Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2018-02-20 19:30:21
Audycji w katalogu: 83
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
Epizod #56 “Static”
Ed Lindsay kocha radio. Dokładniej kocha złote czasy radia. Gdy nadawano lepszą muzykę, audycje były bardziej autentyczne, bo nadawane na żywo. Czas gdy nawet politycy na falach eteru mówili prawdę! Za tym tęskni Ed. Do tych chwil chciałby powrócić. Nikt z jego przyjaciół i bliskich nie podzielają tej chorobliwej tęsknoty za minioną epoką. Wszak wokół … "Epizod #56 “Static”"
pobierz 81.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Poza strefą – “Towarzystwo wilków”
Rosaleen ma kłopoty! Jej siostra zgineła w lesie, rozszarpana przez wilka. Jej babcia opowiada jej niejednoznaczne historie o tym co dzieje się w pobliżu wioski. Jej matka nie wierzy w bajki i mity dotyczące wilkołaków. Jej ojciec wybiera się z sąsiadami do lasu, aby ukatrupić zabójcę dziewczynki. Na domiar złego; Rosaleen nagabywana jest przez wioskowego … "Poza strefą – “Towarzystwo wilków”"
pobierz 99.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Epizod #55 “Mr. Dingle, the Strong”
Pan Dingle to sprzedawca odkurzaczy. Cichy, spokojny mężczyzna, starający się nie wchodzić nikomu w drogę. Idący przez życie ze spokojem z zwieszoną nisko głową. Pewnego dnia życie pana Dingle odmienia się, gdy staje się on obiektem kosmicznego eksperymentu. Przybywające na Ziemię, Marsjanie obdarzają tego niepozornego mężczyznę nadludzką siła. Pan Dingle, staje się Tytanem, Supermenem – … "Epizod #55 “Mr. Dingle, the Strong”"
pobierz 91.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #54 “The Odyssey of Flight 33”
Kapitan „Skipper” Farver to dowódca lotu numer 33. Lot jest niczym wyróżniającą się międzykontynentalną podróżą z Londynu do Nowego Jorku. Na pokładzie oprócz załogi znajdują się pasażerowie. Maszyna jest sprawna. Pogoda dopisuje. Tylko dlaczego samolot coraz bardziej przyspiesza… Niekontrolowana zmiana szybkości zbliża wszystkich obecnych w samolocie nie tylko do bariery dźwięku, ale też do bariery … "Epizod #54 “The Odyssey of Flight 33”"
pobierz 98.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod specjalny #16 “Strefa czyta”
Bohaterowie „Czarnego lustra” po raz kolejny zmierzą się z mrocznym losem. Nie ma dla nich ucieczki. Nie pomoże im wyrafinowana technologia. Nie mogą liczyć na pomoc bliskich. Nie mogą nawet ufać własnym zmysłom. Wszystko sprzysięgło się przeciw nim. Nadciąga czerń! Nie ma odwrotu. Jedyne co można zrobić to spojrzeć wprost w lustro. Rafał i Jacek … "Epizod specjalny #16 “Strefa czyta”"
pobierz 242.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #53 “Twenty Two”
Liz Powell się boi. Kobieta przebywa w szpitalu na obserwacji. Jest wodewilową aktorką, która ostatnimi czasy przeżywała załamanie nerwowe. Dlatego uznała, że musi poddać się leczeniu i ekspertyzie psychiatrycznej. Rokowania są dobre; Liz będzie mogła wkrótce opuścić szpital… jednak… pojawia się coś jeszcze. W trakcie pobytu, na obserwacji, każdej nocy kobieta ma powracający i ten … "Epizod #53 “Twenty Two”"
pobierz 92.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod specjalny świąteczny
Dzieci oglądają świąteczny epizod „Strefy mroku” pt. „The Night of the Meek”, a my; Emilia, Rafał i Jacek podsłuchujemy. Próbujemy w tym specjalnym, świątecznym epizodzie podcastu dowiedzieć się czy dzieciaki w XXI wieku przeżywają telewizję z lat 60-tych. Wsłuchujemy się w ich dowcipne uwagi i wzruszamy się gdy mówią o własnych świętach i rodzinie. Taki … "Epizod specjalny świąteczny"
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #52 “A Penny for Your Thoughts”
Hector B. Poole doznaje pewnego, specyficznego objawienia; odkrywa, że potrafi czytać w ludzkich umysłach. Poole jest pracownikiem jednego z banków – potencjalnie więc umiejętność odczytywania prawdziwych i ukrytych zamiarów klientów i pracowników może być bardzo przydatna. Okazuje się jednak szybko, że dar to przekleństwo. Poole nie potrafi filtrować wszystko co „słyszy”, nie wprowadzając się w … "Epizod #52 “A Penny for Your Thoughts”"
pobierz 84.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poza strefą – “Głęboka czerwień”
Marcus Daly staje się przypadkowym świadkiem wyjątkowo brutalnego morderstwa. Daly jest co prawda pianistą, a nie detektywem, jednak postanawia na własną rękę poszukać sprawcy okropnego zabójstwa. Ścieżka jaką podąży zaczyna być coraz bardziej purpurowa… gębko purpurowa od krwi. Czy warto oglądać Giallo? Dlaczego Rafał budząc się nad ranem widzi biel, a nie czerwień? Jak Jacek … "Poza strefą – “Głęboka czerwień”"
pobierz 126.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #51 “The Invaders”
Samotna kobieta przeżywa niespodziewany najazd. Najeźdźcami są przybysze z obcej planety, wyposażeni w wysoce rozwiniętą technologię. Kobieta staje do nierównej walki w obronie swojego domostwa. Jaki będzie wynik starcia? Kto zostanie na polu walki, gdy opadnie kurz? Dla kogo należeć będzie zwycięstwo, a kto zbliży się do strefy mroku? W tym niezwykłym epizodzie nie wszystko … "Epizod #51 “The Invaders”"
pobierz 95.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #50 “The Whole Truth”
Harvey Hunnicut wie co robi! Właściwie w całym swoim zawodowym życiu był pewny swego. Hunnicut jest sprzedawcą używanych samochodów. Gdy kantuje ludzi, gdy naciąga prawidła i logikę zdarzeń, czuje się szczęśliwy. Niestety pewnego dnia, ten drobny handlarz trafia na nietypowego klienta; starszego dżentelmena, chcącego odsprzedać stary, zdezelowany samochód. Problem nie będzie polegał na okantowaniu starca, … "Epizod #50 “The Whole Truth”"
pobierz 92.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #49 “Back There”
Pete Corrigan staje przed dziejową szansą: może zmienić losy swojego kraju, a być może nawet całego świata. Pete za sprawą dziwnego zrządzenia losu, cofa się w czasie do XIX w pamiętną noc, kiedy dokonano zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna. Podróżnik w czasie będzie musiał stoczyć bój z niedowierzającymi mu ludźmi z przeszłości. Czas … "Epizod #49 “Back There”"
pobierz 94.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #48 “Dust”
Peter Sykes jest wyjątkowo obmierzłym typem. Jego życiem kierują najprostsze pragnienia i chęć ich zaspokojenia. Aby dopiąć swego żeruje na ludzkiej krzywdzie, a niekiedy na śmierci innych. Sykes jest obwoźnym sprzedawcą w świecie dzikiego zachodu. Ten brudy, pełen przemocy świat ukształtował mężczyznę, sprawił, że stał się on bezwględnym typem. Czy jednak okoliczności usprawiedliwiają złe czyny? … "Epizod #48 “Dust”"
pobierz 124.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #15 “Strefa czyta”
Rick Deckard to detektyw. Podobnie jak Holden Ford i Bill Tench. Również Jim Hopper to strażnik prawa. Każdy z tych mężczyzn z pomocą przyjaciół, będzie musiał zmierzyć się z czymś wyjątkowo niebezpiecznym. Deckard ścigając androidy, stanie przed poważnym dylematem moralnym. Agenci FBI Ford i Tench zajrzą w czeluść chorych ludzkich umysłów i nie wyjdą z … "Epizod specjalny #15 “Strefa czyta”"
pobierz 243.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #47 “The Night of the Meek”
Henry Corwin to święty Mikołaj, ale nie taki prawdziwy, tylko przebieraniec. Corwin to nałogowy alkoholik, zapijający swój smutek. Jest czas świąt Bożego Narodzenia. Ludzie spędzają ten czas wśród bliskich, obdarowują się prezentami i obserwują przez okna wirujące płatki śniegu. Corwin nie może jednak pogodzić się, jak bardzo duch świąt upadł, skiepścił się i skomercjalizował. Jego … "Epizod #47 “The Night of the Meek”"
pobierz 98.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza Strefą – “Martin”, “Coś za mną chodzi”, “Obecność”
Kacper, Rafał, Patryk i Jacek zapraszają Was na specjalny epizod halloweenowy. Tym razem „Strefa mroku”, łącząc siły ze „Sklepikiem z horrorami” i z małą, acz ważną pomocą przyjaciół opowie o najbardziej przerażających filmach, które musicie zobaczyć w noc 31 października. A, że podcast długi, postanowiliśmy uraczyć Was słuchacze już dziś tym specialem, abyście mogli rozkoszować … "Poza Strefą – “Martin”, “Coś za mną chodzi”, “Obecność”"
pobierz 272.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #46 “A Most Unusual Camera”
Chester i Paula Dietrich zajmują się specyficznym rodzajem zajęcia. Są lub raczej starają się być zawodowymi złodziejami. Trudno powiedzieć z jakiego powodu ich kariera nie rozwija się znaczącą. Co prawda rabują sklepy, ale zyski z tych napadów są znikome. Tak było, aż do momentu gdy ich łupem padł niepozorny, staroświecki aparat fotograficzny. Okazało się, że … "Epizod #46 “A Most Unusual Camera”"
pobierz 79.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epiozod #45 “The Trouble with Tempelton”
Booth Templeton pragnie jednego: odzyskać miłość swego życia. Aby tego dokonać będzie musiał cofnąć się w czasie, gdy jego ukochana była młodą, pełną życia kobietą. Templeton jest aktorem, który najlepsze chwile swego życia zawodowego ma już za sobą. Jego kariera, jego miłość skończyły się pod koniec lat 20-tych, XX wieku, ale czy na pewno? Aktor … "Epiozod #45 “The Trouble with Tempelton”"
pobierz 100.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #14 “Strefa czyta”
Javier Peña powraca jako łowca najbardziej niebezpiecznych przestępców, reprezentujących mafię kolumbijską. Tym razem będzie jeszcze ciężej pokonać mafijną hydrę. Pomimo, że Escobar nie żyje, kolumbijska mafia ma się dobrze. Handel kokainą kwitnie. Kto sprzeciwia się woli bossów ginie okrutną śmiercią. Skorumpowani są nie tylko politycy, ale też funkcjonariusze policji, a nawet pracownicy centrali telefonicznych… Peña … "Epizod specjalny #14 “Strefa czyta”"
pobierz 131.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Poza strefą – “To”
Klown Pennywise przybywa do Derry – jak sam twierdzi – ze swoim cyrkiem. Niestety po przybyciu do tej niewielkiej osady, niespodzianie Pennywise trafia do sieci miejskiej kanalizacji, gdzie ostatecznie postanawia zamieszkać. Co jakiś czas – nie za często – klown próbuje nawiązać kontakt ze światem zewnętrznym, porozumiewając się z miejscowymi dziećmi. Młodzież z Derry lubi … "Poza strefą – “To”"
pobierz 110.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek