Medytacja i Uważność w Życiu Codziennym

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: W podcaście Macieja Wieloboba pt. "Medytacja i uważność w życiu codziennym" uczymy się medytacji, przede wszystkim przez praktykę wybranych technik, ale również w razie potrzeby przez odrobinę teorii, potrzebnej do zrozumienia kontekstu praktyki.
Data dodania: 2016-05-27 13:53:22
Data aktualizacji: 2018-02-01 17:40:21
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 4 lata temu
Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 5: Pranajama projekcyjna
Po dłuższej przerwie nareszcie udało mi się nagrać dla Was kolejny odcinek podkastu
pobierz 58.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 4: Koncentracja wzrokowa i kreatywna wizualizacja
W pierwszych dwóch epizodach podkastu "Medytacja i uważność w życiu codziennym" zajmowaliśmy się technikami, które pozwalają nam nauczyć się relaksować (epizod 1) i koncentrować (epizod 2). W trzecim odcinku przyglądaliśmy się miejscu modlitwy na ścieżkach medytacyjnych. Tym razem wrócimy do ćwiczenia koncentracji wzrokowej i doskonalenia wizualizacji. Przygotuj sobie miejsce, gdzie będziesz mogła/mógł usiąść w wygodnej i stabilnej pozycji, po czym włącz nagranie poniżej!Jeśli chcesz pozostawać w kontakcie ze mną, dostawać powiadomienia o nowych materiałach i otrzymać bezpłatnie moją pierwszą książkę "Terapia jogą" w pliku pdf oraz ciekawy materiał o uważności, zapisz się na mój newsletter, przechodząc na tę stronę.Jeśli temat Cię zainteresuje i będziesz chciał(a) go pogłębić - polecam rozdziały o koncentracji i medytacji w mojej książkce pt. "Uważność w praktyce". Z kolei pisemne instrukcje do nagranego ćwiczenia znajdziesz tutaj.Jeśli chcesz włączyć podkast - po prostu skorzystaj z poniższego odtwarzacza. Jeśli chcesz pobrać podkast na swój komputer, tablet lub telefon - kliknij "Download" pod odtwarzaczem. Jeśli potrzebujesz czytnik RSS podkastu to przejdź tutaj, a jeśli chcesz korzystać z niego przez iTunes - przejdź tutaj. Miłego słuchania!
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 3: Modlitwa a medytacja
W pierwszym dwóch epizodach podkastu "Medytacja i uważność w życiu codziennym" zajmowaliśmy się technikami, które pozwalają nam nauczyć się relaksować (epizod 1) i koncentrować (epizod 2). W trzecim odcinku przyjrzymy się praktyce, która jest tradycyjnie silnie związana z większością tradycyjnych szkół medytacyjnych, a współcześnie dla wielu osób jest czymś naturalnym, ale też dla wielu jest zupełnie obca. Oczywiście chodzi o modlitwę. Tym razem powiem trochę o jej miejscu na ścieżce medytacyjnej, jej rodzajach i zarecytuję kilka pięknych mistycznych modlitw. Przygotuj sobie miejsce, gdzie będziesz mogła/mógł usiąść w wygodnej i stabilnej pozycji, po czym włącz nagranie poniżej!Jeśli chcesz pozostawać w kontakcie ze mną, dostawać powiadomienia o nowych materiałach i otrzymać bezpłatnie moją pierwszą książkę "Terapia jogą" w pliku pdf oraz ciekawy materiał o uważności, zapisz się na mój newsletter, przechodząc na tę stronę.Jeśli temat Cię zainteresuje i będziesz chciał(a) go pogłębić - polecam obszerny rozdział o modlitwie w mojej książkce pt. "Uważność w praktyce". Z kolei tekst recytowanych przeze mnie modlitw znajdziesz tutaj.Jeśli chcesz włączyć podkast - po prostu skorzystaj z poniższego odtwarzacza. Jeśli chcesz pobrać podkast na swój komputer, tablet lub telefon - kliknij "Download" pod odtwarzaczem. Jeśli potrzebujesz czytnik RSS podkastu to przejdź tutaj, a jeśli chcesz korzystać z niego przez iTunes - przejdź tutaj. Miłego słuchania!
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 2: Koncentracja wzrokowa (trataka)
W drugim odcinku podkastu "Medytacja i uważność w życiu codziennym" zajmujemy się w praktyce nauką kolejnej  (obok relaksu, którego uczyliśmy się w poprzednim podkaście) z podstawowych kompetencji w medytacji - umiejętnością koncentrowania się, skupiania uwagi. Przygotuj sobie miejsce, gdzie będziesz mogła/mógł usiąść w wygodnej i stabilnej pozycji, po czym włącz nagranie poniżej!Jeśli chcesz pozostawać w kontakcie ze mną, dostawać powiadomienia o nowych materiałach i otrzymać bezpłatnie moją pierwszą książkę "Terapia jogą" w pliku pdf oraz ciekawy materiał o uważności, zapisz się na mój newsletter, przechodząc na tę stronę.Jeśli chcesz włączyć podkast - po prostu skorzystaj z poniższego odtwarzacza. Jeśli chcesz pobrać podkast na swój komputer, tablet lub telefon - kliknij "Download" pod odtwarzaczem. Jeśli potrzebujesz czytnik RSS podkastu to przejdź tutaj, a jeśli chcesz korzystać z niego przez iTunes - przejdź tutaj. Miłego słuchania!
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 lat temu
Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 1: Relaksacja
W pierwszym odcinku podkastu "Medytacja i uważność w życiu codziennym" zajmujemy się w praktyce nauką jednej z podstawowych kompetencji w medytacji - umiejętności wchodzenia w stan głębokiego relaksu. Przygotuj sobie miejsce, gdzie będziesz mogła/mógł się wygodnie położyć i włącz nagranie!Jeśli chcesz pozostawać w kontakcie ze mną, dostawać powiadomienia o nowych materiałach i otrzymać bezpłatnie moją pierwszą książkę "Terapia jogą" w pliku pdf oraz ciekawy materiał o uważności, zapisz się na mój newsletter, przechodząc na tę stronę.Jeśli chcesz włączyć podkast - po prostu skorzystaj z poniższego odtwarzacza. Jeśli chcesz pobrać podkast na swój komputer, tablet lub telefon - kliknij "Download" pod odtwarzaczem. Jeśli potrzebujesz czytnik RSS podkastu to przejdź tutaj, a jeśli chcesz korzystać z niego przez iTunes - przejdź tutaj. Miłego słuchania!
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
miodek