Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2019-08-18 12:50:06
Audycji w katalogu: 137
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod specjalny #26 “Black Mirror”, S.05
Danny ma sekret, Chris jest zdesperowany, a Rachel jest zagubioną nastolatką. Co łączy tych outsiderów? Chęć wyrwania się z matni. Nie chcą już więcej udawać. Boją się samotności i chcą przestać kłamać. Każdy z nich sprobuje inaczej wyrwać się spod władzy czarnego lustra. Będzie to bolesny i przerażający proces, który nie zawsze zakończy się sukcesem. … "Epizod specjalny #26 “Black Mirror”, S.05"
pobierz 88.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #86 “Kick the Can”
Charles jest leciwym staruszkiem, który jesień swego życia przeżywa w domu starców. Razem z nim w ośrodku mieszka wielu innych emerytów. Tworzą niezbyt wesołą gromadkę. Wokół panuje marazm i oczekiwanie, na to co nieuchronne. Pewnego dnia jednak, Charles obserwuje bawiące się nieopodal dzieci. Ich zabawa – kopanie, starej metalowej puszki – przywodzi wspomnienia. Charles spróbuje … "Epizod #86 “Kick the Can”"
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #85 “Showdown with Rance McGrew”
Rance McGrew to gwiazda! Prawdziwa gwiazda filmowa. Bywa nieznośny i kapryśny. Nie pozwala sobą dyrygować. Nawet reżyserzy, którzy z nim pracują muszą mieć się na baczności. Bo McGrew ma fanów, wpływy w towarzystwie i nie zawaha się ich użyć! Ale cz na pewno fani, wpływy, pieniądze i sława zawsze pomogą w ratowaniu skóry McGrew? Otóż … "Epizod #85 “Showdown with Rance McGrew”"
pobierz 70.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #84 “The Hunt”
Rip to wspaniały pies. Nie tylko pomaga w polowaniach i pilnuje domu państwa Simpsonów, ale jest też najmądrzejszym, najbardziej oddanym przyjacielem pana domu. Gdy pewnego dnia Hyder Simpson wybiera się na zwyczajowe polowanie, Rip otrzyma nietypowe zadanie. Będzie musiał rozpoznać inne, nieznane dotąd zagrożenie. Stanie się tak dlatego, że pies i jego pan niezauważalnie, ale … "Epizod #84 “The Hunt”"
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do majowego czytania, oglądania, a nawet grania w gry komputerowe. Pretekstem do epizodu specjalnego „Strefa czyta”, stała się nowość wydawnicza; książka Kate Brown pt. „Czarnobyl. Instrukcja przetrwania”, oraz film „Czarnobyl”, produkcji HBO. Oraz na dokładkę gra komputerowa z westernowego cyklu „Red Dead Redemption 2”. Tematy poważne i ekscytujące; zapraszamy więc do … "Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”"
pobierz 109.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #83 “Dead Man’s Shoes”
Nathan „Nate” Bledson przypadkowo natrafia na niebywałą wręcz okazję. Znajduje porzucone, gdzieś w ulicznym zaułku, całkiem dobre buty. To niebywała gratka dla „Nate’a”, który żyje na ulicy. Nie ma domu, pieniędzy, a jego własne buty… cóż to dziurawe szłapaki. Bezdomny traktuje nowe obuwie, jak objawienie i szczęśliwy traf. Czy tak będzie naprawdę? Czy po założeniu … "Epizod #83 “Dead Man’s Shoes”"
pobierz 75.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #82 “One More Pallbearer”
Joseph Wiseman jest bez wątpienia ekscentrykiem. Bogatym ekscentrykiem. W przeszłości został – według własnego mniemania – wielokrotnie i srodze upokorzony. Teraz gdy ma pieniądze, władze i możliwości, postanawia zemścić się na zmorach z dzieciństwa i wczesnej młodości. Knuje podstępny plan, który ma – dosłownie – wywrócić świat do góry nogami. Czy naprawdę pan Joseph był … "Epizod #82 “One More Pallbearer”"
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #81 “Nothing in the Dark”
Wanda Dunn mieszka samotnie w opuszczonej, starej kamienicy. Kobieta praktycznie nie opuszcza swojego mieszkania. Opłacony kurier dostarcza jej żywność i wszystkie potrzebne rzeczy. Wanda jest stara i boi się tego, co nieuniknione. Znalazła, jednak – jak się jej wydaje – skuteczny sposób, na przechytrzenie „ponurego żniwiarza”. Nie wychodząc z domu, unika spotkania ze śmiercią. Lecz … "Epizod #81 “Nothing in the Dark”"
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza strefą „Love, Death&Robots”
Czy roboty potrafią kochać? A co z nienawiścią i obłudą, przypisaną homo sapiens? Czy świat zmierza ku katastrofie? Czy film animowany może na poważnie odpowiedzieć na tak trudne pytania? Rafał i Jacek w specjalny epizodzie podcastu „Strefa mroku”, biorą na tapetę rewelacyjny serial pt. „Love, Death&Robots”. Film dla widzów dorosłych, epizod podcastu dla wszystkich! Miłego … "Poza strefą „Love, Death&Robots”"
pobierz 66.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Strefa mroku 2019 -“The Comedian”,”Nightmare at 30.000 Feet”
Rok 2019 zapiszę się jako szczególny czas dla wszystkich fanów „Strefy mroku”. Oto w tym roku reaktywowano serial Roda Serlinga. W nowej odsłonie; kultowa seria telewizyjna znów zaskakuje. Nie uciekając od tradycji, „Strefa mroku 2019”, stara się odpowiadać na współczesne dylematy i lęki. Co sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi? Jak wybrnąć z najpoważniejszych problemów … "Strefa mroku 2019 -“The Comedian”,”Nightmare at 30.000 Feet”"
pobierz 86.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.3”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.3”"
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #80 “A Quality of Mercy”
Katell jest niezwykle ambitnym, młodym oficerem armii amerykańskiej. Chce dokonać wielkich, bohaterskich czynów. Marzą mu się spektakularne sukcesy na froncie światowej wojny. Jego największym pragnieniem jest zostać – jak szybko się da – bohaterem wojennym. Pech jednak polega na tym, iż Katell trafił na teren działań wojennych, w przeddzień podpisania deklaracji kończącej wieloletnią, krwawą wojnę. … "Epizod #80 “A Quality of Mercy”"
pobierz 92.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.2”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.2”"
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.1”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.1”"
pobierz 111.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #79 “Five Characters in Search of an Exit”
Major budzi się z głębokiego snu. Opierając się o ścianę, zaczyna przyglądać się otoczeniu. Nie wie gdzie się znajduje, ani jak dostał się w to miejsce. Zaczyna szukać wyjścia, posuwając się wzdłuż gładkiej i walcowatej powierzchni. Wkrótce natrafia na innego człowieka. Jest nim klown… Majorowi nie jest jednak do śmiechu. Tym bardziej, że z mroku … "Epizod #79 “Five Characters in Search of an Exit”"
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #78 “Ones Upon a Time”
Woodrow Mulligan ma wyjątkowego pecha. Nie tylko nie może odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości roku 1890. Lecz nawet, gdy staje przed szansą poprawienia losu, wydaje się, że tylko pogorsza, już i tak trudne do zniesienia własne życie. Mulligan co prawda wyrywa się – dosłownie – ze swoich czasów, ale przyszłość, którą odwiedza okazuje się … "Epizod #78 “Ones Upon a Time”"
pobierz 87.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #77 “Jungle”
John Dehner twardo stąpa po ziemi. Nie może być przecież inaczej. Dehner zajmuje eksponowane stanowisko inżyniera w dużej międzynarodowej firmie. Przedsiębiorstwo właśnie podpisało duży kontrakt na zbudowanie zapory wodnej w środkowej Afryce. Prace ruszyły pełną parą, a Dehner – będąc na miejscu – osobiście doglądał postępy w pracy. Po powrocie do Nowego Jorku zaczęła go … "Epizod #77 “Jungle”"
pobierz 100.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod specjalny #25 “Strefa czyta”
„Strefa czyta”, a tym razem raczej przygląda się nietypowym zdarzeniom. Rafał i Jacek podążają szlakiem mordercy Gianni Versace, oraz zapętlają się w czasie wraz Nadią Vulvolokovą. Panowi omawiają dwa seriale „American Crime Story; Gianni Versace” i „Russin Doll”. Zastanawiają się jak dalece zmieniła się telewizyjna rozrywka. Zachwycają się poziomem inscenizacji w obu serialach. Chwalą aktorstwo, … "Epizod specjalny #25 “Strefa czyta”"
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #76 “Still Valley”
Sierżant Paradine bierze udział w rekonesansie, którego celem jest namierzenie oddziałów wroga. Jest rok 1863, trwa wojna secesyjna. Obie strony są wymęczone, trwającą od długiego czasu konfrontacją. Oficerowie i zwykli żółnierze zachodzą w głowę, jak uzyskać przewagę, pokonać drugą stronę i w efekcie zakończyć bratobójczy konflikt. Nieoczekiwanie sierżant Paradine zyska szanse na cudowne ocalenie swojej … "Epizod #76 “Still Valley”"
pobierz 64.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Epizod #75 “The Midnight Sun”
Norma jest malarką. Specjalizuje się w impresjonistycznych pejzażach miejskich. Ostatnio na jej płótnach dominuje jednak nie architektura, ale najbliższa gwiazda. Norma żyje w świecie w którym Ziemia zboczyła ze swojego odwiecznego kursu i zbliżyła się nazbyt w kierunku Słońca. Temperatura na powierzchni błękitnej planety stare rośnie. Wkrótce nie będzie można przeżyć stojąc na otwartej przestrzeni … "Epizod #75 “The Midnight Sun”"
pobierz 89.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek