BookBusters

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast o książkach. Recenzje audio dobrych książek w formie podkastu. Prowadzą Arek i Przemek.
Data dodania: 2015-11-09 22:29:32
Data aktualizacji: 2021-01-22 15:55:06
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 2 lata temu
044 – Kwiaty dla Kima
Po co ludzie wymyślili czas ? Chyba tylko po to żeby się dołowć , wpędzać w poczucie winy , torturować się przemijalnością . Nie ma w liczeniu czasu nic pozytywnego . I tak ,zamiast szybko zmontować  odcinek , przesuwałem tą czynność w czasie z powodu braku czasu. Ale w końcu jest . Nazbierało się trochę […] Nagranie 044 – Kwiaty dla Kima pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 63.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
043 – Indygo i artefakty młodości
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Literate otrzymaliśmy nową książkę Michała Jana Chmielewskiego pod tytułem Indygo. Twórczość Michała Chmielewskiego zdominowała dzisiejszy odcinek bo sięgamy również po inne pozycje autora. Nagranie 043 – Indygo i artefakty młodości pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Bookbusters 042 - Krwawy las
Las Teutoburski, 9 rok naszej ery. Siedzimy w krzakach otoczeni przez hordy barbarzyńskich germanów i nagrywamy podcast. Dołączył do nas Piotr z podcastu Książki mówione, i tak w trójkę rozprawiamy o książce Gerainta Jonesa – Krwawy las. Nagranie 042 – Krwawo w lesie pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 61.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
041 – Bajecznie bogaty kredowiec
Witamy. W dzisiejszym odcinku najpierw lekko podsumujemy wyniki na książkę roku w serwisie Lubimy czytać. Następnie Sebastian wyłoży nam podstawy Rytmatystyki i opowie jak najlepiej bronić się przed kredowcem. Arek zajmie się tematem robienia pieniędzy na papierze toaletowym. Wszystko w książkowym sosie. Życzymy smacznego i zapraszamy do słuchania Nagranie 041 – Bajecznie bogaty kredowiec pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 61.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Pierwszy rok Leocharesa
Witamy w kolejnym odcinku. Tym razem o siatkówce i o świniach – ale bardzo krótko ledwie kilka sekund. Pozostały czas ,a jest go ponad 80 minut poświęcamy książkom. Bedzie o trucicielach , fireballach i potworach z odchłanii. Pogadamy też trochę o okładkach. Nagranie Pierwszy rok Leocharesa pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 76.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Reanimacja
A to niespodzianka. Zaskoczyliśmy tym powrotem nawet siebie. Reaktywacja po piętnasto-miesięcznej przerwie to prawie jak odmrożenie mamuta, albo Walta Disneya. Ale się udało. Co prawda Przemek już dalej nie będzie nagrywał ale jak to mówią “umarł król niechg żyje król” – witamy na pokładzie nowego współprowadzącego – Sebastiana. I od tego odcinka, tak skompletowana załoga […] Nagranie Reanimacja pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Kaprysik łaski
Gdy nagrywaliśmy ten odcinek to właśnie mijają dwa lata od opublikowania pierwszego odcinka BB. Gratulujemy sobie i czekamy na gratulacje od was ;) A w odcinku znów mówimy o książce Stefana Króla, cofamy się do PRL-u za sprawą Łaski, poznajemy bohaterki Kaprysika Mariusza Szczygła oraz śledzimy historię alternatywną Polski w Impulsie Tomasza Duszyńskiego. I jeszcze […] Nagranie Kaprysik łaski pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Piątek trzynastego
Ależ mamy tempo! To już drugi odcinek w tym miesiącu. Czy będzie trzeci? A w odcinku jeździmy mercedesem, zaglądamy do pracowni Matejki, słuchamy opowiadań Twardocha i reportaży Szczygła. Na koniec poznajemy alternatywną historię Polski. Zapraszamy! Nagranie Piątek trzynastego pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 33.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Po ile chodzą nerki?
Wiecie po ile chodzą nerki w necie? Albo co Mickiewicz miał na myśli cytując liczbę 44? Jeśli nie, to zapraszamy do odcinka 36! Przyszła jesień, czas został przesunięty, dzień coraz krótszy więc jest więcej czasu na czytanie książek i nagrywanie waszego ulubionego podkastu. Zapraszamy! Nagranie Po ile chodzą nerki? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Pierwsza żona
Podczas arkowych wojaży postanowiłem zaprosić przed mikrofon Ulę. Ula została moją żoną jakiś czas temu, ale nadal jest fajna;) Bo między innymi czyta książki! Zaczęliśmy od ulubionych pisarzy Uli, którymi między innymi są Lisa Jewell oraz Jodi Picoult oraz Andrzej Sapkowski. Wg Uli nie ma lepszego audiobooka niż superprodukcja Trylogii husyckiej. Następnie zahaczyliśmy o powstanie […] Nagranie Pierwsza żona pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Czarna wiara
Czarna Madonna Remigiusza Mroza to nasza dzisiejsza książka główna odcinka. Wracamy do nagrywania po wakacyjnej przerwie. Arek plażował nad Bałtykiem i zwiedzał muzea w Gdańsku. Przemek jeździł to torach rowerem na południu Irlandii. Wypoczęci, cali i zdrowi, pełni pomysłów na nowe książki nagrywamy dla was odcinek. Zapraszamy do słuchania! Nagranie Czarna wiara pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 55.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Porwany za młodu
Oj dawno nie było przeglądu i nazbierało nam się sporo książek, o których opowiadamy w tym odcinku. Wyszła ponad godzina aż nam prądu w dyktafonach zabrakło! Zaczynając od marynistyki, poprzez reportaże i biografie, nie oszczędzamy nawet mitologii. Opowiadamy jeszcze o tym na co użyliśmy bon książkowy od CzytajPL i nawet jeszcze o audiobookach. Zapraszamy do […] Nagranie Porwany za młodu pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Zombie Chmielarza
Stała się rzecz niesłychana. Nasz podkast wg portalu CzytajPL został wybrany blogiem miesiąca! O wyróżnieniu powiemy więcej w kolejnym odcinku, bo aktualne nagranie zarejestrowaliśmy przed ogłoszeniem wyników. A dzisiejszy odcinek w całości poświęcony jest najnowszej książce Wojciecha Chmielarza – Zombie. Jest to drugi tom cyklu gliwickiego. O pierwszym tomie opowiadaliśmy w podkaście nr 14 – […] Nagranie Zombie Chmielarza pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Nowości: Poszukiwana Madonna
Dziś prezentujemy lekko odmienioną formę podkastu. Otóż dziś nie usłyszycie dialogu prowadzących. Dziś usłyszycie ich monologi, w których na przemian opowiadają o nowościach książkowych, które wpadły im w oko. Co myślicie o takiej formie? A może sami macie ochotę nagrać taką krótką recenzję? Z chęcią ją opublikujemy! Nagranie Nowości: Poszukiwana Madonna pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Greckie psy
I mamy kolejną rocznicę. Przed wami odcinek 30 – wymuskany i z bajerami! W odcinku nie ma książki głównej, ale za to możecie usłyszeć sporo zmian jakie czekają wasz ulubiony podkast. Przedstawiamy wam nowy koncept (nie mylić z Innym konceptem). Tak się rozgadaliśmy, że wyszło z tego 50 minut. Pozdrawiamy również prowadzących nowy podkast o […] Nagranie Greckie psy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Oszukane pragnienie
Harry Hole powraca! Pragnienie – Jo Nesbø to książka główna odcinka. Z małym opóźnieniem prezentujemy nowy odcinek naszego ulubionego podkastu. W dzisiejszym odcinku gość specjalny – Maciek Skwara – autor uśpionego podkastu Bez nazwy. Panowie rozprawiają o sposobach nagrywania podkastów, wspominają o dawnych czasach i, o dziwo, o dzieciach! Nagranie Oszukane pragnienie pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 46.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Tu byłem
Tu byłem. Tony Halik Mirosława Wlekłego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przymierzamy się do czytania po norwesku, omawiamy tureckie seriale, prześlizgujemy się po Wyspach Owczych i pozdrawiamy Pawła, autora martwego już podkastu BarKarola. Pragniemy też donieść, że od jakiegoś czasu nasz skromy podkast możecie znaleźć i słuchać w […] Nagranie Tu byłem pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Ostatnia wizyta
Ostatnia wizyta Jacka Ostrowskiego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przenosimy się na chwilę do czasów PRL za sprawą Olgi Drendy i Zbigniewa Nienackiego, a za sprawą Jacka Ostrowskiego i naszej omawianej powieści dokumentalnej przenosimy się do Konina lat ’70. Nagranie Ostatnia wizyta pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Nowy format
Podkast BookBusters się zmienia! Przedstawiamy lekko zmieniony format nowych odcinków. A w odcinku zahaczamy o Chiny, lecimy w kosmos, fedrujemy w śląskiej kopalni, przenosimy się do dwudziestolecia międzywojennego, boksujemy z mafią i mówimy co będzie gdy jeszcze więcej będziemy korzystać z internetu. I jeszcze Arek podsumowuje przygodę z oczyszczaczem powietrza, o którym wspominał w odcinku […] Nagranie Nowy format pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
Jak spalić Pakt?
Jak najprościej spalić sobie serial albo audiobooka? Okazuje się, że można i to bardzo łatwo! Albo czy znacie książki Zbigniewa Nienackiego oprócz Pana Samochodzika? Przemek opowiada o książce Laseczka i tajemnica. Interesuje was kryminał, w którym zabijają rozgrzanym drutem do aborcji cieląt? Arek opowiada o zupełnie innej książce pt. Agatha Raisin i ciasto śmierci. A […] Nagranie Jak spalić Pakt? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek