Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2017-11-25 08:50:14
Audycji w katalogu: 72
Stan: Aktywny :-)
opublikowany wczoraj
Epizod #49 “Back There”
Pete Corrigan staje przed dziejową szansą: może zmienić losy swojego kraju, a być może nawet całego świata. Pete za sprawą dziwnego zrządzenia losu, cofa się w czasie do XIX w pamiętną noc, kiedy dokonano zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna. Podróżnik w czasie będzie musiał stoczyć bój z niedowierzającymi mu ludźmi z przeszłości. Czas … "Epizod #49 “Back There”"
pobierz 94.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Epizod #48 “Dust”
Peter Sykes jest wyjątkowo obmierzłym typem. Jego życiem kierują najprostsze pragnienia i chęć ich zaspokojenia. Aby dopiąć swego żeruje na ludzkiej krzywdzie, a niekiedy na śmierci innych. Sykes jest obwoźnym sprzedawcą w świecie dzikiego zachodu. Ten brudy, pełen przemocy świat ukształtował mężczyznę, sprawił, że stał się on bezwględnym typem. Czy jednak okoliczności usprawiedliwiają złe czyny? … "Epizod #48 “Dust”"
pobierz 124.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Epizod specjalny #15 “Strefa czyta”
Rick Deckard to detektyw. Podobnie jak Holden Ford i Bill Tench. Również Jim Hopper to strażnik prawa. Każdy z tych mężczyzn z pomocą przyjaciół, będzie musiał zmierzyć się z czymś wyjątkowo niebezpiecznym. Deckard ścigając androidy, stanie przed poważnym dylematem moralnym. Agenci FBI Ford i Tench zajrzą w czeluść chorych ludzkich umysłów i nie wyjdą z … "Epizod specjalny #15 “Strefa czyta”"
pobierz 243.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Epizod #47 “The Night of the Meek”
Henry Corwin to święty Mikołaj, ale nie taki prawdziwy, tylko przebieraniec. Corwin to nałogowy alkoholik, zapijający swój smutek. Jest czas świąt Bożego Narodzenia. Ludzie spędzają ten czas wśród bliskich, obdarowują się prezentami i obserwują przez okna wirujące płatki śniegu. Corwin nie może jednak pogodzić się, jak bardzo duch świąt upadł, skiepścił się i skomercjalizował. Jego … "Epizod #47 “The Night of the Meek”"
pobierz 98.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Poza Strefą – “Martin”, “Coś za mną chodzi”, “Obecność”
Kacper, Rafał, Patryk i Jacek zapraszają Was na specjalny epizod halloweenowy. Tym razem „Strefa mroku”, łącząc siły ze „Sklepikiem z horrorami” i z małą, acz ważną pomocą przyjaciół opowie o najbardziej przerażających filmach, które musicie zobaczyć w noc 31 października. A, że podcast długi, postanowiliśmy uraczyć Was słuchacze już dziś tym specialem, abyście mogli rozkoszować … "Poza Strefą – “Martin”, “Coś za mną chodzi”, “Obecność”"
pobierz 272.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #46 “A Most Unusual Camera”
Chester i Paula Dietrich zajmują się specyficznym rodzajem zajęcia. Są lub raczej starają się być zawodowymi złodziejami. Trudno powiedzieć z jakiego powodu ich kariera nie rozwija się znaczącą. Co prawda rabują sklepy, ale zyski z tych napadów są znikome. Tak było, aż do momentu gdy ich łupem padł niepozorny, staroświecki aparat fotograficzny. Okazało się, że … "Epizod #46 “A Most Unusual Camera”"
pobierz 79.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epiozod #45 “The Trouble with Tempelton”
Booth Templeton pragnie jednego: odzyskać miłość swego życia. Aby tego dokonać będzie musiał cofnąć się w czasie, gdy jego ukochana była młodą, pełną życia kobietą. Templeton jest aktorem, który najlepsze chwile swego życia zawodowego ma już za sobą. Jego kariera, jego miłość skończyły się pod koniec lat 20-tych, XX wieku, ale czy na pewno? Aktor … "Epiozod #45 “The Trouble with Tempelton”"
pobierz 100.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod specjalny #14 “Strefa czyta”
Javier Peña powraca jako łowca najbardziej niebezpiecznych przestępców, reprezentujących mafię kolumbijską. Tym razem będzie jeszcze ciężej pokonać mafijną hydrę. Pomimo, że Escobar nie żyje, kolumbijska mafia ma się dobrze. Handel kokainą kwitnie. Kto sprzeciwia się woli bossów ginie okrutną śmiercią. Skorumpowani są nie tylko politycy, ale też funkcjonariusze policji, a nawet pracownicy centrali telefonicznych… Peña … "Epizod specjalny #14 “Strefa czyta”"
pobierz 131.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poza strefą – “To”
Klown Pennywise przybywa do Derry – jak sam twierdzi – ze swoim cyrkiem. Niestety po przybyciu do tej niewielkiej osady, niespodzianie Pennywise trafia do sieci miejskiej kanalizacji, gdzie ostatecznie postanawia zamieszkać. Co jakiś czas – nie za często – klown próbuje nawiązać kontakt ze światem zewnętrznym, porozumiewając się z miejscowymi dziećmi. Młodzież z Derry lubi … "Poza strefą – “To”"
pobierz 110.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #44 “The Lateness of the Hour”
Jana mieszka wraz z rodzicami w ogromnym, wiktoriańskim domu. Rodzina otoczona przez służbę, czuje się wygodnie i komfortowo. Nic nie nie zakłóca ich spokoju i dobrego samopoczucia. Ale czyżby… Jana wyczuwa podskórnie, że cała ta sytuacja jest sztuczna. Powtarzalność w jakiej przyszło jej żyć, nie pozostawia złudzeń; to rodzaj więzienia, ułudy, bańki, którą jej rodzice … "Epizod #44 “The Lateness of the Hour”"
pobierz 117.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #43 “Nick of Time”
Don i Patricia Carter to para, która przeżywa właśnie swoją podróż poślubną. Młodzi podróżują własnym samochodem, korzystając ze swobody w przemieszczaniu się po bezkresnych krainach USA. Pechowo jednak, ich samochód ulega awarii. Naprawa ma potrwać kilka godzin, a w tym czasie małżonkowie mogą zjeść lunch w małym, urokliwym miasteczku. Młodzi wybierają jeden z barów w … "Epizod #43 “Nick of Time”"
pobierz 133.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #42 “Eye of the Beholder”
Janet Tyler znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Kobieta jest pacjentką szpitala, a jej stan określany jest jako poważny. Wskazywać ma na to szczelnie zabandażowana głowa Janet. Czy kobieta przeżyła jakiś gwałtowny wypadek? Zagadka powoli się rozwija. Podobnie jak bandaże krępujące kobietę. Lekarze ostrzegają Janet, że gdy zdejmą opatrunek nie będzie już dla niej … "Epizod #42 “Eye of the Beholder”"
pobierz 95.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #41 “The Howling Man”
David Ellington przybywając do jednego z europejskich klasztorów szuka dla siebie ratunku. Jest deszczowa noc, wokół biją pioruny, wieje silny wiatr, a nasz bohater słania się na nogach z wyczerpania. Resztkami sił prosi obecnych w klasztorze mnichów o pomoc, schronienie i kawałek chleba. Ku swojemu ogromnemu zdziwieniu otrzymuje stanowczą odmowę. Mnisi nie chcą aby David … "Epizod #41 “The Howling Man”"
pobierz 117.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza strefą # – “Noc żywych trupów”
George Romero jednym, skromnym filmem zrealizowanym w Pittsburghu zmienił postrzeganie filmowej grozy w ujęciu tematu zombie. Nakręcona w amatorskich warunkach, przy minimalnym budżecie z okrojoną minimalnie ekipą filmową „Noc żywych trupów” z 1968 stała się kamieniem milowym współczesnego horroru. Nigdy wcześniej nie, nikt pokazał na ekranie grozy, kanibalizmu, żywych trupów w tak dosłowny sposób. Film … "Poza strefą # – “Noc żywych trupów”"
pobierz 96.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #40 “A Think About Machines”
Baratlett Finchley urodził się za późno. Współczesny świat, jaki otacza pana Finchleya jest dla niego nazbyt nowoczesny. Mężczyzna nie rozumie użyteczności nowych maszyn. Telewizja jest dla niego za głośna, na maszynie do pisania pracuje się zbyt wolno, maszynka do golenia go przeraża. Dziwak? Zapewne, ale pan Finchley znajduje się w strefie mroku, a to oznacza, … "Epizod #40 “A Think About Machines”"
pobierz 74.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Poza Strefą – “Kult”
Sierżant Howie przybywa na jedną z oddalonych od cywilizacji wysp północnej Szkocji. Obecność policjanta w tym zakątku, nie jest jednak wynikiem wakacyjnych planów: Howie przybył tu w wyniku prowadzonego śledztwa. Sierżant otrzymał anonimowy list z prośbą o odnalezienie zaginionej dziewczynki o imieniu Rowan Morisson. Tuż po przybyciu na wyspę Summerisle, Howie nie może wyzbyć się … "Poza Strefą – “Kult”"
pobierz 191.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #13 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do czytania i do brania udziału w eventach. Jacek podsumowując Festiwal Filmów Kultowych w Gdańsku, opowiada o poznanych gościach i filmach jakie mógł w ramach różnorakich przeglądów w owym czasie, zobaczyć. Rafał opowie o nietuzinkowej książce „Lśnij, morze Edenu”, Andes’a Ibeneza. Surrealizm przeplatać się tu będzie z autentycznością, a wszystko przypomina … "Epizod specjalny #13 “Strefa czyta”"
pobierz 108.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #39 “Nervous Man in a Four Dollar Room”
Jackie Rihoades spędza noc w obskurnym, hotelowym pokoju. Mężczyzna czeka na swojego szefa; Georgie’a – szefa lokalnej mafii. Jackie jeszcze tego nie wie, ale jego mocodawca ma dla niego tej nocy wyjątkowe zadanie; musi zamordować pewnego sprzedawcę, który nie chce płacić za ochronę Georgowi. Jackie stoczy walkę z samym sobą. Czy podda się swojej słabszej … "Epizod #39 “Nervous Man in a Four Dollar Room”"
pobierz 102.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #38 “The Man in the Bottle”
Arthur Castle stanął przed życiową szansą: może spełnić każde ze swoich marzeń. Co tylko chce, czegokolwiek w życiu pragną – wszystko – może mieć w jednej chwili! Ale czy bez żadnych konsekwencji? Czy marząc i spełniając swoje zachcianki nie krzywdzimy innych, a w konsekwencji siebie samych? Arthur Castle spotykając na swojej drodze Dżina, będzie musiał … "Epizod #38 “The Man in the Bottle”"
pobierz 71.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #37 “King Nine Will Nor Return”
Kapitan James Embry budzi się na środku Sahary. Jest rok 1943, a Embry przeżył właśnie katastrofę własnego samolotu: B25 Mitchell o pieszczotliwej nazwie: „Król dziewiątka”. Kapitan zaczyna szukać członków załogi samolotu, ale ślad po nich zaginął. Nie ma ciał, nie ma rannych.. gdzie są pozostali. Embry próbuje nawiązać kontakt radiowy z bazą. Wszystko na nic. … "Epizod #37 “King Nine Will Nor Return”"
pobierz 74.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek