Konglomerat Podcastowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Konglomerat Podcastowy to platforma zbierająca wszystkie Wasze ulubione podcasty w jednym miejscu i zarazem legendarna organizacja sterująca najbardziej wpływowymi audycjami poświęconymi popkulturze, horrorowi i zjawiskom pokrewnym. Legenda głosi, że członkowie konglomeratu, a więc Mando, Jerry, Szymas, Skura i Misiael - pewnego dnia porzucą aktywność publicystyczną i dołączą do panteonu Wielkich Przedwiecznych.
Data dodania: 2016-07-29 21:13:11
Data aktualizacji: 2020-09-26 22:15:02
Audycji w katalogu: 1227
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 14 godz. temu
Greenland
Czy Skura zdążył na przedpremierę nowego filmu katastroficznego z Gerardem Butlerem? Tak. Ale czy film zachwyca i wzbudza emocje? Czy to raczej film obyczajowy czy wielkie, apokaliptyczne widowisko w stylu Rolanda Emmericha? Czy lepiej obejrzeć ten film za dnia w kinie, czy może lepiej zaczekać na edycję DVD i obejrzeć w nocy pod pierzyną? Na te wszystkie dziwne pytania usłyszycie odpowiedzi w nowej audycji.
pobierz 62.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
Filmy wakacyjne cz. 13: Curve - leśny vlog Skury
Nasz podcaster wyruszył do lasu by zrecenzować wakacyjny thriller w odpowiednich warunkach. Podczas spacerku wśród polskich gór i chińskiej białej herbaty, omawia wysokobudżetową produkcję ze stajni Universalu. Wysokobudżetową jak na tak kameralną historię, gdyż jest to teatr dwóch aktorów: młodej narzeczonej, która przez bezdroża Ameryki jedzie na swój ślub i spotyka przystojnego autostopowicza, którego zamiary nie są już tak eleganckie jak wyprasowana koszula i dobrze zbudowana klatka piersiowa. To dobrze zapowiadające się kino drogi, które jednak szybko kończy się uwięzieniem w rozbitym aucie bez cienia nadziei na ratunek z cywilizowanego świata.   Obejrzyjcie kolejny odcinek z serii "Filmy wakacyjne", który teraz wyjątkowo przybiera formę leśnego vloga. Koniecznie zatem obejrzyjcie tę produkcję na YT :)  [link]
pobierz 14.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Gwiazdeczki
Podejrzewam, że po tym jak scenarzystka i reżyserka w jednej osobie odbierała na początku roku nagrodę za reżyserię "Gwiazdeczek", nie mogła przypuszczać jak duże kontrowersje wywoła jej film w momencie wejścia do szerokiej dystrybucji. Czy może nie tyle film, co kampania marketingowa  Netfliksa, która poskutkowała review-bombingiem na niespotykaną skalę. Jerry zapoznał się z tą produkcją i dziś ją dla Was omówi. Czy kontrowersje miały swoje uzasadnienie? Czy to faktycznie produkcja szkodliwa, czy wprost przeciwnie - ważny głos w dyskusji o obyczajowości nastolatków? Jak wypada wątek rodzinny? Czy całość jest godna uwagi? O tym wszystkim i paru innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym odcinku!
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Dochodzenie
Nagi morderca? Sześciu detektywów? Wszyscy oni siedzą przy jednym stole próbując rozwikłać zagadkę kto zabił i w jaki sposób. Oryginalnie gra znana jako „Deception – Murder in Hong Kong” dziś omówiona jest przez Skurę, który wciela się w rolę detektywa i recenzuje kolejną grę z worka opatrzonego napisem „mechanika dedukcji”.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
All-New Wolverine: Wróg publiczny II/Odporna
Po kilku miesiącach przerwy Jerry powraca do serii "All-New Wolverine",  tym razem biorąc na warsztat dwa kolejne tomy: "Wróg publiczny II" oraz  "Odporna". Czy jego obawy dotyczące recyklingu pomysłu znanego z  komiksu "Wróg publiczny" okazały się słuszne? Ile gościnnych występów,  na ile zasadnych i udanych zaserwował nam w tych dwóch albumach Tom Taylor? Czy charakterystyczny humor całości nadal daje radę, a opowieść  potrafi zaangażować? O tym wszystkim posłuchacie w podcaście.
pobierz 15.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Czas zamykania
"Czas zamykania" to druga antologia zbierająca krótkie teksty Jacka Ketchuma. Czy ten zbiór jest lepszy od poprzedniego, czyli "Królestwa spokoju"? Czy są tu opowiadania, które warto czytać nad rzeką lub jeziorem? A można warto czytać Jacka pod prysznicem? Czy są tu historie rodem ze "Strefy Mroku" lub z gatunku animal atack? Na te wszystkie pytania odpowie dziś Skura w prawie godzinnym podkaście. A na koniec krótki, audiobookowy bonus.
pobierz 54.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction 2019 – część 3
Doczekaliśmy się wreszcie trzeciej i ostatniej części omówienia Snów Umarłych 2019. Jerry i Mateja rozprawiają o ostatnich dziesięciu opowiadaniach, jest kilka słów o kończącej tom poezji, parę zdań podsumowania. Które opowiadania dały nam najwięcej frajdy? Czy warto w ogóle sięgać po ten potężny tom rocznika? Jakie oblicza przyjmuje weird w Polsce i na ile sposobów można podchodzić do tego tematu? Gdzie inspiracje Lovecraftem, gdzie Ligottim, a gdzie znaleźliśmy ślady lorda Dunsany’ego? Dowiecie się tego wszystkiego z nieco ponad godzinnego odcinka.
pobierz 77.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Ja cię kocham, a ty z nim
Wychowujący samotnie trzy córki Dan zakochuje się beznadziejnie w ledwo co poznanej Marie. W kobiecie, która – jak okazuje się w trakcie rodzinnego zjazdu – jest nową dziewczyną jego brata. Co tym razem przyciągnęło mnie przed telewizor? Jak w swoich rolach wypadają Steve Carell i Juliette Binoche? Kto gra pierwsze skrzypce w miłosnym trójkącie? Czy to urocza komedia czy kiczowaty romans? Posłuchajcie!
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Niezłe ziółka
Czy sadzenie zioła to dobra rozrywka dla mieszkańców domu starców? A może to świetny sposób na odstresowanie od mózgożernych euro sucharów? Sprawdzamy jak gra z 2017 roku, pod oryginalnym tytułem "Herbaceous", sprawdza się w rodzinnym gronie, a także czy można to nazwać ambientową i relaksującą rozrywką. Zapraszamy do recenzji polskiego wydania "Niezłych ziółek".
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Grzeczni chłopcy
Max, Lucas i Thor szykują się na pierwszą poważną imprezę szóstoklasistów. Taką z piciem piwa i całowaniem. Niestety w między czasie niszczą drona należącego do taty Maxa oraz wchodzą w posiadanie narkotyków należących do mieszkających po sąsiedzku studentek – Hanny i Lily. Dlaczego polska kampania marketingowa zniechęciła mnie do „Grzecznych chłopców”? Czy to film dla dzieci, młodzieży czy jednak ciut starszej widowni? Które wątki nadają całości głębi, a które są jedynie pretekstem do wypchnięcia bohaterów z domu? Czy „Good boys” bawi? Co stara się powiedzieć o współczesnej Ameryce? Na jak długo pozostaje w pamięci? Posłuchajcie.
pobierz 38.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Star Wars Komiks – Cztery opowieści
Star Wars Komiks powrócił z kolejnym tomem, tym razem zbierając w jednym albumie trzy annuale (z serii „Darth Vader”, „Star Wars” oraz „Poe Dameron”) oraz one-shot „Cassian i K‑2SO”, a Mando i Jerry zebrali się w wirtualnym studio, aby omówić te cztery opowieści. Jak wypada Chuck Wendig w roli scenarzysty komiksowego? Czy opłacało się czekać na historię o poznaniu się Cassiana Andora z jego droidem znanym z „Łotra 1”? Jak prezentują się „Artefakty”, czyli wypełniony akcją annual z głównej, gwiezdnowojennej serii, gdzie za warstwę graficzną odpowiada aż trzech rysowników? I w końcu, jak oceniamy ostatnie spotkanie z komiksowym „Poe Dameronem” i na ile odbiór tego tytułu popsuła nam jego strona wizualna? O tym i wielu wszystkich kwestiach posłuchacie w dzisiejszym odcinku. Zawartość magazynu „Star Wars Komiks Tom 9 (3/2020)”: Star Wars: Darth Vader. Mroczny Lord Sithów: Technologiczny terror (Annual #2) Star Wars: Łotr 1: Cassian i K‑2SO Star Wars: Artefakty (Annual #4) Star Wars: Poe Dameron: Misja specjalna (Annual #2) Ps. Dobrze widzicie, pierwszy raz od lat nie pojawił się w ramach omówienia magazynu segment newsowy.
pobierz 68.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Moje seriale cz. 79: Sezon 2019/2020
Zapraszam na kolejny odcinek cyklu podcastów, w których całkowicie na żywca, bez przygotowania, pobieżnie i bez głębszej analizy omawiam seriale, które oglądam. Co polecam, czego nie polecam, a co definitywnie odradzam? Z założenia krótko i przekrojowo. W dzisiejszej audycji kończę omawianie serialowego sezonu 2019/2020. Dzisiaj na warsztat biorę dwa tytuły: 0:02:33 – Watchmen, sezon 1 0:29:18 – Dark, sezon 3 0:51:16 – podsumowanie mojego sezonu 2019/2020
pobierz 79.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przecast 38 – DC under the FanDome
Witamy w Przecaście, czyli w przekozackim przeglądzie popkultury z przekazem, tj. w regularnym cyklu luźnych rozmów twórców i przyjaciół Konglomeratu o tym, co aktualnie dzieje się w popkulturze. W tym tygodniu w kameralnym gronie przyglądamy się newsom upublicznionym z okazji DC FanDome Hall of Heroes. Rozmawiamy m.in. o człowieku-zemście, Pingwinie Farellu, trailerowym streszczeniu WW 1984, roli Dwayne’a The Rock Johnsona oraz reżyserów horrorów w DCCU, możliwej przyszłości filmowego Shazama, absurdalnej muzyce w pokazanych zwiastunach, internetowej krytyce dot. Gotham Knights oraz wątpliwościach i oczekiwaniach w kontekście obu adaptacji Suicide Squad. Szczegółowy plan tradycyjnie znajdziecie poniżej: 00:01:15 – Człowiek Zemsta i Pingwin Farell, czyli teaser „Batmana” 00:11:28 – Co za dużo, czyli zwiastun „Wonder Woman 1984” 00:15:07 – Więcej bohaterów, czyli teasery „James Gunn’s The Suicide Squad” (przedstawienie składu można zobaczyć o tu ) 00:22:45 – Daj The Rocka, czyli informacje o filmie „Black Adam” 00:24:30 – Nic konkretnego, czyli informacje o „Shazam: Fury of the Gods” i kontynuacji Aquamana 00:28:59 – Sequel czegoś, czyli informacje o filmowym „Flashu” 00:37:22 – Ave Maria, czyli zwiastun „Zack Snyder’s Justice League” 00:41:29 – Flash , Tytani oraz Sandman – czyli newsy na temat seriali DC 00:44:54 – Trybunał Sów i moc nowości, czyli zwiastun i gameplay „Gotham Knights” 00:52:35 – Kolorowe meh, czyli zwiastun „Suicide Squad: Kill the Justice League”
pobierz 86.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Disney Gallery – Star Wars: The Mandalorian
Osiem miesięcy po zakończeniu pierwszego sezonu serialu „The Mandalorian” i dwa miesiące przed startem sezonu drugiego, Mando znów bierze na warsztat Mando
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Niebezpieczne wizje #3
Zapraszamy na kolejne spotkanie z niebezpiecznymi wizjami klasycznych już pisarzy z kręgu literatury spekulatywnej. Dzisiaj panowie rozmawiają o opowiadaniach Frederika Pohla – „Dzień po dniu, kiedy przybyli Marsjanie” oraz Philipa Jose Farmera – „Jeźdźcy purpurowej doli”. Ponadto Skura omawia dwa krótkie teksty Pohla, które ukazały się na polskim rynku: „Dzień milionowy” z antologii „Droga do Science Fiction” (Tom 3) oraz „Fermi i mróz” (Fermi and Frost) nagrodzony Hugo ’86 z antologii „Don Wollheim proponuje – Najlepsze opowiadania 1986”.
pobierz 67.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Pierwsze wrażenia - Kraina Lovecrafta
Stany Zjednoczone, lata 50-te. Atticus Freeman, czarnoskóry weteran wojny w Korei, powraca do rodzinnej miejscowości i wyrusza wraz z wujem oraz przyjaciółką z młodości na poszukiwanie swojego ojca oraz tajemniczej miejscowości Ardham, z której – jak wynika z ostatniego listu od ojca – prawdopodobnie wywodzi się ród Freemanów. Trójka zmierza w kierunku Hrabstwa Devon, gdzie po zachodzie słońca biali mordują czarnych, a w lesie pojawiają się potwory rodem z prozy Lovecrafta. Dlaczego serialowa adaptacja powieści Matta Ruffa już na etapie promocji wzbudziła burzliwe dyskusje w sieci i poza nią? Czy zapałaliśmy sympatią do Tica, Leti i wuja George’a? Co Jerry sądzi o nazywaniu „Krainy Lovecrafta” produkcją „w klimatach HPL‑a”? O czym myślał Szymas, oglądając świat, w którym panują prawa Jima Crowa i zasada „equal but separate”? Co najmocniej przeraziło Mando? Jak wyglądają serialowe monstra? Ile mety i mrugnięć w kierunku widza udało się zmieścić w pilocie? Dowiecie się tego już za chwilę z dzisiejszych Pierwszych wrażeń.
pobierz 78.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Hellboy (2019)
Reboot filmowego Hellboya z 2019 roku szybko został zmieszany z błotem. Na tyle szybko, że Jerry odpuścił wizytę w kinie, czekając spokojnie aż dzieło to zagości na szklanym ekranie. A jako, że w ostatnich dniach tak się stało, to jako fan postaci, postanowił on sprawdzić czy faktycznie film Marshalla jest takim niewypałem za jaki uchodzi. Z odcinka dowiecie się na ile udanym pomysłem okazała się adaptacja finałowych tomów komiksowej sagi o Hellboyu, dlaczego Milla Jovovich wypada lepiej na ekranie niż David Harbour oraz czy kategoria R była potrzebna i okazała się dobrym pomysłem. Jerry opowiada także o muzyce, wierności względem komiksów i sporo narzeka na niuanse. A czy znalazł jakieś plusy? Posłuchajcie!
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Relic
Dzisiaj o kandydacie do tytułu najlepszego horroru A.D. 2020. W audycji omówienie poprzednich dokonań Natalie Eriki James: teledysków, reklamówek a także krótkich metraży, które zapowiadają styl i problematykę jaką podejmie w świetnym "Relikcie". A na koniec bezspojlerowa zachęta do seansu pełnometrażowego debiutu "Relic" australijskiej reżyserki.
pobierz 74.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Córka boga
Najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej stał się właśnie polskim kandydatem do Oscara, a Bogusia i Jerry zapraszają dziś na omówienie poprzedniego filmu przez nią wyreżyserowanego, czyli „Córki boga”. Czy jest to – jak był ten film reklamowany – horror? Czy czuć tutaj rękę Szumowskiej? Jak wypada strona audio-wizualna? Ile tak naprawdę ma do zaoferowania ta, w gruncie rzeczy, prosta opowieść? Czy to faktycznie kino feministyczne, w którym faceci nie mają czego szukać? O tym i wielu innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym odcinku.
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Królestwo spokoju
Dziś zapraszamy na luźne i raczej chłodne wrażenia o zbiorze opowiadań Jacka Ketchuma serwowane przez Skurę. Bez analizy i bez większych spojlerów, podcast nagrywany kiedy treść nieco się zatarła w pamięci, a książka musiała zostać zwrócona do biblioteki. W audycji użyto fragmentów z wywiadu z Jackiem Ketchumem na YouTube .
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek