Duży Pokój '17

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Duży Pokój ’17 to swobodna wymiana myśli na tematy szeroko rozumianej kultury, skupiająca się jednak na jej mniej znanych zakamarkach. Częściej o kinie europejskim niż Hollywood, chętniej o bluesie i jazzie niż współczesnym popie. I choć rzeczywiście dominują te dwie dziedziny sztuki, to częste są również rozmowy o literaturze, malarstwie, czy filozofii.
Data dodania: 2017-02-05 21:45:21
Data aktualizacji: 2017-04-26 10:00:07
Audycji w katalogu: 18
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
#16 Kimbrough i kino LGBT
O Juniorze Kimbrough, R.L. Burnside’zie Old and in the Way Jerry’ego Garcii, Pablopavo. O Holding the man z refleksją ogólną o kinie gejowskim, o tunezyjskim Z otwartymi oczami.
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
#15 Wszystko o wodzie na Lany Poniedziałek
O wszystkim co nam się skojarzyło z wodą. Dokładnie nie piszę co to było, niech to będzie niespodzianka.
pobierz 57.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
#14 Dlaczego nie trafia do nas sztuka Wesa Andersona
O Wesie Andersonie, Timie Burtonie. O Alphaville Godarda, Morfinie Bałabanowa. O zespołach Atomic Rooster i Church of Misery.
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Extra: Open’er
Jędrek robi przegląd zespołów mających się pojawić na tegorocznym Openerze.
pobierz 9.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
#13 Me and that man i jeszcze dwunastu
O koncercie Voo Voo, płycie duetu Me and that man. O filmach: głównie Dwunastu gniewnych ludzi, pobocznie o Nienawistnej ósemce, Rzezi Romana Polańskiego. O płycie 666 Aphrodite’s Child. O filmie greckim Chevalier, z wątkiem pobocznym o Idzie.
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Duży Pokój Extra: Koncert Rogucki
Wrażenia Mikołaja z koncertu solowego projektu Piotra Roguckiego w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Duży Pokój Extra to odcinki poboczne, co do zasady będą krótsze i będą pojawiały się niezależnie od wydania głównego.
pobierz 8.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#12 Voo Voo, Duchamp i wszystko pomiędzy
O ostatnich płytach zespołu Voo Voo, filmach francuskich: nowofalowym klasyku „400 batów”, komedii kryminalnej „Banda Jot”, egzystencjalnym dramacie osadzonym w paryskiej Diasporze „Aliyah”. Kilka słów o surrealizmie, promowanie Marcela Duchampa jako duchowego ojca założyciela sztuki nowoczesnej.
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#11 Realizm a surrealizm
O twórczości Dave’a Brubecka, działaniach postulującego realizm ruchu Dogma 95, parę słów o Festen Thomasa Vinterberga. O Garcii Lorce – autorze surrealistycznym.
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#10 W co się bawi Haneke?
O twórczości gitarzysty Marca Ribot, wokalistki Darii Zawiałow, rockowego duetu Black Pistol Fire. Bardzo szeroko o twórczości Michaela Hanekego na przykładzie filmów Funny Games i Biała wstążka, wąsko o filmie Eternal return of Antonis Paraskevas.
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#9 Rozmowa krymimalistyczna
O powieściach „Pionek” Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, „Związek żydowskich policjantów” Michaela Chabona, o filmie „Pokot” Agnieszki Holland i o muzyce malijskiej.
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#8 Planety i inne bzdety (z Gościem)
O filmie Toni Erdmann, skandynawskim jazzie, ekstremalnym brzmieniu angielskiego core’u, o Scooby-Doo w komiksie. O naszych związkach z kulturą planetarną pod postacią Raya Bradbury’ego i Lema wraz z adaptacją autorstwa  Tarkowskiego.
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#7 Czeski styl i znów dwa dziady
O współczesnej literaturze czeskiej, jej związku z Hrabalem, jego związku z filmem dawnym. O uniwersalności czeskiego stylu i kontrach do niego. O „spowiedzi” Leonarda Cohena i relaksie z Jerrym Garcią. A zapomniany przez nas pisarz to Vladislav Vančura.
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#6 Płonący strach i swingujący jazz
O miniserii Agnieszki Holland opowiadającej o serii samospaleń w Pradze w roku 1969 pod tytułem „Gorejący krzew”, intrygującym greckim filmie „Interruption”, fransuskim super hicie z roku 1953 dreszczowcu „Cena strachu”, o połączonych siłach Karolaka i Ptaszyna-Wróblewskiego w Polish Jazz Quartet, najnowszym wydawnictwie Sepultury już bez braci Cavalera oraz o nieznanym do tej pory twórcom audycji […]
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#5 Francuskie „nowości”
O zespole Air, Sebastianie Tellierze z płytą Sexuality, refleksje ogólne o zepsole Daft Punk, o „Wkraczając w pustkę” Gaspara Noe, gejowskim romansie „Paryż 05:59”, filmie „Uczucie lata”. Polecamy: myfrenchfilmfestival.com dostępny do 13 lutego, między innymi z „Uczuciem lata”.
pobierz 34.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#4 Powidoki a sprawa niemiecka
O ostatnim filmie Andrzeja Wajdy „Powidokach”, przeglądzie kina niemieckiego pod postacią filmów „Fritz Bauer kontra państwo” i „24 tygodnie”, dokonaniach bardzo ciekawego zespołu Brandt Brauer Frick
pobierz 34.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#3 Filozofia siekiery
Przegląd dokonań zespołu Siekiera, trochę o Metalice, promocja zespołu Maanam, ontologiczna teoria współczesnej muzyki.
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#2 Sól czarnego bluesa
Suplement do podsumowania, o płycie Memphisa Slima z Willie’m Dixonem, dyskusje okołobluesowe, o polskim domu bluesa – Śląsku, pod postacią „Soli ziemi czarnej” Kazimierza Kutza, wtręt o zabiegach formalnych w kinie, o patriotyzmie lokalnym i narodowym, zwyczajowe rozważania o sztuce. Czy sztuka ma narodowość?
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#1 Podsumowanie ’16
W pierwszym odcinku odświeżonego podcastu Duży Pokój ’17 podsumowujemy rok 2016 prezentując wybór filmów i płyt w tym roku naszym zdaniem najlepszych.
pobierz 47.7 MB odcinki RSS iTunes www
miodek