Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2019-04-25 18:55:04
Audycji w katalogu: 129
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 7 dni temu
Poza strefą „Love, Death&Robots”
Czy roboty potrafią kochać? A co z nienawiścią i obłudą, przypisaną homo sapiens? Czy świat zmierza ku katastrofie? Czy film animowany może na poważnie odpowiedzieć na tak trudne pytania? Rafał i Jacek w specjalny epizodzie podcastu „Strefa mroku”, biorą na tapetę rewelacyjny serial pt. „Love, Death&Robots”. Film dla widzów dorosłych, epizod podcastu dla wszystkich! Miłego … "Poza strefą „Love, Death&Robots”"
pobierz 66.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Strefa mroku 2019 -“The Comedian”,”Nightmare at 30.000 Feet”
Rok 2019 zapiszę się jako szczególny czas dla wszystkich fanów „Strefy mroku”. Oto w tym roku reaktywowano serial Roda Serlinga. W nowej odsłonie; kultowa seria telewizyjna znów zaskakuje. Nie uciekając od tradycji, „Strefa mroku 2019”, stara się odpowiadać na współczesne dylematy i lęki. Co sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi? Jak wybrnąć z najpoważniejszych problemów … "Strefa mroku 2019 -“The Comedian”,”Nightmare at 30.000 Feet”"
pobierz 86.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.3”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.3”"
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Epizod #80 “A Quality of Mercy”
Katell jest niezwykle ambitnym, młodym oficerem armii amerykańskiej. Chce dokonać wielkich, bohaterskich czynów. Marzą mu się spektakularne sukcesy na froncie światowej wojny. Jego największym pragnieniem jest zostać – jak szybko się da – bohaterem wojennym. Pech jednak polega na tym, iż Katell trafił na teren działań wojennych, w przeddzień podpisania deklaracji kończącej wieloletnią, krwawą wojnę. … "Epizod #80 “A Quality of Mercy”"
pobierz 92.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.2”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.2”"
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.1”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.1”"
pobierz 111.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #79 “Five Characters in Search of an Exit”
Major budzi się z głębokiego snu. Opierając się o ścianę, zaczyna przyglądać się otoczeniu. Nie wie gdzie się znajduje, ani jak dostał się w to miejsce. Zaczyna szukać wyjścia, posuwając się wzdłuż gładkiej i walcowatej powierzchni. Wkrótce natrafia na innego człowieka. Jest nim klown… Majorowi nie jest jednak do śmiechu. Tym bardziej, że z mroku … "Epizod #79 “Five Characters in Search of an Exit”"
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #78 “Ones Upon a Time”
Woodrow Mulligan ma wyjątkowego pecha. Nie tylko nie może odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości roku 1890. Lecz nawet, gdy staje przed szansą poprawienia losu, wydaje się, że tylko pogorsza, już i tak trudne do zniesienia własne życie. Mulligan co prawda wyrywa się – dosłownie – ze swoich czasów, ale przyszłość, którą odwiedza okazuje się … "Epizod #78 “Ones Upon a Time”"
pobierz 87.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #77 “Jungle”
John Dehner twardo stąpa po ziemi. Nie może być przecież inaczej. Dehner zajmuje eksponowane stanowisko inżyniera w dużej międzynarodowej firmie. Przedsiębiorstwo właśnie podpisało duży kontrakt na zbudowanie zapory wodnej w środkowej Afryce. Prace ruszyły pełną parą, a Dehner – będąc na miejscu – osobiście doglądał postępy w pracy. Po powrocie do Nowego Jorku zaczęła go … "Epizod #77 “Jungle”"
pobierz 100.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod specjalny #25 “Strefa czyta”
„Strefa czyta”, a tym razem raczej przygląda się nietypowym zdarzeniom. Rafał i Jacek podążają szlakiem mordercy Gianni Versace, oraz zapętlają się w czasie wraz Nadią Vulvolokovą. Panowi omawiają dwa seriale „American Crime Story; Gianni Versace” i „Russin Doll”. Zastanawiają się jak dalece zmieniła się telewizyjna rozrywka. Zachwycają się poziomem inscenizacji w obu serialach. Chwalą aktorstwo, … "Epizod specjalny #25 “Strefa czyta”"
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #76 “Still Valley”
Sierżant Paradine bierze udział w rekonesansie, którego celem jest namierzenie oddziałów wroga. Jest rok 1863, trwa wojna secesyjna. Obie strony są wymęczone, trwającą od długiego czasu konfrontacją. Oficerowie i zwykli żółnierze zachodzą w głowę, jak uzyskać przewagę, pokonać drugą stronę i w efekcie zakończyć bratobójczy konflikt. Nieoczekiwanie sierżant Paradine zyska szanse na cudowne ocalenie swojej … "Epizod #76 “Still Valley”"
pobierz 64.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #75 “The Midnight Sun”
Norma jest malarką. Specjalizuje się w impresjonistycznych pejzażach miejskich. Ostatnio na jej płótnach dominuje jednak nie architektura, ale najbliższa gwiazda. Norma żyje w świecie w którym Ziemia zboczyła ze swojego odwiecznego kursu i zbliżyła się nazbyt w kierunku Słońca. Temperatura na powierzchni błękitnej planety stare rośnie. Wkrótce nie będzie można przeżyć stojąc na otwartej przestrzeni … "Epizod #75 “The Midnight Sun”"
pobierz 89.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #74 “Deaths Head Revisited”
Gunther Lutze opuścił Argentyny i pojawiał się na ojczystej ziemi, w jednym celu. Chce odnaleźć miejsce w którym pracował. Lutze to sentymentalista. Wspomina swoją młodość z rozrzewnieniem i nadzieją, że nie wszystkie ślady jego przeszłości się zatarły. Mężczyzna odwiedza Bawarię i pewne miejsce znajdujące się blisko Monachium. Z wielką radością Lutze odkrywa, że punk na … "Epizod #74 “Deaths Head Revisited”"
pobierz 98.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #73 “It’s a Good Life”
Anthony to miły, inteligentny chłopiec. Jest kochany przez rodziców i lubiany przez sąsiadów. Zresztą, jakże miałoby być inaczej, skoro Anthony ma moc równą mitycznym bóstwom. Cokolwiek Anthony sobie wyobrazi, staje się natychmiast faktem dokonanym. Panuje on nad materią ożywioną i nieożywioną. Potrafi wpływać na pogodę i ludzki los. Jednym spojrzeniem może zmienić rzeczywistość. I jak … "Epizod #73 “It’s a Good Life”"
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza strefą “Black Mirror -Bandersnatch”
Stefan to wyjątkowy nastolatek. Nie tylko jest ambitny i zdolny, ale ma konkretny cel. Stefan chcę własnoręcznie i w pojedynkę stworzyć grę komputerową na podstawie swojej ulubionej książki fantasy. Jest rok 1984, informatyka zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w kierunku pisania gier z różnymi ścieżkami wyboru. Projekt Stefana jest ambitny. Tym bardziej, że środowisko mu … "Poza strefą “Black Mirror -Bandersnatch”"
pobierz 89.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #72 “The Grave”
Conny Miller jest nie tylko rewolwerowcem, ale też łowcą głów. Swego czasu podjął się zadania, które jak się okazało go przerosło. Miał złapać pewnego rzezimieszka. Tropił bandytę miesiącami i gdy zdawało się, że dopnie swego, czekała go niemiła niespodzianka. Mieszkańcy niewielkiej osady – ci sami którzy go wynajęli – ubili złoczyńcę na własną rękę. Miller … "Epizod #72 “The Grave”"
pobierz 89.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny #24 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do świątecznego czytania i oglądania. Jak to zwykle bywa u tych panów będzie nieco mrocznie, ale i wzruszająco. Rafał poleci „Upiorną opowieść” Petera Strauba. Jacek opowie o nowej króciutkiej powieści Stephena Kinga pt. „Uniesienie”. Będzie jeszcze o „Kronikach marsjańskich” Raya Bradburego i nowej odsłonie świetnego serialu „Narcos”. To wszystko i kilka … "Epizod specjalny #24 “Strefa czyta”"
pobierz 117.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #71 “The Mirror”
Ramos Clemente ma za sobą ciężki czas. Właśnie skończyła się jego długo walka o władze. To on był liderem rewolucji, która przetoczyła się przez kraj. W trakcie obalono dyktatora i przywrócono władzę ludowi. Teraz to Clemente jest prawdziwym wyrazicielem głosu społeczeństwa… czyżby? Przywódca to samotny, ogarnięty manią prześladowczą człowiek. Nie może przestać myśleć o rzeczywistym … "Epizod #71 “The Mirror”"
pobierz 71.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epilog #70 “A Game of Pool”
Jessy Cardof to niezwykle ambitny człowiek. Jego największym marzenie jest zostać mistrzem w grze w bilard. Problem polega na tym, że nie może pokonać największego z championów; „Fat”….. Nie chodzi tu o brak chęci lub strach Jessego. Początkujący i pretendujący do roli mistrza sportowiec amator, nie może zmierzyć się z Fatsym, bo ten od wielu … "Epilog #70 “A Game of Pool”"
pobierz 77.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #69 “Passersby”
Konfederacki sierżant wraca z wojny do domu. Nie jest sam. Wokół niego są setki rannych żołnierzy, próbują również dotrzeć do celu. Tworzą nieprzerwany pochód zmęczonych, zatraconych w cierpieniu dusz. Ich pochód obserwuje z ganku, własnego domu pewna kobieta. Jest zrozpaczona, próbując wypatrzeć na zakurzonej drodze swojego męża. Wciąż ma nadzieje, że przeżył, że wróci do … "Epizod #69 “Passersby”"
pobierz 97.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek