Ksiazki.audio

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast bloga ksiazki.audio z recenzjami audiobooków.
Data dodania: 2015-11-09 22:34:17
Data aktualizacji: 2018-02-22 14:20:08
Audycji w katalogu: 63
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
Podkast 43 - recenzje podkastów
Dziś ponownie jak w audycji 37 będę recenzował 4 podkasty. Zapraszam do podkastu 43 bloga ksiazki.audio. Jak wskazuje sama nazwa bloga zajmuję się audiobookami zwanymi z polska książkami mówionymi. Ostatnio jednak coraz więcej czasu zabierają mi podkasty. Dziś chciałbym wam przedstawić cztery z takich audycji. Wszystkie je słucham regularnie i polecam. Przejdźmy zatem do konkretów. Piotr Marszałkowski - W co gra mózg? Jest to stosunkowo młody podkast, mający dopiero siedem odcinków, a fragment, który przed chwilą puściłem pochodzi z pierwszego. Może więc was dziwić, że autor mówi o kolejnym odcinku. Jak to kolejnym skoro to pierwszy odcinek? Wyjaśnienie jest proste - to pierwszy podkast, ale Piotr Marszałkowski jest znany przede wszystkim ze swojego kanału wideo, na którym można usłyszeć i zobaczyć jeszcze więcej. Piotr jest zafascynowany badaniami nad mózgiem. W tym pierwszym podkaście mówi o badan
pobierz 10.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
Podkast 42 - recenzje audiobooków
Dziś cztery recenzje czterech dość kontrowersyjnych audiobooków: Zbigniew Nienacki - Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców (Jacek Filipczyk, Wojciech Malajkat);  Przemysław Piotrowski - Radykalni. Terror (Marcin Popczyński);  Przemysław Karda - Interregnum (Jerzy Janik); John Hart - Droga do odkupienia (Filip Kosior)
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Podkast 41 - recenzje audiobooków
Recenzje czterech audiobooków: “Zjedz tę żabę”, “Modyfikowany węgiel”, “Steve Wozniak” i “Oko świata”. Świat w którym żyjemy oferuje nam wiele rzeczy. Tak wiele, że nie jesteśmy sami w stanie sprawdzić wszystkiego. Np. każdego dnia pojawiają się kolejne audiobooki po polsku. Nikt nie jest w stanie wysłuchać ich wszystkich. Ja zebrałem cztery z nich i właśnie o nich chciałbym opowiedzieć. Witam w 41 podkaście bloga ksiazki.audio. Dziś zrecenzjuję jeden poradnik uczący jedzenia żab. Później będzie powieść, którą niedługo będzie można obejrzeć w Netflixie. Będzie też biografia jednego z założycieli Apple, tego ważniejszego. A na koniec opowiem o serii książek fantasy, które wreszcie będzie można posłuchać. Zapraszam do audycji.
pobierz 16.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Podkast 40 - wywiad z Tomaszem Agenckim
Dziś będzie rozmowa z Agenckim. Chodzi o Tomasza Agenckiego znanego między innymi z podkastu “Wieści pominięte”. Przeprowadziłem z nim prawie godzinną rozmowę. Trochę trzeba było wyciąć, a więc będzie trochę krócej. Ale musiałem wyciąć nie Tomka Agenckiego, ale siebie. Niestety podczas nagrania wysiadł mój mikrofon i dobrze nagrał się tylko Tomek. Dlatego moje pytania musiałem dograć później. Mam nadzieję, że nie wyszło to sztucznie. Rozmawialiśmy o głównie o polityce i mediach, które pomijają wiele ważnych wiadomości. Omówiliśmy nie tylko polską i amerykańską scenę polityczną, ale także hiszpańską. Zapraszam do podkastu. Zdziwiło mnie odkrycie tak ciekawego podkastu. Znam amerykańskich komentatorów, którzy robią coś podobnego, ale nie wiedziałem, że istnieje coś takiego po polsku.  Niestety media często pomij
pobierz 43.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Wywiad z Jakubem Pawełkiem
Serie książek Kuby Pawełka odkryłem stosunkowo późno. Lektor, którego lubię - Wojtek Masiak napisał o książce tego autora, którą właśnie nagrywał. Był to czwarty tom serii “Przymierze”. Książka rozpoczyna się od odkrycia zimnej fuzji na Tajwanie i przygotowaniach Chin, aby podbić tą odłączoną prowincję. Postanowiłem jednak zacząć od początku i przesłuchałem pierwszy tom serii czyli “Wschodni Grom”. Naprawdę dobrze jest zacząć od pierwszego tomu, aby zrozumieć jak powstało to “Przymierze”. Zaraz po przesłuchaniu pierwszego tomu podsunąłem go synowi, któremu książka też się bardzo spodobała. Cykl przymierze to naprawdę świetne militarystyczne political-fiction. Jest to jakby historia alternatywna. Autor przygotowuje teraz piąty tom. Napisał też książkę “#WAWSKIE14”, która niestety nie ukazała się jeszcze jako audiobook. Gdy tak się stanie na pewno posłucham - jest to historia pow
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Podkast o audiobookach 38
Recenzje czterech audiobooków: “Mgły” Marcina Ciszewskiego, “Czarownicy” Camilli Läckberg, “Sztuki wojny według Machiavellego” oraz słuchowiska “Król Lear”. W podkaście kilka moich komentarzy oraz fragmenty tych audiobooków. Zapraszam do słuchania.
pobierz 15.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Recenzja podkastów
W tym odcinku zamist czterech audiobooków zrecenzowałem cztery podkasty. Wszystkie je polecam. W audycji można oprócz moich opinii jak zwykle posłuchać fragmentów prezentowanych audycji. Omówiłem podkasty: 1. Bo czemu nie? 2. Tata na wybiegu (wywiady) 3. Konglomerat podkastowy (a w nim wywiad z Ryszardem Ćwirlejem) 4. Przekładany podkast (rozmowa tłumaczy) Zapraszam do wysłuchania, a później zasubskrybowania tych podkastów.
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Podkast 36 - wywiad z Łukaszem Tomysem
Łukasz Tomys jest producentem audiobooków. Specjalizuje się w nagrywaniu biografii ludzi biznesu. Zaczynał od biografii w formie wykładu, który sam wygłaszał. Teraz zatrudnia lektora, a ostatnio nawet autorów, którzy piszą dla niego kolejne biografie. Ma w planach dalszy rozwój tego biznesu. W wywiadzie rozmawialiśmy o jego przeszłości. Wpływie rodziców oraz rodzeństwa. Później o studiach w Niemczech. Oczywiście mówiliśmy też o tym jak nagrał pierwszego audiobooka, jak znalazł pierwszego lektora itd. Nasza rozmowa oscylowała także wokół polityki Polski i USA, edukacji, biznesu i nawet trochę filozofii. Łukasz jest nie tylko kimś kto odniósł sukces w nagrywaniu audiobooków, ale także wzorem, który inni mogą naśladować. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach wystarczy rok, aby stać się producentem audiobooków. Może to także droga dla ciebie. Zapraszam do słuchania.
pobierz 55.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Podkast o audiobookach 35
Audio-recenzje audiobooków i podkastów: Łukasz Tomys - Adidas kontra Puma (Bartłomiej Ważny);  Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner - Kiedy warto obrabować bank (Robert Michalak);  PZN - Podkast Biblioteki dla niewidomych;  Trudi Canavan - Kapłanka w bieli (Paulina Raczyło)
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Podkast o audiobookach 34
Dan Brown - Początek (Jacek Rozenek);  Ciocia Jadzia zaprasza do wspólnego słuchania muzyki.O marszach;  Neal Shusterman - Kosiarze (Marcin Popczyński);  Michał Szafrański - Jak oszczędzać pieniądze
pobierz 9.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Podkast o audiobookach 33
Maciej Aniserowicz - Podkast DevTalk;  Angelika Chimkowska- Psychologia zmiany w życiu i biznesie (Leszek Filipowicz);  Anna Kulik, Jacek Perzyński - Sekrety Łodzi. Cz. 1 (Kamil Maćkowiak);  Jadwiga Mackiewicz - O Stanisławie Moniuszce (Jadwiga Mackiewicz)
pobierz 14.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Podkast o audiobookach 32
Arturo Perez-Reverte - Krolowa Poludnia (czyta Anna Maria Buczek);  Tess Gerritsen - Chirurg (czyta Marcin Popczynski);  Zbigniew Nienacki - Pan Samochodzik i Człowiek z UFO (Jacek Kiss);  Andrzej Sapkowski - Miecz przeznaczenia (zespół aktorów)
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Podkast o audiobookach 31
Carole Trébor - U4 Jules (Maciej Więckowski);  James Clavell - Król szczurów (Marek Kondrat);  Wiadomości z aplikacji onet.pl;  Brandon Sanderson - Stalowe serce (Maciej Kowalik)
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Podkast o audiobookach 30
Audio-recenzje czterech audiobooków: Łukasz Tomys - Parkingi. Ty też możesz zostać rentierem;  Brandon Sanderson - Bohater wieków (Marcin Popczyński);  Vincent Villeminot - U4 Stéphane (Magda Karel);  Jadwiga Mackiewicz - O małym Mozarcie
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Podkast o audiobookach 29
Audio-recenzje audiobooków: Henry Hazlitt - Ekonomia w jednej lekcji (Maciej Więckowski); Brandon Sanderson - Studnia Wstąpienia (Marcin Popczyński); Yves Grevet - U4 Koridwen (Monika Dąbrowska-Jarosz); Roger Zelazny - Karabiny Avalonu (Roch Siemianowski)
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Podkast o audiobookach 28
Audiorecenzje czterech audiobooków: Isaac Asimov - Fundacja (mako_new); Jakub Pawełek - Wschodni grom (Bartosz Głogowski); Weronika Wierzchowska - Pani doktor (Ada Fijał); Brandon Sanderson - Rozjemca (Tomasz Sobczak)
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Dwa wywiady z konferencji Storytel (podkast 27)
Krzysztof Chimkowski przeprowadził dwa wywiady: 1. z Mortenem Strunge ze Storytel ze Szwecji 2. z Marcinem Zwierzchowskim odpowiedzialnym za Storytel Original
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Dwa wywiady z konferencji Storytel (podkast 27)
Krzysztof Chimkowski przeprowadził dwa wywiady: 1. z Mortenem Strunge ze Storytel ze Szwecji 2. z Marcinem Zwierzchowskim odpowiedzialnym za Storytel Original
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Podkast o audiobookach 26
Audiorecenzje czterech audiobooków: Jadwiga Mackiewicz - O Wolfgangu Amadeuszu Ciocia Jadzia zaprasza do wspólnego słuchania muzyki; Marc Elsberg - Helisa (Jakub Wieczorek); Roger Zelazny - Dziewięciu książąt Amberu (Roch Siemianowski); Antoni Szacki - Byłem dowódcą Brygady Świętokrzyskiej (Ksawery Szlenkier)
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Podkast o audiobookach 26
Audiorecenzje czterech audiobooków: Jadwiga Mackiewicz - O Wolfgangu Amadeuszu Ciocia Jadzia zaprasza do wspólnego słuchania muzyki; Marc Elsberg - Helisa (Jakub Wieczorek); Roger Zelazny - Dziewięciu książąt Amberu (Roch Siemianowski); Antoni Szacki - Byłem dowódcą Brygady Świętokrzyskiej (Ksawery Szlenkier)
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek