Kronicast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Wspominki o grach, filmach i kulturze.
Data dodania: 2017-05-14 13:34:20
Data aktualizacji: 2019-10-18 20:40:08
Audycji w katalogu: 38
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
KK.. #1 Kronicastowy Kącik Gierczkowy
Kronicastowy Kącik Gierczkowy Jak wiadomo, nie można żyć tylko samą nostalgią. Wiadomo, czasy minione wspomina się wspaniale. Wyidealizowany obraz z dawnych lat pielęgnujemy głęboko w naszych serduszkach. I kochamy o tym rozprawiać, przywoływać tę pozbawioną wad przeszłość w której żyliśmy, albo bardzo mocno chcielibyśmy w niej żyć, ale nie było nam dane. Ale żyjemy tu i teraz. Nie możemy odcinać się od teraźniejszości. Dlatego My, jako do tej pory podcast głównie wspominkowy, wychodzimy do Was z nową inicjatywą. Kronicastowy Kącik będzie miejscem, w którym będziemy omawiać nowe tytuły - giereczki, filmy, książki czy komiksy. Każde dzieło popkultury wydane niedawno będzie mogło znaleźć tutaj swoje miejsce. W pierwszym odcinku Kronicastowego Kącika Giereczkowego (KKG) chcemy wam przedstawić Age of Wonders: Planetfall. Grę, o której się naszym zdaniem zbyt mało mówiło w dniu jej premiery. Zapraszamy do przesłuchania tego, co mamy o tej grze do powiedzenia. Usłyszycie także kilka słów o becie GOG Galaxy 2.0 oraz o pierwszych wrażeniach z Ghost Recon Breakpoint.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Kronicast 26 - Nie Macgyveruj!
Udało nam się zebrać do nagrania po wakacyjnej przerwie. Oczywiście nie udało nam się zachować pełnej powagi. Dodatkowo zbaczamy z tematów i opowiadamy o różnych innych rzeczach, które wydają nam się ciekawsze. Tematów może nie ma dużo, bo tylko cztery, ale za to takie, co bardzo mocno jadą po nostalgii. No bo kto nie oglądał choćby jednego odcinka Pomysłowego Dobromira z plerezą (fyi - to taka fryzura), albo nie grał w grę, gdzie steruje się ludzikiem, mającym lewitujące kończyny. No i oczywiście narysowany facet w czarnym kombinezonie z pelerynką, polujący na uśmiechniętego klauna. To wszystko u nas, mamy nadzieję że będziecie się równie dobrze bawić słuchając tego, jak my nagrywając.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Procenty Historii 08 - Ikony Formuły 1: Senna i Prost
Proszę Państwa, proszę wszystkich serdecznie o uwagę! Ostatnie okrążenie, do mikrofonów w swoich bolidach zmierzają dzisiaj Krzysztof "Hader" Tałajczyk, Dawid "Dejw" Rynkowski i Michał "Emjoot" Jankowski. Ci wspaniali mężczyźni w swoich... no może nie latających, ale śmigających po torze maszynach, tym razem pędzą do was, aby przedstawić wam sylwetki dwóch ikon królowej sportów motorowych, czyli Formuły 1. Będzie mowa o czasem wspaniałej, a czasem brutalnej rywalizacji Alaina Prosta oraz Ayrtona Senny. Na dokładkę, zaserwujemy wam owiniętą we flagę wyścigową, recenzję i wrażenia z gry "F1 2019", za udostępnienie której bardzo dziękujemy CDP. A zatem nie pozostaje wam nic innego, tylko odpalić silniki, włączyć odcinek i słuchać naszych (od)głosów.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Procenty Historii 07 - Czeski film
Trzech jeźdźców przemierzyło szlak handlowy, przedzierając się przez gąszcz starosłowiańskiej puszczy. Niestrudzeni dotarli do tawerny w pobliskiej wsi, gdzie - po raz kolejny - usiadłszy na długich drewnianych ławach z dzbanami miodu i piwa rozmawiali do białego rana o wydarzeniach czasów dawno minionych. Tym razem złodziej i alchemik Emjoot, bard-amator Dejw i giermek bez głowy Hader usiedli by o krainie Czechami przez niektórych zwanej pogaworzyć. Udało im się zebranym historię czasów przełomu XIV i XV wieku przybliżyć. A także o grze zwanej "Kingdom Come Deliverance" parę słów wspomnieć, za co szlachetnym panom z CDP podziękować serdecznie wypada. Wszystkim więc powiadam, zbierzcie się i słuchajcie, albowiem mnóstwo tu jest dobra.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Kronicast 25 - Dojdziemy do tego
Nie udało się. Nie udało nam się dostarczyć wam siedmiogodzinnego odcinka. Zabrakło niemal 8 minut. A miało być 2,5 godziny. Z powodu premiery filmu Avengers: Koniec gry podsumowaliśmy (blisko) 80 lat istnienia Marvela w wydaniu filmowym.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Procenty Historii 06 - Podgryźliśmy temat
To była za długa przerwa, nawet jak na nas. Zamiast siedzieć w temacie, rozmawialiśmy o obecnie zaliczanych gierkach, ale nie tylko. Podgryźliśmy temat ekranizacji Stephena Kinga, gierek, filmów - i wyszło z tego to - totalny miks wszystkiego. Slalom alejkom w popkulturze i nie tylko! Hader znów grał w gry, Emjoot był przygotowany, a Dejw chciałby być przygotowany, ale wygrało z nim lenistwo, zapraszamy!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Kronicast 24 - Święta, kończ już!
Dylu-dylu na badylu pierdolnęło w Czarnobylu. Cieszą się radzieckie dzieci, że im sztuczne słonko świeci. Pijcie dzieci płyn Lugola to radziecka Coca-Cola. 24 odcinek Kronicastu upłynął pod znakiem nagłych wybuchów. I nie, nie mam tutaj na myśli kłótni między nagrywającymi, wszystko w porządku, raczej o naszych wybuchowych tematach, W dzisiejszym odcinku wracamy do Procentów Historii i dyskutujemy o katastrofie w Czarnobylu. Drugim tematem odcinka jest równie wybuchowa komedia o przygodach kanoniera Franka Dolasa. Do tego nie zabrakło njusików i sporej dawki złośliwości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Kronicast 23 - Ekspres relacji nieprzygotowanie i chaos
Długo nam zajęło zebranie się i nagranie kolejnego odcinka. A jak już się udało to z zaplanowanych tematów udało nam się zrealizować tylko jeden temat. I trzy dodatkowe, aby nie było zbyt sucho. Dlatego też dzisiaj, bez zbędnego przedłużania zapraszam do krótszego, odmiennego, ale wciąż przyjemnego, napakowanego nostalgią odcinka Kronicastu. A zaszczytny tytuł marudy odcinka został przyznany Emjootowi. Rozkład jazdy odcinka: - Suche njusy z (_!_); - Kolekcja Transformers Generacja 1 - recenzja pierwszego tomu komiksowej serii; - Ace Vetrura: Psi detektyw - zachwyty Konsolite vs Marudzenie Emjoota; - Technologiczne Wspominki Dejwa i Konsolite.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Procenty Historii 05 - Nikt się tego nie spodziewał: Hiszpańska inkwizycja
Nikt nie spodziewał się łódzkiego pogotowia... to znaczy tak szybkiej premiery kolejnych Procentów Historii. W piątym odcinku Procentów Historii pijacka ekipa nagrywa na trzeźwo odcinek o hiszpańskiej inkwizycji. Emjoot udaje, że zna łacinę, Agusia stawia męża po kontach, Dawid stara się być merytoryczny, a Hader wali w klawiaturę.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Procenty Historii 04 - Prohibicja
Będzie to troszkę naciągane, ale #marketing. Procenty Historii wracają do korzeni!!! Po dwóch miesiącach. Po krótkiej wędrówce do Grecji oraz krucjacie pijacka ekipa wraca do tego, co umie najlepiej - do alkoholi - i opowiada o mrocznych, najgorszych czasach w historii ludzkości. Nie, nie mówię o Potopie Szwedzkim, II wojnie światowej czy ostatnim Czarnym Piątku. Mówią o gorszych rzeczach. Ludzie ludziom zgotowali taki los - prohibicja w USA w pierwszej połowie XX wieku. Ale zanim nastąpiło to porozmawiali o bardziej współczesnych czasach i równie mrocznych wydarzeniach - dramie z Epic Games w roli głównej. Wasze zdrowie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Kronicast 22 - rzuĆMAgazynek!
Początek roku, środek zimy, plaga przeziębień i skład Kronicastu odchudzony. Tylko Konsolite, Dejw i Jakub żywiący się czosnkiem zagryzanym cebulą pozostali na polu bitwy. Panowie długo dyskutowali i wspominali oraz podśmiewali się z wielu małych, czasem bzdurnych nowinek ze świata szeroko pojętego retro. Jak im to wyszło? Sprawdźcie i przesłuchajcie 22 odcinek Kronicastu! Tematy poruszane w odcinku: - Duke Nukem 3D; - mp3; - Nikola Tesla; - Drużyna A.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Kronicast 21 - RSSO 166,1%
To musiało się zdarzyć wcześniej czy później. Musieliśmy wreszcie to zrobić. I zrobiliśmy. Hulaj dusza, piekła nie ma! Nagraliśmy odcinek, w którym się nie ograniczamy, mamy wywalone na poprawność polityczną i moralną. I to jest najlepszy odcinek w historii Kronicastu. Tematycznie mało, ale konkretnie. Łysy z Brazzers jest tylko wstępem do rozmowy o filmach i branży filmów dla dorosłych. Telegazeta i Wojownicze Żółwie Ninja to tematy telewizyjne, a miłośnicy kina wraz z Sylwestrem Stalone oraz Emjootem i Dejwem krzyczą z całej siły Yo Adrian, I Did It! A Diablo za rok. 4,5 godziny podcastu to i tak dużo. Tematy poruszane w odcinku: - Łysy z Brazzers i branża porno; - Telegazeta; - Wojownicze żółwie ninja; - Rocky.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Procenty Historii 3 – Translatorem po Wikipedii: Procenty Historii o Templariuszach
Michał, siedząc za sterami swojego wiernego translatora, przemierza otchłań Wikipedii. Dotarł do miejsca zwanego Teplariuzami i postanowił tam uzupełnić swoje zapasy. Dejw i Hader krążyli w tym miejscu bez celu, więc Michał zabrał ich na pokład swojego statku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kronicast Spontaniczny 003 - Bezimienny Spyro
Nie planowaliśmy nagrać trzeciego odcinka Kronicastu Spontanicznego tak szybko. Mieliśmy nagrać - wspólnie z naszym gościem Rafałem Radomyskim z Bezimiennego Podcastu - kolejne Growe Wspominki Kronicastu poświęcone w całości serii Spyro. Rafał z Konsolką tak się rozgadali, że wyszedł z tego ponad godzinny materiał. Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda odświeżone wydanie trzech pierwszych przygód fioletowego smoka oraz chcecie powspominać oryginał to zapraszamy do odsłuchu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Procenty Historii 002 - Starożytna Grecja
Walnijcie lufę, aby lepiej się trawiło, wygodnie się ułóżcie i delektujcie się drugim odcinkiem Procentów Historii. Odpłyniecie wraz z naszymi prowadzącymi do czasów starożytnej Grecji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kronicast Spontaniczny 002 - Euforycznie narzekający
9 miesięcy minęło od czasu kiedy nagraliśmy pierwszy, i jak do tej pory jedyny, odcinek Spontanicznego Kronicastu, nieregularnego odprysku, w którym nagrywamy na pełnym spontanie bez większego przygotowania. W ostatnim czasie wyszły dwie gry, które mocno nawiązują do starych dobrych czasów. Dlaczego ich nie sprawdzić i nie podzielić się naszymi opiniami ze słuchaczami, nie samymi starociami człowiek żyje. Dodatkowo porozmawialiśmy nieco o nowych rzeczach robionych na starodawną modłę. Poruszanie w odcinku tematy: - Współczesny powrót do przeszłości - rozkmina; - Project Warlock - recenzja; - Leisure Suit Larry: Wet Dreams Never Dry - recenzja.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Kronicast 020 - Ambitne podziemie
20 odcinek Kronicastu przynosi powrót Konsolite. Czy maruda nieco okrzepła? Przesłuchajcie, a przekonacie się i oceńcie. Na pewno nie ma lepszego specjalisty w temacie Godzilli jak on, i tym tematem rozpoczęliśmy ten odcinek. Dalej jest równie ciekawie, bo na tapetę wzięliśmy niemal całą twórczość Japończyków z From Software, to studio ma na koncie coś więcej niż tylko Soulsy. Miłośników komiksów zapewne zainteresuje przegląd twórczości Janusza Christy. Jeżeli za dzeciaka czytaliście komiksy z przygodami Kajko i Kokosza to temat dla was. Zwłaszcza że nie ograniczamy się jedynie do tego duetu. I na zakończenie "Ty druha we mnie masz" i wspominamy pierwsze Toy Story przyglądając się przy okazji nieco studiu Pixar, jego przeszłości, teraźniejszości oraz niedalekiej przyszłości. Oprócz tego Emjoot zasypia na nagraniu i nie ma siły na suchary. Tematy poruszane w odcinku: - Godzilla; - From Software; - Janusz Christa; - Toy Story.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 019 - Kaczki! uuu-uuu!
Skończyło się lato, a wraz z nim wakacje. Przed laty to był okropny czas, kiedy kończyła się dwumiesięczna - wówczas dla nas wieczna - laba. Ale to też był okres, kiedy w telewizji pojawiała się nowa ramówka i nowe kreskówki. Dlatego też w tym odcinku sporo czasu antenowego poświęcamy właśnie nim. Czy powrót do przeszłości w ich wypadku ma sens? Wśród tematów dla kinomanów dominują klimaty panów o wątpliwej reputacji, a uzupełnieniem jest postapokaliptyczna przygoda w jednym z najlepszych giereczkowych wydań. Poruszane w odcinku tematy: - Kapitan Planeta i Plnetarianie; - Chłopcy z ferajny; - Fallout 1; - Leon Zawodowiec; - Kacze opowieści.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Procenty Historii 001 - Alkohole
Przekuwamy słowa w czyny! Pomimo problemów technicznych spowodowanych prawdopodobnie kradziejstwem internetu przez "Janusza somsiada" Michała oraz Agnieszki Jankowskich, pierwszy odcinek podcastu już jest. Z racji tego, że całość będzie wykonywana podczas spożywania "herbaty" prawie dwugodzinna dyskusja jest oczywiście o alkoholu. Usłyszycie również o odkryciach pewnej Pani archeolog, słoniach bojowych i... A zresztą, nie ma więcej zdradzania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kronicast 018 - Nastoletni faceci
Dzieci wróciły już do szkoły. To czas, aby ich rodzice poczuli się znowu młodo i chociaż na chwilę wrócili (wspomnieniami) do tych pięknych czasów (W życiu bym nie wrócił do szkoły, może na studia - dop. Chory Koń). Kronicast nr 18 przynosi z sobą nowego nagrywającego - znanego choćby ze współpracy z Rozgrywką Krzysztofa "Hadera" Tałajczyka - i zwiastuje nową inicjatywę. Na nagraniu tradycyjnie mnóstwem offtopu, słabych żartów i tona wspominek nie na temat. Cztery (tak 4) tematy i blisko 3 godziny nagrania. Odrobina kina i muzyki, sporo o strategicznych grach komputerowych z drugiej połowy lat 90. oraz prawdziwy temat historyczny, który zwiastuje nową inicjatywę. Szerzej na samym nagraniu. Na prośbę większości ekipy nasz Ojciec Założyciel po muzyce kończącej zostawił wycięte fragmenty podcastu (ale tylko te merytoryczne). Miłego odsłuchu. Poruszane w odcinku tematy: - Command and Conquer (i inne RTS-y połowy lat 90.); - Atak na Hiroshimę i Nagasaki; - The Settlers 2: Veni, Vidi, Vici; - Skazany na bluesa.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek