Strefa Mroku

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2017-05-26 04:30:15
Audycji w katalogu: 51
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 12 godz. temu
Epizod #0 “The Time Element”
Peter Jenson odwiedza psychiatrę; dr Gillespiego. Wizyta u profesjonalnego „lekarza dusz” to ostatnia deska ratunku, dla Jensena. Mężczyzna od dłuższego czasu boryka się z poważnym problem: cierpi na zaburzenia snu. Jensen śni wciąż ten sam sen w którym przenosi się w przeszłość do roku 1941 na Hawaje. Sen jest na tyle realistyczny, że Jensen może … "Epizod #0 “The Time Element”"
pobierz 93.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Epizod specjalny #11 “Podsumowanie pierwszego sezonu”
Stało się! Podcast “Strefa mroku” kończy rok! W specjalnym, podsumowującym pierwszy sezon, podkaście mamy dla Was moc atrakcji. Pojawią się: Rafał (“Strefa mroku”), Łukasz “Żarłok” (“Żarłok TV”), Damian “Dahman” (“Fantasmagieria”) i Jacek (“Strefa mroku”), aby razem wybrać najlepsze odcinki sezonu, podyskutować, pospierać się, a przy tym dobrze się bawić. A dla Was słuchacze mamy dodatkowo … "Epizod specjalny #11 “Podsumowanie pierwszego sezonu”"
pobierz 255.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Epiozd #36 “A World of His Own”
Gregory West należy do wybitnie uzdolnionych dramatopisarzy. Nie tylko jego sztuki są świetnie napisanymi dramatami, uwielbianymi przez publiczność, ale ma też West wyjątkowy, wręcz talent do stwarzania pełnokrwistych bohaterów, wiarygodnych postaci z którymi odbiorca może się utożsamiać i odbierać je jako żywe istoty z własnego, realnego otoczenia. Sam West na własnej skórze przekonuje się jak … "Epiozd #36 “A World of His Own”"
pobierz 124.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Poza Strefą – “Dom Diabła”
Samantha cierpi na chroniczny brak gotówki. Dziewczyna jest studentką i właśnie przymierza się do wynajęcia mieszkania, jadnak nie stać ją nawet na taki wydatek. Dlatego postanawia poszukać dorywczej pracy. Samantha odpowiada na ogłoszenie prasowe: poszukiwana jest opiekunka do dziecka. Studentka udaje się pod wskazany adres – dla bezpieczeństwa zabiera ze sobą przyjaciółkę. Na miejscu okazuje … "Poza Strefą – “Dom Diabła”"
pobierz 178.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Epizod #34 “The Mighty Casey”
Casey to jeden z lepszych graczy w lidze bejsbolowej. Jest prawdziwym diamentem drużyny prowadzonej przez trenera McGarrego. Casey praktycznie jest idealnym zawodnikiem: nie traci żadnego punktu, precyzyjnie wykonuje rzuty – dzięki czemu drużyna szybko awansuje w rankingach. Jest jednak jeden problem: Casey nie jest człowiek… to robot (!) Wkrótce po tym odkryciu trener stanie przed … "Epizod #34 “The Mighty Casey”"
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #34 “The After Hours”
Marsha White odwiedza galerię handlową. Kobieta chce kupić wyjątkowy prezent dla swojej matki: złoty naparstek. Aby dokonać zakupu, będzie musiała udać się na dziewiąte piętro, do mrocznego miejsca, gdzie jedyna sprzedawczyni oferuje jej nie tylko wymarzony prezent, ale też skrywaną głęboko prawdę o Marshy White. Dziewczyna dowie się czegoś więcej o sobie, o mieszkańcach galerii … "Epizod #34 “The After Hours”"
pobierz 147.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod specjalny #10 “Strefa czyta”
Harry Hole norweski wirtuoz kryminalistyki, Robert Redford w roli twórcy teorii zaświatów, Steven Spielberg narratorem filmów wojennych, Hannah manipulantka tworząca pośmiertny, foniczny blog, oraz Joel i jego roboty oglądający w kosmosie najgorsze filmy świata – wszystkie te postaci stają się bohaterami specjalnego epizodu podcastu Strefa mroku pt. „Strefa czyta”. Rafał i Jacek omawiają twórczość pisarską … "Epizod specjalny #10 “Strefa czyta”"
pobierz 171.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #33 “Mr. Bevis”
Pan Bevis odbierany jest przez ogół jako niegroźny, ale jednak „wariatuńcio”. Bevis nie dba o wygody. W jego domu panuje bałagan i nieład. Ubiera się nie starannie, wbrew wszelkim obowiązującym trendom i modom. Jeździ starym, zdezelowanym samochodem. W pracy się nudzi, bo wolałby grać z dziećmi w piłkę, lub przynajmniej zjeżdżać na poręczy schodów. Rzeczywistość … "Epizod #33 “Mr. Bevis”"
pobierz 86.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #32 “A Passage for Trumpet”
Joe Crown jest wybitnie uzdolnionym muzykiem jazzowym. To prawdziwy wirtuoz trąbki, ceniony przez słuchaczy, krytykę i pracodawców… tak przynajmniej wyobraża sobie to Crown. Prawda jest niestety gorzka. Crown owszem jest utalentowany, ale stracił swój wewnętrzny ogień i pasję, zastępując to alkoholem. Nikt nie chce słuchać jego kolejnych wymówek, braku dyspozycyjności i spadku formy. Crown znalazłszy … "Epizod #32 “A Passage for Trumpet”"
pobierz 113.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #31 “Chaser”
Roger zakochany jest po uszy w dziewczynie o imieniu Leila. Mężczyzna chce przebywać obok swojej wybranki, chce słyszeć jej głos, sycić oczy jej widokiem. Niestety, jest jedna przeszkoda na drodze do zaspokojenia tych pragnień: Leila nie tylko nie odwzajemnia gorącego uczucia Rogera, ale zasadniczo nie chce mieć z nim nic wspólnego. Gardzi swoim adoratorem, szydzi … "Epizod #31 “Chaser”"
pobierz 111.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #30 “A Stop at Willoughby”
Gart Williams ma dość! W pracy panuje ciągły stres. Szef naciska Garta, zmuszając go do ciągłej dyspozycyjności i agresywnego działania na polu zawodowym. Po powrocie do domu nie jest lepiej. Żona Garta ma sprecyzowane oczekiwania wobec męża. Nie chce słuchać ciągłych narzekań męża. Nie interesują ją również fantazje Garta na temat idealistycznej krainy o której … "Epizod #30 “A Stop at Willoughby”"
pobierz 110.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #9 “Strefa Czyta”
Joe Hill w swojej najnowszej książce spalił świat! Orson Welles odkrył tajemnice mrocznego, londyńskiego muzeum w swoich audycjach radiowych. Rafał i Jacek opowiedzą o swoich wrażeniach związanych z lekturą książki „Strażak”, oraz o plotkach dotyczących gry „No Man’s Sky”. A to tylko początek! Będzie powrót do dzieciństwa i radiowych słuchowisk, pojawi się zachwyt nad książkami … "Epizod specjalny #9 “Strefa Czyta”"
pobierz 148.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #29 “Nightmare as a Child”
Helen Foley żyje w ciągłym przeświadczeniu o wiszącym nad jej życiem nieszczęściu. Z początku ta nauczycielka, mieszkająca samotnie na parterze jednej z miejskich kamienic, nie może zdefiniować lub określić strachu jaki otacza całe jej świadome, dorosłe życie. Aż do momentu, gdy na progu jej mieszkania nie stanie dziewczynka o przezwisku Markie, zadając Helen jedno pytanie: … "Epizod #29 “Nightmare as a Child”"
pobierz 79.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #8 “Wszyscy ludzie strefy”
Rod Serling i Buster Keaton – co łączy tych dwóch filmowych twórców? Otóż spotkali się realizując wspólnie serial „Strefa Mroku”. Po raz kolejny Rafał i Jacek udowodniają jak globalnym serialem była „Strefa…”. W tym kolejnym, specjalnym odcinku podcastu „Wszyscy ludzie strefy”, panowie przybliżając sylwetki Serlinga i Keatona zachwycają się nas złożonością ich karier. Będzie to … "Epizod specjalny #8 “Wszyscy ludzie strefy”"
pobierz 98.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod # 28 “A Nice Place to Visit”
Pip przedstawia się jako anioł stróż; osobisty ochroniarz, uniżony sługa i strażnik zachcianek niejakiego Henriego Francisa „Rockiego” Valentina. „Rocky” jest drobnym rzezimieszkiem, złodziejem, pracującym na własnych zasadach w obrębie wytyczonych przez siebie granic. Pip i „Rocky”, tworzą zaiste przedziwny duet. Pip mający nieograniczone możliwości i „Rocky”, starający się wiązać koniec z końcem. Dzięki Pipowi, los … "Epizod # 28 “A Nice Place to Visit”"
pobierz 78.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #27 “The Big Tall Wish”
Bolie Jackson nie wierzy w magię. Może kiedyś, jako chłopiec miał swoje marzenia, fantazjował na temat przyszłego, dorosłego życia, był pełen wiary w to co ma nadjeść. Lecz w miarę upływu lat stawało się jasne, że życie nie pieści się z czarnoskórymi chłopakami z biednych dzielnic Nowego Jorku. Bolie mając trzydzieści lat, niejedno już przeszedł. … "Epizod #27 “The Big Tall Wish”"
pobierz 110.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #26 “Execution”
Joe Caswell; wielokrotny morderca doczekał się zasłużonej kary. Jest 14 listopada 1880 roku, gdzieś na amerykańskie prerii, Caswell z zaciśniętą na szyi pętlą czeka na wyrok. Została mu jeszcze minuta życia. Gdy zdaje się, że nic nie uratuje przestępcy od kary, ma miejsce przedziwne zdarzenie. Na oczach zgromadzonych pod szubienicą świadków, Caswell nagle znika, jego … "Epizod #26 “Execution”"
pobierz 51.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #25 “People Are Alike All Over”
Sam Conrad jest nie tylko zdolnym astronautą, ale też marzycielem i filozofem amatorem. Tuż przed wyprawą na Marsa, Sam zastanawia się nad istnieniem innych cywilizacji i zadaje sobie pytanie: czy istoty, zamieszkujące inne światy, różnią się od ludzi pod względem moralnym? Odpowiedź zostanie udzielone astronaucie w najmniej oczekiwanym momencie. Sam przekona się, że w rzeczy … "Epizod #25 “People Are Alike All Over”"
pobierz 114.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #24 “Long live Walter Jameson”
Profesor Walter Jameson to wybitny znawca historii, specjalizujący się zwłaszcza w wydarzeniach dotyczących amerykańskiej wojny secesyjnej z XIX wieku. Jameson korzystając z unikatowych źródeł archiwalnych, które poznał dosłownie na pamięć – potrafi opowiadać studentom z najdrobniejszymi szczegółami o bitwie, która miała miejsce na obrzeżach Bostonu roku 1863. Ilość szczegółów i plastyczność w opowieści profesora, przykuwa … "Epizod #24 “Long live Walter Jameson”"
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #23 “A world of difference”
Artur Curtis planuje wakacje ze swoją żoną. Mężczyzna jest dobrze sytuowanym biznesmen; ma własne biuro, dobrze zarabia, jest powszechnie szanowny. Czego chcieć więcej? Jednak pewnego popołudnia – pod koniec pracy – Artur zostanie niemile zaskoczony. Biznesmena dotknie rzeczywistość, która ukaże mu inne swoje oblicze. Artur Curtis ze zdumieniem odkryje, że wszystko co go wokół otacza, … "Epizod #23 “A world of difference”"
pobierz 47.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek