Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2020-01-27 05:55:07
Audycji w katalogu: 152
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
Poza strefą – “Mucha” (1958)
Oto opowieść o tragedii, która dotknęła rodzinę Delambre. Pierwocin owej klątwy należy szukać w życiu Andre Delambre. Był on jednym z braci; dziedziców fortuny branży metalurgicznej. Poświęcił się badaniom naukowym, chcąc zapewnić ludzkości dobrobyt i pokój. Niestety ślepi los sprawił, że Andre stał się ofiarą niezwykłego i strasznego zdarzenia. Próbując skonstruować maszynę do teleportacji został … Continue reading "Poza strefą – “Mucha” (1958)"
pobierz 161.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Epizod #95 “Hocus-Pocus and Frisby”
Andy Devine to wiejski filozof i fantasta. Devine zna się na wszystkim i brał udział we wszystkich możliwych ważnych wydarzeniach związanych z historią USA. Zmyśla, że był dzielnym frontowym żołnierzem. Brał udział w projektowaniu samochodów forda. Zna się na chmurach, strategii, astrologii, chemii, naukach humanistycznych… Jego znajomi z miasteczka pobłażają fantazjowaniu starego Andego. Znajdzie się … Continue reading "Epizod #95 “Hocus-Pocus and Frisby”"
pobierz 99.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Epizod #94 “Four O’Clock”
Pan Oliver Crangle jest wyjątkowo zajętym człowiekiem. Całymi dniami pochyla się nad swoim biurkiem analizując stosy dokumentów. Jego pasja i upór graniczy z szaleństwem. Pan Crangle porównuje zdobyte informacje aby w konsekwencji móc tropić złych i niebezpiecznych ludzi. Czy Crangle pracuje w policji? A może jest tajnym agentem FBI? Nic z tych rzeczy. Ten samotny, … Continue reading "Epizod #94 “Four O’Clock”"
pobierz 122.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Epizod specjalny #28 “Strefa czyta”
W specjalnym epizodzie podcastu “Strefa mroku” Rafał i Jacek zachęcają do czytania klasyki z gatunku grozy i science-fiction. Panowie biorą na warsztat najnowsze wydania książek z wydawnictwa Vesper i przenoszą się w czasy dzieciństwa. Będzie o nawiedzonym domostwie, nieczynnym motelu, astronautach, kosmicznych nasionach oraz o arktycznym zmiennokształtnym upiorze. Omówione zostały następujące pozycje: “Psychoza” Roberta Blocha, … Continue reading "Epizod specjalny #28 “Strefa czyta”"
pobierz 152.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #93 “The Little People”
Komandor William Fletcher i nawigator Peter Craig lądują na obcej planecie. Ich rakieta jest uszkodzona. Czeka ich wiele dni napraw i przygotowań do dalszej podróży w próżnię kosmosu. Po pewnym czasie Craig zaczyna zapuszczać się w samotne, długie wycieczki wgłąb pobliskiego wąwozu. Zaniepokojony Fletcher podąża za nim i odkrywa niezwykłą tajemnicę obcej planety. Okazuje się, … Continue reading "Epizod #93 “The Little People”"
pobierz 133.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #92 “Person or Persons Unknown”
David Gurney prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Ma świetną pracę, ukochaną żonę i dom na przedmieściu. Zdaje się, że nic nie jest w stanie zaburzyć tej równowagi. Lecz pewnego dnia – tuż po przebudzeniu – mężczyzna orientuje się, że jego własna żona przestała go rozpoznawać. Co więcej jego koledzy z pracy zdają się nie znać Davida … Continue reading "Epizod #92 “Person or Persons Unknown”"
pobierz 103.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #91 “Little Girl Lost”
Tina Miller jest kilkuletnią dziewczynką. Pewnej nocy przewracając się w swoim łóżeczku spada w czeluść. Nie wiedzieć dlaczego Tina dostaje się do innego wymiaru. Zupełnym przypadkiem tuż obok jej łóżka otworzył się portal do obcego, nieznanego świata.Zagubiona dziewczynka nawołując rodziców błąka się w dziwnej przestrzeni. Czy nadejdzie pomoc? Kogo wezwą na ratunek rodzice Tiny? I … Continue reading "Epizod #91 “Little Girl Lost”"
pobierz 88.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #90 “The Fugitive”
Stary Ben to dobroduszny staruszek. Mieszka sam, a jego najbliższą przyjaciółką jest dziewczynkam o imieniu Jenny. Dziewczynka wychowywana przez despotyczną ciotkę podświadomie wierzy, że to waśnie Ben może jej zapewnić opiekę. Niestety wkrótce okazuje się, że Ben ścigany jest przez tajemniczych mężczyzn. Chcą oni pojmać i wywieść staruszka. Jenny szybko odkrywa wielką tajemnicę wykraczającą daleko … Continue reading "Epizod #90 “The Fugitive”"
pobierz 98.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Halloween cz.3 “Leopard Man”
Clo-Clo jest tancerką pracującą w jednym z tanich restauracji gdzieś w Nowym Meksyku. Życie Clo-Clo – jak i większości mieszkańców mieściny – nie jest usiane różami. Żyje się tu biednie. Na nieszczęście na miasteczko spada inne nieszczęście. W okolicy zaczął grasować dziki kot. Niebezpieczne zwierzę szuka ofiar wśród młodych kobiet. Czyżby więc był to zwykły … Continue reading "Halloween cz.3 “Leopard Man”"
pobierz 74.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Halloween cz.2 “Marianne”
Emma jest autorką bestsellerowych horrorów. Ma oddane grono zagorzałych fanów, którzy z wypiekami na twarzach czekają na kolejną z części sagi o wiedźmach. Emma może mieć powody do dumy. Każda z jej książek świetnie się sprzedaje. Tłumaczona jest na wiele języków. W trakcie otwartych spotkań ustawiają się do niej kolejki po autografy. Lecz pisarka nie … Continue reading "Halloween cz.2 “Marianne”"
pobierz 88.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Halloween cz.1 “Nosferatu”
Specjalny epizod na Halloween to pretekst do spotkania dawnych znajomych. W tym epizodzie Patryk i Jacek z dawnego podcastu „Sklepik z horrorami” opowiadają o pra-kinie grozy. Przygotujcie się na opowieść o niezwykłym filmie: „Nosferatu” Friedricha Murnaua.
pobierz 110.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #89 “To Serve Man”
Kanamici to rasa kosmiczna dalece przewyższająca ziemską. Wydaje się, że obcy znajdują się nie tylko na wyższym poziomie technologicznym, ale też duchowo, mentalnie górują nad Homo Sapiens. Kanamici nie prowadzą wojen. Nie interesują ich żadne konflikty i waśnie. Ich misją jest pomagać. W tym celu pojawiali się na Ziemi: chcąc służyć ludzkości. Dysponując wiedzą i … Continue reading "Epizod #89 “To Serve Man”"
pobierz 76.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #88 “The Last Rites of Jeff Myrtlebank”
Jeff Myrtlebank budzi się w trumnie. Gdy otwiera wieku i rozgląda się zauważa, że właśnie trwa jego własna ceremonia pogrzebowa. Wokół drewnianej skrzynki zgromadzili się członkowie rodziny, bliscy i dalsi znajomi. Jest niemal cała wioska. Jeff nie mniej zaskoczony niż żałobnicy szybko postanawia dowiedzieć się co się właściwie stało. Pośród krzyków i jęków rozbiegających się … Continue reading "Epizod #88 “The Last Rites of Jeff Myrtlebank”"
pobierz 70.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #87 “A Piano in the House”
Fitzgerald jest poważanym i respektowanym krytykiem teatralnym. Całe środowisko artystyczne i właściwie cała miejska bohema drży przed jego ciętym piórem i językiem. Taki jest Fitzgerald na zewnątrz. Jego osobowość jest jednak bardziej złożona. W istocie to zakompleksiony, ignorant chcący upokarzać innych. W ten sposób leczy własne słabości. Mroczna część psychiki krytyka była do tej chwili … Continue reading "Epizod #87 “A Piano in the House”"
pobierz 104.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny #27 “Strefa czyta”
Agenci specjalni FBI znów na tropie seryjnych morderców. Tym razem poszukują mordercę dzieci. Wbrew obowiązującym zasadom i oporowi miejscowej policji będą musili wytropić „seryjniaka”, a ten nie zamierza próżnować. W innym świecie zagrożone są również dzieci. Porywa się je do dziwnego Instytutu w głębi leśnej głuszy. Przetrzymywane wbrew własnej woli małolaty poddawane są eksperymentom i … Continue reading "Epizod specjalny #27 “Strefa czyta”"
pobierz 73.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Epizod specjalny #26 “Black Mirror”, S.05
Danny ma sekret, Chris jest zdesperowany, a Rachel jest zagubioną nastolatką. Co łączy tych outsiderów? Chęć wyrwania się z matni. Nie chcą już więcej udawać. Boją się samotności i chcą przestać kłamać. Każdy z nich sprobuje inaczej wyrwać się spod władzy czarnego lustra. Będzie to bolesny i przerażający proces, który nie zawsze zakończy się sukcesem. … Continue reading "Epizod specjalny #26 “Black Mirror”, S.05"
pobierz 88.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Epizod #86 “Kick the Can”
Charles jest leciwym staruszkiem, który jesień swego życia przeżywa w domu starców. Razem z nim w ośrodku mieszka wielu innych emerytów. Tworzą niezbyt wesołą gromadkę. Wokół panuje marazm i oczekiwanie, na to co nieuchronne. Pewnego dnia jednak, Charles obserwuje bawiące się nieopodal dzieci. Ich zabawa – kopanie, starej metalowej puszki – przywodzi wspomnienia. Charles spróbuje … Continue reading "Epizod #86 “Kick the Can”"
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Epizod #85 “Showdown with Rance McGrew”
Rance McGrew to gwiazda! Prawdziwa gwiazda filmowa. Bywa nieznośny i kapryśny. Nie pozwala sobą dyrygować. Nawet reżyserzy, którzy z nim pracują muszą mieć się na baczności. Bo McGrew ma fanów, wpływy w towarzystwie i nie zawaha się ich użyć! Ale cz na pewno fani, wpływy, pieniądze i sława zawsze pomogą w ratowaniu skóry McGrew? Otóż … Continue reading "Epizod #85 “Showdown with Rance McGrew”"
pobierz 70.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Epizod #84 “The Hunt”
Rip to wspaniały pies. Nie tylko pomaga w polowaniach i pilnuje domu państwa Simpsonów, ale jest też najmądrzejszym, najbardziej oddanym przyjacielem pana domu. Gdy pewnego dnia Hyder Simpson wybiera się na zwyczajowe polowanie, Rip otrzyma nietypowe zadanie. Będzie musiał rozpoznać inne, nieznane dotąd zagrożenie. Stanie się tak dlatego, że pies i jego pan niezauważalnie, ale … Continue reading "Epizod #84 “The Hunt”"
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do majowego czytania, oglądania, a nawet grania w gry komputerowe. Pretekstem do epizodu specjalnego „Strefa czyta”, stała się nowość wydawnicza; książka Kate Brown pt. „Czarnobyl. Instrukcja przetrwania”, oraz film „Czarnobyl”, produkcji HBO. Oraz na dokładkę gra komputerowa z westernowego cyklu „Red Dead Redemption 2”. Tematy poważne i ekscytujące; zapraszamy więc do … Continue reading "Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”"
pobierz 109.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek