Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko! To moje życiowe podejście, którym chcę zarazić ludzi, aby zainspirować ich, żeby sami je sprawdzili. Razem z moimi gośćmi pokażę Ci tę ideę z wielu punktów widzenia. Dowiesz się o znanych artystach, gwiazdach, sportowcach, pasjonatach oraz utalentowanych osobach. Od dawien dawna, świat można postrzegać przez pryzmat tych, którzy mówią oraz tych, którzy robią. Bardzo często, Ci którzy mówią, nie mają realnych efektów. A Ci, którzy potrafią coś zrobić, nie zawsze potrafią wyjaśnić, co robią. Potrzeba zupełnie innego, unikalnego spojrzenia oraz serii pytań, żeby to z nich wydobyć. Oni sami, często nie uważają się za nikogo specjalnego. Sądzą, że to, co robią, jest normalne i każdy tak potrafi. Podczas gdy okazuje się, że prawda jest inna. Gdyby ludzkość znała ich wynalazki, rozumiała ich podejście, nauczyła się wykorzystywać ich potencjał, to świat byłby lepszym miejscem.
Data dodania: 2016-02-21 14:12:59
Data aktualizacji: 2021-03-04 10:40:08
Audycji w katalogu: 46
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 lata temu
Michał Wawrzyniak_wywiad_Kołcz Majk Effect
Michał Wawrzyniak_wywiad_Kołcz Majk Effect by Michał Wawrzyniak
pobierz 12.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMWS03E10 - Talent czy ciężka praca? - Agnieszka Pasieka-Adamek
Dziesiąty odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko, a w nim gościem Michała jest Agnieszka Pasieka-Adamek projektantka wnętrz, która od ponad 10 lat prowadzi autorskie Studio Projektowe Atoato. Jej projekty powstają również w wirtualnej rzeczywistości – YouTube A-to 360° VR. Zrealizowała ponad 300 projektów wnętrz w Polsce i za granicą. W tym odcinku: - Czy od zawsze Agnieszka wiedziała, kim chce być i jak wyglądało wsparcie rodziny? - Jak wyglądała nauka i praca Agnieszki od najmłodszych lat? - Dlaczego Agnieszka od zawsze stawiała sobie duże wyzwania? - Jak hejt w młodości wpłyną na Jej kształtowanie? - Jak wyglądał pierwszy projekt Agnieszki? - Czemu po pierwszym dużym sukcesie kariera nie rozwija się tak kolorowo i szybko? - Jak wygląda poczucie stylu w Polsce? - Jak ważna jest rola mentora i jak to może przyśpieszyć efekty? - Jak wygląda praca projektantki? - Jak Dynamika Bogactwa poukładała i rozwinęła biznes Agnieszki? - Jakie efekty ma Agnieszka po nauce od Michała? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko?
pobierz 55.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E09 - Sławomir - Jak Rock Polo zmienia życie?
Dziewiąty odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko, a w nim gościem Michała jest Sławomir. Twórca, artysta, wizjoner - gwiazda Rock Polo. W tym odcinku: - Co się wydarzyło od czasu, kiedy jako Mentalwayanie wspieraliśmy wydanie płyty Sławomira? - Jak wyglądały początki kariery Sławomira? - W jaki sposób zbudować swoją społeczność? - Jak wygląda obecne życie Sławomira? - W jaki sposób Sławomir tworzy utwory? - Kiedy i skąd Sławomir wie, że dany utwór będzie hitem? - O czym marzy Sławomir? - Jakie są dalsze plany na rozwój kariery Sławomira? - Kiedy Sławomir wymarzył sobie swoją postać i co musiał zrobić, aby było to możliwe? - Jak powstają teledyski Sławomira i dlaczego na pewnym etapie fachowcy są ważni? - W jaki sposób zacząć tworzyć swoją osobistą markę? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko? Zapraszamy do słuchania i wyciągania wniosków dla siebie. Podziel się wywiadem ze znajomymi, ułatw im drogę rozwoju.
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E08 - Krzysiek Lis - Na ile jesteś przygotowany?
Ósmy odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko, a w nim gościem Michała jest Krzysiek Lis. Współprowadzący blog i kanał Domowy Survival, gdzie dzieli się przemyśleniami, praktyką i wiedzą, które pomagają przygotować się na trudne czasy. W tym odcinku: - Od czego zaczęła się przygoda Krzyśka z survivalem? - Jak powinno wyglądać nasze przygotowanie na trudne czasy? - W jaki sposób wykorzystać wiedzę i umiejętności survivalowe w codziennym życiu? - Gdyby przyszedł kryzys to jakie produkty mogą okazać się najbardziej wartościowe? - Co można zrobić, aby w pewnym stopniu uniezależnić się od innych i zmieniających się warunków? - Jakie zawody mogą okazać się przydatne podczas kryzysu? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko? Zapraszamy do słuchania i wyciągania wniosków dla siebie. Podziel się wywiadem ze znajomymi.
pobierz 47.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E07 - Iwona Guzowska - Mistrzyni na wielu płaszczyznach
Siódmy odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko, a w nim gościem Michała jest Iwona Guzowska. Mistrzyni Świata w kickboxingu i boksie zawodowym. Przez osiem lat aktywnie działała w parlamencie, gdzie pracowała nad ważnymi ustawami w tematach domów dziecka i opieki rodzinnej. Zobaczycie, co udało się wprowadzić oraz czym w życiu kieruje się Iwona. W tym odcinku: - W jaki sposób doświadczenie sportowe Iwona wykorzystuje w innych dziedzinach życia i biznesu? - Skąd Iwona czerpie wiedzę i inspirację? - Jakie ustawy udało się wprowadzić i jak to wpłynęło na dzieci i domy dziecka? - Jak sobie poradzić po przegranej walce? - Co jest naszym celem w życiu i w jaki sposób szukać tego? - Jak powstawała książka Iwony? - W jaki sposób pracować nad wieloma tematami jednocześnie? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko? Zapraszamy do słuchania i wyciągania wniosków dla siebie. Podziel się wywiadem ze znajomymi, ułatw im drogę rozwoju.
pobierz 50.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E06 - Marek Cieśla - Seryjny przedsiębiorca
Szósty odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko, a w nim gościem Michała jest Marek Ciesla. Biznesman z 20-letnim doświadczeniem. Sam mówi o sobie „seryjny przedsiębiorca” i trudno mu wyliczyć ilość firm i spółek, które współtworzy. Odpowiada także za sukces wielu kampanii crowdfundingowych na portalu Kickstarter. W tym odcinku: - Historia i droga Marka do tworzenia wielu biznesów - W jaki sposób Marek pomaga projektom na Kickstarterze? - Ile i jak można zarobić na pomyśle nie mając jeszcze produktu? - Dowiecie się, więcej o ekskluzywnym produkcie Crosslifterdenim - czyli, specjalnych jeansach dla osób aktywnych. - W jaki sposób poradzić sobie z rozwijaniem tak wielu biznesów jednocześnie? - Jak znaleźć granicę pomiędzy ciągłym inwestowaniem a zarabianie? - Jakie kompetencje muszą być w firmie, aby była możliwość osiągnięcia sukcesu? - Jak wygląda budowa swojej marki? - W jaki sposób poradzić sobie z osłabiającym środowiskiem? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko? Zapraszamy do słuchania i wyciągania wniosków dla siebie. Podziel się wywiadem ze znajomymi, ułatw im drogę rozwoju.
pobierz 48.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E05 - Naval - Czternaście lat w JW GROM
Piąty odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko, a w nim gościem Michała Wawrzyniaka jest Naval. Przez 14 lat prawie nikt z Jego bliskich nie wiedział, że jestem operatorem GROMu. Dużą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych, biorąc udział w akcjach bojowych. Zapracował także na Złotą Odznakę GROMu, która dla żołnierzy GROM jest najwyższym zaszczytem. Z tego odcinka dowiecie się: - W jaki sposób można się przestawić na normalne życie po kilkunastu latach pracy w JW GROM? - Jak połączyć taką pracę z rodziną? - Jak wygląda praca w jednostce wojskowej Grom? - Jak wygląda współpraca i wykonywanie zadań na misji? - Jak ważna jest mentalność w takim zawodzie oraz jakie podstawy trzeba opanować? - W jaki sposób powstała Jednostka Wojskowa Gom? - Jak przełożyć wiedzę i doświadczenie Navala na realne efekty w biznesie? - Co było inspiracją Navala do napisania swoich książek? - W jaki sposób powstały książki Navala ? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko?
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E04 - Arkadiusz Brzeski - "Jeden człowiek - kilkanaście patentów"
Czwarty odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko a w nim gościem Michała Wawrzyniaka jest z Arkadiusz Brzeski - wynalazca, wizjoner. Poświęcił wiele lat pracy na to, aby swoje pomysły i wizje przekuć w rzeczywistość. Z tego odcinka dowiecie się: - Jak wygląda droga do złożenia swojego patentu? - Co oznacza literka A w otrzymanym patencie i czemu jest spełnieniem marzeń? - Jak rozpoczęła się droga Arkadiusza w tworzeniu swoich wynalazków? - Jakie są opłaty i koszty, które trzeba ponieść, aby mieć patent? - Ile obecnie można zarobić na wynalazkach? - Czy zawsze trzeba czekać 100 lat, aż świat zauważy nowości i technologie? - Jaka jest wizja przyszłości Arkadiusza? - Jaki wynalazek Arkadiusz chcę teraz skonstruować i czemu w Peru? - Jakie jest wsparcie dla wynalazców - podział, koszty, inwestorzy, dotacje - ile na koniec dostanie twórca? - Słuchawki do leczenia - jak działają, po co i czemu warto się tym zainteresować? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko? Podziel się wywiadem ze znajomymi, zainspiruj ich do zmiany swojego życia i do podążania za swoimi marzeniami.
pobierz 53.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E03 - Kamil Lemie - Jak się dostać do Hollywood?
Trzeci odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko a w nim gościem Michał Wawrzyniak jest z Kamil Lemie - producent, aktor, kaskader, artysta. Polak, który grał Merlina w hollywoodzkiej produkcji Króla Artura, pracował na planie m.in. Gwiezdnych Wojen i Transformers 5. Z tego odcinka dowiecie się: - Jak zaczęła się przygoda Kamila z aktorstwem? - W jaki sposób Kamil połączył medycynę i aktorstwo? - Jak w tym wszystkim umiejscowione są pieniądze? - Ile castingów trzeba przejść, aby dostać się do kampanii reklamowej? - W jaki sposób zaplanować swoje marzenia? - Jak wygląda praca na planie filmowym? - Co trzeba zrobić, aby dostać się do Hollywood? - Co dla Kamila jest najważniejsze w pracy na planie filmowym? - Jak wytrzymać pomiędzy projektami i jak nimi zarządzać? - O technice „za każdym razem, kiedy wydajesz - jak na tym zarobisz?” - Czy zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko?
pobierz 47.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E02 - Olga Konieczyńska - Życie z YouTube - praca czy zabawa?
Drugi odcinek podcastu i videocastu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko a w nim gościem Michała Wawrzyniaka jest z Olga Konieczyńska - prowadząca kanał na YouTube WobecObiektywu. Z tego odcinka dowiecie się: - Czy bycie youtuberem to zawód? - Dla kogo jest kanał youtube, kto może i powinien nagrywać filmy? - Ile można zarobić nagrywając filmy i współpracując z markami? - Co trzeba zrobić, aby zacząć prowadzić swój kanał? - Jak powinny wyglądać filmy, ile trwać i co zawierać? - W jaki sposób Olga zaczęła swoją przygodę z YouTube? - Jakich ludzi potrzeba, aby móc profesjonalnie prowadzić kanał? - Czy zawsze i wszędzie można wszystko? Podziel się wywiadem ze znajomymi i daj im szansę na swój rozwój. Konkretne wskazówki, które pomogą innym zacząć swoją przygodę z nagrywaniem.
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
ZiWMW S03E01 - Marcin „Puoteck” Nozdryń-Płotnicki - “Projekt Puoteck już się skończył”
PIERWSZY odcinek z 3 sezonu Podcastu i Videocastu Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko. Gościem Michała jest Marcin "Puoteck" Nozdryń Płotnicki - człowiek radia, o niesamowitym talencie, którego przez ostatnie lata mogliście słuchać w radio eska i na imprezach. Aktualnie zakończył już swoją przygodę z graniem i został szefem muzycznym radia eska rock. W tym odcinku zobaczycie: - W jaki sposób można nie wierzyć w siebie, nie doceniać tego, co się osiąga i być w szoku, kiedy życie daje takie możliwości? - W jaki sposób granie na imprezach wpływa na postrzeganie siebie i świata? - Od czego zaczęła się przygoda Marcina z radiem? - Jak wyglądały stacje radiowe kilkanaście lat temu? - Dlaczego przychodzi wypalenie i jak sobie z nim poradzić? - Czemu boimy się marzyć? - Czy Zawsze i Wszędzie Można Wszystko? Zapraszamy do oglądania i do dzielenia się tym odcinkiem z innymi. Mocne tematy, które wielu osobom mogą pomóc uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E18 - Piotr Olejnik - O tatuażu, malarstwie i biznesie
Dziś tatuaże to prawdziwa sztuka! Już dzisiaj pojawi się gość, który poświęcił im 15 lat dotychczasowego życia. Utytułowany mistrz Piotr Olejnik opowie o swojej pasji i przekuciu jej w biznes. Właściciel kaliskiego studia tatuażu artystycznego i piercingu Eviltattoo jest laureatem licznych nagród, stale się rozwija i sam uczy innych. Jak został tatuatorem? Czym się inspiruje? Jak rozwijała się jego kariera? W jaki sposób wygląda nauka tatuażu i jak on sam osiągnął mistrzowski poziom?
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E17 - Paweł (Popek) Mikołajuw - Twój sukces nie jest moją porażką
Dwóch prostych chłopaków spotkało się, żeby pogadać o tym, jak im się udało przebić na swoje własne szczyty… Już jutro w najnowszym odcinku podcastu i videocastu „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko” jako mój gość pojawi się Popek. Paweł zrobił na mnie duże wrażenie. Pod tatuażami i mięśniami jest człowiek, z sercem i uczuciami. Co zresztą słychać, jeśli ktoś zauważy, że to niezwykle płodny artysta. Nagrywa tyle i w tak różnych klimatach, że tej odwagi oraz otwartości, zazdrości mu niejeden.
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E16 - Aleksandra Bednarz - Pole dance po mistrzowsku
Czy można doskonale opanować dyscyplinę w zaledwie 4 lata? Oczywiście! W końcu #ZawszeiWszędzieMożeszWszystko :) Aleksandra Bednarz - Pole Dancer w rozmowie z Michałem Wawrzyniakiem opowie, jak od fascynacji tańcem na rurze, poprzez ciężki trening i wytężoną pracę, dotarła do finału Mam Talent! W nowym odcinku podcastu i videocastu „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko” poznacie wspaniałą historię Oli. Dowiecie się, jak po kilku latach podróżowania, szukania swojego miejsca i zajęcia, ostatecznie odnalazła swoją pasje. A dziś szykuje się do walki o mistrzowskie tytuły w tańcu na rurze!
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E15 - Marek Ignasiak - Przez mięśnie do głowy
Stworzyć miejsce, które jako pierwsze pokazuje nowe możliwości, pozwala spełniać pasje, zmieniać się na lepsze i tworzyć unikalną społeczność – to dopiero coś, prawda? Warto więc posłuchać rozmowy Michała Wawrzyniaka z Marek Ignasiak, który 25 lat temu otworzył pierwszą siłownię w Kaliszu i która nieprzerwanie działa, gromadząc wielu ludzi. W nowym odcinku podcastu i videocastu poznacie ten biznes z zupełnie innej perspektywy. Marek to człowiek, który włożył w swoją siłownię Champion całe serce! Dzięki temu stworzył unikalne miejsce, w którym gromadzi pełną pasji do sportu społeczność. W jaki sposób mu się to udaje? Jak utrzymuje swój biznes na tak trudnym rynku?
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E14 - Teddy - Jak katolik stał się buddyjskim mnichem?
Być może niektórzy z Was pamiętają ze szkoleń postać mojego przyjaciela, mnicha buddyjskiego, o którym nieraz wspominałem podczas różnych eventów. Spotkałem się z Teddym podczas podróży po Azji, gdzie nagraliśmy dla Was wywiad w ramach podcastu i videocastu „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko”. Jak młody, głęboko wierzący katolik, który marzył o klasztorze, ostatecznie został buddystą w czasach, gdy świadomość o buddyzmie praktycznie nie istniała? Historia jego wyboru ścieżki życiowej jest niesamowita, a spokój i mądrość jakie czuć od mnicha mocno Was zainspirują.
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E13 - Ania Kołodziejska - Polska lekarka w Nepalu
Niezwykle energiczna i odważna! Ania Kołodziejska zdecydowała się na podróż do Nepalu, by pomagać osobom bez dostępu do opieki medycznej. Michał Wawrzyniak z przyjemnością stał się głównym sponsorem jej wyprawy! Ania to szalenie pozytywna osoba, o fascynującej historii, w której oprócz pasji do medycyny, znajdzie się również dużo sportu i ciekawych zwrotów akcji. Czemu zdecydowała się pojechać do Nepalu? Co sprawiło, że w ogóle stało się to możliwe? O czym jeszcze marzy chirurg na stażu?
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E12 - 6 tygodni na ulicy - Marcin Jabłoński
Marcin przyleciał do nas z Wielkiej Brytanii, by podzielić się swoją niesamowitą historią. Kiedy życie mocno nas doświadcza, najczęściej nie jesteśmy na to zupełnie przygotowani. Jego doświadczyło hardkorowo, ponieważ w pewnym momencie został bezdomnym. Przez kilka tygodni pracował w dwóch miejscach na raz, pomiędzy zmianami, nie mając dokąd pójść. Opowieść Marcin Artur Jabłoński daje zupełnie nową perspektywę i pozwala wyciągnąć dużo, naprawdę pozytywnych wniosków. Sprawdźcie sami, jak poradził sobie przez 6 tygodni na ulicach Londynu i co pomogło mu przetrwać.
pobierz 46.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E11 - Jarosław Ewert i Marta Kuszyńska - Czy istnieje przyjaźń w biznesie?
Jak można połączyć przyjaźń z biznesem? Jak zamiast rywalizacji współpracować w trudnej, specyficznej branży fashion? Co wchodzi w rzeczywisty koszt zaprojektowanego ubrania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie już teraz w najnowszym odcinku podcastu i videocastu „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko”. Jarosław Ewert i Marta Kuszyńska w rozmowie z Michałem Wawrzyniakiem opowiadają o kulisach pracy ich wspólnych butików, funkcjonowaniu branży, a także o realizacji swojej pasji, jaką z powodzeniem oboje przekuli w biznes. Podcast znajdziecie w 3 wersjach: - krótka wersja video (15min) : [link] - dłuższa wersja audio (25min): [link] - niereżyserowana PEŁNA wersja (1h20min) : [link]
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
ZiWMW S02E10 - Sylwia Dobrowolska - Kobiece piersi to poważny temat
Niezwykła kobieta, z jaką miałem przyjemność rozmawiać, dzięki swojej pasji, zaangażowaniu i umiejętnościom, odmienia ciała tych, którzy najbardziej tego potrzebują. W najnowszym odcinku podcastu i videocastu „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko” poznacie Sylwia Dobrowolska – linergistkę, specjalizującą się w uzupełnianiu urody tam, gdzie ludzi pozbawia czegoś choroba. Historia jej drogi przez trudności, zmianę kierunku i wytrwałe dążenie do celu mocno Was zainspiruje i wiele nauczy.
pobierz 18.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek