Przystanek Planszówka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2018-02-24 18:30:07
Audycji w katalogu: 63
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 5 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 63 – audycja walentynkowa, czyli o graniu w parach
Walentynki… Jedni celebrują, drudzy bojkotują. A my? Postanowiliśmy się przyjrzeć tematowi tego, jak związek może wpływać na gry. Tym razem do mikrofonów zasiedliśmy nie w trójkę a w cztery osoby. Dołączyła do nas Izabela Skora, dyplomowana pani psycholog (niektórzy mawiają psycholożka), z którą to rozmawiamy o graniu w parach. Czy gry planszowe wpływają na związki? […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 63 – audycja walentynkowa, czyli o graniu w parach pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 62 – Capital
Niełatwo jest zbudować miasto. Niełatwo jest stworzyć dobrą grę o budowaniu miasta. W 62 audycji Przystanek Planszówka, recenzujemy grę Capital. Każde miasto ma swoją historię. Ale nie każde tak burzliwą jak Warszawa. Wznoszone przez lata miasto, w czasie II Wojny Światowej zostało w dużej mierze zburzone. I odbudowane. Czyż to nie wspaniały temat na grę? Wykorzystali […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 62 – Capital pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 61 – Zamki Burgundii (zwykłe i karciane)
Zamki Burgundii. Jeden z najsłynniejszych tytułów w portfolio Stefana Felda. Gra, która przenosi nas do Ogrodów Francji, krainy języka francuskiego…  Gdybyśmy mieli wrzucać Zamki Burgundii do „topek” pewnie znalazłyby się w kilku kategoriach. Najbrzydszych, „najsuchszych”… ale czy najlepszych? Nie będę budował sztucznego napięcia. Bardzo lubimy ten tytuł. Dlaczego i pomimo czego? Czy w przypadku karcianej […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 61 – Zamki Burgundii (zwykłe i karciane) pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 109.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 60 – gry dla seniorów. Dzień babci i dziadka
Podobno planszówki są dobre dla każdego. W takim razie dlaczego tak mało mówi się o grach dla seniorów? Dzień Babci i Dziadka zmotywował nas do przyjrzenia się tematowi gier dla seniorów. Bo choć to właśnie dziadkowie często wprowadzali nas w świat gier, jakoś nie kojarzymy ich z nowoczesnymi planszówkami. Czy to oznacza, że one nie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 60 – gry dla seniorów. Dzień babci i dziadka pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 59 – Torres
Michael Kiesling i Wolfgang Kramer. Gry tego duetu od ponad 20 lat goszczą na stołach graczy. Tym razem sięgamy po jedną ze starszych i gier, Torres, która swoją premierę miała w 1999 roku… Nie przypadkowo akurat ten tytuł trafił na nasz radiowy stół. W ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Huch! (a w Polsce dzięki wydawnictwu Granna), […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 59 – Torres pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 69.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 58 – Lords of Waterdeep
O Lordzie znowu oni… Po krótkiej przerwie świątecznej powracamy do nadawania audycji. A skoro już wywołaliśmy lorda z lasu, to przyglądamy się grze Lords of Waterdeep, czyli planszówce osadzonej w świecie Dungeon&Dragons! Lords of Waterdeep nie doczakło się polskiej edycji i pewnie nieprędko (o ile w ogóle) się jej doczeka, jednak nietrudno znaleźć ten tytuł […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 58 – Lords of Waterdeep pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 57 – Krokodyle i Antylopy, gry pod choinkę
Marek Mantaj to prawdziwy pasjonat gier planszowych. Ukończył studia z nimi związane, pracuje w sklepie z grami i założył swoje wydawnictwo (Radish Games) w którym wydał grę Krokodyle i Antylopy. Krokodyle i Antylopy to niewielka gra, która nieco przypomina Pędzące Żółwie. Nauka zasad trwa 2-3 minuty więc wyciągnąć ją można niemal w każdym środowisku. Ale […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 57 – Krokodyle i Antylopy, gry pod choinkę pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 56 – Yeti, gry pod choinkę dla 6 latków, konkurs
Przemierzaliśmy niziny i góry w poszukiwaniu Yeti. Znaleźliśmy! O jednym mówiliśmy w czasie audycji, drugie… może trafić do waszych rąk. Przed świętami zdecydowaliśmy się na małą przygodę: szukaliśmy śladów i próbowaliśmy zrobić sobie zdjęcie z Yeti, bohaterem planszówki wydanej przez Lucrum Games. Yeti to gra kościana w której próbujemy zapanować nad bezlitosnymi kostkami. Choć kostki […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 56 – Yeti, gry pod choinkę dla 6 latków, konkurs pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 55 – Star Realms
Star Realms. Niepozorna karcianka, która obiecuje ogromne emocje związane z pojedynkami w kosmosie. Sam polubiłem ją jeszcze długo przed polskim wydaniem, ale czy udało mi się do niej przekonać Agatę i Mateusza? Games Factory sprawiło miłośnikom karcianek opartych na mechanice budowania talii niemałą niespodziankę w tym roku. Wydało Star Realms, tytuł nad którym pracowali Darwin Kastle […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 55 – Star Realms pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 62.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 54 – Najemnicy
Nasze trio spotkało parszywą drużynę najemników. Przygód było co nie miara, ale jak sobie z nią poradziliśmy?  Cała ta przygoda to sprawka Lucrum Games, które sprowadziło do polski Najemników, czyli grę karcianą ze sporą dawką negatywnej interakcji. A właściwie trzy gry: Najemnicy Parszywa Drużyna, Najemnicy Magią i Mieczem i Najemnicy Nieświęte Przymierze. Każda z nich opiera się […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 54 – Najemnicy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 53 – Festiwal GRAMY
Weekend poprzedzający audycję Agata z Mateuszem spędzili na Festiwalu GRAMY. Oczywiście pojechali tam z mikrofonem, by przywieść wam trochę świeżych newsów od różnych wydawców. Festiwal GRAMY to bez wątpienia jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez w Polsce. Ogromny games room, stoiska wydawców, sala nowości z Essen, prelekcje prowadzone przez osoby związane ze środowiskiem […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 53 – Festiwal GRAMY pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 69.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 52 – W Roku Smoka
Rzadko to się zdarza, ale czasem gra „kopie”. Oczywiście nie dosłownie, tylko w przenośni, ale jednak „kopie”. Co mamy na myśli? Posłuchajcie o W Roku Smoka. Gry Stefana Felda zazwyczaj nie należą do najłatwiejszych. Znajdziecie w nich wiele dróg do zwycięstwa, sporo powiązanych ze sobą mechanizmów tworzących sprawnie działające planszówki. W roku Smoka jest pod tym […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 52 – W Roku Smoka pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 63.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 51 – Jak wściekłe psy
Po długiej, wakacyjnej przerwie powracamy. Jak wściekłe psy, pełni energii i radości, że znów możemy nadawać i dzielić się z wami wieściami ze świata gier i emocjami jakie wywołały w nas poszczególne tytuły.  Wiele się działo w ostatnich miesiącach. Między innymi wydawnictwo Lucrum zorganizowało wirtualną rozgrywkę bloggerów i youtuberów w grę Jak wściekłe psy. A […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 51 – Jak wściekłe psy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 50 – Zooloretto i Coloretto Amazonas
Zamiłowanie Mateusza do tukanów musiało zaowocować recenzją gry z tukanem na okładce… W ostatnim (w tym sezonie) odcinku naszej audycji recenzujemy gry Zooloretto oraz Coloretto Amazonas. Zooloretto (wydane w Polsce przez G3) oraz Coloretto. Łączy je podobna tematyka, podobna mechanika oraz nazwisko autora Michaela Schachta. Pierwsza z nich, w 2007 roku zdobyła nagrodę Spiel des […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 50 – Zooloretto i Coloretto Amazonas pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 49 – Pola Arle
Czas na recenzje dużego pudła, dla małej liczby graczy. Pola Arle, czyli kolejna gra z rolnictwem w tle od Uwe Rosenberga, autora takich gier jak Agricola, Patchwork czy Loyang. Polska edycja gry Pola Arle ukazała się dzięki wspieraniu społecznościowemu. Zdaniem wielu była to bardzo ryzykowna kampania: gra dla 1-2 osób, której czas rozgrywki to około […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 49 – Pola Arle pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 48 – Gry z naszego dzieciństwa
Czas na wspominki. Choć umiłowanie planszówek to przypadłość na którą chorujemy od kilku lat, nie jest tak, że wcześniej nie graliśmy….  Może młodzieży ciężko w to uwierzyć, ale jeszcze naście lat temu nie było sklepów z planszówkami, nie było internetu, smarfonów… Ale była chęć grania i zabawy. Jak sobie wtedy radziliśmy? Posłuchajcie: audycję w […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 48 – Gry z naszego dzieciństwa pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 62.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 47 – Rosyjska Ruletka, D-Day Dice
Po audycji o Roll for the Galaxy, przenieśliśmy się w bardziej wystrzałowe klimaty. Ale i tym razem nie zabrakło kostek. Recenzujemy Rosyjską Ruletkę Mistrzostwa Świata i D-Day Dice. Choć na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć powiązanie między recenzowanymi tytułami, łączy je jedno – walka z losem. Tym wynikającym z doboru kart w Rosyjskiej Ruletce, jak […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 47 – Rosyjska Ruletka, D-Day Dice pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 65.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 46 – Roll for the Galaxy
Per aspera ad astra! Poprzedni odcinek audycji przeniósł nas na arenę gladiatorów, tym razem przenosimy się do odległych galaktyk, dzięki grze Roll for the Galaxy! Czyż planszówki to nie wspaniałe hobby? Każda kolejna gra pozwala nam odkryć coś nowego. Nowa mechanika, temat, no i cała masa emocji jaką dostarcza nam eksploracja świata analogowej rozrywki. W […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 46 – Roll for the Galaxy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 69.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 45 – Sponsio i Pyrkon
Ave Caesar morituri te salutant! Tym razem, by przygotować się do audycji, przyszło nam organizować walki gladiatorów. Staliśmy się lanistami… A po walkach powspominaliśmy nieco tegoroczny Pyrkon. Sponsio to kolejna gra Josefa Dorsonczky, która w sprytny sposób wykorzystuje tradycyjną mechanikę (zbieranie lew), tak by gracz miał poczucie, że obcuje z całkiem nowym pomysłem. Udaliśmy się zatem […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 45 – Sponsio i Pyrkon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 66.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 44 – Królestwa Wikingów, Najeźdźcy z Północy
Wikingowie. Bez wątpienia w ostatnim czasie to bardzo nośny temat w świecie planszówek. Podobnie jak eksploracja Marsa. Ulegliśmy modzie (?) i na nasze stoły trafiły dwie gry z dzielnymi wojownikami w roli głównej: Królestwa Wikingów oraz Najeźdźcy z Północy. Tym razem w okrojonym składzie, ale duch recenzencki równie silny jak w tercecie. Zagrzewani do walki […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 44 – Królestwa Wikingów, Najeźdźcy z Północy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek