Nie Tylko Design

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast poświęcony projektowaniu graficznemu.
Data dodania: 2015-09-04 00:34:35
Data aktualizacji: 2021-01-15 21:55:06
Audycji w katalogu: 32
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
032 – Strategia, badania i projektowanie w konsultingu
Cyfrowe produkty, powstają w różnych miejsca i organizacjach. Software house-ach, agencjach interaktywnych, design studio, administracjach publicznych i korporacjach. Jednym z ciekawszych miejsc (bo mniej znanych i popularnych), gdzie ten akt tworzenia ma miejsce – są wielkie firmy konsultingowe. Do rozmowy w tym odcinku, zaprosiłem Kasię Gawlik i Wieśka Koteckiego, którzy [...] Artykuł 032 – Strategia, badania i projektowanie w konsultingu pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 73.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
031 – O budowaniu produktów i zespołów produktowych
Jednym z obszarów wytwarzania oprogramowania, który od kilku lat coraz bardziej mnie interesuje i przyciąga moją uwagę jest product management. Temu tematowi będą poświęcone dwa już nagrane i przygotowane odcinki. W tym odcinku moją rozmówczynią jest Paulina Wójciak – managerka, konsultantka, badaczka, szefowa produktu, CEO firmy. W rozmowie, Paulina opowie [...] Artykuł 031 – O budowaniu produktów i zespołów produktowych pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 103.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
030 – O nierównych płacach kobiet i mężczyzn
Jedną z najbardziej dyskutowanych tematów, które pojawiły przy okazji premiery naszego Raportu o branży UX i Product Design, była kwestia zarobków kobiet i mężczyzn, a ściślej nierówności i dysproporcji pomiędzy nimi. Temat nie dawał mi spokoju, więc postanowiłem zaprosić do mojego podkastu Kamila Fejfera, analityka rynku pracy, autora książek O [...] Artykuł 030 – O nierównych płacach kobiet i mężczyzn pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
029 – Prosty język w praktyce
Wraz z rosnącą popularnością prostego języka, pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości, jak upraszczać teksty użytkowne i jak tworzyć treści przyjazne i zrozumiałe. W tym odcinku moją rozmówczynią jak Anna Kwiatkowska, UX writerka, redaktorka, trenerka, przez całe życie zawodowe w związana z tekstami i słowami. Anna, która pracuje w [...] Artykuł 029 – Prosty język w praktyce pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 65.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
028 – Monika Mikowska
Niektórzy projektanci i badacze w momentach zwątpienia, zaczynają myśleć o porzuceniu bezpiecznego etatu (i pracy dla kogoś) i rozpoczęciu budowania własnej agencji projektowo-badawczej. O tym, że jest to trudna droga, opowie moja rozmówczyni – Monika Mikowska, prezeska MobeeDick. Monika w ciągu 7 lat zbudowała od podstaw 3o osobową firmę, która współpracuje bez kompleksów z największymi […] Artykuł 028 – Monika Mikowska pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 65.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
027 – Projektowanie e-commerce
Z Mateuszem Waligórskim o e-commerce przegadałem dziesiątki, jeśli nie setki godzin i online i offline. O wyszukiwarkach, filtrach, bannerach, procesie zamówień, płatnościach i wyzwaniach, jakie mamy projektując i optymlizując duże serwisy e-commerce, wie prawie wszystko :) Dlatego było dla mnie oczywiste, że jeśli chcę w podkaście porozmawiać o e-commerce, Mateusz, pracujący wcześniej m.in. dla RTV […] Artykuł 027 – Mateusz Waligórski pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 89.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
026 – Jak lepiej przygotować się do badań produktu?
Świat projektowania cyfrowego coraz bardziej się profesjonalizuje.  Mimo, że technologia pozwala na coraz szybsze tworzenie produktów i usług, to są one coraz bardziej złożone, skomplikowane i pojawiają się w nowych kanałach i przestrzeni. Podejścia zwinne (Agile, Scrum, Lean, Kanban) pozwalają na coraz coraz lepszą współpracę i komunikację. Równocześnie badania (i ich założenia), które coraz częściej […] Artykuł 026 – Iga Mościchowska pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
025 – Steve Portigal
W dzisiejszym, krótszym odcinku wideo rozmawiam ze Stevem Portigalem o badaniach. Pytam go, jaki sens mają  badania w 2018 roku, czy badania formatywne są potrzebne w epoce big data i jak technologia wpływa na świat badaczy. Wersja audio: Wersja wideo: Odcinek jest dostępny w Spotify, iTunes, TuneIN i Sticher. Artykuł 025 – Steve Portigal pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 24.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
024 – Adam Gendzwiłł i Bartosz Narzelski
Nie unikająć oczywistego truizmu, głosowanie to jeden z najważniejszych przywilejów, które posiadamy w ustroju demokratycznym. Proces wyborczy, którego głosowanie jest kulminacyjną częścią, zawiera masę wyzwań dla rozwiązania, również dla projektantów. W dzisiejszym odcinku, moimi goścmi są Bartosz Narzelski i dr Adam Gendźwiłł, eksperci współpracujący z Fundacją Batorego. Opowiedzą o swoich niezwykle ciekawych zmaganiach z Państwową […] Artykuł 024 – Adam Gendzwiłł i Bartosz Narzelski pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 96.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
023 – Design Research
Otaczający nas świat jest coraz bardziej skomplikowany. Coraz bardziej złożone problemy, coraz bardziej powiązane między sobą systemy, wymagają coraz bardziej pogłębionych sposobów ich eksploracji, zrozumienia i zaprojektowania. Pomocą tutaj, zwłaszcza w świecie akademickim jest design research, który jest tematem przewodnim dwudziestego trzeciego odcinka podcastu. Gościnią, która będzie objaśniać i opisywać ten termin jest Asia Rutkowska, […] Artykuł 023 – Joanna Rutkowska pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
022 – Projektowanie gier
Projektowanie gier jest jednym z tych terminów, które powodują szybsze bicie serca cyfrowych projektantów. To obszar, który i mnie interesuje zarówno zawodowo jak i prywatnie. W dwudziestym drugim odcinku, moim gościem jest Jacek Wesołowski, który od kilkunastu lat pracuje w branży gier. Porozmawiam z nim m.in.: czym w ogóle są gry jak się je tworzy […] Artykuł 022 – Jacek Wesołowski pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 106.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
021 – Maciej Saganowski
W dwudziestym pierwszym odcinku rozmawiam z Maćkiem Saganowskim, twórcą trójmieskiego ProductCampa i właścicielem firmy Ultimo. Głównym tematem naszej rozmowy, jest rekrutacja specjalistów UX,. Wspominamy o tym, w jaki sposób skonstruować CV i co powinno znajdować się w portfolio. Dyskutujemy czy i w jaki sposób prezentować swoje projekty w trakcie rozmów z przyszłym pracodawcą. Ta rozmowa jest […] Artykuł 021 – Maciej Saganowski pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
020 – Prosty język
W okrągłym, dwudziestym odcinku moim gościem jest populator prostego języka, człowiek który wraz ze swoimi współpracownikami upraszcza pisma od ZUS-u, banków i urzędów, promuje język trzech pach – doktor Tomasz Piekot. W naszej rozmowie rozmawiamy m.in. jaki jest cel istnienia Pracowni Prostej Polszczyzny, dominacji „języka papieru”, słowach bufonach i jak upraszczać język w dużych organizacjach. […] Artykuł 020 – Tomasz Piekot pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 101.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
019 — Na czym polega praca product designerów?
Ten odcinek rozpoczął się od maila, którego dostałem od jednego z moich studentów na SWPS. Maciek pytał w nim, jak rozpoczynać pracę nad produktem. Zamiast odpowiadać tylko jednej osobie, postanowiłem z opisanych problemów zrobić odcinek podcastu. Aby zaprezentować jak najszerszą perspektywę, zaprosiłem Maćka Biegańskiego z startupu Booksy i Igora Farafonowa z agencji UX Uxeria. Cała […] Artykuł 019 – Maciej Biegański i Igor Farafonow pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
018 — Wczesna faza projektowania produktu, narzędzia, ProductCamp
Serdecznie zapraszam do wysłuchania rozmowy z moim dobrym kumplem, Maćkiem Saganowskim, doświadczonym projektantem, twórcą agencji Ultimo (btw. szukają teraz Junior Designera) i organizatorem trójmiejskiego ProductCampa. Sporo dyskutujemy o cyfrowym projektowaniu na tym najwcześniejszym etapie (kiedy nie wiadomo co i jak trzeba zrobić), o narzędziach projektowych i o ukochanym „dziecku” Maćka – ProductCampie, który w tym roku odędzie się 9-10 […] Artykuł 018 – Maciek Saganowski pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 42.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
017 — Zarządzanie produktem w dużej organizacji
W siedemnastym odcinku, moim gościem jest Tomasz Bienias, dyrektor technlogii i rozwoju produktu w portalu Gazeta.pl i autor świetnego bloga, poświęconego rozwijaniu cyfrowych produków. Rozmawiamy o roli product ownera, zarządzaniu produktami w on-linie, metodach zarządzania przez cele i całym mnóstwie innych rzeczy. Długa, pasjonująca, dość specjalistyczna rozmowa, która daje dość głęboki wgląd w sposób działania […] Artykuł 017 – Tomasz Bienias pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 95.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
016 — Konferencja Element Talks
Serdecznie zapraszam do wysłuchania rozmowy z organizatorkami  konferencji dla projektantów Element Talks, Olgą Rafalską i Pauliną Kacprzak. Odcinek jest dostępny w iTunes, TuneIN i Sticher. Notatki do odcinka i jego regulamin konkursu zostaną uzupełnione w ciągu 24h. Artykuł 016 – Element Talks pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
015 — Projektowanie ubrań
W piętnastym, ostatnim w 2016 roku odcinku gościem jest Anna Jankowska-Wiśnios, projektantka ubrań i współtwórczyni marki Hultaj Polski. W trakcie rozmowy  Ania opowiada między innymi o tym,  jak wygląda proces tworzenia ubrań, o inspiracji w procesie twórczym i czym zajmuje się konstruktor. Zastanawiamy się też czy projektant ubrań jest rzemieślnikiem czy artystą. Dowiemy się jak długo trwa przygotowanie pojedynczego […] Artykuł 015 – Anna Jankowska-Wiśnios pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 59.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
014 – WUD Silesia 2016
Paweł Nowak, jeden z organizatorów WUD Silesia 2016 zaprasza i opowiada o tegorocznej edycji konferencji World Usabilty Day w Katowicach, poświęconej tym razem zrównoważonemu rozwojowi. Odcinek jest dostępny w iTunes, TuneIN i Sticher. Artykuł 014 – WUD Silesia 2016 pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
013 — Edukacja projektantów i badaczy user experience
Aga Szóstek to mój gość w trzynastym odcinku podcastu Nie Tylko design. Rozmawiamy o tym gdzie można studiować projektowanie usług i doświadczeń użytkowników, jakie kompetencje powinny być rozwijane na studiach licencjackich i magisterskich a także o tym czy studia online w kontekście designu mają sens. Podcast jest dostępny w iTunes, TuneIN i Sticher. Notatki Studia w Polsce Studia podyplomowe User Experience Design […] Artykuł 013 – Aga Szóstek pochodzi z serwisu Podcast: Nie tylko design .
pobierz 66.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek