Finanse Bardzo Osobiste

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Finanse bardzo osobiste to podcast o zdrowym i sensownym podejściu do życia i pieniędzy. Mówimy w nim o gospodarowaniu pieniędzmi w taki sposób, aby pomagały w czynieniu dobra, spełnianiu marzeń i jeszcze lepszym wykorzystaniu naszego potencjału.
Data dodania: 2016-07-10 18:14:25
Data aktualizacji: 2019-02-16 10:45:11
Audycji w katalogu: 116
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
FBO 068: Trzy najciekawsze odkrycia 42-latka. Mój urodzinowy podcast dla Ciebie
Dokładnie dwa lata temu, z okazji moich 40-tych urodzin, opublikowałem na blogu podcast z 10 życiowymi radami dla moich Czytelników. Dzisiaj dorzucam do tej puli kolejne trzy działania, które bardzo pomagają mi w szczęśliwym życiu. To dla mnie szczególny czas, bo dzisiejszy wpis stworzyłem tuż przed moimi 42. urodzinami. Dokładnie dwa lata temu opublikowałem na blogu podcast zatytułowany: „10 życiowych porad od czterdziestolatka”, a tutaj pstryk – i nie wiadomo The post FBO 068: Trzy najciekawsze odkrycia 42-latka. Mój urodzinowy podcast dla Ciebie appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
FBO 067: Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – kontrowersje i niejasności. Wywiad z Bartoszem Marczukiem, wiceprezesem PFR
Czy Państwo przejmie nasze prywatne pieniądze z Pracowniczych Planów Kapitałowych? Czy PPK to „OFE-bis”? Czy obniżenie wieku emerytalnego było jednak błędem? Dlaczego powstają PPK, zamiast uatrakcyjnienia IKE czy IKZE? Rząd nie ma własnych pieniędzy, więc skąd będą pochodzić środki na dopłaty do PPK? To tylko kilka wybranych pytań, które zadałem nagrywając publikowany dziś podcast. PPK to bardzo ważny i bardzo ciekawy temat, który w bezpośredni sposób dotknie portfeli około 11,5 miliona The post FBO 067: Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – kontrowersje i niejasności. Wywiad z Bartoszem Marczukiem, wiceprezesem PFR appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 71.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
FBO 066: 5 bolesnych błędów finansowych, które popełniłem. Dzielę się z Tobą, byś mógł ich uniknąć
Popełniłem w życiu wiele różnych błędów i pewnie w przyszłości popełnię kolejne. Niektóre z nich wpędziły mnie w finansowe problemy, z których przez kilkanaście miesięcy nie mogłem się wykaraskać. To dawne czasy – sprzed dekady – lecz gdy przypomnę sobie moją ówczesną sytuację finansową, jeszcze dziś czuję dreszcze na plecach. Opowiem Ci o tych błędach, bo mam wielką nadzieję, że dzięki temu Ty ich nie popełnisz. Początkowo założyłem, że nagram prosty, konkretny The post FBO 066: 5 bolesnych błędów finansowych, które popełniłem. Dzielę się z Tobą, byś mógł ich uniknąć appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 69.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 065: Skuteczny sposób na świetny rok 2019. Atomowe nawyki
Koniec starego roku i początek nowego – idealny czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, prawda?
pobierz 61.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 064: Fundusze pieniężne i gotówkowe. Jak je analizować, by nie wpaść w pułapkę?
Fundusze pieniężne i gotówkowe często są pierwszym krokiem w świat inwestycji. To właśnie tam lokują swoje aktywa najbardziej ostrożni inwestorzy. Kiedy sięgają po taki fundusz ich motywacja jest prosta: chcą mieć zysk wyższy niż na lokacie bankowej i jednocześnie spokojny sen. Czy da się to jednak pogodzić?   Ta najbardziej popularna wśród Polaków kategoria funduszy przechodzi właśnie mini-rewolucję, związaną z koniecznością zmiany nazwy. Określenia The post FBO 064: Fundusze pieniężne i gotówkowe. Jak je analizować, by nie wpaść w pułapkę? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 90.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
FBO 063: Prezent na święta? Oto gotowa lista 19 bezcennych i niestandardowych prezentów
Pomyśl przez chwilę: jeżeli myślisz o najlepszym prezencie, jaki kiedykolwiek otrzymałeś, to co przychodzi Ci do głowy? Zapytałem o to znajomych. Kilka pierwszych z brzegu odpowiedzi to: przyjęcie-niespodzianka z okazji urodzin, wycieczka w nieznane (i to wcale nie na drugi koniec świata), gra w podchody w poszukiwaniu ukrytego prezentu, która cieszyła bardziej niż… Ten prezent. The post FBO 063: Prezent na święta? Oto gotowa lista 19 bezcennych i niestandardowych prezentów appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 59.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 062: Gdzie jest moc? – podcast niezwykle osobisty
W tej historii występują: mama autystycznego chłopca, zakonnica w habicie z reklamówką Legii Warszawa, anonimowy darczyńca, który zostawia w pudełku dwieście osiemdziesiąt tysięcy złotych oraz grono wspaniałych dzieci – Mocarzy. Dzisiaj zapraszam Cię do wyjątkowego miejsca, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie, w którym spotkałem się z dwiema niesamowitymi kobietami, pełnymi mocy. Jeżeli znasz The post FBO 062: Gdzie jest moc? – podcast niezwykle osobisty appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 59.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
FBO 061: Świadome inwestowanie – jak działa fundusz AXA Selective Equity?
„Rozumiem, w co inwestuję” – te słowa warto powtarzać sobie jak mantrę. Polacy trzymają w funduszach inwestycyjnych jakieś 275 mld złotych, ale wielu z nich nie ma pojęcia, co tak naprawdę kryje się „pod maską” ich funduszu. Całą analizę swojej inwestycji sprowadzają do krótkiego spojrzenia na historyczny wykres i na tej podstawie wyciągają pochopne wnioski. The post FBO 061: Świadome inwestowanie – jak działa fundusz AXA Selective Equity? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 61.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 060: Psychologiczne pułapki w inwestowaniu. Jak się przed nimi ustrzec?
Kto jest największym wrogiem naszych inwestycji? Nasz własny mózg! Plus oczywiście różnego rodzaju hormony, pod wpływem których chcąc inwestować pieniądze na zmianę jesteśmy chciwi, a po chwili przerażeni. Efekt jest taki, że podejmujemy błędne, emocjonalne decyzje. Teoretycznie wszystko powinno dać się sprowadzić do liczb, ale…  Gdyby w inwestowaniu chodziło tylko o liczby, najlepszymi inwestorami byliby The post FBO 060: Psychologiczne pułapki w inwestowaniu. Jak się przed nimi ustrzec? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 43.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
FBO 059: Świadome inwestowanie – Jak działa fundusz AXA Stabilnego Wzrostu?
Podobno wiele osób inwestuje w fundusze stabilnego wzrostu ze względu na fajną nazwę: nie dość że będą rosnąć, to jeszcze stabilnie
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
FBO 058: Jak zmienić pracę?
„Zbyt małe zarobki” – to pierwszy argument, który przychodzi do głowy, jeżeli pojawia się temat zmiany pracy. Ale nie jest to argument ostatni. Za chęcią zmiany pracy może kryć się wiele innych czynników i wszystkie są równie ważne, jeżeli tylko czujesz, że coś Cię uwiera. Skąd jednak wiedzieć, czy to dobry moment, by faktycznie zacząć The post FBO 058: Jak zmienić pracę? appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 70.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
FBO 057: W co inwestować? Podręcznik świadomego inwestora
„Marcin, kiedy książka o inwestowaniu?”, „Marcin, jak Ci idzie pisanie tej nowej książki?”, „Marcin, kończ tę książkę, bo ja chcę już ją kupić!”. Odkąd poinformowałem moich Czytelników o tym, że zacząłem pisać kolejną książkę, nie ma dnia, bym nie dostawał pytań o to, kiedy będzie można ją dostać. Bardzo cieszy mnie ten entuzjazm i serdecznie The post FBO 057: W co inwestować? Podręcznik świadomego inwestora appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
FBO 056: 36 tysięcy w 12 miesięcy. Kolejna Czytelniczka bez długów!
Jest pewna fraza, która od dawna powoduje u mnie odruch alergiczny. „Nie da się”. Odkąd prowadzę bloga, przeczytałem ją wiele razy – w komentarzach pod wpisami, na Facebooku, w prywatnych wiadomościach, które otrzymuję na maila. „Nie da się odłożyć, zarabiając niewiele”. „Nie da się znaleźć lepiej płatnej pracy”. „Nie da się pozbyć długów”. Dlatego tak The post FBO 056: 36 tysięcy w 12 miesięcy. Kolejna Czytelniczka bez długów! appeared first on Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste .
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
FBO 055: 5 poziomów finansowej gry. Na którym jesteś Ty?
„Jedyną stałą rzeczą we wszechświecie jest zmiana”. Prawdę tę (ponad 2500 lat temu!) wygłosił Heraklit z Efezu, grecki filozof, który pewnego dnia odkrył, że „wszystko płynie”. Od tamtego czasu – paradoksalnie – nic się nie zmieniło, bo wszystko nadal się zmienia
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
FBO 054: Inwestowanie w nieruchomości – co warto wiedzieć przy różnych opcjach?
Rynek nieruchomości zmienia się, tak, jak i wszystko wokół nas. Jeżeli nie jesteś tymi zmianami wyjątkowo zainteresowany, to pewnie nawet ich nie zauważasz – to normalne. Tak samo jak to, że możesz czuć się przytłoczony ilością informacji, jeżeli postanowisz się jednak z nieruchomościami „zaprzyjaźnić”. Nieruchomości to temat rzeka i można by o nich rozmawiać godzinami, The post FBO 054: Inwestowanie w nieruchomości – co warto wiedzieć przy różnych opcjach? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 63.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
FBO 053: Czym jest wypalenie zawodowe i jak sobie z nim radzić?
„Bez pracy nie ma kołaczy”, „Praca doskonali cnotę”, „Żadna praca nie hańbi” – to tylko kilka polskich przysłów o pracy, które na pewno słyszałeś wiele razy. Kiedy praca zaczyna nas męczyć, frustrować i złościć, bardzo często zaciskamy zęby i pracujemy dalej, nie zważając na jasne sygnały od naszego organizmu, który głośno krzyczy: STOP! Migreny, zaburzenia The post FBO 053: Czym jest wypalenie zawodowe i jak sobie z nim radzić? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
FBO 052: Jak przygotować się do kredytu hipotecznego – 7 kroków
Jak przygotować się do kredytu hipotecznego? Jeszcze 20 lat temu prawie nikt w Polsce nie słyszał o czymś takim, jak kredyt hipoteczny. A teraz mamy grubo ponad 2,1 mln kredytobiorców kredytowych a łączna kwota kredytów hipotecznych to około 400 mld złotych. Tylko w ubiegłym roku przybyło nam 190 000 szczęśliwych kredytobiorców hipotecznych. No właśnie – czy The post FBO 052: Jak przygotować się do kredytu hipotecznego – 7 kroków appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 85.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
FBO 051: Dwie drogi do bogactwa. Którą wybierasz?
Bardzo lubię metaforę drogi. Obrazuje pewien proces, który trwa w czasie. W zasadzie nigdy nie wiadomo, co kryje się za zakrętem, jeżeli daną ścieżkę przemierza się po raz pierwszy. Wejście na szczyt cieszy tym bardziej, im więcej wysiłku włożyło się w to, żeby go zdobyć. Sam chodzę po górach i zdarzało mi się przemierzać różne The post FBO 051: Dwie drogi do bogactwa. Którą wybierasz? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 25.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
FBO 050: Budżet domowy w pytaniach i odpowiedziach
Budżet domowy to temat, który często wydaje się skomplikowany i rodzi mnóstwo pytań. To zrozumiałe. Przypomnij sobie, jakie uczucia towarzyszyły Ci, kiedy uczyłeś się… Jeździć na rowerze. Być może na początku umiejętność ta wydawała Ci się całkiem abstrakcyjna, kompletnie nie wiedziałeś, jak się za nią zabrać i przerażała Cię myśl o upadku. Jeżeli nie poddałeś The post FBO 050: Budżet domowy w pytaniach i odpowiedziach appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 34.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
FBO 049: Jak przygotować świetny budżet domowy?
Z czym kojarzy Ci się określenie “budżet domowy”? Jeżeli pierwszym, co przyszło Ci do głowy jest nudne, żmudne i bezrefleksyjne zbieranie paragonów czy spisywanie najdrobniejszego wydatku, mam dla Ciebie dobrą wiadomość: możesz odetchnąć z ulgą. To nie o to chodzi. Dobrze zrobiony budżet domowy jest jednym z najlepszych narzędzi pomagających zadbać o własne finanse. Jest The post FBO 049: Jak przygotować świetny budżet domowy? appeared first on Finanse bardzo osobiste .
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek