Przystanek Planszówka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2018-11-15 07:55:04
Audycji w katalogu: 83
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 9 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 82 – pierwszy w tym sezonie!
Startujemy! Czwarty sezon audycji Przystanek Planszówka uznajemy za otwarty. Po nieco dłuższej niż standardowa, wakacyjnej przerwie rozpoczynamy cykliczne nadawanie.  Początek sezonu to dobra okazja, by powspominać, co było, gdy nas nie było na antenie. A trzeba przyznać, że działo się całkiem sporo. Zmienił się skład audycji, od tego sezonu nie będzie już z nami Agaty […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 82 – pierwszy w tym sezonie! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 82.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 81 – TOP 5: ostatni w tym sezonie…
Czas biegnie nieubłaganie. Ledwo jesienią spotkaliśmy się, by rozpocząć trzeci sezon audycji, a tu już czas go zakończyć. Ostatnią audycję w sezonie 2017/2018 postanowiliśmy poświęcić na „topkę”. 80 audycji już za nami. Podczas nich zrecenzowaliśmy całą masę gier planszowych i karcianych. Więc czemu nie pokusić się o małą retrospekcję i spróbować wybrać te, które uważamy […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 81 – TOP 5: ostatni w tym sezonie… pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 47.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 80 – Osadnicy z Catanu
Obiecaliśmy, więc jest. Audycja o grze w którą grali już wszyscy. Grze, która według wielu jest kamieniem milowym w historii nowoczesnych gier planszowych. Oto tytuł, którym uczciliśmy swoją osiemdziesiątą już audycję: Osadnicy z Catanu, lub jak wolą niektórzy Catan. Może trudno w to uwierzyć, ale jeszcze do niedawna żadne z naszej radiowej trójki nie grało […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 80 – Osadnicy z Catanu pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 79 – Tikal
Tikal. Dla jednych miasto, które najprawdopodobnie było stolicą cywilizacji Majów, a jego ruiny zostały wpisane na listę UNESCO, dla drugich pudło, wpisane na listę Spiel des Jahres… Dla nas oczywiście ważniejsza okazała się ta druga lista, dlatego podczas tej audycji chwyciliśmy za grę Wolfganga Kramera i Michaela Kieslinga. Tikal od wielu lat powraca na mój […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 79 – Tikal pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 78 – Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket
Trzy. Tyle gier postanowiliśmy zrecenzować podczas tej audycji. Łączy je… rozmiar. Niewielkie pudełka, ale podobno część z nich to gry z pazurem. Czy rzeczywiście? Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket. Trzy różne gry, które łączy ich kompaktowość. A do tego, proste reguły, których można nauczyć się dosłownie w kilka minut. Czasem do takich gier podchodzimy z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 78 – Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 77 – Altiplano
Tematyka gier bywa najróżniejsza. Podbój kosmosu, rozwój cywilizacji, walka z duchami, wyścigi kolarskie… Ale trzeba przyznać, że gra, której przyglądaliśmy się podczas tej audycji zaskakuje okładką i tematem. Recenzujemy grę, która przenosi nas do Altiplano. Jak się żyje na płaskowyżu Altiplano? Otóż trzeba wykazać się tam niemałą przedsiębiorczośćią. By przetrwać przydadzą sie zasoby z lasów, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 77 – Altiplano pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 76 bonus – Pyrkon. Prelekcja z autorami gier
CCzas na obiecany bonus do odcinka 76. W ramach relacji z Pyrkonu, Agata z Mateuszem zarejestrowali specjalnie dla was panel z autorami gier. W panelu udział wzięli Łukasz Wookie Woźniak, Adam Kwapiński, Marcin Świerkot, Ignacy Trzewiczek, Wojciech Rzadek. Grono zacne ponieważ ich zaangażowanie nie ogranicza się jedynie do tworzenia gier, lecz także do ich wydawania, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 76 bonus – Pyrkon. Prelekcja z autorami gier pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 116.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 76 – Gry dla dzieci. Pyrkon
Dzień dziecka tuż tuż. Warto zastanowić się co sprezentować naszym pociechom. Oczywiście dobrych pomysłów jest wiele, ale wśród nich mogą znaleźć się te bardzo dobre, np. planszówki. Dodatkowo Agata z Mateuszem dopiero co wrócili z Pyrkonu. Zatem na świeżo komentujemy Pyrkon i nagrodę Gry Roku. Mimo, że gier na półkach sklepowych znajdziecie bardzo wiele, to […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 76 – Gry dla dzieci. Pyrkon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 75 – Rising Sun
Nastała wiosna Wielkiego Nowego Roku. Na stole pojawiło się wielkie pudło sygnowane nazwiskiem Erica Langa: Rising Sun. Rozpoczęliśmy walki klanów prowadząc do walki swoich Daimyo, Bushi i Shinto, próbując zyskać wsparcie bóstw i potworów… Rising Sun to tytuł, któremu nie można odmówić przepychu. Wielka plansza, karty i sporo figurek z których część jest naprawdę wielka […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 75 – Rising Sun pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 68.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 74 – Santa Maria
Pinta, Niña i Santa Maria. Trzy statki, które pod dowództwem Krzysztofa Kolumba ruszyły w poszukiwaniu morskiej drogi do Indii. Nas najbardziej zainteresował ten ostatni, największy, który doczekał się gry planszowej noszącej jego imię… Recenzujemy grę Santa Maria od Granny. Czas kolonizować ziemię Nowego Świata. W grze Eilifa Svenssona i Kristiana Amundsena Østbiego każdy z graczy próbuje […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 74 – Santa Maria pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 72 – Knit Wit i Ubongo
Nadszedł czas by rozruszać szare komórki. Ale tym razem nie przy ciężkiej „euro-grze”, lecz przy czymś bardziej „imprezowym”. Przygotowując się do tej audycji sięgnęliśmy po Knit Wit i Ubongo. Już od jakiegoś czasu Magda zachwalała nam Ubongo. Do sięgnięcia po łamigłówkę, która na pierwszy rzut oka przypomina nieco Tetrisa, nie trzeba było nas długo namawiać. […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 72 – Knit Wit i Ubongo pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 73 – Oregon
Czas na powrót do przeszłości. Sięgamy po Oregon, tytuł, który przenosi nas w XIX wiek, w czasy zasiedlania zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Tytuł, który przenosi nas w czasy początku Przystanku Planszówka… To, że Oregon stanie się tematem jednej z audycji, to była tylko kwestia czasu. Już dawno miałem w planie odświeżyć sobie ten tytuł i zachęcić […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 73 – Oregon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 71 – Santiago de Cuba
Czasem sięgamy po gry, których nie wypatrywaliśmy. Tytuły starsze, które jakoś wcześniej nie zwróciły naszej uwagi. Santiago de Cuba to jedna z tych gier. Niespodziewanie zawitała na półce, a skoro już tam się znalazła, postanowiliśmy  odkryć co skrywa w środku opowiedzieć wam czy po latach ciągle warto po nią sięgnąć. Błędem byłoby powiedzieć, że o tym […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 71 – Santiago de Cuba pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 70 – Kanagawa
Pędzle w dłoń! 70 odcinek naszego podcastu minął nam snuciu rozważań na temat obrazów jakie malowaliśmy i pracowni artystycznych jakie stworzyliśmy. Przyglądamy się grze Kanagawa. Kanagawa z całą pewnością zwraca uwagę swoim wyglądem. Słomkowa mata, piękne ilustracje na kartach. Miłośnicy gier pewnie zauważą także nazwisko Cathala na pudełku. Wielu z nas ma różne gry tego autora […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 70 – Kanagawa pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 56.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 69 – Kingsburg
Całkiem niedawno jedną z audycji mogliśmy podsumować słowami „o Lordzie…!„. Teraz, kilkadziesiąt rzutów kostką później, znów sięgamy o grę, w której wcielamy się w lordów. Tym razem jednak nie tych z Waterdeep, lecz z królestwa Kingsburg. Kingsburg to tytuł z 2007 roku, który w naszym kraju przeszedł bez echa. O drugiej edycji tej gry też niewiele […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 69 – Kingsburg pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 68 – Minimalizm a planszówki
Minimalizm to nurt, który zdaje się być odpowiedzią na nadmierny konsumpcjonizm. Otaczają nas setki, czasem tysiące przedmiotów. Czy zawsze potrzebnych? Obserwując dyskusje na forach i grupach dyskusyjnych, można odnieść wrażenie, że wielkość kolekcji posiadanych gier jest jednym z wyznaczników prestiżu wśród planszomaniaków. Ale czy faktycznie tak jest, lub czy tak musi być? Czy hobbysta może […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 68 – Minimalizm a planszówki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 57.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 67 – Wirus!
Na tą audycję Mateusz przyszedł w odzieży ochronnej i masce przeciwgazowej. W ręku niósł metalowe pudełko w którym schowane miał tekturowe pełne kart. Ochrona Radia Uniwersytet uciekła bojąc się skażenia. A my? Uwolniliśmy w studio Wirusa! dodatkowo decydując się na rozdanie kilku egzemplarzy. Wirus! to szybka karcianka od Fabryki Kart Trefl z Krakowa. Reklamowana jako najbardziej […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 67 – Wirus! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 66 – Puerto Rico, San Juan
Jeżeli mielibyśmy wskazać tytuły należące do klasyki nowoczesnych gier planszowych, z całą pewnością na liście znalazłby się przynajmniej jeden z dzisiejszych tytułów. Puerto Rico. Drugi, San Juan, jest dużo mniej popularny. Czy znaczy to, że gorszy? Puerto Rico przez wiele znajdowało się w ścisłej czołówce rankingu Board Game Geek. Znany jest on polskim graczom dzięki […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 66 – Puerto Rico, San Juan pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 65 – wywiad z Mateuszem Pitulskim. Kwiatki
Choć pogoda za oknem podczas nagrywania audycji tego nie wskazywała, wiosna coraz bliżej. Mróz w całej Polsce, a u nas pojawiły się Kwiatki, których tym razem nie kupicie w kwiaciarniach tylko w sklepach z grami. Spotkaliśmy się z jednym z „ogrodników”: Mateuszem Pitulskim. Kwiatki to gra planszowa wydana przez Rebel.pl, której prototyp zrodził się w […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 65 – wywiad z Mateuszem Pitulskim. Kwiatki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 65.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 64 – Laboratorium Gier, Rebel… Asmodee
Przybyli do Bydgoszczy z Laboratorium Gier, by inspirować do tworzenia planszówek. Autorzy, pracownicy wydawnictw, trenerzy. Nam udało się spotkać z jednym z nich, Maciejem Jesionowskim z wydawnictwa Rebel.pl, by chwilę porozmawiać. Oczywiście głównym tematem jaki podjęliśmy, była czwarta edycja Laboratorium Gier. O tym jak powstała ta inicjatywa, jaki ma cel, jak jest realizowane. Ale nie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 64 – Laboratorium Gier, Rebel… Asmodee pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 74.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek