Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2020-04-02 22:00:05
Audycji w katalogu: 160
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
Epizod #100 “I Sing the Body Electric”
Anne, Karen i Tom Rogers są rodzeństwem i półsierotami. Są wciąż dziećmi i opiekę nad nimi sprawuje ojciec, wdowiec; pan Georg Rogers. Głowa rodziny zdaje sobie sprawę, że wychowanie trójki dzieci nie jest prostym zadaniem. Postanawia więc poszukać pomocy. Pan Rogers odnajduje ogłoszenie w prasie, które anonsuje nowy rodzaj kompkelsoweij pomocy: elektroniczny twór do złudzenia … Continue reading "Epizod #100 “I Sing the Body Electric”"
pobierz 154.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Epizod #99 “Young Man’s Fancy”
Państwo Walker to szczęśliwi nowożeńcy. Właśnie wzięli ślub i wybierają się w podróż poślubną. Zanim wyruszą jest jeszcze jedna sprawa do załatwienia; pan młody Alex musi sprzedać dom po swojej zmarłej matce. Virginia – panna młoda – wspiera męża w tym przedsięwzięciu. Kobieta liczy, że gdy sprzedadzą dom zamkną ze sobą pewien życiowy rozdział. Przetną … Continue reading "Epizod #99 “Young Man’s Fancy”"
pobierz 145.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Poza strefą “Ostatni człowiek na Ziemi” (1964)
Doktor Robert Morgan przeżył wyjątkowo zjadliwą odmianę wirusa. Pandemia zdołała wybić całą populację ludzi, a Morgan jest ostanim człowiekim na Ziemi. W niepewnych czasach pandemii zapraszamy na specjalny epizod podcastu. Jacek i Rafał dogłębnie omawiają film pt. „Ostatni człowiek na Ziemi” (1964) z Vincentem Pricem. Wskazują na zalety i wady tej produkcji. Rozwiązują niuanse i … Continue reading "Poza strefą “Ostatni człowiek na Ziemi” (1964)"
pobierz 138.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Epizod #98 “The Dummy”
Lalka o imieniu Willie jest ważną częścią zawodowego życia artysty estradowego Jerrego Ethersona. Jerry jest brzuchomówcą i używa Williego do najbardziej popularnych ze swoich skaczy. Publiczność uwielbia gdy lalka i komik przekomarzają się, a czasem nawet gwałtownie kłócą. Nikt z widzów nie wie jednak, że występy skrywają swoją mroczną tajemnicę. Gdy kurtyna opada Jerry nie … Continue reading "Epizod #98 “The Dummy”"
pobierz 126.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Epizod #97 “The Gift”
Pedro to niezwykły chłopiec. Co prawda wychowany został w jednej z niczym niewyróżniających się wiosek w Meksyku, a jego przybranym ojcem jest grubiański karczmarz. Na codzień Pedro rzeczywiście pomaga w gospodzie. W tej pracy nie jest ani silniejszy lub szybszy od innych chłopców z wioski. Jednak gdy tylko nadarza się okazja wymyka się na prerię … Continue reading "Epizod #97 “The Gift”"
pobierz 108.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #96 “The Trade-Ins”
Marie i John Holt to para starszaków. Żyją ze sobą jako szczęśliwe małżeństwo od przeszło pół wieku. Nie mają wygórowanych pragnień i ambicji. Chcą być ze sobą szczęśliwi i zakochani. Na drodze do spełnienia staje jednak coś nieprzewidywalnego. Coś z czym każdy musi się w pewnym momencie zetknąć. To choroba i starość. Państwo Holtowie chcą … Continue reading "Epizod #96 “The Trade-Ins”"
pobierz 122.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poza strefą – “Przekleństwo muchy” (1965)
Oto opowieść o tragedii, która dotknęła rodzinę Delambre. Pierwocin owej klątwy należy szukać w życiu Andre Delambre. Był on jednym z braci; dziedziców fortuny branży metalurgicznej. Poświęcił się badaniom naukowym, chcąc zapewnić ludzkości dobrobyt i pokój. Niestety ślepi los sprawił, że Andre stał się ofiarą niezwykłego i strasznego zdarzenia. Próbując skonstruować maszynę do teleportacji został … Continue reading "Poza strefą – “Przekleństwo muchy” (1965)"
pobierz 84.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poza strefą – “Powrót muchy” (1959)
Oto opowieść o tragedii, która dotknęła rodzinę Delambre. Pierwocin owej klątwy należy szukać w życiu Andre Delambre. Był on jednym z braci; dziedziców fortuny branży metalurgicznej. Poświęcił się badaniom naukowym, chcąc zapewnić ludzkości dobrobyt i pokój. Niestety ślepi los sprawił, że Andre stał się ofiarą niezwykłego i strasznego zdarzenia. Próbując skonstruować maszynę do teleportacji został … Continue reading "Poza strefą – “Powrót muchy” (1959)"
pobierz 96.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poza strefą – “Mucha” (1958)
Oto opowieść o tragedii, która dotknęła rodzinę Delambre. Pierwocin owej klątwy należy szukać w życiu Andre Delambre. Był on jednym z braci; dziedziców fortuny branży metalurgicznej. Poświęcił się badaniom naukowym, chcąc zapewnić ludzkości dobrobyt i pokój. Niestety ślepi los sprawił, że Andre stał się ofiarą niezwykłego i strasznego zdarzenia. Próbując skonstruować maszynę do teleportacji został … Continue reading "Poza strefą – “Mucha” (1958)"
pobierz 161.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #95 “Hocus-Pocus and Frisby”
Andy Devine to wiejski filozof i fantasta. Devine zna się na wszystkim i brał udział we wszystkich możliwych ważnych wydarzeniach związanych z historią USA. Zmyśla, że był dzielnym frontowym żołnierzem. Brał udział w projektowaniu samochodów forda. Zna się na chmurach, strategii, astrologii, chemii, naukach humanistycznych… Jego znajomi z miasteczka pobłażają fantazjowaniu starego Andego. Znajdzie się … Continue reading "Epizod #95 “Hocus-Pocus and Frisby”"
pobierz 99.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #94 “Four O’Clock”
Pan Oliver Crangle jest wyjątkowo zajętym człowiekiem. Całymi dniami pochyla się nad swoim biurkiem analizując stosy dokumentów. Jego pasja i upór graniczy z szaleństwem. Pan Crangle porównuje zdobyte informacje aby w konsekwencji móc tropić złych i niebezpiecznych ludzi. Czy Crangle pracuje w policji? A może jest tajnym agentem FBI? Nic z tych rzeczy. Ten samotny, … Continue reading "Epizod #94 “Four O’Clock”"
pobierz 122.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #28 “Strefa czyta”
W specjalnym epizodzie podcastu “Strefa mroku” Rafał i Jacek zachęcają do czytania klasyki z gatunku grozy i science-fiction. Panowie biorą na warsztat najnowsze wydania książek z wydawnictwa Vesper i przenoszą się w czasy dzieciństwa. Będzie o nawiedzonym domostwie, nieczynnym motelu, astronautach, kosmicznych nasionach oraz o arktycznym zmiennokształtnym upiorze. Omówione zostały następujące pozycje: “Psychoza” Roberta Blocha, … Continue reading "Epizod specjalny #28 “Strefa czyta”"
pobierz 152.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #93 “The Little People”
Komandor William Fletcher i nawigator Peter Craig lądują na obcej planecie. Ich rakieta jest uszkodzona. Czeka ich wiele dni napraw i przygotowań do dalszej podróży w próżnię kosmosu. Po pewnym czasie Craig zaczyna zapuszczać się w samotne, długie wycieczki wgłąb pobliskiego wąwozu. Zaniepokojony Fletcher podąża za nim i odkrywa niezwykłą tajemnicę obcej planety. Okazuje się, … Continue reading "Epizod #93 “The Little People”"
pobierz 133.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #92 “Person or Persons Unknown”
David Gurney prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Ma świetną pracę, ukochaną żonę i dom na przedmieściu. Zdaje się, że nic nie jest w stanie zaburzyć tej równowagi. Lecz pewnego dnia – tuż po przebudzeniu – mężczyzna orientuje się, że jego własna żona przestała go rozpoznawać. Co więcej jego koledzy z pracy zdają się nie znać Davida … Continue reading "Epizod #92 “Person or Persons Unknown”"
pobierz 103.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #91 “Little Girl Lost”
Tina Miller jest kilkuletnią dziewczynką. Pewnej nocy przewracając się w swoim łóżeczku spada w czeluść. Nie wiedzieć dlaczego Tina dostaje się do innego wymiaru. Zupełnym przypadkiem tuż obok jej łóżka otworzył się portal do obcego, nieznanego świata.Zagubiona dziewczynka nawołując rodziców błąka się w dziwnej przestrzeni. Czy nadejdzie pomoc? Kogo wezwą na ratunek rodzice Tiny? I … Continue reading "Epizod #91 “Little Girl Lost”"
pobierz 88.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #90 “The Fugitive”
Stary Ben to dobroduszny staruszek. Mieszka sam, a jego najbliższą przyjaciółką jest dziewczynkam o imieniu Jenny. Dziewczynka wychowywana przez despotyczną ciotkę podświadomie wierzy, że to waśnie Ben może jej zapewnić opiekę. Niestety wkrótce okazuje się, że Ben ścigany jest przez tajemniczych mężczyzn. Chcą oni pojmać i wywieść staruszka. Jenny szybko odkrywa wielką tajemnicę wykraczającą daleko … Continue reading "Epizod #90 “The Fugitive”"
pobierz 98.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Halloween cz.3 “Leopard Man”
Clo-Clo jest tancerką pracującą w jednym z tanich restauracji gdzieś w Nowym Meksyku. Życie Clo-Clo – jak i większości mieszkańców mieściny – nie jest usiane różami. Żyje się tu biednie. Na nieszczęście na miasteczko spada inne nieszczęście. W okolicy zaczął grasować dziki kot. Niebezpieczne zwierzę szuka ofiar wśród młodych kobiet. Czyżby więc był to zwykły … Continue reading "Halloween cz.3 “Leopard Man”"
pobierz 74.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Halloween cz.2 “Marianne”
Emma jest autorką bestsellerowych horrorów. Ma oddane grono zagorzałych fanów, którzy z wypiekami na twarzach czekają na kolejną z części sagi o wiedźmach. Emma może mieć powody do dumy. Każda z jej książek świetnie się sprzedaje. Tłumaczona jest na wiele języków. W trakcie otwartych spotkań ustawiają się do niej kolejki po autografy. Lecz pisarka nie … Continue reading "Halloween cz.2 “Marianne”"
pobierz 88.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Halloween cz.1 “Nosferatu”
Specjalny epizod na Halloween to pretekst do spotkania dawnych znajomych. W tym epizodzie Patryk i Jacek z dawnego podcastu „Sklepik z horrorami” opowiadają o pra-kinie grozy. Przygotujcie się na opowieść o niezwykłym filmie: „Nosferatu” Friedricha Murnaua.
pobierz 110.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #89 “To Serve Man”
Kanamici to rasa kosmiczna dalece przewyższająca ziemską. Wydaje się, że obcy znajdują się nie tylko na wyższym poziomie technologicznym, ale też duchowo, mentalnie górują nad Homo Sapiens. Kanamici nie prowadzą wojen. Nie interesują ich żadne konflikty i waśnie. Ich misją jest pomagać. W tym celu pojawiali się na Ziemi: chcąc służyć ludzkości. Dysponując wiedzą i … Continue reading "Epizod #89 “To Serve Man”"
pobierz 76.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek