StarWars.pl

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Wraz z przebudzeniem Mocy przebudził się portal starwars.pl, który potrzebował własnego podcastu. Zew serca, internetu i nerdozy sprawił, że oficjalny podcast starwars.pl nabrał ciała i głosi prawdę o Mocy w kierunku wszystkich zainteresowanych. Dwóch odpowiednio wkręconych w klimat prowadzących omawia w każdym odcinku gwiezdnowojenne tematy aktualne i archiwalne, filmowe i komiksowe, growe i książkowe, internetowe i telewizyjne. Odświeżone i rozbudowywane uniwersum Star Wars potrzebuje swojej polskiej propagandowej tuby i jest nią właśnie ten podcast.
Data dodania: 2017-02-26 17:21:09
Data aktualizacji: 2021-01-20 03:25:02
Audycji w katalogu: 35
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
Epizod 35: The Mandalorian S02
Oficjalny podcast serwisu StarWars.pl właśnie zakończył trwający rok urlop, by powrócić w glorii, chwale i Mocy. Ostatnio rozmawialiśmy na temat pierwszego sezonu Mandalorianina, tym razem wypada więc omówić sezon drugi. W nagraniu usłyszycie głosy Huberta i Filipa, których wspierają dzielni redaktorzy - Mateusz i Srdjan. Będa spoilery, będzie ekscytacja, będzie marudzenie, będzie także wycieczka w przyszłość, wszak serialowych i filmowych projektów ze świata Gwiezdnych wojen czeka nas jeszcze bardzo dużo. Miłego odsłuchu!
pobierz 53.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 34: The Mandalorian S01
Pierwszy aktorski serial w świecie Gwiezdnych wojen doczekał się pierwszego finału. Premierowy sezon Mandalorianina zakończył się po 8 odcinkach, a my ze spokojem możemy zabrać się za omówienie całości. Nasze pierwsze wrażenia już znacie, ale czy po tych kilku tygodniach "Mando" okazał się lepszy czy gorszy od tego, co sobie wyobrażaliśmy? Zapraszamy na bardzo spoilerowe nagranie! UWAGA: W trakcie nagranie pojawiły się problemy techniczne (czytaj: wypadła wtyczka z jednego z mikrofonów i nikt nie zauważył). W związku z tym od 27:00 do 45:00 jeden z nas brzmi jakby nadawał przez kiepskiej jakości hologram. Na szczęście potem wszystko wraca do normy.
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 33: Skywalker. Odrodzenie
Stało się. Premiera dziewiątego epizodu gwiezdnej sagi za nami. Droga rozpoczęta w 1977 roku właśnie dobiegła końca, przynajmniej jeśli mówimy o tzw. sadze Skywalkerów. Ten cross-overowy odcinek podcastu (jak zwykle przy okazji premiery dostępny na starwars.pl  i  hammerzeit.pl ) omawia wnikliwie film The Rise of Skywalker, a do tak trudnego zadania wymagane jest wsparcie, więc znowu są goście. Tym razem rozmawiamy z Mateuszem Wasilewskim z  cosplaytime.pl  i - po raz pierwszy u nas! - Michałem Mańką z Gry-Online i TVFilmy . Miłego odsłuchu, bądźcie dzielni!
pobierz 66.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 32: Ostatni Jedi po latach
Tytuł odcinka podcastu brzmi bardzo szumnie, ale przecież od premiery Ostatniego Jedi minęły lata - całe dwa. Przed nami ostatni przystanek w drodze do Epizodu IX Star Wars. The Last Jedi wywołał dużo kontrowersji po premierze - niektóre pomysły zostały uznane za głupie, inne za zbyt przekombinowane, a jeszcze inne wymagały lekkiej modyfikacji. Od początku należymy do obozu fanów tego filmu, ale teraz łatwiej dostrzec rzeczy, które Rianowi Johnsonowi po prostu się nie udały.
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 31: Premiera serialu The Mandalorian
Gdy nagrywaliśmy ten odcinek podcastu. pierwszy aktorski serial w świecie Gwiezdnych wojen doczekał się dwóch premierowych odcinków (zaplanowanych jest 8). The Mandalorian to western w świecie Star Wars z wszystkimi tego konsekwencjami - omawiamy pierwsze, zaskakująco krótkie, epizody, trochę narzekamy, zachwycamy się pewnym małym stworkiem i wyrażamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Zapraszamy i odsłuchu miłego życzymy.
pobierz 34.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 30: Przebudzenie mocy po latach
Najnowszy odcinek gwiezdnowojennego podcastu wraca do sprawdzonej formuły. Do premiery Epizodu IX został nieco ponad miesiąc, trzeba więc raz jeszcze omówić odcinki z najnowszej trylogii. Ta rozmowa dotyczy Przebudzenia mocy i odpowiada na pytanie - czy efekt nowości i nostalgii po 4 latach nie przygasł na tyle, by uznać Epizod VII za gorszy, niż to się początkowo wydawało? Zapraszamy!
pobierz 40.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 29: Finalny zwiastun Epizodu 9 + Quiz o Oryginalnej Trylogii
Podcast serwisu starwars.pl pragnie zwiększyć swą wydajność. Z racji rzadko pojawiających się odcinków, ta odsłona podcastu zawiera dwa odcinki w jednym. Najpierw mierzymy się z finałowym zwiastunem The Rise of Skywalker i zastanawiamy się, czy w ogóle jest on nas w stanie "nahajpować" w stopniu adekwatnym, a potem wracamy do naszych rozmów o starszych epizodach Gwiezdnych wojen. Ta część nagrania jest jednak inna, niż dotychczas. Zamiast po raz wtóry gadać o epizodach 4, 5 i 6 postanowiliśmy zrobić sobie quiz z wiedzy o klasycznych Star Wars.
pobierz 55.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 28: D23 Expo
Przerywamy oglądanie i omawianie epizodów Gwiezdnych wojen, by zatrzymać się na chwilę przy wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas disneyowskiego D23 Expo. Skupimy się na "specjalnym spojrzeniu" na ostatni odcinek Star Wars - The Rise of Skywalker i zwiastunie serialu The Mandalorian. Ale tak naprawdę i tak najbardziej cieszymy się na serialowe przygody Obi-wana. Miłego odsłuchu!
pobierz 41.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Epizod 27: Zemsta Sithów po latach
Kontynuujemy podcastową podróż po epizodach sagi Star Wars. Teraz przyszedł czas na Zemstę Sithów, trzeci odcinek trylogii prequeli, który od momentu premiery był uznawany za najlepszą odsłonę "nowych" Gwiezdnych wojen. Do rozmowy zaprosiliśmy Kacpra Tekielę, jednego z redaktorów serwisu starwars.pl, bo w trójkę o "trójce" się raźniej rozmawia.
pobierz 43.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 26:Atak Klonów po latach
Po zaskakująco udanym powrocie do Epizodu I Gwiezdnych wojen, lecimy dalej i mierzymy się z Atakiem klonów. Dawno temu Epizod II wydawał się krokiem w dobrym kierunku pod niemal każdym względem. Dzisiaj już nie jesteśmy tego tacy pewni. Zapraszamy na nieco ponad godzinny odcinek podcastu poświęcony najbardziej cyfrowemu filmowi świata.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 25: Mroczne Widmo po latach
Podcast serwisu starwars.pl powraca w połowie roku, by przygotować się i Was na nadejście ostatniego epizodu Gwiezdnych wojen. Rozpoczynamy oglądanie wszystkich dotychczasowych odcinków sagi, w kolejności fabularnej, a nie "premierowej". Zapraszamy na nostalgiczną pogadankę o filmie Mroczne widmo. Czy Epizod 1 Star Wars zestarzał się godnie? I czy rzeczywiście cały jest poprawiony cyfrowo? Zapraszamy!
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 24: Star Wars Celebration 2019
Po kolejnej dłuższe przerwie starwarsowy podcast powraca. Dzięki uprzejmości Disneya, który co roku zaprasza fanów na Star Wars Celebration, mamy kilka soczystych wątków do omówienia. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Chicago, a najważniejsze tematy to, w kolejności: gra Star Wars: Jedi - Fallen Order, cudowne nowości w Disneylandzie, serial The Mandalorian i, oczywiście, Epizod IX Gwiezdnych wojen, który doczekał się prezentacji tytułu i teasera. W trakcie nagrywania odcinka nie wiedzieliśmy jeszcze, że do sieci wycieknie (oprócz omawianego materiału zza kulis) również solidny, 5-minutowy fragment serialu oraz trailer, wyświetlony na końcu panelu po zakończeniu transmisji. Tymczasem to, co zobaczyliśmy później dobitnie pokazuje, że duet Favreau - Filoni DOSKONALE wie, jak powinien wyglądać serial gwiezdnowojenny. Efekty praktyczne, scenografia, zbroja Mandalorianina, sączący się zewsząd klimat klasycznej trylogii - jest na co czekać. A na koniec jeszcze trzy wykrzyknienia. Smażony Salacious Crumb! IG-88 w akcji! Kantyna!
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 23: Serialowa przyszłość Star Wars
W nowym odcinku oficjalnego podcastu serwisu starwars.pl zastanawiamy się nad przyszłością Gwiezdnych wojen w kontekście platformy Disney+ i nie tylko. Razem z gościem - Mateuszem Wasilewskim z cosplaytime.pl i starwars.pl - prowadzimy rozważania na temat serialu The Mandalorian, oraz zapowiedzianego później prequela do prequela, czyli odcinkowej historii o Cassianie Andorze. Czy Moc nadal będzie z nami?
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Epizod 22: Epizod 22: Za kulisami Łotra 1 i Hana Solo
Witajcie, Gwiezdnowojacy! Podcast serwisu  starwars.pl  zaliczył nieplanowaną przerwę, ale w końcu wraca - niczym główna saga w 2015 roku. Zapraszamy na wyjątkowy odcinek z wyjątkowym gościem. Wyobraźcie sobie, że istnieje taki ktoś, jak Mateusz Szcześniak, Digital Imaging Technician. I że ten ktoś miał okazję pracować przy powstawaniu zarówno Łotra 1 , jak i Hana Solo (oraz wielu innych filmów). I że teraz możecie posłuchać naszej z nim rozmowy. Chcecie wiedzieć, jak pachnie Donald Glover? No to zapraszamy! Specjalne podziękowania dla poznańskiego Vandal Store & Café za ugoszczenie nas na czas nagrania.
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Epizod 21: Pyrkon 2018
Ekipa starwars.pl była obecna na tegorocznym Pyrkonie duchem i ciałem. My, jako bardzo cielesny oddział podcastowy, również zawitaliśmy do hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co prawda od festiwalu minął już niemal miesiąc, ale może zechcecie rzucić uchem w kierunku tego, co dla Was nagraliśmy? Mamy granie w planszówki, mamy pana od robienia replik w garażu, mamy starych znajomych i mamy rozmowę o seksie z klimacie startrekowym. A co!
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Epizod 20: Han Solo-wy film
I co? I już? Tak szybko? Ledwie pół roku po kontrowersyjnym Ostatnim Jedi mamy możliwość omówić drugi filmowy spin-off w historii Gwiezdnych wojen. Han Solo to produkcja, która borykała się z wieloma problemami w czasie filmowania i teraz wszyscy zastanawiają się, jak bardzo wpłynęło to na odbiór gotowego filmu. Dwóch prowadzących podcast i jeden gość - Mateusz Wasilewski z cosplaytime.pl - zastanawiają się, co z tego wszystkiego wyszło. Spoiler - jednym się podobało, innym nie.
pobierz 57.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Epizod 19: Sceny wycięte z Ostatniego Jedi
W marcu swoją domową, cyfrową premierę miał ósmy epizod Gwiezdnych wojen. Ostatni Jedi trafił już do pierwszych chętnych, wersje płytowe pojawią się już za kilka dni, a polska premiera DVD/BR/VOD będzie miała miejsce w kwietniu. My jednak już teraz zabieramy się za omówienie wszystkich ujawnionych wyciętych scen i zastanawiamy się, czy fani są szaleni kochając ten film, a może są szaleni uznając go za najsłabsze Star Warsy ever? W dyskusji pojawili się goście - szanowny pan redaktor Mateusz Wasilewski, odpowiedzialny też za cosplaytime.pl oraz szanowny pan prawdziwy Jedi Grzyb - Paweł Drożdż.
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Epizod 18: Pierwszy zwiastun Hana Solo
W końcu doczekaliśmy się premiery pierwszego zwiastuna filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. A nawet dwóch, w końcu trzeba nadrobić marketingową ciszę przed premierą filmu, która nastąpi już pod koniec maja. Disney filmu się jakby trochę boi, a my boimy się razem z nim. My, czyli prowadzący podcast oraz gość specjalny - Paweł Kurnatowski, znany jako PabloGra ( tutaj jego Facebook, a tutaj jego www). Przez godzinkę porozmawiamy o zwiastunie, naszych obawach i nadziejach.
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Epizod 17: Ostatni Jedi
Na portalu starwars.pl najważniejszy dzień w roku to zawsze premiera nowego epizodu (lub spin-offu, a jak!) Gwiezdnych wojen. Na Ostatniego Jedi czekaliśmy dwa lata, a wyobraźnia fanów przecież nie zna granic, więc teorii na temat dalszego ciągu namnożyło się mnóstwo. Dzisiaj wiemy już sporo, ale wszyscy w podcaście jesteśmy zgodni - trzeba obejrzeć ten film jeszcze raz. Zapraszamy zatem do odsłuchu pełnego spoilerów crossoverowego odcinka - podcasty hammerzeit.pl i starwars.pl łącza siły ku Waszej uciesze.
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Epizod 16: Starforce 2017
Pół podcastu serwisu starwars.pl pojechało w październiku do Torunia na Zlot Miłośników Gwiezdnych Wojen Starforce, żeby posmakować kujawsko-pomorskiej Mocy. Na miejscu zostały zrobione wywiady z różnymi ciekawymi postaciami z polskiego fandomu, a wielkim finałem (od 1:14:10) było spotkanie z Michaelem Carterem, znanym z roli Biba Fortuny w Powrocie Jedi. Transkrypcja rozmowy, która w podcaście została wstawiona w oryginale, dostępna jest na stronie: [link] Lista rozmówców: 0:14:38 - Mandalorian Mercs ( [link] ) 0:20:48 - Manda'Yaim ( [link] ) 0:24:11 - Mahiyana ( [link] ) 0:31:24 - Aldona Talarczyk ( [link] ) 0:41:09 - Marek Kulesza ( [link] ) 0:56:36 - Cezary "Cezar" Żołyński ( [link] ) 1:04:48 - Rafał "Riff" Frąckiewicz ( [link] ) 1:14:10 - Michael Carter ( [link] )
pobierz 64.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek