Konglomerat Podcastowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Konglomerat Podcastowy to platforma zbierająca wszystkie Wasze ulubione podcasty w jednym miejscu i zarazem legendarna organizacja sterująca najbardziej wpływowymi audycjami poświęconymi popkulturze, horrorowi i zjawiskom pokrewnym. Legenda głosi, że członkowie konglomeratu, a więc Mando, Jerry, Szymas, Skura i Misiael - pewnego dnia porzucą aktywność publicystyczną i dołączą do panteonu Wielkich Przedwiecznych.
Data dodania: 2016-07-29 21:13:11
Data aktualizacji: 2020-07-13 13:40:02
Audycji w katalogu: 1197
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Hardwere
Skura i Sick spotkali  się w ramach wyczekiwanego przez wielu duetu, aby omówić pełnometrażowy  debiut Richarda Stanleya, czyli „Hardwere”. Ten horror science-fiction,  bazujący na brytyjskim komiksie ze stajni 2000 AD stał się w pewnych  kręgach filmem kultowym. Panowie dyskutują o ograniczeniach budżetowych,  konotacjach filmu z takimi klasykami jak „Terminator”, czy „Robocop” i  zaskakujących wyborach scenariuszowych. Do tego dywagują, czy „Hardwere”  można podciągnąć pod cyberpunk i na ile dobrze wpasowałby się w cykl  horrorów świątecznych od Mando. A to oczywiście tylko część poruszanych  zagadnień. Czy warto sięgnąć po to dzieło? Przekonacie się słuchając  dzisiejszego podcastu!
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction 2019 – część 2
Jerry i Mateja kontynuują swoją rozmowę o zeszłorocznych “Snach umarłych”. Tym razem omawiane są opowiadania z drugiej dziesiątki antologii. Tak jak i poprzednio, jest trochę zachwytów, trochę kręcenia nosem. Tymczasem my siadamy do czytania materiału na trzecią i ostatnią część podcastu. Ile trzeba będzie na nią czekać? Nie będziemy nic obiecywać, bo ja widać po obsuwie, terminowość to nie nasz znak rozpoznawczy, ale postaramy się, żebyście nie czekali zbyt długo!
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Niegodny Thor
Egmont systematycznie dostarcza nam kolejne tomy opowieści Aarona o Thorach, której zwieńczeniem będzie event "War of the Realms". Tym razem Jerry sięgnął po "Niegodnego Thora", która to mini-seria wyjaśnia co się działo z Odinsonem pomiędzy dwoma kadrami z "Potężnej Thor", czyli Odinsonem w łańcuchach, którego widzieliśmy w zeszycie szóstym tamtej serii, a jego pojawieniem się kilkanaście zeszytów dalej. Brzmi skomplikowanie? Cóż, choć ten album jest na swój sposób autonomiczną opowieścią, to jednak widać, że bardzo mocno podbudowuje wydarzenia z głównej serii pisanej przez Aarona. Czy jest to strawne dla "świeżego" czytelnika? Na ile ciekawa i ważna jest to opowieść, dla tych którzy śledzą "Potężną Thor"? Czy warto sięgnąć po ten album? O tym wszystkim posłuchacie w dzisiejszym podcaście.
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Hellboy Opowieści
Hellboy jakiś czas temu skończył swoją podróż przez piekło, a my tymczasem domykamy serię o Piekielnym chłopcu tomem "Hellboy Opowieści", który to album zbiera kilka dłuższych i krótszych historii rozbudowujących Mignolaverse. Z albumu dowiemy się między innymi co robił Hellboy w trakcie pobytu w Meksyku, jak to się stało, że się ożenił, czy o tym co spotkał w trakcie swojej dziecięcej wyprawy do cyrku. Czy Jerry jest zadowolony z lektury? Posłuchajcie!
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Moje seriale cz. 77: Sezon 2019/2020
Zapraszam na kolejny  odcinek cyklu podcastów, w których całkowicie na żywca, bez  przygotowania, pobieżnie i bez głębszej analizy omawiam seriale, które  oglądam. Co polecam, czego nie polecam, a co definitywnie odradzam? Z  założenia krótko i przekrojowo. W dzisiejszej audycji kontynuuję omawianie serialowego sezonu 2019/2020. Dzisiaj na warsztat biorę trzy tytuły: 0:01:35 – Ozark, sezon 2 0:14:00 – Rick and Morty, sezon 4 0:20:36 – Into the Dark – 2x09 – Good Boy
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Góry szaleństwa
Wielki miłośnik  zimy, komiksów i Lovecrafta recenzuje nowy zimowy komiks o wyprawie na  Antarktydę… latem! Co z tego wyniknie? Kwadrans analizowania samej  okładki, pomysły by adaptować mistrza grozy w duchu literatury dla  dzieci, a także liczne dygresje poświęcone np. muzyce inspirowanej  katastrofą wielkiego frachtowca Carl D. Bradley, która świetnie pasuje  do lektury dzieł H.P. Lovecrafta i komiksu „Góry szaleństwa”. Dokument o katastrofie Carl D. Bradley Cała płyta Benoît Honoré Pioularda i Seana Curtis Patricka „Avocationals” Ps. Zafrapowany skąd pochodzi okładka płyty „Avocationals”, Skura  napisał bezpośrednio do twórcy, prosząc o jakieś namiary na tego  artystę, aby zobaczyć więcej jego prac. Oto co mu odpisał Benoît Honoré  Pioulard: „Glad you enjoyed that album ! The cover is by Sean’s father  Lynn, who is not a catalogued artist – his work is all in a private  portfolio.”
pobierz 77.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
UFO w teatrze
Dzisiaj dosyć wyjątkowo chcieliśmy zaprosić Was do dosyć spontanicznie  nagranego podcastu o przedstawieniu teatralnym czasów epidemii, czyli  spektaklu “UFO” Teatru miejskiego w Gliwicach, który streamowany był  niedawno na YouTube (o czym informowaliśmy na Facebooku). Jerry i Mateja  postanowili się ukulturalnić, zawiązali krawaty, założyli czapeczki  foliowe i wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu.
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
W głębi lasu
O ile wiadomo było, że Netflix podpisał jakiś czas temu potężną umowę na ekranizację kilkudziesięciu (!) powieści Harlana Cobena, o tyle to że za jedną z nich mają odpowiadać Polacy okazało się pewnym zaskoczeniem. Tym samym "W głębi lasu" stało się produkcją dość w naszym kraju wyczekiwaną przed premierą i - pewnie ku zdziwieniu wielu - bardzo pozytywnie przyjętą po premierze. I to także za granicą. Bogusia, Mando i Jerry serial obejrzeli i postanowili go omówić. Czy zachwalają równie mocno jak większość krytyków? Jak oceniają przeniesienie produkcji w polskie realia, w tym do lat 90tych? Czy "W głębi lasu" jest typową cobenowską produkcją, czy jednak odbiega od standardów kojarzonych z tym autorem? Czy rodzimi twórcy poradzili sobie z realizacją tego projektu i umiejętnie zaadaptowali powieść? W końcu, czy serial sprawdza się jako kryminał? O tym wszystkim posłuchacie w dzisiejszym podcaście.
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Moje seriale cz. 76: Sezon 2019/2020
Zapraszam na kolejny  odcinek cyklu podcastów, w których całkowicie na żywca, bez  przygotowania, pobieżnie i bez głębszej analizy omawiam seriale, które  oglądam. Co polecam, czego nie polecam, a co definitywnie odradzam? Z  założenia krótko i przekrojowo. W dzisiejszej audycji kontynuuję omawianie serialowego sezonu 2019/2020. Dzisiaj na warsztat biorę trzy tytuły: 0:00:59 – Project Blue Book, sezon 2 0:14:11 – Reality Z, sezon 1 0:25:06 – The Hollow, sezon 2
pobierz 39.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Corona Zombies
Kontrowersyjny  film Charlesa Banda, który powstawał w czasach pandemii i izolacji  społecznej - Corona Zombies. Czym tak w ogóle jest ten twór? Czy można  traktować Corona Zombies na poważnie i czuć się tym filmem urażonym? Jak  bardzo niesmaczna jest to produkcja? Na te, oraz na kilka innych, pytań  postarają się odpowiedzieć Mando i Sick, którzy zainwestowali swój czas  i obejrzeli film-mem od Full Moon Features. Posłuchajcie przez co my  musieliśmy przejść, żebyście wy tego nie musieli robić!
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Kingdom - sezon 2
Koreański, historyczny  serial o zombie powrócił z drugim sezonem, a Mando i Sick spotkali się w  wirtualnym studio aby go omówić. Jak wypada zakończenie historii,  której pierwszą połowę mogliśmy oglądać w ubiegłym roku? Jak panowie  oceniają sceny batalistyczne i na ile druga odsłona „Kingdom” serwuje je  z jeszcze większym rozmachem? Czy dobrze zbalansowano brutalne sceny  walki z wątkami obyczajowymi i dworskimi intrygami? I w końcu, czy finał  okazał się satysfakcjonujący, a ostatnia scena dobrze podprowadza pod  trzeci sezon? O tym wszystkim i paru innych kwestiach posłuchacie w  dzisiejszym odcinku.
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Rocznicowe Q and A. Część 5
Po czterech dniach wspólnego świętowania, dobiliśmy do kresu naszego  rocznicowego Q&A. Dziś odcinek ostatni, ale to wcale nie oznacza, że  najsłabszy. Nie mogło być inaczej skoro odpowiadamy na tak ciekawe  tematy jak disco polo, najgorszy film jaki widzieliśmy oraz o tym kogo  najłatwiej namówić na sięgnięcie po dane dzieło. A to oczywiście tylko  część pytań! Słuchajcie i bawcie się dobrze. Dziękujemy Wam za te  ostatnie pięć dni. Długich dni i przyjemnych nocy.
pobierz 74.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Rocznicowe Q and A. Część 4
Nie przypuszczaliśmy,  że to się aż tak rozrośnie, ale jednak. Zapraszamy Was na czwartą  odsłonę odpowiedzi na pytania słuchaczy! W odcinku opowiemy kto  odpowiada za muzykę w intro? Czy nagrywamy podcasty po kilka razy aby je  dopracować? Na który film kolejnej fazy MCU czekamy najbardziej?  Dowiecie się także jak sobie radzimy w czasie pandemii, czy widzieliśmy  „Plan 9 z kosmosu”? I co zabralibyśmy na bezludną wyspę. To wszystko i  wiele więcej w dzisiejszym odcinku, a już jutro wielki finał! Warto na  niego czekać
pobierz 87.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Rocznicowe Q and A 2020. Część 3
Trzeci odcinek naszego rocznicowego Q&A  przynosi odpowiedzi na kolejną porcję bardzo ciekawych pytań. Dowiecie  się czy posiadamy studio do nagrań, jak ćwiczymy głos przed nagrywaniem,  czy utrzymujemy się z podcastingu, oraz na ile nagrywamy spontanicznie,  a na ile ze scenariusza? Zapraszamy i życzymy przyjemnego odsłuchu
pobierz 82.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Rocznicowe Q and A 2020. Część 2
W drugim odcinku rocznicowego Q&A, zapraszamy na pierwszą część  pytań ogólnych, z którymi będzie się mierzyć nasza dzielna ekipa. Z  odcinka dowiecie się między innymi czy warto komentować nasze stare  nagrania, jak radzimy sobie z abstrakcyjnymi zadaniami oraz czy lubimy  wafle. Opowiemy również jak bardzo na bakier z polską gramatyką  jesteśmy, dlaczego nie prosimy o suby i lajki oraz jak nas warto  słuchać. I w końcu jak się poznaliśmy i połączyliśmy w Konglomerat  podcastowy. Przyjemnego słuchania!
pobierz 99.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Rocznicowe Q and A 2020. Część 1
Kolejny rok minął jak jeden dzień. Myśląc nad sposobem uczczenia czwartych urodzin Konglomeratu, postanowiliśmy zaserwować Wam Q&A.  A jako, że pytań spłynęło sporo, dziś zapraszamy Was na pierwszy  odcinek, w którym dowiecie się między innymi jaki nóż wybrałaby Bogusia  aby oskórować Skurę? Czy powróci na Konglo z kolejnymi powieściami  young-adult? Ile waży Skura i jak to się stało, że zaczął nagrywać o  jedzeniu? Czy dla Sicka Chicago w latach 90-tych to drużyna, czy Jordan?  Jaką szkołę Mando wybrałby dla dzieciaków, Hogwart, a może szkołę  ninja? Czy po wypadku w niedostępnych górach Mando by nas zjadł i jeżeli  tak to od czego by zaczął? Ile książek przeczytał w tym roku Szymas?  Czy zazdrości jak nagrywamy dyskusje bez niego? Na ile żałuje obietnicy  „lajki za podcasty”? Czy planuje wydać fabularyzowaną autobiografię?  Którą antologię grozy Jerry lubi najbardziej? Czy słucha muzyki? Czym  się zajmuje zawodowo i czy lubi być łysym Chewiem? Dowiecie się także  skąd się wzięła ksywka „Jerry” i czy nadrobi „Too old to die young”  Refna. Zaintrygowani? Już wkrótce zapraszamy na kolejny odcinek!
pobierz 97.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Moje seriale cz. 75: Sezon 2019/2020
Zapraszam na kolejny  odcinek cyklu podcastów, w których całkowicie na żywca, bez  przygotowania, pobieżnie i bez głębszej analizy omawiam seriale, które  oglądam. Co polecam, czego nie polecam, a co definitywnie odradzam? Z  założenia krótko i przekrojowo. W dzisiejszej audycji kontynuuję omawianie serialowego sezonu 2019/2020. Dzisiaj na warsztat biorę trzy tytuły: 0:02:16 – Breeders, sezon 1 0:20:02 – Better Call Saul, sezon 5 0:31:52 – Into the Dark – 2x08 – Delivered
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Devs
Alex Garland znany z "Ex Machiny" i "Anihilacji" stworzył własny serial  SF o tajemniczej korporacji "Devs". Skura omawiając serial spojleruje go  jeszcze bardziej niż sam pierwszy odcinek spojleruje cały pierwszy  sezon. Dziś dowiecie się zatem czym jest Devs, czym się zajmuje, czy  można go zniszczyć, a może nawet go pokochać? Zapraszamy do posłuchania!
pobierz 55.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Moje seriale cz. 74: Sezon 2019/2020
Zapraszam na kolejny  odcinek cyklu podcastów, w których całkowicie na żywca, bez  przygotowania, pobieżnie i bez głębszej analizy omawiam seriale, które  oglądam. Co polecam, czego nie polecam, a co definitywnie odradzam? Z  założenia krótko i przekrojowo. W dzisiejszej audycji kontynuuję omawianie serialowego sezonu  2019/2020. Dzisiaj na warsztat biorę dwa seriale wchodzące w skład  Arrowverse: 0:01:31 – Flash, sezon 6 0:32:39 – Legends of Tomorrow, sezon 5
pobierz 57.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Star Wars: The Clone Wars
Zgodnie z zapowiedziami, Mando i Jerry zabierają się za kanoniczne,  animowane "Wojny klonów". A to oczywiście oznacza, że na pierwszy rzut  idzie film kinowy (!) z 2008 roku. W dyskusji panowie poruszają wiele  wątków, rozmawiając między innymi o tym na ile problematyczna obecnie  jest warstwa wizualna, czy fabuła filmu broni się po latach i potrafi  przekonać widzów do sięgnięcia po serial? Oceniają również jak wypadają  nowo wprowadzone postacie i na ile dobrze rozpisano relacje pomiędzy  głównymi bohaterami? O tym wszystkim i wielu innych tematach posłuchacie  w dzisiejszym odcinku!
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek