Przystanek Planszówka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2017-11-25 08:50:09
Audycji w katalogu: 52
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 5 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 52 – W Roku Smoka
Rzadko to się zdarza, ale czasem gra „kopie”. Oczywiście nie dosłownie, tylko w przenośni, ale jednak „kopie”. Co mamy na myśli? Posłuchajcie o W Roku Smoka. Gry Stefana Felda zazwyczaj nie należą do najłatwiejszych. Znajdziecie w nich wiele dróg do zwycięstwa, sporo powiązanych ze sobą mechanizmów tworzących sprawnie działające planszówki. W roku Smoka jest pod tym […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 52 – W Roku Smoka pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 63.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 51 – Jak wściekłe psy
Po długiej, wakacyjnej przerwie powracamy. Jak wściekłe psy, pełni energii i radości, że znów możemy nadawać i dzielić się z wami wieściami ze świata gier i emocjami jakie wywołały w nas poszczególne tytuły.  Wiele się działo w ostatnich miesiącach. Między innymi wydawnictwo Lucrum zorganizowało wirtualną rozgrywkę bloggerów i youtuberów w grę Jak wściekłe psy. A […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 51 – Jak wściekłe psy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 50 – Zooloretto i Coloretto Amazonas
Zamiłowanie Mateusza do tukanów musiało zaowocować recenzją gry z tukanem na okładce… W ostatnim (w tym sezonie) odcinku naszej audycji recenzujemy gry Zooloretto oraz Coloretto Amazonas. Zooloretto (wydane w Polsce przez G3) oraz Coloretto. Łączy je podobna tematyka, podobna mechanika oraz nazwisko autora Michaela Schachta. Pierwsza z nich, w 2007 roku zdobyła nagrodę Spiel des […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 50 – Zooloretto i Coloretto Amazonas pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 49 – Pola Arle
Czas na recenzje dużego pudła, dla małej liczby graczy. Pola Arle, czyli kolejna gra z rolnictwem w tle od Uwe Rosenberga, autora takich gier jak Agricola, Patchwork czy Loyang. Polska edycja gry Pola Arle ukazała się dzięki wspieraniu społecznościowemu. Zdaniem wielu była to bardzo ryzykowna kampania: gra dla 1-2 osób, której czas rozgrywki to około […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 49 – Pola Arle pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 48 – Gry z naszego dzieciństwa
Czas na wspominki. Choć umiłowanie planszówek to przypadłość na którą chorujemy od kilku lat, nie jest tak, że wcześniej nie graliśmy….  Może młodzieży ciężko w to uwierzyć, ale jeszcze naście lat temu nie było sklepów z planszówkami, nie było internetu, smarfonów… Ale była chęć grania i zabawy. Jak sobie wtedy radziliśmy? Posłuchajcie: audycję w […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 48 – Gry z naszego dzieciństwa pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 62.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 47 – Rosyjska Ruletka, D-Day Dice
Po audycji o Roll for the Galaxy, przenieśliśmy się w bardziej wystrzałowe klimaty. Ale i tym razem nie zabrakło kostek. Recenzujemy Rosyjską Ruletkę Mistrzostwa Świata i D-Day Dice. Choć na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć powiązanie między recenzowanymi tytułami, łączy je jedno – walka z losem. Tym wynikającym z doboru kart w Rosyjskiej Ruletce, jak […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 47 – Rosyjska Ruletka, D-Day Dice pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 65.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 46 – Roll for the Galaxy
Per aspera ad astra! Poprzedni odcinek audycji przeniósł nas na arenę gladiatorów, tym razem przenosimy się do odległych galaktyk, dzięki grze Roll for the Galaxy! Czyż planszówki to nie wspaniałe hobby? Każda kolejna gra pozwala nam odkryć coś nowego. Nowa mechanika, temat, no i cała masa emocji jaką dostarcza nam eksploracja świata analogowej rozrywki. W […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 46 – Roll for the Galaxy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 69.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 45 – Sponsio i Pyrkon
Ave Caesar morituri te salutant! Tym razem, by przygotować się do audycji, przyszło nam organizować walki gladiatorów. Staliśmy się lanistami… A po walkach powspominaliśmy nieco tegoroczny Pyrkon. Sponsio to kolejna gra Josefa Dorsonczky, która w sprytny sposób wykorzystuje tradycyjną mechanikę (zbieranie lew), tak by gracz miał poczucie, że obcuje z całkiem nowym pomysłem. Udaliśmy się zatem […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 45 – Sponsio i Pyrkon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 66.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 44 – Królestwa Wikingów, Najeźdźcy z Północy
Wikingowie. Bez wątpienia w ostatnim czasie to bardzo nośny temat w świecie planszówek. Podobnie jak eksploracja Marsa. Ulegliśmy modzie (?) i na nasze stoły trafiły dwie gry z dzielnymi wojownikami w roli głównej: Królestwa Wikingów oraz Najeźdźcy z Północy. Tym razem w okrojonym składzie, ale duch recenzencki równie silny jak w tercecie. Zagrzewani do walki […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 44 – Królestwa Wikingów, Najeźdźcy z Północy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 43 – Epoka kamienia, Hawaii
Czas popracować, albo jeszcze lepiej, wysłać innych do pracy. A co, niech pracują dla nas… nawet jak to „tylko” meeple!  W 43 odcinku audycji Przystanek Planszówka sięgamy po dwie gry oparte na mechanice worker placement. Jedna to dla wielu klasyk: Epoka kamienia, która przenosi nas w czasy plemion zbieracko-łowieckich. Tutaj pojawiają się kostki. Czy są one zbędnym elementem losowym, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 43 – Epoka kamienia, Hawaii pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 42 – Samuraj, Call to Glory
Tym razem udajemy się w planszową podróż do Japonii. Na nasze stoły trafiły gry Samuraj oraz Call to Glory. Co jakiś czas wydawnictwa sięgają po starsze, sprawdzone już tytuły. Tak było z Samurajem, który po kilkunastu latach od swojej premiery doczekał się wznowienia przez Fantasy Flight Games, a w Polsce przez Wydawnictwo Galakta. Czy po […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 42 – Samuraj, Call to Glory pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 62.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 41 – W świecie IT
Z racji, że Mateusz dość swobodnie czuje się w świecie IT, pojawienie się tego tematu na audycji to była tylko kwestia czasu. Podczas 41 audycji Przystanek Planszówka przyjrzeliśmy się grom: Hack Trick oraz Vendor.  Posłuchajcie: audycję w formacie mp3. Audycja nadawana była dnia 29 marca 2017 roku. Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 41 – W świecie IT pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 61.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 40 – Kryptos, Piotr Siłka (wywiad)
By poczuć choć namiastkę pracy kryptologa sięgnęliśmy po grę Kryptos. Tym bardziej, że nakładem wydawnictwa Fabryka Kart Trefl – Kraków, ukazało się nowe, lekko odświeżone wydanie tego tytułu. A to też dobra okazja, by przeprowadzić wywiad z… Piotrem Siłką. Łamanie szyfrów. Z jednej strony żmudne analizowanie danych i próba zrozumienia użytego w kodzie algorytmu. Z […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 40 – Kryptos, Piotr Siłka (wywiad) pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 57.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 39 – Super Farmer, Zwierzaki na pokład
Arka, zwierzaki, Noe, Borsuk, farmer. Co łączy te słowa? Oczywiście planszówki! W 39 audycji Przystanek Planszówka recenzujemy Super Farmera oraz Zwierzaki na pokład. Super Farmer to nie tylko popularna planszówka. To także niesamowita historia powstania gry oraz ponownego jej odkrycia. Historia Karola Borsuka, jego żony i wydawnictwa Granna. Zwierzaki na pokład, to (teoretycznie) historia o […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 39 – Super Farmer, Zwierzaki na pokład pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 38 – Kobiety i planszówki
Skoro audycja przypadła nam na dzień 8 marca, czy to nie był najlepszy moment, by przyjrzeć się kobietom w świecie planszówek? Specjalnie z tej okazji zaprosiliśmy do studia Sylwię oraz Tomka z bloga For2Players. Wokół kobiet narosło wiele stereotypów. Także jeżeli chodzi o nasze planszowe środowisko. Bo przecież gracze to głównie mężczyźni, a kobiety jak grają […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 38 – Kobiety i planszówki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 37 – Filary Ziemi, Świat bez Końca
Filary ziemi i Świat bez końca, dwa monumentalne dzieła Kena Folleta, które doczekały się swoich planszowych adaptacji. Czy planszówki dorównują pierwowzorowi? Filary Ziemi to już dla niektórych graczy klasyk z gatunku gier opartych na mechanice worker placement. Świat bez Końca to tytuł zdecydowanie mniej znany w środowisku graczy. Czy prócz pięknej oprawy graficznej gracze znajdą […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 37 – Filary Ziemi, Świat bez Końca pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 36 – zjaVa
Tym razem postanowiliśmy ruszyć w teren. Korzystając z zaproszenia ruszyliśmy do Warszawy, gdzie odbywał się konwent zjaVa 8. Planszówki, RPG, Cosplay, bitewniaki, literatura…. ludzie. Konwenty przyciągają zarówno bogatym programem, jak i możliwością zobaczenia i poznania ludzi o których bez obaw można powiedzieć, że są pozytywnie zakręceni. Dodatkowo zjaVa skusiła nas możliwością przeprowadzenia prelekcji o planszówkach […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 36 – zjaVa pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 34 – Owczy Pęd, Hooop!
Tym razem w duecie: Czarna Inez i Szalony Bodzio opowiadali o dwóch grach, które kierowane są do młodszego odbiorcy.  Owczy Pęd i Hooop! to dwie planszówki, które na pierwszy rzut oka powinny zainteresować dzieci. Czy jednak ta słodka oprawa graficzna nie jest nieco myląca? Może i dla dorosłych coś ciekawego znajdzie się w tych pudłach? Posłuchajcie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 34 – Owczy Pęd, Hooop! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 98.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 33 – Karty Dżentelmenów, Munchkin, VuDu
Humor w grach. Element niezbędny, czy może coś, co niepotrzebnie odciąga nasze myśli od mechaniki? Postanowiliśmy to sprawdzić testując kilka tytułów… Munchkin, Karty Dżentelmenów, VuDu, to tylko niektóre z serii gier okraszonych specyficznym poczuciem humoru. Na ile przypadł on w nasze gusta? Czy dzięki niemu częściej wracamy do gier? A może któraś z nich przekracza […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 33 – Karty Dżentelmenów, Munchkin, VuDu pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 69.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 35 – Konkurs, No co tam, Kingdomino
No co tam drodzy słuchacze? Może posłuchacie o Kingdomino? A może weźmiecie udział w konkursie, który organizujemy wraz z Games Factory Publishing? Mówią, że dobrych familijnych gier nigdy za wiele. I choć w tej kategorii gier jest wiele, to nie zawsze spełniają one oczekiwania graczy. Dlatego przyjrzeliśmy się dwóm kolejnym: Kingdomino i No co tam? […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 35 – Konkurs, No co tam, Kingdomino pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 63.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek