Strefa Mroku

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2020-09-30 18:20:02
Audycji w katalogu: 179
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Epizod #108 “Death Ship”
Kapitan Ross to dowódca kosmicznej wyprawy. Celem misji jest odkrycie nowej planety. Ziemia jest przeludniona i nie ma na niej miejsca dla ludzi. Zdeterminowani astronauci nie cofną się przed niczym i podejmą każde ryzyko żeby znaleźć nowy dom dla ludzkiej rasy. Czy rzeczywiście zrobią wszystko aby osiągnąć cel? Czy podróż przez bezkres kosmosu nie ujawni … Continue reading "Epizod #108 “Death Ship”"
pobierz 126.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Epizod #107 “Mute”
Ilse to młoda rezolutna dziewczynka. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się inna od dzieci z sąsiedztwa. Jest bystra, ciekawa świata, wrażliwa i nieco samotna. Ilse skrywa jednak tajemnicę. Pewne ukryte piętno, które jest dziedzictwem jej rodziców. Dziewczynka wbrew swej woli, a nawet świadomości stała się częścią eksperymentu, który wykształcił w niej pewną niezwykłą cechę. … Continue reading "Epizod #107 “Mute”"
pobierz 114.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Poza strefą #37 “Pojedynek na szosie” (1971)
W specjalnym, powakacyjnym podkaście „Poza strefą” Rafał i Jacek omawiają film Stevena Spielberga do scenariusza Richarda Mathesona pt. „Pojedynek na szosie”. Panowie zabiorą się wraz z mieszczuchem o imieniu David Mann na dziką samochodową przejażdżkę. Będą pościgi, dużo niebezpiecznych kaskaderskich wyczynów i groza w palącym słońcu. Dlaczego ten wczesnym film mistrza akcji i sensacji tak … Continue reading "Poza strefą #37 “Pojedynek na szosie” (1971)"
pobierz 146.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Poza strefą #36 “Bitwa o planetę małp” (1973)
Cezar będąc liderem mówiących małp staje przed ostatecznym wyzwaniem. Musi sprostać przepowiedni mówiącej, że małpy nie tylko zdominują planetę, ale też uczynią z ludzi niewolników. Czy taką drogę dla swojej rasy wybierze Cezar? Czy może pomny na los jaki spotkał jego rodziców spróbuje przeciwstawić się mrocznemu fatum? Cokolwiek postanowi i zarządzi będzie musiał zmierzyć się … Continue reading "Poza strefą #36 “Bitwa o planetę małp” (1973)"
pobierz 167.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Poza strefą #35 “Podbój planety małp” (1972)
Cezar – potomek mówiących małp – staje na czele rewolty przeciw ludziom. Małpy zniewolone i przymuszone do upokarzającej pracy podejmują wezwanie Cezara. Ludzie nie oddadzą jednak władzy nad planetą poprzez rokowania i dyplomację. Z całą bezwzględnością ruszą przeciw małpom. Walka będzie brutalna i zaciekła. Czy przepowiednia o planecie małp się ziści? Czy ludzie i mówiące … Continue reading "Poza strefą #35 “Podbój planety małp” (1972)"
pobierz 173.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Poza strefą #34 “Ucieczka z planety małp” (1971)
Cornelius i Zira w niezwykłych okolicznościach trafiają na Ziemię w roku 1973. Para szympansów zadziwia świat swoją inteligencją, poczuciem humoru i znajomością przyszłości ludzkiej rasy. Prezydent Stanów Zjednoczonych otoczony gronem doradców musi się poważnie zastanowić jak chronić parę mówiących małp. Są bowiem wpływowi dygnitarze, których celem jest zabicie przybyszów z przyszłości. Cornelius i Zira stanowią … Continue reading "Poza strefą #34 “Ucieczka z planety małp” (1971)"
pobierz 168.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #106 “He’s Alive”
Zły duch zagłady, zniszczenia i niewyobrażalnego cierpienia kroczy w ślad za młodym amerykańskim nazistą o imieniu Peter Vollmer. Chłopak ogarnięty obsesją panowania nad tłumem stara się zrobić wszystko aby zostać liderem skrajnej partii politycznej. Vollmer jest ambitny i ta ambicja nie pozwala mu panować nad agresją, strachem i zagubieniem. Do czego doprowadzi go droga na … Continue reading "Epizod #106 “He’s Alive”"
pobierz 207.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza strefą #33 “W podziemiach planety małp” (1970)
Taylor i Nowa po odkryciu tajemnicy Planety Małp podróżują w głąb strefy zakazanej. Na swojej drodze spotykają dziwne zjawiska: groźne wyładowania elektryczne i sugestywne miraże. Taylor zdeterminowany aby ostatecznie odkryć wszystkie sekrety planety schodzi do podziemi. Nowa tymczasem poznaje astronautę z innej wyprawy kosmicznej o imieniu Brent. Razem wyruszają na poszukiwania Taylora. Małpy zbroją się … Continue reading "Poza strefą #33 “W podziemiach planety małp” (1970)"
pobierz 188.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza strefą #32 “Planeta małp” (1968)
Taylor to astronauta i kapitan wyprawy kosmicznej. Po przymusowam lądowaniu wraz z dwoma członkami załogi odkrywa nową, nieznaną planetę. Pozornie pozbawiona życia i niegościnna kraina ukazuje przed astronautami niezwykłą tajemnicę. Rafał i Jacek zapraszają słuchaczy “Strefy mroku” w epicką podróż po Planecie Małp. W tym najdłuższym – do tej pory – cyklu panowie omówią całą … Continue reading "Poza strefą #32 “Planeta małp” (1968)"
pobierz 272.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #105 “Valley of the Shadow”
Philip Redfield to pisarz w podróży. Wraz ze swoim psem przemierza wiejskie, mało uczęszczane drogi. Gdy samochód Redfielda zatrzymuje się na niewielkiej stacji paliw pies w pogoni za miejscowym kotem znika… i to dosłownie. Wkrótce pisarz odkrywa, że w miasteczku dzieją się jeszcze dziwniejsze rzeczy. Redfield natrafia na niewidzialną barierę, pojawiający się znikąd przedmioty, a … Continue reading "Epizod #105 “Valley of the Shadow”"
pobierz 132.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #104 “The Thirty Fathom Grave”
Chief Bell odbywa służbę na amerykańskim niszczycielu. Okręt patrolujący obszar wokół wyspy Guadalcanal właśnie odebrał tajemniczy sygnał wprost z dna oceanu. Zaniepokojony kapitan rozpoczyna akcję ratunkową. Wkrótce okazuje się, że dziwne stukanie związane jest z zatopionym i leżącym tuż pod niszczycielem okrętem podwodnym. Czy ktoś z podwodniaków ocalał? Do jakiego kraju należała feralna łódź podwodna? … Continue reading "Epizod #104 “The Thirty Fathom Grave”"
pobierz 114.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #103 “In His Image”
Alana Talbota mimo, że ma obok siebie oddaną, kochająca narzeczoną trapią poważne problemy. Mężczyzna cierpi na dziwną przypadłość: potężne uderzenia ataków bólu głowy, połączone z dziwnymi omami wizualno-akustycznymi. W trakcie owych mało przyjemnych stanów Alan zamienia się agresywnego, pełnego zbrodniczych skłonności człowieka. Bieda osobie, która znajduje się w tym czasie w bliskim sąsiedztwie Alana. Nie … Continue reading "Epizod #103 “In His Image”"
pobierz 185.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #Wstęp do 4 sezonu
W specjalnym epizodzie podcastu “Strefa Mroku” Rafał i Jacek przybliżają kulisy powstawania 4 sezonu serialu Roda Serlinga. Nakreślają szerszy kontekst opisując co wydarzyło w USA w roku 1963. Wspominają ważne zdarzenia polityczne, tło społeczne i mówią jak zwykle o pop-kulturze. Miłego odsłuchu! 
pobierz 90.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”
Nad Uralem rozciąga się mgła zapomnienia skrywająca jedną z najokropniejszych tajemnic w historii XX wiecznego alpinizmu. Młodzi studenci politechniki i pracownicy tajnych zakładów atomowych wybierając się pewnego mroźnego stycznia roku 1959 na wyprawę nie zdawali sobie sprawę, że w górach spotka ich groza zagrażająca ich życiu. Co lub kto doprowadziło do tragedii? Dlaczego po tylu … Continue reading "Epizod specjalny #26 “Strefa czyta”"
pobierz 186.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod Specjalny #Podsumowanie 3 sezonu “Strefy mroku”
Rafał, Żarłok i Jacek wspólnie podsumowują 3 sezon oryginalnej serii Roda Serlinga „Strefa Mroku”. Panowie wyjawiają, które – według nich – epizody były najlepsze i subiektywnie uzasadniają dlaczego. Spierają się przy tym, dyskutują i dobrze się bawią. Tworząc „Strefę mroku” w pigułce, spis najlepszych odcinki według strefowiczów! Zapraszamy do odsłuchu! 
pobierz 222.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod specjalny „Garry Moore Show” i „Tell it to Groucho” (1961-62)
Specjalny epizod „Strefy mroku” przynosi wgląd w amerykańską telewizję i programy rozrywkowe z lat sześćdziesiątych XX wieku. Razem z Rodem Serlingiem przeniesiemy się na plan zdjęciowy do „Garry Moore Show” i „Tell it to Groucho”. Zabawa, emocje i wzruszenie gwarantowane. Co ma wspólnego ordynarny komar z szalonym naukowcem? Dlaczego Groucho Marx wypytuje kelnera o jego … Continue reading "Epizod specjalny „Garry Moore Show” i „Tell it to Groucho” (1961-62)"
pobierz 158.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #102 “The Changing of the Guard”
Profesor Ellis Fowler to belfer starej daty. Swoje zajęcia prowadzi nieprzerwanie od 51 lat. W tym czasie spod jego skrzydeł wyszło wielu młodych studentów, którym Fowler zaszczepił miłość do literatury pięknej. Przyszedł jednak taki czas – tuż przed jednymi ze świąt Bożego Narodzenia – gdy stary dydaktyk stracił nadzieję i celowość swojej misji.  Fowler poproszony … Continue reading "Epizod #102 “The Changing of the Guard”"
pobierz 168.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Poza strefą “Przedwczesny pogrzeb” (1962)
Guy Carell ogarnięty jest obsesją śmierci… przedwczesnej śmierci. Mężczyzna mimo, że jest bogaczem posiadającym ogromną posiadłość, nie potrafi wyzbyć się powracającej myśli o tym, że zostanie pogrzebany żywcem. Carell cierpi na dziwną przypadłość; często mdleje i pozostaje w stanie zawieszenia między snem, a jawą. Śni o swoim pogrzebie. O tym jak jego ciało składane jest … Continue reading "Poza strefą “Przedwczesny pogrzeb” (1962)"
pobierz 226.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #101 “Cavender is coming”
Cavender to anioł stróż drugiej lub nawet trzeciej kategorii. W raju wszyscy wiedzą, że nie przykłada się zbytnio do pracy. Woli imprezować, palić cygara i godzinami dyskutować i żartować. Taki to właśnie jest anioł Cavender. Dochodzi do tego, że szefostwo ma dość pobłażania i patrzenia przez palce na rozliczne objawy braku profesjonalizmu anioła. Przełożony Cavendera … Continue reading "Epizod #101 “Cavender is coming”"
pobierz 112.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Epizod #100 “I Sing the Body Electric”
Anne, Karen i Tom Rogers są rodzeństwem i półsierotami. Są wciąż dziećmi i opiekę nad nimi sprawuje ojciec, wdowiec; pan Georg Rogers. Głowa rodziny zdaje sobie sprawę, że wychowanie trójki dzieci nie jest prostym zadaniem. Postanawia więc poszukać pomocy. Pan Rogers odnajduje ogłoszenie w prasie, które anonsuje nowy rodzaj kompkelsoweij pomocy: elektroniczny twór do złudzenia … Continue reading "Epizod #100 “I Sing the Body Electric”"
pobierz 154.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek