BookBusters

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast o książkach. Recenzje audio dobrych książek w formie podkastu. Prowadzą Arek i Przemek.
Data dodania: 2015-11-09 22:29:32
Data aktualizacji: 2018-11-21 12:10:11
Audycji w katalogu: 52
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 12 miesięcy temu
Kaprysik łaski
Gdy nagrywaliśmy ten odcinek to właśnie mijają dwa lata od opublikowania pierwszego odcinka BB. Gratulujemy sobie i czekamy na gratulacje od was ;) A w odcinku znów mówimy o książce Stefana Króla, cofamy się do PRL-u za sprawą Łaski, poznajemy bohaterki Kaprysika Mariusza Szczygła oraz śledzimy historię alternatywną Polski w Impulsie Tomasza Duszyńskiego. I jeszcze […] Nagranie Kaprysik łaski pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Piątek trzynastego
Ależ mamy tempo! To już drugi odcinek w tym miesiącu. Czy będzie trzeci? A w odcinku jeździmy mercedesem, zaglądamy do pracowni Matejki, słuchamy opowiadań Twardocha i reportaży Szczygła. Na koniec poznajemy alternatywną historię Polski. Zapraszamy! Nagranie Piątek trzynastego pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 33.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Po ile chodzą nerki?
Wiecie po ile chodzą nerki w necie? Albo co Mickiewicz miał na myśli cytując liczbę 44? Jeśli nie, to zapraszamy do odcinka 36! Przyszła jesień, czas został przesunięty, dzień coraz krótszy więc jest więcej czasu na czytanie książek i nagrywanie waszego ulubionego podkastu. Zapraszamy! Nagranie Po ile chodzą nerki? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Pierwsza żona
Podczas arkowych wojaży postanowiłem zaprosić przed mikrofon Ulę. Ula została moją żoną jakiś czas temu, ale nadal jest fajna;) Bo między innymi czyta książki! Zaczęliśmy od ulubionych pisarzy Uli, którymi między innymi są Lisa Jewell oraz Jodi Picoult oraz Andrzej Sapkowski. Wg Uli nie ma lepszego audiobooka niż superprodukcja Trylogii husyckiej. Następnie zahaczyliśmy o powstanie […] Nagranie Pierwsza żona pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Czarna wiara
Czarna Madonna Remigiusza Mroza to nasza dzisiejsza książka główna odcinka. Wracamy do nagrywania po wakacyjnej przerwie. Arek plażował nad Bałtykiem i zwiedzał muzea w Gdańsku. Przemek jeździł to torach rowerem na południu Irlandii. Wypoczęci, cali i zdrowi, pełni pomysłów na nowe książki nagrywamy dla was odcinek. Zapraszamy do słuchania! Nagranie Czarna wiara pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 55.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Porwany za młodu
Oj dawno nie było przeglądu i nazbierało nam się sporo książek, o których opowiadamy w tym odcinku. Wyszła ponad godzina aż nam prądu w dyktafonach zabrakło! Zaczynając od marynistyki, poprzez reportaże i biografie, nie oszczędzamy nawet mitologii. Opowiadamy jeszcze o tym na co użyliśmy bon książkowy od CzytajPL i nawet jeszcze o audiobookach. Zapraszamy do […] Nagranie Porwany za młodu pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Zombie Chmielarza
Stała się rzecz niesłychana. Nasz podkast wg portalu CzytajPL został wybrany blogiem miesiąca! O wyróżnieniu powiemy więcej w kolejnym odcinku, bo aktualne nagranie zarejestrowaliśmy przed ogłoszeniem wyników. A dzisiejszy odcinek w całości poświęcony jest najnowszej książce Wojciecha Chmielarza – Zombie. Jest to drugi tom cyklu gliwickiego. O pierwszym tomie opowiadaliśmy w podkaście nr 14 – […] Nagranie Zombie Chmielarza pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nowości: Poszukiwana Madonna
Dziś prezentujemy lekko odmienioną formę podkastu. Otóż dziś nie usłyszycie dialogu prowadzących. Dziś usłyszycie ich monologi, w których na przemian opowiadają o nowościach książkowych, które wpadły im w oko. Co myślicie o takiej formie? A może sami macie ochotę nagrać taką krótką recenzję? Z chęcią ją opublikujemy! Nagranie Nowości: Poszukiwana Madonna pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Greckie psy
I mamy kolejną rocznicę. Przed wami odcinek 30 – wymuskany i z bajerami! W odcinku nie ma książki głównej, ale za to możecie usłyszeć sporo zmian jakie czekają wasz ulubiony podkast. Przedstawiamy wam nowy koncept (nie mylić z Innym konceptem). Tak się rozgadaliśmy, że wyszło z tego 50 minut. Pozdrawiamy również prowadzących nowy podkast o […] Nagranie Greckie psy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Oszukane pragnienie
Harry Hole powraca! Pragnienie – Jo Nesbø to książka główna odcinka. Z małym opóźnieniem prezentujemy nowy odcinek naszego ulubionego podkastu. W dzisiejszym odcinku gość specjalny – Maciek Skwara – autor uśpionego podkastu Bez nazwy. Panowie rozprawiają o sposobach nagrywania podkastów, wspominają o dawnych czasach i, o dziwo, o dzieciach! Nagranie Oszukane pragnienie pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 46.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Tu byłem
Tu byłem. Tony Halik Mirosława Wlekłego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przymierzamy się do czytania po norwesku, omawiamy tureckie seriale, prześlizgujemy się po Wyspach Owczych i pozdrawiamy Pawła, autora martwego już podkastu BarKarola. Pragniemy też donieść, że od jakiegoś czasu nasz skromy podkast możecie znaleźć i słuchać w […] Nagranie Tu byłem pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Ostatnia wizyta
Ostatnia wizyta Jacka Ostrowskiego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przenosimy się na chwilę do czasów PRL za sprawą Olgi Drendy i Zbigniewa Nienackiego, a za sprawą Jacka Ostrowskiego i naszej omawianej powieści dokumentalnej przenosimy się do Konina lat ’70. Nagranie Ostatnia wizyta pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Nowy format
Podkast BookBusters się zmienia! Przedstawiamy lekko zmieniony format nowych odcinków. A w odcinku zahaczamy o Chiny, lecimy w kosmos, fedrujemy w śląskiej kopalni, przenosimy się do dwudziestolecia międzywojennego, boksujemy z mafią i mówimy co będzie gdy jeszcze więcej będziemy korzystać z internetu. I jeszcze Arek podsumowuje przygodę z oczyszczaczem powietrza, o którym wspominał w odcinku […] Nagranie Nowy format pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak spalić Pakt?
Jak najprościej spalić sobie serial albo audiobooka? Okazuje się, że można i to bardzo łatwo! Albo czy znacie książki Zbigniewa Nienackiego oprócz Pana Samochodzika? Przemek opowiada o książce Laseczka i tajemnica. Interesuje was kryminał, w którym zabijają rozgrzanym drutem do aborcji cieląt? Arek opowiada o zupełnie innej książce pt. Agatha Raisin i ciasto śmierci. A […] Nagranie Jak spalić Pakt? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Oczyszczacz powietrza wielkości beczki!
W dwudziestym czwartym odcinku mamy gościa, a jest nim Łukasz, który w środowisku podkastowym bardziej jest znany jako Papa. Papa niegdyś prowadził kultowy podkast Papa Cafe. Z Łukaszem prowadziliśmy też wspólnie podkasty, m.in. Kino Miś. Nagranie Oczyszczacz powietrza wielkości beczki! pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Kto by lubił 2016?
Myśleliście, że Arka już nie będzie? Nic z tych rzeczy – Arek powrócił! W tym odcinku podsumowujemy czytelniczy rok 2016! Rozmawialiśmy o Cyrku, Innej duszy, Osiedlu marzeń, Pokoju, Czerwonym kapitanie, Dziennikach Beksińskiego Batorym, Zapachu suszy, Tylko umarli wiedzą i Co może pójść nie tak. Zapraszamy do słuchania i komentowania! Nagranie Kto by lubił 2016? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Co za gość ten xpil!
W pierwszym odcinku 2017 roku zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem specjalnym! Piotr jest nałogowym czytaczem, fanem prozy Stanisława Lema, literatury science fiction i twórcą bloga xpil.eu. Z Piotrem rozmawiamy m.in. o książkach, które przeczytaliśmy w 2016 roku i wybieramy te najlepsze. Rozprawiamy, który format jest najlepszy, i gdzie który kupić, a gdzie upolować w […] Nagranie Co za gość ten xpil! pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Myszmasz powakacyjny
Głodni nowego odcinka? Oto przed wami odcinek 21. Tym razem nie mamy książki głównej. Wspominamy książki, które przeczytaliśmy w ostatnie wakacje. Ciekawi jesteśmy czy odcinek w wieloma wątkami książkowymi jest lepszy niż z książką główną. Taki myszmasz książkowy. Co myślicie? Poza tym zapowiadamy co będziemy czytać w najbliższej przyszłości i o czym będziemy rozmawiać w […] Nagranie Myszmasz powakacyjny pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Bardzo zaległy pokój
Ten odcinek miał być udostępniony bardzo, bardzo dawno temu czyli na wiosnę w okolicach maja. Jednak rzeczywistość pokrzyżowała nam plany. Ale nic to. Wracamy po zbyt długiej przerwie i nagrywamy dla was nowe odcinki. W odcinku nr 20 naszą główną książką jest Pokój Emmy Donoghue. Książka trudna, miejscami ciężka, ale jak najbardziej warta przeczytania. Poza […] Nagranie Bardzo zaległy pokój pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 37.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Świat równoległy
Czy istnieje świat równoległy? Tomek Michniewicz w książce Świat równoległy przedstawia nam inny świat. Bardzo nam bliski, a jednak zupełnie inny. To nasza główna książka w dzisiejszym odcinku. Wspominamy również o dziennikach Beksińskiego oraz o książce o żużlu. Ponadto ja opowiadam o spotkaniu z królową, a Arek o występach w telewizji. Pakistan. Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu. Polska. Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik. USA. Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat. Nagranie Świat równoległy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek