Finanse Bardzo Osobiste

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Finanse bardzo osobiste to podcast o zdrowym i sensownym podejściu do życia i pieniędzy. Mówimy w nim o gospodarowaniu pieniędzmi w taki sposób, aby pomagały w czynieniu dobra, spełnianiu marzeń i jeszcze lepszym wykorzystaniu naszego potencjału.
Data dodania: 2016-07-10 18:14:25
Data aktualizacji: 2021-01-15 15:20:07
Audycji w katalogu: 140
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
FBO 137: Moje cele na 2021 i o czym będzie kolejna książka?
Końcówka starego roku i początek nowego to dla mnie okres, w którym staram się sumiennie podsumować wszystkie lekcje zebrane w ciągu poprzednich 12 miesięcy i przede wszystkim poszukać odpowiedzi na pytanie, co mogę zrobić, aby Nowy Rok był jeszcze lepszy. W dzisiejszym artykule podzielę się z Tobą moimi celami na 2021 rok i zdradzę, o […] The post Moje cele na 2021 i o czym będzie kolejna książka? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 22.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
FBO 135: Jak skutecznie działać w nowym roku – wywiad z Jackiem Kłosińskim
Kolejny rok, a Twoje cele stoją w miejscu? Masz już dość złotych rad i cudzych systemów produktywności, które nigdzie nie prowadzą? Mam dobrą wiadomość – wcale nie musisz planować i działać tak jak inni. Najlepsze rezultaty osiągniesz, dobierając narzędzia i metody do swoich upodobań i preferencji. A pomoże Ci w tym Jacek Kłosiński.  Jacek jest […] The post Jak skutecznie działać w nowym roku – wywiad z Jackiem Kłosińskim appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 61.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
FBO 135: Podsumowanie 2020. Zdecyduj, co powstanie w roku 2021!
To ostatnia publikacja w 2020 roku. Z tej okazji chciałbym pokazać Wam kilka statystyk i przede wszystkim zaprosić do wspólnego decydowania, jakie treści zagoszczą na łamach FBO w roku 2021. Nie ma co kryć – epidemia Covid-19 sprawiła, że to był przedziwny rok. Mam wielką nadzieję, że ominęły Was przykre doświadczenia związane z wirusem i […] The post Podsumowanie 2020. Zdecyduj, co powstanie w roku 2021! appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
FBO 134: Ranking IKZE 2020. Które IKZE najlepsze dla Ciebie?
Które IKZE wybrałem dla siebie? Czym się kierować przy wyborze własnego IKZE? Jak wygląda ranking IKZE dostępnych w domach maklerskich, bankach i TFI? Co możesz zrobić, jeśli chcesz wykorzystać swój limit IKZE przed końcem 2020 roku, ale nie masz już czasu na analizy?  Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym artykule, wraz z zestawieniem ofert […] The post Ranking IKZE 2020. Które IKZE najlepsze dla Ciebie? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
FBO 133: Dni darmowej dostawy i posłuchaj fragmentu „Finansowej Fortecy”
Czy „Finansowa Forteca” to dobry pomysł na prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego? Przekonaj się sam, poznając ją bliżej! Obejrzyj krótki film, w którym czytam fragmenty książki i pokazuję Fortecę od środka.  Dzisiejszym wpisem chciałem Wam tylko przypomnieć, że w sklepie „Finansowej Fortecy” na chwilę rozgościł się Mikołaj. Zupełnie za darmo dostarcza na terenie Polski […] The post Dni darmowej dostawy i posłuchaj fragmentu „Finansowej Fortecy”. appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
FBO 132: Wszystko o IKZE
Za chwilę bezpowrotnie przepadnie Ci ulga podatkowa w wysokości nawet 2007 zł. Jeśli nie wykorzystasz tegorocznego limitu wpłat na IKZE przepadnie on raz na zawsze. Do tej pory sam nie korzystałem z IKZE, ale postanowiłem wreszcie to zmienić. Co mnie przekonało? Konkretne liczby. Dzięki załączonemu w tym artykule kalkulatorowi możesz łatwo sprawdzić, czy również Tobie […] The post Wszystko o IKZE + KALKULATOR opłacalności appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 131: Finanse osobiste według Kena i Barbie
Młodzi, zdolni i pracowici. Zarabiają przyzwoicie, mieszkają w dobrych dzielnicach i wożą się po mieście świetnymi samochodami. Oto Ken i Barbie. Patrząc na nich, możesz pomyśleć, że mają życie jak z bajki. Kiedy jednak wyjdziesz poza ich media społecznościowe i zajrzysz pod plastikową fasadę, okazuje się, że na ten cały luksus tak naprawdę ich nie [...] The post Finanse osobiste według Kena i Barbie appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 130: Nie chce Ci się działać? To poznaj tę historię!
Platon powiedział kiedyś: „Bądź życzliwy, ponieważ każdy, kogo spotykasz, toczy ciężką bitwę”. Niektóre bitwy są prostsze, inne trudniejsze, a jeszcze inne są tak trudne, że wiele osób na samą myśl o nich rzuciłoby rękawice. Właśnie o takiej bitwie opowiada mój gość – Marcin Świerczyński.  Marcin jest z zawodu programistą i architektem oprogramowania. Od 8 lat [...] The post Nie chce Ci się działać? To poznaj tę historię! appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 129: Które ETF-y do portfela długoterminowego?
245 000 zł – za taką kwotę do końca roku kupię ETF-y inwestujące w akcje. W tym artykule opowiem, które trafią do mojego portfela długoterminowego. Uzasadnię, dlaczego je wybrałem oraz wyjaśnię, w jaki sposób będę je nabywać. Pokażę też, jak inwestuję w ETF-y w ramach „małego portfela” o wartości 10 000 zł. Przygotuj się na [...] The post Które ETF-y do portfela długoterminowego? [FFP05] appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 39.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 128: Finanse osobiste bez budżetu? Jasne, że tak!
Nie ma co ukrywać – zdecydowana większość osób nie prowadzi budżetu domowego i raczej nie będzie tego robić. Jeżeli na słowo „budżet” dostajesz mdłości, ale mimo wszystko chcesz dbać o finanse – to świetnie! Pokażę Ci, jak to zrobić bez prowadzenia szczegółowego budżetu. Powodów nieprowadzenia budżetu może być wiele: brak czasu, brak chęci, brak wiedzy, [...] The post Finanse osobiste bez budżetu? Jasne, że tak! appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 13.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 127: Cena złota – czy to się jeszcze opłaca? [FFP04]
Czy przy obecnych cenach złota warto jeszcze w nie inwestować? A jeśli tak – to w jaki sposób? Kupując złoto fizyczne, czy może instrumenty finansowe oparte na złocie? W tym wpisie porównuję obie możliwości, żeby wybrać tę, która najbardziej się opłaca.  Ten wpis jest częścią cyklu Finansowa Forteca w praktyce. Pokazuję w nim dwa równoległe [...] The post Cena złota – czy to się jeszcze opłaca? [FFP04] appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 126: Czy Polska zbankrutuje?
W jakim stanie tak naprawdę są finanse naszego kraju? Bardzo dużo czasu na moim blogu poświęcam rozmowom o tym, w jakim stanie są Wasze budżety. Zadajecie mi dużo pytań o to, co może się stać z finansami publicznymi naszego kraju, skoro Polska tak szybko się zadłuża. Dziś wraz z moim gościem – Sławomirem Dudkiem – [...] The post Czy Polska zbankrutuje? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 81.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 125: Dlaczego wydajemy pieniądze na bzdury?
Bez kontrolowania wydatków nawet najlepszy plan finansowy weźmie w łeb. Nie ma pieniędzy, których nie da się przepuścić – dlatego nie wolno nam tracić czujności. Nie chodzi o to, aby wycinać wydatki do kości. Chodzi o to, aby świadomie decydować, czy chcemy sfinansować nasze marzenia, czy – pod wpływem marketingowych sztuczek – zapełnić piwnicę kurzącymi [...] The post Dlaczego wydajemy pieniądze na bzdury? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 21.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 124: W co inwestować małe kwoty?
“Nie musisz być bogatym, aby inwestować. Musisz inwestować, aby być bogatym.” Choć nie pamiętam autora tych zdań, wywarły one na mnie duże wrażenie. Sprawa wydawała się prosta: wystarczy wybrać jakiś produkt inwestycyjny, złożyć stałe zlecenie i zapomnieć o nim na długie lata. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Dziś podzielę się z Wami moim aktualnym podejściem [...] The post W co inwestować małe kwoty? [FFP03] appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 41.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 123: Jak zostać bogatym? Gotowa mapa i wzory
Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak zostać bogatym? Gdy jedni uciekają się do tanich sztuczek, inni stosują metafizyczne „prawa przyciągania pieniędzy”. A ja chciałbym dziś zaproponować podejście bardziej racjonalne. Pokażę Ci mapę prowadzącą do bogactwa oraz proste wzory matematyczne, które podpowiedzą, czy kiedyś będziesz bogaty, czy biedny. Dla wielu osób temat finansów jest nudny [...] The post Jak zostać bogatym? Gotowa mapa i wzory appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 36.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 122: Obligacje skarbowe - czy nadal warto?
Jeśli inwestujesz w obligacje skarbowe, na pewno stracisz. Obligacje indeksowane inflacją, nie chronią przed nią, zaś inne przyniosą ogromne straty. Szczególnie że Polska za jakiś czas zbankrutuje… To tylko wybrane opinie z komentarzy pod artykułami na temat obligacji skarbowych. Ponieważ ostatnio otrzymuję od Was bardzo dużo pytań o obligacje skarbowe – podzielę się dzisiaj moją [...] The post Obligacje skarbowe – czy nadal warto? [FFP02] appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 121: Jak zbudować dobrą strategię inwestycyjną?
Jeśli nie masz strategii inwestycyjnej, to nawet nie bierz się za inwestowanie. Lepiej niech Twoje środki podgryza lekko inflacja, niż gdyby straty z naiwnych inwestycji miały Cię pozbawić większości oszczędności. Nie masz czasu na zaplanowanie swojej strategii i mimo wszystko chcesz pomnażać pieniądze? Jeżeli tak, to w zasadzie od razu możesz się z nimi pożegnać! [...] The post Jak zbudować dobrą strategię inwestycyjną? – początek cyklu appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 120: Ile dni wolności możesz sobie kupić?
Wielu osobom oszczędzanie i odkładanie pieniędzy kojarzy się z czymś nieprzyjemnym i trudnym. Często patrzą na ten proces jak na ograniczanie się i pasmo wyrzeczeń. Właśnie z tego powodu zabierają się do planowania własnych finansów jak pies do jeża. Ja patrzę jednak na proces odkładania pieniędzy zupełnie inaczej… Weź do ręki 200 złotych. Albo wyobraź [...] The post Ile dni wolności możesz sobie kupić? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
FBO 119: „Finansowa Forteca". Odpowiadam na pytania o najnowszą książkę
Jak pewnie wiesz, niedawno ruszyła przedsprzedaż mojej najnowszej książki „Finansowa Forteca”. Wszystkie wysiłki koncentruję teraz na jej wydaniu, a w dzisiejszym wpisie odpowiadam na pytania dotyczące książki, które do mnie przesyłacie 
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
FBO 118: Finansowa Forteca gotowa. Co dalej?
Oprocentowanie lokat szura po dnie, a inflacja podgryza nasze pieniądze. Przydałoby się je zainwestować, ale… To wcale nie takie proste. Brak wiedzy, brak czasu, obawa przed instrumentami finansowymi, wykluczające się opinie ekspertów – trudno się przedrzeć przez tę inwestycyjną dżunglę. Jednak w życiu wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się łatwe. Zacznijmy jednak od tego, że dla [...] The post Odwiedź Finansową Fortecę i zobacz, co będzie dalej appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 9.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek