Przystanek Planszówka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2021-03-04 17:30:04
Audycji w katalogu: 120
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
Audycja Przystanek Planszówka 113 – Blackout: Hong Kong
Przyszedł czas na zamknięcie czwartego sezonu. Bardzo dziękujemy, że byliście z nami! To dzięki Waszym wiadomościom decydujemy się na każdy kolejny rok spędzony w radiu. No, i może trochę dla własnej radości.
pobierz 109.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Audycja Przystanek Planszówka 112 – Fudżi
Silić się na współpracę, kiedy stopy są smagane lawą, wcale nie jest tak łatwo! Jednak tylko jako drużyna mamy szansę na zwycięstwo, a więc czas porzucić egoistyczne wyprawy. W najnowszej, kooperacyjnej propozycji od Lacerty mieliśmy okazję sprawdzić, czy faktycznie jesteśmy takim dobrym trio za jakie się uważamy. Wychodziło nam różnie… Ale na szczęście, mimo porażek, […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 112 – Fudżi pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 109.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 111 – Władca Pierścieni: Konfrontacja
Czy do gry Władca Pierścieni: Konfrontacja zaproszeni mają czuć się tylko ci, którzy wiele wieczorów spędzili z sagą Tolkiena w rękach? Absolutnie nie! W Konfrontacji może sprawdzić się nawet ten, komu daleko do Śródziemia. W tej audycji opowiadamy o jednej z najbardziej popularnych gier Reinera Knizi. A na pewno najbardziej klimatycznej… Pobierz audycję w formacie mp3. […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 111 – Władca Pierścieni: Konfrontacja pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 101.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 110 – 7 Cudów Świata
Nie da się ukryć: 7 cudów świata od dawna święci triumfy na stołach graczy. Gra wreszcie zagościła u nas, choć – o dziwo – nigdy nie graliśmy w nią wspólnie, w naszym radiowym składzie. To chyba pierwsza taka sytuacja.
pobierz 107.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 109 – Wsiąść do Pociągu: Nowy Jork, Bolidy
Czas na audycję o lekkim zabarwieniu… motoryzacyjnym! Na zegarową godzinę przenosimy się z Wami do innych światów. Najpierw odwiedzimy Nowy Jork, gdzie przejedziemy się taksówką, a stamtąd teleportujemy się na tor wyścigowy, by poczuć zastrzyk adrenaliny. Zapnijcie pasy! Pobierz audycję w formacie mp3. Audycja nadawana była dnia 27 maja 2019 roku. [vc_message] Audycja Przystanek Planszówka […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 109 – Wsiąść do Pociągu: Nowy Jork, Bolidy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 107.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 108 – Taj Mahal
Reiner Knizia ma na swoim koncie ponad dwieście gier planszowych. I nie, wcale nie chodzi o gry zagrane, a o stworzone! Nie wszystkie to perełki, ale Taj Mahal wyprzedziła wiele innych tytułów tego autora. Czy warto zapoznać się z grą, która mimo wszystko nie podbiła serc polskich graczy? Poszukajcie odpowiedzi razem z nami.  Pobierz […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 108 – Taj Mahal pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 107 – Anachrony
Na tę audycję czekał szczególnie Mateusz, który w Anachrony niejednokrotnie zgarnął najwięcej punktów. Zastanawiamy się, czy nie wprowadzić nowej zasady: kto wygrywa, ten sprząta grę ze stołu. Bo Anachrony swój rozmiar ma… Czy gra faktycznie warta jest Waszego zachwytu i słusznie była nominowana do nagrody Gry Roku w kategorii dla gier zaawansowanych? Sprawdźcie razem z […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 107 – Anachrony pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 103.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 106 – Newton
Jeśli wiesz, jak miał na imię ojciec Izaaka Newtona, prawdopodobnie będziesz graczem rozpoczynającym tę rozgrywkę! Odwiedzisz starożytne runy i uniwersytety, ale również wyślesz do pracy swoich studentów i zadbasz o swoje badania naukowe. Jak nie zgubić się w tych wszystkich możliwościach i wyciągnąć z gry Newton wszystko, co najciekawsze? Podpowiadamy! Pobierz audycję w formacie mp3. […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 106 – Newton pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 100.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 105 – Cytadela
Na jednej z ostatnich Nocy Planszówek w Bydgoszczy mieliśmy okazję ponownie usiąść do gry Cytadela, co dało nam impuls do przedłużenia emocji z nocki i zaprezentowania Wam tej gry na audycji. Bardzo możliwe, że graliście już w nią nie raz, ale chodzą słuchy, że są osoby, które jeszcze nie miały okazji poznać biskupa, kupca, zabójcy… […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 105 – Cytadela pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 105.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 104 – Patchwork Doodle, Jupitajnia
Czy Patchwork ma szansę obronić się w jakiejkolwiek formie poza tą, którą tak dobrze znamy z gry dwuosobowej? Mieliśmy co do tego wątpliwości i specjalnie dla Was sprawdziliśmy, co oferuje Patchwork Doodle i załączone do niego przybory do rysowania.  Na audycję zaprosiliśmy też nietypową grę Jupitajnia, która być może również u Was sprawdzi się jako […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 104 – Patchwork Doodle, Jupitajnia pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 116.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 103 – Wyspa Kwitnącej Wiśni, Panaceum
Kochamy gry planszowe – dzięki nim możemy na chwilę przenieść się do wielu zakątków świata… pod warunkiem, że te gry mają klimat. Jak to było w przypadku Wyspy Kwitnącej Wiśni i Panaceum? Zachęcamy do sprawdzenia, jeśli jesteście gotowi na azjatycką wycieczkę. Pobierz audycję w formacie mp3. Audycja nadawana była dnia 08 kwietnia 2019 roku. Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 103 – Wyspa Kwitnącej Wiśni, Panaceum pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 103.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 102 – Totem, Nogi za pas
Dotrzeć do komnaty księżniczki, ale tuż za innym rycerzem, by to on był uznany za tchórza? A może przywdziewać barwne maski, by inni gracze nie domyślili się, na czym nam w tej planszowej dżungli zależy? Niezależnie od tego, który pomysł na planszówkowy wieczór wybierzecie, zapewnicie sobie trochę emocji. Sprawdziliśmy to!  Pobierz audycję w formacie […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 102 – Totem, Nogi za pas pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 90.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 101 – Montana
Podczas sto pierwszej audycji cofnęliśmy się do wieku XIX na tereny Montany. Okazało się, że można tam ciekawie spędzić czas, a w dodatku się pościgać! Jeśli nie mogliście być z nami na żywo tamtego wieczoru, zapraszamy już teraz do odsłuchania podcastu.  Pobierz audycję w formacie mp3. Audycja nadawana była dnia 25 marca 2019 roku. Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 101 – Montana pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 99.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 100
To był wyjątkowy wieczór w Radiu Uniwersytet. Świętowaliśmy trzy ważne sprawy: naszą systematyczność to, że nikt nas jeszcze z Radia nie wyprosił Każdy lajk, subskrypcję i komentarz, którym daliście znam znać, że nie mówimy tylko do siebie! Tę wyjątkową dla nas audycję uświetniła Agata Syc z wydawnictwa Lacerta, która przybyła do nas z drugiego końca […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 100 pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 108.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 100
To był wyjątkowy wieczór w Radiu Uniwersytet. Świętowaliśmy trzy ważne sprawy: naszą systematyczność to, że nikt nas jeszcze z Radia nie wyprosił Każdy lajk, subskrypcję i komentarz, którym daliście znam znać, że nie mówimy tylko do siebie! Tę wyjątkową dla nas audycję uświetniła Agata Syc z wydawnictwa Lacerta, która przybyła do nas z drugiego końca […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 100 pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 108.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 99 – Wyspa Skye: Wędrowiec
Dodatek do gry jako samodzielny bohater audycji? Tego jeszcze nie grali! To znaczy… graliśmy. I dlatego opowiedzieliśmy Wam o tym podczas ostatniej audycji z dwoma cyframi w tytule. Jak Wędrowiec zmienia Wyspę Skye i czy jest to coś, czego chcecie doświadczyć: posłuchajcie… Pobierz audycję w formacie mp3. Audycja nadawana była dnia 11 marca 2019 roku. Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 99 – Wyspa Skye: Wędrowiec pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 102.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 98 – Mr. Jack
Gry detektywistyczne przeżywają swoje pięć minut. Jako gracze możemy rozwikłać zagadki, które spędzałyby sen z powiek samemu Sherlockowi, spędzając przy tym przy stole kilka godzin. Możemy wybrać też rozgrywki krótsze, wręcz: klasyczne. Jak nam się grało w grę Mr. Jack i czego można oczekiwać od dodatku? Posłuchajcie… Pobierz audycję w formacie mp3. Audycja nadawana była […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 98 – Mr. Jack pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 98.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 97 – Azul: Witraże Sintry
Azul 2… lub dla zachowania poprawności, Azul: Witraże Sintry. Tytuł, którego polskiej premiery wyczekiwaliśmy tak bardzo, że gdy nadarzyła się okazja sięgnięcia po niemiecką wersję, w ogóle się nie zastanawialiśmy. Jeszcze w tym miesiącu ma się on ukazać nakładem wydawnictwa Lacerta, więc to idealny moment, by odpowiedzieć, czy Azul 2 utrzymał poziom Azula. Rozmawiając w […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 97 – Azul: Witraże Sintry pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 89.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Audycja Przystanek Planszówka 96 – Aura
Z a oknem początki wiosny. Nieśmiałe początki, jakby ktoś ponad nami walczył o wpływy. Sterował wiatrem i deszczem. Ktoś… a czemu nie my? Czemu nie zacząć samemu przesuwać chmurek, kropel deszczu i żetonów wpływu i zapewnić sobie pogodę, która nam najbardziej właśnie odpowiada? Aura, to gra planszowa od Lucrum Games, która daje nam takie możliwości. […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka 96 – Aura pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 93.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Przystanek Planszówka – odcinek 95 – Szarlatani z Pasikurowic
Zostań…. Szarlatanem! Czyż to nie wspaniała wizja rozwoju? Umieć uwarzyć eliksir na najróżniejsze schorzenia? Wrzody, cuchnące stopy, czkawka, czy kac. Na wszystko znajdzie się eliksir, pod warunkiem, że znajdzie się dobrego Szarlatana. A dzięki wydawnictwu G3 Poland możecie się przekonać, czy wy na takie miano zasługujecie. Wystarczy zasiąść do gry Szarlatani z Pasikurowic. Szarlatani z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 95 – Szarlatani z Pasikurowic pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 101.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek