BookBusters

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast o książkach. Recenzje audio dobrych książek w formie podkastu. Prowadzą Arek i Przemek.
Data dodania: 2015-11-09 22:29:32
Data aktualizacji: 2017-09-24 09:10:13
Audycji w katalogu: 48
Stan: Aktywny :-)
opublikowany wczoraj
Czarna wiara
Czarna Madonna Remigiusza Mroza to nasza dzisiejsza książka główna odcinka. Wracamy do nagrywania po wakacyjnej przerwie. Arek plażował nad Bałtykiem i zwiedzał muzea w Gdańsku. Przemek jeździł to torach rowerem na południu Irlandii. Wypoczęci, cali i zdrowi, pełni pomysłów na nowe książki nagrywamy dla was odcinek. Zapraszamy do słuchania! Nagranie Czarna wiara pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 55.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Porwany za młodu
Oj dawno nie było przeglądu i nazbierało nam się sporo książek, o których opowiadamy w tym odcinku. Wyszła ponad godzina aż nam prądu w dyktafonach zabrakło! Zaczynając od marynistyki, poprzez reportaże i biografie, nie oszczędzamy nawet mitologii. Opowiadamy jeszcze o tym na co użyliśmy bon książkowy od CzytajPL i nawet jeszcze o audiobookach. Zapraszamy do […] Nagranie Porwany za młodu pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zombie Chmielarza
Stała się rzecz niesłychana. Nasz podkast wg portalu CzytajPL został wybrany blogiem miesiąca! O wyróżnieniu powiemy więcej w kolejnym odcinku, bo aktualne nagranie zarejestrowaliśmy przed ogłoszeniem wyników. A dzisiejszy odcinek w całości poświęcony jest najnowszej książce Wojciecha Chmielarza – Zombie. Jest to drugi tom cyklu gliwickiego. O pierwszym tomie opowiadaliśmy w podkaście nr 14 – […] Nagranie Zombie Chmielarza pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Nowości: Poszukiwana Madonna
Dziś prezentujemy lekko odmienioną formę podkastu. Otóż dziś nie usłyszycie dialogu prowadzących. Dziś usłyszycie ich monologi, w których na przemian opowiadają o nowościach książkowych, które wpadły im w oko. Co myślicie o takiej formie? A może sami macie ochotę nagrać taką krótką recenzję? Z chęcią ją opublikujemy! Nagranie Nowości: Poszukiwana Madonna pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Greckie psy
I mamy kolejną rocznicę. Przed wami odcinek 30 – wymuskany i z bajerami! W odcinku nie ma książki głównej, ale za to możecie usłyszeć sporo zmian jakie czekają wasz ulubiony podkast. Przedstawiamy wam nowy koncept (nie mylić z Innym konceptem). Tak się rozgadaliśmy, że wyszło z tego 50 minut. Pozdrawiamy również prowadzących nowy podkast o […] Nagranie Greckie psy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Oszukane pragnienie
Harry Hole powraca! Pragnienie – Jo Nesbø to książka główna odcinka. Z małym opóźnieniem prezentujemy nowy odcinek naszego ulubionego podkastu. W dzisiejszym odcinku gość specjalny – Maciek Skwara – autor uśpionego podkastu Bez nazwy. Panowie rozprawiają o sposobach nagrywania podkastów, wspominają o dawnych czasach i, o dziwo, o dzieciach! Nagranie Oszukane pragnienie pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 46.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Tu byłem
Tu byłem. Tony Halik Mirosława Wlekłego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przymierzamy się do czytania po norwesku, omawiamy tureckie seriale, prześlizgujemy się po Wyspach Owczych i pozdrawiamy Pawła, autora martwego już podkastu BarKarola. Pragniemy też donieść, że od jakiegoś czasu nasz skromy podkast możecie znaleźć i słuchać w […] Nagranie Tu byłem pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Ostatnia wizyta
Ostatnia wizyta Jacka Ostrowskiego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przenosimy się na chwilę do czasów PRL za sprawą Olgi Drendy i Zbigniewa Nienackiego, a za sprawą Jacka Ostrowskiego i naszej omawianej powieści dokumentalnej przenosimy się do Konina lat ’70. Nagranie Ostatnia wizyta pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Nowy format
Podkast BookBusters się zmienia! Przedstawiamy lekko zmieniony format nowych odcinków. A w odcinku zahaczamy o Chiny, lecimy w kosmos, fedrujemy w śląskiej kopalni, przenosimy się do dwudziestolecia międzywojennego, boksujemy z mafią i mówimy co będzie gdy jeszcze więcej będziemy korzystać z internetu. I jeszcze Arek podsumowuje przygodę z oczyszczaczem powietrza, o którym wspominał w odcinku […] Nagranie Nowy format pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Jak spalić Pakt?
Jak najprościej spalić sobie serial albo audiobooka? Okazuje się, że można i to bardzo łatwo! Albo czy znacie książki Zbigniewa Nienackiego oprócz Pana Samochodzika? Przemek opowiada o książce Laseczka i tajemnica. Interesuje was kryminał, w którym zabijają rozgrzanym drutem do aborcji cieląt? Arek opowiada o zupełnie innej książce pt. Agatha Raisin i ciasto śmierci. A […] Nagranie Jak spalić Pakt? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Oczyszczacz powietrza wielkości beczki!
W dwudziestym czwartym odcinku mamy gościa, a jest nim Łukasz, który w środowisku podkastowym bardziej jest znany jako Papa. Papa niegdyś prowadził kultowy podkast Papa Cafe. Z Łukaszem prowadziliśmy też wspólnie podkasty, m.in. Kino Miś. Nagranie Oczyszczacz powietrza wielkości beczki! pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Kto by lubił 2016?
Myśleliście, że Arka już nie będzie? Nic z tych rzeczy – Arek powrócił! W tym odcinku podsumowujemy czytelniczy rok 2016! Rozmawialiśmy o Cyrku, Innej duszy, Osiedlu marzeń, Pokoju, Czerwonym kapitanie, Dziennikach Beksińskiego Batorym, Zapachu suszy, Tylko umarli wiedzą i Co może pójść nie tak. Zapraszamy do słuchania i komentowania! Nagranie Kto by lubił 2016? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Co za gość ten xpil!
W pierwszym odcinku 2017 roku zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem specjalnym! Piotr jest nałogowym czytaczem, fanem prozy Stanisława Lema, literatury science fiction i twórcą bloga xpil.eu. Z Piotrem rozmawiamy m.in. o książkach, które przeczytaliśmy w 2016 roku i wybieramy te najlepsze. Rozprawiamy, który format jest najlepszy, i gdzie który kupić, a gdzie upolować w […] Nagranie Co za gość ten xpil! pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Myszmasz powakacyjny
Głodni nowego odcinka? Oto przed wami odcinek 21. Tym razem nie mamy książki głównej. Wspominamy książki, które przeczytaliśmy w ostatnie wakacje. Ciekawi jesteśmy czy odcinek w wieloma wątkami książkowymi jest lepszy niż z książką główną. Taki myszmasz książkowy. Co myślicie? Poza tym zapowiadamy co będziemy czytać w najbliższej przyszłości i o czym będziemy rozmawiać w […] Nagranie Myszmasz powakacyjny pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Bardzo zaległy pokój
Ten odcinek miał być udostępniony bardzo, bardzo dawno temu czyli na wiosnę w okolicach maja. Jednak rzeczywistość pokrzyżowała nam plany. Ale nic to. Wracamy po zbyt długiej przerwie i nagrywamy dla was nowe odcinki. W odcinku nr 20 naszą główną książką jest Pokój Emmy Donoghue. Książka trudna, miejscami ciężka, ale jak najbardziej warta przeczytania. Poza […] Nagranie Bardzo zaległy pokój pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 37.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Świat równoległy
Czy istnieje świat równoległy? Tomek Michniewicz w książce Świat równoległy przedstawia nam inny świat. Bardzo nam bliski, a jednak zupełnie inny. To nasza główna książka w dzisiejszym odcinku. Wspominamy również o dziennikach Beksińskiego oraz o książce o żużlu. Ponadto ja opowiadam o spotkaniu z królową, a Arek o występach w telewizji. Pakistan. Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu. Polska. Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik. USA. Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat. Nagranie Świat równoległy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Malowany mur
To nagranie jest niemal fantastyczne. Malowany człowiek Petera V. Bretta, to chyba pierwsza książka fantasy, którą prezentujemy w naszym podkaście. Bardziej Arek, bo ja nie przepadam za fantastyką. Za to ja opowiadam o książce Mur. 12 kawałków o Berlinie - Agnieszki Wójcińskiej. Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Nagranie Malowany mur pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Cyrk równoległy
Cyrk Sławka Michorowskiego to chyba pierwsza komedia jaką mamy okazję omawiać. Przypomina starsze polskie komedie, których nam brakuje w polskim kinie. Ja opowiadam o wycieczce do Bratysławy i Wiednia (stąd dłuższa przerwa w nadawaniu), a Arek opowiada o książkach, które nabył ostatnimi czasy. Możecie usłyszeć również jak działają biblioteki w UK. Powieść „Cyrk” to literacki fikoł, nie można jej bowiem sklasyfikować jako jeden konkretny gatunek literacki. Łączy cechy literatury absurdu, kryminału i czarnej komedii. Nagranie Cyrk równoległy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Belfast i misiu
Belfast. 99 ścian pokoju Aleksandry Łojek - ta książka jest naszym głównym tematem rozmów. The Troubles, o których mowa w książce - to konflikt rozgrywający się na obszarze Irlandii Północnej. Arek opowiada jeszcze o Stanisławie Barei, drewnie i ogniu, a wspólnie zastanawiamy się jaki będzie nowa platforma audiobookowa - Storytel.pl. Belfast przyciąga turystów. Jednak mało kto wie, że w tym mieście przeszłość „dzieje się teraz”. Słowo „kłopoty” ma tu zupełnie inne znaczenie, a to, jak wymawiasz „h” ze stuprocentową dokładnością określa twoje wyznanie. Belfast to miasto paradoksów. Ludzi, których jedyną winą było to, że urodzili się w złym miejscu o złym czasie. Nagranie Belfast i misiu pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Diabeł i żniwa zła
Z lekkim poślizgiem publikujemy odcinek piętnasty! Naszą główną książką, którą dziś omawiamy jest trzecia część przygód Cormorana Strikea, autorstwa Roberta Galbraitha - Żniwa zła. Rozkminiamy też ile waży mol kretów, jak porąbać drewno i dlaczego Stalin nie ruszył Żukowa. Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli się w trudnym momencie, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i osobiste. Robin Ellacott otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Z przerażeniem odkrywa w paczce odciętą nogę. Szef dziewczyny, prywatny detektyw Cormoran Strike, jest równie zaskoczony, choć nieco mniej przerażony. Przychodzą mu na myśl tylko cztery osoby, które mogłyby być zdolne do takiej brutalności. Detektyw sądzi, że policja podąża fałszywym tropem. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Nagranie Diabeł i żniwa zła pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek