Finanse Bardzo Osobiste

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Finanse bardzo osobiste to podcast o zdrowym i sensownym podejściu do życia i pieniędzy. Mówimy w nim o gospodarowaniu pieniędzmi w taki sposób, aby pomagały w czynieniu dobra, spełnianiu marzeń i jeszcze lepszym wykorzystaniu naszego potencjału.
Data dodania: 2016-07-10 18:14:25
Data aktualizacji: 2017-11-23 17:30:21
Audycji w katalogu: 44
Stan: Aktywny :-)
opublikowany ponad miesiąc temu
FBO 044: Etat, własna działalność i wreszcie 24 mln zł przychodów. Jak to się robi? – Piotr Bucki z J-LABS
Zaczynał na etacie w korporacji, potem był typowym mikro-przedsiębiorcą, aż stopniowo jego działalność zmieniła się w firmę, która dziś zatrudnia 200 osób i generuje przychody na poziomie 24 mln zł rocznie. Doszedł do tego w wieku 38 lat, realizując konsekwentnie prosty pomysł. Jak wygląda droga z etatu, przez własną działalność, aż do własnej mini-korporacji? Właśnie The post FBO 044: Etat, własna działalność i wreszcie 24 mln zł przychodów. Jak to się robi? – Piotr Bucki z J-LABS appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 043: Kredyt hipoteczny krok po kroku – pytania i odpowiedzi
Koszty kredytu hipotecznego to kilkaset tysięcy złotych. Błędy przy podejmowaniu decyzji o takim znaczeniu mogą zaprzepaścić całe lata oszczędzania, wyrzeczeń, odkładania małych kwot, robienia budżetów domowych, itp. Posiadasz wystarczającą wiedzę, by taką decyzję podjąć świadomie, czy zamykasz oczy i wykonujesz „skok wiary” – licząc na to, że pośrednik na bankowej prowizji, którego poznałeś kilka dni The post FBO 043: Kredyt hipoteczny krok po kroku – pytania i odpowiedzi appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 37.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 042: Jak skutecznie budować markę eksperta? – Marek Jankowski z Małej Wielkiej Firmy
Być może wcale się tak nie czujecie – ale dzięki pracy i zdobytemu doświadczeniu –  wielu z Was jest prawdziwymi ekspertami w swoich dziedzinach. Niestety – jeśli swoją ogromną wiedzę trzymacie tylko dla siebie – nikt nigdy się o niej nie dowie. A szkoda! Dzieląc się wiedzą możecie skutecznie pomagać innym, ale również skutecznie pomagać The post FBO 042: Jak skutecznie budować markę eksperta? – Marek Jankowski z Małej Wielkiej Firmy appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 041: Co robi HEADHUNTER i jak dać mu się złapać?
Ech, przydałoby się trochę więcej pieniędzy… I może jeszcze więcej ciekawych wyzwań… Jak długo będziesz jeszcze pracować w tym samym miejscu? Niby jest fajnie, bo znasz całą firmę na wylot i wszystko już robisz niemal automatycznie, lecz przecież zmiana oznacza rozwój. Siedzisz sobie spokojnie w pracy skupiony na swoich dobrze znanych zadaniach, gdy nagle odzywa się telefon. The post FBO 041: Co robi HEADHUNTER i jak dać mu się złapać? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 040: Program Wsparcia Zadłużonych – co czuje dłużnik i jak psycholodzy pomagają w walce z długami?
Długi to ogromny ciężar. To kamień u szyi, kula u nogi, ciągnący nas w dół balast, to betonowe koło ratunkowe. Dawno temu wypowiedziałem wojnę długom i cały czas staram się konsekwentnie docierać do jak największej liczby osób z jednoznacznym przesłaniem: życie na kredyt to fatalna i bardzo głupia decyzja finansowa! Dziś poznacie człowieka, który ma ogromne zasługi The post FBO 040: Program Wsparcia Zadłużonych – co czuje dłużnik i jak psycholodzy pomagają w walce z długami? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 59.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
FBO 039 Finansowe Q&A ze słonecznej Toskanii
Dzisiaj mam dla Was bardzo ciekawy odcinek. Po pierwsze – odpowiadam w nim na pytania, które zadaliście na Facebooku. Po drugie – poniższe zdjęcie nie kłamie – ten odcinek powstawał w szafie
pobierz 37.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
FBO 038: Doradca finansowy ze sztuczną inteligencją? – rozmowa o uczeniu maszynowym z Vladimirem Alekseichenko
Sztuczna inteligencja, deep learning, uczenie maszynowe – to jeden z najbardziej rozbudzających wyobraźnię tematów ostatnich lat. Ogromne postępy, jakie dokonują się na tym polu, już wkrótce zaowocują prawdziwą rewolucją w wielu obszarach naszego życia – w tym oczywiście w obszarze naszych finansów. Dlatego dziś gościem FBO jest Vladimir Alekseichenko – człowiek, który zawodowo zajmuje się The post FBO 038: Doradca finansowy ze sztuczną inteligencją? – rozmowa o uczeniu maszynowym z Vladimirem Alekseichenko appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 47.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
FBO 037: Jak przekuć porażkę w ogromny, zawodowy sukces?
Wyobraź sobie, że ciężko pracujesz, rozwijasz się, angażujesz w swoją pracę, robisz wszystko, by pracodawca był z Ciebie zadowolony. Pewnego dnia przychodzisz jednak do pracy i… dowiadujesz się, że Twoje stanowisko zostało zlikwidowane, a dla Ciebie nie ma już miejsca w firmie. Nie masz żadnych oszczędności i niemal z dnia na dzień zostajesz na lodzie. The post FBO 037: Jak przekuć porażkę w ogromny, zawodowy sukces? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 38.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
FBO 36: Jak zbudować osobistą markę premium? – rozmowa z Joanną Malinowską-Parzydło, założycielką Personal Brand Institiute
Czy nam się to podoba, czy nie, każdy z nas posiada markę osobistą. A w zasadzie – jak mówi mój dzisiejszy gość – każdy z nas „jest marką”. Partnerzy, pracodawcy, przyjaciele, znajomi i nieznajomi – wszyscy odbierają nas w określony sposób, w zależności od tego, jaka jest ta nasza marka. Jeśli mądrze o nią zadbamy, The post FBO 36: Jak zbudować osobistą markę premium? – rozmowa z Joanną Malinowską-Parzydło, założycielką Personal Brand Institiute appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 46.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
FBO 035: 10 życiowych porad od 40-latka. Mój urodzinowy podcast dla Ciebie :)
Dziś krótka lista życiowych porad od 40-latka – czyli ode mnie. Wprawdzie urodziny obchodziłem w ubiegłą niedzielę, 12. lutego, ale dopiero dziś doszedłem do siebie na tyle, by nagrać ten podcastu
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
FBO 034: Czerwona teczka – czyli co zrobić, aby po śmierci pieniądze zostały w rodzinie?
Na uśpionych rachunkach bankowych zalegają miliardy złotych, które są tam wyłącznie dlatego, że spadkobiercy o nich nie wiedzą. Bardzo często w rodzinie tylko jedna osoba ma wiedzę, gdzie są wszystkie rachunki bankowe, polisy, fundusze, rachunki maklerskie, OFE, IKE, dokumenty firmy itp. Jeśli takiej osoby zabraknie, spadkobiercy nie mają pojęcia, co robić. Odszukanie wszystkich aktywów, dokumentów The post FBO 034: Czerwona teczka – czyli co zrobić, aby po śmierci pieniądze zostały w rodzinie? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
FBO 033: Jak przygotować dobry plan dnia?
Każdy z nas ma tyle samo czasu: 24 godziny na dobę. Jak wykorzystać nasz czas w taki sposób, aby skutecznie realizować cele i marzenia, a jednocześnie mieć fajne, ciekawe i szczęśliwe życie? Słuchając historii o tym, jak innym się dobrze układa, jak realizują swoje cele i marzenia, jak osiągają kolejne sukcesy, zwyczajnie trochę im… zazdrościmy. The post FBO 033: Jak przygotować dobry plan dnia? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 032: 80 tysięcy w 20 miesięcy! Zwycięska walka z długami i…zaręczyny :)
W 2014 r. Piotr tkwił po szyję w długach w kwocie 80 000 zł. W styczniu 2015 napisał do mnie, że ma tego dość, że jest tym zmęczony, i że po lekturze mojej książki Jak zadbać o własne finanse? wie wreszcie, co musi zrobić. Przez 20 długich miesięcy walczył z długami, wykopując je jeden po The post FBO 032: 80 tysięcy w 20 miesięcy! Zwycięska walka z długami i…zaręczyny :) appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 031: Muzyka, sport, optymizm i finanse – cztery oblicza Mezo
Dzisiaj mam dla Was chyba najbardziej optymistyczny i najbardziej energetyzujący odcinek podcastu, jaki dotąd nagrałem. Dwa miesiące temu otrzymałem od mojego dzisiejszego gościa takiego SMS-a: Hej Marcin! Właśnie spłaciłem swój kredyt hipoteczny… Miałem z nim być jeszcze 21 lat, ale postanowiłem się go pozbyć i czuję się dziś nieco lżej
pobierz 30.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 030: Niech moc będzie z Tobą! Jacek Walkiewicz gościem FBO.
Podcast Finanse bardzo osobiste to audycja o zdrowym i sensownym podejściu do życia i pieniędzy. A nasz dzisiejszy gość - Jacek Walkiewicz - jak mało kto potrafi opowiadać o mądrym podejściu do życia oraz inspirować do odważnego działania. Zapraszam Was bardzo serdecznie do wysłuchania 30. odcinka podcastu FBO. Niemal dokładnie dwa lata temu, w czasie mojego pobytu w Indiach, opublikowałem artykuł pt. Co warto, a co się opłaca? Zapowiedziałem w nim, że wkrótce rozpocznę nagrywanie podcastów, a w ramach inspiracji zamieściłem tam również wykład Jacka Walkiewicza pt.: Pełna moc możliwości. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji tego obejrzeć, zdecydowanie nadszedł czas, aby dołączyć do 1,9 mln widzów i nadrobić tę zaległość ;) Przekonaj się sam, że warto: Jacek Walkiewicz to psycholog i członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Od dwudziestu lat aktywnie uczestniczy w rozwoju edukacji dorosłych. Autor programów szkoleniowych i wykładów dla ponad 300 firm. Ceniony za wiedzę merytoryczną i inspirujący, narracyjny, pełen humoru sposób prowadzenia spotkań. Autor książek Pełna MOC życia i Pełna MOC możliwości. Ta ostatnia została nagrodzona w konkursie miesięcznika Charaktery (nagroda Teofrasta) za najpopularniejszą książkę psychologiczną napisaną w 2013 roku. Właściciel autorskiej księgarni „Pełna MOC słów” na ul. Chmielnej 10 w Warszawie. Prywatnie żonaty (żona Monika), ojciec czwórki dzieci, pasjonat turystyki kempingowej. W 30. odcinku podcastu FBO usłyszysz m.in.: Jak wyglądało życie naszego gościa przed eksplozją popularności? Jakie sytuacje życiowe ukształtowały podejście Jacka Walkiewicza do życia? Na czym polega działanie z Pełną Mocą? Dlaczego wiele osób nie podąża za swoimi marzeniami? Jak osiągnąć w życiu harmonię i żyć w zgodzie ze sobą? Jak odnaleźć swoją pasję? Jak radzić sobie ze strachem i żyć odważniej? I wiele, wiele więcej... Wierzę, że to nagranie będzie dla Was inspiracją do bardzo ciekawych przemyśleń ;) Podzielcie się koniecznie swoimi wrażeniami w komentarzach. Linki do materiałów wymienionych w audycji: Oficjalna strona Jacka Walkiewicza Internetowa księgarnia Jacka Walkiewicza Książka Pełna moc możliwości i Pełna moc życia Oficjalny profil Jacka Walkiewicza na Facebooku Artykuł: Co warto, a co się opłaca? Skąd pobrać podcast? Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.: za pośrednictwem iTunes za pośrednictwem aplikacji Stitcher poprzez RSS Kiedy spisana wersja rozmowy? Dziś otrzymałem autoryzację, dlatego nie ma jeszcze transkrypcji naszej rozmowy na blogu. Najpóźniej w poniedziałek powinna byc już gotowa. Wszystkich "czytających" przepraszam za tę niedogodność i jak zwykle zachęcam do posłuchania nagrania. Tekst pisany nie oddaje emocji i atmosfery takiej rozmowy ;) Poza tym zastanawiam się, czy nie zrezygnować z transkrypcji, bo nie pobiera się ich zbyt dużo. Co Wy na to?... Damy radę z samymi nagraniami? Spisana treść rozmowy z Jackiem Walkiewiczem do pobrania wkrótce.... Oceń podcast Będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić podcast FBO w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, natomiast dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję.
pobierz 57.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 029: Jak skutecznie szukać pracy?
Systematyczne zwiększanie swoich zarobków - oto najszybsza droga do zbudowania finansowego bezpieczeństwa, a w kolejnych krokach do zbudowania zamożności swojej rodziny. Można to robić na wiele sposobów: starając się o podwyżkę w obecnej firmie, dorabiając dodatkowymi zajęciami, a jeśli to nie jest możliwe - po prostu zmieniając pracę na inną. Jak skutecznie szukać pracy? Właśnie o tym usłyszysz w dzisiejszym podcaście. Wakacje, wakacje i...po wakacjach ;) Poza szczęśliwymi studentami reszta świata powraca powoli do swoich obowiązków, a ja powracam na blogu do tematów związanych z pracą. Dużo już było o cięciu wydatków, o pozbywaniu się kredytów, o mądrym planowaniu finansów - dlatego w kolejnych miesiącach nieco więcej miejsca poświęcę tematowi zarabiania, planowania kariery i czerpania większej satysfakcji z pracy. Dziś zaczynamy od podstaw. W dzisiejszym odcinku usłyszysz m.in.: Czy łatwo jest dziś znaleźć pracę? Ile ofert pracy w ogóle nie pojawia się w ogłoszeniach? Jak do nich dotrzeć? Na ile ważne są znajomości przy szukaniu pracy? Czy wystarczą wyłącznie wysokie kompetencje? Co szukanie pracy ma wspólnego ze sprzedażą? Jak rekruter czyta CV i na co zwraca uwagę? Czy ktoś w ogóle czyta listy motywacyjne? Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Na jakie typowe pytania warto przygotować odpowiedzi? Strony, osoby i tematy wymienione w podcaście: strona Małgosi Wolskiej Fanpage Projekt kariera Jak samodzielnie zidentyfikować swoje mocne strony? 3 profesjonalne narzędzia do identyfikacji swoich mocnych stron. Biznesowe kanały social media - LinkedIn i GoldenLine Małgosia Wolska – od 2010 roku pracuje jako Coach i Mentor Kariery. Pomaga klientom odkryć kompetencje i potencjał oraz zbudować strategię planowania kariery i zmiany zawodowej. Uczy, jak poruszać się po wymagającym rynku pracy, jak dotrzeć do ofert, które nie pojawiają się na popularnych portalach z ogłoszeniami o pracę, jak zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej, czy też jak budować swój wizerunek w mediach społecznościowych.  Skąd pobrać podcast? Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.: za pośrednictwem iTunes za pośrednictwem aplikacji Stitcher poprzez RSS A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu: spisaną rozmowę z Małgosią Mam nadzieję, że lubisz od czasu do czasu posłuchać sobie tych moich podcastów. Jeśli tak jest, to będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić mój podcast w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, a dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 028: Do czego właściwie dąży Michał Szafrański? – szczera rozmowa z finansowym ninja.
Łatwo jest marzyć, snuć dalekosiężne plany i… nic z tym nie zrobić. O wiele trudniej jest zamienić marzenia w konkretne cele, a potem z ogromną konsekwencją je zrealizować. Mój dzisiejszy gość - Michał Szafrański -  każdego dnia udowadnia, jak wiele można osiągnąć przemyślanym działaniem i mądrą pracą. Jednak sukces ma swoją cenę, a po drodze łatwo o błędy. Jaką cenę zapłacił Michał? Zaczynał od prostych tematów. Dokładnie 4 lata temu opublikował 28 porad, jak ograniczyć koszt używania lodówki. Taki artykuł dla wielu mógłby się wydać banalny czy nawet śmieszny. Ale jeżeli ktoś potrafi “rozkminić” lodówkę na 28 sposobów, to bez problemu da radę “zhakować” też inne obszary życia :) Śmieszy Cię artykuł o lodówce? Oto mijają 4 lata, w czasie których mój dzisiejszy gość opisuje na blogu niemal każdy swój krok. Dostarcza bardzo wartościowe treści, buduje bliską relację z czytelnikami i przez wiele miesięcy pokazuje nawet swoje prywatne finanse. Dzieli się otwarcie swoimi planami, a potem - zakasuje rękawy i konsekwentnie bierze się do roboty. Efekt? Sprawdź, czy będzie Cię śmieszył bardziej aktualny temat na blogu Michała: 437 tys. przychodu ze sprzedaży książki “Finansowy ninja” tylko w lipcu, czyli self-publishing miażdzy. Tak wielu ludzi wokół mnie rezygnuje stopniowo ze swoich marzeń. Noszą w sobie wspaniałe pomysły, ale nigdy nie decydują się ich zrealizować. Powodów jest mnóstwo, ale jednym z najważniejszych jest często obawa przed uczynieniem pierwszego kroku. A pierwszy krok wcale nie musi być “skokiem wiary”. Czasami wystarczy dobry artykuł na temat lodówki :) Zapraszam Cię bardzo serdecznie do wysłuchania szczerej i otwartej rozmowy z Michałem Szafrańskim - autorem bloga jakoszczedzacpieniadze.pl Wierzę, że znajdziesz w niej inspirację, by nie bać się podążania za własnymi marzeniami. W 28. odcinku usłyszysz m.in: Czym dokładnie zajmował się Michał Szafrański przed uruchomieniem bloga? Jakie doświadczenia z przeszłości pomagają mu w osiąganiu kolejnych sukcesów? Co robi, by przyciągać takie rzesze czytelników? Czego Michał żałuje w swoim życiu? Jaką cenę zapłacił za swój sukces? Jakie popełnił błędy? Jak wpłynął na niego wypadek w górach? Jakie są jego marzenia i do czego właściwie dąży? Oraz wiele, wiele więcej…. Linki do materiałów wymienionych w podcaście: Raport Press Service na temat blogów Blog jakoszczedzacpieniadze.pl Sklep internetowy “Finansowy ninja” Z wózka inwalidzkiego do mety maratonu Skąd pobrać podcast? Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.: za pośrednictwem iTunes za pośrednictwem aplikacji Stitcher poprzez RSS A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu: Transkrypt podcastu będzie dostępny w sobotę (13.08.2016) i błagam, nie pytajcie mnie, dlaczego jeszcze nie ma transkryptu :-)  Są wakacje, a w wakacje pracuję trochę wolniej. Mam nadzieję, że lubisz od czasu do czasu posłuchać sobie tych moich podcastów. Jeśli tak jest, to będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić mój podcast w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, a dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję. Oceń podcast w iTunes The post FBO 028: Do czego właściwie dąży Michał Szafrański? – szczera rozmowa z finansowym ninja. appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 62.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 027: Myślisz jak biedny czy bogaty? Jak osiągnąć finansową wolność do 40-tki?
Ludzie bogaci myślą i działają w określony sposób, zupełnie inny, niż ludzie biedni. Dzisiaj mam dla Was odcinek podcastu na temat finansowego Świętego Graala: czyli finansowej wolności. To rozmowa z człowiekiem, który postawił sobie za cel przejście na emeryturę w wieku 40 lat. Dokonał tego i teraz sam siebie określa mianem „dobrze sytuowanego bezrobotnego”. Moim gościem jest Pan Jarosław Tuczko, bardzo doświadczony finansista, inwestor, twórca i udziałowiec firmy Fingroup, uznany przez KPMG za najlepszego wykładowcę finansów przedsiębiorstw w Polsce oraz autor książki „Zrozumieć Finanse – czyli inteligencja finansowa w zarządzaniu portfelem prywatnym i biznesem” W 27. odcinku podcastu FBO usłyszysz m.in: Kim jest dobrze sytuowany bezrobotny? Jaka jest różnica w mentalności ludzi biednych i bogatych? Od czego zaczynał i jak rozwijał swoją działalność nasz rozmówca? Pracownik etatowy, samozatrudniony, właściciel biznesu, inwestor – jak wyglądają poszczególne etapy na drodze do bogactwa? Kiedy uruchomić własny biznes? Jakie nawyki są niezbędne, by zostać bogatym człowiekiem? Jaka jest rentierska definicja emerytury? Kim jest osoba inteligenta finansowo? Czym jest spekulacja, a czym inwestycja? Jaki jest wzór na sukces? Jak uczyć swoje dzieci finansów? Linki do materiałów wymienionych w podcaście: Podcast: Jakich rad udzielił nam przedsiębiorca z majątkiem wartym 1,5 mld zł?  Inspirująca rozmowa ze Zbigniewem Jakubasem Artykuł: Jak żyć z pasją. Rozmowa z Sashą Harari. Artykuł: Będziesz biedny czy bogaty? Sprawdź!  Skąd pobrać podcast? Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.: za pośrednictwem iTunes za pośrednictwem aplikacji Stitcher poprzez RSS A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu: Spisana rozmowa będzie dostępna w ciągu kilku dni Mam nadzieję, że lubisz od czasu do czasu posłuchać sobie tych moich podcastów. Jeśli tak jest, to będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić mój podcast w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, a dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję.
pobierz 59.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 026: Dobre ubezpieczenie turystyczne z bonusem 50 zł dla czytelników bloga!
Dzisiaj mam dla Was dwie dobre wiadomości :) Pierwszą jest kolejna solidna dawka wiedzy na temat ubezpieczeń turystycznych – tym razem w formie podcastu. W czasie jednego z wakacyjnych wyjazdów do USA miałem dwa drobne wypadki. Dzięki ubezpieczeniu zaoszczędziłem w sumie 4,5 tys. USD i od tej pory nie ruszam się poza Polskę bez takiej polisy. Z powodu braku ubezpieczenia turystycznego błyskawicznie możemy stracić ogromną część oszczędności. Dlatego zarówno w mojej książce, jak również na blogu, zdecydowanie promuję ideę ubezpieczania się na czas zagranicznych wyjazdów. W opublikowanym 7 lipca artykule pt. Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne – czyli wakacje w Chorwacji za 2000 zł czy 20 000 zł? Tomek Knapiński przygotował dla Was szczegółowy poradnik i porównanie oferty kilku firm. Ubezpieczenie turystyczne jednej z tych firm – Generali – oceniliśmy na tyle dobrze, że sami wykupiliśmy te polisy dla siebie i naszych rodzin w czasie niedawnych zagranicznych wyjazdów (tutaj możecie rzucić okiem na skany). Właśnie dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Generali z propozycją współpracy i dziś mogę zakomunikować Wam tę drugą dobrą wiadomość!!! Daliśmy znać Generali, że ich produkt nam się podoba i będziemy o tym pisać, ale chcielibyśmy otrzymać w zamian dwie rzeczy: eksperta do podcastu i jakiś specjalny bonus dla czytelników bloga. Jeżeli zatem planujesz wyjazd zagraniczny i będziesz potrzebować ubezpieczenia, to mamy dla Ciebie coś ciekawego :) Dlaczego właśnie ten produkt i czy coś na tym zarobię? Zanim zapoznasz się z dalszymi szczegółami, przeczytaj proszę tych kilka punktów, bo chcę, abyś miał pełny obraz sytuacji: Pod żadnym pozorem nie zachęcam Cię do kupna produktu, którego nie potrzebujesz. Jeżeli jednak w najbliższych miesiącach wyjeżdżasz za granicę i uznasz, że ubezpieczenie Generali jest również dla Ciebie OK – to nabywając je za pośrednictwem bloga, masz szansę na dodatkowy bonus. Moja filozofia polecania produktów jest bardzo prosta: polecam tylko te rozwiązania, z których sam korzystam, lub bez wahania polecam je najbliższej rodzinie. W mojej ocenie ubezpieczenie turystyczne Generali jest jak najbardziej OK. Pamiętaj jednak, że Twoja sytuacja może różnić się od mojej (stan zdrowia, uprawiane sporty, cel wyjazdu) – dlatego rozważając ewentualny zakup uważnie przeczytaj OWU i podejmij świadomą, samodzielną decyzję. To nie jest artykuł sponsorowany. Za napisanie tego artykułu i opublikowanie podcastu nie otrzymuję żadnego wynagrodzenia. W dodatku to nie Generali zwróciło się do mnie z propozycją – to ja, po analizie ich produktu, zaproponowałem współpracę. Istnieje jednak możliwość, że coś na tej współpracy zarobię. Stanie się tak wtedy, gdy kupisz ubezpieczenie turystyczne za pośrednictwem linka umieszczonego na blogu, bo jest to tzw. link afiliacyjny, pozwalający zarobić niewielką prowizję od każdej polisy zakupionej tą drogą. Dla Ciebie skorzystanie z tego linka nie oznacza żadnych dodatkowych kosztów, za to masz szansę na kartę do Empiku o wartości 50 zł - czyli mniej więcej tyle, ile wynosi koszt polisy dla jednej osoby na tydzień. To solidna zniżka :) Dla Generali – taki artykuł i podcast to fajna promocja dobrego produktu. Dla mnie – potencjalny zarobek – ale przede wszystkim satysfakcja, że tym razem mam dla Ciebie coś więcej, niż teorie na temat polis. Wierzę, że teraz masz pełny ogląd sytuacji. Czy na tym zarobię? Nie mam pojęcia. Ale bez względu na to, pamiętaj proszę, że bardzo gorąco zachęcam Cię do wykupienia ubezpieczenia turystycznego jeśli wybierasz się za granicę. Nie ważne czy wybierzesz taka firmę czy inną. Koszty leczenia czy transportu medycznego potrafią być w innych krajach koszmarnie wysokie i bez odpowiedniego zabezpieczenia pokryjesz je z własnej kieszeni. Natomiast cena polisy to drobny ułamek kosztów wyjazdu. Nie popełniaj tego błędu i nie wyjeżdżaj bez ochrony. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości,
pobierz 43.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
FBO 025: Jakich rad udzielił nam przedsiębiorca z majątkiem wartym 1,5 mld zł? Inspirująca rozmowa ze Zbigniewem Jakubasem
O nagraniu dla Was takiego odcinka podcastu marzyłem od ponad dwóch lat. Naszym gościem jest dzisiaj Pan Zbigniew Jakubas – przedsiębiorca, który rozpoczynał swoją karierę jako nauczyciel w szkole zawodowej, a dzisiaj jest jednym z najbogatszych Polaków, z majątkiem wartym 1,5 mld zł. Zainspirowany rozmową z pewnym właścicielem szklarni, postanowił w latach 70-tych otworzyć swój pierwszy sklep. Później zajmował się również produkcją odzieży, montażem komputerów, produkcją wody mineralnej (Multivita), wydawaniem prasy (np. Życie Warszawy, Sukces)… W dzisiejszym odcinku usłyszycie wiele niezwykle ciekawych i bardzo inspirujących historii z początków działalności mojego rozmówcy. Dzisiaj każdy z nas nosi w portfelu coś, co wyprodukowała firma należąca do Pana Jakubasa :)  Jedną z jego najważniejszych inwestycji jest Mennica Polska S.A., zajmująca się właśnie produkcją monet obiegowych i kolekcjonerskich dla kilku państw na świecie. Aktualnie w skład portfela inwestycyjnego wchodzą również spółki z branży telekomunikacyjnej (Netia), kolejowej (Newag), budownictwa kolejowego (Feroco), deweloperskiej (Wartico Invest), budowlanej (Energopol Warszawa oraz Centrum Nowoczesnych Technologii), automatyki przemysłowej (Polna), hotelowej, tekstylnej, a nawet filmowej. Firmy te dają pracę około 12 tysiącom osób! Długo myślałem nad tym, jak mądrze wykorzystać możliwość rozmowy z takim człowiekiem. Zależało mi przede wszystkim na tym, aby uzyskać rady najbardziej przydatne dla Was - wspaniałych czytelników FBO - czyli osób, które są otwarte na wiedzę, chcą się rozwijać, odważnie iść naprzód, wykorzystywać swoje możliwości i mądrze dbać o własne finanse. :) I myślę, że pod tym względem możemy czerpać z dzisiejszej audycji pełnymi garściami. W 25. odcinku podcastu Finanse bardzo osobiste dowiecie się m.in.: Co zdaniem Pana Jakubasa jest najważniejsze, by odnieść sukces w biznesie? Nad czym powinni pracować młodzi ludzie, którzy chcieliby pójść w jego ślady? Jakich cech poszukuje on u osób, które mają dla niego pracować? Czy zdarzyły mu się biznesowe niepowodzenia i jakie płyną z nich lekcje? Jacy ludzie są dla niego inspiracją? Z tej części rozmowy w mojej pamięci zapadły szczególnie słowa, które są bardzo bliskie temu, co promujemy na blogu: Pomóc szczęściu możemy w jeden, podstawowy sposób i to jest moje motto. Nauczył mnie go mój ojciec: „Jak nie wiesz, jak postąpić – postąp uczciwie”. Zawsze dobro dobrem wróci, a zło wróci ze zdwojoną siłą. Zapytałem również o sprawy bardziej przyziemne, o których trudno gdzie indziej przeczytać: Jak wygląda typowy dzień miliardera? Jakie czyta książki? Jakie ogląda filmy? Jak spędza wolny czas… Cieszę się bardzo, że to nagranie doszło do skutku i wierzę, że podobnie, jak dla mnie, również dla Was będzie źródłem prawdziwej inspiracji i bardzo cennych porad, które wynikają z ogromnego doświadczenia. A teraz już nie zabieram Wam czasu: serdecznie zapraszam do wysłuchania (lub przeczytania – transkrypcja rozmowy dostępna poniżej), bo zdecydowanie warto! To będzie świetnie wykorzystany czas :) Skąd pobrać podcast? Dzisiejszy odcinek znajdziesz na dole tego wpisu, zaś w ciągu kilku godzin po publikacji na blogu podcast będzie również dostępny w aplikacjach do odsłuchiwania podcastów, w tym m.in.: za pośrednictwem iTunes za pośrednictwem aplikacji Stitcher poprzez RSS A jeśli wolisz poczytać, to tutaj znajdziesz spisaną treść dzisiejszego odcinka podcastu: spisaną rozmowę z Panem Zbigniewem Jakubasem Jeżeli lubisz posłuchać czasami moich podcastów, to będę Ci bardzo wdzięczny za poświęcenie 30 sekund aby ocenić podcast FBO w aplikacji iTunes. Dla Ciebie to krótka chwila, natomiast dla mnie ogromna pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Bardzo serdecznie Ci za to dziękuję.
pobierz 69.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek