Biznes Cafe UK: Polscy Przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Biznes Cafe UK pozwala poznawać ludzi, którzy z powodzeniem prowadzą swój biznes na Wyspach Brytyjskich. Podczas wywiadów wyciągamy od nich sekrety, które pomogły im osiągnąć sukces oraz gotujemy z nimi dawkę inspiracji i motywacji.
Data dodania: 2017-07-14 16:26:41
Data aktualizacji: 2020-09-09 07:15:53
Audycji w katalogu: 38
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 9 miesięcy temu
BC038: Sprzedaż według inżyniera marketingu – Piotr Winiarski
Gość odcinka Piotr Winiarski Czy w marketingu można zawsze stosować te same klasyczne schematy sprzedażowe? Czy przy każdym rodzaj produktu czy usługi funkcjonują te same zasady marketingowe? Piotr Winiarski, który jest doradcą w marketingu dla inżynierów przekonuje, że jest duża różnica pomiędzy marketingowcem a inżynierem marketingu. Kim jest inżynier marketingu i kto go potrzebuje? – […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
BC037: Odpowiedzialna Wolność czy Bezpieczny System? – Anita Razzaq
Gość odcinka Anita Razzaq Większość z nas żyje pewnymi utartymi schematami jak w tetrisie. Obserwując nasze życie oczekujemy, że ciągle na naszej drodze będą pojawiać się te same, znane nam już kształty, które z łatwością będziemy w stanie dopasować do reszty naszej układanki. Dopóki widzimy znajome kształty – czujemy się bezpieczni. Jeśli jednak pojawi się […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
BC036: Czy warto wracać do Polski? – Grzegorz Futyma
Temat odcinka Jak wygląda życie w Polsce po 15-tu latach w UK? Po 15 latach na emigracji w Anglii miałem dobrze zorganizowane życie zawodowe i rodzinne. Można powiedzieć, że niczego mi nie brakowało. A jednak, w sierpniu 2019 roku spakowałem manatki i z całą rodziną przeprowadziliśmy się do Polski. Skąd ta decyzja? Ano stąd , […]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BC035: Marta Smith – Inwestowanie w nieruchomości w UK
Inwestor w nieruchomości – jak wygląda na codzień? Dobry garnitur, teczka z ważnymi dokumentami, piękny dom, szybkie samochody… czy tak? Czy takie masz wyobrażenie? A może inne? A co powiesz na taki opis: ręce upaprane w farbie, robocze ubranie, spanie na materacu na budowie i lunch na workach z gipsem? Który z powyższych obrazków bardziej … Czytaj dalej BC035: Marta Smith – Inwestowanie w nieruchomości w UK
pobierz 73.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BC034: Szymon Niestryjewski – Jak może ci pomóc polski księgowy w UK?
Prowadzenie księgowości w firmie kojarzy się większości przedsiębiorców ze żmudnym przewracaniem papierów, arkuszami excela oraz podatkami. Kiedy to tego dochodzą sprawy śledzenia zmian w prawie podatkowym lub w przypadku niektórych firm również zmian w prawie pracy to prowadzenie działaności gospodarczej bez pomocy osoby na bieżąco zorientowanej w tych tematach może okazać się nie lada wyzwaniem.  … Czytaj dalej BC034: Szymon Niestryjewski – Jak może ci pomóc polski księgowy w UK?
pobierz 60.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BC033: Michał Zwierz – o życiu gwiazdy, biznesie i marce osobistej
Rozmawiam z Michałem Zwierzem – fachowcem od budowania marki osobistej. Podczas tej rozmowy nie koncentrujemy się na żadnym konkretnym temacie biznesowym, ale na życiu i doświadczeniach Michała, który opowiada o historii tworzenia swojego biznesu oraz jego doświadczeniach po przeniesieniu się z rodziną do UK. strona Michała: [link]
pobierz 87.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BC032: Leń i Inteligent – obaj potrzebni w firmie? – Marcin Maj
Pewnie brzmi to niedorzecznie. No bo inteligent to jeszcze bym się zgodził ale leń to przecież „maszynka do palenia pięniędzy” nieprawda? Dzisiejszy gość Biznes Cafe udowadnia, że nie. Marcin Maj biznesem zajmował się jeszcze w Polsce zanim przyjechał do Anglii. W swoim rodzinnym mieście Zgierzu otworzył sklep z odzieżą stylu hip-hop, gdzie oprócz sprzedaży wspólnie … Czytaj dalej BC032: Leń i Inteligent – obaj potrzebni w firmie? – Marcin Maj Artykuł BC032: Leń i Inteligent – obaj potrzebni w firmie? – Marcin Maj pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podkast .
pobierz 96.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BC031: Czy biznes lepiej prowadzi się z Anglii? – Marek Jankowski
“Wierzę, że przedsiębiorcy to ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze. Mają pomysł, jak wnieść wartość w życie innych, a następnie inwestują swój czas i energię, żeby go zrealizować. Wierzę też, że każdy biznes może działać lepiej, efektywniej – trzeba tylko wiedzieć, co i jak w nim ulepszyć.” To nie moje słowa chociaż podpisałbym się pod nimi rękami i nogami ale słowa mojego dzisiejszego gościa Marka Jankowskiego. Człowiek … Czytaj dalej BC031: Czy biznes lepiej prowadzi się z Anglii? – Marek Jankowski Artykuł BC031: Czy biznes lepiej prowadzi się z Anglii? – Marek Jankowski pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podkast .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC030: Jak sprzedawać online i być wolnym finansowo? – Magdalena Pawłowska
Pomimo stwierdzonej dysortografii oraz opinii nauczycieli, że pisarzem nigdy nie będzie, wbrew wszystkiemu napisała swoją pierwszą książkę, która okazała się strzałem w dziesiątkę! Jest ekspertem w dziedzinie online marketingu, przedsiębiorcą, psychologiem społecznym. Pomaga innym przedsiębiorcom w budowaniu biznesu online w oparciu o marketing internetowy i sprzedaż ich wiedzy opakowanej w kursy online. Specjalizuje się w … Czytaj dalej BC030: Jak sprzedawać online i być wolnym finansowo? – Magdalena Pawłowska Artykuł BC030: Jak sprzedawać online i być wolnym finansowo? – Magdalena Pawłowska pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podkast .
pobierz 113.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC029: Jak mądrze cisnąć, sprzedawać więcej i wydawać książki? – Marcin Osman
Ekspert w temacie sprzedaży konkretny, rzeczowy i strategicznie działający Marcin Osman nie mieszka i nie prowadzi biznesu w UK ale z Wyspami łączy go miedzy innymi episod pracy w jednej z londyńskich restauracji. Dodatkowo Marcin bywa na różnych biznesowych wydarzeniach organizowanych przez i dla przedsiębiorczych Polaków w UK. W Polsce znany jest już wielu osobom … Czytaj dalej BC029: Jak mądrze cisnąć, sprzedawać więcej i wydawać książki? – Marcin Osman Artykuł BC029: Jak mądrze cisnąć, sprzedawać więcej i wydawać książki? – Marcin Osman pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podkast .
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC028: Nauka angielskiego online może być zabawą – Aleksandra Laird
Nauka języka angielskiego jest ciągle dla wielu sporym wyzwaniem. Powodów może być wiele. Jednym z nich jest na pewno brak motywacji do nauki setek, a nawet tysięcy nowych słówek, wyrażeń oraz przyswojenia zasad gramatyki. Sami anglicy często mówią, że jedną rzecz można opisać na dziesiątki różnych sposobów używając dziesiątki różnych słów. Dla wielu to jest … Czytaj dalej BC028: Nauka angielskiego online może być zabawą – Aleksandra Laird Artykuł BC028: Nauka angielskiego online może być zabawą – Aleksandra Laird pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podkast .
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC027: Kryptowaluty – ściema czy możliwości? – Adam Pysz
Każdy ze słuchaczy tego podkastu może mieć swój własny sposób na inwestowanie w swoją  przyszłość. Część inwestuje czas i pieniądze w budowę swojego własnego biznesu opartego bądź na swojej pasji bądź na potrzebach rynkowych. Pozostała część inwestuje lub interesuje się inwestowaniem w nieruchomości, surowce, spółki lub waluty. W ciągu ostatnich lat rozwinął się temat inwestowania … Czytaj dalej BC027: Kryptowaluty – ściema czy możliwości? – Adam Pysz Artykuł BC027: Kryptowaluty – ściema czy możliwości? – Adam Pysz pochodzi z serwisu Polski Biznes w UK - Polskie Firmy w Anglii - Biznes Cafe Podkast .
pobierz 95.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC026: Mądry Polak po szkodzie? Czas to zmienić! – Maciej Klinowski
„Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”; Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.” Powyższy fragment Pieśni 5-tej napisanej już blisko 500 lat temu przez polskiego poetę renesansu Jana Kochanowskiego brzmi nadal znajomo prawda? A może nie? Co Ty czujesz … Czytaj dalej BC026: Mądry Polak po szkodzie? Czas to zmienić! – Maciej Klinowski Artykuł BC026: Mądry Polak po szkodzie? Czas to zmienić! – Maciej Klinowski pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 94.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC025 : Dlaczego zacząłem nagrywać podkast? Podsumowanie 2017 oraz plany na 2018
Do nagrania tego, pierwszego w 2018 roku odcinka podkastu Biznes Cafe podchodziłem 4 razy. Było mi trudno ponieważ chciałem w nim nie tylko podsumować ubiegły rok ale również powiedzieć o trudnych wydarzeniach w moim życiu oraz lekcjach jakie udało mi się z nich wyciągnąć. Chciałem również podzielić się historią powstania tego podkastu. W końcu podjąłem … Czytaj dalej BC025 : Dlaczego zacząłem nagrywać podkast? Podsumowanie 2017 oraz plany na 2018 Artykuł BC025 : Dlaczego zacząłem nagrywać podkast? Podsumowanie 2017 oraz plany na 2018 pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 76.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC024: Wynajem nieruchomości w praktyce – Paul Lajszczak
Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem wydaje się być prostym sposobem na pasywny przychód. „Wystarczy kupić nieruchomość za pieniądze z banku a następnie wynająć ją tak, aby rata czynszu nie tylko pokryła ratę kredytu hipotecznego ale także przyniosła zysk inwestorowi.” Proste? Niekoniecznie… Paweł Łajszczak, który oprócz nieruchomości posiada jeszcze kilka innych oryginalnych przedsięwzięć w UK, opowiada … Czytaj dalej BC024: Wynajem nieruchomości w praktyce – Paul Lajszczak Artykuł BC024: Wynajem nieruchomości w praktyce – Paul Lajszczak pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 78.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC023: Think Big – jak myśleć i działać bez ograniczeń – Piotr Kopeć
Strach przed stratą często paraliżuje podążanie za swoją PASJĄ, kreatywnym myśleniem i działaniem. Stratą pracy, bezpieczeństwa, posiadanych pieniędzy i dóbr… Jak pozbyć się tego strachu? Jak dokonać „skoku życia” nad przepaścią naszych słabości tak aby wylądować na drugim jej BRZEGU zamiast na jej DNIE? Drugi brzeg to NOWE ŻYCIE – życie BEZ OGRANICZEŃ, które stawiał … Czytaj dalej BC023: Think Big – jak myśleć i działać bez ograniczeń – Piotr Kopeć Artykuł BC023: Think Big – jak myśleć i działać bez ograniczeń – Piotr Kopeć pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 99.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC022: Warto odważnie sięgać po swoje marzenia – Rafał Pikul
Znany milioner Gary Vee – Gary Veynerchuk nie szukał nowego człowieka do swojego zespołu ale pomimo to Rafał postanowił odważnie sięgnąć po swoje marzenie i stać się realizatorem filmów w Europie. Jak mu się to udało? O tym w tym wywiadzie. Podkast Rafała: [link] Kanał Youtube Rafała: [link] Rafał Pikul na Facebooku: [link] Gary Veynerchuk … Czytaj dalej BC022: Warto odważnie sięgać po swoje marzenia – Rafał Pikul Artykuł BC022: Warto odważnie sięgać po swoje marzenia – Rafał Pikul pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 92.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC021: Pracownika czy Wspólnika do firmy? Za co Piotr Lugowski pokochał rolety!
Rozwój firmy bywa kłopotliwy ponieważ to nie tylko większa sprzedaż i zyski, ale i więcej pracy przy obsłudze klienta oraz zarządzaniem firmą. Wtedy przydaje się ktoś do pomocy. Ale NIE BYLE KTO! Świetny pracownik czy może wspólnik? Piotr Lugowski z Barnsley, właściciel firmy PERFECT BLINDS UK produkującej i montującej rolety zdecydował się oddać część udziałów … Czytaj dalej BC021: Pracownika czy Wspólnika do firmy? Za co Piotr Lugowski pokochał rolety! Artykuł BC021: Pracownika czy Wspólnika do firmy? Za co Piotr Lugowski pokochał rolety! pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 71.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC020: Omal nie utonąłem w papierach! – od 1 do 1000 faktury
Pierwszą fakturę wystawiłem nie mając jeszcze firmy. Ja w ogóle nie szukałem wtedy klientów! To klient znalazł mnie. To co się stało później przeraziło mnie i przez moment wyssało ze mnie energię do rozwijania mojej raczkującej firmy. Dziś mowię o historii rozwoju administracji w mojej firmie od pierwszego klienta i wystawienia pierwszej faktury do obecnej … Czytaj dalej BC020: Omal nie utonąłem w papierach! – od 1 do 1000 faktury Artykuł BC020: Omal nie utonąłem w papierach! – od 1 do 1000 faktury pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 55.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
BC019: Jak uniknąć depresji – psycholog w Anglii Anna Białous Griffiths
Rok temu miałem trudny okres w życiu. Dopadła mnie DEPRESJA i nie czułem wogóle motywacji do działania. Nagrałem wtedy film o tym w ramach mojego projektu Biznes Od Zera, który możesz zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gOjrMkdvuS0  Podzieliłem się w nim tym co przeżywałem. W wyjściu z tego stanu niewątpliwie pomogły mi inne osoby. Dziś wiem, jak ważna jest … Czytaj dalej BC019: Jak uniknąć depresji – psycholog w Anglii Anna Białous Griffiths Artykuł BC019: Jak uniknąć depresji – psycholog w Anglii Anna Białous Griffiths pochodzi z serwisu Biznes Cafe Podcast .
pobierz 62.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek