Lepiej Teraz

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Moim celem jest propagowanie prostego i szczęśliwego życia. Chcę mieć więcej wolnego miejsca na myśli, przyjaciół i rodzinę. Chcę tworzyć i dzielić się z innymi swoją pasją, dzięki internetowi i nowoczesnemu marketingowi. Czas wolny przeznaczyłem na poszukiwanie nowych ścieżek rozwoju, minimalizm i kreację. Wierzę, że stan zadowolenia z życia można osiągnąć, gdy zarabia się pieniądze, jednocześnie realizując swoje pasje. Jeżeli takie życie Cię interesuje, zapraszam do słuchania moich audycji.
Data dodania: 2016-05-20 20:38:12
Data aktualizacji: 2018-04-23 07:40:20
Audycji w katalogu: 104
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
PLT #104 Jak przekonać venture capital lub anioła biznesu, by zainwestował w Twój pomysł na start-up?- Greg Albrecht - Podcast Lepiej Teraz
Moim gościem jest przedsiębiorca, inwestor, mówca, trener i od niedawna podcaster Greg Albrecht, który był już moim gościem w podcastach Lepiej Teraz oraz w Po Ludzku o Pieniądzach.   W epizodzie #064 Lepiej Teraz opowiedział więcej o sobie i tym, czym się zajmuje na co dzień, czyli tzw. power speechami. W Podcaście Po Ludzku o Pieniądzach epizod #015 mówił o tym,  "Jak przyciągnąć pieniądze?" Tym razem spotkaliśmy się, żeby przybliżyć Wam tematykę start-upów na przykładzie Sundose, producenta indywidualnie dobieranych suplementów, połączonych z usługą specjalnych badań. Z wywiadu dowiecie się min: Co to takiego venture capital? Czym tak na prawdę jest start-up? Czym venture capital różni się od anioła biznesu? Co to takiego Pitch Deck i dlaczego warto go znać? Według jakich kryteriów należy podejmować decyzje inwestycyjne w start-up? Kiedy warto wyjść z inwestycji w start-up? Jak powstał pomysł inwestycji w Sundose? Jaki wpływ na jego wiedzę o inwestowaniu w start-upy miał Piotr Smoleń? Dlaczego warto czytać blog Toma Tunguza? Jak spotkanie Tomka Styka i Michała Gołkiewicza zmieniło jego podejście do inwestowania w biznes? Na co powinien mieć wpływ inwestor? Czy inwestor w start-upie pełni tylko rolę bankomatu? Jaką przewagę ma Sundose nad innymi produktami? Co trzeba mieć, by pozyskać inwestora dla swojego start-upu? Jak wygląda idealny zespół w start-upie? i wiele innych W dzisiejszym epizodzie jest tez prezent dla słuchaczy Lepiej Teraz, który otrzymają specjalna zniżkę na zakup produktu i usługi Sundose, o której m.in wspominamy w tej rozmowie. Produkt standardowo kosztuje 200 zł za miesiąc. Po kliknięciu w poniższy link, w sklepie należy podać kod zniżkowy : LEPIEJTERAZ , a otrzymacie go w pierwszym miesiącu za 59 zł!!!  
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
PLT #103 Kreatywny minimalizm w pracy i biznesie (efekty+ćwiczenia)- Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
Kontynuacja cyklu podcastów dotyczących Kreatywnego Minimalizmu i dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o zmianach w pracy na etacie oraz w prowadzeniu biznesu. Na końcu tego odcinka zrobiłem pewnego rodzaju podsuwanie cyklu, w którym opisałem fazy przez które przeszedłem po wprowadzeniu minimalistycznej zmiany. Przygotowałem też dla Was ćwiczenie do zrobienia samodzielnie w domu."Im więcej się dzieje, tym więcej pojawia się stresu"   "Im więcej się dzieje, tym więcej pojawia się stresu"- Radek Budnicki   Jak mi się pracuje przestrzeni co-workingowej Bobo Cowork? Jak kreatywny minimalizm pomoże opanować chaos w pracy? Jak ograniczać "przebodźcowanie"? Czym jest technika "domknięcia szuflady"? Jak i czego należy się pozbywać od razu? Kiedy odpowiadać na maile i telefony? Co wymusza na nas tzw. "natychmiastowość" reakcji? Czego nauczyłem się z książki Tima Ferrissa "4 Godzinny tydzień pracy" Dlaczego warto mówić NIE? Dlaczego w biznesie warto skupić się na jednym? Jak wygląda uproszczenie biznesu? Dlaczego warto znaleźć swój ulubiony kanał dotarcia? Kiedy warto zlecać na zewnątrz? Z czego byś zrezygnował, gdybyś musiał wybrać? Dlaczego warto wiedzieć, kiedy powiedzieć DOŚĆ? Jak wpływa na nas mnożenie biznesów i liczby pracowników?   Fazy przez które przeszedłem po wprowadzeniu minimalistycznej zmiany w moim życiu, pracy i biznesie. Jak nie komplikować biznesu? Kiedy możesz nazwać swój biznes minimalistycznym? Dlaczego nie ma sensu starać się zadowolić wszystkich? Na co marnujesz swój czas? Jak zmienić relacje z ludźmi? Jak podjąć decyzję o ograniczeniu kontaktów z pewnymi ludźmi? Jakie trudne pytania warto sobie zadać? Jak nie być koszem na cudze problemy? Jak odróżnić przyjaciela pd znajomego?   Ważne źródła: "4 Godzinny tydzień pracy"- Timothy Ferriss Bobo Coworking     Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
PLT #102 Jak zostać trenerem, zarabiać i podróżować?- Ludwik C. Siadlak - Podcast Lepiej Teraz
Nie wiem dlaczego nie zaprosiłem Ludwika wcześniej. To była jedna z najciekawszych rozmów jakie przeprowadziłem w Lepiej Teraz. Ludwik C. Siadlak - to zawodowy trener, bloger, vloger i podcaster. Nie nazywa siebie coachem, ale - jak sam mówi - lifehackerem, bo pomaga swoim klientom hackować i optymalizować różne procesy tak, aby maksymalnie zbliżyć ich do ich celów. Absolwent Oksfordu, honorowy obywatel miasta New Britain w Connecticut i zapalony motocyklista. Na co dzień mieszka w Polsce i w Niemczech, szkoląc managerów powszechnie znanych korporacji i oficerów różnych wojsk stacjonujących w całej Europie. Z wywiadu dowiecie się m.in: Dlaczego czuje się często jak bohater Pulp Fiction? Co robi dla US ARMY Europe i US Army Africa? Dlaczego nigdy nie pracował na etacie? Jak został trenerem IT? Jak Impostor Syndrom przeszkadza w zostaniu dobrze opłacanym trenerem? Jak zdobyć pierwsze płatne zlecenie? Co to takiego "fuck you money"? Jak zostać trenerem i zarabiać na swojej wiedzy? Dlaczego jego wygląd przeszkadzał w biznesie? Dlaczego rezygnuje z vlogowania? Jak wyceniać swoją wiedzę trenerską? Ile bierze za niektóre swoje szkolenia za granicą? Jak zarobić 3 tysiące Euro przez 12 godzin pracy trenerskiej?   Wymieniliśmy w trakcie rozmowy: Jakub Gutkowski "Gutek" Edyta Choińska- Blog Kreatywne podróże Mirek Burnejko Marcin Aniserowicz Linki: Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn: wszędzie jako @ludwikc Blog: [link] Life Hacking Podcast: [link] Trenerskie Życie w Obrazkach: [link]   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !  
pobierz 73.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
PLT #101 Jak korzystać z technologii i pokonać FOMO?- Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
To kolejny odcinek propagujący Kreatywny Minimalizm i postaram się w nim opowiedzieć,  jak mi pomógł w walce z FOMO (Fear of missing out). Czyli, jak poskromiłem swój strach przed przegapieniem.   Z epizodu dowiesz się m.in:  Jak podchodzić do jedzenia? Jak szanować swój czas? Jak rozpoznać bezsensowne aktywności? Dlaczego nie warto posiadać niczego na własność? Jak sharing economy wspomaga minimalizm? Jak znaleźć prawdziwie swoje, autentyczne potrzeby? Jak technologia może pomóc w minimalistycznej zmianie? Jaka technologia może uprzykrzyć nasze życie? Jak wygląda minimalistyczne podejście do mediów społecznościowych? Dlaczego warto pokonać FOMO? Dlaczego warto uniezależnić się od spędzania czasu z innymi ludzi? Co się stanie, gdy wyłączę telefon? Czego o minimalizmie nauczył mnie Tim Ferriss? Jakich warto pozbyć się dystraktorów? Jak znaleźć sposób na lepsze życie z technologią? Jakie aplikacje porządkują moje dokumenty i zdjęcia?   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
PLT #100 Jak obudzić w sobie geniusza?- Dorota Filipiuk - Podcast Lepiej Teraz
Dzisiaj gościem Lepiej Teraz jest Dorota Filipiuk, którą poznałem dzięki temu, że od początku jest moją słuchaczką  i napisała do mnie list, w którym zainteresowała mnie swoją osobą i tym co robi.   Od momentu jak otrzymałem od niej list, zobaczyłem jak robi wspaniałe rzeczy i wierzę, że Lepiej Teraz to idealne miejsce dla niej. Dorota Filipiuk na co dzień pracuje jako psycholog i trener efektywności osobistej. Od 8 lat prowadzi szkolenia i kursy, ucząc ludzi narzędzi psychologii, które ułatwiają im życie. Jest właścicielką dwóch firm, youtuberką i podróżniczką, która okrążyła Świat dookoła. W wywiadzie opowie o sobie i swojej pracy trenera nowoczesnych technik nauki i szybkiego czytania. Jest też współautorką narzędzia planowania kariery dla osób wybitnie zdolnych, autorką licznych publikacji, prelegentką na konferencjach i doradcą biznesowym.   Z wywiadu dowiesz się m.in: Jaka jest cała prawda o podróży dookoła świata? Jak się tworzy explainer videos? Jak prowadzić kilka firm na raz będąc w podróży dookoła świata? Jak czytać jedną książkę dziennie za darmo? Czy w każdym z nas jest geniusz? Jak go w sobie obudzić? Jakie kompetencje dadzą nam przewagę w dzisiejszym świecie?  Jak ćwiczyć silną wolę? Jak szybciej przyswajać wiedzę? Jak szybciej czytać - genialny patent do wdrożenia ,,od razu"?  Jak skrócić czas robienia notatek ? Największe błędy pracy z tekstem, przez które nie możesz się skupić? Jak selekcjonować najważniejsze informacje (szybciej i przyjemnej)? Jak lepiej zapamiętywać i rozumieć informacje z tekstu? Jak być lepszą wersją siebie? Jak praktykujesz wdzięczność?   Ważne linki: [link] [link]         Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 56.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
PLT #099 Jak „odśmiecić” swoje życie? (sprawdzone techniki)- Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
To już drugi z odcinek z cykl epizodów, w których chciałbym Wam przybliżyć filozofię i styl życia, który zapoczątkował moją zmianę blisko 3 lata temu, gdy pracując na wysokim stanowisku w korporacji nie czułem się szczęśliwy , pomimo faktu że nigdy w życiu nie zarabiałem więcej pieniędzy niż wtedy. W kolejnych odcinkach opisuję moją drogę do zmiany w tzw. Kreatywnego Minimalistę. A więc w osobę, która konsumpcyjną mentalność zamieniła na kreatywne myślenie. W kolejnych odcinkach powołam się na różne źródła i inspirację z której czerpałem wiedzę i tą wiedzę zaimplementowałem ze skutkiem, który wywołał reakcję łańcuchową zmian, która doprowadziła mnie do miejsca, w którym teraz jestem i nie zamierzam się już z niego ruszać. Dziś dowiesz się jak odśmieciłem swoje życie. Opowiem o konkretnych krokach, które możesz powtórzyć, by dokonać tego samego. Dowiecie się z nich min. że Minimalista to: Wolny duch poszukujący w życiu doznań, a nie coraz większej ilości przedmiotów. Jeżeli jakieś posiada , to są najwyższej jakości. Wiecznie ulepsza to co najważniejsze, a więc relacje z bliskimi, swoje zdrowie, pracę a nawet rozrywki. Stał się szczęśliwy i spokojny. Posiada mniej rzeczy, co prowadzi do mniejszego stresu.  Jego głowa jest odśmiecona z niepotrzebnych myśli, pozwala skupić się na tych ważniejszych. Odzyskał zdrowie. Dbanie o własne ciało jest kluczowe i w końcu ma na to czas. Jego życie stało się prostsze. Prostsze życie stało się bogatsze, bo konsumowanie zamienił na kreowanie. Nie rozdrabnia się na drobne i nie łapie kilku srok za ogon. Nie multitaskuje niepotrzebnie i skupia się tylko na tym, co daje najlepszy efekt wg zasady Pareto. Nie otacza się niepotrzebnymi symbolami luksusu, generującymi zbędne koszty. Cieszy się z drobnych rzeczy. Takich jak powiew świeżego powietrza, czy blask promieni słonecznych przebijających się przez zimowe zachmurzone niebo. Docenia te rzeczy które ma szczęście posiadać, a których inni na świecie nie mają. Cieszy się z tego że ma co jeść. Czym się przykryć, gdy my zimno. Tym, że otoczony jest życzliwymi mu osobami. Nie wydaje pieniędzy na tzw. atrybuty bogactwa: nowoczesny, drogi samochód, wielki dom i ekskluzywne biuro, którego nie potrzebuje poza chęcią zaspokojenia ego. Jego relacje z bliskimi są lepsze, bo w końcu znajduje czas dla ukochanej osoby I pozwala utrzymać kontakt z przyjaciółmi. Podejmuje odważniejsze decyzje, bo mniej rzeczy go trzyma w tyle. Ma mniej do stracenia. Bootstrapuje, czyli stara się tworzyć biznes bez inwestowania zbytniej ilości pieniędzy lub nie wykorzystując ich wcale. Jego wartością jest zdobywanie i gromadzenie wartościowych doświadczeń i relacji, a nie przedmiotów. Jako minimalista staniesz się wyczulony i odporny na manipulację: reklam, polityków, mody, perswazji mediów, których zadaniem jest wbicie Cię w swoje schematy myślowe i masowe scenariusze światopoglądowe. Otworzy to wrota do niezależnego myślenia. Będziesz mógł kwestionować treści. Będziesz miał więcej miejsca do tworzenia swoich, przemyślanych , indywidualnych przekazów. Dlaczego minimalista? Dlatego, że w tym szalonym świecie konsumpcyjnego szaleństwa pojęcie tzw. “prawdziwej wartości” zatraciło swoje właściwe znaczenie. Niesłusznie jej miernikiem stała się ilość posiadanych dóbr. Nie zgadzam się z takim przesunięciem. Uważam, ze nadszedł czas otrzeźwienia z tego szalonego wyścigu masowej konsumpcji. Minimalizm uwolnił kreatywność, bo pozwolił skupić się na jednej rzeczy, odrzucając wiele innych. Otaczamy się dystraktorami, takimi jak muzyka reklamy atakujące nas z każdej strony, przekaz video, czy muzyka w słuchawkach. Gapimy się w nasze telefony w metrze, czy autobusie jadąc do pracy. Po powrocie nasz czas spędzamy na gapieniu się w telewizor. Sam obecnie uważam się za Minimalistę "pełną gębą" i o wiele bardziej wolę obserwować w tym czasie otaczający mnie świat. Zrobić zdjęcie,
pobierz 34.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PLT #098 Jak przyjemnie i za darmo nauczyć się języka obcego?- Madame Polyglot (Sandra Scholz) - Podcast Lepiej Teraz
Dzisiejszym gościem podcastu jest Sandra Schulz, znana bardziej jako Madame Polyglot, którą poznałem za pośrednictwem Instagrama. Sandra na swim kanale Youtube dzieli się widzą na temat tego jak zostać poliglotą. Ale od czasu do czasu tez tańczy :) Nie powiem, co tańczy. Warto, byście sami to sprawdzili: [link] Skończyła dwie filologie w Niemczech, mówi płynnie pięcioma językami i pokazuje innym jak żyje nimi na co dzień. Jej celem jest obudzenie pasji do ich nauki tak, aby sam proces stał się dla nich fascynującą przygodą. Języki obce całkowicie ukształtowały jej życie i sprawiły, że może mieszkać i pracować, gdzie tylko zapragnie.  Specjalizuje się w tematach language contact i language acquisition, czyli wszystkim tym, co ma związek z wielojęzycznością. Mówi biegle pięcioma językami (a nie-biegle kilkoma więcej) i cały czas uczy się nowych. Jej języki obce to przede wszystkim: Polski- ojczysty :) Niemiecki, który jest jej drugim językiem i jest przez nią traktowany tak, jak język polski. Włoski – który kocha i uwielbia Hiszpański – który również uwielbia, ale tylko te odmiany meksykańskie, kolumbijskie, peruwiańskie, argentyńskie itd.. Angielski, który po prostu jest, bo jakże by miało go nie być :)   Z wywiadu dowiecie się m.in: Czy w każdym wieku można zacząć naukę języków? Czy seriale pomagają w nauce języków obcych? Czy można zostać poliglotką z lenistwa? Jak nauczyć się języków obcych za darmo? Dlaczego tak na prawdę starsze osoby uczą się wolniej od dzieci? Najczęstsze wymówki dotyczący nauki języków obcych? Jak najprzyjemniej nauczyć się języka obcego? Jakie są zalety bycia poliglotą? Jak nauczyć się języka obcego na emigracji? Jak znaleźć w sobie cierpliwość do nauki języka obcego? Jak nauczyć się języków obcych za darmo?   Ważne linki: [link] [link] "Jak nauczyłem się 8 języków?" - Zygmunt Broniarek     Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 44.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PLT #097 Dlaczego zostałem kreatywnym minimalistą?- Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
Moi drodzy. Dzisiaj rozpocząłem cykl epizodów, w których chciałbym Wam przybliżyć filozofię i styl życia, który zapoczątkował moją zmianę blisko 3 lata temu, gdy pracując na wysokim stanowisku w korporacji nie czułem się szczęśliwy , pomimo faktu że nigdy w życiu nie zarabiałem więcej pieniędzy niż wtedy. W kolejnych odcinkach opiszę moją drogę do zmiany w tzw. Kreatywnego Minimalistę. A więc w osobę, która konsumpcyjną mentalność zamieniła na kreatywne myślenie. W kolejnych odcinkach powołam się na różne źródła i inspirację z której czerpałem wiedzę i tą wiedzę zaimplementowałem ze skutkiem, który wywołał reakcję łańcuchową zmian, która doprowadziła mnie do miejsca, w którym teraz jestem i nie zamierzam się już z niego ruszać. Dziś dowiesz się jak odśmieciłem swoje życie. Opowiem o konkretnych krokach, które możesz powtórzyć, by dokonać tego samego. Dowiecie się z nich min. że Minimalista to: Wolny duch poszukujący w życiu doznań, a nie coraz większej ilości przedmiotów. Jeżeli jakieś posiada , to są najwyższej jakości. Wiecznie ulepsza to co najważniejsze, a więc relacje z bliskimi, swoje zdrowie, pracę a nawet rozrywki. Stał się szczęśliwy i spokojny. Posiada mniej rzeczy, co prowadzi do mniejszego stresu.  Jego głowa jest odśmiecona z niepotrzebnych myśli, pozwala skupić się na tych ważniejszych. Odzyskał zdrowie. Dbanie o własne ciało jest kluczowe i w końcu ma na to czas. Jego życie stało się prostsze. Prostsze życie stało się bogatsze, bo konsumowanie zamienił na kreowanie. Nie rozdrabnia się na drobne i nie łapie kilku srok za ogon. Nie multitaskuje niepotrzebnie i skupia się tylko na tym, co daje najlepszy efekt wg zasady Pareto. Nie otacza się niepotrzebnymi symbolami luksusu, generującymi zbędne koszty. Cieszy się z drobnych rzeczy. Takich jak powiew świeżego powietrza, czy blask promieni słonecznych przebijających się przez zimowe zachmurzone niebo. Docenia te rzeczy które ma szczęście posiadać, a których inni na świecie nie mają. Cieszy się z tego że ma co jeść. Czym się przykryć, gdy my zimno. Tym, że otoczony jest życzliwymi mu osobami. Nie wydaje pieniędzy na tzw. atrybuty bogactwa: nowoczesny, drogi samochód, wielki dom i ekskluzywne biuro, którego nie potrzebuje poza chęcią zaspokojenia ego. Jego relacje z bliskimi są lepsze, bo w końcu znajduje czas dla ukochanej osoby I pozwala utrzymać kontakt z przyjaciółmi. Podejmuje odważniejsze decyzje, bo mniej rzeczy go trzyma w tyle. Ma mniej do stracenia. Bootstrapuje, czyli stara się tworzyć biznes bez inwestowania zbytniej ilości pieniędzy lub nie wykorzystując ich wcale. Jego wartością jest zdobywanie i gromadzenie wartościowych doświadczeń i relacji, a nie przedmiotów. Jako minimalista staniesz się wyczulony i odporny na manipulację: reklam, polityków, mody, perswazji mediów, których zadaniem jest wbicie Cię w swoje schematy myślowe i masowe scenariusze światopoglądowe. Otworzy to wrota do niezależnego myślenia. Będziesz mógł kwestionować treści. Będziesz miał więcej miejsca do tworzenia swoich, przemyślanych , indywidualnych przekazów. Dlaczego minimalista? Dlatego, że w tym szalonym świecie konsumpcyjnego szaleństwa pojęcie tzw. “prawdziwej wartości” zatraciło swoje właściwe znaczenie. Niesłusznie jej miernikiem stała się ilość posiadanych dóbr. Nie zgadzam się z takim przesunięciem. Uważam, ze nadszedł czas otrzeźwienia z tego szalonego wyścigu masowej konsumpcji. Minimalizm uwolnił kreatywność, bo pozwolił skupić się na jednej rzeczy, odrzucając wiele innych. Otaczamy się dystraktorami, takimi jak muzyka reklamy atakujące nas z każdej strony, przekaz video, czy muzyka w słuchawkach. Gapimy się w nasze telefony w metrze, czy autobusie jadąc do pracy. Po powrocie nasz czas spędzamy na gapieniu się w telewizor. Sam obecnie uważam się za Minimalistę "pełną gębą" i o wiele bardziej wolę obserwować w tym czasie otaczający mnie świat. Zrobić zdjęcie,
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PLT #096 Jak uwolnić swój „Próg Mocy”?- Konrad Kalinowski - Podcast Lepiej Teraz
Konrada Kalinowskiego poznałem przypadkiem na jednym z moich treningów, gdy robił przysiady w tzw. raku. Po kilku zdaniach okazało się, że jest moim słuchaczem, więc po zakończonym treningu sam stałem się jego klientem. Od dłuższego planowałem zrobić podcast o bardzo ważnej sferze życia, jaką jest dbanie o nasze zdrowie i kondycję. Konrad Kalinowski okazał się być strzałem w dziesiątkę. Mój dzisiejszy gość to absolwent AWF Warszawa. Jest trenerem II klasy w kulturystyce. Ze sportem jestem związany od najmłodszych lat. Swoją przygodę zacząłem w sekcji pływackiej w rodzinnym mieście w Zambrowie. Uwielbiał ten sport, ponieważ dzięki niemu miał możliwość rywalizowania z kolegami na zawodach między szkolnych. Po jakimiś czasie to nie wystarczyło i próbował odnaleźć się w innych dyscyplinach. Na siłownię pierwszy raz trafił w szkole średniej i właśnie w tym okresie narodziła się jego pasja do kultury fizycznej. Tak jak każdy młody człowiek szukał sposobu jak rozbudować masę mięśniową i poprawić swoją sylwetkę. Zainspirowany weightliftingiem i korzyściami jaki ten sport niesie ze sobą, po kilku latach treningu siłowego trafił na halę podnoszenia ciężarów w Warszawskiej Legii. Sport ten towarzyszył mu przez cały okres studiów a po ukończeniu specjalizacji instruktorskiej postanowił dzielić się swoją pasją i umiejętnościami z innymi. Od 2013 roku zaczął pracę jako trener personalny na siłowni, gdzie codziennie star się pomagać swoim klientom realizować ich cele wedle życiowej dewizy „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Z wywiadu dowiesz się m.in: Jak odnaleźć utraconą motywację do ćwiczeń fizycznych? Jakie badania warto zrobić przed rozpoczęciem ćwiczeń sportowych? Ile razy w tygodniu powinno sie ćwiczyć? Jak długo powinien trwać optymalny trening na siłowni? Czym jest "próg mocy" i kiedy się objawia? Czy warto ćwiczyć na siłowni przy użyciu akcesoriów? Czy warto wybrać jedną aktywność fizyczną na całe życie? Jak kondycja fizyczna przekłada się na sukces w biznesie? Jakie pytania najczęściej zadają klienci trenera personalnego? Czy można poprawić swoją kondycję i sylwetkę dzięki filmom z Youtube? i wiele innych Ważne linki: [link]   Żeby otrzymać PREZENT (tylko dla słuchaczy Lepiej Teraz) i skorzystać z usługi i produktu SUNDOSE, wystarczy wejść na stronę http://pl.sundose.io/survey/survey i po wypełnieniu ankiety podać Kod Rabatowy: "radek"       [link] Kliknij http://pl.sundose.io/survey  i wpisz Kod Rabatowy: "radek"     Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes
pobierz 129.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PLT #095 Dlaczego liderzy i ludzie sukcesu praktykują stoicyzm?- Piotr Stankiewicz - Podcast Lepiej Teraz
Dzisiaj moim gościem jest Piotr Stankiewicz: pisarz, wykładowca i bloger Myślnik Stankiewicza, który prowadzi fan page "Sztuka życia według Stoików". Jest autorem książki o tym samym tytule i która według mnie jest jedną z najlepszych pozycji z dziedziny rozwoju osobistego.   Piotr z którym spotkałem się , by porozmawiać o stoikach pracuje na co dzień jako doktorant filozofii, stypendysta m. in. Fundacji Kościuszkowskiej i Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Od lat jest związany ze stoicyzmem, z międzynarodowym zespołem „Modern Stoicism” i z Uniwersytetem Warszawskim. Ponad rok spędził w Omaha w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka pod Warszawą. Tęskni za żeglarstwem. Pisze. Niedługo ukaże się jego kolejna książka. Pomysł na zaproszenie Piotra do Lepiej Teraz narodził się w trakcie lektury jego książki, która w przystępny sposób przybliża i interpretuje nam dzieła spisane 2 tysiące lat temu. Uczy dobrego życia i pokazuje, jak zostać dobrym stoikiem, którym sam bardzo chciałbym się nazywać.   Z wywiadu dowiesz się m.in: 1. Czy "Sztuka życia wg Stoików" to książka z dziedziny rozwoju osobistego? 2. Czy pisma stoików miały być opublikowane? 3. Czy stoicyzm jest formą coachingu? 4. Czy "frankowicze" mogą nauczyć się czegoś od stoików? 5. Jak "budowanie alternatyw" pomaga nam w pokonywaniu problemów? 6. Jak  "Dychotomia Kontroli" według Epiketa może zmienić nasze życie? 7. Dlaczego stoicyzm był błędnie postrzegany? 8. Jacy znani ludzie sukcesu praktykują stoicyzm? 9. Dlaczego stoicyzm jest popularny wśród światowych przywódców oraz liderów? 10. Czym jest StoiCon? 11. Co to znaczy, że należy postępować zgodnie z naturą? 12. Co powiedział Churchill królowi, gdy spóznił się na audiencję? 13. Jaki stosunek do pieniędzy mieli stoicy? 14. Jaka jest stoicka metoda na bogacenie się? 15. Dlaczego nie można mylić stoików z ascetami? 16. Czym jest "hedoniczna adapatacja" i dlaczego nam szkodzi? 17. Dlaczego wygrani w Lotto po jakimś czasie tracą poczucie szczęścia? 18. Jak wykorzystywać "premeditatio malorum" w biznesie? 19. Jak stoicyzm może poprawić naszą efektywność? 20. Jak stoicyzm pomaga w realizacji projektów takich jak np. napisanie książki? 21. Jak stoicyzm może nam pomóc w podjęciu decyzji inwestycyjnej? 22. Jak stoicyzm może nam pomóc przetrwać bankructwo lub porażkę biznesową? 23. Technika "wspólnota wszystkich ludzi".     Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 85.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PLT #094 Jak przeżyć świadome życie według Człowieka Absurdalnego?-Łukasz Polikowski - Podcast Lepiej Teraz
Na Łukasza Polikowskiego trafiłem, gdy szukałem dobrej jakości treści dotyczących praktycznego zastosowania filozofii w codziennym życiu. Okazało się, że Łukasz prowadzi świetny kanał na Youtube pod nazwą "Człowiek Absurdalny".   "Życie, które nie jest przemyślane, nie jest warte przeżycia"- Sokrates   Łukasz Polikowski próbował kiedyś międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, ale w końcu zmienił je na psychologię na Warszawskiej SWPS. Od 6 lat pracuje jako konsultant biznesowy, analizuje i projektuje środowisko pracy dużych firm, zajmuje się też zarządzaniem zmianą, w czy doradza dużym korporacjom. Jego prawdziwą pasją jest jednak filozofia egzystencjalna. W tym temacie prowadzi od roku bardzo ceniony kanał na YouTube - Człowiek Absurdalny. Porusza tam zagadnienia sensu życia, poszukiwania Boga ( o ile jakiś istnieje), oraz wymiaru ludzkiej wolności. [link] Tematy poważne, ale co najważniejsze, nie przynudza. Jak dorośnie chce zostać pisarzem i pisać niepokojące powieści egzystencjalne. Bardzo inspirują go Camus, Nietzsche, Fromm, Nabokov, Vonnegut i Kundera.   Z wywiadu dowiesz się m.in: Dlaczego i jak powstał kanał youtubowy Człowiek Absurdalny? Czy własny kanał na Youtube to dobry sposób na wyrażenie siebie? Dlaczego Youtuberzy powinni mieć własny kanał podcastowy? Dlaczego cieszę się, gdy powstają nowe i wartościowe podcasty? Jak zmusić ludzi do częstszego myślenia? Jak przeżyć świadome życie? Czy "rozumne" życie daje szczęście? Czy lepiej być ciekawym, niż szczęśliwym? Na kogo mogą liczyć zagubieni i sfrustrowani ludzie? Co możemy zrobić z naszą absolutna wolnością? Czy znajdziemy ukojenie i wskazówki na życie w wielkiej literaturze jak "Wojna i Pokój" Tołstoja? Co o nas mówi Resentyment wg Nietzchego? Czym jest Moralność niewolników i moralność panów? Dlaczego Łukasz nie lubi buddyzmu? Jak rozmawiać z bliskimi osobami o innych poglądach? Co daje czytanie filozofii?   Materiały i książki o których wydaje mi sie, że wspomniał: "Przeciw rozpaczy"- Załuski "7 Nawyków skutecznego działania" -Steven Covey "Mit Syzyfa" - Albert Camus "Ucieczka od Wolności"- Erich Fromm Wywiad z Władymirem Nabokovem     Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PLT #093 Lek na wypalenie w pracy i biznesie. – Sylwia Olszewska - Podcast Lepiej Teraz
Moim gościem jest Dr Sylwia Olszewska , która w pewnym sensie jest moim nauczycielem warsztatu coachingowego. Rzadko rodzą się samorodne talenty. Najczęściej okazuje się, że zostały zainspirowane czymś lub kimś. Mentoringiem zajmowałem się już długo wcześniej. Jako dyrektor zarządzający byłem mentorem dla moich pracowników. Jako podcaster, stałem się mentorem dla wielu moich słuchaczy. Brakowało mi jednak odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie: "Jak żyć?" Zawsze z nieufnością podchodziłem do wszelkiej maści guru zajmujących się wystąpieniami publicznymi i wychodzący z pozycji "wiedzących lepiej" Dlatego zainteresował mnie czysty coaching. ten bez doradzania i oceniania i bez dawania podpowiedzi. Coaching, który zadaje trudne pytania i zmuszający do samodzielnego myślenia, zgodnego z doświadczeniami i zasobami klienta. Takiego coachingu nauczyła mnie Sylwia Olszewska., która jest  psychologiem biznesu, trenerem, coachem. Stosowała techniki NLP i RTZ (Racjonalna Terapia Zachowań). Dysponuje szeroką wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu psychologii biznesu, organizacji i zarządzania, psychologii zdrowia, osobowości, zastosowania psychologii pozytywnej w organizacji. Posiada 18 letnie doświadczenie w projektowaniu i realizowaniu autorskich szkoleń psychologicznych, dla firm, urzędów, instytucji, rządowych i pozarządowych. Specjalizuje się programach coachingowo – rozwojowych, dotyczących kształtowania kompetencji menedżerskich takich, jak: przywództwo i kierowanie zespołem, ocena pracowników, rozwiązywanie konfliktów w organizacji, motywacja pracowników, coaching, oraz kompetencji miękkich: komunikacja, obsługa klienta, autoprezentacja, przemówienia publiczne, techniki wywierania wpływu. Propaguje psychoprofilaktykę, w celu zapobiegania niekorzystnym zjawiskom i chorobom w życiu człowieka. W szkoleniach inspiruje do rozwoju osobistego i zawodowego, kreatywności, pozytywnego myślenia w celu osiągania dobrego samopoczucia i sukcesów w biznesie. Od 18 lat współpracuje z Uczelniami Wyższymi w Szczecinie jak: WSH, WSB, ZPSB, Uniwersytet Szczeciński jako wykładowca z zakresu psychologii organizacji, zarządzania i biznesu, doradztwa zawodowego i personalnego. Jest autorką programu i opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych: Psychologia w Organizacji i Zarządzaniu, Psychodietetyka, w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Wiedzę praktyczną i zasady prowadzenia biznesu, oraz treningów psychologicznych zdobywała pracując dla firmy amerykańskiej i niemieckiej o profilu medycznym. Jest absolwentką UAM w Poznaniu, Studium Menedżerskiego ARG w Poznaniu, Institut Francais de Gestion (I.F.G.) w Warszawie, Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie – należącego do International Federation of Gestalt Training Organization (FORGE). Coach ACC ICF. Tytuł dr n. hum. obroniła w Instytucie Psychologii UG Gdańsk. W wywiadzie opowie m.in: Czym jest work life balance? Co to takiego job crafting? Jaki jest najlepszy lek na wypalenie w pracy? Czym jest "Złoty środek"? Jak dążyć do realizacji marzeń? Dlaczego ekologia celów jest taka ważna? i wiele innych   Ważne materiały: "Pochwała powolności"- Carl Honore "W pułapce perfekcjonizmu"- Winter Richard "Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia."-Urlich Schnabel "Twój umysł na detoksie"- Rafael Santandreu   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PLT #092 Rozwój, który daje wolność i odwagę- Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
Ten odcinek jest niejako kontynuacją nieformalnej Akademii Lepiej Teraz i kontynuuję moje rozważania na temat tego, jak być niezniszczalnym. To swoista szczepionka na wpływ innych ludzi i świata zewnętrznego . Dzielę się nowymi technikami i mówię o tym, jak zmieniając własne myślenie, możemy stać się odporni na wszelkie ataki i nieszczęścia, jakie szykuje nam życie. W tym odcinku szukam odpowiedzi w filozofii stoickiej, na to jak być odpornym na negatywny wpływ świata zewnętrznego na nasze życie i jak się uodpornić na ataki i wszelkiego rodzaju nieszczęścia. Zadaję pytania i szukam odpowiedzi na pytania: Jak powinna nam pomagać literatura rozwoju osobistego? Jaki rozwój daje wolność i odwagę? Jak nie być uzależnionym od opinii innych ludzi? Na czym budować poczucie własnej wartości? Czy nasze szczęście musi zależeć od drugiego człowieka? Jak być odpornym na hejt i negatywne opnie? Jak nie bać się śmierci? i inne Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PLT #091 Jak stać się wewnętrznie niezniszczalnym? – Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
Dziś zaczynam kontynuację swoistego cyklu nieformalnej Akademii Lepiej Teraz. Po odcinku o Budowaniu Poczucia Własnej Wartości i o Filozofii Lepiej Teraz, przyszedł czas na przedstawienie stoickiego spojrzenia na bycie wewnętrznie niezniszczalnym. Od dłuższego czasu interesuję się filozofią, która porzuciłem po studiach i teraz przeżywa prawdziwy renesans na moim Kindlu. Jestem po lekturze książek filozofów stoickich, jak i opracowań współczesnych pisarzy, którzy zainspirowani starożytnymi umysłami starają się wskrzesić te dawne skarby, by służyły w dzisiejszym szalonym świecie, jako ukojenie i drogowskaz dla zbłąkanych umysłów. Ostatnio jestem po wpływem książki Piotra Stankiewicza pt: "Sztuka życia wg. stoików", do której często się odwołuję w dzisiejszym odcinku. Przyznaję, że wciągnęła mnie filozofia służąca ludziom i kreowaniu lepszego życia. Nie interesują mnie dyskursy czysto akademickie, jedynie naprawa świata. Dlatego w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeczytałem też: "Stoicyzm uliczny"- Marcina Fabjańskiego, "Rozmyślania" - Marka Aureliusza, "Diatryby"- Epikteta, "Stoicyzm na każdy dzień roku" - Ryana Holidaya i Stephena Hanselmana "O pocieszeniu jakie daje filozofia"- Alain de Botton "Jak Proust może zmienić Twoje życie"- Alain de Botton "Obrona Sokratesa" - Platona Nie ukrywam, że te książki odcisnęły piętno na moich ostatnich odcinkach, bo odnalazłem tam siebie i moje wcześniejsze idee i wizję świata, w którym chciałbym żyć i mam nadzieję że po części kreuję go w moich podcastach. Głęboko liczę na to, że nie jestem sam z tymi przemyśleniami. Postaram się, by ta wiedza służyła Wam w naprawie Waszego życia, jeśli czujecie że nie jest takie jak to, o którym marzyliście. Dziś usłyszycie o tym: Kiedy myślenie może nas zabić? Dlaczego przeprowadzki nas nie uszczęśliwiają? Jak być niezniszczalnym po stoicku? Jak bohater z Wietnamu przetrwał niewolę dzięki jednej książce Epikteta? Co łączy jego historię z obozami hitlerowskimi? O tym jakich prezentów nei musisz przyjmować? Jak być odpornym na hejt? Czym jest Amor Fati i jak sprawia, że sportowcy osiągają lepsze wyniki? Jak możesz wykorzystać w swoim życiu Metaforę Łucznika? i wiele innych   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 49.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PLT #090 Jak wstawać o 4-tej rano i stać się mistrzem efektywności?- Dominik Juszczyk - Podcast Lepiej Teraz
Mojego gościa poznałem już rok temu, gdy stał się dla mnie wzorem produktywności, o której  chciałem dowiedzieć się czegoś więcej właśnie z podcastów. Okazało się, że w polskim internecie jest genialny podcast; " Z Pasją o Mocnych Stronach" prowadzony przez Dominika Juszczyka, niezwykle autentycznego i zapalonego praktyka efektywności skromnego podcastera, który zawodowo jest certyfikowanym coachem Gallupa (Gallup-Certified Strengths Coach). Jak pisze o sobie, skupia się na swoich silnych stronach i ogarnia chaos codzienności. Cieszy się swoimi cudownym porankami, których obowiązkowym elementem jest trening biegowy. Jego audycje nadawane z rodzinnego Krakowa dają wskazówki wszystkim osobom zagubionym w procesie twórczym , starającym się odnalezć sposoby na efektywniejsze wypełnienie swojego czasu. Miałem już zaszczyt wystąpić w jego podcaście, w Epizodzie 018, gdzie omówiliśmy też efekty testu Strenghfinder, którego interpretację przeprowadził Dominik. Dzisiejsza rozmowa to kopalnia wiedzy i dlatego poniżej znajdziecie kilka linków do wartościowych książek, które wymienił mój gość. W dzisiejszym odcinku dowiecie się m.in: Dlaczego pamięta dokładnie dzień, kiedy zdecydował się zostać "fanem" produktywności? Czym zajmował się zanim został coachem Gallupa? Jak zostać coachem Gallupa? Jak wygląda poranek Dominika? O której wstaje Dominik i jak udało mu się spać bardzo krótko? Jak wstawać o 4tej rano i stać się mistrzem efektywności? Jak można odkryć swoje mocne strony? Dlaczego warto rozwijać mocne, a nie słabe strony? Jak wykorzystywać swoje talenty? Czego nauczyło go robienie podcastów? Co by robił, gdyby nie było internetu?   Ważne linki: "Fenomen poranka"- Hal Elrod "Give and Take: A Revolutionary Approach to Success"- Adam Grant "10% Happier: How I Tamed the Voice in My Head, Reduced Stress Without Losing My Edge, and Found Self-Help That Actually Works--A True Story" - Dan Harris "The Thank You Economy"- Gary Vaynerchuk "Unselling. The New Customer Experience"- Scott Stratten "Człowiek w poszukiwaniu sensu"- Victor Frankl   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 76.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PLT #089 Jak podcast może zmienić życie? (jestem gościem Kamili Kruk) - Podcast Lepiej Teraz
Tym razem podcast całkowicie poświęcony mojej drodze do dzisiejszego miejsca i wywiad, w którym mówię, jak podcast może zmienić życie? Blisko 10 miesięcy temu byłem gościem Kamili Kruk, która jest znana w internecie, jako wydawca. Zaprosiła mnie do pierwszej w moim życiu rozmowy LIVE transmitowanej na jej popularnym kanale na Facebooku oraz Youtube. [link] Zadała mi wiele pytań o to, co ukształtowało mnie i moją drogę do stworzenia podcastu Lepiej Teraz. Co robiłem wcześniej i czym sie kieruję. W rozmowie opisałem konkretne wydarzenia  i kroki w procesie twórczym, który doprowadził mnie do stworzenia dwóch kanałów podcastowych i pozwolił mi pokonać własne ograniczenia i wyjść ze strefy komfortu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i tę zmianę postanowiłem Wam przedstawić w dość długiej zapowiedzi do tego odcinka podcastu.   Poza rozmową Kamili ze mną dowiecie się też m.in: Jak podcast może zmienić życie? Jak przekroczyłem swoją strefę komfortu? Jak i gdzie narodził się pomysł na drugi podcast Po Ludzku o Pieniądzach? Dlaczego robię podcast o finansach? Jak spełniłem marzenie mojego gościa? Jakie pytania najczęściej powtarzają się w wiadomościach do mnie? Dlaczego wbrew negatywnemu trendowi zrobiłem certyfikat z coachingu? Gdzie mi się najlepiej tworzy i pracuje? Dlaczego nie przyjmuję już nowych klientów na coaching? Co zamierzam tworzyć w formie video na Youtubie? Czy i kiedy napisze książkę? W jaki sposób możesz mi się najbardziej odwdzięczyć za robienie podcastów?   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !  
pobierz 58.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PLT #088 Jak zacząć żyć według filozofii Lepiej Teraz?- Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
To odcinek, który może zmienić Twoje życie i jest naturalnym rozwinięciem mojej historii z pytaniami, które sobie zadałem by znaleźć się w miejscu, w którym teraz jestem i w którym jest mi bardzo dobrze. Tym razem nie chcę sie ograniczyć jedynie do mojej historii. Daję Wam konkretne wskazówki, co takiego zrobiłem, by znaleźć się w obecnym miejscu mojego życia. Tę drogę podzieliłem na etapy, o których słyszeliście już w 62 epizodzie. ta wersja to ten epizod po tuningu. Stworzyłem go na potrzebę mojego występu na konferencji Tam Gdzie Chcę, która odbyła się we wrześniu w Poznaniu i była poświęcona życiu cyfrowych nomadów. Okrojoną wersję wysłuchali też studenci Uniwersytetu Łódzkiego na moim specjalnym wystąpieniu w auli Wydziału ekonomiczno-socjologicznego.   W dzisiejszym odcinku dowiecie się m.in: Co wartościowego otrzymałem w trakcie Świąt Bożego Narodzenia? Za co jestem wdzięczny baristom Green Caffe Nero? Co usłyszycie w ostatnim w 2017 roku odcinku podcastu Po Ludzku o Pieniądzach? Dlaczego KWESTIONOWANIE jest kluczowe dla prawdziwej wolności i prawdy w naszym życiu. Jak i po co odkryć MISJĘ? Dlaczego powinniśmy dawać WARTOŚĆ? Jak i po co tworzyć WIZJĘ? Jak i po co wyznaczać CELE? Jak odkryć PASJĘ? O wadze realnego DZIAŁANIA. O KREOWANIU vs. byciu NIEWOLNIKIEM Jak WDZIĘCZNOŚĆ zmienia nasze nastawienie do wszystkiego, co nam się przydaża w życiu?   Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci ! Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes   Dziękuję. Radek Budnicki  
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PLT #087 Jak zbudować silne poczucie własnej wartości?- Radek Budnicki - Podcast Lepiej Teraz
Otrzymałem mocny list od słuchacza, który sprawił że postanowiłem opowiedzieć Wam, jak zbudować silne poczucie własnej wartości i nabrać trwałej pewności siebie. Autor listu zgodził się na przytoczenie i podanie danych. Mimo to postanowiłem, że zachowam je dla siebie. W podcaście zawarłem moje osobiste przemyślenia w połączeniu z wiedzą i praktyką stoicką, która na co dzień wprowadzam do mojego życia. Usłyszycie też fragment zapisu video, w którym nagrałem moją odpowiedz na list . Nagrałem odpowiedz, bo otrzymuję sporo wiadomości pisanych w podobnym tonie i postanowiłem podzielić się z Wami moją refleksją, która może wydać się wielu osobom dość kontrowersyjna. Jeśli uważasz, że ten podcast może się komuś przydać? Nie zastanawiaj się ani chwili. Podziel się ! Z podcastu dowiesz się m.in: Jak zbudować silne poczucie własnej wartości? Jak pokonać kompleks niższości? Jak kreować własne życie? Czym jest Kreator vs Ofiara? Dlaczego nie lubimy jezdzić na zjazdy klasowe? Czy to jest tak, że ludzie nas nie wspierają? Jak nie mieć mentalności niewolnika? Czym jest szwedzka filozofia lagom ? Dlaczego warto być kochanym bezwarunkowo? Z jakimi rzeczami nie przychodzić do coacha? Dlaczego nie przejmuję się cudzymi opiniami? Jak osiągnąć spokój i szczęście wg. Marka Aureliusza? i wiele innych     Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM. Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes   Dziękuję. Radek Budnicki   Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 30.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PLT #086 Jak mądrze inwestować w nieruchomości?- Jeremiasz Gorzędowski - Podcast Lepiej Teraz
Dziś zapytałem mojego gościa o to, jak mądrze inwestować w nieruchomości? Mój gość, Jeremiasz Gorzędowski prowadzi firmę Impro wraz ze swoją żoną Kasią, która rok temu była gościem Lepiej Teraz.   Oboje są liderami łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik i absolwentami szkoleń Piotra Hryniewicza. Specjalizują się w zarządzaniu najmem na pokoje, wykonywaniu kompleksowych remontów, podnajmie oraz flipach. Jeremiasz planował i nadzorował remonty w blokach, wieżowcach, kamienicach oraz w domach. Nieruchomości to jego pasja i praca. Jest autorem wielu kursów nieruchomościowych m.in. "Inwestowanie w mieszkania", „Remontujemy!” i innych. Wraz z żoną wydał książkę "Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie. Poradnik (nie tylko) dla właścicieli mieszkań na wynajem". [link] Tym razem postanowiłem nagrać podcast rok po tym, jak udało im się jeszcze bardziej rozwinąć biznes. Myślę, że poruszylismy szereg podstawowych zagadnień które przydadzą się osobom początkującym na tym polu.   Jeremiasz przygotował też SPECJALNY PREZENT jedynie dla SŁUCHACZY LEPIEJ TERAZ! Wystarczy wejść do ich sklepu ZAINWESTOWANI i w miejscu na KOD rabatowy podać hasło: lepiejteraz   Do świąt obowiązuje ZNIŻKA 50% TYLKO dla słuchaczy LEPIEJ TERAZ na wszystkie kursy ze strony: ZAINWESTOWANI.PL Po świętach: 30% dla słuchaczy na kursy: (na hasło: lepiejteraz) Kurs online Social Media w Nieruchomościach (bazowo 297 zł) Webinar Social Media (przedsmak kursu online) (bazowo 97 zł) Szkolenie remontowe - webinar „Remontujemy!” (bazowo 197 zł) Szkolenie 1h (bazowo 499 zł) Pakiet początkujący rentier (bazowo 297 zł) Webinar "Inwestowanie w mieszkania" (bazowo 197 zł) Kurs tworzenia rzutów online (bazowo 97 zł)   Z wywiadu dowiecie się m.in: W co najlepiej zacząć inwestowanie w nieruchomości? Jak mądrze inwestować w nieruchomości? Jak znajdować okazje inwestycyjne? Co się najbardziej opłaca w inwestycjach w nieruchomości? Czy mieszkania w kamienicach są dobrymi inwestycjami? Jak samemu tanio wyremontować mieszkanie? Triki na tani remont mieszkania. Jak znalezć dobrą i uczciwą ekipę remontową? Jak szybko ocenić, czy inwestycja będzie opłacalna? Czy lepiej kredytować inwestycje mieszkaniowe czy płacić gotówką? Jak zacząć inwestowanie w nieruchomości bez pieniędzy? Jak znalezć osoby chętne do oddania swojego mieszkania pod wynajem? Czy warto wchodzić w spółki przy wynajmie mieszkań? Jak procent zwrotu z inwestycji w nieruchomości jest akceptowalny? Jakie błędy najczęściej popełniają początkujący inwestorzy w nieruchomości?   Ważne linki: [link]   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM. Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes   Dziękuję. Radek Budnicki   Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !    
pobierz 38.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
PLT #085 Jak żyć z uczenia języków, w podróży?- Joanna Szreder The Blond Travels - Podcast Lepiej Teraz
Od dawna śledzę to co robi Joanna Szreder i zawsze chciałem ją zapytać, jak żyć z uczenia języków, w podróży? Na to i wiele innych pytań od powie blogerka The Blond Travels,która od lat mieszka na całym świecie i pracuje z każdego miejsca, w którym akurat się znajduje. Można ją zaliczyć do tzw. Cyfrowych nomadów, W ich nieformalnej stolicy Chiang Mai w Tajlandii do nie dawna żyła bohaterka tego podcastu. Joanna Szreder pochodzi z Łeby, ale lubi o sobie mówić, że jest zewsząd. 10 lat spędziła pracując w londyńskich korporacjach aż pewnego dnia rzuciła wszystko i wyruszyła do Tajlandii, aby uczyć angielskiego. Obecnie jest cyfrową nomadką i ekspatką, podróżuje i pracuje jako nauczycielka angielskiego online, oraz blogerka. Obecnie Joanna przeprowadziła się do Lizbony i na nowo urządza tam sobie miejsce do życia i pracy.     [link]   Z wywiadu dowiesz się m.in: Za czym tęsknią cyfrowi nomadzi? Jakie wyzwania i zagrożenia stoją przed kobietą, która chce zostać cyfrową nomadką? Jak żyć z uczenia języków, w podróży? Gdzie szukać pracy nauczyciela języków za granicą? Jak pozyskiwać zlecenia w podróży? Ile zarabiają nauczyciele języków online? Kto jest klientem nauczycieli online? Dla jakich ludzi jest życie cyfrowych nomadów? Jakie sa najlepsze kraje do życia i pracy zdalenj? Jak się przygotować do życia cyfrowego nomady? i wiele wiele innych   Ważne linki: [link] OK English - Angielski Online: http://okenglish.eu/, Facebook: [link] Facebook: https://www.facebook.com/blondtravels/, Twitter: https://twitter.com/TheBlondtravels   Zapraszam Cię do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM. Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes   Dziękuję. Radek Budnicki   Postaw pierwszy krok do zmiany, zaczynając od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego życia! Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zacznij tę zmianę wraz ze mną. Kliknij banner poniżej i zapisz się na DARMOWĄ konsultację  Pomogę Ci !
pobierz 50.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek