Finanse Bardzo Osobiste

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Finanse bardzo osobiste to podcast o zdrowym i sensownym podejściu do życia i pieniędzy. Mówimy w nim o gospodarowaniu pieniędzmi w taki sposób, aby pomagały w czynieniu dobra, spełnianiu marzeń i jeszcze lepszym wykorzystaniu naszego potencjału.
Data dodania: 2016-07-10 18:14:25
Data aktualizacji: 2018-12-15 03:15:19
Audycji w katalogu: 111
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 8 dni temu
FBO 063: Prezent na święta? Oto gotowa lista 19 bezcennych i niestandardowych prezentów
Pomyśl przez chwilę: jeżeli myślisz o najlepszym prezencie, jaki kiedykolwiek otrzymałeś, to co przychodzi Ci do głowy? Zapytałem o to znajomych. Kilka pierwszych z brzegu odpowiedzi to: przyjęcie-niespodzianka z okazji urodzin, wycieczka w nieznane (i to wcale nie na drugi koniec świata), gra w podchody w poszukiwaniu ukrytego prezentu, która cieszyła bardziej niż… Ten prezent. The post FBO 063: Prezent na święta? Oto gotowa lista 19 bezcennych i niestandardowych prezentów appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 59.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
FBO 062: Gdzie jest moc? – podcast niezwykle osobisty
W tej historii występują: mama autystycznego chłopca, zakonnica w habicie z reklamówką Legii Warszawa, anonimowy darczyńca, który zostawia w pudełku dwieście osiemdziesiąt tysięcy złotych oraz grono wspaniałych dzieci – Mocarzy. Dzisiaj zapraszam Cię do wyjątkowego miejsca, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie, w którym spotkałem się z dwiema niesamowitymi kobietami, pełnymi mocy. Jeżeli znasz The post FBO 062: Gdzie jest moc? – podcast niezwykle osobisty appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 59.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
FBO 061: Świadome inwestowanie – jak działa fundusz AXA Selective Equity?
„Rozumiem, w co inwestuję” – te słowa warto powtarzać sobie jak mantrę. Polacy trzymają w funduszach inwestycyjnych jakieś 275 mld złotych, ale wielu z nich nie ma pojęcia, co tak naprawdę kryje się „pod maską” ich funduszu. Całą analizę swojej inwestycji sprowadzają do krótkiego spojrzenia na historyczny wykres i na tej podstawie wyciągają pochopne wnioski. The post FBO 061: Świadome inwestowanie – jak działa fundusz AXA Selective Equity? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 61.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 060: Psychologiczne pułapki w inwestowaniu. Jak się przed nimi ustrzec?
Kto jest największym wrogiem naszych inwestycji? Nasz własny mózg! Plus oczywiście różnego rodzaju hormony, pod wpływem których chcąc inwestować pieniądze na zmianę jesteśmy chciwi, a po chwili przerażeni. Efekt jest taki, że podejmujemy błędne, emocjonalne decyzje. Teoretycznie wszystko powinno dać się sprowadzić do liczb, ale…  Gdyby w inwestowaniu chodziło tylko o liczby, najlepszymi inwestorami byliby The post FBO 060: Psychologiczne pułapki w inwestowaniu. Jak się przed nimi ustrzec? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 43.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 059: Świadome inwestowanie – Jak działa fundusz AXA Stabilnego Wzrostu?
Podobno wiele osób inwestuje w fundusze stabilnego wzrostu ze względu na fajną nazwę: nie dość że będą rosnąć, to jeszcze stabilnie
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 058: Jak zmienić pracę?
„Zbyt małe zarobki” – to pierwszy argument, który przychodzi do głowy, jeżeli pojawia się temat zmiany pracy. Ale nie jest to argument ostatni. Za chęcią zmiany pracy może kryć się wiele innych czynników i wszystkie są równie ważne, jeżeli tylko czujesz, że coś Cię uwiera. Skąd jednak wiedzieć, czy to dobry moment, by faktycznie zacząć The post FBO 058: Jak zmienić pracę? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 70.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 057: W co inwestować? Podręcznik świadomego inwestora
„Marcin, kiedy książka o inwestowaniu?”, „Marcin, jak Ci idzie pisanie tej nowej książki?”, „Marcin, kończ tę książkę, bo ja chcę już ją kupić!”. Odkąd poinformowałem moich Czytelników o tym, że zacząłem pisać kolejną książkę, nie ma dnia, bym nie dostawał pytań o to, kiedy będzie można ją dostać. Bardzo cieszy mnie ten entuzjazm i serdecznie The post FBO 057: W co inwestować? Podręcznik świadomego inwestora appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 056: 36 tysięcy w 12 miesięcy. Kolejna Czytelniczka bez długów!
Jest pewna fraza, która od dawna powoduje u mnie odruch alergiczny. „Nie da się”. Odkąd prowadzę bloga, przeczytałem ją wiele razy – w komentarzach pod wpisami, na Facebooku, w prywatnych wiadomościach, które otrzymuję na maila. „Nie da się odłożyć, zarabiając niewiele”. „Nie da się znaleźć lepiej płatnej pracy”. „Nie da się pozbyć długów”. Dlatego tak The post FBO 056: 36 tysięcy w 12 miesięcy. Kolejna Czytelniczka bez długów! appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
FBO 055: 5 poziomów finansowej gry. Na którym jesteś Ty?
„Jedyną stałą rzeczą we wszechświecie jest zmiana”. Prawdę tę (ponad 2500 lat temu!) wygłosił Heraklit z Efezu, grecki filozof, który pewnego dnia odkrył, że „wszystko płynie”. Od tamtego czasu – paradoksalnie – nic się nie zmieniło, bo wszystko nadal się zmienia
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
FBO 054: Inwestowanie w nieruchomości – co warto wiedzieć przy różnych opcjach?
Rynek nieruchomości zmienia się, tak, jak i wszystko wokół nas. Jeżeli nie jesteś tymi zmianami wyjątkowo zainteresowany, to pewnie nawet ich nie zauważasz – to normalne. Tak samo jak to, że możesz czuć się przytłoczony ilością informacji, jeżeli postanowisz się jednak z nieruchomościami „zaprzyjaźnić”. Nieruchomości to temat rzeka i można by o nich rozmawiać godzinami, The post FBO 054: Inwestowanie w nieruchomości – co warto wiedzieć przy różnych opcjach? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 63.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
FBO 053: Czym jest wypalenie zawodowe i jak sobie z nim radzić?
„Bez pracy nie ma kołaczy”, „Praca doskonali cnotę”, „Żadna praca nie hańbi” – to tylko kilka polskich przysłów o pracy, które na pewno słyszałeś wiele razy. Kiedy praca zaczyna nas męczyć, frustrować i złościć, bardzo często zaciskamy zęby i pracujemy dalej, nie zważając na jasne sygnały od naszego organizmu, który głośno krzyczy: STOP! Migreny, zaburzenia The post FBO 053: Czym jest wypalenie zawodowe i jak sobie z nim radzić? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
FBO 052: Jak przygotować się do kredytu hipotecznego – 7 kroków
Jak przygotować się do kredytu hipotecznego? Jeszcze 20 lat temu prawie nikt w Polsce nie słyszał o czymś takim, jak kredyt hipoteczny. A teraz mamy grubo ponad 2,1 mln kredytobiorców kredytowych a łączna kwota kredytów hipotecznych to około 400 mld złotych. Tylko w ubiegłym roku przybyło nam 190 000 szczęśliwych kredytobiorców hipotecznych. No właśnie – czy The post FBO 052: Jak przygotować się do kredytu hipotecznego – 7 kroków appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 85.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
FBO 051: Dwie drogi do bogactwa. Którą wybierasz?
Bardzo lubię metaforę drogi. Obrazuje pewien proces, który trwa w czasie. W zasadzie nigdy nie wiadomo, co kryje się za zakrętem, jeżeli daną ścieżkę przemierza się po raz pierwszy. Wejście na szczyt cieszy tym bardziej, im więcej wysiłku włożyło się w to, żeby go zdobyć. Sam chodzę po górach i zdarzało mi się przemierzać różne The post FBO 051: Dwie drogi do bogactwa. Którą wybierasz? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 25.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
FBO 050: Budżet domowy w pytaniach i odpowiedziach
Budżet domowy to temat, który często wydaje się skomplikowany i rodzi mnóstwo pytań. To zrozumiałe. Przypomnij sobie, jakie uczucia towarzyszyły Ci, kiedy uczyłeś się… Jeździć na rowerze. Być może na początku umiejętność ta wydawała Ci się całkiem abstrakcyjna, kompletnie nie wiedziałeś, jak się za nią zabrać i przerażała Cię myśl o upadku. Jeżeli nie poddałeś The post FBO 050: Budżet domowy w pytaniach i odpowiedziach appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 34.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
FBO 049: Jak przygotować świetny budżet domowy?
Z czym kojarzy Ci się określenie “budżet domowy”? Jeżeli pierwszym, co przyszło Ci do głowy jest nudne, żmudne i bezrefleksyjne zbieranie paragonów czy spisywanie najdrobniejszego wydatku, mam dla Ciebie dobrą wiadomość: możesz odetchnąć z ulgą. To nie o to chodzi. Dobrze zrobiony budżet domowy jest jednym z najlepszych narzędzi pomagających zadbać o własne finanse. Jest The post FBO 049: Jak przygotować świetny budżet domowy? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
FBO 048: Jak obrać właściwy kurs w nowym roku? Rozmowa o wyznaczaniu celów z Panią Swojego Czasu
Nowy rok to ogromna szansa, jaką daje Ci życie. Przed Tobą 12 miesięcy podróży, która przybliży Cię do realizacji celów i marzeń. Ale tylko w jednym przypadku: gdy będziesz mieć krystaliczną jasność, co pragniesz osiągnąć w 2018 roku. I tu mam dla Ciebie świetną wiadomość! Pani Swojego Czasu – z którą nagrałem ten odcinek podcastu The post FBO 048: Jak obrać właściwy kurs w nowym roku? Rozmowa o wyznaczaniu celów z Panią Swojego Czasu appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 68.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
FBO 048: Jak obrać właściwy kurs w nowym roku? Rozmowa o wyznaczaniu celów z Panią Swojego Czasu
Nowy rok to ogromna szansa, jaką daje Ci życie. Przed Tobą 12 miesięcy podróży, która przybliży Cię do realizacji celów i marzeń. Ale tylko w jednym przypadku: gdy będziesz mieć krystaliczną jasność, co pragniesz osiągnąć w 2018 roku. I tu mam dla Ciebie świetną wiadomość! Pani Swojego Czasu – z którą nagrałem ten odcinek podcastu The post FBO 048: Jak obrać właściwy kurs w nowym roku? Rozmowa o wyznaczaniu celów z Panią Swojego Czasu appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 68.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
FBO 047: Jak inwestować w mieszkania na wynajem?
Czy mieszkanie na wynajem to dobre źródło dodatkowego dochodu? Czy łatwo zbudować jest portfel takich nieruchomości? Ile kredytów hipotecznych możemy zaciągnąć, by zrealizować zakup kilku nieruchomości? Czy inwestycję w nieruchomości możemy nazwać dochodem pasywnym? Dzisiaj z moim gościem rozmawiamy właśnie o inwestowaniu w mieszkania na wynajem.   A moim dzisiejszym gościem jest Ronald Szczepankiewicz, przedsiębiorca, inwestor The post FBO 047: Jak inwestować w mieszkania na wynajem? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 56.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
FBO 047: Jak inwestować w mieszkania na wynajem?
Czy mieszkanie na wynajem to dobre źródło dodatkowego dochodu? Czy łatwo zbudować jest portfel takich nieruchomości? Ile kredytów hipotecznych możemy zaciągnąć, by zrealizować zakup kilku nieruchomości? Czy inwestycję w nieruchomości możemy nazwać dochodem pasywnym? Dzisiaj z moim gościem rozmawiamy właśnie o inwestowaniu w mieszkania na wynajem.   A moim dzisiejszym gościem jest Ronald Szczepankiewicz, przedsiębiorca, inwestor The post FBO 047: Jak inwestować w mieszkania na wynajem? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 56.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
FBO 046: Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach? – konkurs z nagrodami
Wychowanie naszych dzieci w taki sposób, by wyrosły na mądrych, odpowiedzialnych i świetnie radzących sobie w życiu ludzi, to wielkie wyzwanie. Żyjąc w świecie „dorosłych”, doskonale wiemy, że jedną z kluczowych umiejętności, pomagających w odniesieniu życiowego sukcesu, jest mądre zarządzanie pieniędzmi. Niestety, szkoła tego nie uczy. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak samodzielne zadbanie The post FBO 046: Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach? – konkurs z nagrodami appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 51.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek