StarWars.pl

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Wraz z przebudzeniem Mocy przebudził się portal starwars.pl, który potrzebował własnego podcastu. Zew serca, internetu i nerdozy sprawił, że oficjalny podcast starwars.pl nabrał ciała i głosi prawdę o Mocy w kierunku wszystkich zainteresowanych. Dwóch odpowiednio wkręconych w klimat prowadzących omawia w każdym odcinku gwiezdnowojenne tematy aktualne i archiwalne, filmowe i komiksowe, growe i książkowe, internetowe i telewizyjne. Odświeżone i rozbudowywane uniwersum Star Wars potrzebuje swojej polskiej propagandowej tuby i jest nią właśnie ten podcast.
Data dodania: 2017-02-26 17:21:09
Data aktualizacji: 2019-03-24 10:55:07
Audycji w katalogu: 23
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod 23: Serialowa przyszłość Star Wars
W nowym odcinku oficjalnego podcastu serwisu starwars.pl zastanawiamy się nad przyszłością Gwiezdnych wojen w kontekście platformy Disney+ i nie tylko. Razem z gościem - Mateuszem Wasilewskim z cosplaytime.pl i starwars.pl - prowadzimy rozważania na temat serialu The Mandalorian, oraz zapowiedzianego później prequela do prequela, czyli odcinkowej historii o Cassianie Andorze. Czy Moc nadal będzie z nami?
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod 22: Epizod 22: Za kulisami Łotra 1 i Hana Solo
Witajcie, Gwiezdnowojacy! Podcast serwisu  starwars.pl  zaliczył nieplanowaną przerwę, ale w końcu wraca - niczym główna saga w 2015 roku. Zapraszamy na wyjątkowy odcinek z wyjątkowym gościem. Wyobraźcie sobie, że istnieje taki ktoś, jak Mateusz Szcześniak, Digital Imaging Technician. I że ten ktoś miał okazję pracować przy powstawaniu zarówno Łotra 1 , jak i Hana Solo (oraz wielu innych filmów). I że teraz możecie posłuchać naszej z nim rozmowy. Chcecie wiedzieć, jak pachnie Donald Glover? No to zapraszamy! Specjalne podziękowania dla poznańskiego Vandal Store & Café za ugoszczenie nas na czas nagrania.
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Epizod 21: Pyrkon 2018
Ekipa starwars.pl była obecna na tegorocznym Pyrkonie duchem i ciałem. My, jako bardzo cielesny oddział podcastowy, również zawitaliśmy do hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co prawda od festiwalu minął już niemal miesiąc, ale może zechcecie rzucić uchem w kierunku tego, co dla Was nagraliśmy? Mamy granie w planszówki, mamy pana od robienia replik w garażu, mamy starych znajomych i mamy rozmowę o seksie z klimacie startrekowym. A co!
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Epizod 20: Han Solo-wy film
I co? I już? Tak szybko? Ledwie pół roku po kontrowersyjnym Ostatnim Jedi mamy możliwość omówić drugi filmowy spin-off w historii Gwiezdnych wojen. Han Solo to produkcja, która borykała się z wieloma problemami w czasie filmowania i teraz wszyscy zastanawiają się, jak bardzo wpłynęło to na odbiór gotowego filmu. Dwóch prowadzących podcast i jeden gość - Mateusz Wasilewski z cosplaytime.pl - zastanawiają się, co z tego wszystkiego wyszło. Spoiler - jednym się podobało, innym nie.
pobierz 57.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Epizod 19: Sceny wycięte z Ostatniego Jedi
W marcu swoją domową, cyfrową premierę miał ósmy epizod Gwiezdnych wojen. Ostatni Jedi trafił już do pierwszych chętnych, wersje płytowe pojawią się już za kilka dni, a polska premiera DVD/BR/VOD będzie miała miejsce w kwietniu. My jednak już teraz zabieramy się za omówienie wszystkich ujawnionych wyciętych scen i zastanawiamy się, czy fani są szaleni kochając ten film, a może są szaleni uznając go za najsłabsze Star Warsy ever? W dyskusji pojawili się goście - szanowny pan redaktor Mateusz Wasilewski, odpowiedzialny też za cosplaytime.pl oraz szanowny pan prawdziwy Jedi Grzyb - Paweł Drożdż.
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 18: Pierwszy zwiastun Hana Solo
W końcu doczekaliśmy się premiery pierwszego zwiastuna filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. A nawet dwóch, w końcu trzeba nadrobić marketingową ciszę przed premierą filmu, która nastąpi już pod koniec maja. Disney filmu się jakby trochę boi, a my boimy się razem z nim. My, czyli prowadzący podcast oraz gość specjalny - Paweł Kurnatowski, znany jako PabloGra ( tutaj jego Facebook, a tutaj jego www). Przez godzinkę porozmawiamy o zwiastunie, naszych obawach i nadziejach.
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 17: Ostatni Jedi
Na portalu starwars.pl najważniejszy dzień w roku to zawsze premiera nowego epizodu (lub spin-offu, a jak!) Gwiezdnych wojen. Na Ostatniego Jedi czekaliśmy dwa lata, a wyobraźnia fanów przecież nie zna granic, więc teorii na temat dalszego ciągu namnożyło się mnóstwo. Dzisiaj wiemy już sporo, ale wszyscy w podcaście jesteśmy zgodni - trzeba obejrzeć ten film jeszcze raz. Zapraszamy zatem do odsłuchu pełnego spoilerów crossoverowego odcinka - podcasty hammerzeit.pl i starwars.pl łącza siły ku Waszej uciesze.
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 16: Starforce 2017
Pół podcastu serwisu starwars.pl pojechało w październiku do Torunia na Zlot Miłośników Gwiezdnych Wojen Starforce, żeby posmakować kujawsko-pomorskiej Mocy. Na miejscu zostały zrobione wywiady z różnymi ciekawymi postaciami z polskiego fandomu, a wielkim finałem (od 1:14:10) było spotkanie z Michaelem Carterem, znanym z roli Biba Fortuny w Powrocie Jedi. Transkrypcja rozmowy, która w podcaście została wstawiona w oryginale, dostępna jest na stronie: [link] Lista rozmówców: 0:14:38 - Mandalorian Mercs ( [link] ) 0:20:48 - Manda'Yaim ( [link] ) 0:24:11 - Mahiyana ( [link] ) 0:31:24 - Aldona Talarczyk ( [link] ) 0:41:09 - Marek Kulesza ( [link] ) 0:56:36 - Cezary "Cezar" Żołyński ( [link] ) 1:04:48 - Rafał "Riff" Frąckiewicz ( [link] ) 1:14:10 - Michael Carter ( [link] )
pobierz 64.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 15: Ostatni Jedi, ostateczny zwiastun
Długo czekaliśmy, ale jest. Drugi i od razu "ostateczny" zwiastun ósmego epizodu Gwiezdnych wojen. Zapraszamy na grupowy wysiłek omówienia nowej zapowiedzi The Last Jedi - gośćmi oficjalnego podcastu serwisu  starwars.pl  są Maciej Szerszeń, twarz naszego youtube'owego kanału , szanowny pan redaktor Łukasz Matelski i popkulturowy kolega, Przemek Serkowski. Życzymy miłego odsłuchu i cierpliwego czekania na premierę filmu.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 14: Star Trek
Oficjalny podcast serwisu  starwars.pl  wraca po długiej przerwie, ale robi to przewrotnie. W oczekiwaniu na drugi pełnoprawny zwiastun The Last Jedi zajmiemy się tematem z innej galaktyki. Na Netfliksie pojawił się dokumentalny film The Truth is in the Stars , w którym William Shatner rozmawia z mądrymi ludźmi na temat nauki inspirującej science-fiction i odwrotnie. Zaprosiliśmy dwóch członków Wielkopolskiego Oddziału Gwiezdnej Floty , by spróbowali nam opowiedzieć, czy fazery rzeczywiście są fajniejsze od mieczy świetlnych (podpowiedź: nie są). Wstępem do rozmowy jest omówienie ostatnich zawirowań ze świata Gwiezdnych wojen, a potem to już wolna amerykanka...
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 13: George Lucas i cała reszta
Po dłuższym milczeniu czas na powrót oficjalnego podcastu serwisu starwars.pl. Niedawno miała miejsce 40. rocznica premiery pierwszych (czwartych :P) Gwiezdnych wojen, pojawiły się nowe zdjęcia z The Last Jedi... Mamy o czym mówić! Startujemy omawiając 14 fotografii wykonanych przez Annie Leibovitz dla magazynu Vanity Fair, zahaczamy o wycieki z planu filmu o Hanie Solo, a kończymy omawiając samego George'a Lucasa. A dokładniej - omawiamy go przez omówienie biografii zatytułowanej George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia. Jeden z nas ją przeczytał w całości, drugi nie w całości, ale to nie przeszkadza w prowadzeniu ożywionej dyskusji. Pozdrawiamy i życzymy miłego odsłuchu!
pobierz 30.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 12: Pyrkon 2017
Starwars.pl na Pyrkonie! Jeśli byliście w Poznaniu, to wiecie, że było bardzo fajnie. Jeśli nie byliście, albo chcecie powspominać, mamy dla Was specjalny, reporterski odcinek podcastu. Pogadaliśmy o wszystkich gwiezdnowojennych rzeczach z bandą ciekawych ludzi. Jedni są Sithami lub Mandalorianami, inni należą do Legionu 501, jeszcze inni budują makiety z klocków LEGO, a jeszcze inni są fajnymi dziewczynami, które uprawiają zaawansowany cosplay. Zapraszamy do odsłuchu! Rozmawialiśmy z: LUGPOL.pl - [link] Manda'Yaim -  [link] Brotherhood of the Sith - [link] Violet Cosplay -  [link] Issabel Cosplay & other -  [link] Polish Garrison 501st Legion -  [link] Gry na pyrkonowym stoisku starwars.pl dostęne były dzięki uprzejmości: REBEL i Galakta .
pobierz 34.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 11: Teaser The Last Jedi
Po tym, jak na Star Wars Celebration w Orlando w końcu zaprezentowano długo oczekiwany, pierwszy zwiastun The Last Jedi, nie mogliśmy oprzeć się dokonaniu jego dogłębnej analizy. Premiera Epizodu VIII Gwiezdnych wojen dopiero za 8 miesięcy, ale już teraz możemy zacząć się zastanawiać ile prawdy jest w plotkach o tzw. Szarych Jedi? W tym odcinku podcastu gościnnie pojawiają się: Maciej Szerszeń, głównodowodzący naszego kanału na YT oraz "special guest star" Przemek Serkowski, który wie, co mówi. Kto jest gotowy na półtorej godziny gadania o zwiastunie? Ręka (może być mechaniczna) do góry!
pobierz 42.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 10: Ciemna strona Lucasfilm
Pierwszą dziesiątkę oficjalnych podcastów serwisu starwars.pl zamykamy epizodem poświęconym filmowi dokumentalnemu I am Your Father. Fani zrobili obraz poświęcony Davidowi Prowse'owi, który dużo wycierpiał w imię bycia Vaderem. Najpierw jednak zajmiemy się tytułem Epizodu VIII i spoilerami na temat fabuły, a później zahaczymy dodatkowo o różnego rodzaju pozwy, jakie Lucasfilm lubiło wytaczać różnym ludziom. Enjoy!
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 9: Star Wars v Fizyka (feat. Piotr "Astrofaza" Kosek)
Witamy w świeżym odcinku gwiezdnowojennego podcastu. W dziewiątym epizodzie dwójka prowadzących zderza się głowami z gościem specjalnym, Piotem Koskiem - autorem kanału YT i portalu Astrofaza. Piotr jest fascynatem od spraw kosmicznych i fizyki, zna się na rzeczy, więc bardzo chcieliśmy się dowiedzieć, jak bardzo te nasze Gwiezdne Wojny są niemożliwie? Miecze świetlne mogą istnieć? Baza Starkiller prędzej unicestwiłaby samą siebie niż wystrzeliła? No i co z tymi blasterami? Kanał Astrofaza na Youtube - [link] Prawdziwy miecz świetlny ze Star Wars - kiedy stworzymy - [link] Czy Starkiller ze Star Wars mógłby istnieć naprawdę - [link] Napęd Alcubierre’a - [link] Ile kosztowałoby dzienne utrzymanie Gwiazdy Śmierci? - [link]
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 8: Księżniczka Leia
Ósmy odcinek starwarsowego podcastu poświęcamy w całości przedwcześnie zmarłej Carrie Fisher. Postać księżniczki Lei zapisała się na zawsze w historii kina, ale przecież Carrie Fisher to także pisarka, scenopisarka, rewelacyjny "script doctor" i obdarzona wielkim poczuciem humoru gwiazda wielu innych produkcji.
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 7: Wrażenia po premierze Łotra 1
Nowy gwiezdnowojenny podcast to aż 6 głosów w sprawie długo oczekiwanego spin-offu Star Wars. Łotr 1 okazał się być pretekstem do połączenia sił podcastu Hammerzeit i starwars.pl a przed mikrofonami znaleźli się (poza prowadzącymi): Łukasz, Maciek i Kacper ze starwars.pl i Przemek Serkowski, gość z YouTube'a. Nie lękajcie się - zaczynamy bez spoilerów.
pobierz 43.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 6: Przed premierą Łotra
Niecałe dwa tygodnie przed premierą Łotra 1 omawiamy różne różności w czteroosobowym składzie. Do prowadzących dołączyli Wojtek, redaktor naczelny i Kacper, redaktor komiksowy. Śledzimy drogę, jaką film pokonał, by trafić na ekrany, omawiamy kampanię reklamową, przecieki i przewidujemy przyszłość. Miłego odsłuchu!
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 5: Ostateczny zwiastun Łotra 1
Gdy nadchodzi zwiastun ostateczny, trzeba być w pogotowiu. W piątym odcinku podcastu serwisu starwars.pl zabieramy się za przedstawianie naszych wrażeń po wielokrotnym odtworzeniu zapowiedzi i omawianie kolejnych scen. A jako że w grupie jest raźniej, znowu wykonujemy swoje fanowskie obowiązki w towarzystwie pana redaktora naczelnego. Zapraszamy!
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Epizod 4: Nowy sezon Rebels
Na nowy odcinek Waszego ulubionego podcastu o gwiezdnych wojnach trzeba było trochę poczekać, ale oto jest. I na dodatek mamy gości, tak jak obiecaliśmy. Do omawiania newsów ze świata Star Wars oraz tematu animacji, z głównym akcentem położonym na premierę trzeciego sezonu SW Rebels, zaprosiliśmy redaktora naczelnego serwisu starwars.pl - Wojtka Wiśniewskiego i przedstawiciela nowej fali fanów uniwersum - Alka Inglota.
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek