Tato na Wyspach Magis

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Ja nazywam się Piotr Zagórowski i prowadzę blog TatoNaWyspach.co gdzie dzielę się tym co dla mnie oznacza być tatą. Słowo Magis natomiast, to łacińskie słowo oznaczające więcej, bardziej, pełniej. W swoim podcaście za cel biorę sobie rozmowy ciekawymi osobami. Z ludźmi, którzy żyją na codzień przekraczając swoje możliwości. Są takimi samymi ludźmi jak ja i Ty. Jednak ciągle kwestionują swoje status quo. Przekraczają swoje ograniczenia i często w pocie czoła, dzień po dniu, stają się lepszymi w danej dziedzinie. Moim celem jest próba dekonstrukcji ich sukcesów na poszczególne lekcje, zadania i czynniki, które mam nadzieję pomogą mi i Tobie, w poszerzeniu swojej strefy komfortu i pełniejszego życia już dziś.
Data dodania: 2017-04-30 13:54:47
Data aktualizacji: 2018-08-20 07:05:05
Audycji w katalogu: 29
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 miesiące temu
Sekret produktywności zajętego taty – aplikacje których używam na codzień
Pracuję zawodowo, prowadzę blog i podcast o rodzinie i oczywiście mam rodzinę. Jak kiedyś wspomniałem trudno jest prowadzić blog o byciu tatą zaniedbując bycie tatą. Na szczęście w dzisiejszych czasach z pomocą w ogarnięciu wielu zadań przychodzi technologia. Chciałbym Ci dziś przedstawić listę narzędzi, które pomagają mi na co dzień, nie tylko w prowadzeniu bloga i podcastu, ale także w pracy i po prostu w organizowaniu moje życia w taki sposób, by mieć jak najwięcej wolnego czasu. Czasu, który mogę w konsekwencji spędzić z rodziną.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[podcast] Podcastowy dzień dziecka 2018 cz.2
Ten dzień dziecka wciąż trwa. Twoi ulubieni podcasterzy nagrali wiersze! Wiersze te były strasznie łobuzerskie i zamiast siedzieć grzecznie na swoim miejscu, rozbiegły się i pochowały w różnych podcastach. Czy daliście radę znaleźć je wszystkie w zeszłym tygodniu? Wiersz, którzy nagraliśmy my, właśnie do nas wrócił choć wciąż dostępny jest w podcaście "Jestem zielona", ale tymczasem zapraszam Cię do posłuchania jak w raz całą rodzinką czytamy "Sójkę" Jana Brzechwy z podziałem na role.
pobierz 3.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[podcast] Ekstremalne przywództwo – czyli jak być odpowiedzialnym tatą
Jesteś tatą małego szwadronu urwisów
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[podcast] Podcastowy dzień dziecka 2018
Ten dzień dziecka jest wyjątkowy. Twoi ulubieni podcasterzy nagrali wiersze! Wiersze te były strasznie łobuzerskie i zamiast siedzieć grzecznie na swoim miejscu, rozbiegły się i pochowały w różnych podcastach. Czy dasz radę znaleźć je wszystkie? Chcesz posłuchać jak czytamy "Sójkę" Jana Brzechwy z podziałem na role? Koniecznie zajrzyj do podcastu "Jestem zielona".
pobierz 1.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[podcast] Wystarczy 60 sekund by poczuć się jak Spartakus
Nic nie zastąpi ciepłego prysznica, a jeszcze lepiej długiego "wylegiwania" się w ciepłej kąpieli w wannie. Niemniej jednak, jeśli pada decyzja o wyjściu poza strefę komfortu trzeba działać. Jak mam wziąć zimny prysznic po raz pierwszy? Dlaczego w ogóle warto? O sposobach na zmęczenie mówiłem już w odcinku #017. Dziś jedna z najskuteczniejszych metod - właśnie zimny prysznic. Z najnowszego odcinka podcastu
pobierz 11.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[podcast] Dlaczego kawa jest tak ważna w związku
O tym jak ważne są rytuały mówiłem już w poprzednim odcinku z cyklu Misja52. Dziś wspominam tylko o jednym. Gdyby każdy go stosował, śmiem twierdzić, że niejeden związek który się rozpadł trwałby do dziś. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się : * dlaczego rozmowa jest ważna * dlaczego kawa jest ważna * czy bardziej kocham kawę czy żonę * jak chodzić na rankę z żoną i z dwójką dzieci
pobierz 9.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[podcast] Jak przetrwać poród by nie zrobić sobie krzywdy, pomóc żonie i zostać bohaterem
Ojcostwo nie zaczyna się w momencie narodzin dziecka. Ojcem stajesz się dużo wcześniej. Im wcześniej tym lepiej. Czy można być gotowym na 100%? Chyba nie, ale można pomyśleć o wielu praktycznych rzeczach, które sprawią, że "w dniu, kiedy się to dziać zacznie" będzie mniej stresu i więcej miejsca dla pozytywnych emocji i wrażeń, które pozostaną w pamięci do końca życia. Szczególnie przy długo wyczekiwanym Pierworodnym potomku.
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[podcast] Jak za pomocą kija hokejowego i zielonych ludków zostałem specem od IT
Temat pasji jest bardzo ważnym tematem. Poruszałem go ostatnio w odcinku o tym jak zaszczepić zainteresowania w dziecku. Dziś dzielę się tym jak u mnie powstała pasja do technologii, komputerów i gadżetów.. Nagrywając ten odcinek byłem trochę zachrypnięty dlatego odcinek jest w formie krótkiej historii z dzieciństwa. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Zapraszam do wysłuchania nowego odcinka podcastu
pobierz 9.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[podcast] Skarbonka dobrodziejstw, czyli jak zatrzymać chwilę
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda niebo? Ja musiałem, bo zapytał mnie o to mój syn. Dało mi to do myślenia i postanowiłem kolekcjonować wspomnienia, które są zalążkiem nieba w Skarbonce dobrodziejstw. Co to jest i jak ją prowadzić? Zapraszam do wysłuchania nowego odcinka podcastu
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[podcast] Jak przestać narzekać
Lubimy narzekać. Niejako mamy to zaprogramowane. A mówi się, że słowa są odzwierciedleniem myśli. No właśnie. Czy tak musi zostać? Czy da się to przeprogramować? Okazuje się, że jest na to sposób.
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[podcast] Jak powstaje pasja i jak ją zaszczepić w dziecku
Wszyscy mówią o tym, żeby żyć swoimi pasjami i żeby za nimi podążać? Ale o tym jak powstaje pasja jest już bardzo mało. Chyba udało mi się uchwycić ten moment. Moment powstania pasji. Zapraszam na historię, która wiąż trwa :)
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[podcast] Jak radzić sobie ze zmęczeniem na poziomie rodzic
Rodzicielstwo pełne jest niesamowicie wzniosłych, satysfakcjonujących i naprawdę wspaniałych chwil. Jeśli jednak swoją rolę traktujemy serio i angażujemy się maksymalnie, nadejdzie taki czas, że po prostu braknie nam pary. Co wtedy robić? Jak wykrzesać z siebie jeszcze dodatkową energię? Mam kilka sprawdzonych pomysłów.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[podcast] Jak mądrze pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu – praktyczny poradnik
W najnowszym odcinku mojego podcastu podpowiadam jak w mądry sposób pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu i przeprowadzić gruntowne odgruzowywanie i jeszcze na tym zarobić na prezent dla żony :) Praktyczny poradnik osadzony w angielskich realiach.
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[podcast] Kilka ważnych rzeczy jakich możemy nauczyć się od swoich dzieci
Zapraszam do zapoznania się z krótką listą najważniejszych według mnie rzeczy, których ja nauczyłem się od swoich pociech, a które przydają mi się w życiu codziennym a nawet w... mojej pracy!
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[podcast] Z dziećmi podróże małe i duże, czyli komandosi w akcji
Podróże z dziećmi to temat na niejedną historię.  Zapraszam do wysłuchania słuchowiska o mrożących krew w żyłach przygodach szwadronu Charlie i Delta. Myślę, że wielu rodziców odnajdzie się w sytuacjach opisanych i przedstawionych w tym odcinku mojego podcastu. Dla tych z Was, którzy dzieci nie mają, będzie to.. hmm pokazanie, że w pewnych sytuacjach zostaje tylko humor
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
[podcast] Borys Kozielski – Co to są podcasty, dlaczego warto ich słuchać i jak zacząć je tworzyć
| Kim jest Borys Kozielski? | Co to jest podcast i dlaczego staje się tak popularną formą dotarcia z treścią do użytkowników Internetu? | Jakie były początki podcastingu? | O czym był podcast, który Borys słuchał po raz pierwszy? | Kiedy Borys nagrał swój pierwszy podcast i ile zajęły mu przygotowania? | Jakie trudności mogą pojawić się przy pierwszych próbach nagrywania własnego podcastu i jak je przezwyciężyć? | Porada dla początkujących podcasterów, którą można zastosować w 10 minut, | Co Borys poradziłby samemu sobie w wieku 20 lat? | Jakie są rytuały, które Borys pielęgnuje w swojej rodzinie? | Co wg Borysa mogą zrobić młodzi ludzie na ostatnich latach studiów, aby poznać bardziej swoje możliwości na przyszłość – szczególnie alternatywę pracy 9-17 w biurze? | Jaki przedmiot wykładał by Borys w moim „Wirtualnym Uniwersytecie Życia” i co chciałby przekazać?
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
[podcast] Misja52 – Dlaczego rytuały rodzinne są ważne
Dlaczego warto chodzić na randki z żoną? | Jak Google Maps może pomóc Ci w dobrej randce rodzinnej? | Jak aplikacja do śledzenia i zarządzania zadaniami Nozbe może pomóc w efektywnej randce? | Dlaczego warto jeść sobotnie śniadanie przez trzy godziny? | Dlaczego warto włączać dzieci w nasze rytuały i ile kosztuje rozbite jajko? | Czy da się wykluczyć zwrot "nie mogę" ze swojego języka? | Co daje cotygodniowe odkrywanie nowych miejsc? | Czy zwrot "jest zła pogoda" powinien stopować nas przed spacerem? | Dlaczego warto jest dawać informację zwrotną swoim drugim połówkom? | Pomysły na niespodziankę dla męża. | Dlaczego warto kolekcjonować wspomnienia a nie rzeczy? | Czym jest skarbonka dobrodziejstw? | Jak spowodować, żeby nawet małe wyjście na spacer było dla nas tak samo atrakcyjne jak wyjazd na wymarzone wakacje? | Dlaczego warto jest nauczyć się kłócić (i godzić) szybko? | Poranne rytuały i wczesne wstawanie - jako sposób na dobry i produktywny dzień. | Skupiajmy się na pozytywnych rzeczach, a na negatywne nie będzie po prostu czasu.
pobierz 45.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
[podcast] Z wizytą w domku myśliwskim u królowej Elżbiety
Niesamowite odkrycie jakiego dokonaliśmy w podlądyńskim Lesie Epping,  jak również udział w turnieju rycerskim na zamku Hever nie mogły nie obić …
pobierz 9.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
[podcast] 10 sposobów na to żeby Twoje małżeństwo było dobre
W tym tygodniu 7 – 14 lutego obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa, akcję zainicjowaną przez Ewę i Piotra parę blogerów z …
pobierz 22.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
[podcast] Misja52 – Jak walczyć ze zniechęceniem
Czym jest Misja52? | Jak objawia się zniechęcenie i skąd się bierze? | Co może być powodem zniechęcenia? | Co zrobić, żeby poradzić sobie ze zniechęceniem? | Jakie jedno pytanie warto sobie postawić a które może pomóc w walce z nadmiarem skomplikowanych rzeczy do wykonania? | Czy metodologia pracy programistów może pomóc w radzeniu sobie z codziennymi zadaniami? | Jakie konkretne narzędzia mogą pomóc w automatyzacji codziennych zadań? | Dlaczego nie warto rezygnować z dyscypliny, szczególnie w małych rzeczach? | Jak ważne jest stworzenie rutyny? | Co duchowość ignacjańska mówi o zniechęceniu? | Jak rozpoznać różnicę pomiędzy zachcianką a misją? | Czy kryzys jak dobrą ścieżką wychodzenia ze zniechęcenia? | Jak radzić sobie z nadmiarem przytłaczających obowiązków, które wydają się równie ważne? | Wizja sukcesu jako narządzie wychodzenia ze znużenia, | Czy drzemka i zimny prysznic może być pomóc w zmęczeniu? | Przypomnienie misji na ten tydzień
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek