Kadr Ci w Oko

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o komiksach.
Data dodania: 2016-04-05 18:03:53
Data aktualizacji: 2020-07-13 17:25:08
Audycji w katalogu: 143
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 21 godz. temu
Kadr Ci w oko! #116 - Skóra z tysiąca folwarków
W wakacje nie odpoczywamy i niezmiennie nagrywamy kolejne odcinki naszego podcastu. Tym razem sporo o zapowiedziach na kolejne miesiące, ale nie brakuje miejsca i dla samych komiksików. Zarówno tych już wydanych, jak i dopiero zbierających środki na crowfundungu. Szczegóły poniżej, zapraszamy do odsłuchiwania. 00:00:50 - Katalog Non Stop Comics na drugą połowę roku. 00:24:43 - Zapowiedzi Egmontu na wrzesień i Mucha Comics na lipiec. 00:29:19 - Boboczy Rycerz oraz Niesamowite Mity i Legendy Nordyckie na crowfundingu. 00:35:27 - Image Comics w ostrej przecenie w ATOM Comics, Non Stop Comics taniej niemal wszędzie. 00:40:04 - Alieny i Predatory w Marvelu! 00:48:15 - Nim Wstanie Dzień tom 1 (wyd. Egmont) 00:55:26 - Folwark Zwierzęcy (wyd. Jaguar) 01:04:40 - Coda tom 2 (wyd. Non Stop Comics) 01:09:11 - Szczurwysyny (wyd. Timof Comics) 01:16:58 - Skóra z Tysiąca Bestii (wyd. Timof Comics) 01:20:45 - Negan Lives! oraz Fire Power - nowe tytuły od Roberta Kirkmana. Uwaga na spoilery z zakończenia komiksowego "The Walking Dead". Linki do wspomnianych zbiórek na Polak Potrafi. [link] [link] ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Intro i muzyka w tle: Shklash    Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 129.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Kadr Ci w oko! #115 - Awantura o supermocne imaginarium aktu barbarzyńcy
Witamy w ten wyborczy dzionek. Tym razem odcinek rozrósł nam się tak, że musieliśmy zrezygnować w tematu głównego i na moment powróciliśmy do starej formuły. To oznacza kilka newsów, a potem już lecimy z opiniami o komiksikach, serialikach oraz... powieściach komiksowych. Szczegóły jak zawsze poniżej. 00:00:50 - Zapowiedzi Mucha Comics na drugą połowę roku. 00:17:12 - Zapowiedź katalogu Non Stop Comics, którego jeszcze nie widzieliśmy. 00:18:12 - Pierwszy zwiastun gry "Spider-Man: Miles Morales". 00:24:07 - Kolejne odcinki "Stargirl" oraz drugi sezon "Doom Patrol" - wrażenia. 00:40:10 - Następne dwie opowieści komiksowe od wydawnictwa HarperCollins Polska. 00:47:45 - AKT #24 (wyd. Asocjacja Komiksu w Toruniu) 00:57:40 - Conan: Miecz Barbarzyńcy tom 1 (wyd. Egmont) 01:04:27 - Supermocni kontra Złodzieje Zdrowia (Lidl) 01:16:35 - Imaginarium Zbiorowe (wyd. Mandioca) 01:24:07 - Moon Knight (wyd. Egmont) 01:32:09 - "Smerfy: Awantura w Wiosce Smerfów" oraz "Smerf Naczelnik" (wyd. Egmont) ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Intro i muzyka w tle: Shklash    Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 135.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Kadr Ci w Oko! #114 - Życie i czasy Dennisa O'Neila
Kolejny twórca komiksowy zmarł w ostatnich dniach. Dennis O'Neil był jednak kimś, kto wsławił się wieloma odważnymi decyzjami, które wpłynęły na to, jak dziś postrzegamy Batmana, Daredevila czy Green Arrowa. I właśnie o nim porozmawiamy sobie w dzisiejszym odcinku. Ale to nie wszystko, bo oprócz tego omówimy masę komiksów, jeden magazyn oraz... opowieść komiksową. Szczegóły poniżej. 00:00:58 - Zapowiedzi Egmontu na sierpień. 00:11:55 - Magazyn Kreski na Patronite. 00:12:50 - DC wyszło z Diamonda. 00:21:08 - Zeszyty Komiksowe #29: Superkobiety (wyd. Instytut Kultury Popularnej) 00:29:22 - Młody Kaczor Donald: Niefortunne przypadki młodej kaczki (wyd. HarperCollins Polska) 00:38:32 - Usagi Yojimbo tom 4 oraz Usagi Yojimbo: Początek tom 1 (wyd. Egmont) 00:45:48 - Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego tom 1: Pingwin i inne opowieści (wyd. Granda) 00:52:54 - Seria "Hilda" od wydawnictwa Centrala. 01:00:18 - Dziki Ląd (wyd. Lost In Time) 01:09:10 - Dennis O'Neil nie żyje. Przypominamy jego najważniejsze dokonania. Link do Patronite Magazynu Kreski [link] ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Intro i muzyka w tle: Shklash    Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 146.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Nominacje do Eisnerów 2020
Pojawiły się nominacje do tegorocznych nagród Eisnera. Kto ma szanse na zwycięstwo? Co sądzimy o wyróżnionych? I przede wszystkim - czy w ogóle ich znamy? Bo nie ma co ukrywać, w tym roku pojawiło się sporo zaskoczeń. Zapraszamy do odsłuchiwania.
pobierz 78.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kadr Ci w oko! #113 - Mainstreamowe rozważania nad porcelanową szkołą zabójców naukolegów
I kolejne dwa tygodnie za nami, więc czas najwyższy na odcinek 113. Dziś bierzemy pod lupę pięć komiksów z czystego mainstreamu... Ale czy na pewno? Co to w zasadzie jest "mainstream" na rynku w Polsce i kto się do niego zalicza? Na te pytania może i nie udzielimy odpowiedzi, ale mocno się nad nimi w dzisiejszym odcinku zastanawiamy. - "Bruno Brasil" w ofercie Ongrysa - O zgrozo, polecamy zakupy w Empiku! - "Cartland" w Elementalu. - Zinowy codziennik od poniedziałku na naszym fb. - Super Naukoledzy: 2099 (wyd. 23) - Eustachy (wyd. niezależne) - Deadly Class tom 4 (wyd. Non Stop Comics) - Porcelana tom 1 (wyd. Non Stop Comics) - Dorwać Ramireza tom 1 (wyd. Egmont) - Co to jest ten komiksowy mainstream? ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Intro i muzyka w tle: Shklash    Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 156.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Po pierwszym odcinku: Stargirl
Stargirl wylądowała na platformie DC Universe, antenie CW, zaś w Polsce - na HBO GO. Czy produkcji tej bliżej do poziomu Doom Patrol czy Supergirl? W dzisiejszym odcinku specjalnym dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i opiniami na temat premierowego odcinka.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kadr Ci w oko! #112 - Komiksowy katalog i pieniądze z budżetu obywatelskiego
Kości zostały rzucone... to znaczy katalog Egmontu na resztę 2020 roku ujawnił światu swoje oblicze i wypadałoby do niego chociaż trochę zajrzeć. Oprócz tego przyglądamy się kolejnym wydawnictwom, które spróbują swoich sił w komiksach, zaś Andrzej opowie o tym, jak ruszenie czterech liter może doprowadzić do powstania zborego zbioru komiksików w bibliotece. - Katalog i Q&A Egmontu. - Amber wraca do komiksów. - Heaven Media z komiksem w ofercie. - Aldi i naklejki z grafikami polskich komiksiarzy. - Biblioteka Czeladzka z komiksikami! - "Łasuch" na Netflixie. - Przygody Wielkiego Wezyra Iznoguda tom 2 (wyd. Egmont) - Giant Days tom 7 (wyd. Non Stop Comics) - Lastman tom 3 (wyd. Non Stop Comics) - Punisher MAX tom 8 (wyd. Egmont) ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Intro i muzyka w tle: Shklash    Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 157.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kadr Ci w oko! #111 - Bękart Judasz z PTSD oraz tyłek Sienkiewicza
To już sto jedenasty odcinek naszego podcastu i kolejny nagrywany zdalnie. Nic zatem dziwnego, że nie unikniemy tematu koronawirusa i jego wpływu na wydawnictwa komiksowe w Polsce i na świecie. Oprócz tego jak zwykle przyjrzymy się newsom z minionych dwóch tygodni, omówimy kilka komiksików i zastanowimy się nad tym, co i kiedy autentycznie zaskoczyło nas podczas lektury niektórych tytułów. Zapraszamy. - Diamond rusza, ale czy to dobrze? - Egmont i zmiana taktyki z powodu wirusa. - Epizod "Rycerza Janka" za darmo. - Timof Comics ujawnia i zapowiada. - Wydawnictwo Granda i Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego. - Gra karciana Kajko i Kokosz od Egmontu, a także znaczki pocztowe. - Goły tyłek Billa Sienkiewicza podbija Internet. - Humble Bundle z "The Walking Dead". - Stargirl na HBO Go w Polsce. - PTSD (wyd. Non Stop Comics) - Bękart (wyd. Kultura Gniewu) - Judasz (wyd. Kultura Gniewu) - Żywa Stal (wyd. Mandioca) - Loteria (wyd. Marginesy) - Komiksy, które dostarczyły czegoś zupełnie niespodziewanego. ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Intro i muzyka w tle: Shklash     Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 142.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kadr Ci w oko! #110 - Twarda Helena gra w grę
Kolejny odcinek nagrany zdalnie. Tym razem komiksowo działo się zaskakująco dużo, zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. Przyglądamy się więc wybranym newsom, bierzemy na tapet kilka komiksików, aby wreszcie przenieść się potem w świat wirtualnej zabawy. Zapraszamy. 00:01:00 - Akuma oraz Lost in Time, czyli nowi wydawcy na komiksowej mapie Polski. 00:06:56 - Zapowiedzi:  Mucha Comics na kwiecień, Egmont na czerwiec. 00:09:55 - San Diego Comic Con odwołany. Co z Eisnerami? 00:12:10 - Diamond ruszy w maju? Alternatywny pomysł DC na dystrybucje. 00:24:55 - Tajemnicze coś ze świata "Justice League Dark" serialem na HBO Max. 00:27:12 - Netflix i Boom! Studios nawiązują współpracę. 00:29:44 - Wydział 7: Helena w dwóch wersjach (wyd. Ongrys) 00:36:28 - Hip Hop Genealogia tom 3 (wyd. Timof Comics) 00:41:26 - Twardziel (wyd. Mucha Comics) 00:48:10 - Rolled a One (wyd. BHP Comics, Wielka Brytania) 00:52:55 - Gry video na podstawie komiksów - wspominki, polecanki, odradzanki. 01:46:00 - I jeszcze kilka komiksów na podstawie gier, które miło wspominamy. ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Do ściągnięcia: [link] Intro i muzyka w tle: Shklash    Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 157.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
KCWO x Dr Śledziu! Prosto z RCC3!
Ufff... i ostatni wywiad z Rumia Comic Conu. Wybaczcie, że tyle to trwało, ale no cóż - nałożyły się na to różne kwestie. Dziś Michał "Śledziu" Śledziński o komiksach, grach i nie tylko. Zapraszamy :)
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kadr Ci w oko! #109 - In brightest day, in blackest night, recenzje dwuminutowe
Koronakwarantanna w pełni, więc tym razem nagraliśmy odcinek zdalnie. Postanowiliśmy także odrobinę zmienić formułe tego epizodu i jesteśmy ciekawi co sądzicie na jej temat. Tematem głównym odcinka - Zielone Latarnie, do których zabieraliśmy już od kilku ładnych miesięcy. 00:01:08 - Zmarł Albert Uderzo: współtwórca "Asterixa". 00:06:20 - Komiksowo w czasie koronawirusa. 00:20:55 - Kącik serialowy: Locke and Key z drugim sezonem, V-Wars i October Faction do piachu. Star Trek: Picard jest fajny <3 00:25:42 - Vagrant Queen - adaptacja komiksu w klimacie kina klasy B. 00:28:33 - Filmowy "Bloodshot" nie zachwycił. 00:30:44 - Jak ogryziemy recenzje w dzisiejszym odcinku? 00:32:47 - Wilk (wyd. Marginesy) 00:34:47 - Czarny Młot '45 (wyd. Egmont) 00:36:47 - Morderstwo w Orient Ekspresie (wyd. Egmont) 00:38:49 - Kaczor Donald i Wujek Sknerus tom 2 (wyd. Egmont) 00:40:49 - XO Manowar tom 3 (wyd. KBOOM) 00:42:49 - Umbrella Academy tom 2 (wyd. KBOOM) 00:44:49 - Conan Barbarzyńsca tom 1 (wyd. Egmont) 00:46:49 - Kilka kwestii technicznych i planów wobec podcastu. 00:49:02 - Godzinka z Zielonymi Latarniami. ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Do ściągnięcia: [link] Intro i muzyka w tle: Shklash     Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 158.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
KCWO x Kasia Kamieniarz! Prosto z RCC3!
Kiedy z Kasią Kamieniarz z wydawnictwa Słowobraz umawiamy się na piętnastominutowy wywiad, to NIGDY nie będzie piętnaście minut ;) Ale mądrą zawsze przyjemnie posłuchać, do czego serdecznie zapraszamy i nie zrażajcie się tym, że z powodów koronaświństwa pewne rzeczy są już niestety nieaktualne.
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Kadr Ci w oko! #108 - Kulka Cieszy Wszystkich Odbiorców
Krzychu udał się na mały urlop, także dzisiaj zastąpi go... Pan Kulka!  Oklaski! Z Pawłem porozmawiamy o komiksach i nie tylko. Nagranie możliwe  dzięki POTĘDZE INTERNETUUUUUU! natomiast nawet w 2020 POTĘGA  INTERNETUUU czasem zawodzi, więc wywaliło Pawła ze dwa razy. Poniżej  rozpiska bo potem pogadaliśmy sobie o 4 komiksach które warto  przeczytać!    00:00:28 - Mały wstęp i mega rozmowa z Panem Kulką! O jego twórczości,  planach i innych takich  01:08:00 - False Knees (wyd. Andrews McMeel Publishing)  01:15:55 - Śmiech i Śmierć (wyd. Kultura Gniewu)  01:22:45 - Shangri-La (wyd. Timof Comics)  01:33:00 - Iron West (wyd. Image)     ----------------------------------------------------------  Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link]  ----------------------------------------------------------  Intro i muzyka w tle: Shklash   Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach
pobierz 147.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KCWO x KBOOM! Prosto z RCC3!
Rumia Comic Con #3 strikes again! Prosto z jaskini organizatora kolejny wywiad, który mieliśmy przyjemność nagrać. Tym razem naszym gościem był Jakub Kwidziński z wydawnictwa KBOOM!
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KCWO x Szarosen Prosto z RCC3!
Tym razem udało nam się porozmawiać z Karoliną Plewińską, znaną jako  Szarosen. Rozmawiamy trochę o komiksach, trochę o odwadze, zawsze o  szczęściu. Zapraszamy do odsłuchu kolejnego wywiadu z Rumia Comic Con 3,  który odbył się w Stacji Kultura.
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KCWO x Jacek Masłowski z ATOM COMICS! Prosto z RCC3!
Anegdotka: na rozmowę z Jackiem umawialiśmy się już bez mała od trzech lat. Na Rumia Comic Conie wreszcie się udało.  Zapraszamy do posłuchania rozmowy o tym, jak to jest być właścicielem sklepu z komiksikami.
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KCWO x Henryk/Doom Pipe! Prosto z RCC 3!
Pierwszy wywiad który mieliśmy okazję przeprowadzić na RCC3. Dowiecie się w nim między innymi, jak Doom Pipe obchodzi roczek (wszystkiego naj!), czy też co w najbliższym czasie zmieni się w wydawaniu tego zina premium!
pobierz 16.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Kadr Ci w oko! #107 - Przekroczyliśmy Rumicon
Nie byliśmy niestety na pierwszych dwóch edycjach, ale tym razem się udało i dojechaliśmy na zdecydowanie najlepszy Comic Con w Polsce. W dzisiejszym odcinku opowiemy o tym jak wyglądała ta impreza, przyjrzymy się trzem przywiezionym stamtąd komiksikom oraz porozmawiamy z najważniejszym gościem - Heleną Kowalczuk, lat trzy i pół. 00:00:27 - Wrażenia z trzeciej edycji Rumia Comic Conu. 00:43:12 - Niesamowita Dokręcana Głowa i inne kurioza (wyd. KBOOM) 00:51:49 - Rycerz Janek tom 1 (wyd. Kultura Gniewu) 00:59:08 - Zmysły (wyd. Marginesy) 01:06:02 - Rozmowa z Heleną Kowalczuk :) ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Do ściągnięcia: [link] Intro i muzyka w tle: Shklash     Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 95.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Kadr Ci w oko! #106 - - Hrabstwo wyrzutków rotmistrza Miracle
Poprzedni odcinek nagrywaliśmy tuż po Złotych Kurczakach, tym razem przyszło nam robić to tuż po Niech Żyje Komiks. Jak było na tej imprezie? Jakie komiksiki i serialiki ostatnio zwróciły naszą uwagę? Wszystko to w dzisiejszym odcinku. 00:00:26 - Za nami katowicka odsłona "Niech Żyje Komiks". 00:10:10 - Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na kwiecień oraz Timof Comics na luty. 00:16:15 - Coraz więcej premier pojawi się na Rumia Comic Conie! 00:20:32 - Katalog Non Stop Comics ujawniony. 00:26:09 - Dan DiDio odszedł z DC Comics. 00:36:42 - W USA startuje nietypowe wydawnictwo - Bad Idea. 00:46:00 - Kącik serialowy: wrażenia po kilku odcinkach "Locke and Key" oraz całości "October Faction". 00:58:45 - Prison Pit tom 2 (wyd. Słowobraz) 01:04:32 - Rotmistrz Polonia (wyd. 23) 01:09:33 - Hrabstwo Harrow tom 7 (wyd. Mucha Comics) 01:16:18 - Coda tom 1 (wyd. Non Stop Comics) 01:25:46 - Miasto Wyrzutków tom 1 (wyd. Non Stop Comics) 01:29:11 - Mister Miracle (wyd. Egmont Polska) ---------------------------------------------------------- Podobało się? Rzuć w nas kawą! [link] ---------------------------------------------------------- Do ściągnięcia: [link] Intro i muzyka w tle: Shklash    Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 135.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
KCWO x Łukasz Kowalczuk
Ląduje drugi wywiad ze Złotych Kurczaków 2020! Tym razem swojego czasu użyczył nam Łukasz Kowalczuk. Dowiecie się czemu warto być w Rumi na zbliżającym się jedynym w Polsce prawdziwym Comic-Conie oraz tego, jak się wraca to gier RPG po latach. Zapraszamy do odsłuchu! ----------------------------------------------------------  Podobało się? Rzuć w nas kawą!   [link] ----------------------------------------------------------  Jesteśmy na YouTubie, Spotify, iTunes i w wielu innych miejscach :)
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek