Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2017-09-22 11:10:12
Audycji w katalogu: 62
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 7 dni temu
Epizod #43 “Nick of Time”
Don i Patricia Carter to para, która przeżywa właśnie swoją podróż poślubną. Młodzi podróżują własnym samochodem, korzystając ze swobody w przemieszczaniu się po bezkresnych krainach USA. Pechowo jednak, ich samochód ulega awarii. Naprawa ma potrwać kilka godzin, a w tym czasie małżonkowie mogą zjeść lunch w małym, urokliwym miasteczku. Młodzi wybierają jeden z barów w … "Epizod #43 “Nick of Time”"
pobierz 133.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #42 “Eye of the Beholder”
Janet Tyler znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Kobieta jest pacjentką szpitala, a jej stan określany jest jako poważny. Wskazywać ma na to szczelnie zabandażowana głowa Janet. Czy kobieta przeżyła jakiś gwałtowny wypadek? Zagadka powoli się rozwija. Podobnie jak bandaże krępujące kobietę. Lekarze ostrzegają Janet, że gdy zdejmą opatrunek nie będzie już dla niej … "Epizod #42 “Eye of the Beholder”"
pobierz 95.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #41 “The Howling Man”
David Ellington przybywając do jednego z europejskich klasztorów szuka dla siebie ratunku. Jest deszczowa noc, wokół biją pioruny, wieje silny wiatr, a nasz bohater słania się na nogach z wyczerpania. Resztkami sił prosi obecnych w klasztorze mnichów o pomoc, schronienie i kawałek chleba. Ku swojemu ogromnemu zdziwieniu otrzymuje stanowczą odmowę. Mnisi nie chcą aby David … "Epizod #41 “The Howling Man”"
pobierz 117.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poza strefą # – “Noc żywych trupów”
George Romero jednym, skromnym filmem zrealizowanym w Pittsburghu zmienił postrzeganie filmowej grozy w ujęciu tematu zombie. Nakręcona w amatorskich warunkach, przy minimalnym budżecie z okrojoną minimalnie ekipą filmową „Noc żywych trupów” z 1968 stała się kamieniem milowym współczesnego horroru. Nigdy wcześniej nie, nikt pokazał na ekranie grozy, kanibalizmu, żywych trupów w tak dosłowny sposób. Film … "Poza strefą # – “Noc żywych trupów”"
pobierz 96.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #40 “A Think About Machines”
Baratlett Finchley urodził się za późno. Współczesny świat, jaki otacza pana Finchleya jest dla niego nazbyt nowoczesny. Mężczyzna nie rozumie użyteczności nowych maszyn. Telewizja jest dla niego za głośna, na maszynie do pisania pracuje się zbyt wolno, maszynka do golenia go przeraża. Dziwak? Zapewne, ale pan Finchley znajduje się w strefie mroku, a to oznacza, … "Epizod #40 “A Think About Machines”"
pobierz 74.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Poza Strefą – “Kult”
Sierżant Howie przybywa na jedną z oddalonych od cywilizacji wysp północnej Szkocji. Obecność policjanta w tym zakątku, nie jest jednak wynikiem wakacyjnych planów: Howie przybył tu w wyniku prowadzonego śledztwa. Sierżant otrzymał anonimowy list z prośbą o odnalezienie zaginionej dziewczynki o imieniu Rowan Morisson. Tuż po przybyciu na wyspę Summerisle, Howie nie może wyzbyć się … "Poza Strefą – “Kult”"
pobierz 191.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #13 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do czytania i do brania udziału w eventach. Jacek podsumowując Festiwal Filmów Kultowych w Gdańsku, opowiada o poznanych gościach i filmach jakie mógł w ramach różnorakich przeglądów w owym czasie, zobaczyć. Rafał opowie o nietuzinkowej książce „Lśnij, morze Edenu”, Andes’a Ibeneza. Surrealizm przeplatać się tu będzie z autentycznością, a wszystko przypomina … "Epizod specjalny #13 “Strefa czyta”"
pobierz 108.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #39 “Nervous Man in a Four Dollar Room”
Jackie Rihoades spędza noc w obskurnym, hotelowym pokoju. Mężczyzna czeka na swojego szefa; Georgie’a – szefa lokalnej mafii. Jackie jeszcze tego nie wie, ale jego mocodawca ma dla niego tej nocy wyjątkowe zadanie; musi zamordować pewnego sprzedawcę, który nie chce płacić za ochronę Georgowi. Jackie stoczy walkę z samym sobą. Czy podda się swojej słabszej … "Epizod #39 “Nervous Man in a Four Dollar Room”"
pobierz 102.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #38 “The Man in the Bottle”
Arthur Castle stanął przed życiową szansą: może spełnić każde ze swoich marzeń. Co tylko chce, czegokolwiek w życiu pragną – wszystko – może mieć w jednej chwili! Ale czy bez żadnych konsekwencji? Czy marząc i spełniając swoje zachcianki nie krzywdzimy innych, a w konsekwencji siebie samych? Arthur Castle spotykając na swojej drodze Dżina, będzie musiał … "Epizod #38 “The Man in the Bottle”"
pobierz 71.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #37 “King Nine Will Nor Return”
Kapitan James Embry budzi się na środku Sahary. Jest rok 1943, a Embry przeżył właśnie katastrofę własnego samolotu: B25 Mitchell o pieszczotliwej nazwie: „Król dziewiątka”. Kapitan zaczyna szukać członków załogi samolotu, ale ślad po nich zaginął. Nie ma ciał, nie ma rannych.. gdzie są pozostali. Embry próbuje nawiązać kontakt radiowy z bazą. Wszystko na nic. … "Epizod #37 “King Nine Will Nor Return”"
pobierz 74.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny #12 “Strefa czyta”
Rafał, Łukasz i Jacek opowiadają z wielkim zaangażowaniem co ostatnimi czasy czytali i oglądali. Na początek panowie omówią fascynującą powieść Margaret Atwood pt. “Opowieść podręcznej”, pochylając się nad losem kobiet w dystopii, pełnej religijnych i totalitarnych zbrodni. Panowie tak bardzo polubili tę książkę, że aż wysyłają zgłoszenie dla Atwood, do literackiej nagrody Nobla. Gorzej (dla … "Epizod specjalny #12 “Strefa czyta”"
pobierz 142.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #0 “The Time Element”
Peter Jenson odwiedza psychiatrę; dr Gillespiego. Wizyta u profesjonalnego „lekarza dusz” to ostatnia deska ratunku, dla Jensena. Mężczyzna od dłuższego czasu boryka się z poważnym problem: cierpi na zaburzenia snu. Jensen śni wciąż ten sam sen w którym przenosi się w przeszłość do roku 1941 na Hawaje. Sen jest na tyle realistyczny, że Jensen może … "Epizod #0 “The Time Element”"
pobierz 93.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny #11 “Podsumowanie pierwszego sezonu”
Stało się! Podcast “Strefa mroku” kończy rok! W specjalnym, podsumowującym pierwszy sezon, podkaście mamy dla Was moc atrakcji. Pojawią się: Rafał (“Strefa mroku”), Łukasz “Żarłok” (“Żarłok TV”), Damian “Dahman” (“Fantasmagieria”) i Jacek (“Strefa mroku”), aby razem wybrać najlepsze odcinki sezonu, podyskutować, pospierać się, a przy tym dobrze się bawić. A dla Was słuchacze mamy dodatkowo … "Epizod specjalny #11 “Podsumowanie pierwszego sezonu”"
pobierz 255.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epiozd #36 “A World of His Own”
Gregory West należy do wybitnie uzdolnionych dramatopisarzy. Nie tylko jego sztuki są świetnie napisanymi dramatami, uwielbianymi przez publiczność, ale ma też West wyjątkowy, wręcz talent do stwarzania pełnokrwistych bohaterów, wiarygodnych postaci z którymi odbiorca może się utożsamiać i odbierać je jako żywe istoty z własnego, realnego otoczenia. Sam West na własnej skórze przekonuje się jak … "Epiozd #36 “A World of His Own”"
pobierz 124.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Poza Strefą – “Dom Diabła”
Samantha cierpi na chroniczny brak gotówki. Dziewczyna jest studentką i właśnie przymierza się do wynajęcia mieszkania, jadnak nie stać ją nawet na taki wydatek. Dlatego postanawia poszukać dorywczej pracy. Samantha odpowiada na ogłoszenie prasowe: poszukiwana jest opiekunka do dziecka. Studentka udaje się pod wskazany adres – dla bezpieczeństwa zabiera ze sobą przyjaciółkę. Na miejscu okazuje … "Poza Strefą – “Dom Diabła”"
pobierz 178.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #34 “The Mighty Casey”
Casey to jeden z lepszych graczy w lidze bejsbolowej. Jest prawdziwym diamentem drużyny prowadzonej przez trenera McGarrego. Casey praktycznie jest idealnym zawodnikiem: nie traci żadnego punktu, precyzyjnie wykonuje rzuty – dzięki czemu drużyna szybko awansuje w rankingach. Jest jednak jeden problem: Casey nie jest człowiek… to robot (!) Wkrótce po tym odkryciu trener stanie przed … "Epizod #34 “The Mighty Casey”"
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #34 “The After Hours”
Marsha White odwiedza galerię handlową. Kobieta chce kupić wyjątkowy prezent dla swojej matki: złoty naparstek. Aby dokonać zakupu, będzie musiała udać się na dziewiąte piętro, do mrocznego miejsca, gdzie jedyna sprzedawczyni oferuje jej nie tylko wymarzony prezent, ale też skrywaną głęboko prawdę o Marshy White. Dziewczyna dowie się czegoś więcej o sobie, o mieszkańcach galerii … "Epizod #34 “The After Hours”"
pobierz 147.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #10 “Strefa czyta”
Harry Hole norweski wirtuoz kryminalistyki, Robert Redford w roli twórcy teorii zaświatów, Steven Spielberg narratorem filmów wojennych, Hannah manipulantka tworząca pośmiertny, foniczny blog, oraz Joel i jego roboty oglądający w kosmosie najgorsze filmy świata – wszystkie te postaci stają się bohaterami specjalnego epizodu podcastu Strefa mroku pt. „Strefa czyta”. Rafał i Jacek omawiają twórczość pisarską … "Epizod specjalny #10 “Strefa czyta”"
pobierz 171.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #33 “Mr. Bevis”
Pan Bevis odbierany jest przez ogół jako niegroźny, ale jednak „wariatuńcio”. Bevis nie dba o wygody. W jego domu panuje bałagan i nieład. Ubiera się nie starannie, wbrew wszelkim obowiązującym trendom i modom. Jeździ starym, zdezelowanym samochodem. W pracy się nudzi, bo wolałby grać z dziećmi w piłkę, lub przynajmniej zjeżdżać na poręczy schodów. Rzeczywistość … "Epizod #33 “Mr. Bevis”"
pobierz 86.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #32 “A Passage for Trumpet”
Joe Crown jest wybitnie uzdolnionym muzykiem jazzowym. To prawdziwy wirtuoz trąbki, ceniony przez słuchaczy, krytykę i pracodawców… tak przynajmniej wyobraża sobie to Crown. Prawda jest niestety gorzka. Crown owszem jest utalentowany, ale stracił swój wewnętrzny ogień i pasję, zastępując to alkoholem. Nikt nie chce słuchać jego kolejnych wymówek, braku dyspozycyjności i spadku formy. Crown znalazłszy … "Epizod #32 “A Passage for Trumpet”"
pobierz 113.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek