Przystanek Planszówka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2018-05-28 06:40:10
Audycji w katalogu: 75
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 75 – Rising Sun
Nastała wiosna Wielkiego Nowego Roku. Na stole pojawiło się wielkie pudło sygnowane nazwiskiem Erica Langa: Rising Sun. Rozpoczęliśmy walki klanów prowadząc do walki swoich Daimyo, Bushi i Shinto, próbując zyskać wsparcie bóstw i potworów… Rising Sun to tytuł, któremu nie można odmówić przepychu. Wielka plansza, karty i sporo figurek z których część jest naprawdę wielka […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 75 – Rising Sun pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 68.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 74 – Santa Maria
Pinta, Niña i Santa Maria. Trzy statki, które pod dowództwem Krzysztofa Kolumba ruszyły w poszukiwaniu morskiej drogi do Indii. Nas najbardziej zainteresował ten ostatni, największy, który doczekał się gry planszowej noszącej jego imię… Recenzujemy grę Santa Maria od Granny. Czas kolonizować ziemię Nowego Świata. W grze Eilifa Svenssona i Kristiana Amundsena Østbiego każdy z graczy próbuje […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 74 – Santa Maria pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 72 – Knit Wit i Ubongo
Nadszedł czas by rozruszać szare komórki. Ale tym razem nie przy ciężkiej „euro-grze”, lecz przy czymś bardziej „imprezowym”. Przygotowując się do tej audycji sięgnęliśmy po Knit Wit i Ubongo. Już od jakiegoś czasu Magda zachwalała nam Ubongo. Do sięgnięcia po łamigłówkę, która na pierwszy rzut oka przypomina nieco Tetrisa, nie trzeba było nas długo namawiać. […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 72 – Knit Wit i Ubongo pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 73 – Oregon
Czas na powrót do przeszłości. Sięgamy po Oregon, tytuł, który przenosi nas w XIX wiek, w czasy zasiedlania zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Tytuł, który przenosi nas w czasy początku Przystanku Planszówka… To, że Oregon stanie się tematem jednej z audycji, to była tylko kwestia czasu. Już dawno miałem w planie odświeżyć sobie ten tytuł i zachęcić […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 73 – Oregon pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 71 – Santiago de Cuba
Czasem sięgamy po gry, których nie wypatrywaliśmy. Tytuły starsze, które jakoś wcześniej nie zwróciły naszej uwagi. Santiago de Cuba to jedna z tych gier. Niespodziewanie zawitała na półce, a skoro już tam się znalazła, postanowiliśmy  odkryć co skrywa w środku opowiedzieć wam czy po latach ciągle warto po nią sięgnąć. Błędem byłoby powiedzieć, że o tym […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 71 – Santiago de Cuba pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 70 – Kanagawa
Pędzle w dłoń! 70 odcinek naszego podcastu minął nam snuciu rozważań na temat obrazów jakie malowaliśmy i pracowni artystycznych jakie stworzyliśmy. Przyglądamy się grze Kanagawa. Kanagawa z całą pewnością zwraca uwagę swoim wyglądem. Słomkowa mata, piękne ilustracje na kartach. Miłośnicy gier pewnie zauważą także nazwisko Cathala na pudełku. Wielu z nas ma różne gry tego autora […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 70 – Kanagawa pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 56.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 69 – Kingsburg
Całkiem niedawno jedną z audycji mogliśmy podsumować słowami „o Lordzie…!„. Teraz, kilkadziesiąt rzutów kostką później, znów sięgamy o grę, w której wcielamy się w lordów. Tym razem jednak nie tych z Waterdeep, lecz z królestwa Kingsburg. Kingsburg to tytuł z 2007 roku, który w naszym kraju przeszedł bez echa. O drugiej edycji tej gry też niewiele […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 69 – Kingsburg pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 68 – Minimalizm a planszówki
Minimalizm to nurt, który zdaje się być odpowiedzią na nadmierny konsumpcjonizm. Otaczają nas setki, czasem tysiące przedmiotów. Czy zawsze potrzebnych? Obserwując dyskusje na forach i grupach dyskusyjnych, można odnieść wrażenie, że wielkość kolekcji posiadanych gier jest jednym z wyznaczników prestiżu wśród planszomaniaków. Ale czy faktycznie tak jest, lub czy tak musi być? Czy hobbysta może […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 68 – Minimalizm a planszówki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 57.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 67 – Wirus!
Na tą audycję Mateusz przyszedł w odzieży ochronnej i masce przeciwgazowej. W ręku niósł metalowe pudełko w którym schowane miał tekturowe pełne kart. Ochrona Radia Uniwersytet uciekła bojąc się skażenia. A my? Uwolniliśmy w studio Wirusa! dodatkowo decydując się na rozdanie kilku egzemplarzy. Wirus! to szybka karcianka od Fabryki Kart Trefl z Krakowa. Reklamowana jako najbardziej […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 67 – Wirus! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 66 – Puerto Rico, San Juan
Jeżeli mielibyśmy wskazać tytuły należące do klasyki nowoczesnych gier planszowych, z całą pewnością na liście znalazłby się przynajmniej jeden z dzisiejszych tytułów. Puerto Rico. Drugi, San Juan, jest dużo mniej popularny. Czy znaczy to, że gorszy? Puerto Rico przez wiele znajdowało się w ścisłej czołówce rankingu Board Game Geek. Znany jest on polskim graczom dzięki […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 66 – Puerto Rico, San Juan pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 65 – wywiad z Mateuszem Pitulskim. Kwiatki
Choć pogoda za oknem podczas nagrywania audycji tego nie wskazywała, wiosna coraz bliżej. Mróz w całej Polsce, a u nas pojawiły się Kwiatki, których tym razem nie kupicie w kwiaciarniach tylko w sklepach z grami. Spotkaliśmy się z jednym z „ogrodników”: Mateuszem Pitulskim. Kwiatki to gra planszowa wydana przez Rebel.pl, której prototyp zrodził się w […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 65 – wywiad z Mateuszem Pitulskim. Kwiatki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 65.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 64 – Laboratorium Gier, Rebel… Asmodee
Przybyli do Bydgoszczy z Laboratorium Gier, by inspirować do tworzenia planszówek. Autorzy, pracownicy wydawnictw, trenerzy. Nam udało się spotkać z jednym z nich, Maciejem Jesionowskim z wydawnictwa Rebel.pl, by chwilę porozmawiać. Oczywiście głównym tematem jaki podjęliśmy, była czwarta edycja Laboratorium Gier. O tym jak powstała ta inicjatywa, jaki ma cel, jak jest realizowane. Ale nie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 64 – Laboratorium Gier, Rebel… Asmodee pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 74.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 63 – audycja walentynkowa, czyli o graniu w parach
Walentynki… Jedni celebrują, drudzy bojkotują. A my? Postanowiliśmy się przyjrzeć tematowi tego, jak związek może wpływać na gry. Tym razem do mikrofonów zasiedliśmy nie w trójkę a w cztery osoby. Dołączyła do nas Izabela Skora, dyplomowana pani psycholog (niektórzy mawiają psycholożka), z którą to rozmawiamy o graniu w parach. Czy gry planszowe wpływają na związki? […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 63 – audycja walentynkowa, czyli o graniu w parach pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 62 – Capital
Niełatwo jest zbudować miasto. Niełatwo jest stworzyć dobrą grę o budowaniu miasta. W 62 audycji Przystanek Planszówka, recenzujemy grę Capital. Każde miasto ma swoją historię. Ale nie każde tak burzliwą jak Warszawa. Wznoszone przez lata miasto, w czasie II Wojny Światowej zostało w dużej mierze zburzone. I odbudowane. Czyż to nie wspaniały temat na grę? Wykorzystali […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 62 – Capital pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 61 – Zamki Burgundii (zwykłe i karciane)
Zamki Burgundii. Jeden z najsłynniejszych tytułów w portfolio Stefana Felda. Gra, która przenosi nas do Ogrodów Francji, krainy języka francuskiego…  Gdybyśmy mieli wrzucać Zamki Burgundii do „topek” pewnie znalazłyby się w kilku kategoriach. Najbrzydszych, „najsuchszych”… ale czy najlepszych? Nie będę budował sztucznego napięcia. Bardzo lubimy ten tytuł. Dlaczego i pomimo czego? Czy w przypadku karcianej […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 61 – Zamki Burgundii (zwykłe i karciane) pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 109.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 60 – gry dla seniorów. Dzień babci i dziadka
Podobno planszówki są dobre dla każdego. W takim razie dlaczego tak mało mówi się o grach dla seniorów? Dzień Babci i Dziadka zmotywował nas do przyjrzenia się tematowi gier dla seniorów. Bo choć to właśnie dziadkowie często wprowadzali nas w świat gier, jakoś nie kojarzymy ich z nowoczesnymi planszówkami. Czy to oznacza, że one nie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 60 – gry dla seniorów. Dzień babci i dziadka pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 59 – Torres
Michael Kiesling i Wolfgang Kramer. Gry tego duetu od ponad 20 lat goszczą na stołach graczy. Tym razem sięgamy po jedną ze starszych i gier, Torres, która swoją premierę miała w 1999 roku… Nie przypadkowo akurat ten tytuł trafił na nasz radiowy stół. W ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Huch! (a w Polsce dzięki wydawnictwu Granna), […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 59 – Torres pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 69.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 58 – Lords of Waterdeep
O Lordzie znowu oni… Po krótkiej przerwie świątecznej powracamy do nadawania audycji. A skoro już wywołaliśmy lorda z lasu, to przyglądamy się grze Lords of Waterdeep, czyli planszówce osadzonej w świecie Dungeon&Dragons! Lords of Waterdeep nie doczakło się polskiej edycji i pewnie nieprędko (o ile w ogóle) się jej doczeka, jednak nietrudno znaleźć ten tytuł […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 58 – Lords of Waterdeep pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 57 – Krokodyle i Antylopy, gry pod choinkę
Marek Mantaj to prawdziwy pasjonat gier planszowych. Ukończył studia z nimi związane, pracuje w sklepie z grami i założył swoje wydawnictwo (Radish Games) w którym wydał grę Krokodyle i Antylopy. Krokodyle i Antylopy to niewielka gra, która nieco przypomina Pędzące Żółwie. Nauka zasad trwa 2-3 minuty więc wyciągnąć ją można niemal w każdym środowisku. Ale […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 57 – Krokodyle i Antylopy, gry pod choinkę pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 56 – Yeti, gry pod choinkę dla 6 latków, konkurs
Przemierzaliśmy niziny i góry w poszukiwaniu Yeti. Znaleźliśmy! O jednym mówiliśmy w czasie audycji, drugie… może trafić do waszych rąk. Przed świętami zdecydowaliśmy się na małą przygodę: szukaliśmy śladów i próbowaliśmy zrobić sobie zdjęcie z Yeti, bohaterem planszówki wydanej przez Lucrum Games. Yeti to gra kościana w której próbujemy zapanować nad bezlitosnymi kostkami. Choć kostki […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 56 – Yeti, gry pod choinkę dla 6 latków, konkurs pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek