Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2019-02-21 05:25:07
Audycji w katalogu: 120
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
Epizod specjalny #25 “Strefa czyta”
„Strefa czyta”, a tym razem raczej przygląda się nietypowym zdarzeniom. Rafał i Jacek podążają szlakiem mordercy Gianni Versace, oraz zapętlają się w czasie wraz Nadią Vulvolokovą. Panowi omawiają dwa seriale „American Crime Story; Gianni Versace” i „Russin Doll”. Zastanawiają się jak dalece zmieniła się telewizyjna rozrywka. Zachwycają się poziomem inscenizacji w obu serialach. Chwalą aktorstwo, … "Epizod specjalny #25 “Strefa czyta”"
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Epizod #76 “Still Valley”
Sierżant Paradine bierze udział w rekonesansie, którego celem jest namierzenie oddziałów wroga. Jest rok 1863, trwa wojna secesyjna. Obie strony są wymęczone, trwającą od długiego czasu konfrontacją. Oficerowie i zwykli żółnierze zachodzą w głowę, jak uzyskać przewagę, pokonać drugą stronę i w efekcie zakończyć bratobójczy konflikt. Nieoczekiwanie sierżant Paradine zyska szanse na cudowne ocalenie swojej … "Epizod #76 “Still Valley”"
pobierz 64.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Epizod #75 “The Midnight Sun”
Norma jest malarką. Specjalizuje się w impresjonistycznych pejzażach miejskich. Ostatnio na jej płótnach dominuje jednak nie architektura, ale najbliższa gwiazda. Norma żyje w świecie w którym Ziemia zboczyła ze swojego odwiecznego kursu i zbliżyła się nazbyt w kierunku Słońca. Temperatura na powierzchni błękitnej planety stare rośnie. Wkrótce nie będzie można przeżyć stojąc na otwartej przestrzeni … "Epizod #75 “The Midnight Sun”"
pobierz 89.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #74 “Deaths Head Revisited”
Gunther Lutze opuścił Argentyny i pojawiał się na ojczystej ziemi, w jednym celu. Chce odnaleźć miejsce w którym pracował. Lutze to sentymentalista. Wspomina swoją młodość z rozrzewnieniem i nadzieją, że nie wszystkie ślady jego przeszłości się zatarły. Mężczyzna odwiedza Bawarię i pewne miejsce znajdujące się blisko Monachium. Z wielką radością Lutze odkrywa, że punk na … "Epizod #74 “Deaths Head Revisited”"
pobierz 98.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod #73 “It’s a Good Life”
Anthony to miły, inteligentny chłopiec. Jest kochany przez rodziców i lubiany przez sąsiadów. Zresztą, jakże miałoby być inaczej, skoro Anthony ma moc równą mitycznym bóstwom. Cokolwiek Anthony sobie wyobrazi, staje się natychmiast faktem dokonanym. Panuje on nad materią ożywioną i nieożywioną. Potrafi wpływać na pogodę i ludzki los. Jednym spojrzeniem może zmienić rzeczywistość. I jak … "Epizod #73 “It’s a Good Life”"
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poza strefą “Black Mirror -Bandersnatch”
Stefan to wyjątkowy nastolatek. Nie tylko jest ambitny i zdolny, ale ma konkretny cel. Stefan chcę własnoręcznie i w pojedynkę stworzyć grę komputerową na podstawie swojej ulubionej książki fantasy. Jest rok 1984, informatyka zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w kierunku pisania gier z różnymi ścieżkami wyboru. Projekt Stefana jest ambitny. Tym bardziej, że środowisko mu … "Poza strefą “Black Mirror -Bandersnatch”"
pobierz 89.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #72 “The Grave”
Conny Miller jest nie tylko rewolwerowcem, ale też łowcą głów. Swego czasu podjął się zadania, które jak się okazało go przerosło. Miał złapać pewnego rzezimieszka. Tropił bandytę miesiącami i gdy zdawało się, że dopnie swego, czekała go niemiła niespodzianka. Mieszkańcy niewielkiej osady – ci sami którzy go wynajęli – ubili złoczyńcę na własną rękę. Miller … "Epizod #72 “The Grave”"
pobierz 89.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod specjalny #24 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do świątecznego czytania i oglądania. Jak to zwykle bywa u tych panów będzie nieco mrocznie, ale i wzruszająco. Rafał poleci „Upiorną opowieść” Petera Strauba. Jacek opowie o nowej króciutkiej powieści Stephena Kinga pt. „Uniesienie”. Będzie jeszcze o „Kronikach marsjańskich” Raya Bradburego i nowej odsłonie świetnego serialu „Narcos”. To wszystko i kilka … "Epizod specjalny #24 “Strefa czyta”"
pobierz 117.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #71 “The Mirror”
Ramos Clemente ma za sobą ciężki czas. Właśnie skończyła się jego długo walka o władze. To on był liderem rewolucji, która przetoczyła się przez kraj. W trakcie obalono dyktatora i przywrócono władzę ludowi. Teraz to Clemente jest prawdziwym wyrazicielem głosu społeczeństwa… czyżby? Przywódca to samotny, ogarnięty manią prześladowczą człowiek. Nie może przestać myśleć o rzeczywistym … "Epizod #71 “The Mirror”"
pobierz 71.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epilog #70 “A Game of Pool”
Jessy Cardof to niezwykle ambitny człowiek. Jego największym marzenie jest zostać mistrzem w grze w bilard. Problem polega na tym, że nie może pokonać największego z championów; „Fat”….. Nie chodzi tu o brak chęci lub strach Jessego. Początkujący i pretendujący do roli mistrza sportowiec amator, nie może zmierzyć się z Fatsym, bo ten od wielu … "Epilog #70 “A Game of Pool”"
pobierz 77.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #69 “Passersby”
Konfederacki sierżant wraca z wojny do domu. Nie jest sam. Wokół niego są setki rannych żołnierzy, próbują również dotrzeć do celu. Tworzą nieprzerwany pochód zmęczonych, zatraconych w cierpieniu dusz. Ich pochód obserwuje z ganku, własnego domu pewna kobieta. Jest zrozpaczona, próbując wypatrzeć na zakurzonej drodze swojego męża. Wciąż ma nadzieje, że przeżył, że wróci do … "Epizod #69 “Passersby”"
pobierz 97.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny halloweenowy #03
W specjalnym; Halloween-owym epizodzie podcastu „Strefa mroku”, zaprosiliśmy gości z którymi rozmawiamy o kultowych horrorach. Kacper opowie o strachach, jakie przysporzyła mu historia rodzinna i dramat ludzi w zetknięciu z autentycznym złem. Patryk, wraz z Jackiem dywagować będą ogólnie na temat Kubricka, a szczególnie o jego wyczynach na polu kina grozy. Rafał i Jacek zachwycą … "Epizod specjalny halloweenowy #03"
pobierz 107.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny halloweenowy #02
W specjalnym; halloweenowym epizodzie podcastu „Strefa mroku”, zaprosiliśmy gości z którymi rozmawiamy o kultowych horrorach. Kacper opowie o strachach, jakie przysporzyła mu historia rodzinna i dramat ludzi w zetknięciu z autentycznym złem. Patryk, wraz z Jackiem dywagować będą ogólnie na temat Kubricka, a szczególnie o jego wyczynach na polu kina grozy. Rafał i Jacek zachwycą … "Epizod specjalny halloweenowy #02"
pobierz 34.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod specjalny halloweenowy #01
W specjalnym; halloweenowym epizodzie podcastu „Strefa mroku”, zaprosiliśmy gości z którymi rozmawiamy o kultowych horrorach. Kacper opowie o strachach, jakie przysporzyła mu historia rodzinna i dramat ludzi w zetknięciu z autentycznym złem. Patryk, wraz z Jackiem dywagować będą ogólnie na temat Kubricka, a szczególnie o jego wyczynach na polu kina grozy. Rafał i Jacek zachwycą … "Epizod specjalny halloweenowy #01"
pobierz 115.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #68 “The Shelter”
Doktor Bill Stockton obchodzi swoje urodziny w gronie przyjaciół i rodziny. Zabawa jest przednia, aż do momentu, gdy wszyscy słyszą złowieszczy komunikat radiowy. Według przekazu właśnie rozpoczęła się wojna, a rakiety balistyczne z ładunkami atomowymi, mkną w kierunku USA. To tylko kwestia czasu, aż śmiertelne pocisku spadną na ziemię. Biesiadnicy rozpierzchają się w popłochu, szukając … "Epizod #68 “The Shelter”"
pobierz 74.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #67 “Arrival”
Grant Sheckly jest wybitnym specjalistą, zajmującym się katastrofami lotniczymi, zaginięciami samolotów i wyjaśnianiem wszelkich zdarzeń awiacyjnych. Pewnego dnia Sheckly zostaje wezwany do wyjątkowo tajemniczej sprawy. Jeden z samolotów wylądował właśnie na lotnisku w Santa Monica, ale na jego pokładzie brak jest załogi i pasażerów. Gdzie się wszyscy podziali i jak samolot mógł sam, bezpiecznie wylądować … "Epizod #67 “Arrival”"
pobierz 65.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #67 “The Arrival”
Grant Sheckly jest wybitnym specjalistą, zajmującym się katastrofami lotniczymi, zaginięciami samolotów i wyjaśnianiem wszelkich zdarzeń awiacyjnych. Pewnego dnia Sheckly zostaje wezwany do wyjątkowo tajemniczej sprawy. Jeden z samolotów wylądował właśnie na lotnisku w Santa Monica, ale na jego pokładzie brak jest załogi i pasażerów. Gdzie się wszyscy podziali i jak samolot mógł sam, bezpiecznie wylądować … "Epizod #67 “The Arrival”"
pobierz 65.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #23 “Strefa czyta”
Jack Hill w pogoni za legendą swojego ojca, napisał coś, co nie tylko dorównało najlepszym powieściom Stephena Kinga, ale jak wszystko na to wskazuje przeskoczyło – przynajmniej te ostatnie dokonania króla horroru. Reporter pisma National Geographic Douglas Preston zostawił za sobą wygodny świat zachodniej cywilizacji i wybrał się do autentycznego jądra ciemności, które jak się … "Epizod specjalny #23 “Strefa czyta”"
pobierz 117.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #66 “Two”
Ona samotnie przemierza ruiny zniszczonego przed lata miasta, szukając pożywienia i schronienia. On pragnie jedynie spokoju i zapomnienia. Gdy natrafiają na siebie stają do odwiecznej, wytyczonej przez innych walki. Czy na zgliszczach świata warto wciąż toczyć śmiertelny bój? Czy człowiek to byt polityczny i społeczny? Czy raczej jest to istota czuła i wrażliwa, mogąca żyć … "Epizod #66 “Two”"
pobierz 104.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Epizod specjalny 22 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek zachęcają do wakacyjnego czytania! W specjalnym i ostatnim przed wakacyjną przerwą epizodzie podcastu „Strefa mroku”, panowie kontynuują serię „Strefa czyta”. Tym razem będzie mowa o nowej powieści mistrza horroru, oraz o książkach anglojęzycznych dotyczących historii telewizji amerykańskiej. Czy Stephen King się skończył? Czy istnieją jeszcze nieodkryte perły; seriale, filmy i seriale, które … "Epizod specjalny 22 “Strefa czyta”"
pobierz 114.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek