Tylko dla mam

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Chcesz mieć szczęśliwe dziecko? Od 2005 r. pomagam mamom takim jak ty osiągnąć ten cel. Nazywam się Anna Jankowska. Jestem mamą, pedagogiem i autorką 10 książek dla rodziców i nauczycieli. Masz pytania związane z wychowaniem i rozwojem dziecka? Dobrze trafiłaś.
Data dodania: 2017-08-04 23:22:35
Data aktualizacji: 2019-09-18 05:05:03
Audycji w katalogu: 92
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 dni temu
84. Cała prawda o sześciolatku
[link] – nazywam się Anna Jankowska, jestem pedagożką, tworzę blog Tylko dla Mam. Rozmawiamy tam o wychowaniu wspierającym i aktywnym czytaniu. Po więcej informacji na temat tej książki i wiele innych recenzji książek dla dzieci, zapraszam właśnie tam. :) Więcej o wychowaniu wspierającym dowiesz się tutaj:
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
83. Nieperfekcyjna Mama – recenzja książki dla rodziców
Wszystkie jesteśmy Nieperfekcyjne „Nieperfekcyjna Mama” przeniosła mnie w czasie do początków – ciąży i pierwszych lat życia z dzieckiem. Stawania się mamą. Znalazłam kawałek siebie, dlatego zdecydowałam się ją pokazać tutaj. Autorka, Anna Dydzik, prowadzi bloga Nieperfekcyjna Mama (na pewno ją znasz), jest mamą trzech córek, w tym bliźniaczek. Sporo ma tego szczęścia do ogranięcia, prawda? I nie jest to właściwie książka o tym, że słynnej blogerce wszystko udało. Nie jest też o tym, że jej się nic nie udaje, ale może sobie na to pozwolić, bo nic ją to nie obchodzi. Jest opowieścią o stawaniu się matką. Dojrzewaniu do pewnych spraw i uczeniu się na własnych błędach i to w dodatku bardzo optymistycznie. Dla mnie to kawał poradnika motywującego do asertywnego spojrzenia na siebie w roli matki. Nazywam się Anna Jankowska, jestem pedagożką, tworzę blog Tylko dla Mam. Rozmawiamy tam o wychowaniu wspierającym i aktywnym czytaniu. Po więcej informacji na temat tej książki i wiele innych recenzji książek dla dzieci, zapraszam do mojego miejsca w wirtualnej rzeczywistości: [link] Ten odcinek jest ścieżką dźwiękową z recenzji filmowej. Dlatego czasami mówię o oglądaniu ilustracji. Słychać też szelest przewracanych kartek, bo to się często dzieje na żywo. Nie każdy jednak może (lub chce) oglądać, niektórzy wolą posłuchać. I to mnie bardzo cieszy!
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
82. Jak pomóc dzieciom ogarnąć codzienne obowiązki?
Nazywam się Anna Jankowska, jestem pedagożką, tworzę blog Tylko dla Mam. Rozmawiamy tam o wychowaniu wspierającym i aktywnym czytaniu. Zarządzanie czasem to dość ogólne hasło, zwłaszcza w przypadku dzieci. W odcinku skupiam się na konkretnych wskazówkach mogącym pomóc dzieciom i dorosłym, w takim zorganizowaniu dnia, żeby oszczędzić sobie wielu niepotrzebnych nerwów. Inspiracją do tematu odcinka jest współpraca z Familiowo.pl
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
81. Jak rozmawiać o seksualności dzieci?
Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności? Oczywiście słowami dostosowanymi do wieku. Bez tematów tabu, ale też bez powielania niepotrzebnych stereotypów. [link] – nazywam się Anna Jankowska, jestem pedagożką, tworzę blog Tylko dla Mam. Rozmawiamy tam o wychowaniu wspierającym i aktywnym czytaniu. Po więcej informacji na temat tej książki i wiele innych recenzji książek dla dzieci, zapraszam właśnie tam. :) Więcej o wychowaniu wspierającym dowiesz się tutaj:
pobierz 14.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
80. Czy stereotypy naprawdę krzywdzą dzieci?
W tym odcinku: Dlaczego tak trudno pozbyć się stereotypów? Chłopaki nie płaczą? Powinniśmy się bać stereotypów? Czy Obie płcie mają „pod górkę”? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz 15.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
79. Jak wzmocnić odporność psychiczną dziecka?
W tym odcinku porozmawiamy o kilku ważnych sprawach. Jak sobie poradzić z rozczarowaniem? Dlaczego nie warto odganiać smutku? Jak umiejętnie pocieszyć dziecko w trudnej chwili? Jak uświadomić dziecku, że wkładanie wysiłku w osiągnięcie celu, ma sens? Przyznawanie się do błędu. Potrafisz? Branie odpowiedzialności za swoje działania. Podążanie za potrzebami zawsze i wszędzie, wspiera czy nie bardzo? Dlaczego ćwiczenie cierpliwości jest tak ważne? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak wychować empatyczne dziecko?
Jak wychować empatyczne dziecko? Czy tego da się nauczyć? W tym odcinku podkastu „Tylko dla Mam” o współczuciu, współodczuwaniu i neuronach lustrzanych. Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Dlaczego tak trudno dogadać się z tymi najmłodszymi?
Być może łatwiej będzie zrozumieć zachowanie dziecka jeśli uświadomimy sobie jedną ważną sprawę. Dla dziecka w tym wieku najważniejsze są trzy elementy, a konkretniej zaspokojenie trzech potrzeb: - kontrola (rozumiana tu jako panowanie nad sytuacją, moim życiem), - doświadczanie, - zrozumienie (bycie rozumianym, świadomość, że inni wiedzą o co mi chodzi). Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Co dobrego wynika z dziecięcych kłótni?
Najcześciej nie lubimy kiedy dzieci się kłócą. Jednak nasza niechęć nie zmienia faktu, że z konfliktów rówieśniczym wynika wiele dobrego dla naszych dzieci. Jakie korzyści wynikają z dziecięcych kłótni? Jak nauczyć dzieci uczestniczyć w konflikcie? Komunikacja w sytuacjach konfliktowych – to można ćwiczyć. Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jak nasze dzieciństwo wpływa na wybory rodzicielskie?
Jak nasze dzieciństwo wpływa na wybory rodzicielskie? Jeśli ktoś szuka „instrukcji obsługi dziecka” to oczywiście nie znajdzie. Ale nasze dzieciństwo jest pewnym kluczem do tej instrukcji. Warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań związanych z przeszłością. Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Zanim zabierzesz się na poważnie za adaptację przedszkolną... jest coś do oswojenia.
Czy naprawdę da się przygotować dziecko na przedszkolny stres? W tym odcinku odpowiadam właśnie na to pytanie. Co zrobić żeby naprawdę pomóc w adaptacji. Czy da się to zrobić bezstresowo? Czy ten stres jest potrzebny? Jak zredukować te nerwy (moje i dziecka)? Czego nie robić? Co może pomóc? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Czy opłaca się mieć w domu za dużo książek dla dzieci?
W tym odcinku porozmawiamy o tym, czy opłaca się mieć w domu dużo książek. Oczywiście również tych dla dzieci. Do poszperania w badaniach zainspirowały mnie pytania padające w grupie Aktywne Czytanie na FB. Jak to wpływa na rozwój dziecka? Czy ma to sens? Po co komu nieprzeczytane książki? Co na ten temat mówią badania? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Jak pomóc dziecku stawiać pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu?
W tym odcinku opowiem o tym, jak pomóc dziecku stawiać pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. I czego nie robić, nie mówić, a właściwie nie wymagać od początkującego czytelnika. Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Jak uniknąć niedostępności emocjonalnej w relacji z dzieckiem?
W tym odcinku porozmawiamy o kilku sprawach. 1. O tym, dlaczego czasami nie zauważamy naszej niedostępności emocjonalnej. 2. Jak ona wpływa na nasze relacje z dziećmi. 3. Co zrobić żeby jednak zaspokoić poczucie bliskości dzieci. 4. Czy praca i stres mogą być wymówką? 5. Jaki dorosły wyrośnie z dziecka wychowanego w pozornie troskliwym domu? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Jakie naprawdę fajne prezenty mogę podarować dziecku?
Jakie naprawdę fajne prezenty mogę podarować dziecku? Jakie prezenty zostaną z nami już na zawsze? Te, które budują wspólne doświadczenia i relacje. Dzisiaj opowiem o trzech. Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Czego nie mówić jeśli chcemy wzmocnić odporność psychiczną dziecka?
W tym odcinku rozmawiamy o kilku ważnych sprawach. 1. Dlaczego odporność psychiczna jest tak ważnym elementem rozwoju? 2. Co zaburza rozwój odporności psychicznej? 3. Jak rozmawiać i spędzać czas z dzieckiem żeby ją wzmacniać w prostych krokach. Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Czy to zawsze musi być atrakcja z fajerwerkami?
W tym odcinku porozmawiamy o kilku sprawach. Mam wrażenie, że dotyczą niewielkiej części rodziców. To znaczy – mam taką nadzieję. Czy zamienianie prostych czynności w zabawę zawsze wszystko ułatwia? Do jakiego wieku stosować tę metodę? Czy zawsze muszę „stawać na głowie” żeby zmotywować dziecko? Jak złapać dystans i czegoś nauczyć zamiast ciągle wymyślać atrakcje? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Jak oderwać dziecko od ekranów, smartfonów i nowych technologii?
W tym odcinku porozmawiamy o tym: - Kto jest bardziej smart – człowiek czy telefon? - Jak rozpoznać początku uzależnienia? - Od czego zacząć „ekranowe porządki” w rodzinie? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Dlaczego czasami nie potrafimy cieszyć się z macierzyństwa?
W tym odcinku porozmawiamy o tym: - jak sobie radzić ze spadkiem energii, - czym jest mindfulness i jak może pomóc w rodzicielskich wyzwaniach, - jakie proste ćwiczenia stosować, żeby poczuć się lepiej i pewniej. Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak poczuć się pewnie w roli wspierającego rodzica?
W tym odcinku m.in: Szczerość jako element wychowania wspierającego. Wychowywać, podążać, czy może jeszcze coś innego? Kto jest przywódcą naszego „stada” i czy tak naprawdę go potrzebujemy? Jak to zrobić żeby się nie pogubić? Liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi pytaniami i wątpliwościami związanymi z rozwojem dziecka – pomoże mi to nagrywać ciekawszy podcast. Zapraszam do zakładki Kontakt na moim blogu TylkoDlaMam.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek