Tekstura

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o technologii i kulturze.
Data dodania: 2015-11-29 15:24:05
Data aktualizacji: 2016-11-01 12:40:08
Audycji w katalogu: 40
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 4 lata temu
#40 – Spectacles, czyli okulary do Snapchata oraz konsumpcjonizm
Czy widzieliście już najnowszy wynalazek twórców Snapchata? – Spectacles, okulary przeznaczone do snapowania. Rozmawiamy także o ważnym temacie, jakim jest konsumpcjonizm, zwłaszcza w ujęciu technologicznym. – Jak go postrzegamy i jak z nim walczymy. Jak zawsze, jesteśmy ciekawi także Waszych opinii. Warto sprawdzić: – Spectacles, okulary do Snapchata. – Wywiad z Evan Spiegel, CEO Snap Inc. na łamach WSJ. Dołącz do naszej fajnej grupy na Fb! Znajdziecie nas: Andrzej: – [email][link][link] Jacek: – [email][link][link] – Facebook – Twitter – Grupa na Facebooku Artykuł #40 – Spectacles, czyli okulary do Snapchata oraz konsumpcjonizm pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#39 – Nowe systemy Apple oraz samochody autonomiczne
Rozmawiamy o najnowszych systemach Apple: iOS 10, watchOS 3, tvOS oraz macOS Sierra. Kilka zdań komentarza o nowościach, a także niedociągnięciach, jakie na nas czekają. Ponad to, dyskutujemy nt. autonomicznych aut i przyszłości komunikacji. Czy tacy giganci jak Uber, Lyft, Google, Tesla czy Apple zmienią oblicze transportu? Warto sprawdzić: – Google Blog: Say hello to Google Allo: a smarter messaging app – CGP Grey on YouTube – „The Simple Solution to Traffic” – Uber wants to take over public transit, one small town at a time – World’s First Self-Driving Taxis Debut in Singapore – The Third Transportation Revolution. Lyft’s Vision for the Next Ten Years and Beyond Dołącz do naszej fajnej grupy na Fb! Znajdziecie nas: Andrzej: – [email][link][link] Jacek: – [email][link][link] – Facebook – Twitter – Grupa na Facebooku Artykuł #39 – Nowe systemy Apple oraz samochody autonomiczne pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 76.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#38 – Apple się chyba nie kończy
Dziś rozmawiamy o wczorajszej konferencji Apple. Komentujemy nowości, analizujemy własne plany zakupowe i omawiamy zmiany, jakie zaszły nie tylko w produktach firmy z Cupertino, ale i jej działalności. Artykuł Miłosza -- fabryka-pikseli.com/ios-na-duzym-ekranie/ Dołącz do naszej fajnej grupy na Fb! Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #38 – Apple się chyba nie kończy pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 87.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#37 – Chewie, we’re home!
Witajcie po dłuższej przerwie! W dzisiejszym odcinku opowiadamy o tym, dlaczego nas nie było przez dłuższy czas. Dowiecie się, jak wygląda ukraiński ślub i ukraińskie wesele, a także poznacie nasze przewidywania dotyczące nadchodzącej konferencji Apple. Dzisiejszy odcinek ma charakter wakacyjny - jest poprowadzony na luzie. Na bardziej poważne tematy przyjdzie jeszcze czas! W dodatku, Andrzej jest jeszcze odrobinę chory, co za pewno słychać w jego głosie. :) Dołącz do naszej fajnej grupy na Fb! Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #37 – Chewie, we’re home! pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 59.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#36 – Smart City – rozmowa z Tomkiem Nadolnym
Wyjątkowy odcinek, poświęcony tematyce inteligentnych miast (Smart City). Rozmawiamy z Tomkiem Nadolnym, czołowym ekspertem w tematyce Smart City w Polsce. Dziękujemy Tomkowi za świetną i inspirującą rozmowę! Tomasz Nadolny: - [link] - [link] Smart City - Wikipedia - Wikipedia PL - Otwarty Gdańsk - Koduj dla Polski - Code for America - Songdo, smart city w Korei Południowej - Wikipedia Dołącz do naszej fajnej grupy na Fb! Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #36 – Smart City – rozmowa z Tomkiem Nadolnym pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 97.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#35 – zmiany w czytelnictwie
Dziś rozmawiamy o czytelnictwie. Czy czytamy więcej czy mniej? Jak zmieniło się to na przestrzeni lat i czy nie ucierpiała na tym jakość. Polecamy również kilka książek i newsletterów, także zapraszamy do odsłuchu! Dzięki że jesteście z nami! Dołącz do naszej fajnej grupy na Fb! Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #35 – zmiany w czytelnictwie pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 44.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#34 – Pokemony w służbie nauce i ekonomii
Witamy w 2001 roku! W roku, kiedy to świat popularnością podbiły Pokemony, a stacja Polsat zaczyna emisję tego anime w polskiej telewizji. W dodatku Jacek przyznaje się do swojego małego brudnego sekreciku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dołącz do naszej fajnej grupy na Fb! Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #34 – Pokemony w służbie nauce i ekonomii pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 56.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#33 – A teraz się skupmy
Odcinek poświęcony kolejnemu zagadnieniu z dziedziny produktywności. Rozmawiamy o narastających problemach w skupieniu się i jak sobie radzić z rozpraszaczami, które napływają do nas ze wsząd. Aplikacja Forest Aplikacja Self Control (na Maca) SelfControl na inne platformy (Windows i Linux) Keyboard Maestro Quitter od Marco Arment Dołącz do naszej grupy na Fb oraz zapraszamy do komentowania pod odcinkiem. Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #33 – A teraz się skupmy pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#32 – WWDC, iOS 10 i macOS Sierra
Cześć! W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o ostatniej konferencji Apple :) Zapraszamy do naszej grupy na Fb oraz do komentowania pod odcinkiem. Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #32 – WWDC, iOS 10 i macOS Sierra pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#31 – Wearable – Fitness Tracker, Smartwatch oraz zegarki sportowe
Cześć! W dzisiejszym odcinku rozmawiamy na temat bardzo dynamicznie rozwijającej się kategorii urządzeń – wearables, w ramach której znajdziemy takie urządzenia naręczne jak: smartwache, fitness/activity trackery i zegarki sportowe. Omawiamy obecny stan tej technologii i dzielimy się naszymi uwagami, jak można poprawić kondycję tej kategorii urządzeń. Zapraszamy do naszej grupy na Fb oraz do komentowania pod odcinkiem. Powiedzcie nam, jakie z urządzeń fitnessowych czy smartwatchy używacie i jaki macie do tego stosunek. Urządzenia, o których wspominamy: - Samsung Gear Fit2 - Garmin vivoactive / vivoactive HR - Xioami Mi Band 2 - Garmin Fenix 3 - Fitbit Charge / Charge HR i inne Znajdziecie nas: Andrzej: - [email] - [link] - [link] Jacek: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Artykuł #31 – Wearable – Fitness Tracker, Smartwatch oraz zegarki sportowe pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#30 – życie, praca i nauka w Australii
Hej! Studia w Australii, życie w Australii, nauka w Australii i praca w Australii - o tych tematach opowie Wam dzisiaj Łukasz Adamski. Zdradza on wiele informacji na temat tego kraju, opowiada jak wyjechał i dlaczego, a także dzieli się swoją opinią na temat tego, co mu się podoba a co nie w „kraju kangurów”. Znajdziecie nas: Jacek: - [email] - [link] - [link] Andrzej: - [email] - [link] - [link] - Facebook - Twitter - Grupa na Facebooku Poruszane tematy: - Studia w Australii - Nauka w Australii - Życie w Australii - Praca w Australii Artykuł #30 – życie, praca i nauka w Australii pochodzi z serwisu Tekstura Podcast .
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#29 – jak social media kreują rzeczywistość oraz hejt w sieci
Cześć! W dzisiejszym odcinku poruszamy bardzo ważny i trudny temat, jakim jest fakt, że Social Media kreują rzeczywistość. Opowiadamy, dlaczego Mark Zuckerberg jest tak bardzo wpływowy i jakie konsekwencje się z tym wiążą. Poruszamy także temat hejtu w sieci, tego jak na niego reagować i co powinno zrobić w związku z nim państwo.Newsletter Artura → [link] nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 68.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#28 – Google I/O
Cześć! Dzisiaj mówimy o konferencji Google I/O... i nie tylko, bo znajdziecie także kilka słów o Apple, Microsofcie i Samsungu. Zapraszamy do odsłuchu! :) Znajdziecie nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#27 – gry naszego dzieciństwa
Cześć! Dzisiaj mówimy o grach naszego dzieciństwa... i nie tylko. Opowiadamy na czym się grało, jak się grało, gdzie się grało i z kim się grało. Dla wielu z Was będzie to swoisty powrót do przeszłości, a część z Was pozna, jak to wyglądało w latach 90' i na początku bieżącego tysiąclecia. P.S. Przepraszamy za przerwę!Znajdziecie nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#26 – sztuczna inteligencja
Witamy po krótkiej przerwie! Na wstępie bardzo przepraszamy za brak odcinka w zeszłym tygodniu, ale tak jak poinformowaliśmy na naszej grupie fejsbookowej, dopadła nas choroba i życie. :) Na szczęście powracamy i to w wielkim stylu z bardzo ciekawym tematem. Próbujemy przybliżyć temat sztucznej inteligencji. Temat, który nie jest łatwy, ale za to szalenie ciekawy i pewnie nie da się go w pełni pokryć w jednym odcinku podcastu. Mamy nadzieję jeszcze kiedyś o nim porozmawiać. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!Znajdziecie nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#25 – technologiczna ściana
Cześć! Dziś mówimy o tym, że producenci elektroniki powoli nie mają już pomysłów na rozwój hardware'u i zbliżamy się do „technologicznej ściany”, która sprawi, że ulepszeniom będą ulegać jedynie kamery, procesory i ekrany. Rozmawiamy również o Internet of Things, przyszłości technologii i mówimy o swojej wizji przyszłości.Znajdziecie nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 12.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#24 – samochody elektryczne i nowa Tesla
Dzień dobry! Dziś mówimy o samochodach elektrycznych, naszych doświadczeniach z jazdy nimi oraz nowym modelu Tesli. Przyglądamy się również polskim warunkom do posiadania takiego pojazdu, przytaczamy ceny i statystyki dotyczące sprzedaży. Miłego odsłuchu... i hej, zapraszamy do naszej grupy i na fanpge. Brakuje nam mało lajków do 200! Pomóżcie :) - Więcej informacji o Tesli Model 3- Statystyki sprzedażyZnajdziecie nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 36.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#23 – Sony Playstation 4.5 i VR, Hitman i gry epizodyczne
Witamy po Świętach! Mamy nadzieję, że wypoczęliście i macie się doskonale. :) W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o rzekomym pojawieniu się Playstation 4.5 a.k.a Playstation 4K oraz o zasadności takiego odświeżenia sprzętu. Po krótce recenzujemy grę Hitman i rozmawiamy o grach epizodycznych. Pozdrawiamy! :)Linki:* Pogłoski o Playstation 4.5* Hitman* Trailer drugiej części*UPDATE*Jednak mieliśmy rację - Playstation 4K potwierdzone [link] nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 14.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#22 – Apple Event, nowy iPhone, iPad Pro i nasze oczekiwanie na Maki
Wczoraj odbyła się konferencja Apple, a już dziś mamy dla Was odcinek z naszym komentarzem dotyczącym nowego iPhone'a, iPada, pasków do Apple Watcha... i kilku innych zagadnień ;) Znajdziecie nas:Jacek:- [email]- [link] [link] [email]- [link] [link] Grupa na Facebooku
pobierz 44.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
#21 – User Experience (UX)
Brak opisu.
pobierz 29.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek