Dekompresor: Biznes i Technologie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Celem podcastu jest zwiększanie świadomości odbiorców na temat nowych technologii i biznesowego ich wykorzystania oraz wspieranie innowacyjnych projektów biznesowych, które przyniosą nie tylko zyski finansowe, ale również wymierne korzyści społeczne.
Data dodania: 2016-04-07 20:20:10
Data aktualizacji: 2019-06-24 16:10:03
Audycji w katalogu: 38
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Akademia Private Equity - Specyfika transakcji VC w Polsce
Nagranie zostało zrealizowane podczas konferencji Akademia Private Equity. Jest to relacja audio z panelu “Specyfika transakcji VC w Polsce”
pobierz 59.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Fabryka i3 - Innowacje, Idee, Inwestycje
Nagranie zostało zrealizowane podczas konferencji MĄDRY CFO NA CYFROWE CZASY – DOJRZAŁOŚĆ, KOMPETENCJE, WIZERUNEK. Jest to relacja audio z panelu “Fabryka, czyli inteligentne kojarzenie potrzeb, pomysłów, zasobów i nadwyżek dyrektorów w celu budowania nowych dobrze rokujących projektów biznesowych”
pobierz 54.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Nozbe - ogarnij chaos
Nozbe.com - Aplikacja do zarządzania czasem i projektami dla małych i średnich firm oraz generalnie zabieganych profesjonalistów.
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Startup Hub Warsaw
Przetestuj swój pomysł, uzyskaj porady biznesowe i kapitał. Uczestnicz w warsztatach w znanych z punktu widzenia naukowca i startupowca warszawskich lokalizacjach. Zbuduj sieć kontaktów z uznanymi ekspertami i partnerami Startup Hub Poland. Poznaj warszawską scenę startupowo-technologiczną. Wygraj +30 000 zł w gotówce. Zdobądź szansę na inwestycję w wysokości 200.000zł. APLIKUJ JUŻ TERAZ! Rekrutacja otwarta do 24.05.2016
pobierz 55.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Przywództwo w innowacjach
Z każdego kąta otaczającej nas rzeczywistości wyziera potrzeba mądrego i silnego „leadershipu”. W dzisiejszych czasach wydaje się ta potrzeba szczególnie silna. Celem nadrzędnym, jaki przyświecał nam, założycielom i sympatykom naszej Fundacji, jest wspieranie wszelkich działań na rzecz konstruktywnego, pozytywnego i inspirującego przywództwa, takiego, który jest nie z urzędu i nadania a z serca, charakteru i pasji.
pobierz 58.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Czy PR potrzebny jest startupom?
Z tego odcinka dowiesz się: Czy można się obejść bez PR? Czym się różnią działania PR w startupie, a dużej spółce. Jak odsiewać złe pomysły na PR od dobrych? Co zrobić kiedy nie lubimy komunikować z ludźmi i wolimy pisać kod źródłowy zamiast tekstów?
pobierz 46.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
O umowach inwestycyjnych
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o zawieraniu umów inwestycyjnych z funduszem inwestycyjnym. Dowiesz się z niego o kluczowych zapisach w umowie. Rozmawiamy też o możliwościach negocjacji z VC
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Sugester
Sugester to połączenie systemu CRM, grupowego maila, VoIP, helpdesku, live chata i systemu zarządzania zadaniami. Nasza aplikacja zbiera wiele funkcjonalności w jednym miejscu, co sprawia że może stać się centrum zarządzania Twoją firmą.
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Biznes potrzebuje nauki, nauka potrzebuje biznesu!
Biznes potrzebuje nauki, nauka potrzebuje biznesu! Jak pogodzić interesy i zbudować trwałe relacje? Nagranie zrealizowano 19.04.2016 podczas konferencji R&D SUMMIT Strategie wzrostu innowacyjnego przedsiębiorstwa.
pobierz 60.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Tutlo - ekonomia współdzielenia w nauczaniu
Z tutlo oszczędzasz swój cenny czas i wykorzystujesz w pełni efektywnie czas przeznaczony na naukę języka obcego. Intensywne lekcje w modelu 1-1 z native speakerem w tutlo przełom, dzięki któremu nabierzesz większej płynności w mówieniu w języku obcym.
pobierz 40.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Finansowanie działalności badawczo rozwojowej z dotacji
Zespół PwC świadczy szereg usług związanych z uzyskiwaniem przez naszych klientów dotacji, poczynając od pozyskaniu dotacji, poprzez jej rozliczenie oraz na pomocy w prowadzeniu dyskusji z instytucjami wdrażającymi odpowiednie programy. W szczególności specjalizujemy się w pozyskiwaniu bezpośrednich dotacji dla przedsiębiorstw na projekty badawczo – rozwojowe, projekty związane z ochroną środowiska, inwestycje rozwojowe przedsiębiorstw oraz szkolenia.
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Otwarte Innowacje w korporacyjnym VC
Przez ostatnie 15 lat eksploatowaliśmy w Polsce hasło innowacyjność, które przez nadmierne używanie mocno się zużyło, a nawet zdewaluowało. Inne popularne terminy, używane w kontekście zjawisk mających mieć dzisiaj zasadniczy wpływ na innowacyjność gospodarki w Polsce to startup, czy model otwartych innowacji w korporacjach. Innowacje w Polsce do tej pory dotyczyły głównie inwestycji, które pozwalały Polsce nadgonić lukę technologiczną.
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Ulgi na działalność badawczo-rozwojową
Mechanizm ulgi na badania i rozwój pozwala z początkiem 2016 roku wszystkim przedsiębiorcom, niezależnie od branży czy wielkości, odliczać od 10 do 30% wyodrębnionych w ewidencji kosztów kwalifikowanych działalności B+R. Istotne jest jednak, aby dobrze zdefiniować działania oraz koszty, jakie mogą stanowić podstawę do skorzystania z ulg
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Lean Startup
Lean Startup najprościej to metoda tworzenia nowych, innowacyjnych produktów i usług w sytuacji dużej niepewności (którą dzisiaj doświadczają nie tylko startupy, ale też korporacje). To nie tylko miks podejścia Lean (koncentracji na niemarnowaniu zasobów), sposobu działania startupów z USA oraz zwinnego działania typu Agile, ale także metoda, która pokazuje jak radzić sobie z minimalizacją ryzyka niepowodzenia wtopy z naszym pomysłem na biznes oraz metoda, która uczy jak być po prostu przedsiębiorczym.
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
StartUp Hub Poland
StartUp Hub Poland (SHP) jest fundacją non-for-profit powołaną w 2012 roku w celu tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, wynalazców i pionierów innowacyjnego biznesu w Polsce. Fundacja tworzy warunki dla największych talentów inżynieryjnych i biznesowych z regionu Europy Środowo-Wschodniej do zbudowania silnego teamu, weryfikacji założeń biznesowych i technologicznych, by inspirujące projekty przekształcać w dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa walczące o globalne rynki.Głównym obszarem zainteresowania SHP jest clean-, nano-, agro- i bio-tech, nowe materiały, robotyka oraz aplikacje informatyczne wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu.
pobierz 44.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Proces inwestycyjny w Black Pearls
Black Pearls LQT Fund będzie prowadzi swoją działalność w Olivia Business Centre, największym centrum biznesowym w Polsce Północnej. Finansowanie inwestycji wspiera współinwestor funduszu – Maciej Grabski – doświadczony przedsiębiorca, inwestor i anioł biznesu oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa.
pobierz 43.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Autenti - Zawieranie umów przez internet
Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Jest jedynym dostępnym na rynku w Polsce rozwiązaniem tego typu i jednym z pierwszych w Europie. Dostępna również w wersji mobilnej na iOS i Androida.
pobierz 62.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Działalność badawczo–rozwojowa w Orange Polska
Działalność badawczo–rozwojowa w Orange Polska prowadzona jest w ramachmiędzynarodowej sieci Orange Labs, w skład której wchodzi 15 jednostek badawczo-rozwojowych i laboratoriów Orange rozmieszczonych na 4 kontynentach. Laboratoria w Polsce stanowią 15% potencjału badawczego całej sieci. Rozwiązania wypracowane w Polsce są wykorzystywane w ofercie dla rodzimych klientów, ale także w oddziałach Orange w innych krajach. Podobnie część rozwiązań opracowanych przez zagraniczne laboratoria Orange implementowana jest w polskich warunkach.
pobierz 72.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Founder Institute Warsaw
Czym jest Founder Institute? Zapoczątkowany w Dolinie Krzemowej program szkoleniowy i akcelerator startupów we wczesnej fazie rozwoju. Dziś udziela wsparcia startupom i przedsiębiorcom w ponad 40 krajach. W ramach Founder Institute powstało już 1300 nowych firm, które stworzyły ponad 1 mln nowych miejsc pracy. Misją Instytutu jest „globalizacja Doliny Krzemowej” i budowanie stabilnych ekosystemów biznesowych dla nowo powstałych firm.
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Telemedi.co zdalne konsultacje z lekarzami
Paweł Sieczkiewicz - współzałożyciel Telemedi.co - firmy zajmującej się zdalnymi konsultacjami z lekarzami. Telemedi.co obecne jest na kilku rynkach europejskich i umożliwia kontakt z lekarzami za pomocą audio/video i czata tekstowego.Dwukrotny Mistrz Polski w kickboxingu. Właściciel firmy programistycznej SSF.ioProwadzi podcast startuptalks.pl
pobierz 51.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek