Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2019-10-18 20:20:08
Audycji w katalogu: 140
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 18 godz. temu
Epizod #88 “The Last Rites of Jeff Myrtlebank”
Jeff Myrtlebank budzi się w trumnie. Gdy otwiera wieku i rozgląda się zauważa, że właśnie trwa jego własna ceremonia pogrzebowa. Wokół drewnianej skrzynki zgromadzili się członkowie rodziny, bliscy i dalsi znajomi. Jest niemal cała wioska. Jeff nie mniej zaskoczony niż żałobnicy szybko postanawia dowiedzieć się co się właściwie stało. Pośród krzyków i jęków rozbiegających się … Continue reading "Epizod #88 “The Last Rites of Jeff Myrtlebank”"
pobierz 70.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Epizod #87 “A Piano in the House”
Fitzgerald jest poważanym i respektowanym krytykiem teatralnym. Całe środowisko artystyczne i właściwie cała miejska bohema drży przed jego ciętym piórem i językiem. Taki jest Fitzgerald na zewnątrz. Jego osobowość jest jednak bardziej złożona. W istocie to zakompleksiony, ignorant chcący upokarzać innych. W ten sposób leczy własne słabości. Mroczna część psychiki krytyka była do tej chwili … Continue reading "Epizod #87 “A Piano in the House”"
pobierz 104.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Epizod specjalny #27 “Strefa czyta”
Agenci specjalni FBI znów na tropie seryjnych morderców. Tym razem poszukują mordercę dzieci. Wbrew obowiązującym zasadom i oporowi miejscowej policji będą musili wytropić „seryjniaka”, a ten nie zamierza próżnować. W innym świecie zagrożone są również dzieci. Porywa się je do dziwnego Instytutu w głębi leśnej głuszy. Przetrzymywane wbrew własnej woli małolaty poddawane są eksperymentom i … Continue reading "Epizod specjalny #27 “Strefa czyta”"
pobierz 73.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny #26 “Black Mirror”, S.05
Danny ma sekret, Chris jest zdesperowany, a Rachel jest zagubioną nastolatką. Co łączy tych outsiderów? Chęć wyrwania się z matni. Nie chcą już więcej udawać. Boją się samotności i chcą przestać kłamać. Każdy z nich sprobuje inaczej wyrwać się spod władzy czarnego lustra. Będzie to bolesny i przerażający proces, który nie zawsze zakończy się sukcesem. … Continue reading "Epizod specjalny #26 “Black Mirror”, S.05"
pobierz 88.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #86 “Kick the Can”
Charles jest leciwym staruszkiem, który jesień swego życia przeżywa w domu starców. Razem z nim w ośrodku mieszka wielu innych emerytów. Tworzą niezbyt wesołą gromadkę. Wokół panuje marazm i oczekiwanie, na to co nieuchronne. Pewnego dnia jednak, Charles obserwuje bawiące się nieopodal dzieci. Ich zabawa – kopanie, starej metalowej puszki – przywodzi wspomnienia. Charles spróbuje … Continue reading "Epizod #86 “Kick the Can”"
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #85 “Showdown with Rance McGrew”
Rance McGrew to gwiazda! Prawdziwa gwiazda filmowa. Bywa nieznośny i kapryśny. Nie pozwala sobą dyrygować. Nawet reżyserzy, którzy z nim pracują muszą mieć się na baczności. Bo McGrew ma fanów, wpływy w towarzystwie i nie zawaha się ich użyć! Ale cz na pewno fani, wpływy, pieniądze i sława zawsze pomogą w ratowaniu skóry McGrew? Otóż … Continue reading "Epizod #85 “Showdown with Rance McGrew”"
pobierz 70.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #84 “The Hunt”
Rip to wspaniały pies. Nie tylko pomaga w polowaniach i pilnuje domu państwa Simpsonów, ale jest też najmądrzejszym, najbardziej oddanym przyjacielem pana domu. Gdy pewnego dnia Hyder Simpson wybiera się na zwyczajowe polowanie, Rip otrzyma nietypowe zadanie. Będzie musiał rozpoznać inne, nieznane dotąd zagrożenie. Stanie się tak dlatego, że pies i jego pan niezauważalnie, ale … Continue reading "Epizod #84 “The Hunt”"
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do majowego czytania, oglądania, a nawet grania w gry komputerowe. Pretekstem do epizodu specjalnego „Strefa czyta”, stała się nowość wydawnicza; książka Kate Brown pt. „Czarnobyl. Instrukcja przetrwania”, oraz film „Czarnobyl”, produkcji HBO. Oraz na dokładkę gra komputerowa z westernowego cyklu „Red Dead Redemption 2”. Tematy poważne i ekscytujące; zapraszamy więc do … Continue reading "Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”"
pobierz 109.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #83 “Dead Man’s Shoes”
Nathan „Nate” Bledson przypadkowo natrafia na niebywałą wręcz okazję. Znajduje porzucone, gdzieś w ulicznym zaułku, całkiem dobre buty. To niebywała gratka dla „Nate’a”, który żyje na ulicy. Nie ma domu, pieniędzy, a jego własne buty… cóż to dziurawe szłapaki. Bezdomny traktuje nowe obuwie, jak objawienie i szczęśliwy traf. Czy tak będzie naprawdę? Czy po założeniu … Continue reading "Epizod #83 “Dead Man’s Shoes”"
pobierz 75.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #82 “One More Pallbearer”
Joseph Wiseman jest bez wątpienia ekscentrykiem. Bogatym ekscentrykiem. W przeszłości został – według własnego mniemania – wielokrotnie i srodze upokorzony. Teraz gdy ma pieniądze, władze i możliwości, postanawia zemścić się na zmorach z dzieciństwa i wczesnej młodości. Knuje podstępny plan, który ma – dosłownie – wywrócić świat do góry nogami. Czy naprawdę pan Joseph był … Continue reading "Epizod #82 “One More Pallbearer”"
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #81 “Nothing in the Dark”
Wanda Dunn mieszka samotnie w opuszczonej, starej kamienicy. Kobieta praktycznie nie opuszcza swojego mieszkania. Opłacony kurier dostarcza jej żywność i wszystkie potrzebne rzeczy. Wanda jest stara i boi się tego, co nieuniknione. Znalazła, jednak – jak się jej wydaje – skuteczny sposób, na przechytrzenie „ponurego żniwiarza”. Nie wychodząc z domu, unika spotkania ze śmiercią. Lecz … Continue reading "Epizod #81 “Nothing in the Dark”"
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Poza strefą „Love, Death&Robots”
Czy roboty potrafią kochać? A co z nienawiścią i obłudą, przypisaną homo sapiens? Czy świat zmierza ku katastrofie? Czy film animowany może na poważnie odpowiedzieć na tak trudne pytania? Rafał i Jacek w specjalny epizodzie podcastu „Strefa mroku”, biorą na tapetę rewelacyjny serial pt. „Love, Death&Robots”. Film dla widzów dorosłych, epizod podcastu dla wszystkich! Miłego … Continue reading "Poza strefą „Love, Death&Robots”"
pobierz 66.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Strefa mroku 2019 -“The Comedian”,”Nightmare at 30.000 Feet”
Rok 2019 zapiszę się jako szczególny czas dla wszystkich fanów „Strefy mroku”. Oto w tym roku reaktywowano serial Roda Serlinga. W nowej odsłonie; kultowa seria telewizyjna znów zaskakuje. Nie uciekając od tradycji, „Strefa mroku 2019”, stara się odpowiadać na współczesne dylematy i lęki. Co sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi? Jak wybrnąć z najpoważniejszych problemów … Continue reading "Strefa mroku 2019 -“The Comedian”,”Nightmare at 30.000 Feet”"
pobierz 86.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.3”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … Continue reading "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.3”"
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Epizod #80 “A Quality of Mercy”
Katell jest niezwykle ambitnym, młodym oficerem armii amerykańskiej. Chce dokonać wielkich, bohaterskich czynów. Marzą mu się spektakularne sukcesy na froncie światowej wojny. Jego największym pragnieniem jest zostać – jak szybko się da – bohaterem wojennym. Pech jednak polega na tym, iż Katell trafił na teren działań wojennych, w przeddzień podpisania deklaracji kończącej wieloletnią, krwawą wojnę. … Continue reading "Epizod #80 “A Quality of Mercy”"
pobierz 92.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.2”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … Continue reading "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.2”"
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.1”
Fortunato jest pysznym i pewnym siebie dżentelmenem. Valdemar cierpi niewyobrażalne katusze, będąc zawieszonym między życiem, a śmiercią. Locke jest samotnikiem, mieszkającym w opuszczonym, ogromnym domu. Są jeszcze inni; Lenora – odrzucona i niekochana córka, Annabel, zaniedbywana prze męża, amatorka czarnych kotów, Montresor: notoryczny krętacz i alkoholik, oraz niejaki Carmichael: znachor, hochsztapler i oszust. Wszyscy ci … Continue reading "Poza strefą – “Opowieści niesamowite cz.1”"
pobierz 111.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Epizod #79 “Five Characters in Search of an Exit”
Major budzi się z głębokiego snu. Opierając się o ścianę, zaczyna przyglądać się otoczeniu. Nie wie gdzie się znajduje, ani jak dostał się w to miejsce. Zaczyna szukać wyjścia, posuwając się wzdłuż gładkiej i walcowatej powierzchni. Wkrótce natrafia na innego człowieka. Jest nim klown… Majorowi nie jest jednak do śmiechu. Tym bardziej, że z mroku … Continue reading "Epizod #79 “Five Characters in Search of an Exit”"
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Epizod #78 “Ones Upon a Time”
Woodrow Mulligan ma wyjątkowego pecha. Nie tylko nie może odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości roku 1890. Lecz nawet, gdy staje przed szansą poprawienia losu, wydaje się, że tylko pogorsza, już i tak trudne do zniesienia własne życie. Mulligan co prawda wyrywa się – dosłownie – ze swoich czasów, ale przyszłość, którą odwiedza okazuje się … Continue reading "Epizod #78 “Ones Upon a Time”"
pobierz 87.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Epizod #77 “Jungle”
John Dehner twardo stąpa po ziemi. Nie może być przecież inaczej. Dehner zajmuje eksponowane stanowisko inżyniera w dużej międzynarodowej firmie. Przedsiębiorstwo właśnie podpisało duży kontrakt na zbudowanie zapory wodnej w środkowej Afryce. Prace ruszyły pełną parą, a Dehner – będąc na miejscu – osobiście doglądał postępy w pracy. Po powrocie do Nowego Jorku zaczęła go … Continue reading "Epizod #77 “Jungle”"
pobierz 100.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek