Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2021-01-15 22:05:03
Audycji w katalogu: 191
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 godz. temu
Epizod #113 “The Parallel”
Major Robert Gains jest w trakcie niebezpiecznej misji kosmicznej. Jako jeden z pierwszych śmiałków ma opuścić ziemską atmosferę i zbadać kosmiczną pustkę okalającą planetę. Nieoczekiwanie w trakcie misji następuje seria wyładowań elektromagnetycznych. Gains traci przytomność i budzi się w szpitalu. Pozornie wszystko wróciło do normy. Został ocalony z awaryjnego lądowania. Jest cały i zdrowy. Jednak … Continue reading "Epizod #113 “The Parallel”"
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Poza Strefą #38 “Opowieść wigilijna” Welles&Dickens
Orson Welles zaprasza na wigilijną opowieść. Posłuchamy o audycji radiowej przygotowanej przez Wellesa w 1939 w ramach Campbell Playhouse. Rafał i Jacek zachwycą się niezwykła mocą starych słuchowisk radiowych. Docenią geniusz Wellesa i pochwalą Lionela Barrymore’a. Z świątecznymi życzeniami zapraszamy na specjalny epizod „Strefy mroku”: „Opowieść wigilijna” Dickensa w radiowej interpretacji Orsona Wellesa.  
pobierz 73.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod specjalny #28 “Strefa czyta”
Rod Serling podróżuje samolotem. W trakcie podróży poznaje nieznajomą, która namawia go do zwierzeń. Serling opowiada o swoim życiu, a jest to równocześnie opowieść o historii amerykańskiej telewizji, science fiction i ogólnie o pop kulturze drugiej połowy XX wieku. Rafał i Jacek omawiają komiks, a jest to ich pierwsza wizyta w tym medium. Jak oceniają … Continue reading "Epizod specjalny #28 “Strefa czyta”"
pobierz 90.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #112 “No Time Like the Past”
Paul jest podróżnikiem w czasie. Potrafi pojawić się w najważniejszych i najbardziej znaczących momentach historii ludzkości. Może wpływać na wydarzenia i tym samym zmienić bieg dziejów świata. Paul to idealista wierzący, że jego ingerencja w przeszłość może przyczynić się do zmian na lepsze w przyszłości. Ale czy naprawdę tak jest? Czy gmeranie w historii świata … Continue reading "Epizod #112 “No Time Like the Past”"
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Halloween cz.6 “O duchach. Opowieści prawdziwe i straszne”
Halloween is coming to „Strefa mroku”! Zapraszamy na cykl specjalnym epizodów o tematyce grozy. Celebrując halloween zaplanowaliśmy cały miesiąc z filmowym horrorem. Razem z zaproszonymi gośćmi omówimy nowości i starości, a wspólnym mianownikiem będzie wszechobecna groza! Zasiądźcie razem z nami w mrocznym pokoju i zanurzcie się w koszmarnych wizjach, nawiedzonych domach, poznajcie socjopatycznych morderców i … Continue reading "Halloween cz.6 “O duchach. Opowieści prawdziwe i straszne”"
pobierz 96.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Halloween cz.4 “Białe Zombie” (1932)
Halloween is coming to „Strefa mroku”! Zapraszamy na cykl specjalnym epizodów o tematyce grozy. Celebrując halloween zaplanowaliśmy cały miesiąc z filmowym horrorem. Razem z zaproszonymi gośćmi omówimy nowości i starości, a wspólnym mianownikiem będzie wszechobecna groza! Zasiądźcie razem z nami w mrocznym pokoju i zanurzcie się w koszmarnych wizjach, nawiedzonych domach, poznajcie socjopatycznych morderców i … Continue reading "Halloween cz.4 “Białe Zombie” (1932)"
pobierz 71.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Halloween cz.4 “Niewidzialny człowiek” (2020)
Halloween is coming to „Streafa mroku”! Zapraszamy na cykl specjalnym epizodów o tematyce grozy. Celebrując halloween zaplanowaliśmy cały miesiąc z filmowym horrorem. Razem z zaproszonymi gośćmi omówimy nowości i starości, a wspólnym mianownikiem będzie wszechobecna groza! Zasiądźcie razem z nami w mrocznym pokoju i zanurzcie się w koszmarnych wizjach, nawiedzonych domach, poznajcie socjopatycznych morderców i … Continue reading "Halloween cz.4 “Niewidzialny człowiek” (2020)"
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Halloween cz.3 “Postrach nocy” (1985)
Halloween is coming to „Streafa mroku”! Zapraszamy na cykl specjalnym epizodów o tematyce grozy. Celebrując halloween zaplanowaliśmy cały miesiąc z filmowym horrorem. Razem z zaproszonymi gośćmi omówimy nowości i starości, a wspólnym mianownikiem będzie wszechobecna groza! Zasiądźcie razem z nami w mrocznym pokoju i zanurzcie się w koszmarnych wizjach, nawiedzonych domach, poznajcie socjopatycznych morderców i … Continue reading "Halloween cz.3 “Postrach nocy” (1985)"
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Halloween cz.2 “Halloween” (2018)
Halloween is coming to „Streafa mroku”! Zapraszamy na cykl specjalnym epizodów o tematyce grozy. Celebrując halloween zaplanowaliśmy cały miesiąc z filmowym horrorem. Razem z zaproszonymi gośćmi omówimy nowości i starości, a wspólnym mianownikiem będzie wszechobecna groza! Zasiądźcie razem z nami w mrocznym pokoju i zanurzcie się w koszmarnych wizjach, nawiedzonych domach, poznajcie socjopatycznych morderców i … Continue reading "Halloween cz.2 “Halloween” (2018)"
pobierz 64.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Halloween cz.1 “Nawiedzony dwór w Bly”
Halloween is coming to „Streafa mroku”! Zapraszamy na cykl specjalnych epizodów o tematyce grozy. Celebrując halloween zaplanowaliśmy cały miesiąc z filmowym horrorem. Razem z zaproszonymi gośćmi omówimy nowości i starości, a wspólnym mianownikiem będzie wszechobecna groza! Zasiądźcie więc razem z nami w mrocznym pokoju i zanurzcie się w koszmarnych wizjach, nawiedzonych domach, poznajcie socjopatycznych morderców … Continue reading "Halloween cz.1 “Nawiedzony dwór w Bly”"
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #110 “Miniature”
Charley Parkes to dorosły lecz niesamodzielny mężczyzna. Mieszka z nadopiekuńczą matką. Daje się sterować przez siostrę, a nawet jest popychadłem dla jej gburowatego męża. W pracy nie jest lepiej. Szef Charleya zarzuca mi brak „myślenia zespołowego” i brak przystosowania się do grupy. Czy Charley ma depresje? Może cierpi na jakieś schorzenie? Czy sam poradzi sobie … Continue reading "Epizod #110 “Miniature”"
pobierz 129.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #109 “Jess-Belle”
Jess-Belle to wiejska dziewczyna zakochana po uszy w Billym. Problem tej miłości jest dwojaki. Po pierwsze Billy kocha inną. Po drugie Jess-Belle jest czarownicą… W powietrzu wisi tragedia, pożoga i śmierć. Nie jest to bowiem zwykła plebejska rozrywka. To Strefa Mroku! Dlaczego Rafał i Jacek wzruszą się nad losem czarownicy? Co środkowym stanie w USA … Continue reading "Epizod #109 “Jess-Belle”"
pobierz 145.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #108 “Death Ship”
Kapitan Ross to dowódca kosmicznej wyprawy. Celem misji jest odkrycie nowej planety. Ziemia jest przeludniona i nie ma na niej miejsca dla ludzi. Zdeterminowani astronauci nie cofną się przed niczym i podejmą każde ryzyko żeby znaleźć nowy dom dla ludzkiej rasy. Czy rzeczywiście zrobią wszystko aby osiągnąć cel? Czy podróż przez bezkres kosmosu nie ujawni … Continue reading "Epizod #108 “Death Ship”"
pobierz 126.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #107 “Mute”
Ilse to młoda rezolutna dziewczynka. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się inna od dzieci z sąsiedztwa. Jest bystra, ciekawa świata, wrażliwa i nieco samotna. Ilse skrywa jednak tajemnicę. Pewne ukryte piętno, które jest dziedzictwem jej rodziców. Dziewczynka wbrew swej woli, a nawet świadomości stała się częścią eksperymentu, który wykształcił w niej pewną niezwykłą cechę. … Continue reading "Epizod #107 “Mute”"
pobierz 114.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza strefą #37 “Pojedynek na szosie” (1971)
W specjalnym, powakacyjnym podkaście „Poza strefą” Rafał i Jacek omawiają film Stevena Spielberga do scenariusza Richarda Mathesona pt. „Pojedynek na szosie”. Panowie zabiorą się wraz z mieszczuchem o imieniu David Mann na dziką samochodową przejażdżkę. Będą pościgi, dużo niebezpiecznych kaskaderskich wyczynów i groza w palącym słońcu. Dlaczego ten wczesnym film mistrza akcji i sensacji tak … Continue reading "Poza strefą #37 “Pojedynek na szosie” (1971)"
pobierz 146.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Poza strefą #36 “Bitwa o planetę małp” (1973)
Cezar będąc liderem mówiących małp staje przed ostatecznym wyzwaniem. Musi sprostać przepowiedni mówiącej, że małpy nie tylko zdominują planetę, ale też uczynią z ludzi niewolników. Czy taką drogę dla swojej rasy wybierze Cezar? Czy może pomny na los jaki spotkał jego rodziców spróbuje przeciwstawić się mrocznemu fatum? Cokolwiek postanowi i zarządzi będzie musiał zmierzyć się … Continue reading "Poza strefą #36 “Bitwa o planetę małp” (1973)"
pobierz 167.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Poza strefą #35 “Podbój planety małp” (1972)
Cezar – potomek mówiących małp – staje na czele rewolty przeciw ludziom. Małpy zniewolone i przymuszone do upokarzającej pracy podejmują wezwanie Cezara. Ludzie nie oddadzą jednak władzy nad planetą poprzez rokowania i dyplomację. Z całą bezwzględnością ruszą przeciw małpom. Walka będzie brutalna i zaciekła. Czy przepowiednia o planecie małp się ziści? Czy ludzie i mówiące … Continue reading "Poza strefą #35 “Podbój planety małp” (1972)"
pobierz 173.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Poza strefą #34 “Ucieczka z planety małp” (1971)
Cornelius i Zira w niezwykłych okolicznościach trafiają na Ziemię w roku 1973. Para szympansów zadziwia świat swoją inteligencją, poczuciem humoru i znajomością przyszłości ludzkiej rasy. Prezydent Stanów Zjednoczonych otoczony gronem doradców musi się poważnie zastanowić jak chronić parę mówiących małp. Są bowiem wpływowi dygnitarze, których celem jest zabicie przybyszów z przyszłości. Cornelius i Zira stanowią … Continue reading "Poza strefą #34 “Ucieczka z planety małp” (1971)"
pobierz 168.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Epizod #106 “He’s Alive”
Zły duch zagłady, zniszczenia i niewyobrażalnego cierpienia kroczy w ślad za młodym amerykańskim nazistą o imieniu Peter Vollmer. Chłopak ogarnięty obsesją panowania nad tłumem stara się zrobić wszystko aby zostać liderem skrajnej partii politycznej. Vollmer jest ambitny i ta ambicja nie pozwala mu panować nad agresją, strachem i zagubieniem. Do czego doprowadzi go droga na … Continue reading "Epizod #106 “He’s Alive”"
pobierz 207.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Poza strefą #33 “W podziemiach planety małp” (1970)
Taylor i Nowa po odkryciu tajemnicy Planety Małp podróżują w głąb strefy zakazanej. Na swojej drodze spotykają dziwne zjawiska: groźne wyładowania elektryczne i sugestywne miraże. Taylor zdeterminowany aby ostatecznie odkryć wszystkie sekrety planety schodzi do podziemi. Nowa tymczasem poznaje astronautę z innej wyprawy kosmicznej o imieniu Brent. Razem wyruszają na poszukiwania Taylora. Małpy zbroją się … Continue reading "Poza strefą #33 “W podziemiach planety małp” (1970)"
pobierz 188.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek