Dekompresor: Technologia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla wszystkich ciekawych nowych technologii.
Data dodania: 2016-04-17 11:54:48
Data aktualizacji: 2020-04-04 07:40:09
Audycji w katalogu: 68
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
Czwarta rewolucja przemysłowa i jej mroczne konsekwencje.
Raz na kilka dziesięcioleci człowiek zmienia świat za przyczyną jednego wynalazku. Czasami zmiana jest bardzo szybka i radykalna, innym razem dawkowana w czasie. Jednak w obu przypadkach zmienia się społeczeństwo, obyczaje, dzień codzienny i oblicze ludzkości. Przed nami kolejne zmiany tego rodzaju i ciężaru. Rozpoczynamy rewolucję przemysłową nr 4.
pobierz 63.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
Linux, to jedna wielka...
Tym razem ostro zetrzemy się w sprawie sensu i celu rozwoju technologii desktopowych w Linuksie. O ile do zastosowań serwerowych nie mamy zastrzeżeń, nawet więcej - nie damy powiedzieć złego słowa. O tyle Linuks na biurko, to niekończąca się opowieść o zawiedzionych nadziejach i niedopracowanych pomysłach.
pobierz 89.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
Przychodzi polityk do informatyka
Prawo, polityka i technologie. Czasami jest to mieszanina wybuchowa, innym razem coś w rodzaju zawiesiny - substancje, których nie da się w sobie rozpuścić, koegzystują obok siebie. Niedawna historia pełna jest rozmaitych e-wpadek, e-antyregulacji i rozmaitych pomyłek. W tym odcinku przedstawiamy kilka z nich, rozwijając wątek styku prawa/polityki i technologii.
pobierz 63.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
Internet przyszłości, kiedy i jaki?
Jaki będzie internet przyszłości? I czy długo przyjdzie nam na niego czekać? Już dziś na ukończeniu są projekty, które niebawem dadzą nam zupełnie inne, niespotykane w tej chwili prędkości dostępu do Internetu. Co to zmieni, czy będzie popularne i powszechne?
pobierz 60.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
Zawody przyszłości - świat za kilka lat
Sztuczna inteligencja, wirtualne światy, autonomiczne pojazdy, a może służba zdrowia? Po upowszechnieniu się silników, zawód woźnicy przeszedł do historii, ale w zamian pojawiło się zapotrzebowanie na kierowców. Czy jesteśmy obecnie świadkami kolejnej rewolucji?
pobierz 59.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
TECHNOLOGIA (OBS) #64: Czy warto regulować zawody informatyczne?
Troszkę o CES 2017, w tym o samochodach przyszłości. A większość odcinka poświęciliśmy problemowi jakości oprogramowania i systemów tworzonych wokoło nas. Czy na wzór architektury, medycyny czy zawodów prawniczych, informatycy nie powinni być poddani urzędowemu potwierdzaniu kwalifikacji?
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
Eclipse Che, Visual Studio for Mac, Windows Subsystem for Linux
Pięć lat temu nikt by nie uwierzył, w to co dzieje się dziś na naszych oczach. Windows i Linux razem, Visual Studio na Makach, Kompletne środowiska programistyczne w chmurze. Czym jeszcze świat nas zaskoczy?
pobierz 40.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
MacBook Pro Touch Bar, Microsoft Surface Studio, iPad Pro
Z tego odcinka dowiecie się dlaczego nie warto przesadzać ze słowem "produkt", co nowego od Adobe, oraz oczywiście konkretna dawka krytyki pod adresem zarówno Microsoftu, jak i Apple.
pobierz 70.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« DEKOMPRESOR »
BBC micro:bit, atak na Internet, szkoły do reformy, cyfrowe środki antykoncepcyjne
OBS - Odcinki Bez Spinki. W nowej formule odcinka, opowiadamy o ostatnich ciekawostkach ze świata: Projekcie BBC micro:bit, ataku na serwery DNS firmy Dyn, aplikacji pomagającej określić płodność, oraz szeroko o obawach o szkolnictwo u progu rewolucji AI.
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Kiedy już będziemy cyborgami...
Ile potrzeba czasu, by z prymitywnych protez przejść do zaawansowanej rekonstrukcji ciała. A potem co nas powstrzyma, by ulepszać nasze ciała ponad biologiczne możliwości? Czy następny krok w ewolucji człowieka to integracja z technologią? A może pierwszy krok mamy już za sobą i cyborgi są już wśród nas?
pobierz 84.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Koniec prawa Moore'a - lepszych procesorów już nie będzie?
Zgodnie z obserwacją Gordona Moore'a ekonomicznie optymalna liczba tranzystorów w układzie scalonym zwiększa się w kolejnych latach zgodnie z trendem wykładniczym. Średnio co 18 miesięcy podwaja się ilośćtranzystorów upakowanych w pojedynczym układzie. Ta zależność obowiązuje już 60 lat! Jednak, wszystko co piękne kiedyś się kończy. I właśnie teraz patrzymy na załamywanie się tego prawa. Prawa, które przecież prawem nie jest.
pobierz 82.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Era Hakera
Stało się, doczekaliśmy czasów kiedy cyfrowe przestępstwa potrafią szkodzić. I to szkodzić czasem bardziej niż stare dobre bomby lub skoki na bank. Nie bierze się już zakładników wśród pracowników. Zakładnikami są całe korporacje, lub posiadane przez te korporacje zasoby cyfrowe. W ciągu życia jednego pokolenia świat fizyczny asymilował świat cyfrowy, ze wszystkimi tego blaskami i cieniami. I wygląda na to, że te cienie są coraz ciemniejsze i bardziej przerażające.
pobierz 111.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
LINUX - Przyszłość czy apokalipsa, czyli co dał nam Linux?
Linux od pierwszego dnia swego istnienia, przyciąga wspaniałe otwarte umysły, ale też łotrów i złodziei. Tworzy wspaniałe społeczności, ale też jest powodem zaciekłych konfliktów. Jego rozwój jest niezwykle dynamiczny i uporządkowany w jednych aspektach, a w innych totalnie chaotyczny i nie widać w nim wyższego celu czy kierunku. Czasem powstaje coś wspaniałego, innym razem kompletnie bezsensownie marnowane są zapał i zaangażowanie ludzi związanych ze społecznością Linuksa. O tym wszystkim, czyli o plusach i minusach "akcji Linux" w tym odcinku.
pobierz 109.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Linux na desktop - jak długo jeszcze będziemy czekać?
Czy kiedyś doczekamy się na naprawdę dopracowanego desktopowego Linuksa? Świadomość istnienia tej platformy jakby rosła ostatnio, ale czy to wystarczy? Po co mi Linux na laptopie, skoro mam do wyboru Windows albo OS X? I gdzie jest granica między fanatyzmem, a sympatią do tego system. Zapraszamy na rozmowę o Linuksie widzianym oczami wiernego użytkownika i użytkownika OS X i Windows, który kiedyś do Linuksa na desktopie stracił cierpliwość. Czy od tamtej pory coś się zmieniło? Warto wracać?
pobierz 111.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
OKTAWAVE - Polska chmura obliczeniowa
Tym razem spotykamy się z Marcinem Rudzkim z OKTAWAVE, by porozmawiać o chmurach. Cloud computing to ponoć przyszłość, która dzieje się na naszych oczach. Czym różni się to od standardowych usług hostingowych, czemu warto myśleć o chmurze "dla siebie i dla rodziny". Jak usługi SaaS, PaaS i IaaS zmieniają świat wokoło nas. I oczywiście ile to kosztuje. To wszystko (i nie tylko) w tym spotkaniu na kanale DEKOMPRESOR /TECHNOLOGIA.
pobierz 83.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Polski crowdfunding rozmowa z fundujesz.pl
Finansowanie społecznościowe jest coraz bardziej i bardziej popularne i skuteczne. Serwisy takie jak kickstarter.com czy indiegogo.com finansują bardzo często pomysły niezwykłe, radykalne i takie, które z innych źródeł nie mogły pozyskać finansowania. To po prostu działa. Nic więc dziwnego że i w Polsce ta forma finansowania jest od dawna bardzo popularna. Do rozmowy o tym jak to wygląda w Polsce, czy jest to przyjazne finansowaniu społeczościowemu miejsce zaprosiliśmy Bartosza Sokolińskiego i Wojciecha Mądrego z [link].
pobierz 71.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
bezpieczeństwo urządzeń mobilnych
Są z nami już od co najmniej dekady. Stały się tak naturalną częścią codzienności jak woda w kranie, czy 100 programów kablówki. Komórki, tablety, oraz od niedawna inteligentne zegarki. Urządzenia, które w dosłownym stopniu zasługują na miano mikro-komputerów. A jeśli komputer, to dane, bezpieczeństwo danych i troska o naszą prywatność. Postaramy się porozmawiać o tym, jak danych nie stracić, zachować ich poufność oraz jak bardzo bezpieczni możemy się czuć.
pobierz 99.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Wirtualizacja level HARD
Tym razem rozmawiamy o tym, jaką przyszłość mają usługi wirtualnych stacji roboczych. Czy wirtualne konsole i rozrywka dostępna w postaci "transferu pikseli" ma sens. Oraz co zrobić jeśli chcemy zagrać w grę, lub odpalić oprogramowanie, które nie działa na naszym komputerze lub systemie operacyjnym. Dodatkowo: Czy Windows 9 będzie darmowy?
pobierz 73.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Wakacje z Apki
Czy smartphone może pomóc na wakacjach? Z tym pytaniem rozpoczynamy dzisiejsze spotkanie. Jak się przekonacie, "mądry" telefon może bardzo wiele, też w dziedzinie, w której nie podejrzewalibyście że może być pomocny.
pobierz 80.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Ucywilizować zakupy - aplikacje zakupowe - lista zakupów
Zakupy - współczesna wersja polowania, w cyfrowym świecie pozostały ciągle bardzo "analogowe". A może nie? Tym razem porozmawiamy jak można w zakupowe szaleństwo wprowadzić trochę elektronicznej ogłady. Czy za pomocą prostych aplikacji da się oszczędzać czas, zdrowie i pieniądze.
pobierz 103.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek