Duży Pokój '17

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Duży Pokój ’17 to swobodna wymiana myśli na tematy szeroko rozumianej kultury, skupiająca się jednak na jej mniej znanych zakamarkach. Częściej o kinie europejskim niż Hollywood, chętniej o bluesie i jazzie niż współczesnym popie. I choć rzeczywiście dominują te dwie dziedziny sztuki, to częste są również rozmowy o literaturze, malarstwie, czy filozofii.
Data dodania: 2017-02-05 21:45:21
Data aktualizacji: 2017-07-21 11:40:23
Audycji w katalogu: 31
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
#28 Fismoll, Aquarius i znów Bergman
O muzycznych nowościach pod postacią Queens of the stone age i Fismolla, twórczości Milosa Formana głównie pod postacią “Ragtime”, brazylijskim dramacie Aquarius, elektronicznej mieszance zespołu Death in Vegas i szeroko o filmie “Siódma Pieczęć” Bergmana
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
#27 O soundedit, wybitnych producentach, kondycji muzyki – rozmowa z Maciejem Werkiem
Ujawniamy gwiazdę Soundedit 2017, rozmawiamy o roli producenta muzycznego, kondycji współczesnej muzyki, sporo o Davidzie Bowiem, Beatlesach, trochę o Dylanie i ciut o disco polo. to wszystko i wiele więcej w rozmowie z Maciejem Werkiem. Chcesz być na bieżąco? PRZECZYTAJ: http://duzypokoj17.pl/jak-sluchac/
pobierz 50.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#Poziomki Bergmana w rytmie bluesa
O nowej płycie At the Drive In, krótko o filmie „Plac Zabaw” Bartosza M. Kowalskiego, o zespole All them witches i w końcu bardzo obszernie o klasyku „Tam gdzie rosną poziomki” Ingmara Bergmana. A wszystko okraszone korzennym bluesem w podkładzie.
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
#25 L.Stadt, Xavier Dolan i Nazareth
O nowej trochę surfrockowej płycie L.Stadt, węgierskim eksperymencie metalowym Thy Catafalque, o najnowszym filmie Xaviera Dolana- To tylko konie świata, o trudach młodości w książce Wzburzenie Philipa Rotha, o czterech przyjaciółkach i ich relacjach w filmie Agatha’s friends, o hardrockowym klasyku zespołu Nazareth.
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#24 Graffiti i kłamstwo w towarzystwie
O najnowszej płycie zespołu London Grammar, ascetycznego trio z charyzmatyczną wokalistką, o włoskim świetnym komediodramacie „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, polskim filmowym hicie zeszłego roku „Jestem mordercą”, interesującym awangardowym autorze graffiti Keithie Haringu, norweskim zespole Madrugada i szerokim interpretacyjnie francuskim filmie „Opium” Pablo Dury.
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Extra: Przystanek Woodstock
Subiektywny wybór najciekawszych propozycji na tegorocznym Przystanku Woodstock.
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#23 O.S.T.R., znowu Waters, Nieprzespane Noce i coś jeszcze
O świetnym powrocie Rogera Watersa płytą Is this the life we really want?, filmowym portrecie pokolenia 20-latków– Wszystkie Nieprzespane Noce Michała Marczaka, o austriackim dramacie obyczajowym Goetza Spielmana October November, łódzkim bardzie na miarę indiefolkowych czasów- Danielu Spaleniaku, holenderskich odkopanych eksperymentatorach z grupy Focus, o osobistej podróży Ostrego na ostatniej studyjnej płycie Życie po śmierci.
pobierz 44.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#22 Balthus i Philippe Garrel
O twórczości Balthusa – dwudziestowiecznego malarza francuskiego pochodzenia polskiego, który zasłynął dalece nieodpowiednimi portretami małych dziewczynek, styl raczej realistyczny. O filmie Sieranevada, który można obecnie oglądać w kinach, a który pokazuje spotkanie rodzinne z okazji stypy. O zespole Comet is Coming – ciekawej mieszance jazzu z elektroniką, rockiem, ale utrzymującej strukturę jazzową. O Narodzinach miłości – […]
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#21 Rammstein, Samsara Blues Experiment, potrzeba akceptacji
O znanym polskim artyście popowym, który poszedł w inną stronę, filmie Butterfly Kisses, zespole Samsara Blues Experiment, francuskim rapie z Alliance Ethnik, płycie ostatecznej Herzeleid Rammsteina, Davie van Ronku. iTunes: https://itunes.apple.com/pl/podcast/du%C5%BCy-pok%C3%B3j-17/id1198293672?l=pl&mt=2 Player.FM: http://player.fm/series/duy-pokj-17-1338996
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#20 Po prostu David Lynch
Przekrojowo, kompleksowo o twórczości Davida Lyncha i tylko o niej iTunes: [link] Player.FM: http://player.fm/series/duy-pokj-17-1338996
pobierz 98.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#19 Osiedle Swoboda i Bang Gang – z Gościem
O irlandzkim punku, nowym singlu Watersa.  O komiksie Osiedle Swoboda, o płycie Kuby Więcka, o Katarzynie Rosłaniec, o filmie ostatecznym, w którym człowiek idzie przez pustynię, o Daredevilu z refleksją o komiksie superbohaterskim. O artyście islandzkim pseudonimem Bang Gang i filmie francuskim o tym samym tytule z refleksją o erotyce w kinie.
pobierz 59.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#18 Waters, Smarzowski i Nesbo
O nowym singlu Rogera Watersa, najnowszej płycie Steve’a Hacketta. O filmie krótkometrażowym Ksiądz Wojtka Smarzowskiego. O inspiracjach włoskich Mike’a Pattona, twórczości Toto Cutugno. O najnowszej książce „Pragnienie” Jo Nesbo. Trochę o audiobookach, trochę o filmach Marka Koterskiego.
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#17 Bariel z zespołu Imperator
Rozmawiamy z Piotrem „Barielem” Tomczykiem o zespole Imperator, ale też o sztuce jako takiej.
pobierz 48.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#16 Kimbrough i kino LGBT
O Juniorze Kimbrough, R.L. Burnside’zie Old and in the Way Jerry’ego Garcii, Pablopavo. O Holding the man z refleksją ogólną o kinie gejowskim, o tunezyjskim Z otwartymi oczami.
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#15 Wszystko o wodzie na Lany Poniedziałek
O wszystkim co nam się skojarzyło z wodą. Dokładnie nie piszę co to było, niech to będzie niespodzianka.
pobierz 57.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#14 Dlaczego nie trafia do nas sztuka Wesa Andersona
O Wesie Andersonie, Timie Burtonie. O Alphaville Godarda, Morfinie Bałabanowa. O zespołach Atomic Rooster i Church of Misery.
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Extra: Open’er
Jędrek robi przegląd zespołów mających się pojawić na tegorocznym Openerze.
pobierz 9.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#13 Me and that man i jeszcze dwunastu
O koncercie Voo Voo, płycie duetu Me and that man. O filmach: głównie Dwunastu gniewnych ludzi, pobocznie o Nienawistnej ósemce, Rzezi Romana Polańskiego. O płycie 666 Aphrodite’s Child. O filmie greckim Chevalier, z wątkiem pobocznym o Idzie.
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Duży Pokój Extra: Koncert Rogucki
Wrażenia Mikołaja z koncertu solowego projektu Piotra Roguckiego w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Duży Pokój Extra to odcinki poboczne, co do zasady będą krótsze i będą pojawiały się niezależnie od wydania głównego.
pobierz 8.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#12 Voo Voo, Duchamp i wszystko pomiędzy
O ostatnich płytach zespołu Voo Voo, filmach francuskich: nowofalowym klasyku „400 batów”, komedii kryminalnej „Banda Jot”, egzystencjalnym dramacie osadzonym w paryskiej Diasporze „Aliyah”. Kilka słów o surrealizmie, promowanie Marcela Duchampa jako duchowego ojca założyciela sztuki nowoczesnej.
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek