Each One Teach One

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast dla wszystkich ciekawych świata i kreatywnego stylu życia.
Data dodania: 2016-01-24 20:48:11
Data aktualizacji: 2017-04-24 09:50:19
Audycji w katalogu: 20
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 15 dni temu
E1T1 | #020 – Dlaczego warto podążać za marzeniami?
Ludzie narzekają na Polskę! To fakt. Dzisiejsza historia mojej rozmówczyni pokaże Wam, że są miejsca na świecie gdzie perspektywy rozwoju są o wiele The post E1T1 | #020 – Dlaczego warto podążać za marzeniami? appeared first on Each One Teach One .
pobierz 130.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Czy żyjemy w Matrixie?
Zastanawialiście się kiedyś na przykład jak muzyka wpływa na ludzi albo, czy aby na pewno świat jest taki jak nam się wydaje? Przekonajmy się. The post Czy żyjemy w Matrixie? appeared first on Each One Teach One .
pobierz 129.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
E1T1 | #018 – Kreacja Świadomości. Kobiecość ponad podziałami.
W kolejnym odcinku Podcastu przedstawię Wam bardzo ciekawego gościa. Opowie ona o tym jak budzi w kobietach ich wewnętrzną moc. Miłego słuchania!:) The post E1T1 | #018 – Kreacja Świadomości. Kobiecość ponad podziałami. appeared first on Each One Teach One .
pobierz 93.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
E1T1 | #017 – Jak prowadzić biznes w internecie?
Dziś porozmawiałem z Ariadną Wiczling o biznesie, marketingu i pasjach. Polecam wysłuchać tym, którzy myślą o własnym biznesie online. The post E1T1 | #017 – Jak prowadzić biznes w internecie? appeared first on Each One Teach One .
pobierz 118.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
E1T1 #016 – Domowa Edukacja w Polsce.
Rozmawiałem z autorkami bloga Więcej Niż Edukacja i nie mogłem uwierzyć, jak łatwo można prowadzić edukację w domu. Zapraszam do słuchania :) The post E1T1 #016 – Domowa Edukacja w Polsce. appeared first on Each One Teach One .
pobierz 145.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
E1T1 | #015 – Masaż receptą na szczęśliwe życie.
Masaż to wspaniała technika nie tylko relaksacyjna. Masaż może być również autoterapią na szczęśliwe życie. Dziś w podcascie porozmawiamy o masowaniu:) The post E1T1 | #015 – Masaż receptą na szczęśliwe życie. appeared first on Each One Teach One .
pobierz 107.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
E1T1 | #014 – Fitoterapia – Jak leczyć się roślinami?
Rośliny dają nam zdrowie i nawet nie sądziłem, że te które rosną za darmo praktycznie wszędzie, można używać na co dzień. Posłuchajcie jakie rośliny to są. The post E1T1 | #014 – Fitoterapia – Jak leczyć się roślinami? appeared first on Each One Teach One .
pobierz 70.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak budować relacje z drugim człowiekiem? [Podcast]
Posłuchajcie tej rozmowy gdyż na prawdę warto! Postanowiłem przepytać specjalistę od relacji międzyludzkich i poszukać złotego środka na udane życie. The post Jak budować relacje z drugim człowiekiem? [Podcast] appeared first on Each One Teach One .
pobierz 80.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
„Rzuciłem pracę w korpo, aby dzielić się pasją z innymi” | Podcast
W najnowszym odcinku podcastu, porozmawiałem z Radkiem Budnickim - człowiekiem, który uciekł od pracy w korporacji i zajął się realizowaniem pasji z innymi. The post „Rzuciłem pracę w korpo, aby dzielić się pasją z innymi” | Podcast appeared first on Each One Teach One .
pobierz 99.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Zdrowe odżywianie to styl życia | Podcast
W tym odcinku podcastu poruszam temat zdrowego odżywiania. Porozmawiałem z Michałem Jaworskim, blogerem oraz twórcą podcastu Więcej niż Zdrowe Odżywianie. The post Zdrowe odżywianie to styl życia | Podcast appeared first on Each One Teach One .
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Co uczniowie myślą o nauczycielach? | Podcast
Porozmawiałem bez owijania w bawełnę z uczniami. Chciałem się dowiedzieć co tak na prawdę myślą o nauczycielach. Nauczyciele: SŁUCHAĆ i MYŚLEĆ! The post Co uczniowie myślą o nauczycielach? | Podcast appeared first on Each One Teach One .
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
E1T1 | #009 – Świadomość to uważne życie – Część Druga.
Druga część rozmowy z Aleksem z Porozmawiajmy TV na temat świadomości. Po pierwszej części otrzymałem fajne odpowiedzi od wielu z Was. Ciekawe interpretacje tego co mówi Aleks. Tym razem tematyka podobna a dodatkowo zagłębimy się bardziej w codzienne życie oraz System.Aby nie przedłużać po prostu zapraszam Was serdecznie do wysłuchania drugiej części audycji. A w niej dowiecie się:1. Czym jest system i jak z nim walczyć?2. Po co są przeciwności w życiu? Dalczego nie może być wiecznej sielanki?3. Czym jest pokora?4. Czym jest medytacja?5. Technika świadomego oddychania. Jak wykonać skok świadomości o 10 lat do przodu?6. Ludzie nie czują swojego ciała oraz emocji. Dlaczego?7. Czy warto wyrzucić telewizor?8. Kim jest systemowicz? Czy jest to człowiek nieświadomy np. pracownik na kasie w hipermarkecie?9. Jak ominąć system?10. Czym jest duchowość?11. Czym jest religia?12. Kto może być uduchowiony?13. Mentorzy, mistrzowie, guru. Co z nimi?14. Czy jedzenie ma znaczenie?15. Wnioski z naszej rozmowy.
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
E1T1 | #008 – Świadomość to uważne życie.
Świadomość to termin obecnie używany na kżdym kroku. W telewizji, radio, reklamach, filmach. Jest przedmiotem wykładów wielu specjalistów od automotywacji oraz tematem przewodnim wielu ruchów społecznych. Postanowiłem zgłębić czym jest świadomość oraz co to znaczy być świadomym.Porozmawiałem z Alexem inicjatorem Porozmawiajmy TV - alternatywnej telewizji na YouTube w której porusza on tematy związane przede wszystkim ze świadomością. Nie straszni mu kosmici, teorie spiskowe, oraz elita rządząca. Alex rozmawia z ludźmi którzy zgłębiają oraz doświadczają sami na sobie wielu ciekawych a czasami nawet kosmicznych rzeczy. Na co dzień to on przepytuje ludzi.Tym razem to ja postanowiłem zabawić się w pytającego i posadzić Alexa po drugiej stronie barykady - w roli odpowiadającego na pytania. Powstał z tego dwuczęściowy podcast a pierwszą część możecie posłuchać już teraz. Tematy jakie poruszyliśmy to:1. Jak rozmawiać z ludźmi aby skorzystać na tym i wyciągnąć całą esencję z rozmowy?2. Czym jest świadomość? Czy nie jest to pojęcie przereklamowane w dzisiejszych czasach?3. Czy możliwa jest bezwarunkowa miłość?4. Jak być świadomym?5. Jak być uważnym w życiu?6. Teorie spiskowe, kosmici, ufo - Ile z tego jest prawdą?7. Logika duchowa - czyli pojmowanie świata logiką pozamaterialną.8. Metoda Ashkara - lekarstwo na raka i wiele innych chorób.9. Jak zastosować wskazówki z wywiadów do życia?
pobierz 51.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
E1T1 | #007 – Edukacja pozaszkolna | Część 2
Edukacja pozaszkolna to temat ważny. W drugiej części podcastu poświęconej właśnie tej formie edukacji młodzieży. Porozmawiam z Dawidem Szelągiem, właścicielem szkoły tańca Street Dance Studio na temat metod pracy w kształceniu świadomego społeczeństwa.Dawid jest autorem kontrowersyjnego wpisu na swoim blogu o tytule "Nigdy nie zapisuj swojego dziecka na dodatkowe zajęcia", który udostępnił go na swoim blogu: "Ogrodnik Umysłu".Tematy które poruszymy w tym odcinku:1. Dlaczego nie warto zapisywać dziecka na zajęcia dodatkowe?:)2. Niespełnione ambicje rodziców oraz ich wpływ na rozwój dzieci.3. Negatywne komentarze rodziców...4. Edukacja szkolna VS Edukacja pozaszkolna.5. Porównywanie dzieci - pycha rodzicielska.6. Poznawanie dziecka, integracja, blokady nakładane dzieciom.7. Ograniczanie wolności dzieci.8. Anonimowość dzieci w internecie.9. Wyścig szczurów rodziców.Notatki do Podcastu:- Blog Dawida: [link] Muzyka: The Coil Winds by Blue Dot Sessions is licensed under a Attribution-NonCommercial License.
pobierz 54.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
E1T1 | #006 – Edukacja pozaszkolna | Część 1
W kolejnym odcinku podcastu wyruszam na poszukiwania dodatkowych zajęć pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży. Edukacja akademicka jest dobra jednak ma swoje ograniczenia. Placówki edukacji pozaszkolnej mają wiele możliwości dlatego odwiedziłem 2 Warszawskie miejsca: TPD Praga Południe oraz "Wspólne Podwórko" gdzie odbywają się ciekawe projekty pozalekcyjne.Tematyka odcinka:- Edukacja pozaszkolna- Kreatywność- Czy warto uczęszczać na zajęcia pozaszkolne?- Capoeira, parkour, piłka nożna, taniec, muzyka, street art- Czy nauczyciele w szkole mają dobre metody nauczania?- Edukacja kreatywna czy edukacja posłuszeństwa?
pobierz 88.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
E1T1 | #005 – Co oglądamy na YouTube?
Witajcie!Dziś zajmiemy się ciekawym tematem związanym z oglądaniem popularnego serwisu Youtube. Dowiecie się co najczęściej oglądamy na Youtube oraz jaki to ma wpływ na nas z punktu widzenia psychologicznego.A więc: "pokaż mi historię swojego Youtube a powiem Ci kim jesteś" :)Tematyka odcinka:1. Dlaczego ludzie gapią się w ekrany swoich smartphone'ów?2. Najpopularniejsza tematyka Polskiego Youtube?3. Jak szybko zmienił się świat poprzez technologię?4. Co oglądają słuchacze Each One Teach One na Youtube?5. Seriale to ściema!6. Dlaczego rozrywka na Youtube a nie coś innego?7. Telewizja VS YouTube.
pobierz 82.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
E1T1 | #004 – Taniec we Francji. Wywiad z: David Colas.
Witajcie!W czwartym odcinku Podcastu porozmawiam z Davidem Colasem, doświadczonym tancerzem z Marsylii, Francuskiego zagłębia kultury Hip Hop.W tym odcinku dowiecie się:- Jaka jest różnica pomiędzy luźnym tańczeniem a walką na zawodach?- Przenoszenie zajawki tanecznej z podziemia na deski teatru.- Kultura taneczna we Francji a w Polsce.- Metoda na doskonałe show taneczno-teatralne.W trakcie odcinka dowiecie się podstawowych terminów tanecznych takich jak:Popping, Tutting, Bboying, Top Rock, Twist-o-Flex, Tutting, Footwork
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
E1T1 | #003 – Zdrowie prosto z zielonych koktajli.
Witajcie głodni (dosłownie) wiedzy i zajawek:) W trzecim odcinku podcastu postaram się opowiedzieć krótką historię jaka przydarzyła mi się kilka lat temu, która zmieniła moje życie na lepsze!Zdrowy tryb życia to obecnie jeden z najbardziej rozdmuchiwanych tematów w mediach oraz w Internecie. Postanowiłem spróbować na sobie działanie zielonych koktajli. Wiemy o tym, że owoce i warzywa i zielenina mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie ale nie wiemy co dokładnie zawierają i jak je przyrządzić aby były zjadliwe.W tym odcinku znajdziecie: - Kto zainspirował mnie do picia zielonych koktajli? - Jak wykonać prawidłowo green smoothie. - Jaki wybrać sprzęt - Wybór blendera.Zapraszam do kolejnego odcinka:)Życzę miłego słuchania:)Dodatkowa wiedza dla Ciebie:)Pełny Wykład Victorii Boutenko na temat diety roślinnej i zielonych koktajli - LINK
pobierz 58.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
E1T1 | #002 – Kim jest i jak działa Ekonomiczny Zabójca?
Witajcie w drugim odcinku Podcastu Each One Teach One.Tym razem zajrzymy za kulisy ekonomii ale nie w zwykłym akademicki ujęciu. Postaram się Wam przybliżyć sylwetkę niejakiego Johna Perkins'a, człowieka który od lat 70 miał ogromny wpływ na rozwój ekonomiczny USA.Po przeczytaniu jego książki: "Hit-Man - Wyznania ekonomisty od brudnej roboty" jestem pełen obaw tego jak działa ekonomia na świecie oraz jakie techniki są używane do wytwarzania dobrobytu.Dlaczego ma to wpływ na nas w Europie? A no dlatego że ludzie pokroju Johna Perkins'a działają również w naszym rejonie geograficznym a może nawet i w naszym kraju.Posłuchajcie odcinka i rozważcie podstawy ekonomii raz jeszcze:) Warto zastanowić się do czego dążą rządy bogatych państw.Miłego słuchania:)NOTATKI DO PODCASTU1. Książka "Hit-Man - Wyznania ekonomisty od brudnej roboty. LINK
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
E1T1 #001 | Czy szkoła zabija kreatywność?
Witajcie kreatywni ludzie:)Dziś prezentuję pierwszy odcinek audycji radiowej Each One Teach One:) Na początek wyjawię dlaczego zacząłem tworzyć audycje radiowe oraz jaka będzie ich forma :) Pod linkiem do audycji na Soundcloud możecie znaleźć dodatkowe informacje związane z tematem Podcastu:) Przypominam, że Podcast jest już dostępny na wszystkie urządznenia mobilne. Możecie go wyszukać w iTunes i Stitcher, oraz instalując dowolną aplikację do słuchania podcastów na Androidzie (Podcast Republic, Podcast Addict lub inne).Temat główny odcinka #001: Czy szkoła zabija kreatywność.- Kim jest Sir Ken Robinson i dlaczego twierdzi, że szkoła zabija kreatywność?- Porozmawiam z Ewą, nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego na temat edukcji w Polsce.Życzę Wam miłego słuchania:)NOTATKI DO PODCASTU1. Wystąpienie Kena Robinsona o edukacji:2. Polskie wydawnictwa z publikacjami książek o edukacji wg. Kena Robinsona:http://wydawnictwoelement.com.pl3. Więcej książek Kena Robinsona:www.amazon.com
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek