Przystanek Planszówka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2019-03-23 14:25:03
Audycji w katalogu: 98
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 16 dni temu
Audycja Przystanek Planszówka 97 – Azul: Witraże Sintry
Azul 2… lub dla zachowania poprawności, Azul: Witraże Sintry. Tytuł, którego polskiej premiery wyczekiwaliśmy tak bardzo, że gdy nadarzyła się okazja sięgnięcia po niemiecką wersję, w ogóle się nie zastanawialiśmy. Jeszcze w tym miesiącu ma się on ukazać nakładem wydawnictwa Lacerta, więc to idealny moment, by odpowiedzieć, czy Azul 2 utrzymał poziom Azula. Rozmawiając w […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 97 – Azul: Witraże Sintry pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 89.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Audycja Przystanek Planszówka 96 – Aura
Z a oknem początki wiosny. Nieśmiałe początki, jakby ktoś ponad nami walczył o wpływy. Sterował wiatrem i deszczem. Ktoś… a czemu nie my? Czemu nie zacząć samemu przesuwać chmurek, kropel deszczu i żetonów wpływu i zapewnić sobie pogodę, która nam najbardziej właśnie odpowiada? Aura, to gra planszowa od Lucrum Games, która daje nam takie możliwości. […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 96 – Aura pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 93.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 95 – Szarlatani z Pasikurowic
Zostań…. Szarlatanem! Czyż to nie wspaniała wizja rozwoju? Umieć uwarzyć eliksir na najróżniejsze schorzenia? Wrzody, cuchnące stopy, czkawka, czy kac. Na wszystko znajdzie się eliksir, pod warunkiem, że znajdzie się dobrego Szarlatana. A dzięki wydawnictwu G3 Poland możecie się przekonać, czy wy na takie miano zasługujecie. Wystarczy zasiąść do gry Szarlatani z Pasikurowic. Szarlatani z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 95 – Szarlatani z Pasikurowic pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 101.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 94 – Rattus
Szczury! Wszędzie pełno szczurów, które przybyły na statkach przybywających z odległych lądów niosąc okropną zarazę. Dżumę, która dziesiątkuję Europę. Kto, by pomyślał, że temat ten stanie się tłem rodzinnej gry planszowej jaką jest Rattus. Rattus to tytuł z 2010, zatem znów sięgamy po nieco starszy tytuł. Na wielu półkach pewnie zarósł on kurzem. Wielu z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 94 – Rattus pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 94.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 93 – PortalCon
Jak tu nie zacząć sentymentalnie, skoro to już 20 lat od momentu, gdy Ignacy Trzewiczek założył wydawnictwo Portal. Przez ten czas wydawnictwo Portal zyskało uznanie nie tylko w kraju, ale i w innych zakątkach globu Dlaczego o tym wspominam? Gdyż Agata z Mateuszem wrócili z PortalConu! Skoro przejechali pół Polski, szkoda by nie podzielili się […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 93 – PortalCon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 98.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 92 – Gloom
Masz ci los. 92 odcinek naszej audycji przyszło nam nadawać w Blue Monday. Podobno to najbardziej depresyjny dzień roku. Przynajmniej według jakiegoś naukowca, ale jak to w Blue Monday bywa, zawsze mógł się mylić. Cóż zrobić? Uszczęśliwić naszych słuchaczy, czy może nasz głos i tak was unieszczęśliwi? Jaką grę wybrać? Może Gloom? Skoro Gloom przypomina […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 92 – Gloom pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 92.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 91 – Valhalla
Valhalla. Mityczna kraina do której chciał trafić każdy Wiking. Myśl o niej, wiecznym szczęściu tam panującym podsycała chęć walki nordyckich wojowników. Bo jest to kraina tych, którzy polegli w chwale… .Valhalla to też gra Łukasza Wookiego Woźniaka, którą recenzowaliśmy podczas naszej audycji. Valhalla to kolejny tytuł, który spolaryzował środowisko miłośników gier. Po wielkim sukcesie tego […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 91 – Valhalla pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 97.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 90 – Ogórdek
Pogoda za oknem niezbyt sprzyjająca i powoli wszyscy wypatrujemy powrotu wiosny i lata, kiedy to ogrody wypełniają się bujną roślinnością. Skoro przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to przynajmniej podczas spotkań planszówkowych postanowiliśmy zazielenić nieco stoły. Przetestowaliśmy dla was Ogródek, wydany w Polsce przez Wydawnictwo Rebel.pl Ogródek, czyli kolejna gra Uwe Rosenberga, autora, którego możecie kojarzyć […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 90 – Ogórdek pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 94.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 89 – Azul
Azul bez wątpienia jest jedną z najgłośniejszych premier Essen 2017. Wystarczy spojrzeć na pudełko, by nasz wzrok się na nim zatrzymał. Do tego temat, układanie mozaiki z kafelków, tzw. azulejos… Prawda, że intrygujące? Na ostatnią audycję, którą nagrywaliśmy w 2018 roku wybraliśmy grę Azul*. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że Wydawnictwo Lacerta ma z tym tytułem niemały […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 89 – Azul pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 105.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 88 – Arctic Scavengers
Nastała zima. Długa, mroźna zima. I w cale nie chodzi o to co się obecnie za oknem dzieje. Otworzyliśmy pudełko z którego powiało chłodem z 2097 roku, kiedy to w wyniku zmian klimatycznych drastycznie zmniejszyła się populacja ludzkości, a ci którzy przeżyli próbują tworzyć małe grupki, plemiona, społeczności. Powiało klimatem Arctic Scavengers. Arctic Scavengers to […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 88 – Arctic Scavengers pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 88.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 87 – Ale cyrk!, Batyskaf, Tajny Agent
Rozpoczynając ten sezon postanowiliśmy: jedna audycja – jedna gra. I jak to z postanowieniami bywa, nie minęło dużo czasu a my już je złamalismy. Podczas tej audycji mówiliśmy o trzech tytułach od Wydawnictwa Granna: Ale cyrk! Batyskaf oraz Tajny Agent. Trzy tytuły dla nieco innych grup odbiorców. Czy zatem łączy je tylko logo wydawnictwa? Nie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 87 – Ale cyrk!, Batyskaf, Tajny Agent pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 106.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 86 – Brzdęk! Nie drażnij smoka
Tym razem skradaliśmy się na palcach do studia. Tak cicho jak tylko się da, by żaden niepożądany dźwięk nie zagościł na antenie. Bo podobno gdzieś tam w przyniesionym pudle był smok, a smoków drażnić nie wolno. Efekt jednak był taki, że w eter poszedł głośny Brzdęk! Brzdęk!, czyli wydana niedawno przez Lucrum Games gra planszowa. […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 86 – Brzdęk! Nie drażnij smoka pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 97.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 85 – Survive: Escape from Atlantis!
Wyobraźcie sobie, że spędzacie wakacje na egzotycznej wyspie. Plaża, lasy, góry… czyż to nie sielankowy obrazek? Owszem, pod warunkiem, że gdzieś na tej wyspie nie budzi się właśnie wulkan a ona sama nie zaczyna rozpadać się na kawałki. A taki właśnie scenariusz przygotował dla nas Julian Courtland-Smith w grze Survive: Escape from Atlantis! Choć pudełko z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 85 – Survive: Escape from Atlantis! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 87.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 84 – The Castles of Burgundy: The Dice Game
Zamki Burgundii po raz pierwszy, Burgundia po raz drugi, Burgundia po raz trzeci! Znów sięgamy po grę Stefana Felda. Znów po Zamki Burgundii i znów to nowa gra! Recenzujemy The Castles of Burgundy: The Dice Game. The Castles of Burgundy: The Dice Game to kościana odsłona gry, której mechanika opiera się na kościach. Brzmi dziwnie? Jak […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 84 – The Castles of Burgundy: The Dice Game pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 63.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 83 – Eksplodujące kotki
Oj zaskakujący bywa świat gier planszowych. W coraz to nowych pudłach kryją się coraz to nowe mechaniki, komponenty emocje. Są jednak gry, które już przed wydaniem wzbudzają niesamowitą ilość emocji. A po wydaniu jeszcze więcej. Tak jak dzisiejszy tytuł: Eksplodujące kotki. 8 782 571 dolarów, to kwota jaką wskazywał na koniec kampanii na Kickstarterze licznik, gry, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 83 – Eksplodujące kotki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 89.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 82 – pierwszy w tym sezonie!
Startujemy! Czwarty sezon audycji Przystanek Planszówka uznajemy za otwarty. Po nieco dłuższej niż standardowa, wakacyjnej przerwie rozpoczynamy cykliczne nadawanie.  Początek sezonu to dobra okazja, by powspominać, co było, gdy nas nie było na antenie. A trzeba przyznać, że działo się całkiem sporo. Zmienił się skład audycji, od tego sezonu nie będzie już z nami Agaty […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 82 – pierwszy w tym sezonie! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 82.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 81 – TOP 5: ostatni w tym sezonie…
Czas biegnie nieubłaganie. Ledwo jesienią spotkaliśmy się, by rozpocząć trzeci sezon audycji, a tu już czas go zakończyć. Ostatnią audycję w sezonie 2017/2018 postanowiliśmy poświęcić na „topkę”. 80 audycji już za nami. Podczas nich zrecenzowaliśmy całą masę gier planszowych i karcianych. Więc czemu nie pokusić się o małą retrospekcję i spróbować wybrać te, które uważamy […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 81 – TOP 5: ostatni w tym sezonie… pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 47.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 80 – Osadnicy z Catanu
Obiecaliśmy, więc jest. Audycja o grze w którą grali już wszyscy. Grze, która według wielu jest kamieniem milowym w historii nowoczesnych gier planszowych. Oto tytuł, którym uczciliśmy swoją osiemdziesiątą już audycję: Osadnicy z Catanu, lub jak wolą niektórzy Catan. Może trudno w to uwierzyć, ale jeszcze do niedawna żadne z naszej radiowej trójki nie grało […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 80 – Osadnicy z Catanu pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 79 – Tikal
Tikal. Dla jednych miasto, które najprawdopodobnie było stolicą cywilizacji Majów, a jego ruiny zostały wpisane na listę UNESCO, dla drugich pudło, wpisane na listę Spiel des Jahres… Dla nas oczywiście ważniejsza okazała się ta druga lista, dlatego podczas tej audycji chwyciliśmy za grę Wolfganga Kramera i Michaela Kieslinga. Tikal od wielu lat powraca na mój […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 79 – Tikal pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 78 – Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket
Trzy. Tyle gier postanowiliśmy zrecenzować podczas tej audycji. Łączy je… rozmiar. Niewielkie pudełka, ale podobno część z nich to gry z pazurem. Czy rzeczywiście? Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket. Trzy różne gry, które łączy ich kompaktowość. A do tego, proste reguły, których można nauczyć się dosłownie w kilka minut. Czasem do takich gier podchodzimy z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 78 – Niezłe Ziółka, Sherlock, CV Pocket pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek