Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2018-04-23 07:40:22
Audycji w katalogu: 92
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 23 godz. temu
Epizod #64 Will the Real Martian Please Stand Up
Marsjanin ukrywa się wśród Ziemian. Jest trudny do wykrycia i zidentyfikowania, ponieważ przyjął postać homo sapiens z drugiej połowy XX wieku. Marsjanin wygląda, zachowuje się i mówi jak człowiek. Jak więc odkryć jego prawdziwą tożsamość? Policja wie jedno: Marsjanin wmieszał się w grupę podróżujących autobusem do Bostonu. Gdzieś pośród pasażerów znajduje się kosmita. Organy ścigania … "Epizod #64 Will the Real Martian Please Stand Up"
pobierz 95.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Epizod #63 “The Mind and the Matter”
Archibald Beechcorft to permanentny samotnik. Mężczyzna pracuje w biurze, w centrum Nowego Jorku. Zewsząd otaczają go ludzie – prawdziwy tłum ludzi. Tego pan Beechcorft nie potrafi znieść. Nie może się przystosować. Nie wytrzymuje tłumu napierającego na niego w metrze. Nie znosi grzecznościowych pogawędek o niczym. Najlepiej dla niego, gdyby w jednej chwili wszyscy przedstawiciele homo … "Epizod #63 “The Mind and the Matter”"
pobierz 91.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Epizod #62 “Shadow Play”
Adam Weaver jak każdy skazany w świetle prawa na karę śmierci, jest przerażony. Mężczyzna uznany został winny morderstwa pierwszego stopnia i czeka w celi na egzekucję na krześle elektrycznym. W oczekiwaniu na ostateczność, Adama nachodzą uporczywe myśli. Zaczyna orientować się, iż pewne szczegóły wokół niego nie są spójne z rzeczywistością jaka go otacza… Mężczyzna ma … "Epizod #62 “Shadow Play”"
pobierz 91.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Epizod #61 “Silence”
Archie Tone ma szczerze dość przebywania w pobliżu Jamiego Tennysona. Obaj panowie należą do dystyngowanego klubu dżentelmenów, spotykających się przy kominku i popijających drogie alkohole. Archie chciałby zachować dotychczasowy spokój ducha: w spokoju czytać gazety, palić cygaro i nie słuchać ciągłej paplaniny Jamiego. Proponuje więc układ: jeśli Jamie zamilknie na rok, on wypłaci mu z … "Epizod #61 “Silence”"
pobierz 89.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Epizod #60 “The Rip Van Winkle Caper”
De Cruz to bandzior! Nie on sam… wraz z innymi przestępcami, którzy wchodzą w skład paczki, zaplanowali napad stulecia. Chcą obrabować ze złota słynny Fort Knox. Największy skarbiec USA. Napad się udaje i bandyci z wyładowaną po brzegi ciężarówką, kryją się w jednej z jaskiń, gdzieś na pustynnych rubieżach kraju. Chcą przeczekać, tak aby móc … "Epizod #60 “The Rip Van Winkle Caper”"
pobierz 117.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #59 “A Hundred Yards Over the Rim”
Christian Horn jest przywódcą osadników, przemijających niegościnne tereny Nowego Meksyku. Jest połowa XIX wieku, a życie na dzikim zachodzie to trudny, twardy kawał chleba, który często ciężko przełknąć. Horn nie tylko nie potrafi poprowadzić swoich ludzi do płynącej miodem i mlekiem odległej Kalifornii, ale również nie może zadbać o zdrowie swojego jedynego syna, którego trawi … "Epizod #59 “A Hundred Yards Over the Rim”"
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod specjalny #17 “Strefa czyta”
John Marlott to wytrwany policjant. I nawet to, że pracuje w najgorszej dzielnicy Londynu, nie wpływa na wydajność w jego pracy. Jest pierwsza połowa XIX wieku, a po ulicach Angielskiej stolicy grasuje domorosły chirurg, dokonujący makabrycznych operacji na swoich ofiarach. Marlott będzie musiał rozwiązać zagadkę tych bestialskich morderstw. Żeby dojść prawdy policjant zejdzie do piekielnych … "Epizod specjalny #17 “Strefa czyta”"
pobierz 113.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #58 “Log Distance Call”
Billy bardzo kocha swoją babcię. Pomimo tego, że babcia jest już leciwą i schorowaną staruszką, Billy chciałby spędzać z nią jak najwięcej czasu. Chłopiec przeżywa ogromny szok, gdy w jego urodziny babcia umiera. Wcześniej staruszka przekazuje Billemu zabawkowy, plastikowy telefon. To za pomocą tej niepozornej zabawki chłopiec spróbuje skontaktować z ze zmarła babcią… Rodzice Billego … "Epizod #58 “Log Distance Call”"
pobierz 102.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #57 “The Prime Mover”
Ace Larsen to ambitny nieudacznik. Choć u boku ma ukochaną dziewczynę, nie potrafi cieszyć się szczęściem i miłością. Wciąż próbuje wmówić sobie, że jego upragnione marzenie, czeka na niego w bliżej nieokreślonej przyszłości. Dopiero przyjaciel Ace’a; Jimbo pozwoli mu zrozumieć na czym polega prawdziwy sens życia. Zanim to jednak nastąpi, cała trójka: Ace, Jimbo i … "Epizod #57 “The Prime Mover”"
pobierz 97.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #56 “Static”
Ed Lindsay kocha radio. Dokładniej kocha złote czasy radia. Gdy nadawano lepszą muzykę, audycje były bardziej autentyczne, bo nadawane na żywo. Czas gdy nawet politycy na falach eteru mówili prawdę! Za tym tęskni Ed. Do tych chwil chciałby powrócić. Nikt z jego przyjaciół i bliskich nie podzielają tej chorobliwej tęsknoty za minioną epoką. Wszak wokół … "Epizod #56 “Static”"
pobierz 81.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Poza strefą – “Towarzystwo wilków”
Rosaleen ma kłopoty! Jej siostra zgineła w lesie, rozszarpana przez wilka. Jej babcia opowiada jej niejednoznaczne historie o tym co dzieje się w pobliżu wioski. Jej matka nie wierzy w bajki i mity dotyczące wilkołaków. Jej ojciec wybiera się z sąsiadami do lasu, aby ukatrupić zabójcę dziewczynki. Na domiar złego; Rosaleen nagabywana jest przez wioskowego … "Poza strefą – “Towarzystwo wilków”"
pobierz 99.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #55 “Mr. Dingle, the Strong”
Pan Dingle to sprzedawca odkurzaczy. Cichy, spokojny mężczyzna, starający się nie wchodzić nikomu w drogę. Idący przez życie ze spokojem z zwieszoną nisko głową. Pewnego dnia życie pana Dingle odmienia się, gdy staje się on obiektem kosmicznego eksperymentu. Przybywające na Ziemię, Marsjanie obdarzają tego niepozornego mężczyznę nadludzką siła. Pan Dingle, staje się Tytanem, Supermenem – … "Epizod #55 “Mr. Dingle, the Strong”"
pobierz 91.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #54 “The Odyssey of Flight 33”
Kapitan „Skipper” Farver to dowódca lotu numer 33. Lot jest niczym wyróżniającą się międzykontynentalną podróżą z Londynu do Nowego Jorku. Na pokładzie oprócz załogi znajdują się pasażerowie. Maszyna jest sprawna. Pogoda dopisuje. Tylko dlaczego samolot coraz bardziej przyspiesza… Niekontrolowana zmiana szybkości zbliża wszystkich obecnych w samolocie nie tylko do bariery dźwięku, ale też do bariery … "Epizod #54 “The Odyssey of Flight 33”"
pobierz 98.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod specjalny #16 “Strefa czyta”
Bohaterowie „Czarnego lustra” po raz kolejny zmierzą się z mrocznym losem. Nie ma dla nich ucieczki. Nie pomoże im wyrafinowana technologia. Nie mogą liczyć na pomoc bliskich. Nie mogą nawet ufać własnym zmysłom. Wszystko sprzysięgło się przeciw nim. Nadciąga czerń! Nie ma odwrotu. Jedyne co można zrobić to spojrzeć wprost w lustro. Rafał i Jacek … "Epizod specjalny #16 “Strefa czyta”"
pobierz 242.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #53 “Twenty Two”
Liz Powell się boi. Kobieta przebywa w szpitalu na obserwacji. Jest wodewilową aktorką, która ostatnimi czasy przeżywała załamanie nerwowe. Dlatego uznała, że musi poddać się leczeniu i ekspertyzie psychiatrycznej. Rokowania są dobre; Liz będzie mogła wkrótce opuścić szpital… jednak… pojawia się coś jeszcze. W trakcie pobytu, na obserwacji, każdej nocy kobieta ma powracający i ten … "Epizod #53 “Twenty Two”"
pobierz 92.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny świąteczny
Dzieci oglądają świąteczny epizod „Strefy mroku” pt. „The Night of the Meek”, a my; Emilia, Rafał i Jacek podsłuchujemy. Próbujemy w tym specjalnym, świątecznym epizodzie podcastu dowiedzieć się czy dzieciaki w XXI wieku przeżywają telewizję z lat 60-tych. Wsłuchujemy się w ich dowcipne uwagi i wzruszamy się gdy mówią o własnych świętach i rodzinie. Taki … "Epizod specjalny świąteczny"
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #52 “A Penny for Your Thoughts”
Hector B. Poole doznaje pewnego, specyficznego objawienia; odkrywa, że potrafi czytać w ludzkich umysłach. Poole jest pracownikiem jednego z banków – potencjalnie więc umiejętność odczytywania prawdziwych i ukrytych zamiarów klientów i pracowników może być bardzo przydatna. Okazuje się jednak szybko, że dar to przekleństwo. Poole nie potrafi filtrować wszystko co „słyszy”, nie wprowadzając się w … "Epizod #52 “A Penny for Your Thoughts”"
pobierz 84.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza strefą – “Głęboka czerwień”
Marcus Daly staje się przypadkowym świadkiem wyjątkowo brutalnego morderstwa. Daly jest co prawda pianistą, a nie detektywem, jednak postanawia na własną rękę poszukać sprawcy okropnego zabójstwa. Ścieżka jaką podąży zaczyna być coraz bardziej purpurowa… gębko purpurowa od krwi. Czy warto oglądać Giallo? Dlaczego Rafał budząc się nad ranem widzi biel, a nie czerwień? Jak Jacek … "Poza strefą – “Głęboka czerwień”"
pobierz 126.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #51 “The Invaders”
Samotna kobieta przeżywa niespodziewany najazd. Najeźdźcami są przybysze z obcej planety, wyposażeni w wysoce rozwiniętą technologię. Kobieta staje do nierównej walki w obronie swojego domostwa. Jaki będzie wynik starcia? Kto zostanie na polu walki, gdy opadnie kurz? Dla kogo należeć będzie zwycięstwo, a kto zbliży się do strefy mroku? W tym niezwykłym epizodzie nie wszystko … "Epizod #51 “The Invaders”"
pobierz 95.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #50 “The Whole Truth”
Harvey Hunnicut wie co robi! Właściwie w całym swoim zawodowym życiu był pewny swego. Hunnicut jest sprzedawcą używanych samochodów. Gdy kantuje ludzi, gdy naciąga prawidła i logikę zdarzeń, czuje się szczęśliwy. Niestety pewnego dnia, ten drobny handlarz trafia na nietypowego klienta; starszego dżentelmena, chcącego odsprzedać stary, zdezelowany samochód. Problem nie będzie polegał na okantowaniu starca, … "Epizod #50 “The Whole Truth”"
pobierz 92.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek