Kronicast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Wspominki o grach, filmach i kulturze.
Data dodania: 2017-05-14 13:34:20
Data aktualizacji: 2020-03-30 06:25:10
Audycji w katalogu: 48
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
KKG #3 Kronicastowy Kącik Gierczkowy
Kronicastowy Kącik Gierczkowy #2
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kronicast 28 - Podsumowanie Roku 2019
Takich trzech jak nas czterech to nie było ani dwóch ni jednego (powiedział piąty). Habson, Mycha, Tenebrael, Chory Koń i Emjoot usiedli przy kominku przy szklance soku porzeczkowego, po czym zaczęli snuć opowieści o czasach minionych, a konkretnie o roku 2019. Przyszedł czas podsumowania. Ekipa postanowiła zmierzyć się z ubiegłym rokiem pod względem kulturowym. Rozmawiamy więc o tych filmach i serialach, które w minionych 365 dniach obejrzeliśmy, książkach i komiksach które przeczytaliśmy, czy giereczkach, w które zagraliśmy. A każdy z nas chłonie różne media aż miło, więc było o czym rozmawiać i dyskutować. Jeżeli chcecie poznać, co w 2019 roku wywarło na nas największe wrażenie, czego radzimy unikać, a co polecamy - słuchajcie dalej. Jeżeli nie interesujecie się konkretnym medium, poniżej timestampy, abyście mogli posłuchać tego, co was najbardziej kręci. 00:03:24 - Filmy 01:30:05 - Seriale 02:14:50 - Książki i komiksy 03:31:45 - Giereczki
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Procenty Historii Love Special
Witajcie! Przed wami jakże gorący i pełen miłości odcinek o tym najbardziej czerwonym i radosnym ze świąt. Tak, będziemy w tym odcinku mówić o Walentynkach. Na początku Emjoot przybliży wam historię tego dnia - wybierzemy się w podróż od starożytności po czasy współczesne. Następnie wraz z Dejwem, Haderem i Toperzem powspominamy tytuły popkulturowe, nawiązujące swoim klimatem do Walentynek. W drugiej części odcinka natomiast porozmawiamy chwilę o tematach cięższych, związanych z nietolerancją i nieakceptowaniem miłości. Miłego słuchania!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KKG #2 Kronicastowy Kącik Gierczkowy
Witajcie wszyscy w kolejnym odcinku Kronicastowego Kącika Giereczkowego. Tym razem Dejw, Hader, Mycha i Emjoot spotkali się w wirtualnym studiu, aby porozmawiać o giereczkach i opowiedzieć wam o kilku nowych tytułach. W tym odcinku mówimy o: • Telling Lies (0:01:35) • Vampire: The Masquerade - Coteries of New York (0:29:30) • Valfaris (1:18:06) • Darksiders Genesis (1:29:46) Miłego słuchania i jak zwykle czekamy na wasze uwagi, komentarze, opinie. Pyrsk, ludkowie!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Procenty Historii Christmas Special
Ho ho ho! Rok 2019 zbliża się ku końcowi, a to oznacza tylko jedno - święta Bożego Narodzenia już tuż tuż. Z tej okazji Procenty Historii przygotowały dla was odcinek specjalny poświęcony znaczeniu symboli świątecznych. Dowiecie się, skąd się wziął adwent i kim był biskup Perpetuus. Jaka tajemnica kryje się za kalendarzem adwentowym? I kim był naprawdę Święty Mikołaj? A to dopiero początek... Z okazji Świąt ekipa - Emjoot, Dejw i Hader - życzy wszystkim słuchaczom najserdeczniejsze życzenia. Wszystkiego Najlepszego, Szczęśliwego Nowego Roku i do usłyszenia w 2020!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Podcast Technologiczny 1 - Wersja Testowa
Tak się złożyło niefortunnie, że przez problemy techniczne - o ironio - ten odcinek czekał na publikacje bardzo długo. I kiedy już wszyscy zapominają powoli o głównym temacie odcinka, to my przypomnimy go ponownie. Dawid, Tomek i Daniel zapraszają was na pierwszy, pilotażowy odcinek serii o technologi i o wszystkim co z tym związane. Tematy retro, nowe technologie, posłuchacie tutaj o wszystkim. W pierwszym odcinku skupiamy się na PlayStation 5: wyglądzie devkitu, naszych przypuszczeniach "po co taki" i oczywiście spekulujemy o samej wydajności konsoli. Usłyszycie też kilka słów o ciekawym projekcie Analogue Pocket, który ma być fizycznym emulatorem Gameboya, parę słów o Steam Remote Play Together i o tym jak Google postanowiło zamknąć projekt Daydream VR. A ja z mojej strony, daję słowo, że następne odcinki już pojawią się bez miesięcznego poślizgu. Miłego Słuchania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Procenty Historii 11 - Czarna Śmierć
Nasze statki wpłynęły do portu, ale z tysiąca żeglarzy zostało nas trzech. Docieramy do naszych mikrofonów, nasi krewni przychodzą ze wszystkich stron, aby nas odwiedzić. Biada nam, bo rzucamy na nich strzały śmierci! Wracając do swoich domów, wkrótce zarazili się całymi rodzinami, które w ciągu trzech dni uległy i zostały pochowane w jednym wspólnym grobie. O śmierci! Okrutna, gorzka, bezbożna śmierci! Nas trzech jednak - Emjoot, Dejw i Hader - przetrwało i dzisiaj opowiemy wam o wielkiej zarazie, a na deser - także o grze A Plague Tale: Innocence.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Procenty Historii 10 - Goodmorning Vietnam
Przedzierając się przez gąszcz wietnamskiej dżungli, szeregowiec Hader, kapral Emjoot i sierżant Dejw z armią Kronicastu, zbliżali się nieubłagalnie krok po kroku do stanowiska niczego się niespodziewajcych słuchaczy podcastu Procenty Historii. Cel - atak nowoczesną bronią soniczną, która ma spowodować zainteresowanie słuchających historią wojny w Wietnamie. Gdyby tego było mało, przygotowaliśmy prawdziwą bombę do zrzucenia na koniec - sierżant Dejw wykradł strategiczny program operacyjny Radio Commander, który dokładnie przetestował i podzieli się z wami swoimi wrażeniami.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Kronicast 27 - 40 minut
Z lekkim poślizgiem, ale pojawił się kolejny odcinek. A w nim, jak co roku, rozmawiamy o Mortal Kombat, tylko tym razem trochę inne zdanie na temat tej gry pada z ust Konsolite. Dejw stara się rozprawić z nostalgią otaczającą filmy kryminalne lat 70. Emjoot też filmowo, Adwokad Diabła w wersji filmowej oraz papierowej. Ale na samym początku jest Jakub, który zdaje relację z oglądania koncertu w kinie. Oczywiście, bo bez tego nie da się nagrać żadnego odcinka Kronicastu, jest pełno dygresji, zbaczań z tematu, suchych żartów i złośliwości. Zapraszamy! W odcinku: - Kuba i jego newsy - Metallica S i M 2 - Mortal Combat (pierwsza gra) - Bullit - Adwokat Diabła - Ciekawostki technologiczne Dejwa.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Procenty Historii 09 - Legacja Przodków
Zabieramy się za początki państwa polskiego. Znaczy się, to Mieszko I się zabrał za to, potem Bolesław Chrobry dalej to kontynuował a my o tym co najwyżej opowiadamy. No dobrze, Emjoot opowiadał. A że dzięki CDP, mogliśmy zobaczyć jak się gra w Ancestors Legacy na PS4, to znaczy Hader mógł sprawdzić, i porównać to do wersji PC, to też opowiemy wam o tym. A co robił Dejw? Dejw jak zwykle zadawał głupie pytania i nic nie wnosił do dyskusji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
KK.. #1 Kronicastowy Kącik Gierczkowy
Kronicastowy Kącik Gierczkowy Jak wiadomo, nie można żyć tylko samą nostalgią. Wiadomo, czasy minione wspomina się wspaniale. Wyidealizowany obraz z dawnych lat pielęgnujemy głęboko w naszych serduszkach. I kochamy o tym rozprawiać, przywoływać tę pozbawioną wad przeszłość w której żyliśmy, albo bardzo mocno chcielibyśmy w niej żyć, ale nie było nam dane. Ale żyjemy tu i teraz. Nie możemy odcinać się od teraźniejszości. Dlatego My, jako do tej pory podcast głównie wspominkowy, wychodzimy do Was z nową inicjatywą. Kronicastowy Kącik będzie miejscem, w którym będziemy omawiać nowe tytuły - giereczki, filmy, książki czy komiksy. Każde dzieło popkultury wydane niedawno będzie mogło znaleźć tutaj swoje miejsce. W pierwszym odcinku Kronicastowego Kącika Giereczkowego (KKG) chcemy wam przedstawić Age of Wonders: Planetfall. Grę, o której się naszym zdaniem zbyt mało mówiło w dniu jej premiery. Zapraszamy do przesłuchania tego, co mamy o tej grze do powiedzenia. Usłyszycie także kilka słów o becie GOG Galaxy 2.0 oraz o pierwszych wrażeniach z Ghost Recon Breakpoint.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Kronicast 26 - Nie Macgyveruj!
Udało nam się zebrać do nagrania po wakacyjnej przerwie. Oczywiście nie udało nam się zachować pełnej powagi. Dodatkowo zbaczamy z tematów i opowiadamy o różnych innych rzeczach, które wydają nam się ciekawsze. Tematów może nie ma dużo, bo tylko cztery, ale za to takie, co bardzo mocno jadą po nostalgii. No bo kto nie oglądał choćby jednego odcinka Pomysłowego Dobromira z plerezą (fyi - to taka fryzura), albo nie grał w grę, gdzie steruje się ludzikiem, mającym lewitujące kończyny. No i oczywiście narysowany facet w czarnym kombinezonie z pelerynką, polujący na uśmiechniętego klauna. To wszystko u nas, mamy nadzieję że będziecie się równie dobrze bawić słuchając tego, jak my nagrywając.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Procenty Historii 08 - Ikony Formuły 1: Senna i Prost
Proszę Państwa, proszę wszystkich serdecznie o uwagę! Ostatnie okrążenie, do mikrofonów w swoich bolidach zmierzają dzisiaj Krzysztof "Hader" Tałajczyk, Dawid "Dejw" Rynkowski i Michał "Emjoot" Jankowski. Ci wspaniali mężczyźni w swoich... no może nie latających, ale śmigających po torze maszynach, tym razem pędzą do was, aby przedstawić wam sylwetki dwóch ikon królowej sportów motorowych, czyli Formuły 1. Będzie mowa o czasem wspaniałej, a czasem brutalnej rywalizacji Alaina Prosta oraz Ayrtona Senny. Na dokładkę, zaserwujemy wam owiniętą we flagę wyścigową, recenzję i wrażenia z gry "F1 2019", za udostępnienie której bardzo dziękujemy CDP. A zatem nie pozostaje wam nic innego, tylko odpalić silniki, włączyć odcinek i słuchać naszych (od)głosów.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Procenty Historii 07 - Czeski film
Trzech jeźdźców przemierzyło szlak handlowy, przedzierając się przez gąszcz starosłowiańskiej puszczy. Niestrudzeni dotarli do tawerny w pobliskiej wsi, gdzie - po raz kolejny - usiadłszy na długich drewnianych ławach z dzbanami miodu i piwa rozmawiali do białego rana o wydarzeniach czasów dawno minionych. Tym razem złodziej i alchemik Emjoot, bard-amator Dejw i giermek bez głowy Hader usiedli by o krainie Czechami przez niektórych zwanej pogaworzyć. Udało im się zebranym historię czasów przełomu XIV i XV wieku przybliżyć. A także o grze zwanej "Kingdom Come Deliverance" parę słów wspomnieć, za co szlachetnym panom z CDP podziękować serdecznie wypada. Wszystkim więc powiadam, zbierzcie się i słuchajcie, albowiem mnóstwo tu jest dobra.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Kronicast 25 - Dojdziemy do tego
Nie udało się. Nie udało nam się dostarczyć wam siedmiogodzinnego odcinka. Zabrakło niemal 8 minut. A miało być 2,5 godziny. Z powodu premiery filmu Avengers: Koniec gry podsumowaliśmy (blisko) 80 lat istnienia Marvela w wydaniu filmowym.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Procenty Historii 06 - Podgryźliśmy temat
To była za długa przerwa, nawet jak na nas. Zamiast siedzieć w temacie, rozmawialiśmy o obecnie zaliczanych gierkach, ale nie tylko. Podgryźliśmy temat ekranizacji Stephena Kinga, gierek, filmów - i wyszło z tego to - totalny miks wszystkiego. Slalom alejkom w popkulturze i nie tylko! Hader znów grał w gry, Emjoot był przygotowany, a Dejw chciałby być przygotowany, ale wygrało z nim lenistwo, zapraszamy!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kronicast 24 - Święta, kończ już!
Dylu-dylu na badylu pierdolnęło w Czarnobylu. Cieszą się radzieckie dzieci, że im sztuczne słonko świeci. Pijcie dzieci płyn Lugola to radziecka Coca-Cola. 24 odcinek Kronicastu upłynął pod znakiem nagłych wybuchów. I nie, nie mam tutaj na myśli kłótni między nagrywającymi, wszystko w porządku, raczej o naszych wybuchowych tematach, W dzisiejszym odcinku wracamy do Procentów Historii i dyskutujemy o katastrofie w Czarnobylu. Drugim tematem odcinka jest równie wybuchowa komedia o przygodach kanoniera Franka Dolasa. Do tego nie zabrakło njusików i sporej dawki złośliwości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Kronicast 23 - Ekspres relacji nieprzygotowanie i chaos
Długo nam zajęło zebranie się i nagranie kolejnego odcinka. A jak już się udało to z zaplanowanych tematów udało nam się zrealizować tylko jeden temat. I trzy dodatkowe, aby nie było zbyt sucho. Dlatego też dzisiaj, bez zbędnego przedłużania zapraszam do krótszego, odmiennego, ale wciąż przyjemnego, napakowanego nostalgią odcinka Kronicastu. A zaszczytny tytuł marudy odcinka został przyznany Emjootowi. Rozkład jazdy odcinka: - Suche njusy z (_!_); - Kolekcja Transformers Generacja 1 - recenzja pierwszego tomu komiksowej serii; - Ace Vetrura: Psi detektyw - zachwyty Konsolite vs Marudzenie Emjoota; - Technologiczne Wspominki Dejwa i Konsolite.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Procenty Historii 05 - Nikt się tego nie spodziewał: Hiszpańska inkwizycja
Nikt nie spodziewał się łódzkiego pogotowia... to znaczy tak szybkiej premiery kolejnych Procentów Historii. W piątym odcinku Procentów Historii pijacka ekipa nagrywa na trzeźwo odcinek o hiszpańskiej inkwizycji. Emjoot udaje, że zna łacinę, Agusia stawia męża po kontach, Dawid stara się być merytoryczny, a Hader wali w klawiaturę.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Procenty Historii 04 - Prohibicja
Będzie to troszkę naciągane, ale #marketing. Procenty Historii wracają do korzeni!!! Po dwóch miesiącach. Po krótkiej wędrówce do Grecji oraz krucjacie pijacka ekipa wraca do tego, co umie najlepiej - do alkoholi - i opowiada o mrocznych, najgorszych czasach w historii ludzkości. Nie, nie mówię o Potopie Szwedzkim, II wojnie światowej czy ostatnim Czarnym Piątku. Mówią o gorszych rzeczach. Ludzie ludziom zgotowali taki los - prohibicja w USA w pierwszej połowie XX wieku. Ale zanim nastąpiło to porozmawiali o bardziej współczesnych czasach i równie mrocznych wydarzeniach - dramie z Epic Games w roli głównej. Wasze zdrowie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek