Dekompresor: Nauka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Zapraszamy na spotkanie z nauką. Badania, odkrycia, ciekawostki - to wszystko czym żyje świat nauki. To wszystko, co może zmienić Twoje życie już jutro.
Data dodania: 2016-04-17 12:03:01
Data aktualizacji: 2019-05-28 03:05:10
Audycji w katalogu: 8
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - Relacja
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.
pobierz 49.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Neuro coaching w dydaktyce, czyli jak Mózg zmienia Mózg
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z panem Dariuszem Niedzieskim, coachem, trenerem biznesu, konsultantem, akredytowanym na poziomie PCC członkiem International Coach Federation i Izby Coachingu oraz członkiem Neuroroleadership Institute z siedzibą w USA. Wyjaśniamy, że coaching jest formą partnerskiej współpracy z klientem, wywołującą istotną zmianę sposobu jego myślenia, dzięki czemu może on osiągać wyjątkowe rezultaty w życiu zawodowym i osobistym.
pobierz 43.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Kawa, co warto wiedzieć
Zapraszamy wszystkich miłośników kawy ( i nie tylko), chcących spojrzeć na kawę okiem profesjonalisty. Jeśli chcesz wiedzieć, czy kawę można porównać z winem. Co dzieje się podczas parzenia kawy i jak zrobić to poprawnie. Czy istnieją kawy ekskluzywne. Czy kawa może być rakotwórcza. Oraz czy espresso to bomba kofeinowa. Ten odcinek rozwieje kilka mitów, podsunie garść przepisów i da Ci zupełnie nowe spojrzenie na kawę.
pobierz 60.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Rozmowa o GMO z Tomaszem Dobrzyckim
Odbiór społeczny nowych technologii ma często kluczowy wpływ na ich rozwój. Właśnie dlatego zdecydowałam się wraz z Tomaszem Dobrzyckim poruszyć temat organizmów zmodyfikowanych genetycznie GMO. Z odcinka dowiecie się między innymi czym są GMO, jak je się otrzymuje, na czym polegają najczęstsze modyfikacje. Porozmawiamy też o społecznych konsekwencjach i wpływie GMO na zapylacze…
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Lojalność, wdzięczność i ludzie sędziwi - rozmowa z prof. Marią Szyszkowską
Przedświąteczny odcinek poświęcony lojalności, wdzięczności, a także ludziom sędziwym. Gościem programu jest filozof, były sędzia Trybunału Stanu RP, senator V kadencji, nominowana do pokojowej Nagrody Nobla, odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski pani prof. Maria Szyszkowska.
pobierz 64.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Kaukaska księżniczka w służbie Polsce
Gdy miłość i walka o wolność ojczyzny nie ma granic, a o wszystkim decyduje kismet, czyli przeznaczenie. O niezwykłych i dramatycznych losach kaukaskiej księżniczki Dżennet Dżabagi-Skibniewskiej, opowie pani profesor Teresa Zaniewska.
pobierz 87.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Świecące żaby, małpy i nerwy - bioluminescencja i fluorescencja
Gościem programu jest Stanisław Łoboziak z Centrum Nauki Kopernik.Biolog i pasjonat przyrody. Z naszej rozmowy dowiecie się dlaczego organizmy żywe świecą, a dokładniej czym jest bioluminescencja i fluorescencja.
pobierz 43.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« DEKOMPRESOR »
Kontrakt zwany miłość
Szczerze o miłości z Andrzejem Komorowskim seksuologiem, doradcą rodzinnym, specjalistąprofilaktyki społecznej, publicystą i konsultantem ds. mediów, dobrym człowiekiem, który zatrzymałsię na chwilę i podzielił spostrzeżeniami i doświadczeniem, rozmawia Magdalena Górska-Czekaj.
pobierz 77.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek