Kronicast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Wspominki o grach, filmach i kulturze.
Data dodania: 2017-05-14 13:34:20
Data aktualizacji: 2018-11-12 19:00:04
Audycji w katalogu: 22
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 11 dni temu
Kronicast 020 - Ambitne podziemie
20 odcinek Kronicastu przynosi powrót Konsolite. Czy maruda nieco okrzepła? Przesłuchajcie, a przekonacie się i oceńcie. Na pewno nie ma lepszego specjalisty w temacie Godzilli jak on, i tym tematem rozpoczęliśmy ten odcinek. Dalej jest równie ciekawie, bo na tapetę wzięliśmy niemal całą twórczość Japończyków z From Software, to studio ma na koncie coś więcej niż tylko Soulsy. Miłośników komiksów zapewne zainteresuje przegląd twórczości Janusza Christy. Jeżeli za dzeciaka czytaliście komiksy z przygodami Kajko i Kokosza to temat dla was. Zwłaszcza że nie ograniczamy się jedynie do tego duetu. I na zakończenie "Ty druha we mnie masz" i wspominamy pierwsze Toy Story przyglądając się przy okazji nieco studiu Pixar, jego przeszłości, teraźniejszości oraz niedalekiej przyszłości. Oprócz tego Emjoot zasypia na nagraniu i nie ma siły na suchary. Tematy poruszane w odcinku: - Godzilla; - From Software; - Janusz Christa; - Toy Story.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kronicast 019 - Kaczki! uuu-uuu!
Skończyło się lato, a wraz z nim wakacje. Przed laty to był okropny czas, kiedy kończyła się dwumiesięczna - wówczas dla nas wieczna - laba. Ale to też był okres, kiedy w telewizji pojawiała się nowa ramówka i nowe kreskówki. Dlatego też w tym odcinku sporo czasu antenowego poświęcamy właśnie nim. Czy powrót do przeszłości w ich wypadku ma sens? Wśród tematów dla kinomanów dominują klimaty panów o wątpliwej reputacji, a uzupełnieniem jest postapokaliptyczna przygoda w jednym z najlepszych giereczkowych wydań. Poruszane w odcinku tematy: - Kapitan Planeta i Plnetarianie; - Chłopcy z ferajny; - Fallout 1; - Leon Zawodowiec; - Kacze opowieści.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Procenty Historii 001 - Alkohole
Przekuwamy słowa w czyny! Pomimo problemów technicznych spowodowanych prawdopodobnie kradziejstwem internetu przez "Janusza somsiada" Michała oraz Agnieszki Jankowskich, pierwszy odcinek podcastu już jest. Z racji tego, że całość będzie wykonywana podczas spożywania "herbaty" prawie dwugodzinna dyskusja jest oczywiście o alkoholu. Usłyszycie również o odkryciach pewnej Pani archeolog, słoniach bojowych i... A zresztą, nie ma więcej zdradzania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kronicast 018 - Nastoletni faceci
Dzieci wróciły już do szkoły. To czas, aby ich rodzice poczuli się znowu młodo i chociaż na chwilę wrócili (wspomnieniami) do tych pięknych czasów (W życiu bym nie wrócił do szkoły, może na studia - dop. Chory Koń). Kronicast nr 18 przynosi z sobą nowego nagrywającego - znanego choćby ze współpracy z Rozgrywką Krzysztofa "Hadera" Tałajczyka - i zwiastuje nową inicjatywę. Na nagraniu tradycyjnie mnóstwem offtopu, słabych żartów i tona wspominek nie na temat. Cztery (tak 4) tematy i blisko 3 godziny nagrania. Odrobina kina i muzyki, sporo o strategicznych grach komputerowych z drugiej połowy lat 90. oraz prawdziwy temat historyczny, który zwiastuje nową inicjatywę. Szerzej na samym nagraniu. Na prośbę większości ekipy nasz Ojciec Założyciel po muzyce kończącej zostawił wycięte fragmenty podcastu (ale tylko te merytoryczne). Miłego odsłuchu. Poruszane w odcinku tematy: - Command and Conquer (i inne RTS-y połowy lat 90.); - Atak na Hiroshimę i Nagasaki; - The Settlers 2: Veni, Vidi, Vici; - Skazany na bluesa.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kronicast 017 - Dokąd zmierzamy i co na obiad?
Lato w pełni, słońce niemiłosiernie grzeje, zaduch, że nic się nie chce robić. Ale znaleźliśmy czas i siły, aby nagrać specjalnie dla was siedemnasty odcinek Kronicastu. A w nim Dawid nie odróżnia Tarji z Nightwish od Sharon z Within Temptation, Jakub i Emjoot oglądają skoki narciarskie w czasie nagrania, a Fenek i Toperz wiedzą wszystko o branży porno. Poruszane w odcinku tematy: - Donkey Kong; - Forrest Gump; - Wirtualna Lain (Serial Experiments Lain); - Arthur Conan Doyle; - Star Wars: Knights of the Old Republic.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Kronicast 016 - Owce i krowce
"16 odcinek podcastu Kronicast z opóźnieniem wreszcie jest dostępny do odsłuchu. W nim 7 tematów i ponad 3,5 godziny wspominek. Zgodnie z naszymi ostatnimi zwyczajami stawiamy coraz mocniej na zróżnicowanie tematyczne i "koniki" członków naszej ekipy. Michał Haba wspólnie z Emjootem sporo czasu poświęcili sylwetce Arkadiusza Malarza, bramkarza Legii Warszawa, Dawid Rynkowski wspólnie z Apachem wspominają pierwszy znaczący komputer z logo nadgryzionego jabuszka, a wracający po dłuższej przerwie Fenek przybliża postać Roberta E. Howarda - autora cyklu o Conanie Barbarzyńcy. Agusia przypomina klasyke literatury i kina za sprawą Przeminęło z wiatrem. Tematy poruszone w podcaście: - Carmageddon; -Przeminęło z wiatrem; - Arkadiusz Malarz; - Robert E. Howard; - Łowca androidów; - Działa Navarony; - Apple II.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Kronicast 015 - Zaorane.zip
"Piętnasty, nieco odmienny pod względem tematycznym niż zazwyczaj, odcinek Kronicastu czeka na odsłuch. W tym odcinku zabraliśmy się za tematy mniej popularne, czasem mniej znane, które naszym zdaniem zasługują na omówienie. Co nie oznacza, że rozmawiamy o półfinałach w ping-pongu w Mongolii. Zróżnicowanie tematyczne jak zwykle mamy duże, znajdzie się coś dla miłośników literatury (Dracula), technologii (Nokia), słabego kina (Git Produkcja) i całkiem pokaźna dawka sportu (Ayrton Senna) okraszone, tradycyjnie, masą tematycznych offtopów. Tematy poruszane w odcinku: - Nokia; - Dire Straits; - Ayrton Senna; - Bartosz Walaszek (ZS Skurcz, Git Produkcja); - Janne Ahonen; - B.B. King; - Dracula."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Kronicast 014 - Voodoo na osiedlu
"Udało się! Mało kto w to wierzył, ale podcast Kronicast przetrwał pierwszy rok. Co prawda nie ma z tego powodu tortu, z którego wyskakuje striptizerka, czy nawet nie ma symbolicznego pączka z zapaloną świeczką, ale po dłuższej nieobecności na nagraniu ponownie pojawił się Winfrid. Pierwsze urodziny to doskonała okazja, aby zdradzić nieco kulisy powstania podcastu oraz kilka tajemnic, znanych do tej pozy jedynie nielicznej grupie nagrywających. Poza tym standardowo wspominki zróżnicowane tematycznie: chińskie bajki, sport, kino i giereczkowo. Poruszane w podcaście tematy: - Jackie Chan; - Star Wars: Episode 1 - Racer; - Pitfall; - Tomasz Gollob; - Henry Ford; - Generał Daimos; - Monkey Island."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Kronicast 013 - Wszystko się zlewa
"Wraz z wiosną (przynajmniej kalendarzową) rozpoczął się sezon ślubny. Połowa ekipy Kronicastu zamiast wspominać stare dobre czasy pojechała w gości pić i jeść na koszt państwa młodych. Druga, ta która nie ma znajomych, dzielnie pozostała na posterunku i nie zważając na 13 numerek nagrała kolejne wspominki. Odchudzony skład nie oznacza mniejszej ilości tematów, trzymamy standardy, choć tym razem nie pękły 3 godziny. Co nie oznacza, że jest nudno i po łepkach. Miłośnicy kina znajdą dla siebie "Vabank" oraz "Matrixa", zamierzchłe czasy mitologii greckiej reprezentuje Kratos, a czasy mniej odległe Bogusław Wołoszański.. Poruszane w podcaście tematy: - Kazik Staszewski - Akademia policyjna - Boguslaw Wołoszanski - Vabank - Hair - God of War - Matrix"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Kronicast 012 - Oj tam nagranie, podziel się ciastkami
"Suche żarty Emjoota - są, Agusia - jest, gość - jest, nostalgiczne offtopy - o Panieeee ile tego jest..., czyli Ekipa Archeologiczna przedstawia najnowszy - dwunasty - odcinek podcastu Kronicast, waszej comiesięcznej dawki nostalgii. W tym odcinku gościmy Michała Habę, który wprowadził po raz pierwszy w naszej pseudo audycji tematykę sportową. Jeżeli chcecie poznać sylwetkę Michaela Jordana, to Michał przedstawi ją w pełnej klasie. Agusia nie może rozstać się z klimatami Asian JAM i opowiada o Dynasty Warriors. Chłopaki nie płaczą, więc męski skład Kronicastu co chwilę cytuje najpopularniejsze dialogi z filmu w reżyserii Olafa Łukaszenki, a dzięki uprzejmości GOG-a przypominany początki Kyle'a Katarna. Poruszane w podcaście tematy: - Milczenie owiec; - Dynasty Warriors; - Chłopaki nie płaczą; - Michael Jordan; - Tom i Jerry; - Contra; - Star Wars: Dark Forces; - Punisher."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Kronicast Spontaniczny 001 - Croc uderzający ogonkiem
"Był sobotni wieczór, trzy przegrywy siedziały przed komputerami z zamiarem nagrania krótkiego filmiku o Kangurku Kao. W ramach przygotowań zaczęły rozmawiać na temat i mimowolnie zaczęły rozmawiać o innych grach platformowych, w które zagrywały się pod koniec lat 90. oraz na początku XXI wieku. Wtedy ktoś podsunął pomysł "a może nagramy nasze wspomnienia" i podzielimy się nimi ze światem?" W takich oto okolicznościach, spontanicznie narodził się Kronicast Spontaniczny (nazwa własna musi być pierwsza, tak mówią wszystkie prawidła marketingowe), którego macie właśnie okazję przesłuchać. W pierwszym, czy ostatnim przekonamy się za jakiś czas, odcinku bez większego przygotowania Jakub, Emjoot i Toperz wspominają pltatformery 3D. Lista poruszonych tematów: - Super Mario 64; - Crash Bandicoot; - Croc: Legend Of The Gobbos; - Spyro The Dragon; - Medievil; - Rayman 2 The Great Escape; - Kangurek Kao; - Conker's Bad Fur Day; - Jak and Daxter; - Sly Cooper; - Ratchet and Clank; - Lego Star Wars; - Psychonauts; - Knack."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Kronicast 011 - Pejojejo
"11 odcinek Kronicastu już czeka na ściągnięcie i odsłuchanie. Było sporo próśb z waszej strony odnośnie głośności podcastu i spróbowaliśmy coś zadziałać w tej materii. Efekt jest... ciekawy. Dajcie znać jak to wypadło. Tematycznie udało nam się omówić 8 tematów i dominuje tematyka serialowo-filmowa. Ale miłośnicy gier wideo, literatury oraz łomotów tez znajdą coś dla siebie. Lista tematów: Genndy Tartakovsky; Agatha Christie; Airwolf; Jonathan Davis (Korn); Louis De Funès; Rowan Atkinson; Richard Dean Anderson; Silent Hill."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Kronicast 010 - Wszyscy jesteśmy łolesami
"Czasem tak bywa, że nawet najdoskonalszy plan potrafi w chwili realizacji wziąć w łeb i mimo naszych szczerych chęci nie jesteśmy w stanie wyrobić się z publikacją w terminie. Tak było tym razem. Przeprowadzka na nasz własny serwer okazała się operacją bardziej zawiłą niż nam się wydawało i z tego powodu grudniowy odcinek jest publikowany dopiero w styczniu. Teraz już będzie tylko lepiej (akurat). Dziesiąty odcinek przynosi wspominki 7 tematów. Miłośnicy gier wideo mogą posłuchać naszych wspomnień związanych z pierwszym Playstation, wielbiciele animacji przypomną sobie z nami najlepsze przygody dzielnego Gala Asteriksa, a tematem odcinka zdecydowanie jest serial 'Allo, 'Allo. Poza tym wspominamy jak rodzice chowali nam klawiatury i kable, rozmawiamy o Netflixie na Kubie i poznajemy prawdziwe oblicze Emjoota. Lista tematów: Playstation; Corey Taylor (Stone Sour, Slipknot); Wallace i Gromit; 'Allo, 'Allo; Asteriks; Lemmy Kilmister; recenzja retro: Jazz Jackrabbit."
pobierz 219.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Kronicast 009 - U mnie, kuźwa, nic tylko popindalam
Już niemal tradycją jest, że pojawiamy się niemal w ostatniej chwili. W tym miesiącu też tak jest i chyba trzeba przywyknąć do tego, Kronicast karze czekać na siebie. W dziewiątym odcinku czeka na was dużo większe zróżnicowanie tematyczne niż miało to miejsce dotychczas, więcej muzyki i technologii, mniej gier. Tematów też jest nieco mniej, ale czas, jaki poświęcamy każdemu wydłużył się. Lista tematów: Freddie Mercury i zespół Queen; Pong; Dragon Ball; Splinter Cell; Pidżama Porno – Ulice jak stygmaty; Tamagotchi; Terry Pratchett – Kolor magii; Gears of War.
pobierz 200.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 008 - Otręby smażone na głębokim tłuszczu
Miało być szybko, ale przez zbiorowe przeziębienie oraz wyjazdy wrześniowy odcinek nie powstał. Na szczęście ta sytuacja nie powtórzy się w październiku, odcinek dziewiąty właśnie stał się faktem. Kazaliśmy czekać na siebie sporo czasu, za co najmocniej was przepraszamy, wreszcie jesteśmy i mamy #WięcejDobra niż ostatnim razem. Po odcinku poświęconym wyłącznie twórczości Hideo Kojimy wracamy do standardowej formy i omawiamy kilka zróżnicowanych tematów, filmy, gry, trochę muzyki. Jak zwykle sporo wspominek, sporo faktów historycznych i sporo rozkmin. Niestety nie pobiliśmy rekordu poprzedniego odcinka, ten jest krótszy aż o minutę. Lista tematów: Wiedźmin: Gra komputerowa; Siedmiu wspaniałych; Pulp Fiction; Warren Spector; John Romero; Weird Al Yankovic; Clerks: Sprzedawcy; Linkin Park – Hybrid Theory; Mortal Kombat; Zmiennicy; F.E.A.R.
pobierz 236.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 007 - Hapacz Węży: Pierwszy Prikłel
"Pamiętacie jak przy opisie poprzedniego odcinka przewidywałem, że dobra jakość audio odcinka nie może być wieczna? No to wykrakałem. Niestety Toperzowi w ostatniej chwili coś się podziało z mikrofonem i brzmi jakby nagrywał z łodzi podwodnej. Przynajmniej merytorycznie nie obniżyliśmy poziomu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zebraliśmy się, aby porozmawiać o jednym z najbardziej znanych twórców gier wideo - Hideo Kojimie i jego twórczości. Efektem tego jest najdłuższy w naszej karierze odcinek, 4 godz. 20 minut (bez kilku sekund). UWAGA DROGI SŁUCHACZU! Jeżeli nie jesteś miłośnikiem Hideo i jego twórczości, nie chcesz poznać fabuły jego sztandarowej serii - Metal Gear Solid, lub po prostu ten temat Cię nie interesuje odpuść sobie ten odcinek, poziom nerdozy jest bardzo wysoki i nie każdemu podejdzie. Zostaliście ostrzeżeni." Lista tematów: Hideo Kojimia i jego twórczość.
pobierz 185.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 006 - Złaź z tego konia
Na zakończenie wakacji, po urlopowej przerwie, ekipa Kronicastu dostarcza wam szósty odcinek wspominkowego podcastu. Pierwszego w historii, w którym nie ma (dużych) problemów z jakością dźwięku. Znając życie ten stan nie będzie trwał wiecznie, więc radze się cieszyć, bo kolejny odcinek pewnie będzie epicko źle nagrany.Do stałej ekipy - dzisiaj - w składzie: Kasia "Katka" Porębska, Jakub Antoniuk, Michał "Emjoot" Jankowski, Krzysztof "Apach" Pogłódek, Dariusz "Toperz" Szymański, Tomasz "Winfrid" Wasiewicz, Dariusz "Konsolite" Pasturczak dołączył Adam "Fenek" Czarnecki. Tak dużego składu jeszcze nie mieliśmy. #PrawieJakKolaudacjaLato w pełni, ale my podeszliśmy bardzo poważnie do wszystkich tematów. Gorąco polecamy bardzo długą rozmowę na temat życia i twórczości Howarda Phillipsa Lovecrafta. Tematów tylko 12, ale nie przeszkodziło to w tym, aby nagrać blisko 3,5 godzinny odcinek. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tle Agusi, która tradycyjnie dostarczyła. Lista tematów: Earthworm Jim; Magic: The Gathering; Ocean’s 11; Steve Wozniak; Hulk Hogan; Robin Williams; South Park; Czas Apokalipsy; Howard Phillips Lovecraft; Tim Burton; Power Rangers; Heroes of Might and Magic.
pobierz 185.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 005 - Jest smutno i są kruki
Wakacje w pełni, ludzie byczą się na urlopach a zgraja przegrywów z oddziału geriatrycznego ponownie zebrała się w szczelnie zamkniętych domach z zasłoniętymi roletami, aby nagrać piąty odcinek Kronicastu. Lipiec przyniósł nam wiele rocznic, o których musieliśmy powspominać. Ponownie sporo jest tematów filmowych, odgrzebaliśmy nawet czarno-białe skamieliny i nie zabrakło naprawdę wielkich hitów. Dla równowagi rozmawiamy też sporo o giereczkach oraz wielokrotnie naraziliśmy się Prawdziwym Metaluchom. Nasz gulasz uzupełnia literatura i mangozjebstwo. Tematów mniej niż ostatnio, ale i tak pękły trzy godziny. Offtopy to już standard u nas. Lista tematów: David Hasselhoff; Duke Nukem; Wacki: Kosmiczna Rozgrywka; Powrót do przyszłości; Czarodziejka z Księżyca; Johnny Bravo; Tron; Szklana pułapka; Bruce Lee; Plan 9 z kosmosu; Metallica – Kill’em All; Arnold Schwarzenegger; J.K. Rowling; Dino Crisis; Wielka ucieczka; Max Payne; Drużyna pierścienia; Commandos.
pobierz 176.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 004 (dawniej Podcast Pamiętamy) - Cthulhu, Szatan i Nine Inch Nails
Mówiliście nam, że Pamiętamy to głupia nazwa, że kojarzy się z patologicznymi, nieczystymi zagrywkami politycznymi. Jeden Czcigodny jegomość nawet zagroził, że nie będzie nas publikował pod tą nazwą, więc po długich dyskusjach, kilku kłótniach i cichych dniach wspólnie chcemy wam zaprezentować nową nazwę. Od teraz wasz ulubiony podcast opowiadający o najciekawszych rocznicach popkulturowych: grach, filmach, książkach, serialach, komiksach itd. nazywa się Krokicast i jest bezpośrednią kontynuacją swojego poprzednika. W sferze funkcjonowania samego podcastu nie zmienia się absolutnie nic, dlatego też nie będziemy przerywać dotychczasowej numeracji. Poprzednie podcasty są kanoniczne (szach-matt Myszko Miki). A co mamy dla was do zaoferowania w najnowszym odcinku? Ponad 3,5 godziny merytorycznych wspominek autorstwa Katarzyny Kasi "Katki" Porębskiej, Krzysztofa "Apacha" Podgódka, Michała "Emjoota" Jankowskiego (Agnieszka obowiązkowo pojawia się w tle), Piotra "Dziadomira" Ziętala i Dariusza "Toperza" Szymańskiego. Jakub Antoniuk jest obecny i udziela się, ale będzie ograniczał swoje występy i skupi się na produkcji. Co nie oznacza, że zniknie z podcastu. Obiecał, że w wolnej chwili pójdzie na kurs dykcji. (W wolnej chwili... dobre - dop. Jakub). Lista tematów: Morgan Freeman; Pamięć absolutna; Settlers; onet.pl; David Cage i Quantic Dream; Jordan Mechner i seria Prince of Persia; Dungeon Keeper; Tetris; Baltazar Gąbka; Dzień Świra; Rok 1984; Pogromcy duchów; Dmitry Glukhovsky i seria Metro; Poszukiwacze zaginionej Arki; Król Lew; Szczęki; Blues Brothers; Quake; Mel Brooks.
pobierz 202.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 003 (Początkowo Podcast Pamiętamy) - Ręka Thrawna
Czterdzieści lat na szczycie to wielkie osiągnięcie, mało kto potrafi pochwalić się tak długą i niesłabnącą sławą. Mi do głowy przychodzą jedynie The Rolling Stones i Gwiezdne Wojny. 25 maja 1977 roku w amerykańskich kinach pojawił się pierwszy film z tej fantastycznej kosmicznej serii. To idealna okazja, aby zasiąść przed mikrofonem i porozmawiać o bogatym dziedzictwie, jakie przed dekady seria nam przyniosła. Nie tylko o filmach, ale również o książkach, grach wideo i społeczności. Zachęcamy do odsłuchu trzeciego – ponad trzygodzinnego – odcinka Podcastu Pamiętamy w całości poświęconemu jedynie Gwiezdnym wojnom. Wspominają Dariusz “Toperz” Szymański, Tomasz “Winfrid” Wasiewicz, Dariusz “Konsolite” Pasturczak oraz Jakub Antoniuk. Niech Moc będzie z Wami. Lista tematów: Gwiezdne Wojny.
pobierz 133.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek