów na ten temat. Postanowiłem odświeżyć temat w podcaście. Niektórzy wolą taką formę - to po pierwsze. Po drugie obecnie mam więcej doświadczenia w temacie, a przy okazji mogłem porozmawiać z Marcinem Sobczakiem na ten temat. :)
pobierz 55.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
KnM #34 – Jazda rowerem po miastach i ulicach – prawo i infrastruktura
Rower jako środek transportu, a nie jako maszyna sportowa. W tym odcinku podcastu usłyszysz o zagadnieniach związanych z prawem dla rowerzystów oraz o tym jak buduje się infrastrukturę rowerową. Wiele osób aktywnych dojeżdża do pracy rowerami. W ostatnich tygodniach zrobiło się już mega cieplutko i ilość rowerzystów na trasach zdecydowanie wzrosła. Oczywiście na dwóch kółkach można jeździć cały rok (co udowadnia mój dzisiejszy gość). Ja pracuje z domu, więc "commuting" z tego faktu mam ograniczony do minimum. Jednak wiele osób (na szczęście) wybiera ten sposób transportu. To odcinek dla nich... ale też dla wszystkich innych, którzy poruszają się rowerami po drogach. Zapraszam do obejrzenia w wersji wideo. :) Co prawda pokazałem tam jakim to jestem Januszem gdy na szybko ustawiam kamerę gdzieś w okolicy najbliższego gniazdka ale i tak odbiór jest bogatszy niż w wersji audio. :)
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
KnM #33 – Dyskwalifikacja w triathlonie – rozmowa z Joanną Skutkiewicz
Dzisiaj poruszamy temat triathlonistów: tych fajnych i buraków. Rozmawiamy o przypadkowych dyskwalifikacjach, zabawnych historiach z tym związanych jak i o tej bardziej mrocznej i smutnej części triathlonu – buractwie. Na dzień dobry od razu spoiler alert – chyba wspólnie z Asią uzgodniliśmy, że wiele nadanych DSQ można by ominąć jeśli by się miało inne nastawienie […]
pobierz 45.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
KnM #32 – Jak zorganizować cykl imprez triathlonowych?
Na ile czynników należy zwracać uwagę przy organizacji zawódów triathlonowych? O tym wie chyba tylko ten kto zorganizował już jakieś zawody. Temat chodził mi po głowie już od dawna i dzięki zbiegowi okoliczności trafiłem na osoby, które chętnie podzieliły się wiedzą na temat, który powinien zaintersować każdego startującego. Organizacja triathlonu (a nawet biegu miejskiego) zawsze wydawała mi się ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Dzięki rozmowie z Aldoną i Adamem nieco więcej wiem na ten temat i... jak to zwykle bywa z wiedzą... dowiedziałem się jak mało wiem. ;) Serdecznie zapraszam do wysłuchania i/lub obejrzenia naszej rozmowy.
pobierz 56.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
KnM #31 – Zabawa biegowa i kurs TriSutto
Niektóre ze środków treningowych wyglądają na papierze bardzo podobnie mimo, że spełniają inne funkcje w planie treningowym. Dzisiaj rozmawiamy m.in. o różnicach między zabawą biegową, a fartlekiem. Poza dawką wiedzy na temat jednostek treningoworkych zamieniam z Tomkiem kilka słów o zgrupowaniu kończącym jego kurs na trenera TriSutto. Pod nagraniem video z podcastem znajdziesz również kilka zdjęć z tego obozu. Miłego słuchania i oglądania! :)
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
KnM #30 – Triathlon w rytmie vege na Nowej Zelandii – Paweł Chalacis
Czy Nowa Zelandia to kraina mlekiem i miodem płynąca? Dzisiaj z moim gościem rozmawiam o triathlonie w tym rejonie świata, a przy okazji zahaczamy o tematy diety roślinnej. Z Pawłem znamy się od jakiegoś czasu. Kiedyś trafiłem na jego materiały na YouTubie. Poszukiwał wtedy osób związanych z triathlonem, które są świadome tego jak trenują. Przy okazji prosił o to by udostępnić mu trochę swoich danych odnośnie różnych jednostek treningowych. Nasza pierwsza rozmowa była na temat przekazania owych wykresików. ;) Pamiętam, że przy tej okazji powiedział, że zna "Kropkę", a to były moje początki w podcastingu. Gdy dowiedziałem się, że planuje on wystartować w dwóch pełnych Ironmanach z dwutygodniową przerwą między zawodami pomyślałem, że może to być ciekawy temat na odcinek. Coś z cyklu "don't try this at home". ;) Jeśli chcesz dowiedzieć się jak finalnie potoczyła się ta historia zapraszam do naszej dość obszernej rozmowy. :) Miłego słuchania. Korzystając z okazji chcę zaprosić Ciebie na mojego Patronite'a. O tym co to jest i dlaczego tam się znalazłem dowiesz się, gdy wejdziesz na patronite.pl/ironfactory .
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
KnM #29 – Hejt na Tri Szkołe ;) – Asia Skutkiewicz o piankach i rozciąganiu
Nareszcie mamy w podcaście nieco więcej polemiki i kontrargumenty. :) Bardzo merytoryczna rozmowa o tym, że świat (a w nim pływanie i rozciąganie) nie jest czarno białe i że na każde pytanie można odpowiedzieć "to zależy". W Tri Szkole mamy tymczasowe zastępstwo. Asia bardzo obszernie odpowiedziała na ostatni odcinek z Tomkiem, a że się znamy i wcześniej już planowaliśmy zrobić coś wspólnie w "Kropce", to uznałem, że fajnie byłoby porozmawiać już teraz. Tomek opala się na zgrupowaniu u Bretta Suttona ;), więc wszystkie kropki zostały połączone i możesz posłuchać świetnej rozmowy z Asią. Polecam ten odcinek. Jeśli chcesz dodatkowo zobaczyć moje reakcje na niektóre twierdzenia mojego gościa, to zapraszam do obejrzenia tego odcinka na YouTube , a przy okazji do subskrypcji kanału . :)
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
KnM #28 – Mentalność mistrza świata – Marcin MKON Konieczny
Triathlon to nie tylko 3 dyscypliny. Jest tego trochę więcej jak choćby trening żywieniowy, regeneracja, trening ogólnorozwojowy. To początek góry lodowej, bo gdy mamy rodzinę, to poziom trudności wzrasta wielokrotnie. MKON jest bardzo charakterystyczną postacią polskiego triathlonu. Zawodniczo - cholernie mocny, życiowo - wariat z zacięciem filantropa. Prywatnie pewnie niewielu z nas go zna. Ja nie znam, więc myślałem że będę rozmawiał ze śmieszkiem i się zawiodłem. ;) Jednak z rozmowy jestem bardzo zadowolony... i Ty też będziesz jeśli odsłuchasz całego wywiadu. :)
pobierz 46.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek