Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2018-08-21 23:40:09
Audycji w katalogu: 101
Stan: Aktywny :-)
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod specjalny 22 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do wakacyjnego czytania! W specjalnym i ostatnim przed wakacyjną przerwą epizodzie podcastu „Strefa mroku”, panowie kontynuują serię „Strefa czyta”. Tym razem będzie mowa o nowej powieści mistrza horroru, oraz o książkach anglojęzycznych dotyczących historii telewizji amerykańskiej. Czy Stephen King się skończył? Czy istnieją jeszcze nieodkryte perły; seriale, filmy i seriale, które … "Epizod specjalny 22 “Strefa czyta”"
pobierz 114.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod specjalny #21 “Suspense – Nightmare at Ground Zero”
George Vance jest twórcą manekinów. Mężczyzna przykłada się do swojej pracy z należytą starannością. Dba o każdy szczegół wykończenia, realistyczne detale i indywidualne cechy charakteru dla swoich sztucznych tworów. Jest jednak pewien osobliwy element w pracy pana Vance. Jego manekiny nie są przygotowywane, jako element wystroju witryn sklepowych. Nie znajdą swojego miejsca ani w zakładzie … "Epizod specjalny #21 “Suspense – Nightmare at Ground Zero”"
pobierz 95.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod specjalny #20 “Podsumowanie 2 sezonu”
Arek, Rafał i Jacek podsumowują sezon drugi, oryginalnej serii telewizyjnej “Strefa mroku”, nadawanej w latach 1960-61. Dowiecie się które z odcinków są ulubionymi, a które mniej przypadły do gustu prowadzącym. Będzie dużo miłych wspomnień i ciętych uwag wobec dokonań twórców “Strefy mroku”. W tym podcaście otrzymuje słuchacz serial Rode Serlinga w pigułce. To dogłębne spojrzenie … "Epizod specjalny #20 “Podsumowanie 2 sezonu”"
pobierz 176.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #Dzień dziecka 02
“Dziś jest Dzień Dziecka! Z tej okazji zorganizowaliśmy Podcastowy Dzień Dziecka! Razem z innymi podcasterami nagraliśmy dla specjalnie dla Was wiersze. Jednak były na tyle niesforne, że rozbiegły się po całej sieci. U nas posłuchajcie “Baśni o Korsarzu Palemonie” Jana Brzechwy, oraz “Ballady o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej, przygotowanych przez Joannę i Krystiana z podcastu … "Epizod specjalny #Dzień dziecka 02"
pobierz 4.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #Dzień dziecka 01
“Dziś jest Dzień Dziecka! Z tej okazji zorganizowaliśmy Podcastowy Dzień Dziecka! Razem z innymi podcasterami nagraliśmy dla specjalnie dla Was wiersze. Jednak były na tyle niesforne, że rozbiegły się po całej sieci. U nas posłuchajcie “Baśni o Korsarzu Palemonie” Jana Brzechwy, oraz “Ballady o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej, przygotowanych przez Joannę i Krystiana z podcastu … "Epizod specjalny #Dzień dziecka 01"
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Poza strefą “Dracula” reż. Francis Ford Coppola
Dracula to imię które wzbudzało grozę przez stulecia! Najpierw za sprawą historii o Vladzie „Palowniku”, później wskrzeszony na kartach wiktoriańskiej powieści Brama Stokera i wreszcie jako ekranizacja filmowa Frnacisa Forda Coppoli. Co sprawia, że mit Draculi jest tak silny? Czy współcześni czytelnicy i widzowie wciąż boją się wampira z Transylwanii? I pytanie być może najważniejsze; … "Poza strefą “Dracula” reż. Francis Ford Coppola"
pobierz 143.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #65 “The Obsolete Man”
Romney Wordsworth staje przed sądem, oskarżony o nieprzydatność społeczną. Mężczyzna jest bibliotekarzem, pracuje z książkami, ma w sobie wiarę. Wszystkie te cechy napiętnowane są w świecie w którym przyszło żyć Wordsworthowi. Karą za „nieprzystosowanie” jest likwidacja, egzekucja, śmierć. Bibliotekarz przyjmuje wyrok z godnością i prosi jedynie aby dać mu 48 godzin na przygotowanie do poddania … "Epizod #65 “The Obsolete Man”"
pobierz 93.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny #19 “Wszyscy ludzie strefy”
Carol Burnett i Veronica Cartwright to bohaterki dawno nie aktualizowanego, specjalnego cyklu „Wszyscy ludzie strefy”. Obie panie są aktorkami, które pojawiły się w serlingowskiej „Strefie mroku”. Jak przebiegały ich kariery po występie w kultowym serialu? Dlaczego Burnett wciąż bawi Rafała? Jak karierę aktorską Cartwirght podzielił Jacek i dlaczego jej dziecięce role bardziej go przerażają? Czy … "Epizod specjalny #19 “Wszyscy ludzie strefy”"
pobierz 98.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny#18 “Strefa czyta”
Jo Nesbo umieszcza Makbeta w latach 70tych na stanowisku dowódcy jednostki specjalnych. Lee Child sprowadza byłego żandarma amerykańskich wojsk do Warszawy (!). Jak do tego doszło? Jakie siły stoją za tymi wariacjami i zmianami? Rafał i Jacek spróbują w epizodzie „Strefa czyta”, wyjaśnić te i wiele innych zawiłości. Ponadto: czy warto czytać Szekspira? Czy Nesbo … "Epizod specjalny#18 “Strefa czyta”"
pobierz 76.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #64 Will the Real Martian Please Stand Up
Marsjanin ukrywa się wśród Ziemian. Jest trudny do wykrycia i zidentyfikowania, ponieważ przyjął postać homo sapiens z drugiej połowy XX wieku. Marsjanin wygląda, zachowuje się i mówi jak człowiek. Jak więc odkryć jego prawdziwą tożsamość? Policja wie jedno: Marsjanin wmieszał się w grupę podróżujących autobusem do Bostonu. Gdzieś pośród pasażerów znajduje się kosmita. Organy ścigania … "Epizod #64 Will the Real Martian Please Stand Up"
pobierz 95.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #63 “The Mind and the Matter”
Archibald Beechcorft to permanentny samotnik. Mężczyzna pracuje w biurze, w centrum Nowego Jorku. Zewsząd otaczają go ludzie – prawdziwy tłum ludzi. Tego pan Beechcorft nie potrafi znieść. Nie może się przystosować. Nie wytrzymuje tłumu napierającego na niego w metrze. Nie znosi grzecznościowych pogawędek o niczym. Najlepiej dla niego, gdyby w jednej chwili wszyscy przedstawiciele homo … "Epizod #63 “The Mind and the Matter”"
pobierz 91.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #62 “Shadow Play”
Adam Weaver jak każdy skazany w świetle prawa na karę śmierci, jest przerażony. Mężczyzna uznany został winny morderstwa pierwszego stopnia i czeka w celi na egzekucję na krześle elektrycznym. W oczekiwaniu na ostateczność, Adama nachodzą uporczywe myśli. Zaczyna orientować się, iż pewne szczegóły wokół niego nie są spójne z rzeczywistością jaka go otacza… Mężczyzna ma … "Epizod #62 “Shadow Play”"
pobierz 91.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #61 “Silence”
Archie Tone ma szczerze dość przebywania w pobliżu Jamiego Tennysona. Obaj panowie należą do dystyngowanego klubu dżentelmenów, spotykających się przy kominku i popijających drogie alkohole. Archie chciałby zachować dotychczasowy spokój ducha: w spokoju czytać gazety, palić cygaro i nie słuchać ciągłej paplaniny Jamiego. Proponuje więc układ: jeśli Jamie zamilknie na rok, on wypłaci mu z … "Epizod #61 “Silence”"
pobierz 89.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #60 “The Rip Van Winkle Caper”
De Cruz to bandzior! Nie on sam… wraz z innymi przestępcami, którzy wchodzą w skład paczki, zaplanowali napad stulecia. Chcą obrabować ze złota słynny Fort Knox. Największy skarbiec USA. Napad się udaje i bandyci z wyładowaną po brzegi ciężarówką, kryją się w jednej z jaskiń, gdzieś na pustynnych rubieżach kraju. Chcą przeczekać, tak aby móc … "Epizod #60 “The Rip Van Winkle Caper”"
pobierz 117.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #59 “A Hundred Yards Over the Rim”
Christian Horn jest przywódcą osadników, przemijających niegościnne tereny Nowego Meksyku. Jest połowa XIX wieku, a życie na dzikim zachodzie to trudny, twardy kawał chleba, który często ciężko przełknąć. Horn nie tylko nie potrafi poprowadzić swoich ludzi do płynącej miodem i mlekiem odległej Kalifornii, ale również nie może zadbać o zdrowie swojego jedynego syna, którego trawi … "Epizod #59 “A Hundred Yards Over the Rim”"
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod specjalny #17 “Strefa czyta”
John Marlott to wytrwany policjant. I nawet to, że pracuje w najgorszej dzielnicy Londynu, nie wpływa na wydajność w jego pracy. Jest pierwsza połowa XIX wieku, a po ulicach Angielskiej stolicy grasuje domorosły chirurg, dokonujący makabrycznych operacji na swoich ofiarach. Marlott będzie musiał rozwiązać zagadkę tych bestialskich morderstw. Żeby dojść prawdy policjant zejdzie do piekielnych … "Epizod specjalny #17 “Strefa czyta”"
pobierz 113.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #58 “Log Distance Call”
Billy bardzo kocha swoją babcię. Pomimo tego, że babcia jest już leciwą i schorowaną staruszką, Billy chciałby spędzać z nią jak najwięcej czasu. Chłopiec przeżywa ogromny szok, gdy w jego urodziny babcia umiera. Wcześniej staruszka przekazuje Billemu zabawkowy, plastikowy telefon. To za pomocą tej niepozornej zabawki chłopiec spróbuje skontaktować z ze zmarła babcią… Rodzice Billego … "Epizod #58 “Log Distance Call”"
pobierz 102.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #57 “The Prime Mover”
Ace Larsen to ambitny nieudacznik. Choć u boku ma ukochaną dziewczynę, nie potrafi cieszyć się szczęściem i miłością. Wciąż próbuje wmówić sobie, że jego upragnione marzenie, czeka na niego w bliżej nieokreślonej przyszłości. Dopiero przyjaciel Ace’a; Jimbo pozwoli mu zrozumieć na czym polega prawdziwy sens życia. Zanim to jednak nastąpi, cała trójka: Ace, Jimbo i … "Epizod #57 “The Prime Mover”"
pobierz 97.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #56 “Static”
Ed Lindsay kocha radio. Dokładniej kocha złote czasy radia. Gdy nadawano lepszą muzykę, audycje były bardziej autentyczne, bo nadawane na żywo. Czas gdy nawet politycy na falach eteru mówili prawdę! Za tym tęskni Ed. Do tych chwil chciałby powrócić. Nikt z jego przyjaciół i bliskich nie podzielają tej chorobliwej tęsknoty za minioną epoką. Wszak wokół … "Epizod #56 “Static”"
pobierz 81.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Poza strefą – “Towarzystwo wilków”
Rosaleen ma kłopoty! Jej siostra zgineła w lesie, rozszarpana przez wilka. Jej babcia opowiada jej niejednoznaczne historie o tym co dzieje się w pobliżu wioski. Jej matka nie wierzy w bajki i mity dotyczące wilkołaków. Jej ojciec wybiera się z sąsiadami do lasu, aby ukatrupić zabójcę dziewczynki. Na domiar złego; Rosaleen nagabywana jest przez wioskowego … "Poza strefą – “Towarzystwo wilków”"
pobierz 99.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek