Kronicast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Wspominki o grach, filmach i kulturze.
Data dodania: 2017-05-14 13:34:20
Data aktualizacji: 2018-04-23 08:00:02
Audycji w katalogu: 15
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
Kronicast 014 - Voodoo na osiedlu
"Udało się! Mało kto w to wierzył, ale podcast Kronicast przetrwał pierwszy rok. Co prawda nie ma z tego powodu tortu, z którego wyskakuje striptizerka, czy nawet nie ma symbolicznego pączka z zapaloną świeczką, ale po dłuższej nieobecności na nagraniu ponownie pojawił się Winfrid. Pierwsze urodziny to doskonała okazja, aby zdradzić nieco kulisy powstania podcastu oraz kilka tajemnic, znanych do tej pozy jedynie nielicznej grupie nagrywających. Poza tym standardowo wspominki zróżnicowane tematycznie: chińskie bajki, sport, kino i giereczkowo. Poruszane w podcaście tematy: - Jackie Chan; - Star Wars: Episode 1 - Racer; - Pitfall; - Tomasz Gollob; - Henry Ford; - Generał Daimos; - Monkey Island."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Kronicast 013 - Wszystko się zlewa
"Wraz z wiosną (przynajmniej kalendarzową) rozpoczął się sezon ślubny. Połowa ekipy Kronicastu zamiast wspominać stare dobre czasy pojechała w gości pić i jeść na koszt państwa młodych. Druga, ta która nie ma znajomych, dzielnie pozostała na posterunku i nie zważając na 13 numerek nagrała kolejne wspominki. Odchudzony skład nie oznacza mniejszej ilości tematów, trzymamy standardy, choć tym razem nie pękły 3 godziny. Co nie oznacza, że jest nudno i po łepkach. Miłośnicy kina znajdą dla siebie "Vabank" oraz "Matrixa", zamierzchłe czasy mitologii greckiej reprezentuje Kratos, a czasy mniej odległe Bogusław Wołoszański.. Poruszane w podcaście tematy: - Kazik Staszewski - Akademia policyjna - Boguslaw Wołoszanski - Vabank - Hair - God of War - Matrix"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kronicast 012 - Oj tam nagranie, podziel się ciastkami
"Suche żarty Emjoota - są, Agusia - jest, gość - jest, nostalgiczne offtopy - o Panieeee ile tego jest..., czyli Ekipa Archeologiczna przedstawia najnowszy - dwunasty - odcinek podcastu Kronicast, waszej comiesięcznej dawki nostalgii. W tym odcinku gościmy Michała Habę, który wprowadził po raz pierwszy w naszej pseudo audycji tematykę sportową. Jeżeli chcecie poznać sylwetkę Michaela Jordana, to Michał przedstawi ją w pełnej klasie. Agusia nie może rozstać się z klimatami Asian JAM i opowiada o Dynasty Warriors. Chłopaki nie płaczą, więc męski skład Kronicastu co chwilę cytuje najpopularniejsze dialogi z filmu w reżyserii Olafa Łukaszenki, a dzięki uprzejmości GOG-a przypominany początki Kyle'a Katarna. Poruszane w podcaście tematy: - Milczenie owiec; - Dynasty Warriors; - Chłopaki nie płaczą; - Michael Jordan; - Tom i Jerry; - Contra; - Star Wars: Dark Forces; - Punisher."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kronicast Spontaniczny 001 - Croc uderzający ogonkiem
"Był sobotni wieczór, trzy przegrywy siedziały przed komputerami z zamiarem nagrania krótkiego filmiku o Kangurku Kao. W ramach przygotowań zaczęły rozmawiać na temat i mimowolnie zaczęły rozmawiać o innych grach platformowych, w które zagrywały się pod koniec lat 90. oraz na początku XXI wieku. Wtedy ktoś podsunął pomysł "a może nagramy nasze wspomnienia" i podzielimy się nimi ze światem?" W takich oto okolicznościach, spontanicznie narodził się Kronicast Spontaniczny (nazwa własna musi być pierwsza, tak mówią wszystkie prawidła marketingowe), którego macie właśnie okazję przesłuchać. W pierwszym, czy ostatnim przekonamy się za jakiś czas, odcinku bez większego przygotowania Jakub, Emjoot i Toperz wspominają pltatformery 3D. Lista poruszonych tematów: - Super Mario 64; - Crash Bandicoot; - Croc: Legend Of The Gobbos; - Spyro The Dragon; - Medievil; - Rayman 2 The Great Escape; - Kangurek Kao; - Conker's Bad Fur Day; - Jak and Daxter; - Sly Cooper; - Ratchet and Clank; - Lego Star Wars; - Psychonauts; - Knack."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kronicast 011 - Pejojejo
"11 odcinek Kronicastu już czeka na ściągnięcie i odsłuchanie. Było sporo próśb z waszej strony odnośnie głośności podcastu i spróbowaliśmy coś zadziałać w tej materii. Efekt jest... ciekawy. Dajcie znać jak to wypadło. Tematycznie udało nam się omówić 8 tematów i dominuje tematyka serialowo-filmowa. Ale miłośnicy gier wideo, literatury oraz łomotów tez znajdą coś dla siebie. Lista tematów: Genndy Tartakovsky; Agatha Christie; Airwolf; Jonathan Davis (Korn); Louis De Funès; Rowan Atkinson; Richard Dean Anderson; Silent Hill."
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kronicast 010 - Wszyscy jesteśmy łolesami
"Czasem tak bywa, że nawet najdoskonalszy plan potrafi w chwili realizacji wziąć w łeb i mimo naszych szczerych chęci nie jesteśmy w stanie wyrobić się z publikacją w terminie. Tak było tym razem. Przeprowadzka na nasz własny serwer okazała się operacją bardziej zawiłą niż nam się wydawało i z tego powodu grudniowy odcinek jest publikowany dopiero w styczniu. Teraz już będzie tylko lepiej (akurat). Dziesiąty odcinek przynosi wspominki 7 tematów. Miłośnicy gier wideo mogą posłuchać naszych wspomnień związanych z pierwszym Playstation, wielbiciele animacji przypomną sobie z nami najlepsze przygody dzielnego Gala Asteriksa, a tematem odcinka zdecydowanie jest serial 'Allo, 'Allo. Poza tym wspominamy jak rodzice chowali nam klawiatury i kable, rozmawiamy o Netflixie na Kubie i poznajemy prawdziwe oblicze Emjoota. Lista tematów: Playstation; Corey Taylor (Stone Sour, Slipknot); Wallace i Gromit; 'Allo, 'Allo; Asteriks; Lemmy Kilmister; recenzja retro: Jazz Jackrabbit."
pobierz 219.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Kronicast 009 - U mnie, kuźwa, nic tylko popindalam
Już niemal tradycją jest, że pojawiamy się niemal w ostatniej chwili. W tym miesiącu też tak jest i chyba trzeba przywyknąć do tego, Kronicast karze czekać na siebie. W dziewiątym odcinku czeka na was dużo większe zróżnicowanie tematyczne niż miało to miejsce dotychczas, więcej muzyki i technologii, mniej gier. Tematów też jest nieco mniej, ale czas, jaki poświęcamy każdemu wydłużył się. Lista tematów: Freddie Mercury i zespół Queen; Pong; Dragon Ball; Splinter Cell; Pidżama Porno – Ulice jak stygmaty; Tamagotchi; Terry Pratchett – Kolor magii; Gears of War.
pobierz 200.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Kronicast 008 - Otręby smażone na głębokim tłuszczu
Miało być szybko, ale przez zbiorowe przeziębienie oraz wyjazdy wrześniowy odcinek nie powstał. Na szczęście ta sytuacja nie powtórzy się w październiku, odcinek dziewiąty właśnie stał się faktem. Kazaliśmy czekać na siebie sporo czasu, za co najmocniej was przepraszamy, wreszcie jesteśmy i mamy #WięcejDobra niż ostatnim razem. Po odcinku poświęconym wyłącznie twórczości Hideo Kojimy wracamy do standardowej formy i omawiamy kilka zróżnicowanych tematów, filmy, gry, trochę muzyki. Jak zwykle sporo wspominek, sporo faktów historycznych i sporo rozkmin. Niestety nie pobiliśmy rekordu poprzedniego odcinka, ten jest krótszy aż o minutę. Lista tematów: Wiedźmin: Gra komputerowa; Siedmiu wspaniałych; Pulp Fiction; Warren Spector; John Romero; Weird Al Yankovic; Clerks: Sprzedawcy; Linkin Park – Hybrid Theory; Mortal Kombat; Zmiennicy; F.E.A.R.
pobierz 236.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Kronicast 007 - Hapacz Węży: Pierwszy Prikłel
"Pamiętacie jak przy opisie poprzedniego odcinka przewidywałem, że dobra jakość audio odcinka nie może być wieczna? No to wykrakałem. Niestety Toperzowi w ostatniej chwili coś się podziało z mikrofonem i brzmi jakby nagrywał z łodzi podwodnej. Przynajmniej merytorycznie nie obniżyliśmy poziomu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zebraliśmy się, aby porozmawiać o jednym z najbardziej znanych twórców gier wideo - Hideo Kojimie i jego twórczości. Efektem tego jest najdłuższy w naszej karierze odcinek, 4 godz. 20 minut (bez kilku sekund). UWAGA DROGI SŁUCHACZU! Jeżeli nie jesteś miłośnikiem Hideo i jego twórczości, nie chcesz poznać fabuły jego sztandarowej serii - Metal Gear Solid, lub po prostu ten temat Cię nie interesuje odpuść sobie ten odcinek, poziom nerdozy jest bardzo wysoki i nie każdemu podejdzie. Zostaliście ostrzeżeni." Lista tematów: Hideo Kojimia i jego twórczość.
pobierz 185.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Kronicast 006 - Złaź z tego konia
Na zakończenie wakacji, po urlopowej przerwie, ekipa Kronicastu dostarcza wam szósty odcinek wspominkowego podcastu. Pierwszego w historii, w którym nie ma (dużych) problemów z jakością dźwięku. Znając życie ten stan nie będzie trwał wiecznie, więc radze się cieszyć, bo kolejny odcinek pewnie będzie epicko źle nagrany.Do stałej ekipy - dzisiaj - w składzie: Kasia "Katka" Porębska, Jakub Antoniuk, Michał "Emjoot" Jankowski, Krzysztof "Apach" Pogłódek, Dariusz "Toperz" Szymański, Tomasz "Winfrid" Wasiewicz, Dariusz "Konsolite" Pasturczak dołączył Adam "Fenek" Czarnecki. Tak dużego składu jeszcze nie mieliśmy. #PrawieJakKolaudacjaLato w pełni, ale my podeszliśmy bardzo poważnie do wszystkich tematów. Gorąco polecamy bardzo długą rozmowę na temat życia i twórczości Howarda Phillipsa Lovecrafta. Tematów tylko 12, ale nie przeszkodziło to w tym, aby nagrać blisko 3,5 godzinny odcinek. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tle Agusi, która tradycyjnie dostarczyła. Lista tematów: Earthworm Jim; Magic: The Gathering; Ocean’s 11; Steve Wozniak; Hulk Hogan; Robin Williams; South Park; Czas Apokalipsy; Howard Phillips Lovecraft; Tim Burton; Power Rangers; Heroes of Might and Magic.
pobierz 185.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Kronicast 005 - Jest smutno i są kruki
Wakacje w pełni, ludzie byczą się na urlopach a zgraja przegrywów z oddziału geriatrycznego ponownie zebrała się w szczelnie zamkniętych domach z zasłoniętymi roletami, aby nagrać piąty odcinek Kronicastu. Lipiec przyniósł nam wiele rocznic, o których musieliśmy powspominać. Ponownie sporo jest tematów filmowych, odgrzebaliśmy nawet czarno-białe skamieliny i nie zabrakło naprawdę wielkich hitów. Dla równowagi rozmawiamy też sporo o giereczkach oraz wielokrotnie naraziliśmy się Prawdziwym Metaluchom. Nasz gulasz uzupełnia literatura i mangozjebstwo. Tematów mniej niż ostatnio, ale i tak pękły trzy godziny. Offtopy to już standard u nas. Lista tematów: David Hasselhoff; Duke Nukem; Wacki: Kosmiczna Rozgrywka; Powrót do przyszłości; Czarodziejka z Księżyca; Johnny Bravo; Tron; Szklana pułapka; Bruce Lee; Plan 9 z kosmosu; Metallica – Kill’em All; Arnold Schwarzenegger; J.K. Rowling; Dino Crisis; Wielka ucieczka; Max Payne; Drużyna pierścienia; Commandos.
pobierz 176.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Kronicast 004 (dawniej Podcast Pamiętamy) - Cthulhu, Szatan i Nine Inch Nails
Mówiliście nam, że Pamiętamy to głupia nazwa, że kojarzy się z patologicznymi, nieczystymi zagrywkami politycznymi. Jeden Czcigodny jegomość nawet zagroził, że nie będzie nas publikował pod tą nazwą, więc po długich dyskusjach, kilku kłótniach i cichych dniach wspólnie chcemy wam zaprezentować nową nazwę. Od teraz wasz ulubiony podcast opowiadający o najciekawszych rocznicach popkulturowych: grach, filmach, książkach, serialach, komiksach itd. nazywa się Krokicast i jest bezpośrednią kontynuacją swojego poprzednika. W sferze funkcjonowania samego podcastu nie zmienia się absolutnie nic, dlatego też nie będziemy przerywać dotychczasowej numeracji. Poprzednie podcasty są kanoniczne (szach-matt Myszko Miki). A co mamy dla was do zaoferowania w najnowszym odcinku? Ponad 3,5 godziny merytorycznych wspominek autorstwa Katarzyny Kasi "Katki" Porębskiej, Krzysztofa "Apacha" Podgódka, Michała "Emjoota" Jankowskiego (Agnieszka obowiązkowo pojawia się w tle), Piotra "Dziadomira" Ziętala i Dariusza "Toperza" Szymańskiego. Jakub Antoniuk jest obecny i udziela się, ale będzie ograniczał swoje występy i skupi się na produkcji. Co nie oznacza, że zniknie z podcastu. Obiecał, że w wolnej chwili pójdzie na kurs dykcji. (W wolnej chwili... dobre - dop. Jakub). Lista tematów: Morgan Freeman; Pamięć absolutna; Settlers; onet.pl; David Cage i Quantic Dream; Jordan Mechner i seria Prince of Persia; Dungeon Keeper; Tetris; Baltazar Gąbka; Dzień Świra; Rok 1984; Pogromcy duchów; Dmitry Glukhovsky i seria Metro; Poszukiwacze zaginionej Arki; Król Lew; Szczęki; Blues Brothers; Quake; Mel Brooks.
pobierz 202.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kronicast 003 (Początkowo Podcast Pamiętamy) - Ręka Thrawna
Czterdzieści lat na szczycie to wielkie osiągnięcie, mało kto potrafi pochwalić się tak długą i niesłabnącą sławą. Mi do głowy przychodzą jedynie The Rolling Stones i Gwiezdne Wojny. 25 maja 1977 roku w amerykańskich kinach pojawił się pierwszy film z tej fantastycznej kosmicznej serii. To idealna okazja, aby zasiąść przed mikrofonem i porozmawiać o bogatym dziedzictwie, jakie przed dekady seria nam przyniosła. Nie tylko o filmach, ale również o książkach, grach wideo i społeczności. Zachęcamy do odsłuchu trzeciego – ponad trzygodzinnego – odcinka Podcastu Pamiętamy w całości poświęconemu jedynie Gwiezdnym wojnom. Wspominają Dariusz “Toperz” Szymański, Tomasz “Winfrid” Wasiewicz, Dariusz “Konsolite” Pasturczak oraz Jakub Antoniuk. Niech Moc będzie z Wami. Lista tematów: Gwiezdne Wojny.
pobierz 133.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Kronicast 002 (Początkowo Podcast Pamiętamy) - Stare drewniaki i Przech*j
Hejka wszystkim spragnionym opowieści o dawnych czasach. Z dumą pragnę poinformować, że drugi odcinek Podcastu Pamiętamy już jest dostępny do ściągnięcia i słuchania. Do ekipy 30-letnich drewniaków, którzy wzięli udział w nagraniu poprzedniego odcinka, czyli Dariusza "Konsolite" Pasturczaka, Michała "Emjoota" Jankowskiego, Tomasza "Winfrida" Wasiewicza, Dariusza "Toperza" Szymańskiego oraz Jakuba Antoniuka dołączył Piotr Ziętal zwany... sami wiecie jak. Z tytułu wieku my będziemy go nazywać "Najmłodszy". Kto leci po flaszkę? Najmłodszy. Toperz odrobił lekcje z poprzedniego odcinka i tym razem nie brzmi jak przesterowany. Oczywiście nie mogło epizodycznie zabraknąć niezawodnej pani Emjoot, choć z przykrością muszę donieść, że najlepsze kawałki z jej udziałem, niestety, miały miejsce zanim zaczęliśmy nagrywać. Omawiane tematy: John Woo i Chow Yun-Fat; Zygmunt Chajzer; Kingsajz; Iron Man; Jazz Jackrabbit; Red Dead Revolver; Red Dead Redemption; Miś; Wolfenstein 3D; Backstreet Boys; Miasto gniewu; Piąty element; Keiji Inafune; George Peppard; Piątek 13-stego; Młode wilki (i Varius Manx); Tony Hawk; Shadow Warrior; Blood; Seksmisja; Guilty Gear; Alan Wake; Mc Donald’s; O.S.T.R.; Wielki Czu Szu; Top Gun; Jim Henson; LA Noire; Shrek; Obcy: Ósmy pasażer Nostromo; Super Mario Bros.
pobierz 148.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Kronicast 001 (Początkowo Podcast Pamiętamy) – Ten z nożem
Jeżeli jesteś stałym czytelnikiem Kalendarium Rozgrywki i brakuje Ci autorów, którzy wspierali Kartkę z kalendarza gościnnymi wpisami to mamy dla Ciebie, drogi słuchaczu, ciekawą propozycję, zupełnie nowy podcast tworzony przez ekipę dawnej Kartki z kalendarza. Pięciu drewniaków po trzydziestce w sobotni wieczór zebrało się, aby wspomnieć najlepsze dzieła popkultury i najwybitniejsze postacie ze świata kina, giereczkowa, telewizji i komiksów. Dariusz “Konsolite” Pasturczak, Tomasz “Winfrid” Wasiewicz, Dariusz “Toperz” Szymański, Michał “Emjoot” Jankowski i Jakub Antoniuk zachęcają do nostalgicznej podróży po najciekawszych kwietniowych rocznicach. Przepraszamy za usterki, obiecujemy, że to przedostatni raz. Omawiane tematy: CD-Action; Planeta małp; Akira Toriyama (Dragon Ball); Ed O’Neill i Świat według Bundych; Jackie Chan; Monty Python i Święty Graal; PEGI; Steven Seagal; Deszczowa piosenka; Jade Empire; Kapitan Tsubasa; Grobowiec świetlików; Mój sąsiad Totoro; Metal Slug; Benny Hill; Okami; Game Boy Mono; Game and Watch; Jack Nicholson; Poszukiwany poszukiwana; Nier; Batman; Siedmiu samurajów; Kirby’s Dream Land; Full Throttle; MDK; Unreal.
pobierz 124.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek