Audycja 80

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Audycja 80 to markowa audycja wytwórni R.K Production pod przywództwem pianisty i kompozytora Remigiusza Knapika. W audycji przedstawiamy różnorodne poglądy na temat sztuki i wszystkiego co wiąże się z artyzmem, a także i z życiem jako takim Przeplatamy to z masą niekonwencjonalnej, oryginalnej, a wręcz niszowej muzyki. W Studiu80 pojawiają się także inni współprowadzący, którzy nadają naszej wspólnej potrawie swojego własnego smaku. Najkrócej mówiąc: rozmawiamy o wszystkim czym się w życiu zajmujemy i o tym co nas inspiruje.
Data dodania: 2016-12-21 10:27:00
Data aktualizacji: 2020-11-11 22:50:21
Audycji w katalogu: 47
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 3 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Levinas: Pragnienie Metafizyczne a Zmysłowa Autonomia w Świecie
Dzisiaj zastanawiamy się nad definicją Pragnienia Metafizycznego. Skąd się ono bierze? Czego żąda? Czy można je zaspokoić? A może istnieje ono pomimo tego, że byt jest zaspokojony? Jeśli tkwisz w toksycznych relacjach i sytuacjach miłosnych, które wydają się bez wyjścia, to ta audycja jest dla Ciebie! Muzycznie towarzyszy nam Ars Sonor
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Jedyny i Jego Własność czyli Levinas a Stirner
Słuchając dzisiejszej audycji zalecamy baczność umysłu i wzmożoną ostrożność. Analiza systemu filozoficznego Levinasa doprowadziła nas do pytania o to, jakby wyglądał jego system bez elementu Pragnienia Metafizycznego. Okazuje się, że był ktoś, kto taki system opracował, a nazywał się Max Stirner. Czy zatem filozofia Stirnera jest "anty-człowiecza"?
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Levinas: Prawda [Hokus Pokus Domine?]
Rozważając takie zagadnienia filozofii Levinasa jak Nieskończoność czy Separacja, dochodzimy w końcu do zagadnienia Prawdy. Wszelki kontakt z drugim człowiekiem napiętnowany jest ryzykiem niewiedzy, złudzenia i błędu. Czy zatem rozważnym jest bezgranicznie mu ufać, nawet jeśli towarzyszą temu chemicznie wzniosłe emocje?
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Prawdziwy chrześcijanin... Słyszałaś o takim? #4
Co robić kiedy inni chrześcijanie zawodzą bądź niszczą nasze zdrowie psychiczne? Jak się wyzwolić spod manipulacyjnego jarzma? Wspólnie z Andrzejem Kaliszczykiem rozkładamy problem destruktywnych społeczności chrześcijańskich na czynniki pierwsze.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Prawdziwy chrześcijanin... Słyszałaś o takim? #3
Jakie trudności może napotkać chrześcijanin w kościele? Czy tamtejsze zwyczaje i moda mogą stać się przyczółkiem do tępienia różnorodności? Wspólnie z Andrzejem Kaliszczykiem rozważamy niektóre problemy, które można napotkać w społecznościach chrześcijańskich.
pobierz 43.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Prawdziwy chrześcijanin... Słyszałaś o takim? #2
Dzisiaj wraz z Andrzejem Kaliszczykiem rozważamy kwestie dotyczące powołania chrześcijanina, jego przyszłego życia i wszystkiego z czym może się ono wiązać.
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Prawdziwy chrześcijanin... Słyszałaś o takim?
W ostatnich latach znaczne zainteresowanie publiczności wzbudzili popularni ewangeliści, którzy prowadząc wielkie kampanie przyciągnęli duże liczby ludzi na organizowane przez siebie spotkania, na których, według przekazywanych doniesień, odnotowano przypadki tysięcy „nawróceń”. Audycja ta jest oparta na artykule Bernarda Hedmana z 1992 roku i stanowi niejaką odpowiedź na falę hipokryzji, która nadal zalewa chrześcijański świat.
pobierz 54.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Levinas: Narodziny jako wydarzenie historycznie absurdalne
Dzisiaj kontynuujemy refleksje nad filozofią Emmanuela Levinasa na podstawie "Całości i Nieskończoności". W jaki sposób następuje totalizacja bytu? Gdzie się ona odbywa i z jakiego punktu zewnętrznego jest dostrzegalna? Czym są narodziny i śmierć z punktu widzenia tych, którzy zostali przy życiu?
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Levinas: Psychika czyli Opór Wobec Całości
Dzisiaj analizujemy początek drugiego rozdziału "Całości i Nieskończoności" Emmanuela Levinasa pt. "Separacja i (roz)mowa". Skupiamy się głównie na zagadnieniu dotyczącym psychiki i jej horyzontu.
pobierz 47.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Chrześcijaństwo a źródła pogańskie
Orędownicy "mitu chrześcijaństwa" zarzucają wierzącym niesprawdzalność faktów historycznych i brak wystarczających by dać im wiarę źródeł. By wyjść im naprzeciw zobaczymy co o pierwotnym chrześcijaństwie sądzili jego... wrogowie.
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Kilka myśli o filozofii hitleryzmu
Co stanowi kamień węgielny hitleryzmu? Dlaczego, jako ideologia wydaje się on być pociągający dla filozofów, mimo swojej prymitywnej struktury i założeń? A może powstał jako jakiegoś rodzaju środek zaradczy? Podążając za rozważaniami Emmanuela Levinasa próbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania.
pobierz 57.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - W poszukiwaniu humanistycznej utopii II
Hejtujemy humanizm! I to w dodatku z biblijnej perspektywy. Czy historia aby przypadkiem nie wykazała już, ze jest on tylko marną utopią? Audycja nagrana na podstawie artykułu Bernarda Hedmana opublikowanego w 1990 roku.
pobierz 117.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Gdy człek stworzył humanizm I
Dzisiaj przyglądamy się humanizmowi jako prądowi światopoglądowemu wgłębiając się w jego konstrukcję, historię i filozofię.
pobierz 94.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Bergson: Intuicja jako funkcja czasu, a nie przestrzeni
Jednym z elementów problematyki poruszonej przez Henriego Bergsona jest interpretowanie przez jednostki pewnych stanów psychologicznych jako tych związanych z ilością. Podejście to reprezentuje większość ludzi i jest ono nad wyraz powszechne. Filozof jednak zaproponował inną drogę - skupiającą się na jakości; drogę w którą wpisuje się zjawisko metody intuicyjnej.
pobierz 101.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Bergson: Pomiędzy liniami percepcji czyli Reguła Komplementarna
Dzisiaj kontynuujemy nasze rozważania nad regułami dotyczącymi intuicji w ramach filozofii Henriego Bergsona. Czy istnieje taka koncepcja, która zakłada wniknięcie między dwie linie ludzkiej perceptywności, bądź ściśnięcie je do ekstremum?
pobierz 81.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Optyka Zbawienia II
Dzisiaj wraz z Andrzejem Kaliszczykiem kontynuujemy nasze rozważania na temat kwestii zbawienia w kontekście Starego i Nowego Testamentu. Czy Bóg jest zbawicielem wszystkich ludzi, czy tylko tych, którzy wierzą?
pobierz 73.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Dwie linie ludzkiej perceptywności
Analizując system filozoficzny Henriego Bergsona dochodzimy w końcu do zagadnienia dwóch, zmieszanych w realności linii ludzkiego postrzegania świata. Bergson jednak nas wyręczył - oddzielił je i stosując chwyt rodem z science-fiction zdefiniował nam je.
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K+Production »
Audycja 80 & Studio 80 - Optyka Zbawienia I
Dziś wspólnie z Andrzejem Kaliszczykiem rozważamy temat zbawienia człowieka wg Biblii. Zbawienie - ale od czego? Jeśli zbawienie, to musi być zbawiciel. Kto jest tym zbawicielem? Gdzie będzie człowiek zbawiony? A po co w ogóle człowiek ma być zbawiony? Grafika: "Thy Kingdom Come" by Antonio Cavalcante
pobierz 78.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K Production »
Audycja 80 Studio 80 - Jesteś mieszaniną źle przeanalizowaną!
Dziś powracamy do Henriego Bergsona. Rozważamy kwestię intuicji w kontekście mieszanin źle przeanalizowanych odwołując się do opracowanej przez niego Drugiej Reguły.
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
« R.K Production »
Audycja 80 Studio 80 - Różne poglądy na cel paruzji Chrystusa III ,,Narodyquot;
Dzisiaj zamykamy serię na temat powtórnego przyjścia Chrystusa. Koncentrujemy się głównie na pogańskich narodach takich jak Sodomici i Gomorytki - ich sądzie w Wieku Tysiąclecia. W audycji prezentujemy już szósty rozdział książki "Droga do Chrystusa" muzyka: Gillicuddy & Lobo Loco
pobierz 75.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek