Przystanek Planszówka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2019-01-21 13:35:06
Audycji w katalogu: 91
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 5 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 90 – Ogórdek
Pogoda za oknem niezbyt sprzyjająca i powoli wszyscy wypatrujemy powrotu wiosny i lata, kiedy to ogrody wypełniają się bujną roślinnością. Skoro przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to przynajmniej podczas spotkań planszówkowych postanowiliśmy zazielenić nieco stoły. Przetestowaliśmy dla was Ogródek, wydany w Polsce przez Wydawnictwo Rebel.pl Ogródek, czyli kolejna gra Uwe Rosenberga, autora, którego możecie kojarzyć […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 90 – Ogórdek pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 94.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 89 – Azul
Azul bez wątpienia jest jedną z najgłośniejszych premier Essen 2017. Wystarczy spojrzeć na pudełko, by nasz wzrok się na nim zatrzymał. Do tego temat, układanie mozaiki z kafelków, tzw. azulejos… Prawda, że intrygujące? Na ostatnią audycję, którą nagrywaliśmy w 2018 roku wybraliśmy grę Azul*. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że Wydawnictwo Lacerta ma z tym tytułem niemały […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 89 – Azul pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 105.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 88 – Arctic Scavengers
Nastała zima. Długa, mroźna zima. I w cale nie chodzi o to co się obecnie za oknem dzieje. Otworzyliśmy pudełko z którego powiało chłodem z 2097 roku, kiedy to w wyniku zmian klimatycznych drastycznie zmniejszyła się populacja ludzkości, a ci którzy przeżyli próbują tworzyć małe grupki, plemiona, społeczności. Powiało klimatem Arctic Scavengers. Arctic Scavengers to […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 88 – Arctic Scavengers pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 88.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 87 – Ale cyrk!, Batyskaf, Tajny Agent
Rozpoczynając ten sezon postanowiliśmy: jedna audycja – jedna gra. I jak to z postanowieniami bywa, nie minęło dużo czasu a my już je złamalismy. Podczas tej audycji mówiliśmy o trzech tytułach od Wydawnictwa Granna: Ale cyrk! Batyskaf oraz Tajny Agent. Trzy tytuły dla nieco innych grup odbiorców. Czy zatem łączy je tylko logo wydawnictwa? Nie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 87 – Ale cyrk!, Batyskaf, Tajny Agent pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 106.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 86 – Brzdęk! Nie drażnij smoka
Tym razem skradaliśmy się na palcach do studia. Tak cicho jak tylko się da, by żaden niepożądany dźwięk nie zagościł na antenie. Bo podobno gdzieś tam w przyniesionym pudle był smok, a smoków drażnić nie wolno. Efekt jednak był taki, że w eter poszedł głośny Brzdęk! Brzdęk!, czyli wydana niedawno przez Lucrum Games gra planszowa. […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 86 – Brzdęk! Nie drażnij smoka pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 97.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 85 – Survive: Escape from Atlantis!
Wyobraźcie sobie, że spędzacie wakacje na egzotycznej wyspie. Plaża, lasy, góry… czyż to nie sielankowy obrazek? Owszem, pod warunkiem, że gdzieś na tej wyspie nie budzi się właśnie wulkan a ona sama nie zaczyna rozpadać się na kawałki. A taki właśnie scenariusz przygotował dla nas Julian Courtland-Smith w grze Survive: Escape from Atlantis! Choć pudełko z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 85 – Survive: Escape from Atlantis! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 87.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 84 – The Castles of Burgundy: The Dice Game
Zamki Burgundii po raz pierwszy, Burgundia po raz drugi, Burgundia po raz trzeci! Znów sięgamy po grę Stefana Felda. Znów po Zamki Burgundii i znów to nowa gra! Recenzujemy The Castles of Burgundy: The Dice Game. The Castles of Burgundy: The Dice Game to kościana odsłona gry, której mechanika opiera się na kościach. Brzmi dziwnie? Jak […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 84 – The Castles of Burgundy: The Dice Game pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 63.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 83 – Eksplodujące kotki
Oj zaskakujący bywa świat gier planszowych. W coraz to nowych pudłach kryją się coraz to nowe mechaniki, komponenty emocje. Są jednak gry, które już przed wydaniem wzbudzają niesamowitą ilość emocji. A po wydaniu jeszcze więcej. Tak jak dzisiejszy tytuł: Eksplodujące kotki. 8 782 571 dolarów, to kwota jaką wskazywał na koniec kampanii na Kickstarterze licznik, gry, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 83 – Eksplodujące kotki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 89.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 82 – pierwszy w tym sezonie!
Startujemy! Czwarty sezon audycji Przystanek Planszówka uznajemy za otwarty. Po nieco dłuższej niż standardowa, wakacyjnej przerwie rozpoczynamy cykliczne nadawanie.  Początek sezonu to dobra okazja, by powspominać, co było, gdy nas nie było na antenie. A trzeba przyznać, że działo się całkiem sporo. Zmienił się skład audycji, od tego sezonu nie będzie już z nami Agaty […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 82 – pierwszy w tym sezonie! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 82.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 81 – TOP 5: ostatni w tym sezonie…
Czas biegnie nieubłaganie. Ledwo jesienią spotkaliśmy się, by rozpocząć trzeci sezon audycji, a tu już czas go zakończyć. Ostatnią audycję w sezonie 2017/2018 postanowiliśmy poświęcić na „topkę”. 80 audycji już za nami. Podczas nich zrecenzowaliśmy całą masę gier planszowych i karcianych. Więc czemu nie pokusić się o małą retrospekcję i spróbować wybrać te, które uważamy […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 81 – TOP 5: ostatni w tym sezonie… pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 47.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 80 – Osadnicy z Catanu
Obiecaliśmy, więc jest. Audycja o grze w którą grali już wszyscy. Grze, która według wielu jest kamieniem milowym w historii nowoczesnych gier planszowych. Oto tytuł, którym uczciliśmy swoją osiemdziesiątą już audycję: Osadnicy z Catanu, lub jak wolą niektórzy Catan. Może trudno w to uwierzyć, ale jeszcze do niedawna żadne z naszej radiowej trójki nie grało […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 80 – Osadnicy z Catanu pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 79 – Tikal
Tikal. Dla jednych miasto, które najprawdopodobnie było stolicą cywilizacji Majów, a jego ruiny zostały wpisane na listę UNESCO, dla drugich pudło, wpisane na listę Spiel des Jahres… Dla nas oczywiście ważniejsza okazała się ta druga lista, dlatego podczas tej audycji chwyciliśmy za grę Wolfganga Kramera i Michaela Kieslinga. Tikal od wielu lat powraca na mój […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 79 – Tikal pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 78 – Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket
Trzy. Tyle gier postanowiliśmy zrecenzować podczas tej audycji. Łączy je… rozmiar. Niewielkie pudełka, ale podobno część z nich to gry z pazurem. Czy rzeczywiście? Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket. Trzy różne gry, które łączy ich kompaktowość. A do tego, proste reguły, których można nauczyć się dosłownie w kilka minut. Czasem do takich gier podchodzimy z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 78 – Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 77 – Altiplano
Tematyka gier bywa najróżniejsza. Podbój kosmosu, rozwój cywilizacji, walka z duchami, wyścigi kolarskie… Ale trzeba przyznać, że gra, której przyglądaliśmy się podczas tej audycji zaskakuje okładką i tematem. Recenzujemy grę, która przenosi nas do Altiplano. Jak się żyje na płaskowyżu Altiplano? Otóż trzeba wykazać się tam niemałą przedsiębiorczośćią. By przetrwać przydadzą sie zasoby z lasów, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 77 – Altiplano pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 76 bonus – Pyrkon. Prelekcja z autorami gier
CCzas na obiecany bonus do odcinka 76. W ramach relacji z Pyrkonu, Agata z Mateuszem zarejestrowali specjalnie dla was panel z autorami gier. W panelu udział wzięli Łukasz Wookie Woźniak, Adam Kwapiński, Marcin Świerkot, Ignacy Trzewiczek, Wojciech Rzadek. Grono zacne ponieważ ich zaangażowanie nie ogranicza się jedynie do tworzenia gier, lecz także do ich wydawania, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 76 bonus – Pyrkon. Prelekcja z autorami gier pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 116.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 76 – Gry dla dzieci. Pyrkon
Dzień dziecka tuż tuż. Warto zastanowić się co sprezentować naszym pociechom. Oczywiście dobrych pomysłów jest wiele, ale wśród nich mogą znaleźć się te bardzo dobre, np. planszówki. Dodatkowo Agata z Mateuszem dopiero co wrócili z Pyrkonu. Zatem na świeżo komentujemy Pyrkon i nagrodę Gry Roku. Mimo, że gier na półkach sklepowych znajdziecie bardzo wiele, to […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 76 – Gry dla dzieci. Pyrkon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 75 – Rising Sun
Nastała wiosna Wielkiego Nowego Roku. Na stole pojawiło się wielkie pudło sygnowane nazwiskiem Erica Langa: Rising Sun. Rozpoczęliśmy walki klanów prowadząc do walki swoich Daimyo, Bushi i Shinto, próbując zyskać wsparcie bóstw i potworów… Rising Sun to tytuł, któremu nie można odmówić przepychu. Wielka plansza, karty i sporo figurek z których część jest naprawdę wielka […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 75 – Rising Sun pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 68.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 74 – Santa Maria
Pinta, Niña i Santa Maria. Trzy statki, które pod dowództwem Krzysztofa Kolumba ruszyły w poszukiwaniu morskiej drogi do Indii. Nas najbardziej zainteresował ten ostatni, największy, który doczekał się gry planszowej noszącej jego imię… Recenzujemy grę Santa Maria od Granny. Czas kolonizować ziemię Nowego Świata. W grze Eilifa Svenssona i Kristiana Amundsena Østbiego każdy z graczy próbuje […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 74 – Santa Maria pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 72 – Knit Wit i Ubongo
Nadszedł czas by rozruszać szare komórki. Ale tym razem nie przy ciężkiej „euro-grze”, lecz przy czymś bardziej „imprezowym”. Przygotowując się do tej audycji sięgnęliśmy po Knit Wit i Ubongo. Już od jakiegoś czasu Magda zachwalała nam Ubongo. Do sięgnięcia po łamigłówkę, która na pierwszy rzut oka przypomina nieco Tetrisa, nie trzeba było nas długo namawiać. […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 72 – Knit Wit i Ubongo pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 73 – Oregon
Czas na powrót do przeszłości. Sięgamy po Oregon, tytuł, który przenosi nas w XIX wiek, w czasy zasiedlania zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Tytuł, który przenosi nas w czasy początku Przystanku Planszówka… To, że Oregon stanie się tematem jednej z audycji, to była tylko kwestia czasu. Już dawno miałem w planie odświeżyć sobie ten tytuł i zachęcić […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 73 – Oregon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek